PDA

View Full Version : Streetball 2005 Sibiu



eddy_jozsa
16th June 2005, 09:46
In 21-22 iunie in Parcul Tineretului
FESTIVALUL STREETBALL 2005

Editia din acest a festivalului de Streetball se va desfasura in perioada 21-22 iunie, in Parcul Tineretului. Organizatori sunt Casa de Cultura a Municipiului Sibiu, Clubul Sportiv Universitar Sibiu si Fundatia ProBaschet.

Echipele vor fi impartite pe cinci categorii de varsta, 9-10 ani, 11-12 ani, 13-14 ani, 15-16 ani si 17-18 ani, baieti si fete.

Inscrierile se fac intre 15 si 20 iunie, la Casa de Cultura a Municipiului din Parcul Tineretului nr. 1, tel: 0269/229627. Fiecare echipa va fi formata din trei jucatori plus (facultativ) o rezerva. La inscriere, capitanul de echipa va prezenta copii dupa actele de identitate ale jucatorilor.

Sponsorii evenimentului sunt Victoria S.A. si Coca Cola, parteneri media fiind Tribuna si Tribuna Sporturilor.

www.csusibiu.ro

Nu stiu cat de bine cotat mai e festivalul asta... oricum in anii trecuti a decazut mult...
acum cativa ani era super, veneau sponsori si jucatori din germania, interesul era mare, chiar din partea jucatorilor csu.

Edit: lol, acum am vazut ca e mai mult un turneu pentru copii :D

marinike
16th June 2005, 11:27
dc ai peste 18 ani nu poti sa participi?

eddy_jozsa
16th June 2005, 11:28
habar n-am :D suna si intreaba

marinike
16th June 2005, 11:32
dc n-as fi in sesiune poate as merge, mai ales ca am la cine sa stau in sibiu dar mi s-a parut cidat ca au sectiuni pana la 18 ani.poate dc s-ar fi organizat de ziua copilului mai ziceam dar asa...