PDA

View Full Version : Noul Stadion Al Lui DINAMO



Rossi
10th January 2007, 13:28
NOUL STADION AL LUI DINAMO - FACUT DE NEMTI SI VA FI GATA LA INCEPUTUL LUI 2008!


In prima faza, si cea mai importanta, se vor construi locuri de parcare, se vor reface vestiarele, iar masa presei va avea o alta infatisare, totul pina in luna septembrie, astfel incit UEFA sa aprobe desfasurarea meciurilor din Liga chiar pe "Dinamo". Ulterior, se va demara faza a doua a proiectului. Cit timp se va lucra la stadion, Dinamo ar putea sa joace meciurile de campionat pe terenul "Florea Dumitrache", fostul "Victoria".

Lucrarile la noua arena vor fi asigurate de catre o companie germana, care se va ocupa, in prima faza, si de aducerea stadionului "Dinamo" la standardele UEFA, prin acoperirea tribunelor, marirea capacitatii la aproximativ 30.000 de locuri, construirea a peste 1.000 de locuri de parcare subterane. Intreg complexul sportiv "Dinamo" se va transforma radical. In peisaj va aparea un mall, cu restaurante, cinematograf, cafenele etc. Daca lucrarile vor demara in primavara, totul va fi gata pina la inceputul anului 2008. Cu toate acestea, Dinamo ar putea evolua in grupele Ligii Campionilor, in aceasta toamna, tot pe terenul propriu, pentru ca, intr-o prima faza, se vor indeplini conditiile impuse de UEFA. Ulterior, dupa incheierea parcursului in competitia europeana numarul 1, se va da drumul restului proiectului.

Nemtii contactati de Nicolae Badea au o vasta experienta in domeniul constructiei si modernizarii de arene sportive. Firma a fost fondata in 1878, iar printre recentele lor proiecte duse la bun sfirsit se numara si recladirea stadionului "Bruchweg", apartinind celor de la FSV Mainz, cu o capacitate marita de la 16.000 la 30.000 de locuri. Societatea germana si-a extins afacerile si in zona Golfului, ridicind o impozanta arena in Qatar.

Nicolae Badea: "Saptamina viitoare, voi putea face mai multe comentarii. Pina atunci, mai am de obtinut o singura aprobare si dupa aceea am sa anunt despre ce este vorba. Intr-adevar, am luat legatura cu o firma germana, iar planul exista deja, este bine pus la punct"

Bumbescu
10th January 2007, 13:39
[QUOTE=BIANCO-ROSSI;1014385][b][color=red]NOUL STADION AL LUI DINAMO - FACUT DE NEMTI SI VA FI GATA LA INCEPUTUL LUI 2008!



Lucrarile la noua arena vor fi asigurate de catre o companie germana, care se va ocupa, in prima faza, si de aducerea stadionului "Dinamo" la standardele UEFA, prin acoperirea tribunelor, marirea capacitatii la aproximativ 30.000 de locuri, construirea a peste 1.000 de locuri de parcare subterane. Intreg complexul sportiv "Dinamo" se va transforma radical. In peisaj va aparea un mall, cu restaurante, cinematograf, cafenele etc. Daca lucrarile vor demara in primavara, totul va fi gata pina la inceputul anului 2008.

:happy Astea-s declaratii facute la betie sau prost transcrise, inceputul lui 2008:happy , poate inceputul lui 2018.
Mall, restaurante....e clar, se demoleaza toata floreasca:D

Rossi
10th January 2007, 13:41
Astea-s declaratii facute la betie sau prost transcrise, inceputul lui 2008:happy , poate inceputul lui 2018.
Mall, restaurante....e clar, se demoleaza toata floreasca:D

n-ai tu treaba ...
vezi ca au bagat furaje proaspete in ghencea ...
si asta nu e totul ...cu garnitura de carje ...

Kainsashiki
10th January 2007, 13:51
si cine plateste ? sper ca nu statul ca-mi bag ... in stadionul lor

daca vor sa-si faca stadion, foarte bine, e un lucru bun si pt dinamo si pt romania, dar sa-l faca din banii lor.

dar nu cred ca vor face si mall si cinema si etc...

Rossi
10th January 2007, 13:58
si cine plateste ? sper ca nu statul ca-mi bag ... in stadionul lor

daca vor sa-si faca stadion, foarte bine, e un lucru bun si pt dinamo si pt romania, dar sa-l faca din banii lor.

dar nu cred ca vor face si mall si cinema si etc...

in prop de 99% compania isi va obtineti banii din incasari ...
de unde sa aiba propritarul stadionului(MAI) sau actionarii de la FC Dinamo zeci de milioane de EURO de construit un asemenea stadion ?!

99% dintre stadioanele din Europa nu sunt construite de actionarii respectivelor echipe de fotbal ...

Apropos de Benfica , ca o sa jucam cu ei in curand .... cum crezi ca a fost construiot "Da Luz" ? ca a fost construit de actionarii de la Benfica ? daca iti imaginezi asta te inseli ..

Rossi
10th January 2007, 14:23
"Amortizarea arenei - din activitati comerciale

Costul lucrarilor pentru viitorul stadion "Dinamo" este estimat la 160 de milioane de euro. Insa investitia nu va fi suportata de la buget sau din banii actionarilor, ci se va baza pe un imprumut bancar. Exista chiar si un plan de amortizare, pe o perioada de maximum sapte ani. Stadionul va fi inchiriat si pentru concerte si chiar expozitii ale unor galerii de arta. Mai mult, venituri importante vor fi obtinute si din mall-ul ridicat in incinta complexului. De exemplu, Real Madrid cistiga, zilnic, in jur de 50.000 de euro, numai din merchandising. "

Bumbescu
10th January 2007, 14:36
in prop de 99% compania isi va obtineti banii din incasari ...


Apropos de Benfica , ca o sa jucam cu ei in curand .... cum crezi ca a fost construiot "Da Luz" ? ca a fost construit de actionarii de la Benfica ? daca iti imaginezi asta te inseli ..

Da Luz e la mama dracu la marginea Lisabonei, la n-spe statii de metrou, nu in centrul orasului.

Continuati sa visati baieti, 160 de milioane de Euro amortizate in 7 ani din incasari:happy

Foarte buna comparatia cu real madrid:D

starsteel
10th January 2007, 14:55
M.Stan a folosit pt. stadionul din Galati expresia "cosmetizam o baba batrana". "Baba batrana" e mult mai tanara decat modesta arena din Stefan cel Mare, daca stadionul Dinamo era ca a lui Otelul ati fi avut un "mini-Steaua" ati fi fost mandri de arena voastra. Ceea ce se preconizeaza la Dinamo e clar o cosmetizare, o echipa manageriala serioasa ar face proiecte pe termen lung si atunci ar rezulta ceva durabil. Asta cu 160 de milioane e o mare gogorita.
P.S. Bianco vezi ca postarile tale contravin regulamentului OLS prin aspect, despre "furaje proaspete in Ghencea" chiar nu ar mai fi nimic de comentat e extrem de clar.

Kainsashiki
10th January 2007, 14:59
"Amortizarea arenei - din activitati comerciale

Costul lucrarilor pentru viitorul stadion "Dinamo" este estimat la 160 de milioane de euro. Insa investitia nu va fi suportata de la buget sau din banii actionarilor, ci se va baza pe un imprumut bancar. Exista chiar si un plan de amortizare, pe o perioada de maximum sapte ani. Stadionul va fi inchiriat si pentru concerte si chiar expozitii ale unor galerii de arta. Mai mult, venituri importante vor fi obtinute si din mall-ul ridicat in incinta complexului. De exemplu, Real Madrid cistiga, zilnic, in jur de 50.000 de euro, numai din merchandising. "



sunt curios ce banca va acorda un asemenea imprumut clubului Dinamo.

eu zic ca's vorbe goale, sa fiti multumiti daca termina de renovat stadionul pana la vara.

Celso
10th January 2007, 15:04
sunt sceptic! :confused:

starsteel
10th January 2007, 15:07
Deci stadionul va arata ceva de genul asta :D .....mai vorbim peste 10 ani. Cu politica actualei conduceri sanse aproape de zero...oricum Mainz nu se poate numi stadion modern.

Kainsashiki
10th January 2007, 15:10
o poza putin mai mare

http://www.geocities.com/sigmanorthamerica/media/mainz1.jpg

Rossi
10th January 2007, 15:11
M.Stan a folosit pt. stadionul din Galati expresia "cosmetizam o baba batrana". "Baba batrana" e mult mai tanara decat modesta arena din Stefan cel Mare, daca stadionul Dinamo era ca a lui Otelul ati fi avut un "mini-Steaua" ati fi fost mandri de arena voastra. Ceea ce se preconizeaza la Dinamo e clar o cosmetizare, o echipa manageriala serioasa ar face proiecte pe termen lung si atunci ar rezulta ceva durabil. Asta cu 160 de milioane e o mare gogorita.
P.S. Bianco vezi ca postarile tale contravin regulamentului OLS prin aspect, despre "furaje proaspete in Ghencea" chiar nu ar mai fi nimic de comentat e extrem de clar.

tu intra la reclamatii
chiar si Vadim a recunoscut ca mi-ai dat avertisment fara motiv
si ce draq cauti tu pe sub-forum Dinamo ?
pe cine crezi ca intereseaza parerea ta ?
dispari ...fast

Rossi
10th January 2007, 15:14
Deci stadionul va arata ceva de genul asta :D .

peste 10 ani o sa mai fii in viata ? pai cat vrei sa traiesti ? 100 de ani ?
de unde stii tu cum va arata stadionul ?
daca au facut un stadion asa , asta inseamna ca pe toate le fac identice ?

ps: moldovene nu stiu cu ce tupeu postezi tu pe subforum Dinamo , cand pe subforum steaua stergi toate mesajele dinamovistilor

Celso
10th January 2007, 15:15
Deci stadionul va arata ceva de genul asta :D .....mai vorbim peste 10 ani. Cu politica actualei conduceri sanse aproape de zero...oricum Mainz nu se poate numi stadion modern.

acum nu oi vrea sa faca aia vre`un Allianz arena!!!:D bun si ala...daca ar arata ca a lui Mainz...fara pista:mda: ..si acoperit ar fi super:D ...

PS: astea sunt doar povesti...mai era odata un plan...de prezenta Dinu macheta, si ce frumos zicea el ca va arata Stefan cel Mare ca stadionul lui Bari:evil:

bob
10th January 2007, 17:44
astea cu stadionul e vrajeala ieftina. chiar daca il cosmetizeaza , va arata ca dracu. asta ar trebui ras de pe suprafata pamantului.

caine19
11th January 2007, 13:21
si cine plateste ? sper ca nu statul ca-mi bag ... in stadionul lor

daca vor sa-si faca stadion, foarte bine, e un lucru bun si pt dinamo si pt romania, dar sa-l faca din banii lor.

dar nu cred ca vor face si mall si cinema si etc...

bai Diablo prost ai facut ca te-ai intors pe OLS:jerk: .

Ontopic: pana in 2008 nu cred ca se poate realiza totul avand in vedere ca au doar 2 ani la dispozitie dar SPER sa fie ceva adevar in priiectul acesta.
Sper sa fie muncitori nemti ca romanii nostrii ar face proiectu in 10 ani

starsteel
11th January 2007, 13:31
Pana la inceputul lui 2008 e doar un an iar stadion facut cu personal german e o copilarie.....au scazut asa mult salariile in Germania?....."ceva adevar" :nah:

caine19
11th January 2007, 16:24
Pana la inceputul lui 2008 e doar un an iar stadion facut cu personal german e o copilarie.....au scazut asa mult salariile in Germania?....."ceva adevar" :nah:

Nici eu nu cred nimic DAR ce putem face daca nu sa speram?:ok:

bebesabie
12th January 2007, 00:21
Eu zic ca adevaru e pe undeva la mijoc....o sa se modernizere stadionu ( probabil unul nou ) da asta nu in viitoru apropiat...si amortizarea e posibila deoarece va veni mult mai multa lume la meciuri deoarece vore putea vedea meciu in conditii de 1000 de ori mai bune decat acum ) ...si va exista senzatia de nou de placut care va persista la inceput si de aceea cred ca posibil acest proiect

starsteel
12th January 2007, 17:30
Dorinta e mare insa putinta este mica....in trecut Dinamo a beneficiat de toate conditiile pt. realizarea unei arene acum chiar e mult mai greu. Solutia e strangerea de fonduri si constructia unei arene cu adevarat moderna undeva in afara orasului cosmetizarea nu va rezolva situatia.
Cum ramane cu minciuna realizarii a 10 stadioane de catre americani, parca, lansata de Mincinasul?

Aaetius
13th January 2007, 12:24
nenea cetateanu frustratu lasa-ne cu parerile tale ca nu ne intereseaza

sa speram ca fac si astia un stadion european... ca tot suntem cetateni europeni

aetius
13th January 2007, 13:39
cati angajati are MI ? 50000 ? ok. ...20 ron pe luna pentru stadion ...
face 1000000 ron aprox 400000 $ lunar *12 luni =4800000$ anual

insuficient ... de cine da banii?

caine19
14th January 2007, 00:03
cati angajati are MI ? 50000 ? ok. ...20 ron pe luna pentru stadion ...
face 1000000 ron aprox 400000 $ lunar *12 luni =4800000$ anual

insuficient ... de cine da banii?

Pai banii am auzit ca ii vor lua cu credit pe care il vor plati din abonamente , bilete etc.

vlad1607
14th January 2007, 15:35
mai e mult pana departe

Aurel.D
15th January 2007, 21:53
Daca se va trata cu seriozitate problema, cred ca poate fi modernizat macar stadionul pana la toamna....dar este jenant ca a trebuit sa reactioneze actionari cand s-au vazut cu cutitul la os.
Mall-ul si celelalte mai pot astepta....important este ca stadionul sa fie adus la conditii normale.

dny_iulian
17th January 2007, 00:45
sunt dinamovist si aceste aberatii nu cred ca-si au rostul. dinamo va ramane dinamo si cred ca vom juca mai mult ca sigur pe lia manoliu

delaparis
17th January 2007, 00:49
crezi ? ... eu zic ceva groapa dar ... ma rog ... :rolleyes: o sa vedem :)

bob
17th January 2007, 16:43
singura solutie viabila e lia manoliu. stadionul vechi trebuie reconstruit, dar asa-zisii investitori n-au nici un ban !

caine19
18th January 2007, 22:19
singura solutie viabila e lia manoliu. stadionul vechi trebuie reconstruit, dar asa-zisii investitori n-au nici un ban !

bani au cu siguranta , dar nu au pentru Dinamo... si se mai dau si mari dinamovisti:(

Aurel.D
20th January 2007, 12:42
Asa au facut intodeauna.....dar acum nu au incotro..ori fac stadion ori se fac de ras...

Bumbescu
20th January 2007, 12:45
....deci se fac de ras:D

Ulysses
20th January 2007, 16:26
Asa au facut intodeauna.....dar acum nu au incotro..ori fac stadion ori se fac de ras...

se fac de ras!:ok:

redaustintown
22nd January 2007, 06:07
[quote=BIANCO-ROSSI;1014385][b][color=red]NOUL STADION AL LUI DINAMO - FACUT DE NEMTI SI VA FI GATA LA INCEPUTUL LUI 2008!



Lucrarile la noua arena vor fi asigurate de catre o companie germana, care se va ocupa, in prima faza, si de aducerea stadionului "Dinamo" la standardele UEFA, prin acoperirea tribunelor, marirea capacitatii la aproximativ 30.000 de locuri, construirea a peste 1.000 de locuri de parcare subterane. Intreg complexul sportiv "Dinamo" se va transforma radical. In peisaj va aparea un mall, cu restaurante, cinematograf, cafenele etc. Daca lucrarile vor demara in primavara, totul va fi gata pina la inceputul anului 2008.

:happy Astea-s declaratii facute la betie sau prost transcrise, inceputul lui 2008:happy , poate inceputul lui 2018.
Mall, restaurante....e clar, se demoleaza toata floreasca:D

da mai dati-va dracu *****, lasa, omu, sa zica ce vrea nu va mai bagati ca rahatu in lapte, stelistilor *****i

redaustintown
22nd January 2007, 06:08
daca e loc pt. dinamo aici, e, dk nu, ia-ti situ' si bagati-l in ***

redaustintown
22nd January 2007, 06:09
n-am intrat la steaua sa ma apuc sa scriu tampenii despre ce zic ei, daca ma corecteaza aici mi-o zice un caine nu un ****

redaustintown
22nd January 2007, 06:12
se fac de ras!:ok:

*****Dinamo, nu judeca asta un *****sau ******

caine19
22nd January 2007, 18:08
Asa :D ! Bravo:ok:

delaparis
23rd January 2007, 19:21
caine18 tu incurajezi asa ceva ? :no:

Ulysses
24th January 2007, 10:31
caine18 tu incurajezi asa ceva ? :no:

el a scris-o , nu te-ai prins inca????:headbang:

Aurel.D
24th January 2007, 21:25
Lucrarile la stadion sunt in plina desfasurare si se pare ca se va reusi modernizarea stadionului pana la toamna. Marele noroc este ca baza sportiva este destul de mare si este spatiu pt. extindere, daca tinem cont ca stadionul este plasat in plin oras.

caine19
25th January 2007, 11:00
caine18 tu incurajezi asa ceva ? :no:

o fi vreun suporter mai infocat:D satul de golaniile de la steaua...


el a scris-o , nu te-ai prins inca????:headbang:

Paris mai lasa-ne cu logica ta de gradinita :groggy:
.................................................. ....................

Ontopic Cred ca e posibil sa avem un stadion modern in 2-3 ani

Sir
26th January 2007, 20:33
"In acest an ne permitem sa alocam doar 52 de miliarde..... :shocked: " ciocu' mic deacum sau botu' mai bine zis:rosu:

CrAzY92
26th January 2007, 20:40
asta vreau sa vad :groggy:

Rossi
27th January 2007, 03:26
REMEMBER 29 Noiembrie 2006

Lupescu: "Dinamo a pierdut 5 campionate din cauza stadionului!"

Ionut Lupescu este de parere ca actionarii lui Dinamo ar trebui sa inceapa demersurile necesare maririi capacitatii stadionului din Stefan cel Mare. Kaiserul este de parere ca "din cauza stadionului Dinamo s-au pierdut 4 - 5 campionate, cateva cupe si calificari in cupele europene. E un stadion care nu mai e la moda. Spectatorii sunt departe de jucatori."

Elphax
27th January 2007, 08:49
:lol:

Bancheru
31st January 2007, 08:55
vedeti voi ce stadion va avea Dinamo de v-or muri *** de invidie ca Ghencea este folosita pt pascut nu pt jucat fotbal

caine19
31st January 2007, 15:04
probabil ca vom avea un stadion de 5 stele peste multi ani:rolleyes: . Bine ca sunt tanar si pot sa astept:happy

fanatic88
31st January 2007, 16:14
da ,ar fi bine da sa aibe grija anul asta sa nu cumva sa fim nevoiti sa jucam in ghencea ca mor de ciuda

RedStar
31st January 2007, 20:15
Nu stiu ce stadion visati voi, FC Dinamo si CS Dinamo sunt in proces pentru 600 000 Euro.
Conducatorii vostri nu sunt in stare sa plateasca o datorie de kkt pentru banii lor si viseaza stadioane de 5 stele.
Treziti-va la realitate!

Bumbescu
31st January 2007, 20:19
Lasa ca are borcea ochelari cu pietre swarowski de "mii de euro" cum a anuntat un bou la stiri:D

Ce stadion, hai sa fim seriosi, fara bani de la buget(primarie sau MI) never stadion.

fanatic88
31st January 2007, 20:25
mda ce vrei acum omul e orgolios isi apara o cauza da e pacat ca se cramponeaza la 600.000 !
ce sa fim seriosi ...daca la noi baga cativa actionarii care nu au in buzunare toti la un loc cat fac terenurile supraevaluate a lui jefe de la steaua

RedStar
31st January 2007, 20:49
Au destui bani, cred ca peste GG daca e sa le numeri lichiditatile, numai ca ei nu vor sa investeasca nimic in Dinamo.
Sa-ti mai spun ceva, ei nu au capitalizat FC Dinamo cu niciun dolar, doar au imprumutat clubul.

fanatic88
31st January 2007, 20:54
nu cred ca sunt peste da ma rog asta mai putin conteaza eforturi se pot face

Bumbescu
31st January 2007, 22:06
Au pe dracu bani, poate doar badea, da p-ala il doare-n cur de voi:D, isi urmareste doar propria imagine.
Turcu e redus mintal, a castigat din constructii furand statul, dar nu cred ca-i mai merge mult si s-ar putea s-o si incurce, iar Borcea e si prost si grandoman.

fanatic88
31st January 2007, 22:28
pacat ca nu prea ma intereseaza ce crezi despre conducerea lui dinamo ...facem un poll cine a furat mai mult ?turcu sau becali? nu cred ca-si are rostul....

ca pe becali nu-l intereseaza altceva decat imaginea ?daca nu era el la steaua sef nu isi permitea sa pomeneasca astazi de presedentia romaniei ,si in plus acum moare de ciuda ca nu l-a dat pe dica ,care la fel ca radoi nu o sa-l mai doreasca nimeni dupa 3 luni de tusa:evil:

cris-cs
31st January 2007, 22:35
sa va faceti singuri stadionul bahh!!! la ce sa plateasca statul bani pt renovarea stadionului vostru??

fanatic88
31st January 2007, 22:45
sa va faceti singuri stadionul bahh!!! la ce sa plateasca statul bani pt renovarea stadionului vostru??


bahhh hai sa vb frumos.....statul da bahhhh bani ca daca nu dau drumul la caini :angry:

Celso
1st February 2007, 09:33
lasa bahh...ca iese Jiji president:D ..si sa vezi atunci ce face el pt Steaua!...macar lasa`ne sa ne mai facem si noi acum pana la alegeri cu banii "tai",,banii statului:groggy:

reddogtr
1st February 2007, 11:33
Da Luz e la mama dracu la marginea Lisabonei, la n-spe statii de metrou, nu in centrul orasului.

Continuati sa visati baieti, 160 de milioane de Euro amortizate in 7 ani din incasari:happy

Foarte buna comparatia cu real madrid:D

offfffffff saracu de tineeeeeeee...cum sa vorbesti mah ca e la marginea orasului daca habar nu ai.....:rosu: :headbang: e in centrul orasului chiar...ce credeai ca e ca ghencea in ghena sau nu am inteles...:rosu: :rosu: :rosu:

caine19
11th February 2007, 20:54
reddogtr........ lasa-i ca habar nu au de echipa lor:groggy:

Patratzel89
14th February 2007, 13:11
vezi ca au bagat furaje proaspete in ghencea ...
si asta nu e totul ...cu garnitura de carje ...

:happy :yeah: :D

starsteel
14th February 2007, 13:19
vedeti voi ce stadion va avea Dinamo de v-or muri *** de invidie ca Ghencea este folosita pt pascut nu pt jucat fotbal

Dinamo va avea acelasi stadion de tot rasul care il are si acum cel putin 10 ani de acum incolo....iar despre Ghencea acolo exista un stadion chiar rezonabil si o echipa al carei palmares nu il veti egala niciodata. :ok:

resita
14th February 2007, 13:21
cum le sti tu pe toate ca un om mare. :P :P :P

starsteel
14th February 2007, 13:22
Am papat tot si am crescut.....la fel si Steaua! :yeah:

Patratzel89
14th February 2007, 13:22
Dinamo va avea acelasi stadion de tot rasul care il are si acum cel putin 10 ani de acum incolo....iar despre Ghencea acolo exista un stadion chiar rezonabil si o echipa al carei palmares nu il veti egala niciodata. :ok:

Lasa mha ... sa avetzi voi stadion shi sa luatzi campionate "murdare" (nu shtiu cand o sa mai luatzi titlu` in viitoru` apropiat)

Patratzel89
14th February 2007, 13:23
Cand va aud shi cu palmaresu` ala ...

fanatic88
14th February 2007, 14:33
macar ne-am castigat meciurile din cupa uefa anul asta pe acest teren

caine19
14th February 2007, 19:29
Dinamo va avea acelasi stadion de tot rasul care il are si acum cel putin 10 ani de acum incolo....iar despre Ghencea acolo exista un stadion chiar rezonabil si o echipa al carei palmares nu il veti egala niciodata. :ok:

In fata voastra nu sunteti cu mult:lol: .

Voi aveti 23 de titluri , noi vom avea 18
In cupa Romaniei ce e situatia mai dezechilibrata.
O cupa europeana nu cred ca este chiar asa greu de cucerit in momentul de fata:D .

Daca echipa joaca un fotbal bun in urmatorii 10 ani putem fi peste voi:ok:

fanatic88
14th February 2007, 19:30
In fata voastra nu sunteti cu mult:lol: .

Voi aveti 23 de titluri , noi vom avea 18
In cupa Romaniei ce e situatia mai dezechilibrata.
O cupa europeana nu cred ca este chiar asa greu de cucerit in momentul de fata:D .

Daca echipa joaca un fotbal bun in urmatorii 10 ani putem fi peste voi:ok:

:ok: :evil:

Bumbescu
14th February 2007, 19:30
[QUOTE=caine18;1097049]O cupa europeana nu cred ca este chiar asa greu de cucerit in momentul de fata:D .

Despre fotbal vorbesti?:D

fanatic88
14th February 2007, 19:56
[QUOTE=caine18;1097049]O cupa europeana nu cred ca este chiar asa greu de cucerit in momentul de fata:D .

Despre fotbal vorbesti?:D

era vorba despre cupa uefa si daca steaua a avut sansa cu echipa aia ....

Patratzel89
14th February 2007, 20:06
Champions League nu`i de noi...poate peste vreo 15 ani..la UEFA avem noi shansa...

caine19
18th February 2007, 19:28
In grupele UCL putem ajunge an de an , daor asa putem sa ne punem cu granzii europei , acumuland experienta si bani:D

Sevilla86
18th February 2007, 19:45
Poate ca o sa va faceti stadion, dar in nici un caz pana sezonul viitor. In Ghencea nu va lasa nimeni sa jucati... asa ca s-ar putea sa faceti deplasarea la Bistrita... sau in Pakistan, vorba lu' Borcea :D

fanatic88
18th February 2007, 20:56
sevilla86 cine a pus problema sa se joace in ghencea sau la bistrita ?

Sevilla86
18th February 2007, 21:05
S-a pus problema sa se joace la Bistrita, in Ghencea, pe terenul lui Betis, pe terenul lui Levski, s-a vorbit si despre Pakistan etc...
Deocamdata nici nu se pune problema sa se joace pe alt stadion in afara celui de la Bistrita sau Ghencea pt ca nu exista alte stadioane din Romania pe care se poate juca! Iar Uefa va obliga sa jucati in Romania. Asa ca nu iti inteleg postul ala :groggy:

Patratzel89
18th February 2007, 21:08
Ce Bistritza mha? Are Bistritza stadion de CL? Ce tot aberezi acolo?

resita
18th February 2007, 21:08
stadionul din piatra neamt este omologat. din cate stiu eu are o nata mai mare decat ghencea.

fanatic88
18th February 2007, 21:10
resita are dreptate
ceea ce spui tu au spui conducatorii in gluma tu chiar crezi ceea ce spui ?la bistrita au macar nocturna?

Sevilla86
18th February 2007, 21:10
Scuze, am vrut sa spun Piatra Neamt. Am incurcat blatistele campionatului intre ele...

YoYoyOi
18th February 2007, 21:11
In grupele UCL putem ajunge an de an , daor asa putem sa ne punem cu granzii europei , acumuland experienta si bani:D

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:


scuze nu m-am putut abtine :ras-plans:

dar in care ani ati mai ajuns in grupele CL, de vorbesti cu atata patos? :ras-plans:

resita
18th February 2007, 21:11
Scuze, am vrut sa spun Piatra Neamt. Am incurcat blatistele campionatului intre ele...

esti tare :happy :happy :happy :happy :happy

fanatic88
18th February 2007, 21:16
si cel de la galati era mai bun ca cel de la bistrita

fanatic88
18th February 2007, 21:26
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:


scuze nu m-am putut abtine :ras-plans:

dar in care ani ati mai ajuns in grupele CL, de vorbesti cu atata patos? :ras-plans:

anul asta va fi prima data si anul urmator a 2-a oara si tot asa :D :P

YoYoyOi
18th February 2007, 21:27
sa va ajute Dumnezeu :ok:

dar sa fiti alaturi de Steaua :evil:

caine19
18th February 2007, 21:39
Vom juca in UCl pe stadionul Dinamo , o sa vedeti in toamna;) .

Mai sunt putine lucruri de pus la punct pentru sezonul viitor de liga campionilor , acoperirea T0 si o parte din T1 ( deja s-au inceput lucrarile pt montarea unei copertine ) , racordarea la internet a locurilor de la masa presei , tabela electronica ( va sosi in scurt timp ) , 400 de locuri de parcare ( deja existente) , vestiare noi ( s-au facut sub PCH) si instalarea camerelor video ( nu cred ca e vreo problema ) .

Asa ca stati linistiti ca nu trebuie sa jucam pe stadionul nici unei alte echipe din liga 1 in grupele UCL:ok:

fanatic88
18th February 2007, 21:40
sa va ajute Dumnezeu :ok:

dar sa fiti alaturi de Steaua :evil:

ne gasim noi in optimi anul viitor :happy

fanatic88
18th February 2007, 21:41
Vom juca in UCl pe stadionul Dinamo , o sa vedeti in toamna;) .

Mai sunt putine lucruri de pus la punct pentru sezonul viitor de liga campionilor , acoperirea T0 si o parte din T1 ( deja s-au inceput lucrarile pt montarea unei copertine ) , racordarea la internet a locurilor de la masa presei , tabela electronica ( va sosi in scurt timp ) , 400 de locuri de parcare ( deja existente) , vestiare noi ( s-au facut sub PCH) si instalarea camerelor video ( nu cred ca e vreo problema ) .

Asa ca stati linistiti ca nu trebuie sa jucam pe stadionul nici unei alte echipe din liga 1 in grupele UCL:ok:

sa dea Domnul

Sevilla86
18th February 2007, 21:42
ne gasim noi in optimi anul viitor :happy

Noi o sa fim acolo. Vorbesc serios. Dinamo nu o sa ajunga pe acolo in viitorul apropiat...

fanatic88
18th February 2007, 21:51
Noi o sa fim acolo. Vorbesc serios. Dinamo nu o sa ajunga pe acolo in viitorul apropiat...

n-as prea crede dupa ce a aratat sezonul acesta si nu numai steaua nu are sanse

Sevilla86
18th February 2007, 22:05
n-as prea crede dupa ce a aratat sezonul acesta si nu numai steaua nu are sanse

Hai sa fim seriosi ca se poate. Pana si Dinamo ar avea sanse daca ar cadea intr-o grupa cum ar fi:
- AC Milan, Lille, AEK Athena, Anderlecht
- Manchester, Celtic, Benfica, Copenhaga

Astea sunt doua exemple de grupe care au fost sezonul asta. Cu Milan si Mancester nu am avea sanse, dar cu restul echipelor putem sa ne batem de la egal la egal. Pana si cu Celtic care s-a batut de la egal la egal cu Benfica si s-a vazut ca Benfica nu e o superputere.

Si acum sa ne imaginam urmatorul scenariu:
- Dinamo intr-una din grupele alea in locul lui Anderlecht sau Copenhaga. Eu cred ca ar avea sanse.
- Steaua intr-una din grupele alea in locul lui Celtic sau Lille. Cred ca ar avea sanse fff mari sa mearga in optimi. Partea cea mai buna pt Steaua e ca are sanse sa ajunga in Urna 2 de unde e mai usor sa te califici mai departe. Din Urna 2 ai sanse sa te califici in optimi din orice grupa.

fanatic88
18th February 2007, 22:10
tu ai in felul tau dreptate dar cred ca esti prea optimist ...eu m-am multumi daca dinamo s-ar califica macar in uefa vreo 2 ani din cl si apoi cine stie ...

caine19
18th February 2007, 22:33
Noi o sa fim acolo. Vorbesc serios. Dinamo nu o sa ajunga pe acolo in viitorul apropiat...

in optimile cui...?? ale cupei romaniei:happy :happy ??

Sevilla86
18th February 2007, 22:34
in optimile cui...?? ale cupei romaniei:happy :happy ??

:sleep: :sleep: :sleep: explicatia e in postul de mai sus...

crazy_rednwhite
18th February 2007, 22:38
fara simt al umorului..sau realist?!..:happy

fanatic88
18th February 2007, 22:38
:sleep: :sleep: :sleep: explicatia e in postul de mai sus...

esti prea optimist

Sevilla86
18th February 2007, 22:54
E mai mult o chestiune de noroc. Nu ai cum sa te califici mai departe cand esti in grupa cu Lyon si Real. Dar daca ai noroc de o grupa accesibila se poate.
Sezonul 2006-2007:
- Urna 4: Levski, D. Kiev, Spartak Moscova, Copenhaga, Galatasaray, Hamburg, Sahtior, Anderlecht.
- Urna 3: Bremen, Steaua, Sporting, Benfica, Bordeaux, CSKA Moscova, Olympiakos, AEK Atena.

Din Urna 4 echipele romanesti au batut pe Dinamo Kiev (Steaua), Hamburg (Rapid), Sahtior (Rapid), iar din Urna 3 Dinamo a batut pe CSKA Moscova, iar cu Benfica ati fost la 3 minute de un egal in deplasare.
Daca Steaua ar avea noroc sa cada intr-o grupa cu: Liverpool, AEK Atena si Levski, ar deveni favorita la calificarea in optimi.
Dinamo ar putea sa cada cu Liverpool, Lille si Levski.
Sunt optimist, dar cred ca sunt si realist cand spun ca la anu putem sa avem o echipa in Optimi. Fie ea Steaua sau Dinamo...

fanatic88
18th February 2007, 23:06
bun sa presupunem ca pe echipele din urnele 3 si 4 le batem ce facem cu 1-2? acolo sunt vise

crazy_rednwhite
18th February 2007, 23:11
sortii nu iti dau aproape niciodata cea mai fericita urna..;)..

fanatic88
18th February 2007, 23:15
si atunci cand zici ca e usoara ...te arzi

Sevilla86
18th February 2007, 23:20
bun sa presupunem ca pe echipele din urnele 3 si 4 le batem ce facem cu 1-2? acolo sunt vise

O echipa accesibila din Urna 2 ar fi Lille. Din Urna 1 zicem pas... ca nu prea avem sanse. Iar Steaua ar putea evita echipele din Urna 2 daca ar fi prezenta in Urna 2. Deci Steaua ar trebui sa-si faca griji doar pt echipele din Urna 3 si 4. In cazul asta o calificare in optimi ar fi posibila.
Sezonul nu s-a incheiat asa ca inca nu e sigur in ce urna va fi Steaua. Dinamo din pacate pt voi va fi cu siguranta in Urna 4.
Acum aveti coeficient 34,255, iar sezonul asta echipa cu cel mai mic coeficient din Urna 3 a avut in jur de 42.
Steaua are 55,255 iar cel mai mic coeficient din Urna 2 a fost de aproximativ 54. Depinde ce echipe se califica pentru la anu in CL.

fanatic88
18th February 2007, 23:22
aici vroiai sa ajungi???cand oare va junge steaua in urna a-2-a?

Sevilla86
18th February 2007, 23:29
Pai ti-am spus. Sezonul asta s-a intrat in Urna 2 si cu coeficient de 54. Noi avem 55,255. Trebuie sa urmarim evolutia campionatelor puternice in primul rand. Daca se califica in grupe 16 echipe cu coeficient mai mare decat al nostru, o sa ramanem in Urna a 3-a. Teoretic avem sanse chiar sezonul urmator sa fim in Urna 2. Daca printr-un ghinion incredibil nu intram in Urna 2, atunci o sa ajungem cu siguranta peste 2 ani.
Nu ne ramane decat sa ne calificam in Grupe. Si pentru ca primele doua echipe din campionatul nostru merg in CL, atunci nu o sa fie o problema prea mare.

fanatic88
18th February 2007, 23:37
ok ...te-am inteles ..da parerea mea ca nu se poate trece de grupe in viitorul apropiat ...gata cu offtopicul

caine19
20th February 2007, 17:44
Pai ti-am spus. Sezonul asta s-a intrat in Urna 2 si cu coeficient de 54. Noi avem 55,255. Trebuie sa urmarim evolutia campionatelor puternice in primul rand. Daca se califica in grupe 16 echipe cu coeficient mai mare decat al nostru, o sa ramanem in Urna a 3-a. Teoretic avem sanse chiar sezonul urmator sa fim in Urna 2. Daca printr-un ghinion incredibil nu intram in Urna 2, atunci o sa ajungem cu siguranta peste 2 ani.
Nu ne ramane decat sa ne calificam in Grupe. Si pentru ca primele doua echipe din campionatul nostru merg in CL, atunci nu o sa fie o problema prea mare.

Din fericire , nu va veti califica in grupele ligii , asa ca nu veti mai urmari nici un campionat puternic:yeah: .

Patratzel89
20th February 2007, 19:32
Atat le tot dau cu pctele lor shi cu urnele...shi poate nu prind nici UEFA....

Patratzel89
20th February 2007, 19:34
Shi o sa ne facem shi noi stadion mai beton ca al lor... Numa sa vina Tziriac :D

Shi atunci nu o sa mai aiba ce sa comenteze...

caine19
20th February 2007, 20:09
La noi se poarta carpelile pentru CL:( .
E greu sa putem construi un stadion de la zero , mai ales ca nu avem teren:confused:

fanatic88
20th February 2007, 20:37
ce se intampla la stadion caine ?se lucreaza?

Patratzel89
20th February 2007, 20:40
Chiar mha...se zvonea ca se incep lucrarile...

caine19
21st February 2007, 13:44
Sunt date gauri pentru montarea unui plafon peste T0 si o pare din T1 , dar alea sunt de ceva timp acolo .

In rest e liniste pe la stadion.

Se lucreaza din greu la sala de handbal de langa stadion :D

Patratzel89
21st February 2007, 13:50
Nu cred ca jucam pe Shtefan cel Mare in CL.....

caine19
21st February 2007, 14:07
E clara situatia , luati-va bilete de tren pentru piatra neamt:( .

Avand ain vedere ca au un stadion de 11.000 de locuri , din care pot fi utilizati doar 10.000 . Ce vin oaspetii si alte persoane ( presa , oficiali , suporteri din oras) vor mai ramane vreo 5-6000 de bilete pentru dinamovisti. Ce trist !!!!:(

fanatic88
21st February 2007, 15:58
nu au fost in stare sa faca un stadion decent:rosu:

fanatic88
21st February 2007, 16:28
Cristi Borcea este revoltat pentru ca Dinamo nu are un stadion de nivelul celor din Champions League. Grupele Ligii Campionilor se apropie insa dinamovistii isi fac griji in privinta locului unde isi vor disputa meciurile de pe teren propriu. "Asta e Romania! Vom juca cu Chelsea sau cu Barcelona pe un stadion de 10.000 de locuri!"

andreas_hector
21st February 2007, 16:53
wa dinamo e o echipa buna shi cred ca avea nevoie de acest stadion...... bv lor...

andreas_hector
21st February 2007, 16:55
wa e bine daca ar pune meciul la Piatra Neamt ca stau aproape de acest oras poate vin shi io sa sustin pe dinamo ca doar sunt un fost dinamovist:D..... totusi dinamo a ramas in inima mea:d

caine19
21st February 2007, 18:08
Auzi... Dinamo nu se sterge niciodata din inima;) !

Oare cand ai devenit tu un fost dinamovsit , cumva cand a promovat vasluiul:D ??

Patratzel89
21st February 2007, 18:34
wa e bine daca ar pune meciul la Piatra Neamt ca stau aproape de acest oras poate vin shi io sa sustin pe dinamo ca doar sunt un fost dinamovist:D..... totusi dinamo a ramas in inima mea:d

:ok:

Patratzel89
21st February 2007, 18:36
Oare cand ai devenit tu un fost dinamovsit , cumva cand a promovat vasluiul:D ??

Pai cred ca da mha...sa itzi zic ceva..cand era Mineru` Lupeni in divizia C...mergeam f rar la meci ...acu` ca`i in B ...mai mult spectacol..alea alea ... ma duc des.. :D Da` tot Dinamo ramaneeee !!

caine19
21st February 2007, 22:40
Acolo o afinitate pentru echipa locala exista in oricine, dar nu se poate compara cu dragostea pentru DINAMO !

Patratzel89
21st February 2007, 23:21
Pai la tine se intzelege ... stai in Buc.. e normal sa "iubeshti" numa` pe Dinamo :D

caine19
23rd February 2007, 21:04
Nu neaparat , cunost baieti in Iasi care vin la toate meciurile importante in capitala;) ... In fiecare oras cred ca sunt dinamovisti care sa tina numai cu Dinamo:P .

Eu am avut norocul sa ma nasc in Bucuresti:rolleyes:

Patratzel89
24th February 2007, 19:19
Nu neaparat , cunost baieti in Iasi care vin la toate meciurile importante in capitala;) ... In fiecare oras cred ca sunt dinamovisti care sa tina numai cu Dinamo:P .

Eu am avut norocul sa ma nasc in Bucuresti:rolleyes:

:D:D

caine19
24th February 2007, 20:57
Sunt curios de vom face la anul , cand vom intra in CL:angry: ...

fanatic88
24th February 2007, 21:41
avem neaparat nevoie de stadion ...sper sa nu ajungem sa jukm in alta parte

Patratzel89
25th February 2007, 00:00
Sunt curios de vom face la anul , cand vom intra in CL:angry: ...

Ce am facut shi pana acuma...multa vorbarie.. fapte IOC !! :(

bebesabie
25th February 2007, 01:27
Astia chair isi bat joc de suporteri . Nu sunt in stare macar sa carpeasca un stadion da barem sa faca altu.
La meciul cu Benfica ( mandru ca am fost de fata .....cu toate ca am piedut dar atmosfera a fost MULT peste ghena ) s-a vazut ca ne lipseste un stadion decent. Se mira de ce nu vine lumea la meci.
Pai cum frate ca accesu la tribuna 0 si 1 sa se face printr-o portita de 1 metru ? . Cand parcarea are 5 metri deschidere sa aibe loc Jipanele jegosilor care de ani de zile fura de peste tot . ? .
Cum sa vii la meci si nu vezi nimic deoarece Peluza e la 100 de metri distanta de teren ? ....Jucatorii baga sprint mic cand dau gol si vin la galerie . :D .
RUSINE !!!!

Leo
25th February 2007, 09:37
ce se mai aude cu noul stadion ?
ma poate lamuri cineva ?

Patratzel89
25th February 2007, 10:31
ce se mai aude cu noul stadion ?
ma poate lamuri cineva ?

Pai zicea Turcu, ca au avut fonduri pentru stadion da` e proprietatea statului shi nu se pot apuca de lucrari.. Shi ca au facut autoritatzile gura shi cand a facut tribuna oficiala...apai sa faca un stadion... :no:

fanatic88
25th February 2007, 12:27
pacat de suporterii care sustin echipa meci de meci acolo

Patratzel89
25th February 2007, 13:01
Da...mai dau shi o gramada de bani...shi vezi jucatorii cu binoclu`...

fanatic88
25th February 2007, 13:08
:) lasa ma ca sa-i vezi cu binoclul treb stadion de 100 de mii pana atunci e cale lunga

Patratzel89
25th February 2007, 14:56
:) lasa ma ca sa-i vezi cu binoclul treb stadion de 100 de mii pana atunci e cale lunga

:ras-plans:
Daca se enerveaza Borcea face stadion la marginea capitalei... :D

(ar fi shi asta o solutzie..da` costa f mult...)

fanatic88
25th February 2007, 14:58
deranjeaza ciorile la marginea capitalei:)

Patratzel89
25th February 2007, 14:59
Eee...fac gard de 100 de metrii :ras-plans:

fanatic88
25th February 2007, 15:02
asa mai merge :)

Patratzel89
25th February 2007, 15:03
Ne protejeaza shi de *** :happy :happy

starsteel
30th March 2007, 14:24
"Noul" stadion a lui Dinamo va fi tot vechea "groapa" eventual schimbati draperiile alea gen pravalie, nu vor mai fi dungile pe verticala ci pe orizontala. :D

"Mi-e greu să cred că pînă în septembrie, cînd încep meciurile din grupele Champions League, va fi gata stadionul, pentru că elementul financiar se mișcă greu, plus că există o birocrație a actelor. E greu! Trebuie să ne descurcăm cum putem. Primăria spune că nu se poate implica, iar Ministerul că are alte priorități. În acest caz, este posibil ca Dinamo să evolueze la Piatra-Neamț, :lol: care are facilități de nivel european", a încheiat Marcel Popescu

Oricum e posibil sa auzim la sfarsitul UCL "You'll Never Walk Alone" :yeah: si atunci sunt sanse mari ca Dinamo sa ramana acolo unde-i este locul....adica in "groapa"! :drak: :evil:

Celso
30th March 2007, 14:30
prima la stanga!

caine19
30th March 2007, 22:24
E greu sa ramanem in Groapa , cum zice starsteel pentru ca nu e foarte posibil sa fie renovat pana in toamna , dar oricum mersi pentru incurajari:ok: .

vlad1607
31st March 2007, 09:40
dupa cum se pare...foarte mici sanse sa jucam in Stefan cel Mare...o sa mergem cu "catel si purcel " la Piatra Neamt unde stadionul arata foarte foarte bine..am fost miercuri la meciul Romaniei si am ramas foarte placut impresionat..accesul pe stadion se face pe baza unui bilet-cartela care e "scanat" prin ceva similar cu cele de la metrou iar urmatorul pas se pare ca va fi inchiderea stadionului cu peluza din stanga tribunei oficiale

caine19
31st March 2007, 15:40
Am vazut la TV , e chiar frumos stadionul ceahlaului , iar investitia a fost de doar 6 milioane de euro . Chiar asa nu se poate si la noi :( ?

Apropo... s-a montat suportul pentru noua tabela ce va fi instalata in maxim 1 luna si va fi inaugurata in maxim 2 luni:yeah: .

Daca e sa ascultati pe cineva de la Dinamo , ascultati de ceea ce zice Marcel Popescu , e singurul care stie ce zice :ok:

vlad1607
31st March 2007, 16:26
a zis clar ca NU sare nimeni cu banul pt stadion... asta e adevarul momentan...si se cheama camata.

caine19
3rd April 2007, 20:56
stii cum e treaba ?

Actionarii nu baga bani ca nu e al lor , statul zice ca nu are bani , iar CS Dinamo e prinsa intr-e ciocan si nicovala .

Greu cu astfel de paraziti care ne conduc tara:(

fanatic88
5th April 2007, 19:44
ce se mai aude de stadion ...se rezolva problemele sau ne facemn sperante degeaba?

Aurel.D
6th April 2007, 10:06
se pare ca la inspectia din Iunie este posibil sa se obtina o prelungire si stadionul sa poata fi gata pana in august..:D

resita
6th April 2007, 10:25
se pare ca la inspectia din Iunie este posibil sa se obtina o prelungire si stadionul sa poata fi gata pana in august..:D

vise. iar ne milogim la uefa. :( :( :( :( :(

fanatic88
6th April 2007, 11:42
mai exsta in istoria cl echipa care nu a jucat pe teren propiu? pacat

caine19
11th April 2007, 17:27
Decat sa mergem la piatra neamt , mai bine se milogesc conducatorii si jucam acasa ! Daca nu-s in stare sa bage bani , sa stae cu miloaga la europeni:D .

In cateva saptamani o sa avem si tabela montata :yeah: .

Forza DInamo !

fanatic88
11th April 2007, 19:17
ce miloaga caine daca nu sunt conditii nu sunt si gata nu cred ca ne vor lasa pe noi doar pt ca e vorba de dinamo

caine19
11th April 2007, 19:41
Si asta asa e , Uefa Champions League e cu totul alta chestie fata de Cupa Uefa:D .

Nici eu nu-mi fac prea mari sperante ca vom juca acasa , oricum nu vreau sa jucam la *** pe stadion , mai bine la piatra neamt:(

fanatic88
12th April 2007, 11:36
nu cred ca vom juca pe ghencea pt ca suporterii se vor gandi la diverse lucruri dupa meci :) si jucatorii pot fi complexati pt ca joaca pe ghencea

Mario Di Lazi
12th April 2007, 16:59
Mai în glumă mai în serios , Ghencea e singurul stadion de UCL ...
este foarte probabil să jucăm aici .

caine19
12th April 2007, 17:12
Eu stiu ca si Ceahlaul este omologat:rolleyes: .

N-ar avea de ce sa nu fie , e mai modern decat ghencea , numai numarul mic de locuri ar putea sa fie o problema

Mario Di Lazi
12th April 2007, 17:13
Păi mai venim noi cu scaune de acasă :D
să facem stadionul de la Pietricica mai mare :D

caine19
12th April 2007, 17:15
Punem banci din alea cum avem noi la a 2-a :happy :happy

fanatic88
13th April 2007, 10:39
si stadionul din piatra neamt este omologat si cred ca si cel din timisoara dar probabil ca nici acolo nu se pune problema sa jucam

Leo
21st May 2007, 10:35
ce se mai aude cu modernizarea stadionului din Stefan cel Mare ?
stie cineva ?

fanatic88
21st May 2007, 13:42
atata timp cat s-a anuntat ca meciurile din cl se joaca pe lia manoliu ...doar sperante pt anii urmatori

bebesabie
24th May 2007, 18:59
Acum ca s-a incheiat campioantul putem discuta si alte subicte cum ar fi stadion ul echipei .
In momentul de fata starea acestuia este deplorabila si consider ca trebuie facut ceva cat mai repede pt ca in acest fel o sa ramanem de caruta.
Oare de ce trebuie sa fim de rasul Ligii 1 si sa avem unul dintre cele mia proaste stadioane ?
Oare nu ar fi stadionul plin la toate meciurile daca s-ar rezolva amplasamentul tribunelor ?
:( :(

Celso
24th May 2007, 19:06
parca mai e un thread...

cu siguranta daca ar fi altfel amplasamentul tribunelor, ele ar fi mult mai po****te:) ...dar asa ce dreaq...daca stai la tribuna II...e nashpa...numai panouri publicitare, mai e si gardul ala...la tribuna I ai bancile alea de rezerve in fata:headbang: ...PCH ar trebui sa fie mai aproape...ce sa mai...e o problema delicata... din cate am inteles e si greu sa se mute tribunele....

ar fi ceva probleme si cu panza freatica in Groapa, fiind la cativa metri sub pamant:confused: ...

fanatic88
24th May 2007, 19:22
se putea face treaba daca se vroia ....e rusinos pt un club ca dinamo ce se intampla cu stadionul

Luis Garcia10
24th May 2007, 19:24
E gata stadionu` ? :happy :lol:

fanatic88
24th May 2007, 19:27
va fi ..stai linistit

Luis Garcia10
24th May 2007, 19:29
Daca imi dai infractiune pt asa ceva...no comment! Daca ai fi asa intransigent cu toata lumea cred ca jumate` ar fi banati ! :(
ON: Cand e gata?

fanatic88
24th May 2007, 19:32
pai ce nu sunt subiecte de discutie pe alta sectiune cum ar fi a stelei si trebuie sa provoci aici ?

ON : curand

Luis Garcia10
24th May 2007, 19:34
Pai ca sa fie gata ...mai intai tre` sa se inceapa lucrarile, nu? Exista o ordine si la asta :D :)

fanatic88
24th May 2007, 19:37
daca imi amintesc bine lucrari se fac dar cred ca sunt lucrari obisnuite ca in orice colt din romania unde mai mult se sta

Kainsashiki
24th May 2007, 20:38
e gata stadionul ? :happy :lol:

Celso
24th May 2007, 20:40
Da...:sleep: ... :rolleyes:

DiabLo@ ce inseamna asta?:mda:

fanatic88
24th May 2007, 20:58
diablo fa-ne sa-ti simtim lipsa

caine19
24th May 2007, 22:11
ar fi ceva probleme si cu panza freatica in Groapa, fiind la cativa metri sub pamant:confused: ...

Faza asta cu panza freatica e un mare bullshit ! Stadionul nostru e efectiv in groapa ... Unde e acum terenul de joc se face fundatia si se pleaca de acolo ( nu vad legatura , doar nu se mai sapa )... asa ca nu e un motiv chestia asta:sleep:

Mario Di Lazi
25th May 2007, 07:57
e gata stadionul ? :happy :lol:

Nu e frumos ce faci ,,,

Celso
25th May 2007, 11:12
Faza asta cu panza freatica e un mare bullshit ! Stadionul nostru e efectiv in groapa ... Unde e acum terenul de joc se face fundatia si se pleaca de acolo ( nu vad legatura , doar nu se mai sapa )... asa ca nu e un motiv chestia asta:sleep:

daca se mai ridica tribunele trebuiesc bagati ceva stalpi in pamant, ca deh asa se face orice constructie:rolleyes: ...am auzit ca atunci cand au bagat aia de la nocturna sau nush ce , sau inundat camerele de pe la tribuna a II-a..acum nush...normal ca se poate face....olandezii cum fac si aia sunt sub apa:D

Elphax
25th May 2007, 11:24
scuze ca sunt offtopic, dar sunteti enervanti cu cartonasele astea!

asa ca le raspund eu:

NU E GATA STADIONUL!

rossi18
25th May 2007, 11:57
va mai dura ceva pana vom avea stadion de cl

Celso
25th May 2007, 11:59
va mai dura mult pana Romania va avea un adevarat stadion:confused:

caine19
25th May 2007, 15:00
Nu foarte mult , noroc cu cfr :happy ca la noi in Bucuresti :rosu:

Celso
25th May 2007, 15:13
fac pe dracu si aia...mai vedem... oricum cand ma refer la "stadion" zic ceva in genul ce am vazut la Atena, Istanbul ....nu 3 tribune cu 4000 de scaune ...si o arhitectura varza :|... STADION tata sa avem si noi frumos, acoperit complet la tribune, nu cu copaci:)

VILI
25th May 2007, 15:16
Stadionul va fi gata la pastele cailor. Probabil dinamo va juca la Piatra-Neamt unde vor fi 300 de spartani iar restul asistentei va incuraja adversarul (sper Liverpool) asa cum a fost in cazul Otelului la Constanta.
Nu-i asa ca este demential sa traim in Romania?:yeah:

Celso
25th May 2007, 15:51
va juca pe Lia Manoliu si vor fi vreo 40.000 de caini;)

si chiar daca se va juca la Piatra Neamt fi sigur ca vor fi numai caini!

fanatic88
26th May 2007, 19:21
300 de spartani pe asta de unde ai scos-o ? :happy

caine19
28th May 2007, 20:50
Stadionul va fi gata la pastele cailor. Probabil dinamo va juca la Piatra-Neamt unde vor fi 300 de spartani iar restul asistentei va incuraja adversarul (sper Liverpool) asa cum a fost in cazul Otelului la Constanta.
Nu-i asa ca este demential sa traim in Romania?:yeah:

Acum tu compari otelul cu Dinamo la nr de suporteri :happy :happy :happy :happy :happy ... amuzant:ok:

Cert e ca o sa avem un stadion nou cand va renova primaria Lia manoliu :D ...

E greu sa faci un stadion nou in ziua de azi , mai ales cand ai ca scop imbogatirea rapida :angry:

fanatic88
28th May 2007, 20:58
pai daca intra in cl vor avea bani si de stadion important e sa se doreasca cu adevarat

Aurel.D
29th May 2007, 10:24
Eu pana nu vad ce se face concret, nu mai discut despre "stadion".....ma enervez degeaba...:)

fanatic88
29th May 2007, 14:38
s-ar fi putut face ceva dar s-ar fi vrut cu adevarat ...dinamo deja campioana din tur juca pe lia manoliu meciurile de acasa din retur si stadionul era gata (minim pt cl ) .

caine19
29th May 2007, 21:06
ai uitat ceva... cine da banii ? :D

fanatic88
29th May 2007, 22:06
nasu' :happy

ma gandesc acum ca se poate sa fi fost si o manevra la mijloc poate nici nu s-a dorit modernizarea cand se stiam dinamo campioana se joaca pe lia manoliu cu mult mai multi suporteri beneficii mai mari :D

resita
4th June 2007, 19:18
0 % sanse ca Dinamo sa joace in groapa in UCL. cel mai sigur se va juca pe Lia Manoliu

bebesabie
4th June 2007, 19:26
100% se va juca pe Lia Manoliu . Eu zic ca e mai bine decat in Groapa .

fanatic88
4th June 2007, 21:33
s-a anuntat oficial

maldini
9th June 2007, 00:23
NOUL STADION AL LUI DINAMO - FACUT DE NEMTI SI VA FI GATA LA INCEPUTUL LUI 2008!


Lucrarile la noua arena vor fi asigurate de catre o companie germana, care se va ocupa, in prima faza, si de aducerea stadionului "Dinamo" la standardele UEFA, prin acoperirea tribunelor, marirea capacitatii la aproximativ 30.000 de locuri, construirea a peste 1.000 de locuri de parcare subterane. Intreg complexul sportiv "Dinamo" se va transforma radical. In peisaj va aparea un mall, cu restaurante, cinematograf, cafenele etc. Daca lucrarile vor demara in primavara, totul va fi gata pina la inceputul anului 2008. Cu toate acestea, Dinamo ar putea evolua in grupele Ligii Campionilor, in aceasta toamna, tot pe terenul propriu, pentru ca, intr-o prima faza, se vor indeplini conditiile impuse de UEFA. Ulterior, dupa incheierea parcursului in competitia europeana numarul 1, se va da drumul restului proiectului.


"Amortizarea arenei - din activitati comerciale

Costul lucrarilor pentru viitorul stadion "Dinamo" este estimat la 160 de milioane de euro. Insa investitia nu va fi suportata de la buget sau din banii actionarilor, ci se va baza pe un imprumut bancar. Exista chiar si un plan de amortizare, pe o perioada de maximum sapte ani. Stadionul va fi inchiriat si pentru concerte si chiar expozitii ale unor galerii de arta. Mai mult, venituri importante vor fi obtinute si din mall-ul ridicat in incinta complexului. De exemplu, Real Madrid cistiga, zilnic, in jur de 50.000 de euro, numai din merchandising. "



"Shakhtar Stadium is a football-only stadium in Donetsk, Ukraine, currently under construction. The stadium will hold 50,000 people and will be completed in 2008. It will be used as one of the Euro 2012 venues. The stadium's specifications can meet 5-star UEFA rating, which would make it the first 5-star UEFA stadium in Ukraine. It will also be the 2nd largest stadium in Ukraine after the Kiev's Olimpiysky stadium.Construction cost will be $250,000,000 . "

DECI STADION DE 5 STELE UEFA CU 50.000 LOCURI PENTRU $250 MIL ADICA 180 MIL EURO !!!
LA DINAMO STADION "LA STANDARDE UEFA"(CARE?) CU 30.000 DE LOCURI PENTRU 160 MIL EURO !!!
CA BORCEA & TURCU SANT FRAIERI STIAM DAR NICI CHIAR ASA :happy

Celso
9th June 2007, 10:15
CA BORCEA & TURCU SANT

mda...sunt....ca este:D

fanatic88
9th June 2007, 10:21
unde vrei sa ajungi maldini? a spus cineva ca dinamo va avea stadion de 160 d mil ?




mda...sunt....ca este

din ciclul almanahe

waller
10th June 2007, 18:26
sa dea d-zeu!

fanatic88
10th June 2007, 22:54
trebuia sa dea sezonul asta da nu prea a vrut

Rossi
11th June 2007, 03:41
0 % sanse ca Dinamo sa joace in "groapa" in UCL. cel mai sigur se va juca pe Lia Manoliu

dap ...cica investitia o sa fie de 700.000 E pt ca Lia Manoliu sa indeplineasca toate cerintele

fanatic88
11th June 2007, 20:33
cam mult pt un stadion care urmeaza sa fie demolat

caine19
11th June 2007, 22:06
Cred ca thraedul asta nu-si are rostul cu actuala conducere :no: ...

O sa asteptam multi ani un stadion nou :sleep:

fanatic88
11th June 2007, 22:14
pai si cine sa-l faca giovanni ? mai bine nu

caine19
13th July 2007, 23:38
Anul asta o mai dregem dar la anul ce facem ?:o:

fanatic88
14th July 2007, 01:07
ne primeste cu bratele deschise pinalti

ziulian
6th November 2007, 08:56
Ce se mai aude de noul stadion??? O sa vedem si noi echipa jucand pe el secolul asta?

fanatic88
6th November 2007, 09:05
O sa vedem si noi echipa jucand pe el secolul asta?

iti dedic melodia lui mika - relax :) daca mai speri

DinamoBoy
10th November 2007, 11:32
cica 'noul stadion al lui Dinamo':happy:happy:happy

VOi auziti cum suna?De unde Dumnezeu noul stadion?:)Posibilitatea Construirii unui stadion nou este egala cu posibilitatea ca Unirea Dej sa joace in CHL.:happy:

vlad1607
10th November 2007, 13:26
am auzit ca incep de...ieri :D :( :D

Lordul
10th November 2007, 13:30
sa faca odata noul stadion ,sa nu ne mai abureasca cu faze de genul asta

4star
29th April 2008, 14:25
NOUL STADION AL LUI DINAMO - FACUT DE NEMTI SI VA FI GATA LA INCEPUTUL LUI 2008!



:sleep: inceputul lui 2008 ... in second life

laurdog
29th April 2008, 14:30
:sleep: inceputul lui 2008 ... in second life

ce dreptate are......asta:headbang::headbang:

resita
9th October 2008, 16:12
ce :drak: noi nu ne mai facem stadion :headbang::headbang::headbang:

vrem sa jucam in UCL :ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans: dar unde jucam, ca gropapa noastra nu are fata de europa :headbang::headbang:

vlad1607
9th October 2008, 16:30
la..Piatra Neamt...

resita
9th October 2008, 16:33
la..Piatra Neamt...

pai la ce echipa avem chiar ca ar trebui sa jucam la Piatra Neamt


cum :drak: sa joci pe alt stadion, doar la Dinamo se poate :headbang::headbang::headbang:

laurdog
9th October 2008, 18:40
Mihnea a avut o discutie cu un general din MI. Conducatorii nostri NU AU CERUT NICIODATA stadionul!!!!!! Nici macar o data sa fi facut o cerere. Nimic!!!!!
Si isi permit sa spuna ca nu pot face nimic, pt ca nu e al lor. Ce scarbe!