PDA

View Full Version : ROMANIA - georgia 14.01 ora 11



resita
12th January 2007, 15:56
duminica de la ora 11 la constanta are loc meciul cu georgia.

meciul va fi transmis in direct pe tvsport. :yeah:

SORENSEN
12th January 2007, 16:04
Cred ca si meciul asta il vom castiga la peste 10 goluri sau chiar 15.

alex-hcm
12th January 2007, 16:50
daca jucam serios si fara mistouri.. putem da si aproape 50 de goluri duminica la constanta.. atat timp cat jucam serios

SORENSEN
12th January 2007, 17:40
Asta asa e...daca ne gandim cate contra-atacuri am ratat ..peste 10 ...

aetius
13th January 2007, 12:30
care e situaitia in grupa ?

SORENSEN
13th January 2007, 13:03
Cam asta e...

dumy84
13th January 2007, 13:09
Cu inca o victorie duminica suntem calificati matematic la baraj, dar e important locul 1, pentru a prinde o echipa de pe locul secund din celelalte grupe.

SORENSEN
13th January 2007, 13:21
Nu e sigur ca prindem o echipa de pe 2 dar sansele sunt foarte mari..

SORENSEN
14th January 2007, 11:48
Ro-Georgia 16-13

SORENSEN
14th January 2007, 11:55
in sfarsit gol de la 16-15 acum e 17-15

SORENSEN
14th January 2007, 11:57
slab jucam..foarte slab chiar 19-16

SORENSEN
14th January 2007, 12:02
20-18 facem un meci lamentabil...

SORENSEN
14th January 2007, 12:13
25-20..continuam in penibil.

SORENSEN
14th January 2007, 12:16
25-22

SORENSEN
14th January 2007, 12:24
30-24 un meci de neUITAT ..rusinos ne-am prezentat.

dumy84
14th January 2007, 12:29
Am ratat mult intr-adevar si daca aveam in fata o echipa mare cred ca era surclasati. Bine, probabil ca si baietii se concentrau altfel. Cand ai in fata un adversar mai slab ca tine, intervine si o relaxare, care am vazut ca ne-a pus probleme.

roxanik
14th January 2007, 12:31
rusinos...am jucat foarte slab...dar importanta este victori,indiferent de joc...sa speram ca vom juca bine cu Letonia...si sa speram ca doar oboseala a fost de vina:(

roxanik
14th January 2007, 12:34
important este ca jucatori sa se adune si sa isi revina pt meciul cu Letonia..care este mult mai dificila decat Bulgaria si Georgia

SORENSEN
14th January 2007, 12:54
Pai doar ca Letonia a spulberat Georgia la 18 goluri..si tot trebuie sa nu ne culcam pe o ureche la aceasta dubla.

resita
14th January 2007, 12:55
cum am jucat? chiar asa de slab am jucat? cine a marcat mai mult de la noi?

SORENSEN
14th January 2007, 12:57
Am fost lamentabil...unul dintre cele mai slab meciuri din ultimi ani...
Mai buni au fost Sadoveac,Sania si Iacob...si astia la limita..restul au fost penibili pe alocuri

SORENSEN
14th January 2007, 13:02
Preliminarii CE 2008 de handbal / România - Georgia 30-24


Echipa de handbal a României a învins Georgia 30-24 (16-11), într-un meci disputat în această dimineață la Constanța, în Grupa a 3-a preliminară a CE 2008. Echipa României a acumulat 8 puncte în clasamentul grupei și, indiferent de rezultatele ultimelor două meciuri cu Letonia, s-a calificat pentru faza următoare a competiției.

Principalii marcatori ai României au fost Sadoveac - 7 goluri, Jurcă - 5 și Novanc - 4. Pentru Georgia, cele mai multe goluri au fost marcate de Kobelașvili - 5 și Kirilov - 4.

"După cum s-a văzut, suntem foarte obosiți. Am reușit să câștigăm. Ne-am dorit foarte mult acest lucru și ne așteaptă două meciuri cu letonii, dar eu spun că le putem câștiga", a spus Alin Șania.

Jucătorul Rareș Jurcă a afirmat că publicul constănțean a fost "minunat". "Un public minunat, care ne-a ajutat foarte mult să trecem peste oboseala acumulată. Am câștigat și aceste două meciuri cu Georgia, importante în perspectiva dublei cu Letonia", a comentat Jurcă.

prosport.ro

alex-hcm
14th January 2007, 13:53
Sunt de vina cei care au organizat deplasarea in Georgia. E incredibil ca gruzinii sa ajunga la Constanta inaintea gazdelor... nu se poate ca echipa sa petreaca atat de mult timp pe drumuri. Au ajuns aseara la 9 la Constanta si peste 13 ore joaca un meci oficial. NU AM MAI POMENIT ASA CEVA! ,,, tre sa fim constienti ca oboseala e evidenta.. mai ales sa mergi atat timp cu autocaru. Chiar nu s-a putut pune un charter?... E bine ca meciurile cu Letonia se joaca miercuri si duminica asa cum trebuia sa se joace si aceasta dubla. Sper sa nu mai pierdem timpul pe drum. Ne calificam, pt ca in fata Letoniei vom juca altfel. Nu te poti mobiliza la fel .. depinde de adversar, pe Georgia erau siguri ca ii bat asa ca doar victoria conteaza. 2 puncte si nimic mai mult.
Publicul constantean a dovedit ca este NR.1 in Romania. Jucatorii au simtit asta si si=au revenit dupoa momentele de degringolada din repriza a doua.

resita
15th January 2007, 08:12
Victorie normala pentru tricolori

SATISFACTIE Victoriosi si în fata Georgiei, handbalistii au acumulat maximum de puncte

PRELIMINARII CE Reprezentativa masculina a României a învins ieri, la Constanta, cu 30-24, echipa Georgiei, dar nu a convins.

Tricolorii s-au întrebuintat atât cât a fost nevoie pentru a depasi adversara, obtinând la final un succes care n-a fost pus la îndoiala niciun moment.

Dupa ce a câstigat la zece goluri în Georgia, scor 34-24, România a facut ieri un joc mult mai economicos si s-a impus “doar” la sase, 30-24. Trupa selectionerului Lucian Râsnita s-a întrebuintat atât cât a fost nevoie în fata unei reprezentative care face parte din lumea a treia a handbalului mondial. Jucând cu frâna trasa, în evolutia tarii noastre s-a simtit lipsa de concentrare, ratarile au fost pe banda rulanta, tricolorii având uneori si probleme de prindere a mingii. La acest capitol campion a fost Marian Cozma, care se afla într-o eclipsa totala de forma, aceste probleme avându-le si la partidele precedente.

Gruzinii s-au apropiat o singura data mai periculos de România, la începutul reprizei secunde (16-15), însa si pe fondul unei “secete” în tabara noastra - sase minute fara gol. Descatusarea a venit însa normal si chiar daca oaspetii au încercat sa se agate cât mai mult de echipa României, tricolorii s-au impus la pas.
Pentru nationala adevaratele examene sunt în aceasta saptamâna, când va înfrunta într-o dubla partida Letonia, decisiva pentru ocuparea locului întâi în grupa a treia preliminara. “Ne va fi foarte greu cu Letonia daca evoluam de aceeasi maniera. Lipsa de concentrare si greselile individuale ne pot costa”, a declarat selectionerul Lucian Râsnita.

Dupa cum s-a vazut, suntem foarte obositi. Am reusit sa câstigam. Ne-am dorit foarte mult acest lucru. Ne asteapta doua meciuri dificile cu letonii, dar eu spun ca le putem câstiga.
Alin Sania, inter stânga
sursa prosport