PDA

View Full Version : O noua echipa ! ( Thread deschis doar pentru suporterii olteni)



EDMOND_
13th June 2005, 21:40
Thread deschis doar pentru suporterii olteni. Ceilalti utilizatori sunt asteptati cu simpatie pe celelalte topicuri deschise.

Pentru ca se pare ca zarurile au fost aruncate ...Mititelu va fi noul patron al Universitatii . Tinand cont ca este aproape certitudine cred ca nu are rost sa agitam apele inutil, chiar daca nu ne place figura noului patron si nu avem incredere in posibilitatile lui. Am deschis acest thread pentru a urmari indeaproape ce se inatmpla ssi pentru a-i monitoriza actiunile.

Deocamdata nu este nimic clar , doar niste zvonuri pentru care vom avea o confirmare posibil in ziua de miercuri cand Mititelu a anuntat o conferinta de presa. Pentru luni ( de azi intr-o saptamana!) a fost anuntata reunirea lotului.
Informatiile existente in acest moment converg spre o conducere tehnica alcatuita din Ovidiu Stanga ( care s-ar reintoarce in Romania) - manager general si Nicolo Napoli - antrenor . De asemenea si echipa satelit (care va evolua in continuare in divizia C) va fi pregatita tot de un antrenor din strainatate.

Repet, este varianta cea mai vehiculata in acest moment la Craiova, insa sunt posibile surprize. Care credeti ca ar fi posibilitatile de exprimare a unei eventuale echipe tehnice in aceasta formula?

dextercioby
13th June 2005, 22:05
Niccolo Napoli nu-mi spune nimic (pe principiul asta si Landi nu le-a spus altora nimic,si totusi Nationalul a facut meciuri mari cu el pe banca),presedintele e mina moarta la orice echipa unde nu e si finantator (e tipul cu "hirtogaria",zis si "yes-man"),patronul se stie prea bine in oras ce si cu cine invirte,deci echipa tehnica+manageriala nu inspira (sau n-ar trebui) deloc incredere.

Ne trebuie 22 de jucatori care sa promoveze in "A" mai devreme sau mai tirziu.Ce simplu suna. :headbang: 22 de jucatori noi,pe care nu-i avem acum.De unde dracu' bani de ei,ca nu sint savarine...? :rolleyes:

Daniel.

dragosblue
13th June 2005, 22:10
Greu de raspuns la o astfel de intrebare, caci Napoli n-a avut ocazia sa arate ce stie, iar Stanga e la inceput de drum in aceasta meserie. Avantajul este ca cei doi provin din tari cu fotbal foarte dezvoltat, dar acesta se poate transforma rapid intr-un dezavantaj atita timp cit fotbalul nu se joaca pe teren ci in culise.
Exemplul cel mai edificator este Zenga, dat afara de oier cu un sut in cur.
Sa speram ca va fi bine !

dragosblue
13th June 2005, 22:14
Niccolo Napoli nu-mi spune nimic (pe principiul asta si Landi nu le-a spus altora nimic,si totusi Nationalul a facut meciuri mari cu el pe banca),presedintele e mina moarta la orice echipa unde nu e si finantator (e tipul cu "hirtogaria",zis si "yes-man"),patronul se stie prea bine in oras ce si cu cine invirte,deci echipa tehnica+manageriala nu inspira (sau n-ar trebui) deloc incredere.

Ne trebuie 22 de jucatori care sa promoveze in "A" mai devreme sau mai tirziu.Ce simplu suna. :headbang: 22 de jucatori noi,pe care nu-i avem acum.De unde dracu' bani de ei,ca nu sint savarine...? :rolleyes:

Daniel.

Nu l-am vazut pe Stanga sa fie un yes-man, cel putin nu eu. Voi credeti cu adevarat ca va accepta eventualele timpenii ale lui Mititelu ?

BornWild
13th June 2005, 22:24
Eu il cunosc pe Mititelu de prin '80 si ceva, de cand era in galerie, chiar am avut unele contacte mai apropiate intr-o perioada ( nu intime :D ) ........va spun sincer, el vrea....e apropiat de aceasta echipa, dar sa ma bata Dumnezeu daca il duce capul.E ingamfat......delireaza.......ca are el si face si drege ......in fine, Mititelu daca va reusi cu Craiova, va reusi numai daca isi va face un staff cu adevarat priceput in management.
Eu unul, ma indoiesc si repet faptul ca e pt a nu stiu cata oara "perdeaua" lu" Staicu.

EDMOND_
13th June 2005, 22:36
Born, asta este una din ipoteze... ne gandim toti la ea, insa in acest moment nu putem schimba ceva... poate insa nu este asa.

Sa ii acordam anumite circumstante pana in momentul in care ne vom edifica.
Pana atunci sa comentam ce se intampla efectiv.... In ceea ce priveste echipa tehnica trebuie sa tinem seama ca , aproape sigur, vom juca in B..deci sa facem legatura intre aceasta divizie si echipa pe care ne-o propune Mititelu... sau, ma rog, varianta cea mai plauzibila in acest moment!

BornWild
14th June 2005, 03:11
Ia stati ca ma schimb si eu ca un cameleon.
Ba fratilor, ca si conceptie, cu satelit format din jucatori pana in 18 ani.......cu antrenor cu nume mare la echipa a doua.....cu scouting etc...........pe bune daca nu ideea e excelenta.....adica e adaptata la cerintele marilor cluburi.E pacat ca nu are bani sa sustina echipa, insa ascultati la mine o treaba:
Mititelu daca e destept putin, da lovitura vietii lui si se umple de material.
Cum?..........pai asteapta sa creasca pustanii, aduce vreo 3-4- jucatori cu "nume" pe langa ei si in 5 ani defileaza.Este cam ce face Iuda, insa Iuda e la o scara mai mica cu scoala lui de fotbal.
Sper sa nu se bage in combinatii si in prostii......dar chiar imi place ideea

Puc
14th June 2005, 06:08
O nouă echipă...hm...Mititelul ăsta are o misiune extrem de grea.De unde va lua el jucători cu care să formeze o echipă competitivă?Are el bani ca să facă asta?Ce jucători valorosi or să vrea să joace în B (fie el si un an)?Toate echipele sunt in căutare de tunuri,credeti voi că bucurestenii vor sta cu mina in sîn?Eu cred că piata fotbalistică din ro este supraevaluată si din spate nu vine mai nimic.Poate Mititelul stie ce va face ,îi urez baftă.Doar este in interesul nostru ,nu?

Cra10veanu
14th June 2005, 07:04
Nu e exclus ca Mititelu iubeste echipa , dar cum spunea BornWild mi-e frica ca e capcaun la minte si nu-l duce capu. Nu e de-ajuns sa iubesti ca sa faci treaba la club, dar acuma hai sa-l vedem..nu se stie...poate ne face supriza ! ;)

EDMOND_
14th June 2005, 11:39
Trebuie sa va spun cateva informatii proaspete.... In primul rand Mititelu este pe cale sa incaseze cam patru milioane de de euro prin vanzarea unor terenuri catre sponsorul echipei FC Arges , PIC .. care doreste sa construiasca un supermarchet in Craiova. Intelegerea s-a facut, insa se va oficializa doar daca pitestenii vor obtine aprobarea de constructie din partea primariei.( deci tot la mana lui Solomon) .
Pe de alta parte aseara Solomon a admis pentru prima oara ca, in anumite conditii ar putea sa il sprijine si pe Mititelu, dar l-ar interesa o echipa care sa joace in divizia A.

ASP
14th June 2005, 18:42
in sfarsit ceva informatii concrete.
stanga un fotbalist profesionist 100% si in teren si in afara lui, napoli un italian care stie fotbal si cred ca poate arata multe chiar daca nu are un renume de mare antrenor (vezi landi sau chiar zenga).
mititelu poate nu are bani sa tina echipa sau e capcaun (dar e genul de om care daca il dai afara pe usa iti intra inapoi pe geam) dar cu siguranta nu va sta sa inghita mizeriile lui dinu, vladut sau ioanitoaia. sa speram ca vorbele lui legate de bani nu sunt doar vorbe in vant ci si reale. acum ca avem pe unul care iubeste CRAIOVA apare problema ca nu are banii necesari. poate are ceva sprijin politic de la cei care au venit acum la putere.

Maximus
14th June 2005, 18:56
Se pare ca Napoli nu mai e in carti ASP. Sincer ma indoiesc ca aceasta echipa managerial poate face ceva pentru echipa. Dar sa le acordam un credit de instalare. Ca la guvern. 6 luni dupa care intram in ei...

BornWild
15th June 2005, 00:31
"Reporter: Vine Prunea a treia oară la Universitatea?
Florin Prunea: De trei săptămâni mă aflu în vacanţă, după ce s-a încheiat campionatul în Grecia. M-a încântat telefonul pe care l-am primit de la Adrian Mititelu şi în această seară (n. r., ieri-seară) voi veni la Craiova pentru a discuta ultimele detalii ale revenirii mele.
Vei juca şi în Divizia B?
Pentru Universitatea, da! Echipei i-a mai rămas în acest moment numai onoarea şi, dacă o pierde şi pe aceasta, nu mai rămâne nimic. Eu sunt contra unei fuzionări sau cumpărării unui loc în Divizia A.
Cum crezi că s-a ajuns în această situaţie?
Sfârşitul a început în momentul în care Gigi Neţoiu a pus piciorul în Bănie. De atunci mi-am dat seama că se va ajunge aici. Oricum, mulţi doreau să vadă Universitatea în B şi probabil acum îşi freacă palmele de bucurie. Nu Staicu este principalul vinovat. Eu, care cunosc problemele fotbaliştilor, pot afirma asta. Era unul dintre puţinii patroni care se achitau financiar faţă de jucători.
Atunci la cine te referi?
În primul rând la bucureşteni, parcă nu ştiţi şi voi! De pe vremea comuniştilor au încercat să retrogradeze această echipă, dar atunci nu au reuşit şi au făcut-o acum. Nu este mai puţin adevărat că îndeplinirea planului acestor “binevoitori” a fost facilitată şi de oamenii din interior.
Ce viitor îi prevezi Universităţii?
Într-un an-doi le dăm la toţi peste bot şi o să-i batem de o să le meargă fulgii.
Pe ce te bazezi?
Am discutat cu Adrian Mititelu despre proiectul de redresare a echipei şi mi se pare unul pertinent. El trebuie pus în aplicare de oameni cu sânge alb-albastru, care ştiu ce înseamnă pentru fotbalul românesc această formaţie.
La Craiova este mare tristeţe după sezonul trecut...
Capul sus, tată! Simt eu că în Bănie pluteşte în aer o aşa dorinţă de revanşă cum nu a fost niciodată şi mai trebuie doar o scânteie ca Oltenia fotbalistică să ardă din nou. Ea trebuie dată de noii conducători, tehnicieni şi jucători. Suporterii sunt convins că vor fi alături de noi, dacă vor vedea că treaba este serioasă." editie.ro

Bravo Prunea!!!!!!
Aveam nevoie de tine!!!!
Eu , unul sunt impresionat.........mare caracter "maimuta"

P.S
Gata!!!!!!!.haideti sa strangem randurile..........trebuie sa ne revenim ca nu mai merge asa!!!!
Bate soarele'n fereastra/
Duce vantul din Craiova/
O iubire alb-albastra/
Spre Ardeal si spre Moldova/
Cantati si voi/
Cantati cu noi/
Sa-i incurajam intr'una/
Alb-albastrii sa fie cei buni/
Hai CRAIOVA/Hai baietii/
Suntem toti cu voi pan'la sfarsit/
Hai CRAIOVA/Hai studentii/
Cu OLTENII nu e de glumit

Puc
15th June 2005, 05:56
Doar cu euforie treaba nu va merge.Spirit de învingător există.Suporteri înfocati există,etc,etc. Avem nevoie de jucători de fotbal ca să putem spera!!

gobblin
15th June 2005, 10:54
Eu unul astept formarea unei echipe inainte sa ma pronunt. Nu sustin aducerea unor jucatori batrani la echipa pentru ca daca la anul promovam o sa trebuiasca sa aducem altii in locul lor. Nu m-as bucura sa promovam doar pentru a retrograda din nou anul viitor.

Gonzo
15th June 2005, 11:02
pai ce fotbalist de valoare crezi tu ca iti joaca in B? las sa promovam noi cu astia ca Prunea si apoi sa facem echipa in 2-3 ani in A... sau tu vrei sa te bati la campionat dupa ce promovezi? :o:

normal ca tot la retrogradare te bati cel putin inca un an

Sorin Blaj
15th June 2005, 11:09
Va fi greu si in Divizia A si in Divizia B, daca nu se construieste o echipa adevarata, pentru ca s-a vazut cu pustii din Divizia C pana la urma chiar ajungem in C.
Daca Prunea este primul nume de jucator vehiculat, la antrenor se vorbeste si de Mihai Stoichita.

BornWild
15th June 2005, 11:28
Goblin.....pe cine vrei sa aduci nene?.........pe langa tineret iti trebuie si putina experienta......mai ales ca Prunea e unul dintre aia de ne-au salvat din rahat de fiecare data.
Prin 90/91 cand a fost sa luam titlu, de aveam terenul suspendat si jucam la Severin, ne-a scos meciul cu Cluj (multi dintre voi se incaltau cu fesu' pe atunci).............si acum cativa ani ne-a scos de la retrogradare.
La Severin, tin minte ca a inceput sa se scandeze de atunci: Nu va fie frica/ Apara Prunica

bogho
15th June 2005, 11:32
Daca vine Prunea la echipa, ar fi un castig.
Insa cred ca Mititelu trebuia mai intai sa aduca un antrenor si apoi, in functie de cerintele si doleantele acestuia sa se faca transferuri.

BornWild
15th June 2005, 11:35
Daca il refuza Napoli, eu cred ca va numi un fost jucator al Craiovei-Maxima........ramane de vazut ce si cum....

bogho
15th June 2005, 11:43
Pai din cate stiu eu Napoli, deja l-a refuzat.

BornWild
15th June 2005, 11:51
Atunci, probabil ca se va orienta spre un antrenor care a avut glorie ca jucator la Craiova.Imi e greu sa cred ca va baga mana adanc in buzunar ca sa aduca antrenor cu "nume"

Maximus
15th June 2005, 12:04
Poate sa bage si mina adinc ca nu va gasi nimic...

EDMOND_
15th June 2005, 12:15
In aceste momente negociaza cu Geolgau! Maximus , nu mai fi asa pesimist, s-ar putea sa ai surprize...

blueheart
15th June 2005, 12:48
Mititelu asta a avut aproape o luna sa gaseasaca antrenor si inca mai e in negocieri.Asta arata cat de serios e. Apoi, noul antrenor trebuie sa ceara si jucatorii, nu? As ar fi normal, ptr. ca in caz de esec, nu are nici o vina,a lucrat omu' cu ce a avut.
Cat despre posibilele veniri, cu exceptia lui Prunea,iara' ne umplem de jucatori complexati, de mana doua a caror grija nu a fost alta decat salvarea de la retrogradare.
Cu O. Stanga manager, cred ca e o gluma buna! Asta nu are nici o experienta ca manager. Iar incepem cu experimentele? Eu cred ca avem nevoie de certitudini mai mult ca niciodata. Insa nu cred ca sunt oameni "seriosi" care sa se incurce cu Mititelu asta.

nr.zece
15th June 2005, 13:56
ce sa negocieze ala frate ca se uita in buzunare si isi vede sosetele
s-a mai si saturat lumea de combinatori si populisti ieftini, dovada nici pe jiji nu-l mai vrea nimeni cu toti banii lui care oricum se pare ca nu prea mai sunt atat de multi pe cum urla el

EDMOND_
15th June 2005, 14:13
ˇ@bluehart, cred ca ai uitat ca Mititelu pregateste un lot pentru divizia B, nu pentru castigarea campionatului. Nu stiu ce rost are sa sarim pe asta , atat timp cat altii nu ridica macar un pai in favoarea echipei. Autoritatile locale, acolo este buba....

blueheart
15th June 2005, 15:37
@Edmond, cred ca Mititelu pregateste mai degraba un lot de divizia C. Cu el presedinte, cu rudele lui bine infipte, cu un manager fara nici o experienta, fara bani, aproape fara stadion(se aude ca Primaria nu l-ar mai vrea), fara jucatori cat de cat valorosi, sunt ingredientele necesare ptr. o alta contraperformanta.
Primaria are bubele ei(vezi, acceptarea "reintoarcerii" lui Netoiu), insa daca Staicu ar fi cedat-o , chiar si acum, gratis sau pe un euro cred ca as fi fost ceva mai optimist. Cred ca jucatorii care sunt acum nu valoreaza mai mult de 50 000 de euro. In schimb, Staicu profita inca o data si i-l pacaleste pe Mititelu care i-a platit 700 000 de euro , printr-o "afacere", vanzandu-i numele, un amarat de autocar si un cantonament care nu este al lui.
Ptr. mine e clar ca Staicu nu a vrut sa dea ce a mai ramas din echipa Primariei. Cred ca in jurul lui Camataru, s-ar fi adunat si alti fosti mari jucatori, unii cu bani , alti cu sfaturi, dupa posibilitati. In schimb , asistam la un circ ieftin al unui impotent om de afaceri care viseaza cai verzi pe pereti. Una e sa vrei , alta e sa poti. Si eu as vrea sa lucrez la NASA, insa nu am cum. Nici eu, in locul Primariei nu m-as asocia cu un individ atat de neserios ca Mititelu.
Deci, cred ca echipa ar arata mult mai bine in posesia Primariei,decat a acestui trepadus.

dragosblue
15th June 2005, 16:39
@blueheart: nu cred ca alti fosti jucatori ai CRAIOVEI-MAXIMA s-ar fi alaturat lui Cami, caci acesta n-a fost niciodata un lider in echipa. Cred ca am mai spus-o ca el (Cami) reprezinta alte interese !

EDMOND_
15th June 2005, 16:53
Bluehart, pai si Staicu tot cu 700 000 a luat-o .... si tot fara jucatori. De ce nu au preluat-o autoritatile locale, atunci cand a plecat Netoiu? Si de ce Peluza Sud sta si acum in lupte cu Staicu in loc sa faca presiuni la primarie ?

Sa iti spun eu ce s-ar fi intamplat daca Solomon ar fi luat echipa cu un euro. L-ar fi adus pe Netoiu, i-ar fi dat 15 -20 miliarde pe an si "cineva " ar fi primit un comision gras probabil.

litza
15th June 2005, 17:33
Prunea e un jucator serios,si daca va veni,va veni sa faca treaba.Cu vanirea lui la echipa Mititelu va capata ceva incredere,insa trebuie facut ceva cu Primaria.Edmond are dreptate cand spune ca peluza sud se cearta si acum cu Staicu in loc sa sara la gatu primarului sa se implice!

blueheart
15th June 2005, 20:31
Bluehart, pai si Staicu tot cu 700 000 a luat-o .... si tot fara jucatori. De ce nu au preluat-o autoritatile locale, atunci cand a plecat Netoiu? Si de ce Peluza Sud sta si acum in lupte cu Staicu in loc sa faca presiuni la primarie ?

Sa iti spun eu ce s-ar fi intamplat daca Solomon ar fi luat echipa cu un euro. L-ar fi adus pe Netoiu, i-ar fi dat 15 -20 miliarde pe an si "cineva " ar fi primit un comision gras probabil.

Nu stiu cat a dat Staicu, dar stiu ca a luat-o pe datorie, urmand sa plateasca din drepturile de televiziune.Si faptul ca echipa a fost preluata de Staicu si nu de primarie e destul de simplu:Dinel s-a vrut politician si echipa de fotbal ar fi trebuit sa-i creeze o imagine f. buna. Uitam prea usor cum s-a folosit de numele acestei echipe in campania electorala si cum s-a schimbat brusc, imediat dupa alegeri, si in plus Dinel a spalat o grama' de bani negri prin echipa, asa cum o fac toti. A promis in iarna ca o lasa Primariei pe un euro si nu a facut-o.Pote soarta acestei echipe ar fi fost alta, cu siguranta. Nu as fi fost niciodata de acord cu venirea lui Netoiu, insa acum cand i-a vandut-o lui Mititelu, putea sa o lase Primariei si altfel am fi vorbit astazi.

Spui ca ar trebui facute presiuni la Primarie. De ce? Ca sa dea bani unuia si sa-si bata joc de ei si de Craiova. Stiu ca sunt multe interese in Craiova in jurul echipei, insa la momentul de fata Mititelu e cea mai putin viabila. Tot in jurul Primariei se paote face o treaba buna.

dragosblue
15th June 2005, 20:40
Nu stiu cat a dat Staicu, dar stiu ca a luat-o pe datorie, urmand sa plateasca din drepturile de televiziune.Si faptul ca echipa a fost preluata de Staicu si nu de primarie e destul de simplu:Dinel s-a vrut politician si echipa de fotbal ar fi trebuit sa-i creeze o imagine f. buna. Uitam prea usor cum s-a folosit de numele acestei echipe in campania electorala si cum s-a schimbat brusc, imediat dupa alegeri, si in plus Dinel a spalat o grama' de bani negri prin echipa, asa cum o fac toti. A promis in iarna ca o lasa Primariei pe un euro si nu a facut-o.Pote soarta acestei echipe ar fi fost alta, cu siguranta. Nu as fi fost niciodata de acord cu venirea lui Netoiu, insa acum cand i-a vandut-o lui Mititelu, putea sa o lase Primariei si altfel am fi vorbit astazi.

Spui ca ar trebui facute presiuni la Primarie. De ce? Ca sa dea bani unuia si sa-si bata joc de ei si de Craiova. Stiu ca sunt multe interese in Craiova in jurul echipei, insa la momentul de fata Mititelu e cea mai putin viabila. Tot in jurul Primariei se paote face o treaba buna.
Nici o primarie nu va da in viitorul apropiat vreo echipa de cupe europene.
N-am fi putut decit sa continuam sa ne tirim prin divizia A daca primaria prelua echipa asta-iarna.

BornWild
15th June 2005, 21:37
Viitorul cluburilor va fii: primariile+ sponsori (actionari).Nu o tot dati inainte ca nu poate primaria ca nu are bani ca nu stiu ce.Banii pt sport trebuie sa fie dati de la guvern pt ca prin sport, un oras isi face publicitate, isi castiga respect si totodata castiga bani.Nu o sa mai existe echipe care au un singur patron pt ca nu o sa aiba puterea respectiva.Un patron va actiona tot timpul in folosul personal, o primarie va actiona in folosul comunitatii.La noi managementul este dezastruos pt ca nu ai cu cine§.
Hai sa o luam pe aia serioasa:cu cine sa faci ba management? Cu Mititelu de nu i sa uscat nici acum pamantul dintre degetele de la picioare?Cu Staicu care iar la fel este un om de afaceri din cauza justitiei sub orice critica din Romania? Cu Solomon, care el stie sa asculte muzica po****ra si decat aia face?
Haideti sa fim seriosi......trebuiesc planuri nene........nu vorbe in vant......trebuiesc experti contabili intr-un club.......vine expertul contabil.....iti face calculul si iti spune: tu poti investii aici 50 mil $ pt ca iti acoperi cheltuielile in X ani, dar nu poti investii 100 mil $ pt ca e posibil sa se rupa portile de pe gazon ( e un exemplu).....abia atunci, vin actionarii si decid.La noi se sufera de sefie........trebuie ei sa dea cu pumnul in masa ca sa arate ca el e "shafu"

EDMOND_
15th June 2005, 22:03
Bluehart, era Netoiu o solutie mai buna decat Mititelu? Si daca Solomon ii dadea bani lui Netoiu de ce sa nu ii dea si lui Mititelu!!?
M-ai omorat cu primaria..pai Solomon nu a vrut in nici un moment sa se implice serios , ce drac de povesti ne spui acum?
Unde ai vazut tu primaria ca a dorit in vreun moment sa ia echipa? In afara momentului in care Solomon era in campanie electorala....

nr.zece
15th June 2005, 22:57
eu mA INTREB UNDE-I BALACI SI CU GHEARA ACUM, SAU CAMATARU CU OLANDEZII LUI

BornWild
15th June 2005, 23:08
O stire aparuta in ziarul Prosport, arata ca noul antrenor al Craiovei va fi Stanga, Prunea a semnat, iar lucrul cel mai important este ca in sezonul viitor echipa nu se va mai numi Stiinta U Craiova ci......UNIVERSITATEA CRAIOVA
Macar numele sa ni-l recapatam

dextercioby
15th June 2005, 23:10
Pai si legea...?Sau traim cumva in Romînia...?

Daniel.

nr.zece
15th June 2005, 23:13
stai linistit ciobi ca stirea face parte din categoria dinelisme, nici prunea nu a semnat si nici numele nu se schimba, inca

EDMOND_
15th June 2005, 23:18
Se pare ca Universitatea are un certificat de "marca inregistrata" ... este detinatoarea oficiala a numelui... cel putin asa a anuntat Mititelu asta seara.
Am vazut momentul in care a a raspuns intrebarilor ziaristilor , dupa sedinta Consiliului de Administratie ... am ramas surprins cat de ponderat a fost .. si-a cantarit bine fiecare cuvant si nu a exagerat in nici un fel. Macar de l-ar tine asa!!!

Legat de Stanga.... Mititelu a anuntat acum o ora ca nimic nu este sigur decat ca Ovidiu va fi managerul general al clubului si ca are libertate deplina saisi aleaga colaboratorii , inclusiv antrenorul principal. A admis insa ca acesta din urma ar putea fi chiar Stanga, insa nu este inca stabilit.

Lotul se va reuni pe 20, dar totul va fi clar abia pe 25 .. atunci zice Mititelu ca vom sti colectivul tehnic si jucatorii din lot. A lasat sa se inteleaga ca vom avea surprize placute. Sa dea Dumnezeu!

dextercioby
15th June 2005, 23:24
Eu faceam referire la hotarirea de guvern cu privire la interzicerea folosirii numelui/numelor unitatilor de invatamint (cum e Universtitatea din Craiova,sau Universittatea Politehnica din Timisoara,sau din Iasi si Cluj) in titulaturile echipelor sportive.

De-aia s-a renuntat la "Universitatea Craiova" si celelalte echipe au facut la fel...

Daniel.

EDMOND_
15th June 2005, 23:33
Pai nu toate.. in hatararea aia era trecut si cuvantul National... si echipa respectiva deocamdata nu a renuntat la nume... Sa vedem ce se va intampla...

blueheart
16th June 2005, 00:33
Bluehart, era Netoiu o solutie mai buna decat Mititelu? Si daca Solomon ii dadea bani lui Netoiu de ce sa nu ii dea si lui Mititelu!!?
M-ai omorat cu primaria..pai Solomon nu a vrut in nici un moment sa se implice serios , ce drac de povesti ne spui acum?
Unde ai vazut tu primaria ca a dorit in vreun moment sa ia echipa? In afara momentului in care Solomon era in campanie electorala....

Unde vezi tu cam am zis ca Netoiu e mai bun decat Mititelu? Momentan , Netoiu nu mai e o varianta, si cea cu Mititelu e cea mai proasta.Atat am spus.
Nu inteleg ce tot o dai atata cu Solomon asta? Ca nu e el singurul care decide, normal sunt consilierii si ceilalti trepadusi. Eu nu i-am pronuntat niciodata numele. In iarna, Dinel a declarat ca da echipa Primariei pe un euro. Si in vara la fel.De ce nu a mai dat-o? Ptr. ca vroia milioane, da'aia s-a sucit.Spun doar ca in jurul Primariei(si nu a lui Solomon) se poate face treaba, se pot atrage ceva investitori, oameni de fotbal. Iar Primaria sa reprezinte garantul principal si daca treaba nu iese bine, nu-i mai voteaza nimeni, e simplu nu?
Daca prin absurd ar exista 2 echipe in Craiova, care sa joace in aceeasi divizie,una aPrimariei si alta a lui Mititelu, cine crezi ca pare mai credibila, mai usor de atras oameni seriosi in jurul acesteia?

EDMOND_
16th June 2005, 00:40
Aia care se numeste Universitatea .. si nici asa nu se vor ingramadi sponsorii... Cred ca nu realizezi ca noi vorbim pe ce este, nu pe ce ar putea sa fie... lasa povestile cu autoritatile locale.

blueheart
16th June 2005, 00:40
Lotul se va reuni pe 20, dar totul va fi clar abia pe 25 .. atunci zice Mititelu ca vom sti colectivul tehnic si jucatorii din lot. A lasat sa se inteleaga ca vom avea surprize placute. Sa dea Dumnezeu!


E buna faza! Adica antrenorul si cei vreo 20 de jucatori noi care ne lipsesc, vor fi cunoscuti la vreo saptamana de la reuniunea lotului. Pana atunci se vor antrena Mititelu cu vara'su si cu nepotelu' /hello

EDMOND_
16th June 2005, 00:48
Bluehart, ca vrei sa ii bagi cu sila lui Solomon pe gat echipa intelesei...

Insa nu inteleg ce rasucesti cuvintele aiurea , poti sa astepti o saptamana si faci comentarii la obiect. Mititelu a lasat sa se inteleaga ca nu va fi totul definitivat pana in 20 si ca vor mai veni jucatori si in urmatoarea saptamana.
Nu imi inspira cine stie ce incredere Mititelu, dar nici nu am de ce sa ma agit inutil pana nu vad ce si cum.

blueheart
16th June 2005, 00:51
Aia care se numeste Universitatea .. si nici asa nu se vor ingramadi sponsorii... Cred ca nu realizezi ca noi vorbim pe ce este, nu pe ce ar putea sa fie... lasa povestile cu autoritatile locale.

Pai sponsorii vor trage unde e seriozitate, e simplu. Mititelu= Neseriozitate. A demonstrat-o de 2 ori.
Si nu tre sa se marseze pe 2, 3 sponsori mari. Ci mai mult pe cei cu afaceri mai mici, care sa dea 10-20.000 euro pe an ptr. reclama facuta la stadion si la un nr de 50 am scoate jumate din buget. Restul, de la Primarie, bilete, vanzari produse. Ehe, se pot face usor bani, dar tre sa fie si cap.

blueheart
16th June 2005, 01:00
Bluehart, ca vrei sa ii bagi cu sila lui Solomon pe gat echipa intelesei...

Insa nu inteleg ce rasucesti cuvintele aiurea , poti sa astepti o saptamana si faci comentarii la obiect. Mititelu a lasat sa se inteleaga ca nu va fi totul definitivat pana in 20 si ca vor mai veni jucatori si in urmatoarea saptamana.
Nu imi inspira cine stie ce incredere Mititelu, dar nici nu am de ce sa ma agit inutil pana nu vad ce si cum.

Voi ce-i din Craiova ar fi trebuit sa-i fortati mana lui Solomon, eu spuneam ca ar fi o varianta mai buna decat cea a lui Mititelu.

Nu cred ca am nevoie sa stept o saptamana, ca sa ma conving ca noul patron e un neispravit. A avut o luna, de cand se stia ca va fi noul bastan, si nici nu a reusit sa gaseasca, cu o sptamana innainte .un amaratde..antrenor. Pai daca nu ai antrenor, cine i-i va cere lui sa transfere anumiti jucatori?
Si l-a banii care-i are, ne vom umple de petarde.

EDMOND_
16th June 2005, 01:01
Si cine a demonstrat seriozitate!!? Solomon !? Bulucea!?? Gongu!!? Balaci si Gheara!!? Camataru si olandezii!!? De asta iti spun ca spui povesti, tu imi povestesti cum ar trebui sa fie, eu iti spun ce este.... Pai aia cu "daca " si "poate" am analizat-o de o mie de ori....

blueheart
16th June 2005, 01:13
Balaci si Camataru au fost facuti sa para neseriosi tocmai de Staicu, care s-a jucat cu ei, stiind ca va vinde tot , si i-i va da resturile vesnicului sau lacheu, Mititelu.

EDMOND_
16th June 2005, 01:20
Mai lasa-ma ca aici o dai in bara... Nici macar nu mai comentez... Uita-te si tu cu atentie la ce s-a intamplat cu fotbalul craiovean, nu ma refer neaparat la Universitatea ... si arata un singur om care a ridicat macar un pai ...

Cra10veanu
16th June 2005, 08:41
parca nu va recunosc! Oltenii mei asa de pesimisti ? Pot sa zic ca Prunea m-a umplut de speranta, si chiar il vad bine din nou in poarta universitatii plus ca jucatori ca prunea n-ar venii nici impushcati sa joace pentru noi in divizia B. Eu zic ca e un inceput bun, sa vedem cu ce ne mai surprinde si Mititelu. Alt motiv de fericire este ca echipa si-a reluat numele care poarta noroc. HAI UNIVERSITATEA!!!!! si fiti mai optimisti baieti!!

bogho
16th June 2005, 09:01
din cate stiu eu, Prunea si-a dat acordul pentru a veni la echipa. Ar trebui doar semnate actele.

Legat de numele echipei, nu o sa il putem folosi prea mult. Acea ege exista, insa se specifica ca societatile care poarta acest gen de nume sa aiba la dispozitie 1 an de zile de la publicarea legii in Monitorul Oficial. Clubul Universitatea a fost primul care a facut aceasta schimbare, desi putea astepta terminarea campionatului. Pana prinnoiembrie-decembrie 2005, toate societatile vor trebui sa aiba numele schimbat.

dextercioby
16th June 2005, 10:36
In GdS de azi de scrie ca s-ar putea sa-i fi tras (din nou) teapa Staicu lu' Mititelu.

N-o sa ajungem nicaieri in ritmul asta...

Daniel.

bogho
16th June 2005, 10:53
momentan nu am incredere in ziarele Gds si Editie Speciala. Editie fiind a lui Mititelu, iar GdS concurenta, cred ca unele articole s-ar putea sa fie inventii. Desigur ca pot fi si reale, insa prefer sa nu cred ce scriu cele 2 ziare.

blueheart
16th June 2005, 13:44
In Editia lui Mititelu, se spune ca venirea lui Prunea e conditionata de felul in care actualul patron va demonstra in scurt timp ca planul lui e serios. M-as bucura sa vina Prunea si macar ca antrenor ptr. portari si tot e bine, ca am inteles ca Lung n-ar mai fi dorit.

Cat despre faptul ca Mititelu ar fi fost fraierit din nou, e posibil. Insa sa dai tu 700.000 de euro pe un lot de juniori,un autocar si un cantonament mi se pare exagerat.In fine, stiu ei mai bine cum stau lucrurile.

BornWild
16th June 2005, 15:11
"Afacerea " incepe sa puta iarasi!
Sunteti de acord cu mine ca Mititelu stia de ceva timp ca preia echipa?
Ce a facut pana acum, de ce nu a vorbit deja cu nici un antrenor sa stie o treaba?
Transfera ca idiotul fotbalisti, dar el nu are antrenor.Incepe experimente cu Stanga si cu Naicu fundas.Pai Naicu era pericol social cand era in forma, dar acum cand a intrerupt din cauza unei hepatite?Eu cand aud de Naicu, imi vine sa imi iau campii.
Mai bine face trupa din Craiovita si e mult mai valoroasa(se strang la fotbal toti acolo), pt ca are un Raducanu, un Mircea Ilie, un Coltescu (arbitru, a fost fundas dreapta), un Carlig( a promovat cu Rocar in A, dar nu a avut "spate" ca sa-l impinga cineva ca pe Stanga); un Luta care joaca acum la Armata si a fost la F.C Arges, mai e Jianu de a fost la Craiova, Calin, Grigorie..sunt o gramada care fac o echipa peste ce delireaza el cu Naicu.

EDMOND_
16th June 2005, 15:24
In Editia lui Mititelu, se spune ca venirea lui Prunea e conditionata de felul in care actualul patron va demonstra in scurt timp ca planul lui e serios. M-as bucura sa vina Prunea si macar ca antrenor ptr. portari si tot e bine, ca am inteles ca Lung n-ar mai fi dorit.

Cat despre faptul ca Mititelu ar fi fost fraierit din nou, e posibil. Insa sa dai tu 700.000 de euro pe un lot de juniori,un autocar si un cantonament mi se pare exagerat.In fine, stiu ei mai bine cum stau lucrurile.

Nu era deloc o suma exagerata, insa cantonamentul nu intra in discutie, Mititelu doar il va folosi. A cumparat doar autocarul, cele doua echipe ( B si C ) si jucatorii care au mai ramas. Se descurca el nu il plangeti voi.
Lung s-a intalnit cu Mititelu si au discutat despre o eventuala colaborare , insa nu stiu ce au hotarat.
Pe mine ma deranjeaza ca discuta cu Nanu si Naicu... astia cred ca au 32 si 37 de ani , cred.... sunt liberi de contract, dar adta nu mai inseamna reconstructie.... poate un sezon cel mult , sau Mititelu o vrea sa faca o echipa cu care sa joace la promovare din primul an.... Naiba sa il ia , sa vedem cum se va descurca , lichiditati sunt convins ca nu are in momentul de fata...

ASP
16th June 2005, 16:06
de ce s-a renuntat la LUNG??? cel mai fidel om al Craiovei a fost LUNG, a stat langa echipa si la bine si la rau!!! merita o statuie langa cea a lui Oblemenco.

EDMOND_
16th June 2005, 16:17
ASP .. inca nu s-a luat nici o hotarare in acest sens..... Este posibil ca Lung sa ramana , dar este si posibil sa vrea sa isi inceapa cariera de antrenor..tot in divizia B , la Motru.

dextercioby
16th June 2005, 16:23
Pai a mai fost la Motru,tot principal.Minerul Motru este noul "satelit" al echipei Pandurii Tg.Jiu.

Asa c-ar fi vorba de-o continuare.

Daniel.

Leo_
16th June 2005, 16:24
Daca Lung pleaca antrenor la Motru, atunci e bine...dar daca este indepartat de la echipa in mod voit, atunci Mititelu e un *******...cat despre Nanu si Naicu, ca sa mai zic...ma ia cu frisoane (mai ales cand aud de Naicu)...

EDMOND_
16th June 2005, 16:45
Nu se stie nimic clar...poate scrie pe site-ul ligii sau federatiei...
Unele ziare au scris ca nu mai conteaza baremul ala....

blueheart
16th June 2005, 18:06
Mi se pare mie sau Mititelu nu are bani? Ca vad ca practica aceasi metoda, ca si Dinel si se orienteaza catre orice jucator liber de contract, cu sau fara ceva nume sau performanata. Eu cred ca sunt cativa jucatori bunicei in B, care ar putea fi cumparati si macar avem siguranta ca ramanem in a doua divizie, daca nu vom putea promova din primul an.

Situatia e asemanatoare cu a unui tanar care reuseste sa-si conviga prietena sa se insoare cu el , cheltuindu-si toti banii cu aceasta, si o data mutati impreuna, nu are nici bani de paine. Apropo, e o situatie reala, intamplata unui amic de-al meu.

blueheart
16th June 2005, 18:17
"Afacerea " incepe sa puta iarasi!
Sunteti de acord cu mine ca Mititelu stia de ceva timp ca preia echipa?
Ce a facut pana acum, de ce nu a vorbit deja cu nici un antrenor sa stie o treaba?.


De acord cu tine. Cred ca Mititelu stia ca va fi noul patron, inca innainte de meciul cu Gloria, pierdut acas', cand s-a intalnit cu Horoba cu care a tratat si o posibila fuziune cu Gloria. Nu stiu daca meciul a fost insa trantit, ca sa scape Gloria , asa cum s-a mai vehiculat.Chiar si Lordul a recunoscut ca a fost ofertat de "conducatorii" Craiovei: Staicu si Mititelu.

Mititelu a vut o grama' de timp sa convinga ceva nume sa i se alature, atat in conducere , cat si jucatori. In schimb, el isi pune rudele la carma, plus incerca disperat sa convinga niste jucatori aflati aproape de retragere, sau altii pe care nu-i prea vrea nimeni.

BornWild
16th June 2005, 21:53
@Blueheart.......e groasa nene......atat timp cat exista cei doi crai de la rasarit: Mititelu&Staicu........nu prea vad cum scoatem capul din anonimat
Eu inca mai cred in feti frumosi care ne salveaza, insa viitorul e sumbru


P.S
Asta era aici

EDMOND_
16th June 2005, 23:17
De acord cu tine. Cred ca Mititelu stia ca va fi noul patron, inca innainte de meciul cu Gloria....


Nu stia! Nu stie nici acum foarte clar...

nr.zece
16th June 2005, 23:33
Patron Pe Datorie Puteam Sa Fiu Si Eu, DAR NU AM AVUT NUMARUL LUI Dinel
Asta Nu Are Nici Un Franc Si Cu Marketingii De I-a Pus NICI SPONSORII NU CRED CA SE INGHESUIE PE LA ECHIPA

Gonzo
17th June 2005, 04:00
ho ba nu mai tipa asa ca ma dor urechile :D :D :D

desdemona
17th June 2005, 04:15
Ba Gonzo, esti tare de-o ureche? :D

Gonzo
17th June 2005, 04:35
de amandoua :D :D :D

apropo cu stanga stau mai prost... nu percep zgomote sub 10 db :D :D :D

Cra10veanu
17th June 2005, 11:17
ultimele shtiri arata ca nu prea sint shanse sa evolueze Craiova in A ... fuzionarea a esuat(ma bucur :D ), nu prea-si da nimeni locu din A, deci evoluam in B, nu e asa rau, problema e cum iesim de acolo cu asa oameni suspecti pe la echipa ? ;)

Zebrone
17th June 2005, 11:31
pe usa :D

Cra10veanu
18th June 2005, 04:43
e usha batuta-n cuie :D

Vietnam
20th June 2005, 14:36
Si zidita pe deasupra!