PDA

View Full Version : Oleg Protasov , noul antrenor al Stelei !



Profetu
16th June 2005, 17:18
Onlinesport anunta ca Oleg Protasov va fi noul antrenor al stelei ...

Paul
16th June 2005, 17:19
Champions League scrie pe spinarea lui !

Profetu
16th June 2005, 17:21
Protasov a mai antrenat Olympiakos Pireu (cu care a cucerit un titlu, 2002- 2003) şi pe AEL Limassol

fia
16th June 2005, 17:43
Champions League scrie pe spinarea lui !Da, cand o sa-l dea Becali afara pentru ca a ratat-o....

DaRk_Star
16th June 2005, 19:32
faptul ca protasov asta va veni pentru ca a fost unica solutie dupa ce multi au refuzat postul arata ce valoare are...
sa vedem,poate multi ne vom insela,ca in cazul lui zenga...insa eu unul sunt mult prea sceptic...

Paul
16th June 2005, 19:39
faptul ca protasov asta va veni pentru ca a fost unica solutie dupa ce multi au refuzat postul arata ce valoare are...
sa vedem,poate multi ne vom insela,ca in cazul lui zenga...insa eu unul sunt mult prea sceptic...

despre zenga s`a zis la fel ;
eu cred ca i sa va face statuie daca ne duce in sampion lig

SORENSEN
16th June 2005, 19:42
Nu cred ca poate face vreo minune , fara bani

DaRk_Star
16th June 2005, 20:24
eu cred ca i sa va face statuie daca ne duce in sampion lig

si la anu',dupa ce il da afara,gigi o sa caute un antrenor prin liga a doua din panama... pastrand traditia,ar urma sa ajungem in sferturile ligii campionilor, cel putin...:D

radcom
16th June 2005, 20:35
Nu cred ca soarta Stelei va depinde in mare masura de acest rus, :thinkso: ci mai degraba de ce achizitzii va mai face Gigi. :yeah: (...ma refer la jucatori).

uti2102
16th June 2005, 21:44
Sa nu fim asha siguri ca e noul antrenor pana nu-l vedem in Ghencea.....
Oricum, asha cum zicea cineva mai sus : performantzele lui sunt in stransa interdependentza cu transferurile pe care Gigi le va sa nu le va face.

DaRk_Star
16th June 2005, 23:26
Nu cred ca soarta Stelei va depinde in mare masura de acest rus, :thinkso: ci mai degraba de ce achizitzii va mai face Gigi. :yeah: (...ma refer la jucatori).

gigi a declarat ca in cinci zile o sa avem antrenor principal (nenea rusu' asta) + antrenor secund + un bonus de 2 jucatori...cam putin,mai ales ca a plecat si dorinel...:(

uti2102
17th June 2005, 22:34
Nenea Oleg a fost confirmat.
Spuneau unii ca o sa-l fluiere pe ucrainean. Ar fi o gresheala. Nu antrenorul shi nu jucatorii trebuie fluieratzi. MM shi Gigi trebuie ! Direct ! Ar fi greshit sa punem aiurea presiune pe jucatori shi antrenor; am vazut doar ce sensibil era Zenga ! Protasov n-o fi chiar asha dar totushi....
Cred k echipa trebuie incurajata iar Gigi shi MM contestatzi din ce in ce mai aprig.
Pe Protasov nu-l vad nici cu ochi buni shi nici cu ochi rai. Ashtept sa vad ce poate dovedi. Primele borne vor fi transferurile shi supercupa. Eu cred k omul are taria sa le treaca cu bine shi sa pregateasca cum trebuie noul sezon. Ramane insa de vazut dak nu-shi baga Gigi coada prea mult...

alsign
17th June 2005, 22:56
Sunt de acord cu tine , cel putin la inceput trebuie sa il lasam sa demonstreze ceva . Imi aduc aminte meciul Liverpool-Olympiakos 3-1 (0-1) , daca se termina 2-1 se calificau grecii , atata au putut , dar pe banca , nu mai era Protasov ...era Dusan Bajevic . A fost un meci dramatic. Vom vedea...

Imi place ce a declarat parca suna a autoincurajare ... :evil: :evil:

Protasov: 'Trebuie sa privesc inainte' :evil: :evil: :ok:


Protasov video file : USSR-Cameroon - World Cup '90
http://www.ukrainiansoccer.net/html/video_files_77.html

Rezultate cupe europe Protasov cu Olympiakos
http://www113.sakura.ne.jp/~hagi/Clubs/02610.html

cip_81
17th June 2005, 23:18
Off-topic:

URSS-Camerun din 90...blatul ala rusinos? Cand credeau ca se vor califica amandoua daca Romania pierdea cu Argentina?

alsign
17th June 2005, 23:32
Off-topic:

URSS-Camerun din 90...blatul ala rusinos? Cand credeau ca se vor califica amandoua daca Romania pierdea cu Argentina?


Nu stiu ? A fost blat ? Camerun avea deja 4 puncte ...Erau calificati . Aveai 9 ani ... Daca la varsta aia miroseai blaturile ai fi bun de inspector la PNA :evil: :ok:

Hard
18th June 2005, 00:22
Nu stiu ? A fost blat ? Camerun avea deja 4 puncte ...Erau calificati . Aveai 9 ani ... Daca la varsta aia miroseai blaturile ai fi bun de inspector la PNA :evil: :ok:
daca romania lua bataie se calificau camerun,argentina si rusia.

SORENSEN
18th June 2005, 01:34
Cred ca oierul nu stie vreo limba straina asa ca nu cred ca se poate sa-i transmita la pauza vreo schimare :D

OwenSkeet
18th June 2005, 07:58
Sa speram k antrenorul asa va face o impresie la fel de buna k Zenga..;)

alsign
18th June 2005, 12:14
Aurel Ticleanu , secundul lui Protasov la Steaua ? Hamutovski se intoarce :evil: :evil: :evil: Vin si alti olteni ? :D

Aurel Ticleanu - Craiova Maxima
Aurel Ticleanu (1992 - 1994) - Otelul
Aurel Ticleanu (2000) - Otelul

Primul meci ca antrenor
1992-1993 16 Aug 1992
Otelul Galati 1(1-0)1 Steaua Bucuresti :evil:

Aurel Ticleanu, antrenorul echipei marocane Hassania Agadir ( Decembrie 2004 ) . Vin 2 marocani la Steaua :D

Alături de Hamutovski, tehnicianul vrea să aducă un conaţional care să evolueze pe postul de mijlocaş central şi care să suplinească plecarea de la echipă a veteranului Dorinel Munteanu. Vom vedea ...

uti2102
18th June 2005, 12:32
Se cam bat cap in cap articolele celor doua hartii de sport .... In Gazeta scrie asha :
SALARIU: 350.000 de dolari pe an
OBIECTIVE: titlul de campioană şi intrarea īn grupele Ligii Campionilor
CONDIŢII: Protasov a cerut să vină cu propriul antrenor secund şi să aibă mīnă liberă la transferuri şi la echipă

Sper ca macar mana libera la transferuri shi la echipa sa fie adevarata. Oricum, din moment ce Gigi va pune pe hartie un contract inseamna ca a facut un pas inainte! Sa-l felicitam! :mda:
Sper ca Protasov sa impuna disciplina de fier in Ghencea shi un joc ofensiv, asha cum el insushi a sustzinut /hello

Paul
18th June 2005, 20:28
exagerat salariu

Cat Zenga + D. Munteanu la un loc !

Triphat
18th June 2005, 20:39
Ii urez success lui Protasov...

Paul
18th June 2005, 20:48
Prasimt ca va fi mai tare ca Zenga.
Pare meserias , i`am citit si cele 7 reguli.

Pare om cu principii ... om sanatos :ok: .

cip_81
18th June 2005, 22:18
Principiile alea sunt inaplicabile la stana...acolo doar patronul are principii care trebuiesc puse in practica, restul doar executa.

Paul
18th June 2005, 22:53
lasati`ne sa ne pregatim pentru sampion lig !

vlad1607
18th June 2005, 23:01
va lasam sa visatzi !

Paul
18th June 2005, 23:03
noi macar visam !
voi nu puteti dormi de grija noastra !

alsign
18th June 2005, 23:24
Paul ii buna berea ?

dragos_popa17
19th June 2005, 11:51
Daca a luat titlul cu Olympiakos in GRECIA, unde presiunea e de vreo 3 ori mai mare ca la noi, eu spun ca e ceva de capul lui. Oricum, are mai multe referinte bune decat avea Zenga cand a venit la Steaua.

uti2102
20th June 2005, 01:10
Ashtept sa curga sange in vestiar :D Sa faca pregatire cu sange mult :D sa-l vad pe Paraschiv cum devoreaza adversarii la anul :drak:

SORENSEN
20th June 2005, 14:00
Protasov amīnă semnarea contractului cu Steaua

Deşi Gigi Becali afirmase ieri că ucraineanul, Oleg Protasov, va parafa astăzi īnţelegerea cu campioana Romāniei, acest lucru nu s-a īntīmplat. După ce dimineaţă a vizitat arena din Ghencea, īnsoţit de preşedintele Mihai Stoica, după prīnz cei doi au venit la sediul clubului de la Marriott. Prima conferinţa de presă oficială care trebuia să aibă loc nu s-a mai ţinut. "Oleg nu are nimic de zis deocamdată pentru că nu a semnat. Totul va deveni oficial săptămīna viitoare." a declarat MM Stoica.PROSPORT

Interesant, sa-l fi SPERIAT sau sa-l fi convins de potenta sa financiara pe ucrainian.
Se poate spune PA PROTASOV :cya:
Bravo Becali , inca o oaie in plus...

Mariusmadmax
24th June 2005, 17:29
Protasov amīnă semnarea contractului cu Steaua

Deşi Gigi Becali afirmase ieri că ucraineanul, Oleg Protasov, va parafa astăzi īnţelegerea cu campioana Romāniei, acest lucru nu s-a īntīmplat. După ce dimineaţă a vizitat arena din Ghencea, īnsoţit de preşedintele Mihai Stoica, după prīnz cei doi au venit la sediul clubului de la Marriott. Prima conferinţa de presă oficială care trebuia să aibă loc nu s-a mai ţinut. "Oleg nu are nimic de zis deocamdată pentru că nu a semnat. Totul va deveni oficial săptămīna viitoare." a declarat MM Stoica.PROSPORT

Interesant, sa-l fi SPERIAT sau sa-l fi convins de potenta sa financiara pe ucrainian.
Se poate spune PA PROTASOV :cya:
Bravo Becali , inca o oaie in plus...
hai ma nu va mai luati dupa zvonuri !