PDA

View Full Version : Cupa Confederatiilor



dextercioby
16th June 2005, 16:40
Amicala,neamicala (competitia),cu vedete obosite sau nu,se joaca tot fotbal.

Meciurile se anunta spectaculoase,si sper cu cit mai multe goluri.Oricum,Germania & Australia au inceput cu dreptul: 4-3 pentru nemti,aseara.

Opinii,comentarii in acest thread.

Daniel.

Paul
16th June 2005, 17:20
Lupta e in 3.
Brazilia , Argentina si Germania.C
Ce finala ar fi Argentina- Brazilia :D

Merg pe mana Argentinei !

SORENSEN
17th June 2005, 10:59
Fantastic , inca sunt vrajit de brazilieni in meciul de aseara .3-0
Robinho e SUPERmeserias.

ricky
17th June 2005, 16:12
CATALIN, ai dreptate !
Din toata intrecerea am vazut doar o repriza, a doua, din meciul BRAZILIA-GRECIA. Ah, da ! GERM-AUSTRALIA...
O...incintare cum...mingiie mingea brazilienii !
As vrea o semifinala GERM-BRAZILIA si o FINALA, destul de previzibila, BRAZILIA-ARGENTINA !

Voi, cei care ati vazut mai mult : cam ce credeti ?
Unde ne situam noi, ROMANIA ? Am putea bate v'o una dintre competitoare ?

WE PLACUT ! :ok:

P.S. Si totusi...si pentru CONF, ca si pentru CM-2006, vad o singura cistigatoare : ARGENTINA ! :ok:

bogho
17th June 2005, 16:20
Unde ne situam noi, ROMANIA ? Am putea bate v'o una dintre competitoare ?
poate pe Tunisia, si cred ca putem juca de la egal la egal cu Japonia si Mexic. :drak:

Sorin Blaj
17th June 2005, 16:30
Ce parere aveti de patrunderea lui Gilberto si pasa pentru Robinho? Meseriasi amandoi nu?

Triphat
18th June 2005, 18:16
O sa castige Brazilia, prea bine au jucat cu Grecia, ce gol extraordinar a marcat Adriano...! Super. Din celalat meci pe care l-am vazut, Mexic - Japonia nu m-a impresionat nimic..

Paul
18th June 2005, 21:32
Si Argentina joaca bine !
Eu mizez pe Argentina !

fia
23rd June 2005, 15:40
Doi jucători mexicani depistaţi pozitiv
Doi jucători ai reprezentativei Mexicului, Salvador Carmona şi Aaron Galindo, excluşi din lotul de la Cupa Confederaţiilor pentru "indisciplină", au fost depistaţi pozitiv cu nandrolon, a anunţat, ieri, cotidianul Reforma.Īn urma unui control antidoping care ar fi fost efectuat īn Mexic īnainte de Cupa Confederaţiilor s-a constatat că eşantionul A a fost pozitiv pentru cei doi jucători. "Probele de urină au demonstrat prezenţa nandrolonului", scrie sursa citată. .Selecţionerul brazilian al Japoniei, Zico, a apreciat că dacă un control pozitiv este confirmat, atunci "FIFA trebuie să facă ceva. Noi am fost īnvinşi de Mexic, dar nu ştiu dacă trebuie pedepsiţi cei doi jucători sau echipa. Īnsă, dacă se adevereşte, atunci echipa sau cei doi jucători trebuie sancţionaţi", a adăugat Zico.

Sursa: GSP

inter
25th June 2005, 22:46
Imparatul ii elimina pe nemti .. :D:D

Catalanul
25th June 2005, 22:48
Cu ajutorul marmotei bineinteles :P

Sharkie
25th June 2005, 22:52
Brazilia...

inter
25th June 2005, 23:10
Cu ajutorul marmotei bineinteles :P
te aruncasi in figuri ... daca nu era dintosu , nimic nu era.... ce sa spun ... Imparatul dete 2 boabe, primul si decisivul si va ca tu spui ca "marmota" castiga meciul ... :mda:

Catalanul
25th June 2005, 23:33
Nu am zis ca Ronaldinho a fost decisiv in castigarea meciului, bineinteles ca Adriano a dus-o pe Brazilia in finala, insa vroiam sa spun ca si marmota a participat la succesul brazilienilor inscriind un gol, chiar daca a fost din penalty :D

PS. trebuia sa interpretezi si smile`ul din postul anterior ;)

inter
25th June 2005, 23:39
e, cu smile-urile ... nu le am :D:D , da o sa tin cont la postarile tale :P

Carlos Gambino
26th June 2005, 10:40
Inca odata nationala cariocas a reusit sa invinga "Pantzerul german".... :ok:

Paul
26th June 2005, 11:49
se merge pe o finala Brazilia - Argentina...unde cred ca Argentina va confirma acel 3-1 din preliminarii ...

banok
26th June 2005, 15:27
Confederations-Cup in live in here: http://www.stream.gportal.hu

dextercioby
26th June 2005, 15:38
Zi-mi unul dintre canalele pe care se transmite meciu'de diseara Mexic-Argentina.

Daniel.

ricky
26th June 2005, 15:56
Zi-mi unul dintre canalele pe care se transmite meciu'de diseara Mexic-Argentina.

Daniel.

ZDF, ora 19 (RO).

dextercioby
26th June 2005, 16:13
Merēi.:ok:Sper sa mearga.

Daniel.

Carlos Gambino
26th June 2005, 18:06
se merge pe o finala Brazilia - Argentina...unde cred ca Argentina va confirma acel 3-1 din preliminarii ...
De acord cu tine...Argentina va confirma "acel 3-1 din preliminarii"...mai exact, acel 3-1 din turul preliminariilor. :drak:

pashpa
26th June 2005, 18:16
Si dak a venit vremea revansei?????

Carlos Gambino
26th June 2005, 18:27
Revansa cui ? Pentru ca la cate "datorii" sunt intre aceste doua nationale, e greu de estimat cine trebuie sa isi ia prima revansa... :D

dextercioby
26th June 2005, 18:52
A (revansa) Braziliei pentru Mondialul din '90 ar fi un exemplu.Cel mai recent.

Daniel.

Carlos Gambino
26th June 2005, 19:00
Eu zic ca cel mai recent meci "disponibil" pentru revansa, ar putea fi finala Copei America, castigata de Brazilia...deci Argentina e cu un pas in urma... :drak:

dextercioby
26th June 2005, 19:03
Copa America e-o nimica toata.Columbia si-a mai bagat coada,dar in principiu numai ele doua se luptau...Poate fac mexicanii vreo surpriza.Din nou.

Daniel.

Carlos Gambino
26th June 2005, 19:08
Pentru tine Campionatul European "e o nimica toata" ?!...Gandeste-te ca ei pun de doua ori mai mult suflet in Copa America, decat punem noi in C.E. ...

dextercioby
26th June 2005, 19:37
Da,dar la ei se lupta doar doua echipe.La ei e imposibil sa cistige Venezuela (~Grecia de la noi in raport cu Germania sau Italia).

In fine,uite ca se vede bine pe ZDF si e 0-0 in minutul 32.

Daniel.

Carlos Gambino
26th June 2005, 19:44
Hai sa fim seriosi....de-a lungul anilor, au fost destule echipe nationale din zona CONMEBOL care au intrecut in valoare Brazilia si Argentina ! Exemple: Uruguay, Paraguay, Peru, Bolivia si Columbia...toate detinatoare ale Copei America !

Paul
26th June 2005, 21:33
@carlos ca tot ai vb de revanse ... poate ajunge Brazilia sa -si ia revansa cu Mexic

eu n`am nimic cu Brazilia , chiar imi erau simpatici (muuultmai simpatici ca si Argentina) insa prin Brazilia - Japonia si Brazilia- Mexic unde m`a curatat de o carutza de bani la pariuri au ajuns pe lista neagra alaturi de Ol.Lyon liderul detasat al listei :drak:

Carlos Gambino
26th June 2005, 21:59
De fapt "revansa" si-au luat-o mexicanii...dupa acel 0-4 cu Brazilia, de anul trecut de la Copa America ! :drak: Oricum nu mai apuca anul asta se dea nas cu Brazilia...i-au eliminat argentinienii... :drak: asadar finala Cupei Confederatiilor: Brazilia-Argentina. Un meci cu scantei... :drak:

inter
26th June 2005, 21:59
Rosetti iar isi dete in petic, neacordand Argentinei un penalty clar in prima repriza!

Paul
26th June 2005, 22:16
De fapt "revansa" si-au luat-o mexicanii...dupa acel 0-4 cu Brazilia, de anul trecut de la Copa America ! :drak: Oricum nu mai apuca anul asta se dea nas cu Brazilia...i-au eliminat argentinienii... :drak: asadar finala Cupei Confederatiilor: Brazilia-Argentina. Un meci cu scantei... :drak:

Comisarul Moldovan se intoarce.

Revansa !

@intere ...rosseti asta a arbitrat cumva cehia - romania ?

Leo_
26th June 2005, 22:24
Rossetti nu a acordat 11 m pentru Argentina, dar nici nu l-a eliminat pe Colocinni pentru faultul ala grosolan din prima repriza. Oricum, pentru frumusetea finalei, e bine ca s-a calificat Argentina. Acum sper sa le scoata (inca o data) fotbalul din cap brazilienilor...

inter
26th June 2005, 22:28
paul@: probabil ...

Carlos Gambino
26th June 2005, 22:38
Acum sper sa le scoata (inca o data) fotbalul din cap brazilienilor...
Au mai incercat si altzii...dar si-au rupt bisturiul... :drak:

Triphat
26th June 2005, 23:13
Am vazut Mexic - Argentina azi... frumos meci in general, s-a aprins foarte tare in prelungiri :|oricum dupa parerea mea meritau mexicanii se mearga mai departe..

ps. Saviola e un magician, e prea bun acest jucator..

dextercioby
27th June 2005, 01:30
N-o sa joace,c-a luat rosu,daca nu ma insel :uhh: Oricum,il au pe Riquelme.


Daniel.

Catalanul
27th June 2005, 01:33
ps. Saviola e un magician, e prea bun acest jucator..
nu-nteleg de ce nu-l vrea Rijkaard in lot :headbang: e de 10 ori mai bun decat Larsson la ora actuala :mda:

desdemona
27th June 2005, 02:01
@intere ...rosseti asta a arbitrat cumva cehia - romania ?
Ba parca el.
Oricum, pe mine m-a amuzat in Mexic - Brazilia, la faza cu penalty-ul obtinut de Borgetti. M-a amuzat pentru ca atunci vroiam sa bata Brazilia, chiar daca nici infrangerea nu-i dezavantaja.
De data asta mi-a parut rau de mexicani, ca urasc Argentina. In fine, in conditiile date, ar trebui sa fie o finala frumoasa si, bineinteles, sper intr-o "bucurie" miercuri... :ok:

inter
27th June 2005, 08:15
ete unde erau suporterii auri-verde :D:D , marii amatori de samba :P ...eu tin cu Argentina .. cu toate ca daca Imparatul inscrie vreun gol , nu ma supar pe el :P

desdemona
27th June 2005, 13:43
Pai clar ca nu te superi.. si nici pe mine nu te superi ca ii tin pumnii :P

Leo_
27th June 2005, 13:49
Vreau miercuri sa vad o victorie a Argentinei in acorduri de tango :D ca m-am saturat de Copacabana si samba si Ronaldinho...doar de Adriano, cel caruia pe drept i se spune Imparatul, mi-e frica...are al naibii un sut :P

ricky
29th June 2005, 19:53
Pauza meciului GERM-MEXICO...

Cum era de asteptat, finala Sud Americana.
ARGENTINA cred ca isi va impune jocul mai ales ca BRAZILIA a venit cu jumatate dintre titulari.

Surprizele placute ale competitiei, in opinia mea : MEXIC si GERM.
MEXICUL m-a cucerit cu jocul acesta de...curtea scolii .
In meciul contra BRAZILIEI asteptam momentul cind echipa va cadea fizic.
La fel si in cel cu ARGENTINA.
Si ? Nimic !
Un "caos organizat" cum s-a referit KLINSMANN cucerit si el de puterea de lupta a SPEEDY GONZALESILOR.
Toti jucatorii mexicani joaca in tara !
Desi joi 6 dintre jucatorii aflati la lot vor avea meci in CUPA LIBERTADORES ei nu dau semne ca s-ar menaja !

Am numit-o pe GERM una dintre surprizele competitiei deoarece echipa se afla in formare si, contrar presupunerilor UNOR ziaristi si experti (vezi BECKENBAUER : "KLINSMANN ar trebui sa se gindeasca la faptul ca nu se afla la un turneu de juniori !"), iata ca echipa "merge" (normal, cu mici...poticneli).
Culmea este ca la aceasta echipa au inceput (si aici...exceptii) sa traga impreuna atit ziaristii cit si spectatorii impreuna cu expertii !

P.S. Dezgustator ce se intimpla in RO unde "hirtiile" prosport si gazeta...sint primele la critica dar...n-au nici o solutie !
Ah ! Da !
Atit de...sportive sint fitzuicile incit au gasit de cuvinta sa scrie despre ceaiul lui Mutu, despre aventurile lui si ale altora, au publicat emailul arbitrilor care ne-au dezavantajat cindva dar...nimci despre o sustinere morala a sportului romanesc !
Sub nici o forma !
Inca n-au inteles ca lupta lor oarba pentru un cititor in plus nu va duce decit la un cistig de moment .
Pote ca ar trebui sa se apuce sa publice DIN NOU rezultatele ROBINGO, LOTTO sau ceva locuri de munca prin Spania etc...
Oricum (si asta m-a bucurat) oamenii de sport din RO (ma refer la profesori de sport, antrenori, pe care i-am intilnit in concediul meu) nu dau...doi bani pe "hirtii" !
Ma abtin sa scriu parerea unora despre aceste...nulitati...

O zi faina !

dextercioby
29th June 2005, 21:45
Super meci intre Germania si Mexic cu goluri senzationale (doua ale nemtilor si doua ale mexicanilor) !! :ok:

Ma indoiesc ca Brazilia-Argentina va oferi mai mult spectacol.

Daniel.

Leo_
29th June 2005, 21:57
Ba frate, iar o infipse Adriano...ce gol...incepe sa ma enerveze :headbang:

realmadrid.com
29th June 2005, 22:06
Jucatorii orasului Milano fac legea :D...Adriano si Kaka...2-0 pt Brazilia, minutul 19' :)

dextercioby
29th June 2005, 22:37
Se cunoaste lipsa lui Saviola.Riquelme e cel mai tavalit de pe teren,iar Ronaldinho n-a excelat.2-0 la pauza,eu cred ca Argentina n-are forta sa revina.

Daniel.

Paul
29th June 2005, 22:42
Ba parca el.
Oricum, pe mine m-a amuzat in Mexic - Brazilia, la faza cu penalty-ul obtinut de Borgetti. M-a amuzat pentru ca atunci vroiam sa bata Brazilia, chiar daca nici infrangerea nu-i dezavantaja.
De data asta mi-a parut rau de mexicani, ca urasc Argentina. In fine, in conditiile date, ar trebui sa fie o finala frumoasa si, bineinteles, sper intr-o "bucurie" miercuri... :ok:

SI eu era sa mor acolo ... aveam 5 meciuri pe un bilet de 2 bulioane si mai imi trebuia meciul ala :degete:

uti2102
29th June 2005, 22:45
Brazilia ramane cea mai frumoasa echipa. Nu cred sa aiba probleme la WC, doar daca se accidenteaza vreo 5 staruri :o:

desdemona
29th June 2005, 22:50
Hai ca e din ce in ce mai frumos ;) 3-0 :P
P.S. intere /hello :drak:

realmadrid.com
29th June 2005, 22:55
Marmota a marcat si si-a spalat pacatele, dupa ce a lovit un jucator cu cotul in gura :D

Mihai
29th June 2005, 23:06
4-0 /OLE/
S-au p!$@t pe ei.... :P

realmadrid.com
29th June 2005, 23:06
4-1..Adriano din nou :D si Aimar

PS_Intere, unde esti :D ?

Carlos Gambino
29th June 2005, 23:06
Mesaj pt fanii Argentinei: Va rugam liniste, Brazilia-Argentina 4-0 ! :drak:

Mihai
29th June 2005, 23:10
4-1..Adriano din nou :D si Aimar

PS_Intere, unde esti :D ?

Inter jubileaza :drak: dehhh la ce atancat are :P

Paul
29th June 2005, 23:12
si fanii Barcelonei de asemenea :D

DaRk_Star
29th June 2005, 23:19
nimeni nu-i sta in fata braziliei...poate doar noi,dar daca nu ne-am calificat la mondiale..... :rolleyes: :D

nu vad cum ar putea ronaldo sa intre in primul 11,cu adriano,robinho si ronaldinho,plus kaka... :rolleyes:

p.s. mai,care e faza cu "cascada" ..? ca nu am prins ideea... :o:

Paul
29th June 2005, 23:29
ehe ... cum unde intra
in locul lui robinho ... :D

sa nu uitam de emerson , cafu si r. carlos

realmadrid.com
29th June 2005, 23:30
Cascada :D ?
Poate se refera la gaura din acoperisul stadionului...gaura care se afla in partea stanga portarului Dida...aproape de corner :P
Cum afara ploua...acolo s-a format o mica, cascada :P

Paul
29th June 2005, 23:32
cine a facut gaura in acoperis ???
Vre`o degajare de`a lui Dida?

dextercioby
29th June 2005, 23:46
Vazui si eu faza cu gaura in acoperis.Tare de tot.O repara sper pina la anu':P

Au maturat cu ei pe jos.Sincer,nu stiu cum au putut sa le-o dea acum o luna jumate cu 3-1 la Buenos Aires,dar azi fu o singura echipa in teren.

Mda,super spectacol turneul asta,o groaza de goluri si se anunta un CM de vis.Klinnsmann i-a invatat pe nemti sa atace,daca ii invata cumva sa se si apere,sau sa ia mai putine decit brazilienii,atunci va fi diferit,altfel va fi acelasi deznodamīnt ca in 2002.



Daniel.

Paul
29th June 2005, 23:51
ar fi o chestie ...cel mai disputat mondial
Brazilia si Argentina in super forma
Germania e gazda
Franta si Italia ... a venit vremea revansei

Mexic ul a aratat ca are potential
Olanda, Anglia , Portugalia - oricand pot face ceva

Catalanul
30th June 2005, 01:29
Bravo Brazilia /hello Nu am vazut finala, dar din cate am inteles Ronaldinho a fost declarat omul meciului :cool:, in ciuda faptului ca Adriano a marcat din nou 2 goluri ;)

Triphat
30th June 2005, 01:45
Super finala. Brazilia a jucat formidabil, prea bine. Demult n-au practicat asha fotbal excelent. Tocmai au aratat ca ei sunt cei mai buni din lume; nu vad echipa care sa-i poata bate. Superbe goluri, mai ales cel al lui Adriano.

... si ce tare a fost faza cu acoperisu, ce au crezut fotografii aia cand s-au trezit sub dus ? lol, si chiar ii laudam pe germani, cu stadioanele lor ultra moderne..

desdemona
30th June 2005, 02:37
Inter jubileaza :drak: dehhh la ce atancat are :P
Da, cred si eu ca a jubilat tot meciul.. mai ales ca tinea cu Argentina /hello :drak:

Cascada :D ?
Pe mine m-au amuzat comentatorii :ok: Isi faceau atatea "griji" ca vor fi probleme la executarea cornerelor, de parca ar fi fost o adevarata perdea (groasa) de apa acolo.... Sincer, eu nu am vazut sa aiba cineva dificultati din cauza asta, era mai mult inestetic, dar in nici un caz nu ar fi deviat traiectoria balonului. Mai degraba baltoaca de pe teren deranja al dracu, dar aia era un pic mai in teren, nu chiar in colt :evil:

cine a facut gaura in acoperis ??? Vre`o degajare de`a lui Dida?
:happy Buna...

In alta ordine de idei - super finale - si cea mica si cea mare. Brazilia a facut spectacol in sfarsit, drept e ca avea si o motivatie puternica - si ma refer mai degraba la "companie", nu la miza propriu-zisa :) Bravo vrajitorilor /hello
Mi-a placut mult si Mexicul in editia asta, pacat ca n-au iesit si ei pe 3. Ai dracu nemti, nu-i suport de nici o culoare ...

ricky
30th June 2005, 07:14
Frumoase amandoua meciurile de ieri !
BRAZILIA a cistigat mai mult decat meritat !

Si totusi...sint trist...
E o atit de mare diferenta intre noi si...restul...
Ce e de facut ?
Nimic ! Sa stam cu burta la soare ca poate-poate... :headbang:

inter
30th June 2005, 07:31
Imparatul a calcat in picioare Argentina!:D:D

JJ
30th June 2005, 08:36
Poate stie cineva - de ce n-au jucat Ze Roberto si Crespo?

lupisor lupetto
30th June 2005, 08:59
ce frumos joaca Brazilia fotbal....

uti2102
30th June 2005, 09:19
Ze Roberto a jucat, Crespo n-a fost convocat.

miril
30th June 2005, 09:20
Nu stiu cat de frumos joaca, Argentina s-a miscat foarte bine pana la...sutul la poarta, dar stiu cat de frumos suteaza. Nimeni nu o face ca ei. Poate, un pic, Gica in 94, in rest...

Leo_
30th June 2005, 10:52
Brazilia a castigat pe merit, intr-adevar...a avut 2 goluri superbe care i-au dat aaaaripi, iar Argentina a jucat foarte slab, mai ales in apaare, unde Placente si Sorin au lasat banda stanga libera pentru toti brazilienii care voiau sa centreze. In fine, frumoase golurile, chiar si al Paiatei :D
Brazilia nu este invincibila si asta a demonstrat-o si Argentina si mexicul...asa ca eu zic ca vom avea o Cupa Mondiala echilibrata...

miril
30th June 2005, 11:04
Sa nu uitam ca intr-un meci cu miza mai mare, calificarea la CM, Argentina a fost superioara. Oricum, cand Adriano este in forma este un Inter...galactic.

sun
30th June 2005, 11:44
Eu cred ca daca se mai juca de 20 de ori meciul , de fiecare data batea Brazilia . Au fost pur si simplu mult mai buni ieri.

Ganditi-va insa ca acum 2 ani acest Adriano juca in atac cu Mutu la Verona. Acum e cel mai in forma atacant din lume /hello , iar Mutu e cel mai "in Priza" atacant din lume :P

realmadrid.com
30th June 2005, 12:12
Bravo Brazilia /hello Nu am vazut finala, dar din cate am inteles Ronaldinho a fost declarat omul meciului :cool:, in ciuda faptului ca Adriano a marcat din nou 2 goluri ;)

Pai marmota a aratat ca stie si karate si fotbal...probabil ca de asta a fost declarat omul meciului ;)

bogho
30th June 2005, 12:14
si noi, care vroiam sa ne calificam la mondiale, crezand ca avem vreo sansa. :drak:

miril
30th June 2005, 12:25
Pentru Catalan, fara Adriano mai va trofeul. Ronaldinho a fost la acest turneu unul dintre cei mai...iesiti din forma brazilieni, inclusiv in finala. Adriano a inceput mai slab turneul, dar in ultimele doua meciuri a fost...Inter-galactic.

Carlos Gambino
30th June 2005, 17:10
Sa nu uitam ca intr-un meci cu miza mai mare, calificarea la CM, Argentina a fost superioara.
Miril, aici nu sunt de acord cu tine...nu uita ca in turul preliminariilor, disputat in Brazilia, a fost exact acelasi scor si aceeasi evolutie a scorului ca si-n retur...numai ca in favoarea brazilienilor !