PDA

View Full Version : Bursa Transferurilor La Dinamo In 2005 !



vlad1607
17th June 2005, 21:34
Dupa jucatorii de la Craiova cunoscuti f bine de toata lumea se pare ca tratativele dintre Dinamo si bancarul Chihaia inca nu s-au finalizat dar ,se pare,ca Fl.Bratu va fi imprumutat un an de zile de la Nantes ! (nu asa-cu imprumuturi- se face o echipa competitiva porcea tziganoiule fecali !!)

cip_81
17th June 2005, 21:48
Astia au probleme la bibilica. Ce dracului ne trebuie atatia atacanti? Ce ne trebuie noua jucatori luati cu imprumutul? Nu jura borcea solemn ca de acum incolo la Dinamo vor fi doar jucatori care apartin 100% lui Dinamo? Noi n-avem un fundas mai de Doamne-ajuta (Tamas nu intra in discutie ca nu-i al nostru) si ei au umplut echipa de atacanti. Mai ramane sa vina Ganea si Ad Ilie si tacamul e complet. Lua-i-ar dracu' de incompetenti.

Hard
17th June 2005, 22:25
vlad,ai un fix cu bursele:) :evil:

vlad1607
18th June 2005, 11:34
vezi de "bursele" stelei si lasa-ne pe noi in pace :drak:

bob
20th June 2005, 14:19
in loc sa tina dinamovistii adevarati linga echipa, astia aduc tot feluri de refuzati! ce dracu cauta bratu si craiovenii la dinamo? astia ne faceau semne obscene la meciurile cu noi! parca moti l-a si lovit pe mihalcea la faza cu postasu'! in felul asta ajungem o echipa fara identitate! o sa avem un lot de 4o de jucatori, cu 10 atacanti! si ne mai miram ca fostii jucatori nu mai tin cu dinamo!

vlad1607
20th June 2005, 14:23
da l-a lovit ca un "adevarat barbat"..pe la spatele lui Mihalcea ......prazar prost !

gicu
20th June 2005, 15:22
potrivit ols Burca ar pleca la Tg. Jiu. Multumim anticipat Ovidiu :D

vlad1607
20th June 2005, 15:26
cea mai buna veste pe ziua de azi
subscriu :D la multumirile anticipate ale lui Gicu :D

cip_81
20th June 2005, 19:47
Ar mai fi cativa care ar trebui sa plece: Iordache, Semeghin, Margaritescu, Balan, Badea, Mihalcea, Stelea si promovarea unor jucatori de la echipa a doua (banuiesc ca nu degeaba s-a infiintat echipa aia), care, oricum, ar face mult mai multa treaba decat toti mercenarii astia.

vlad1607
20th June 2005, 21:19
de acord cu lista ta mai putin MArgaritescu

Ayrton
22nd June 2005, 09:10
I-ote ca pe lista de veniri se mai adauga si Sanmartean... oare de ce? Oare Grigorie, Plesan, Petre si Pacurar nu erau suficienti ca mij ofensivi?

bob
22nd June 2005, 17:19
ajungem recycle bin-ul lui becali! ce dracu, asta umbla dupa toti nenorocitii aia, sa-i aduca sa mai joace citeva meciuri, ii mai baga un pic la nationala, si apoi mai fenteaza citeva cluburi straine! pina cind o sa-i mai tina figura?

gicu
22nd June 2005, 20:30
pana cand i se permite...oricum e in scadere "de forma", n-a mai transferat nimic important asa ca pune accentul pe micile manarii pe care cu dor si drag N. Badea i le permite :(

vlad1607
23rd June 2005, 13:06
se pare ca de Sanmartean am scapat....

Ayrton
24th June 2005, 11:34
Iar Bratu tocmai a fost imprumutat la Dinamo pe 1 an.
Azi se decide soarta lui Gabi Tamas.

Utilizator
24th June 2005, 11:36
Se pare ca sunt sanse mari sa mai ramana la noi, nu se stie insa cat timp.

vlad1607
24th June 2005, 15:12
pana in iarna....:(

de Prepelitza ce se mai aude?ca eu unul am auzit vreo 2 variante...ca a fost dorit de steaua dar blocat de tziganoiu si 2. ca s-a renuntat la aducerea lui.pt cat timp?sau de tot? stie cineva ceva?

eu unul sper sa ajunga in "curtea noastra"

FORZA NOI !

Utilizator
24th June 2005, 16:14
Prepelitza cica NU vine, cel putin acum in vara.

vlad1607
24th June 2005, 16:19
o sa vina,dc vine,dupa ce e vandut la pachet frumos cu funda Plesan sau Grigorie.

Utilizator
24th June 2005, 16:42
Din pacate cred ca ai dreptate.
Operatiunea 'formam echipa europeana din 6 in 6 luni' continua in forta...

vlad1607
24th June 2005, 17:02
sau poate ma insel ....pt ca se pare ca : "
Războiul continuă
Mircea Lucescu i-a promis piteşteanului Andrei Prepeliţă că īl ia la Şahtior, iar internaţionalul de tineret a rupt colaborarea cu impresarul Giovani Becali. "

sursa :prosTsport.ro

Utilizator
24th June 2005, 17:16
Pai Giovani nu mai e impresar teoretic :)

vlad1607
24th June 2005, 17:19
chiar tu ai zis :"teoretic".......

Utilizator
24th June 2005, 17:49
pai in curand va fi: impresar, presedinte de club si actionar la acelasi club. Cam multe incompatibilitati, nu?

eu chiar nu-l inteleg pe acest om: a facut avere, ce draq nu se opreste si sa faca treaba serioasa intr-un domeniu:ori imresariaza, ori investeste, ori conduce un club la modul serios (nu facut din el rampa de lansare la jucatorii impresariati de el)
ASa ar castiga si el o bruma de respect si s-ar putea mandri cu ceva bun facut...

gicu
24th June 2005, 22:34
Utilizator, sa nu uitam despre cine vorbim...a facut avere facand bisnita. Mai intai cu biltele la Patria iar in ultimul timp cu jucatori romani.

ps. eu sper sa nu mai dureze mult si procuratura sa-si indrepte armele asupra mizeriilor din fotbalul romanesc si sa-i ia la rand

vlad1607
26th June 2005, 12:28
Florin Bratu, Mihăiţă Pleşan, Mariko Daouda, Adnan Guso, Cosmin Moţi, Ilie Iordache şi Octavian Chihaia. Toţi 7 au fost transferaţi īn această vară de Dinamo, alb-roşiii fiind de departe cei mai prolifici īn acest mercatto. "Cīinii" mai au o ultimă ţintă īnainte de a demara pregătirile: Cosmin Paşcovici, jucător de bandă stīngă care s-ar plia perfect sistemului de joc 4-4-2, care va fi folosit din această vară de către Andone.

Jucătorul de pe Litoral a recunoscut acum cīteva zile că a fost contactat de către şefii din Ştefan cel Mare. Gheorghe Bosīnceanu, patronul "marinarilor", cere īnsă 400.000 de dolari pentru fotbalistul īn vīrstă de 27 de ani, sumă considerată de bucureşteni prea mare. Īn cazul īn care părţile nu vor ajunge la un acord, dinamoviştii s-au hotărīt să mizeze pe cele două variante de care dispun pe partea stīngă: Cristi Pulhac şi Dorin Semeghin, ultimului acordīndu-i-se o ultimă şansă de reabilitare.

din ce stiu eu si rapidul e foarte interesat de Pascovici....ca un fapt divers sunt amic cu un verisor de al lui ....Pascovici era dinamovist in copilarie...iar acuma...e ce tre sa fie acolo unde e platit....

Ayrton
27th June 2005, 09:15
Pascovici a inceput fotbalul la Dinamo, intre 12 si 22 de ani avand contract cu Dinamo si a fost imprumutat dupa terminarea junioratului la diverse echipe (Baia Mare, Petrolul), fiind cedat pt 16.000 de euro... iar acum daca il vor inapoi trebuie sa dea de 30 de ori mai mult... frumoasa afacere :(

cip_81
27th June 2005, 17:43
Ce pretentii sa avem de la niste incompetenti? Sa ne aducem aminte cum Chirila, in 97, cand Lucescu ajunsese sub pod, l-a furat pe Niculae si l-a dus acolo...iar in 2001, acelasi Chirila l-a furat pe Mitea si l-a dus in acelasi loc. N-ar fi exclus ca alti fosti juniori de-ai nostri sa se afirme pe la nu stiu ce echipe.

Inca ceva...ce cauta spurcatul de Danilescu la Dinamo? Cum e posibil ca el sa taie si sa spanzure la centrul de copii si juniori? De ce la Dinamo nu exista un departament de scouting?

vlad1607
28th June 2005, 12:48
pt ca sunt interese ! singurii care probabil mai semnaleaza vreun talent sunt probabil fosti jucatori dinamovisti care au mai antrenat sau antreneaza pe la Campulung Muscelsi in alte partzi !

vlad1607
1st July 2005, 12:25
Ionuţ Badea, transfer īn Azerbaidjan
Deşi există posibilitatea ca şi Gaev, şi Alistar să ajungă īn Azerbaidjan, primul care negociază deja cu un club din această ţară este fundaşul Ionuţ Badea. Fotbalistul de 29 de ani a plecat de miercuri seară īn Turcia, fiind īn tratative cu FK Baku, formaţie ce a terminat anul trecut pe locul 4. Azerii i-ar putea plăti 150.000 de dolari pe sezon lui Badea, apărătorul avīnd de ales dacă vrea să joace mai mult de un an la Baku. Jucătorul a evitat să vorbească despre acest subiect: "Nu pot să vă spun unde sīnt. Īn două zile sīnt şanse să semnez, asta dacă vor fi respectaţi termenii discutaţi la Bucureşti"


Tibor Moldovan s-a īnţeles cu constănţenii
Chiar dacă atacantul Tibor Moldovan (23 de ani) s-a antrenat ieri dimineaţă cu Dinamo, īn cursul serii a participat la negocieri cu oficialii Farului, īmpreună cu preşedintele executiv al lui Dinamo, Ioan Becali. Cele două părţi au ajuns la un acord, vīrful urmīnd a semna īn cursul acestei săptămīni un contract pe 4 ani cu echipa de pe Litoral. "Īn proporţie de 95% sīnt jucătorul Farului", a declarat aseară Tibor Moldovan. Constănţenii vor plăti īn schimbul lui 125.000 de

cip_81
1st July 2005, 14:14
"Felicitari" lui Andone si conducerii de rahat. Tineti-l in brate pe Mihalcea si dati-i pe toti cei ce nu au contract cu firma samsarilor. Vedeti ca nici Cristea, Pacurar, St. Radu n-au contract cu becali...dati-le si lor vant...ce daca sunt mai buni decat multi altii din lot (dar n-au pilele lor). Muntenii ce sa mai caute la Dinamo?..Afara cu ei...sa ramana lotul Iordache, Semeghin, Burca si alte non-valori.

vlad1607
1st July 2005, 14:22
Amin.......

andrei_cj
6th July 2005, 23:17
Becali şi sindromul muşuroiului de bani
Cătălin Tolontan

După ce a lovit copilul, Ioan Becali i-a aruncat grăbit cīteva milioane vechi şi a fugit ca să ajungă la timp la afacerea care valorează miliarde noi! Toma Săvulescu s-a dus la spital, iar Becali la festivitatea oficială a numirii sale ca preşedinte la Dinamo.

Īnghesuit de īntrebările jurnaliştilor, Becali s-a īncurcat īn propriile minciuni. "Puştiul a fugit de la locul accidentului", a aberat el, introducīnd un nou concept īn Codul Rutier: victima care o zbugheşte din locul unde i s-a rupt piciorul.

Tot fotbalul romānesc brevetase, īn cazul jucătorului Iordache, noţiunea de mort din cauze naturale găsit sub roţile maşinii! Sau, amintiţi-vă de Marian Albu!, şoferul care suferă comoţia cerebrală alibi intră īn depăşire şi dărīmă trenul.

Aceste ciudăţenii comice, dacă n-ar fi vorba de viaţa oamenilor, au un numitor comun. Banii şi pilele. Banii mulţi şi pilele sus-puse. Banii foarte mulţi şi pilele uriaşe, astfel īncīt accidentele să poată fi redesenate, expertizele să contrazică gravitaţia, iar analizele la IML să semene cu cele făcute īn deşertul Nevada, pe extratereştri. Zeci de şoferi beţi sau imprudenţi din lumea fotbalului au scăpat astfel.

O singură īntrebare pentru Ioan Becali: mirosea copilul?


MAI SUNTETI MANDRII DE VOI???????? LA CE CONDUCERE AVETI....JENANT!

ieppy
7th July 2005, 09:24
problema ta fiind de fapt care? daca tu esti mandru de mafiotul de la cluj atunci nu ne cere sa ne mandrim noi cu astia de la noi. Asa ca fa pasi ca nu faci decat sa te dai in spectacol.

Angelina Jolie
7th July 2005, 13:29
Ia-l finutz mai ieppy sa nu se sperie. :happy :happy

bob
7th July 2005, 15:22
offtopic:mai andrei, dar paszkany ala al tau nu e implicat in scandalul cu centrul comercial? mocanule, du-te la oi!
sa-l ia naiba si pe bratu! e un bleg! n-are nimic in cap!

vlad1607
7th July 2005, 15:26
@andrei din Cluj....ba baiatule tu dormi??? tu nu vezi de cat timp am zis ca suntem anti-scursurile din conducere?te-ai trezit tu acuma...esti "Destept" ce sa zic...scuteste-ne de prezentza ta aici !

Angelina Jolie
7th July 2005, 16:41
Iertati-l ma nu fiti asa rai cu el. Mai greseste omul. :happy :happy In fotbalul romanesc e plin de mafioti. Si in legatura cu terenul ala sa stiti ca Arpi are dreptate, si nu o zic pentru ca sunt ceferist. Toata faza e ca Universitatea Lui Dumnezeu ar vrea sa mai scoata niste bani de la el.
Si amu ca sa zic si ceva ontopic cre ca la anul va veti bate la titlu cu Timisoara dupa ultimele achizitii.

bob
7th July 2005, 16:52
macar sa aveti parte de un mall ca lumea!

Ayrton
7th July 2005, 18:40
MAI SUNTETI MANDRII DE VOI???????? LA CE CONDUCERE AVETI....JENANT!

Cumetre, am si eu o lamurire pt tine, si o intrebare:

1. Suntem foarte mandri ca suntem dinamovisti!

2. Avand in vedere ca noi, suporterii dinamovisti suntem cei care am protestat, protestam si vom protesta cel mai mult dintre suporterii romani, pe toate caile (pe stadion, in afara lui, pe forumuri, etc) impotriva celor ce au ajuns acum sa conduca acest club (BBCN, cu inca un B acum, al celui din articolul lui Tolontan), cum iti permiti tu sa vii si sa aberezi porcarii aici?
Si mai esti si analfabet pe deasupra...

vlad1607
8th July 2005, 08:12
se pare ca Mihalcea negociaza un contract cu echipa din Coreea la care joaca si neaga

papusil
8th July 2005, 09:21
"Conducerea echipei de fotbal Dinamo l-a dat afara, la inceputul acestei saptamani, pe Adrian Mihalcea, cel mai vechi jucator din lot, dupa Florentin Petre (care slujeste gruparea „cainilor rosii” de 17 ani).

Ramas fara echipa, atacantul a plecat acum doua zile in Coreea de Sud, avand o oferta de la formatia Chunnam Dragons, la care este legimitat ex-stelistul Adrian Neaga si unde Marian Aliuta a rezistat doar cateva saptamani. „Taranului” i s-a promis un salariu de 400.000 de euro pe sezon, mai mult decat primeste Neaga (300.000 de euro). Mihalcea, care incasa la Dinamo doar 110.000 de euro pe an, se va intoarce maine in tara."

Sursa: OLS

Sincer, atata timp cat nu mai e la Dinamo, mi se falfaie unde se duce....

vlad1607
8th July 2005, 09:27
adevarul e ca a dezamagit crunt in ultima perioada....
dar oricum ramane in amintirea noastra si cu bune si cu rele.....
Bafta Adi .....

Ayrton
9th July 2005, 12:34
Bine ca scapam si de Chistoc Munteanu (Larnaca-Cipru).

cip_81
9th July 2005, 16:49
Cu exceptia lui Moldovan, am scapat cam de toate nulitatile din lot. Bine, ar mai putea fi adaugati aiuriticul de Balan si Badea Ionut.

Citeam pe DM nemultumirile suporterilor fata de renuntarea la Cristi Munteanu...sa-mi fie cu iertare, dar sezonul trecut am pierdut numeroase puncte pe gafele lui (CFR, Rapid). Vad ca il ridicau in slavi si dupa meciul cu moldovenii...pai, n-a avut decat o singura interventie la o faza la care tot el gresise.

vlad1607
9th July 2005, 17:14
e sigur ca am scapat de cei 3 maimutzoi Burca Semevin si Iordache?

cip_81
9th July 2005, 17:17
Lotul pentru turneul din Franta este conturat, bufonii astia nu fac parte.

vlad1607
9th July 2005, 17:19
rugaciunile noastre au fost ascultate :D :D

Ayrton
18th July 2005, 09:17
Djalminha la Dinamo: asta e marea lovitura pe care se pregateste Giovanni Becali sa o dea... sa vedem daca se inteleg la bani, ca brazilianul e liber de contract.

don_denver
18th July 2005, 09:38
Djalminha la Dinamo: asta e marea lovitura pe care se pregateste Giovanni Becali sa o dea... sa vedem daca se inteleg la bani, ca brazilianul e liber de contract.
Daca il aduceti.ce pot sa zic..Felicitari!..Cred ca asta o fii fost dorinta lui Vald de ziua lui..:P

Ayrton
18th July 2005, 14:59
eu sunt sceptic, insa becaliul nostru vrea sa se puna bine cu suporterii, care nu prea il au la inima dupa ce atitia ani ne-a sabotat echipa cu enshpe mii de transferuri afara...

traian26
20th July 2005, 12:53
Dinamo la ora actuala are un lot competitiv chiar si cu cei imprumutati,si-n europe se imprumuta jucatori si echipele merg bine si fac performanta,binenteles ca ideal ar fi sa cumpere jucatorul si sa-l aivba pe minim 3 ani.Dinamo este principala pretendenta la titlu sezonul care sta sa inceapa,pariez pe ei pt castigarea campionatului fara probleme,si vam castiga si super cupa pe 31 iulie,nu are cum sa ne puna probleme steaua la situatia in care se afla acum clubul!!!!!!!

Ayrton
20th July 2005, 16:34
:ok: asa sa fie!

vlad1607
21st July 2005, 13:19
Daca il aduceti.ce pot sa zic..Felicitari!..Cred ca asta o fii fost dorinta lui Vald de ziua lui..:P

nu ma nu a fost asta :D

eu ma rog de vreo 2 ani sa aduca scursurile din conducere vreo 2 fundasi klumea!!!!

gicu
21st July 2005, 14:02
vlad, nu te rogi unde trebuie :P

vlad1607
21st July 2005, 14:05
zi tu unde tre exact sa ma rog pt 2 fundasi klumea la Dinamo si o fac :D