PDA

View Full Version : E bine ca abonamentele sa fie doar pt Divizia A ?



SORENSEN
16th June 2005, 19:38
"FC Steaua a stabilit preturile abonamentelor valabile pentru sezonul urmator. Preturile abonamentelor sunt urmatoarele:
Peluze 500.000 lei (50 lei noi)
Tribuna II-a 1.000.000 lei (100 lei noi)
Tribuna I 1.500.000 lei (150 lei noi)
Tribuna O 3.000.000 lei (300 lei noi)
Fotolii 30.000.000 lei (3.000 lei noi)
Loje 60.000.000 lei (6.000 lei noi)

Abonamentele vor fi valabile, la partidele disputate de FC Steaua pe teren propriu din cadrul Divizia A in sezonul competitional 2005-2006.

Incepand cu data de 23 iunie prin intermediul site-ului oficial al FC Steaua se vor putea face rezervari de abonamente pana pe data de 8 iulie iar, in perioada 4-8 iulie se vor putea rezerva abonamente si la casa de bilete a stadionului Ghencea, achitand in avans contravaloarea acestuia.

Pentru partidele disputate in competitiile europene abonatii vor beneficia de urmatoarele facilitati :
1. reducere de 50 % din pretul biletului de intrare pentru categoria unde detin abonamentul. Reducerea este valabila pentru un singur bilet/meci
2. posibilitatea de a rezerva un numar de maxim 5 bilete la pret normal, care vor putea fi obtinute din timp, achitand contravaloarea lor in avans.

Pentru sezonul 2005-2006, Fotbal Club Steaua nu va emite invitatii si legitimatii gratuite."
www.steauafc.com

O fi spre binele echipei ,dar spre binele suporterilor. :o:

fia
16th June 2005, 19:50
E spre binele lui Jiji. Oricum inca sunt mici preturile la abonamente. (imens mai mari ca anul trecut) dar mici comparativ cu alte tari (ca doar deh aveti pretentii de Champions League).

Paul
16th June 2005, 19:54
Preturi acceptabile.
Sincer daca as sta in Bucuresti mi`as lua la Tribuna I ... 1,500,000 / 15 meciuri ... 100.000 /meci rezonabil !Oricum acolo stau la meciuri cand merg.

Cu regula aia ca poti rezerva 5 bilete ... sunt 2 probleme

1) se incurajeaza bisnitza
2) Anul trecut au fost 9800 de abonati.
Anul asta vor fi mai multi.
Sa zicem ca vor fi doar 10,000.
Daca fiecare rezerva 5 bilete ... ?

fia , sa nu nuitam ca anul trecut cu un abonament de 1,000,000 la I vedeai 15 meciuri + Steaua - CSKA , Steaua - Besiktas , Steaua - Standard, Steaua - Valencia, Steaua - Villareal. !!!

DaRk_Star
16th June 2005, 20:06
Oricum inca sunt mici preturile la abonamente. (imens mai mari ca anul trecut) dar mici comparativ cu alte tari (ca doar deh aveti pretentii de Champions League).

era acum vreun an,pe un alt forum,un rapidist care spunea acelasi lucru...adica faptul ca noi platim prea putin pentru a intra pe stadion...

adevarul e ca,daca faci media (paul,ai dreptate...),nu e chiar asa mult pentru cineva care se duce la fiecare meci de pe ghencea al stelei in divizia a...

@fia,revenind:totusi,daca vrei sa compari preturile noastre cu ale altor tari, compara si salariile ,dar si spectacolul oferit...

fia
16th June 2005, 20:07
Ai dreptate.... salariile sunt departe... si spectacolul... si mai departe....

SORENSEN
16th June 2005, 20:29
Steaua anul asta nu va avea nici pe departe atatia abonati ca anul trecut.
Nu atat preturile cam mari pt Romania cat nenorocitul de oier va duce la acest deznodamnat.

uti2102
16th June 2005, 21:40
Oferta pentru noul sezon mi se pare foarte buna, mai ales ca suporterii vor beneficia de reduceri la meciurile din cupele europene shi vor putea sa-shi rezerve din timp biletele. Pretzurile nu sunt decat cu cel mult 50% mai mari decat sezonul trecut; shi trebuie luata in considerare shi devalorizarea (deshi ushoara) a leului.
Sa fim serioshi acum, pretzurile pentru abonamentele de sezonul trecut au fost derizorii. Am facut un calcul simplu shi, cu doar 500 000 de lei am vazut meciuri pentru care un ne-abonat ar fi platit 2 500 000. A fost pomana cereasca ce-a fost sezonul care tocmai a trecut.
Noile pretzuri nu sunt mari, iar "contractul" pe care suporterul il va incheia cu clubul este asemanator cu ce se intampla in vest : reducere la meciurile din cupele europene shi posibilitate de rezervare.
Totodata, privind din perspectiva clubului, trebuie sa recunoashtem ca nu-shi putea asuma riscul de a emite abonamente pentru toate meciurile, in situatzia in care e posibila o calificare in grupele CL.

Hard
16th June 2005, 22:20
mai aratati-mi o tzara in care un abonat mai plateste 50% din pretul unui bilet la meciurile din cupele europene...deja conducerea o da in nesimtire...

uti2102
16th June 2005, 22:24
Seby, peste tot e asha ! Vezi Spania etc. Cand Valencia a jucat cu Steaua abonatzii aveau reducere 50%

Hard
16th June 2005, 22:34
In Regatul Unit nu e,...deci a invatat ceva gigi din deplasarile din Spania....

uti2102
16th June 2005, 22:35
Pai da, in Regatul Unit tre' sa plateshti biletul intreg, nu benficiezi de nici o reducere.

DaRk_Star
16th June 2005, 23:07
Oferta pentru noul sezon mi se pare foarte buna, mai ales ca suporterii vor beneficia de reduceri la meciurile din cupele europene shi vor putea sa-shi rezerve din timp biletele. Pretzurile nu sunt decat cu cel mult 50% mai mari decat sezonul trecut...

sezonul trecut intrai cu abonamentul (mai ieftin) si la meciurile din cupele europene...daca oferta asta e foarte buna,aia din sezonul trecut era excelenta...:D
nu critic nimic,pentru ca oricum nu cred ca ajung anul asta prea mult pe ghencea...de fapt,m-as multumi cu cateva meciuri...si,pana la urma,preturile sunt rezonabile pentru cineva care oricum se duce meci de meci...numai ideea cu 50% pentru cupele europene e o noutate..

dar deh,gigi e ciumete,zice ca e baiat european... :yeah:

SORENSEN
17th June 2005, 00:15
La inceput credeam ca sunt cam scumpe , dar mi-am dat seama ca de fapt sunt chiar normale si poate in felul asta nu vor mai veni asa multi spectatori doar pt ca e gratis pe Ghencea dar e clar ca media de 15000 anul trecut e de domeniul trecutului.

Mariusmadmax
24th June 2005, 17:54
ESTE !
Echipa se tine cu bani d-lor !
Jucatorii buni cer salarii mari !
Primele de obiective nu sunt mici ... etc !