PDA

View Full Version : Cine mai pleaca? Cine mai vine?



Bancaru
16th June 2005, 10:39
Pentru ca de venit... Dumnezeu cu mila. Sergiu Radu a semnat deja cu Cottbus. Iata si o poza.

AdiBlondu
12th July 2005, 14:31
de plecat se pare k au plecat multi ...acum speram sa facem o figura frumoasa cu ce a ramas..si cu ce o sa mai vina...in fine ..e bine k Landi nu'i ia pe acei betivi de la dINAMO ...pe semeghin si iordache ...

Bancaru
13th July 2005, 18:21
Bine ai venit Blondule! La mai multe prezente. Acum am responsabilitate si o sa incerc sa va "corup" sa ingrosati randurile.

Bancaru
13th July 2005, 23:15
Deocamdata o sa ma corup pe mine. Normal ca acum am un imbold nou de a completa pe aici. Dintr-o data mi-am facut timp... eh! A venit Zeno Bundea. Cica Nationalul a avut cea mai ferma oferta. Ce-i drept ferm nu insemna sa bun, dar am fost si noi number one odata. Multumim Gino!!!

Bancaru
14th July 2005, 10:03
Ce sa mai... Mare om, mare caracter Gino, asta. Ziua si omul. Si ce jucator! BURCA!

bancar100%
14th July 2005, 11:53
Asteptam, totusi, si alti jucatori.Si vesti bune!!!!!!!!!!!! Poate un portar, nu?!

be@
14th July 2005, 12:00
Legat de portari , se vehiculeaza doua variante: Dolha si acum am mai citit de Adrian Vlas,de la Farul .De ultimul nici nu am mai auzit pana acum.

Bancaru
14th July 2005, 12:23
Be@, sper sa ne vizitezi mai des. Tu esti cea care imi da vestile bune legate de portari. Nu cred ca Dolha mai vrea la Rapid si mai cred ca nici Rapidul nu mai vrea la Dolha. Probabil ca are un salariu cam mare pentru a 3-a optiune. Nu cred ca asta ii este valoarea. Valoarea lui a scazut pentru ca nu i s-a mai acordat destula incredere. In plus stilul lui Copos te faci sa nu fi sigur pe situatia ta la club (clauze peste clauze, una mai idioata ca alta). In conditiile astea performanta se departeaza. Vlas? Nici eu nu am auzit, dar sper sa fie tanar. Aste e foarte important.

Bancaru
14th July 2005, 13:03
Se pare ca Libertatea vede afacerea Dolha gata parafata. Asa sa dea Dumnezeu. Imi pare rau, dar Nae nu e portar, decat cu numele. Iar Stanev nu e roman. Avem prea multi. In plus nici el nu m-a impresionat. Nu mai stiu cand a aparat. Cred ca la meciul cu Argesul de acasa.
Negocieri avansate cu Gino... Dar ce, se duce portar la Trattoria?
Bundea a semnat cu FC National
Mijlocasul Universitatii Craiova, Zeno Bundea, a semnat ieri un contract pe doi ani cu FC National, grupare de la care va incasa anual un salariu de 50.000 de dolari. Tot in Cotroceni va ajunge si portarul Rapidului, Emilian Dolha, aflat in negocieri avansate cu presedintele Gino Iorgulescu.

be@
14th July 2005, 13:05
Sa stii ca aceeiasi stire am pus-o si eu pe intern. :)
Stanev a aparat la Iasi , si sa stii ca n-a facut-o rau deloc.

Bancaru
14th July 2005, 13:19
Be@, aceeasi stire trebuie sa fie si pe bucata noastra de forum. O sa ma ocup eu de azi inainte. Stiu foarte bine ce faci tu pentru a mentine totul la zi in ceea ce ne priveste. E bine.
Ai fost la meci atunci? Nu a aparat rau? Foarte bine. Dar eu nu cred ca mai e la noi. Pe bune. Am cautat pe net ceva cu privire la contractul lui cu FCN. Nu am gasit inca, dar o sa ma uit prin arhive.

be@
14th July 2005, 13:44
Da, am fost , chiar am stat cu baietii din galerie.
Pai cum sa nu fie la noi, daca a jucat in amicalul cu Iasul ?
Uite echipa :FC National: M. Nae - Ghindeanu, Sćpunaru, Thwaite, Bazzi - Chiacu, Litć, Srhoj, Panc - I. Savu, M. Oprea .

Au mai jucat: Stanev, Herea, Lopez, Griffiths, Rosianu, M. Savu, Abiodun, Shore.

Bancaru
14th July 2005, 13:52
Stai ma! Eu credeam ca vorbesti de meciul cu Iasi ala din primavara. Despre ce meci vorbim? Asta de acum? De luni? Nu mai inteleg. Ce meci ai vazut?

be@
14th July 2005, 13:55
Da, am fost la meci atunci,cand a aparat Stanev, si nu Babicu, care n-a venit la Iasi9nu stiu din ce motive) .
Si in amicalul asta, recent, cu Iasul , tot Stanev cu Nae au aparat (ai echipa mai sus) . Sper ca te-am lamurit acum.

Bancaru
14th July 2005, 13:56
Mda... O sa ma uit la ceva. Cine a dat golul pana la urma? Lita sau Lopez?

be@
14th July 2005, 14:00
Se pare ca Lita.
Interesant e ca ce_bine _e spunea ca a dat gol Lita. Si aceiasi chestie scria si in Evenimentul de Iasi. Insa prosport, Ziua de Iasi si Ziarul de Iasi l-au dat ca marcator pe Lopez.
Scor strans,de 3-2 in favoarea lui Lopez.

Bancaru
14th July 2005, 14:02
Ce_bine_e daca ar fi dat amandoi... Eu l-am vazut pe Lopez asta la tv. Mi se pare un killer. Are o privire de ucigas platit. In plus are si un fizic impresionant. Sper ca nu m-am inselat. In mod cert, daca nu e el, e altul tot la noi. :D

Bancaru
14th July 2005, 20:13
TVR spune ca la National vine Claudiu Raducanu. Aoleu! Bloc Notes in Cotroceni? Cica, se zice in reportaj, el l-a sunat pe Gino sa se propuna. Doamne, Doamne! Eu nu il vreau. Vreau sa joace Chiacu. Savu. Nu vreau pe asta. De unde ii scoate si Gino, asta?

be@
14th July 2005, 20:34
Am vazut si eu.Bancare ,sa stii ca eu mi-as dori sa vina...
Chiar daca nu se lauda cu un I.Q prea dezvoltat, totusi e un fotbalist bun , care ne-ar putea ajuta...

miril
14th July 2005, 20:35
Este un atacant de temut, dar este slab de minte si vine doar pentru sase luni.

be@
14th July 2005, 20:41
Si ce ne intereseaza pe noi ca e slab de minte? Important e sa inscrie goluri. Cat se poate de multe...Pacat ca vine doar pe 6 luni.

miril
14th July 2005, 20:46
Am comentat doar, lucrul de fapt negativ este ca vine pe sase luni.

be@
14th July 2005, 20:48
Da,pacat ca vine doar pentru 6 luni. Cred ca intentia lui e sa joace bine , si sa-si gaseasca pe urma un club afara,la fel ca Alin Stoica.

miril
14th July 2005, 20:49
Sper sa ramana si Alin Stoica pana la urma si sa se puna pe treaba pentru tot campionatul.

be@
14th July 2005, 20:51
Da, sunt sanse. Daca nu-si gaseste echipa in strainatate, am citit ca nu exclude posibilitatea de a continua cu FCN .

Bancaru
14th July 2005, 22:44
Din pacate pentru Calamity Jane... pardon, Claudiu, nu cred ca isi va mai gasi angajament afara. Sau cine stie, ca Sergiulica. Alin Stoica unde naiba sa se duca? La liga II-a in Lituania? Numai ca sa joace afara. Nu cred ca mai are loc in prima liga a unui campionat mai serios. S-a cam ratat. Sa vezi ce spume face Mititelu.

be@
15th July 2005, 08:43
FC NAŢIONAL / Argentinianul venit īn probe, Gonzalo Ignacio Ucha Lopez, este pe placul lui Roberto Landi. Atacantul īn vīrstă de 21 de ani a şi marcat īn amicalul cu Poli Iaşi, scor 1-2. "Sīnt mulţumit de pregătirea lui", a spus antrenorul.

Bancaru
15th July 2005, 10:09
Deci ai lamurit si problema asta. Eu sper sa fie killer-ul ala pe care l-am vazut la antrenamente. Cred ca l-a convins altfel pe Landi. S-a uitat urat la el... :) Dar acum avem la atacanti... Pe mine ma intereseaza sa joace Chiacu. Poate mai aflam azi ceva de bloc notes.

miril
15th July 2005, 11:27
Tacerea massmediei mi se pare suspecta in cazul lui. Pana acum, atat Prosport cat si GSP s-ar fi repezit sa faca cunoscut transferul. Sper sa nu se fii bagat altii pe fir, inclusiv Steaua sau CFR Cluj, care a devenit un del de Poli 2.

Bancaru
15th July 2005, 12:08
Steaua nu cred. S-ar fi bagat pe fir inca de cand a fost prezentata stirea ca il vrea Mititelu. Sa avem noi mai multi bani decat Steaua?! Asta ar fi ceva. Dar nu cred. Poate CFR pentru ca am auzit ca Anca se duce la Zenith St. Petersburg. Nu prea au atacanti. Ideea este ca la TVR au spus ca bloc notes l-a sunat pe Gino si s-a propus pentru 6 luni. Mass media nu prea a mediatizat nici transferurile lui Burca si Zeno. Foarte putin. In general e interesant cand se pleaca de la noi. Nu sunt ziaristii asa fericiti cand mai vine vreun fotbalist. Eu zic ca o sa vina.

bancar100%
15th July 2005, 12:31
Blocnotes nu prea a mai jucat de cand a plecat din tara. Nu stiu ce sunt toti innebuniti sa plece afara si pe urma stau pe banca de rezerve (in cel mai bun caz). Banii ca banii, dar un fotbalist trebuie sa mai si joace, nu??

Bancaru
15th July 2005, 12:59
Da! Dar banii... Cred ca judecand din prisma noastra, a romanilor, inventatorii proverbului DECAT DOI POLI LA SOARE MAI BINE UN POL LA UMBRA, ii putem intelege. Decat sa jaoce si sa-si rupa picioarele mai bine stau cuminti in (pe) banca lor. Este adevarat ca Raducanu are simtul portii, dar ii dau dreptate lui 100%. Nu a mai jucat de ceva vreme. Sa vedem. Si Lita a frecat bancile si acum, cred eu, este de baza.

Bancaru
15th July 2005, 16:33
Nimic nou legat de Claudelu. Incepe sa-mi lipseasca baiatul asta.

inter
15th July 2005, 16:53
hai sa ma bag si eu in seama pe aici ... care a fost cauza care a determinat imposibilitatea transferului lui Mc.Kain in GB? ca ieseau bani frumosi (dar nu negri)...

Bancaru
15th July 2005, 16:55
Ai si raspuns! Avem un castigator: INTER!!! Pai nu sti ca si-a mai deschis Gino inca o Trattorie? La Mamaia. In statiune, nu la mamaia lui in Giurgiu.

inter
15th July 2005, 16:57
de aia cred ca stie desdemona :D, ca inca n-am ajuns anul asta pe la bunici :D

Bancaru
15th July 2005, 17:04
Care? Esti de la malul marii, oltene?
Cred Iorgulescu nu a vrut sa-i dea drumul pe bani curati. In plus nu stiu, eu cel putin, care or fi fost ofertele pentru McKain, dar daca a jucat la nationala lui, cred ca a facut-o fiindca foaie verde drum de fier, il pastea un trans... plant peste canalul manecutei. Stii care sunt cerintele in Anglia - meciuri la echipa reprezentativa.

inter
15th July 2005, 17:09
nu , sunt de ala original :P

cu natinala Australiei ... asa e.. da nu eram sigur , am intrebat si eu ..

Bancaru
15th July 2005, 17:15
Da. In plus se vehicula ceva si cu Belgia. Oricum, tipul a venit chitit sa plece. Si probabil ca au fost animozitati intre el si Iorgulescu Brothers. Eu m-am mirat ca nu a venit nimeni sa-l ia de la aeroport. Am fost apostrofat la faza asta de prieteni progresisti, dar eu raman la parerea mea ca asa era elegant. Iar acest fapt nu face decat sa confirme ce s-a mai scris prin ziare - McKain in dizgratie.

Bancaru
15th July 2005, 17:36
Se pare ca Ucha l-a convins pe Landi. Asa zice GSP. Eu nu stiam ca e in probe. Credeam ca e parafat totul.

kurany
15th July 2005, 17:43
si eu stiam ca ucha lopez a semnat...in fine....
am tot incercat sa aflu detalii despre acest jucator si nimic...am intrat si pe site-urile ligii prof de fotbal din argentina, federatiei etc...

Totusi, sa speram ca va marca...

Bancaru
15th July 2005, 20:29
Unde a mai jucat? Nu se stie nimic de el? Poate e frate cu vestitul Claudio Lopez, Puricele.

kurany
15th July 2005, 23:19
Nu am putut afla nimic despre el...
Mai incerc...

be@
16th July 2005, 01:33
'Blocnotes' ia notite pe arena din Cotroceni

Claudiu Raducanu a fost convins de Iorgulescu sa semneze pentru FC National, in Cotroceni incepind sa se inchege din nou o echipa de top.

Contestat de suporteri pentru managementul defectuos al clubului, Gino Iorgulescu a raspuns printr-o campanie de transferari excelenta pentru gaurile din bugetul clubului 'bancar'. Refuzat de mai multe echipe din Occident din cauza dificultatilor de adaptare, fostul golgheter al Romaniei, Claudiu Raducanu, este foarte aproape de un transfer la FC National.

Dupa Zeno Bundea si Ovidiu Burca, Raducanu ar fi al treilea transfer important al echipei lui Landi in nici o saptamina. Cu o situatie financiara ameliorata dupa plecarea 'lotului Olaroiu' la Timisoara, National s-a ales si cu patru jucatori de la Poli( ??????) , plus sosirile anuntate mai sus.

In plus, pe banca echipei ramine Roberto Landi, un antrenor care a demonstrat in campionatul trecut ca trebuie luat in seama.

Desi FC National are datorii la stat in valoare de aproape 90 de miliarde de lei, echipa reuseste in fiecare an sa faca transferuri-surpriza care se dovedesc eficiente in timp. In plus, echipa se claseaza mereu bine, iar in Cupa reuseste sa ajunga in fazele superioare.

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=3824

desdemona
16th July 2005, 03:28
de aia cred ca stie desdemona :D, ca inca n-am ajuns anul asta pe la bunici :D
Aia de langa Majestic. Buna pizza si ce mai au de papica. Ar merge FM-ul acolo? :evil:

Bancaru
16th July 2005, 11:31
Aoleu, Desde, un FM cu pizza. La Trattoria? Bagati banii in contul lui Gino.
Bea, eu am pus stirea la ... documente. Acum vreau si un portar bun si ma mai linistesc. Il mai las in plata lui pe Gino.

desdemona
17th July 2005, 13:48
Nu bagam, nu bagam.. am zis si eu asa :) Nu ca nu ar fi buna pizza acolo - e chiar foarte buna, pe bune... dar nu se preteaza locatia pentru un FM de anvergura :rolleyes:

Bancaru
17th July 2005, 21:41
Daca banii s-ar duce in conturile FCN chiar as face reclama localului. Asa... Uite ca de banii pe care i-am lasat eu de-a lungul anilor la restaurantul lui il ia pe Blocnotes. Lasand gluma, eu cred ca e un restaurant bunut, dar nu e meritul lui Gino. Cel care a facut sa fie asa este un anume Coarda, dupa porecla, adica Vali Salagean, care are si Hard Rock in Bucuresti. Multi jucatori de la Progresul mai veneau la el in restaurant. Acum am vazut ca e la moda Trattoria din Herastrau.

desdemona
18th July 2005, 10:00
Stiu de asociatul lui Gino si stiu ca asta are si Hard Rock-u'. Cred ca ma lasa memoria, dar parca citisem prin ziare mai demult ca p-asta l-a nasit Dinu.
In Trattoria din Herastrau nu am fost niciodata, am fost doar la cea din Amzei...

Bancaru
18th July 2005, 10:29
Si eu tot in Amzei am fost. Da' cine nu l-a nasit pe Coarda... Cred ca este prieten cu toti astia cu trabuc si placeri bahice. Eu ma bucur cand ma duc la Hard Rock si pentru faptul ca o parte din banii pe care ii dau pe bere, pizza si tiramisu se duc la Twaithe.
Ce chestie! De 3 zile nu a mai venit nimeni la FCN. Dar nici nu a plecat nimeni.
Reproduc o stire aici, pe care un tovaras de suferinta progresista a semnalat-o, Kra****x, stire pe care am vazut-o si eu, dar careia nu i-am acordat atata importanta. Si totusi... care ar fi cei 4 jucatori veniti de la Poli Timisoara?

be@
18th July 2005, 10:41
Eu am semnalat acea stire, si am pus (?????) la cei patru jucatori care ar fi venit de la tm. In realitate e vorba numai de Mircea Oprea, si POSIBIL Aurelian Dumitru .

P.S : Ati vazut ca avem amical cu tm.? BLEAX ! Se pare ca tupeul si nerusinarea unora nu cunosc limite...

Bancaru
18th July 2005, 11:54
Be@, asa se practica la echipele care se respecta. Ai vazut: Dinamo ia jucator de la Nantes, baga si un amical. De obicei bogatasii se milogesc de sarantoci si le fac hataral pentru un amical. In cazul de fata Poli o sa intre cu echipa de rezerve ca sa ne dea si noua o sansa si ca sa nu isi oboseasca jucatorii cu care ataca titlul, care si asa au fost destul de alergati pe vremea cand jucau la National. Printre singurele bucurii pe care o sa le am daca Poli ia titlul o sa fie aceea ca mai mult de jumatate de echipa este a Nationalului. Si nu ca au trecut si ei pe la noi, ci echipa noastra de ani de zile. Cel putin 3 ani...

be@
18th July 2005, 12:01
Bancare, nu stiu , si nu ma intereseaza ca a jucat Bratu in amicalul cu Nantes.Pe mine ma deranjeaza la culme prietenia asta cu tm. Parca-am fi satelitul lor, ce naiba...Cand vin prin Bucuresti se antreneaza in Cotroceni, mananca la restaurantul lui jINO...
Auzi, sa nu-mi spui mie pe nume daca o sa batem noi vre-odata pe tm. Cred ca e clar la toata lumea,nu ...???

Bancaru
18th July 2005, 12:16
Da? S-au antrenat in Cotroceni? Chiar nu stiam asta. Be@, inceteaza sa mai privesti din pubnctul tau de vedere. Eu te inteleg, dar si tu trebuie sa intelegi ca ei vin in calitate de oaspeti ai lui Gino. Au facut afaceri profitabile. Fratii aia colorati (de petrol) au dat bani murdari unui alt "mafioso". Au declarat atat si au dat ATAT. Toata lumea e multumita, lumea implicata in afacere. Numai noi stam si fluieram in buza. Poate o sa-i batem. Chiar in campionat. Nu poti sa stii. Stilul lui Olita nu e o necunoscuta in Cotroceni. Si apoi sa stii ca nu avem o nechipa chiar asa de proasta. Mercenari, iubitori de club... nu stiu. Asta este. Uite ca faza cu plecatul pentru bani se practica si la case mai mari. Steaua pierde jucatori in favoarea unor echipe care ofera mai mult.

Bancaru
20th July 2005, 18:02
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=3918
Claudiu Raducanu se pare ca nici nu pleaca dar nici NU vine. Asa ca ... Acum nu putem decat sa zicem: oricum, nu aveam nevoie de el. E slab. Nu are fata de National. Cine, ma? Ala? In Cotroceni?! Fugi d'aici!!!

be@
20th July 2005, 18:09
Eu va zic sa nu va luati dupa ce scriu astia...

Bancaru
20th July 2005, 20:40
Be@, tu mereu esti optimista. Stii ceva ce noi nu stim? Pe bune.

be@
20th July 2005, 20:49
Nu stiu, dar au scos astia de la prosport o prostie , si-a preluat-o imediat si ols.
hai sa fim seriosi...Azi e in negocieri avansate cu jINO, mine cu Porumboiu...Something stinks hard..


<<Conform unor surse din cadrul clubului FC Vaslui, fostul atacant al echipei Steaua Bucureşti, Claudiu Răducanu, a semnat aseară un contract pe o perioadă de doi ani cu "galben-verzii", echipă finanţată de omul de afaceri Adrian Porumboiu.
Pe de altă parte, atacantul a declarat că nu este nimic sigur:" Nu mi-am dat īncă acceptul să joc la Vaslui. Aştept īn continuare oferte din străinătate">>

http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=69139

Bancaru
20th July 2005, 21:18
Asta inseamna, sau poate sa insemne ca inafara de ofertele din strainatate omul nu mai trage nedejde la nimic. Daca nu vin alea se duce la Podul Inalt.

Bancaru
26th July 2005, 15:07
FC Naţional Bucureşti (antrenor Roberto Landi)
Au venit: Aurelian Dumitru (FCU Politehnica Timişoara), Ovidiu Burcă (Dinamo Bucureşti), Zeno Bundea (Universitatea Craiova),
Au plecat: Cristian Munteanu (Dinamo Bucureşti), Răzvan Pleşca (Politehnica Iaşi), Ionuţ Rada (Rapid Bucureşti), Adrian Olah (FCU Politehnica Timişoara), Sergiu Radu (FC Energie Cottbus), Octavian Chihaia (Dinamo Bucureşti), Dragoş Pitu (Steaua Bucureşti), Jonathan McKain (FCU Poli Timişoara)
Posibile veniri: Mircea Oprea (FCU Politehnica Timişoara)
Posibile plecări: Ionuţ Savu (Cipru)
OLS
Frate, eu nu mai inteleg nimic. Aurelian Dumitru e ca si sigur pe OLS iar M. Oprea posibil. In Prosport E posibil Dumitru si Oprea. Care o fi adevarul si care e valoarea astora? Sunt tineri?

be@
26th July 2005, 18:06
Frate, eu nu mai inteleg nimic. Aurelian Dumitru e ca si sigur pe OLS iar M. Oprea posibil. In Prosport E posibil Dumitru si Oprea. Care o fi adevarul si care e valoarea astora? Sunt tineri?

:headbang: :headbang:
Si tu te iei dupa astia de la ols ????
Cum vrei sa-ti mai dovedesc ca Dumitru nu e la noi ? Ai citit ce-am scris la Bursa transferurilor ?
Ciprian Mozacu (ex Otelul Galati) a semnat cu FCN, conform PrimaTv.

Bancaru
26th July 2005, 18:55
Sa va zic: Prima TV anunta transferul lui Ciprian Mozacu - 2 ani la FCN. E bine?
Be@, tocmai asta e, ca nu stiu ce sa mai cred. Nu stiu daca am citit totul de acolo. O sa ma uit. Eu as vrea sa fie. Nu ca stiu ce joaca, dar e bine sa ai de unde alege. Ma duc sa vad cum ai devenit progresist(a). :D

be@
26th July 2005, 19:07
Costel Ciprian Mozacu
Echipa : Otelul Galati
Post : fundas
Tara : Romania

Data nasterii :
30 septembrie 1976
Locul nasterii :
Plopii Slavitesti, Teleorman
Greutate : 68 kg
Inaltime : 178 cm

http://fotbal.netsport.ro/fotbalisti/591/Costel-Ciprian-Mozacu.html

http://www.romaniansoccer.ro/players/m/mozacu.shtml

Bancaru
26th July 2005, 21:25
Atat doar ca eu nu cred ca e fundas. E mijlocas, din cate stiu eu. Cred ca e un fel de Pitu. Nu va prinde echipa. Talentat, dar lenes. Ce fatza are! Cred ca si bea...

krapulax
26th July 2005, 21:47
Ce fatza are! Cred ca si bea...
eu nu cred ca bea are o asemenea fatza :)
in orice caz, am vazut ca la meciul nostru cu galatz mozacu o fost rezerva. asa ca nu el era omul pe care il asteptam. sau te pomenesti ca de-aia i-am batut

Bancaru
27th July 2005, 10:34
Inca de pe vremea aia Landi il menaja. Adica Lippi, la sugestia lui Landi.
Be@ este prea simpatica! Mica noastra nationalista. Sa vedem ce face domnul Mozacu. Asta daca intr-adevar a aterizat pe la noi. Nu vad scris nicaieri ceva. Numai la Prima TV a fost. A mai vazut cineva stirea? Ori la Prima ori in alta parte. Poate nu am vazut eu bine, desi... baiatul ala asa s-a exprimat Mozacu 2 ani la National. Va dati seama ce afacere? Pe unu de 29 de ani il priponesti cu 2 ani contract. Pe unul tanar il iei pentru 6 luni... Si sa fim seriosi, o fi Mozacu fante de Obor, dar nu e asa mare fotbalist. Poate sa intregeasca cu brio echipa talentelor ratate: Lutu, Niculescu, Pitu, Zicu...........

krapulax
27th July 2005, 14:23
in nici un ziar de azi (cel putin dintre cele de sport) nu scrie de venirea lui mozac.

alamar
27th July 2005, 14:35
Cum ii zice lu' asta? Mozaic? Ce sa caute genul asta de jucator, "nevazut, necunoscut", la noi? Lasa ca si de Claudiu Raducanu a scris Libertatea ca vine la noi si a ajuns sa lupte la Podul Inalt. Mai bine lipsa.

Bancaru
27th July 2005, 18:15
Ma simt si stingher... Pe bune ca am vazut la Prima. E un complot impotriva noastra. In timpul asta de pauza de informatii Nationalul i-a recuperat pe Coman, Olah, Caramarin, McKain si Canu. Popa nu a vrut sa vina. Au mai venit Vintila de la Arges, iar Hagi i-a trimis un fax lui Gino si s-a propus antrenor. O sa vedeti tot la inaugurarea noii tribune suprainaltate. Sa nu uitati de deschiderea noului fanshop deschis la Mariott pe 2 hectare. Mici amanunte omise de presa.

Bancaru
1st August 2005, 13:55
De Mozacu nu s-a mai auzit nimic. Parca nici mie nu imi vine sa cred ca a fost ceva, dar totusi, au spus la Prima la stiri. Radu Valcan e autorul. Cine stie. Am cazut in plasa. Nu e PRIMA data.
Acum am auzit niste zvonuri, neoficiale cu privire la Dolha. Se pare ca avem noi refuzati: Bad, Soltuz si Oprea de ceva vreme. Vom reveni.

be@
1st August 2005, 20:11
Florin Prunea este asteptat in seara aceasta la FCN. Asa a spus Landi pe TVR !

Bancaru
1st August 2005, 20:26
Am vazut si eu. Ma intreb cu ce am gresit. Chiar nu putem sa avem si noi un tanar in poarta? Sunt asa de obsedat de jucatori tineri de zici ca-s juventofil. Prunea are 37. Nu se poate. 37 de ani, ma refer. Nu e cusher... dar e gratis! Lasa, sa tina carnatii astia de la Rapid 4 portari. Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul.

Bancaru
2nd August 2005, 09:58
Vad ca nimeni nu is da cu parerea despre venirea domnului Prunea. Ma rog... Probabil ca e lipsit de interes sau de importanta. In ambele cazuri se pare ca eu exagerez.
Dar ce parere aveti de revenirea lui Rada? Se poate ca el sa fie (re)imprumutat in Cotroceni. Ar fi bine.

be@
2nd August 2005, 10:31
Ar fi extraordinar sa se intoarca Rada , care se pare ca nu s-a adaptat prea bine in Giulesti.Cat despre Prunea , nu stiu ce sa zic.Spun doar ca e un adevarat profesionist , un sportiv foarte serios si ambitios, dar nu l-am vazut in ultimul timp cum apara , asa ca nu pot sa ma pronunt.

Name: Florin PRUNEA
Date of birth: 08.08.1968
Place of birth: Bucureşti
Height 183 cm
Weight 77 kg
Nationality: Romanian
Position: goalkeeper

http://www.romaniansoccer.ro/players/p/prunea.shtml

Bancaru
2nd August 2005, 10:47
Poate vine Razvi cu dispozitie buna de la ziua lui ta'su si il lasa pe Rada in Cotroceni. Cu toate ca la capitolul cuvant rapidistii nu stau asa bine. Daca l-a lasat pe Matei, fiu-sau, la Mircea, poate il lasa si pe Rada la Landi, sa-l distreze.
Dar ce scrie pe OLS? Panc si Ghindeanu la Craiova? Iar a luat-o Gino razna?

be@
2nd August 2005, 10:51
Stai linstit ca nu pleaca nici un Ghindeanu sau Panc..
Mde, glume oltenesti...

Bancaru
2nd August 2005, 11:02
Be@, tu mereu ne linistesti. Dar daca iar se pleaca? Astia insista de ceva vreme pentru oltenii lor, Panc si Ghindeanu. Auzi, cica a obtinut 10.000.000 de Euro. Ce cretinatate. Miti Telu?! Si in afacere a intrat si un BMW X5. Pai la o afacere de 10.000.000 Euro mai bagi si o masina de 50.000? Sa asteptam. Ca daca vine Rada eu zic ca ii da, daca intr-adevar exista oferta. Si chiar merita. Ghindeanu e cam aerian cateodata. Golul 2 la Poli a fost opera lui. Coman nu a avut prea mare lucru de facut. 99% dintre jucatorii de div. A dadeau gol din pozitia aia cu Nae in poarta.

be@
2nd August 2005, 11:07
Bancare, raspunde-mi la doua intrebari .
1. Ce om cu capul pe umeri ar lasa Nationalul si s-ar duce la balciul de la craiova?
2.Ce jucator care se vrea cu adevarat profesionist lasa o echipa de div. A, ca sa se ingroape in divizia B?
Sa fim seriosi !

Bancaru
2nd August 2005, 14:28
In general fotbalistii nu prea au capul pe umeri. Nu se duc ca e B se duc ca e... BANI. Daca isi primesc banii si in cantitate mai mare, se duc. Panc e din Craiova. Si Ghindeanu.

be@
2nd August 2005, 14:45
Pai eu vreau sa cred ca si la FCN sunt bani acuma...
Si dak sunt din craiova, ce ? Tre' sa fii prea fraier,sa lasi divizia A pentru circul de la craiova .Un fotbalist adevarat , si eu cred ca ei sunt, isi doreste ...PROGRESUL,si nu divizia B .

miril
2nd August 2005, 15:06
Ocolite sunt caile...Progresului!

be@
2nd August 2005, 19:55
Dupa gafa de duminica, Keca a fost dat afara de la steaua , si s-ar putea intoarce la National, conform TVR.
Ce parere aveti ?

Bancaru
2nd August 2005, 20:30
Eu am urmatoarea parere: o parere cu mai multe subpareri:
- vina cea mare apartine lui Ghioane, asa ca sa vina Ghioane sa joace in Cotroceni
- Keca nu mai are antrenament; atunci cand l-a luat Steaua, ca si acum, era penurie de transferuri in Ghencea, adica au zis: hai sa transferam si noi pe cineva, manca-ti-as!
- ma indoiesc ca va veni iar la noi dupa ce a plecat cu huo! din Cotroceni, recte biroul lui Gino.
- nu are valoare

Bancaru
3rd August 2005, 17:42
Ca sa fie clar:


Ducu ar putea sa fie copilul lui Prunea... Si Riosanu

be@
5th August 2005, 12:08
poli a decis ca Flavius Băd să fie īmprumutat īn cele din urmă la FC Naţional, iar George Şoltuz la FC Vaslui. La “bancari” ar mai putea ajunge şi sārbul Ersin Mehmetovic, care nu va prinde lotul timişorean.

(din prosport)

Bancaru
5th August 2005, 17:20
De unde din prosport? Eu nu am gasit? Oricum, cine e Bad?

be@
5th August 2005, 17:24
http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=70996

Citeste ce scrie la sfarsit.

krapulax
5th August 2005, 17:30
tot in prosport scrie ca bad e la vaslui. numai in editia tiparita. da-i incolo... vedem peste 2 ceasuri.

Bancaru
8th August 2005, 14:23
Vine Petrus Manta? Asta a jucat ultima oara la.... Otelul? Sau unde? Stiu ca de la UTA s-a dus la Rocar. A mai avut odata o tentativa Gino sa-l inregimenteze, dar nimic. O mai fi crescut? Stiu ca era cat usa.

kurany
8th August 2005, 15:19
e ditamai jucatorul....eu stiam ca e undevba prin USA..si ca NU mai joaca fotbal...
in fine..poatre m-am inselat...avem nevoie de un jucator masiv, gen Mitro sau RAdu Niculescu

Bancaru
8th August 2005, 15:31
Da! Corect! Asa, asa - plecase in SUA. Ba s-a dus sa joace fotbal la DC United. Da, si era la Craiova. Era jucatorul lui Netoiu si el.

be@
8th August 2005, 15:46
Petruş Manta e de azi la antrenamente

După o perioadă īn care a dispărut din circuitul Diviziei A, atacantul Petruş Manta este īn lotul echipei din Cotroceni. Fotbalistul īn vārstă de 26 de ani, care a impresionat īn Romānia datorită cuplului pe care-l făcea la UT Arad cu Jeremie Njock, ar putea semna zilele acestea un contract cu formaţia bancară. Masivul fotbalist a fost īn America, dar a avut unele probleme de sănătate, suferind de hepatită.

(Prosport)
La acesta se mai adauga Mehmedovici si Bad.

Bancaru
8th August 2005, 21:13
Ce fata are Bad. Zici ca i s-a acrit de viata.