PDA

View Full Version : Karaoke



Raptor
14th June 2005, 00:49
Domnilor/etc ... stiti cumva de unde pot lua niste muzica pentru Karaoke? Ma refer la fisiere mp3 dar care sa nu contina vocea. Pentru ca eu am gasit pe ODC (DC++) cateva, dar nu indeajuns de multe. Si ma refer la artisti consacrati, gen Jennifer Lopez, Shania Twain, Tom Jones etc.

Daca ma ajutati o sa fiu ultra-happy! :ok: :yeah:

Mihai
14th June 2005, 00:51
Daca ma ajutati o sa fiu ultra-happy! :ok: :yeah:

Lasa-ma sa ghicesc, o sa canti de fericire :P

fia
14th June 2005, 00:52
Mai bine cauti un plugin de winamp... nu mai stiu acum cum se cheama.... care scoate vocea (mai exact o lasa incet de tot). Este excelent "efectul" pentru karaoke. L-am testat/folosit. Asa nu mai trebuie sa iti faci griji sa cauti melodiile "fara voce", iei MP3-ul si gata.

Principiul de functioanre: un filtru trece banda peste streamul de mp3 care taie frecventele corespunzatoare vocii umane.

Mihai
14th June 2005, 01:03
Da dar nu poti sa dai foarte tare... Ca se aude aproape normal... (adik cu voce) :D

eddy_jozsa
14th June 2005, 13:53
da, am avut si eu un plugin pt winamp, dar nu reducea vocea foarte mult... poate sunt altele mai bune...

oricum, o alternativa ar fi un program karaoke bazat pe midi-uri (fisierele alea numa cu informatii pt instrumente)... am un program, si multe midi-uri au in ele si versurile si astfel poti face karaoke.

mishu
14th June 2005, 14:06
vezi ca e un fel de joc pentru play station... are nu stiu cate sute de melodii... nu stiu cat de consacrate ca doar am auzit de el... nu l-am vazut personal...

Raptor
14th June 2005, 15:42
Am gasit eu... Van Basco's Karaoke Player... care are midi-uri... bine ca nu prea se compara cu orchestra adevarata dar merge. Cat despre plug-in-ul pentru WinAmp... nu stiu cum se numeste si unde se gaseste...

gicu
28th January 2006, 23:08
are cineva fisiere midi cu muzica romaneasca pt. Karaoke?

The_Blonde
22nd March 2008, 17:41
sa stii ca eu am karaoke singstar part pentru play station apar cd-uri odata la 3 - 4 luni cu melodii , daca ai un play station o sa iti fie usor , cumperi microfanele costa aproximativ 250 lei si primesti si doua cd-uri gratuite (asa era cand am cumparat eu ) apoi cd-urile celelalte costa 70 ron

nicubunicu
8th July 2008, 22:26
MC Musette & MC Nicubunicu va invita in fiecare joi in club downstairs la un program de karaoke. detalii www.downstairs.ro sau www.nicubunicu.ro