PDA

View Full Version : Care echipa va castiga campionatul Germaniei 2006/2007 ?



georg40
11th January 2007, 19:59
La 26 ianuarie se reia Bundesliga. Urmeaza 17 etape, 153 de partide cu emotii si sperante. Cine va fi noua campioana ? In acest an bundesliga pare mai echilibrata ca oricand. Votati si spuneti-va parerea.

Laur_Farul
28th January 2007, 23:09
Werder Bremen :yeah: !

kain
28th January 2007, 23:13
Werder

Alexz
6th February 2007, 15:39
Werder :D

waterboy
6th February 2007, 15:59
Imi place că lumea încă o vede pe Werder câștigătoare. Oare câte puncte ar trebui să aibă Schalke avans ca să devină principala favorită? Oricum la programul celor două și la cum s-au prezentat duminică, Schalke are un mic avans. Asta înseamnă însă că o victorie finală pentru Werder ar fi cu atât mai frumoasă. Sper doar să se întâmple asta.

georg40
6th February 2007, 16:14
Capul sus ! Mai sunt destule etape de jucat.Iar in acest sistem cu trei puncte pentru castig, schimbarile apar ca ciupercile dupa ploaie.
Schalke are avans, joaca destul de bine, dar e suficienta o zi mai slaba, o accidentare etc. si totul se schimba vertiginos. Trebuie insa spus ca duminica Werder a avut o zi foarte slaba.

Geografu
6th February 2007, 17:25
Sper din toata INIMA ca Bayern sa isi revina dar din pacate se afla intr-o pasa neagra de ceva vreme iar chestia asta cu antrenorii chiar i-a dat peste cap ! E inadmisibil sa pierzi cu 3-0 de la FC Nurnberg :groggy: :groggy: :groggy: ..
Eu sunt optimist si cred ca vor deveni ce au fost din nou,daca nu in campionat macar in UCL unde vor da peste o echipa aflata si ea in degringolada : Real Madrid !

Salve...;)


Este exact ceea ce poate spune si spera si Real Madrid ca da peste o echiopa aflata in degringolada. sa nu crezi ca la bavarezi situatia este mult mai roza.

Lordul
9th March 2007, 20:34
Acum campionatul e foarte strans
1.Schalke 49
2.Weder 46
3.Sttutgart 45
4.Bayern 43

johny bravo
10th March 2007, 01:52
As merge pe mana lui Werder. Mai au doar cu Bayern un hop dupa care e parfum. Schalke are vreo 5 meciuri grele in program (Sttutgart, Bayern,Nürnberg, Hannover 96, Dortmund). Iar Bayern si Sttutgart au si ele un program ff greu.

Personal as fi vrut Sttugart dar cred ca pan' la urma tot Werder o sa iasa campioana.

0kdaniel4
10th March 2007, 03:33
:ok: Cred ca Werder Bremen va castiga campionatul ,desi este foarte strans

Sasuke Uchiha
10th March 2007, 04:40
bayern