PDA

View Full Version : Atitudinea lui Half Man



Raptor
13th June 2005, 02:57
During the recent weeks, I have been troubled by the constant NBA Forum rumblings around one member's attitude here, that is - 1/2 om 1/2 belea.

In toata aceasta perioada, el a enervat majoritatea utilizatorilor acestui forum (ca sa nu zic pe toata lumea) prin stilul batjocoritor pe alocuri la adresa unor persoane mai mult sau mai putin cunoscute, si cel putin sfidator la adresa unor opinii exprimate de alti membri in diferite threaduri.

Acum, ideea cu acest thread este sa-mi dau seama daca parerea pe care mi-am format-o eu de-a lungul timpului in legatura cu inculpatul este o parere impartasita si de alti (sau de majoritatea) membrilor acestui forum.

Prin urmare, acesta este un POLL care va da rezultatul. Incerc sa nu adaug nici un comentariu in continuare, sa vedem care va fi rezultatul.

Asadar, sa vedem ce se va intampla ;)

caseta
13th June 2005, 05:20
singurul care considera ca 0.5 se distreaza pe seama altora este chiar el. mie mi se pare ca doar ne plictiseste pe noi restul si ocazional ne agaseaza, cam ca o insecta. eu zic sa ii dam cu flit. :evil:

nr15
13th June 2005, 11:00
pe mine unul nu m-a deranjat cu nimic pana acum

Sharkie
13th June 2005, 11:12
Am ales varianta a 3-a.Din 2 motive.

1-Pe mine nu m-a deranjat cu nimic in toata perioada de cand sunt membru.
2-Nu incalca cu nimic regulamentul forumului.

thekobe
13th June 2005, 11:19
de

SilverZeus
13th June 2005, 11:21
@Raptor: ...nici nu stiu cine este 1/2 (nici nu votez ) ....in sensul ca nu s-a facut remarcat pe threadurile despre nba......din partea mea, da-l afara, insa ma gandesc ca au fost altzii mult mai "incisivi" care au jignit asa "in masa"(....si tu erai in "masa" aceea, nu?.....) si au primit cateva avertismente, dupa care s-au mai potolit....eu zic sa-i dam si lui asta "micu" a 2-a sansa...poate va intelege si se va cuminti

marinike
13th June 2005, 11:36
chiar dc s-a mai intamplat ca 1/2 sa fie offtopic din cauza "rafuielilor" personale si a orgoliului eu zic ca nu trebuie sa-l excludem de pe forum deoarece mie unul nu mi s-a parut a folosi un limbaj neadecvat(a se citi injuraturi) si nici nu a incalcat alta regula a forumului. poate ar trebui sa o lase mai moale cu mishtourile pt ca nu e civilizat sa faci baza de unii pe care nu-i cunosti si ale caror idei poate le-ai inteles tu gresit si nu neaparat sunt proaste. deci merita a doua sansa.

p.s. oricum ban-ul nu rezolva problema pt ca oricand s-ar putea inregistra cu alt user,nu?

nr15
13th June 2005, 11:41
da ...dar va dati seama cate luni i-ar lua ..sa mai "scoata " un asemenea nick ??????????
:P:DP::D::):P):D

Sharkie
13th June 2005, 11:41
Nope.Ar primi ban pe IP.

Mihai
13th June 2005, 11:43
Da vad ca va streseaza rau "jumatatea" asta :D:D
Desi nu postez mult pe NBA, citesc aproape tot, si pot sa zic ca ma distreaza "beleaua". Este criminal in modul cand scrie un post.
Ca sa raspund la intrebare nu mi se pare ca incalca vreo regula, cand scrie insa trebuie sa recunosc ca a scos pe multi din minti cu posturile sale.
Cititi aici si vedeti daca regasiti pe cineva cunoscut:D
http://curezone.com/forums/troll.asp

Sharkie
13th June 2005, 11:46
E,pai nick-ul e inspirat de la 1/2 Man 1/2 Amazing , asa ca daca ar mai beli ochii p'aci ar mai gasi un nick ca asta.Dar io stiu ca ban-ul este pe IP si nu te mai poti inregistra deloc,deci ar fi scutit de grija gasirii unui nick :))

nr15
13th June 2005, 12:00
ete na ...dar te poti loga de la zeci de mii de ip-uri

Sharkie
13th June 2005, 12:02
Da' nu poti sa ai activitatea lui :D

Nightfly
13th June 2005, 12:06
Am ales varianta 2 deoarece nu ca m-ar fi jignit personal insa a jignit tot forumul si tot ce face e sa isi bata joc de altii si sa "faca caterinca" asa cum el singur recunoaste

Sharkie
13th June 2005, 12:42
Mie nu mi se pare ca isi bate joc.Doar face mistho.Si e diferenta.

mishu
13th June 2005, 15:33
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=289344#post289344

danrogojan
13th June 2005, 16:32
io i-ash exclude pe cei ce vor sa-l excluda. si pe arbitrii finalei nba.

Raptor
13th June 2005, 17:09
Desi am zis ca n-o sa comentez, eu zic ca acest domn are o (sau mai multe) mare(i)problema(e), si anume:

1. Intra aici cu un singur scop, si anume ori de a rade de altii sau ideile lor, ori de a face ktrinca la modul general;
2. Trateaza acest forum ca pe un experiment psihologic, adica scrie ceva doar ca sa vada cum reactioneaza cel despre care scrie, nu neaparat pentru a raspunde la un thread.
3. Rareori a facut ceva constructiv.
4. Dupa parerea mea, falsul bun-simt (din faptul ca nu injura etc) este dat peste cap de ceea ce scrie in mesaje si modul de comportament.

Asa ca am cateva "notice-uri"

1. Acest forum se cheama NBA/Baschet si se vorbeste despre exact acest lucru. Streetball este un thread in care SE VORBEA pana sa intre el cu prostiile despre exact acest lucru (adica Streetball). Cu prostiile, pentru ca discutia a degenerat si s-a mutat pe alte... teme.

2. Acest forum nu reprezinta un mod de distractie sau de experiment a unei persoane pe seama altora, ca nu e nimeni buricu pamantului. Aici se vorbeste si se comenteaza pe marginea altor subiecte, iar faptul ca este tratat asa (suntem tratati asa) este cel putin jignitor la adresa mea. Nu stiu fatza de ceilalti.

3. Nu-mi aduc aminte nimic constructiv din partea lui, dar poate ma insel.

4. Un asemenea comportament (de fals bun-simt) este chiar mai rau decat o injuratura pe care oricine o descifreaza. Poate ca unii chiar nu isi dau seama de ce se scrie prin posturile lui.

Ramane sa stabilitzi voi (inclusiv cel in cauza) daca asa ceva e normal. Daca nu s-a luat de tine (ca user) asta nu inseamna ca ce face el e normal sau ca are dreptul sa se ia de altii.

Pana la urma e doar un forum, in care niste oameni scriu niste mesaje din spatele unei tastaturi la ei acasa, si iata ca luam o latura deseori excesiva si razboinica chiar, lucru pana la urma de neinteles (daca e sa-l luam asa cum e) dar perfect de inteles daca citesti mesajele.

In concluzie, eu nu vreau neaparat sa-i dau ban, dar ar fi timpul sa-si schimbe atitudinea. Si nu zic opinia pentru ca opinia e a fiecaruia si are dreptul sa si-o exprime, dar e momentul sa-si schimbe atitudinea, asta e clar din punctul meu de vedere. Intotdeauna am vrut sa fie cat mai bine aici si iata ca acum nu e. Acest lucru trebuie sa se schimbe.

Any other thoughts?

nr15
13th June 2005, 17:32
raptor....tocmai l-ai facut martir ..pe omul asta !!!!:P::D
sunt convins ca nu asta ai vrut dar ...
jumatate din useri se "bate" sa-l dea afara ....jumatate se "bate" sa-l tina "alive"

he's a star now ...grater then he was ..yesterday :P:)

Raptor
13th June 2005, 17:35
You think I give a fuck about that?

nr15
13th June 2005, 17:45
mai ...uita-te la mine ..eu zambeam ..ce rost are sa te oftici asa???

Raptor
13th June 2005, 17:47
Nu ma oftic, dar aici e vorba de ceva serios, care tinde sa nu mai fie serios. Deci sa fim seriosi.

nr15
13th June 2005, 17:50
k o sa fiu serios !
dupa cum amspus si mai sus ...pe mine nu m-a deranjat deloc .. asa ca nu am nimic cu el ..
in schimb daca m-ar fi deranjat cu ceva ( sa zicem grav ) as fi facut tot posibilul sa-l scot din gaura de sarpe ...si sa-l strivesc eu ...nu sa ii dau ban de pe un forum :)))

( eu sunt asa mai violent din fire :P )

caseta
13th June 2005, 18:25
mah, sincer sa fiu, nici eu nu am fost deranjat de el o vreme. am vazut ca ii enerva pe altii, dar am zis sa nu ma bag, sa nu ma iau de el. dupa aia am vazut ca s-a luat de cineva complet aiurea. si m-am luat de el, pt ca mi s-a parut o atitudine de kkt, mai ales din partea unuia care nu a zis nimic interesant pe tot forumul asta. evident ca imediat dupa aia s-a luat de mine, chestie de care ma doare fix in brisca atita timp cit vine din partea unuia ca el. si dupa ce i-am raspuns de fo 2 ori ... deja a inceput sa nu mai fie fun. degeaba faci misto de un terminat daca el nu isi da seama ....

ce a ajuns insa sa ma derangeze e ca am ajuns sa dau scroll la jde ecrane ca sa trec peste zecile lui de post-uri in care bate cimpii. eu am intrat pe forum ca sa vorbesc de basket, si acum mai mult dau scroll decit sa citesc posturile unora pe care chiar ii intereseaza subiectul.

toti mai postam offtopic, dar .... el nu cred ca a postat on-topic nici macar in 1% din cazuri. atita timp cit posteaza on-topic, poa sa isi impaneze posturile cu ceea ce el considera caterinci (desi i-as recomanda un curs de umor pt incepatori). dar deja sunt citeva threaduri pe care le-a cam deturnat. which sux, imho.

asa ca cel mai corect ar fi sa i se ofere o alegere: fie posteaza on topic, fie isi face un thread de genul "discutii cu jumatate de creier" unde sa discute cu cine are chef sa ii citeasca ineptiile ....

cum ziceam .... parerea mea
;)

eddy_jozsa
13th June 2005, 18:52
Momentan sta Da 8, Nu 10.

"Bah, ce plm aveti cu mine?" Deja il vad scriind asta :D

Eu am avut de cateva ori discutii in contradictoriu sau pareri diferite... cel mai absurd a fost cand zicea ca programul de detenta e useless pt ca el oricum sta toata zi in fata tv-ului si n-are nevoie.
In rest, unde "umblu" eu, la threadurile despre divizia A, a avut pareri cat de cat pertinente chiar daca si acolo a facut umpik d caterinca.
Per total, nu mi s-a parut atat de grav incat sa ia ban... mai aveti si voi pareri si mentalitati diferite, altfel n-ar exista forumu ca n-am mai avea despre ce sa discutam... ar fi doar posturi cu "da, intr-adevar, ai dreptate".

Cel mai important lucru in postul meu: Nici un user, oricat de bun sau rau ar fi, nu merita un thread propriu... nu se poate sa scriem pagini intregi doar din cauza unui user controversat... azi maine apar threaduri de genul: "Varsta lui Sharkie_Wade", "Pasiunea lui SilverZeus (pt Spurs :D)", "Nationalitatea lui eddy_jozsa" si asa mai departe... nu-si are rostul... si eu am scris prea mult aici!!! Vorbim aici despre baschet nu despre userul x sau y...

Raptor
13th June 2005, 18:55
Pai nu vorbim despre el neaparat, ci despre o atitudine (noua) pentru forumul NBA, si daca ea este sau nu corecta. Odata dat verdictul, nu prea mai avem ce sa adaugam. Nu vad care e problema. As fi putut sa pun threadul asta la sectiunea "Restricted Area" la moderatori si gata, dar eu vreau sa aflu parerea voastra, nu a celor care intra mai rar pe aici.

CinstitCuPanoul
14th June 2005, 16:54
Ma io zic sa il lasati in pace pe grasu asta infect.Pe bune,de ceva vreme nu a mai postat si mi-e deja dor de mesajele lui cretine.
Promit ca daca aflu cine e ii dau un umar in gura pe sub panou :drak: ,dar sa il dam afara de pe forum nu mi se pare o idee prea buna.
Daca vrea ,intra cu alt ip,alt nick,chiar si de aks daca le are cu retelele un pic asa.
Si in plus,cei cu probleme,trebuie ajutati,nu credeti? :evil:

1/2Om1/2Belea
17th June 2005, 22:42
inca nu comentez. las sa se mai adune spirite.
oricum, pana acuma se pare ca I RULE ! lejer! iubesc democratia !

Raptor
18th June 2005, 01:47
Mai degraba dezinformarea si lipsa de interes a celor care au votat cu tine ;)

1/2Om1/2Belea
18th June 2005, 12:45
ma, da de ce esti tu asa sigur ca tu esti centrul adevarurilor absolute!???!! acuma cine are o atitudine anormala? nu ai facut tu pollu asta? odata ce le-ai dat oamenilor ocazia sa se exprime liber si democratci, ti-ai asumat si riscul de a fi contrazis sau macar infirmat. ce faci, te apuci sa zici ca toata lumea (a se citi majoritatea) este stupida si in eroare, fata de tine, care esti iluminat?
amice, io inteleg ca te oftici cand e, de exemplu, imi exprim niste pareri contrare cu alte tale, si te deranjeaza si modul in care o fac. dar eu vreau sa fiu foarte clar in a-mi exprima opinia. si nu ar trebui sa te deranjeze ca FAC asta, asa cum o fac si acuma, in acest post.
mi se pare putin aiurea sa zici de mine ca n-am fost niciodata interesat decat sa fac caterinca de oameni. e drept, poate imi place asta, dar sa nu ma iei cu procente de genu 99 %, tu sau altcineva, doar fiindca s-au simtit atinsi putin de comentariile mele. si nici nu cred ca are pre mult sens sa te iei tu de cate lucruri constructive am facut eu pe aici, pe un biet forum, unde tot ce poti sa faci oricum este sa vorbesti. cine a facut lucruri constructive intr-o asemnea uriasa masura, a ???
si sa ma anunti daca cumva ai inceput tu sa faci caterinca, mai ales in postu precedent, acuma ce tocma am scris si io serios... heh, este posibil, dar pune-ma-n garda!

Raptor
18th June 2005, 14:34
Nu stiu, ramane sa iti dai tu seama daca da sau nu.

1/2Om1/2Belea
18th June 2005, 14:45
io sunt pro caterinca, deci indiferent daca imi dau seama sau nu, o sa mi-o imaginez oricum :)) e cea mai buna !

nr15
19th June 2005, 02:31
stiti ce nu am inteles eu ?

daca s-a votat pt excluderea unei anume pers de pe forum ...sau pt cazul contrar ...
nu trebuia oare sa se stabileasca si o limita de voturi sau de timp ???


sau votam asa pana prin 2067 ...cand probabil jumatte om nu o sa mai fie ( no ofense man ..just kidding :P:) si atunci nu ne mai foloseste la nimic votul

1/2Om1/2Belea
19th June 2005, 02:35
la asta m-am gandit si io... si nici macar nu cred ca e asta singura problema a topicului. nu ca n-as fi flatat ca s-a facut unu numa si numa pt mine si genu meu de a fi... dar ma gandesc ca intrebarile din poll nu sunt chiar tocmai corecte, sau cel putin prea restrictive. personal cred ca cine a votat prima varianta, nici n-a citit regulile, ca altfel ar fi vazut ca nu am incalcat nici o regula. ma bucur insa ca nu sunt multi care au facut aceasta greseala.
io zic sa NU se voteze pana in 67, nu musai fiindca mor, dar mai ales ca m-as plictisi prea tare. hehehe, pana atunci. da cati dintre noi au de gand sa traiasca pana atunci? si, mai important, cati au de gand, din aia care supravietuiesc, sa ramana interesati de kktu asta ? heh.
oricum ar fi, io tot n-am votat inca. nu stiu daca trebuie...

nr15
19th June 2005, 02:40
normal :P:D....omul isi pastreaza votul castigator pana la sfarsit ...
zici ca are drept de veto :P

se stabileste ca daca se ajunge la 15 voturi negative inaintea celor pozitive este data afara ..
si cand se starng 14 pozitive ...hop si el cu votul lui :)):)):P:D


hai ca ma distrez la culme pe threadul asta :P:)

1/2Om1/2Belea
19th June 2005, 02:53
frate, da, imi imaginez. insa cred ca ar trebui sa primesc macar o bere, sau ceva, de la toti gica contra, daca se dovedesc infirmati, pana la urma... sau macar de la resptectivu care a zis ca am incalcat vreo regula. ca sa nu mai zic ca si a doua mi se pare deplasata... nu se poate zice ca SINGURA mea grija e sa fac caterinca de altii... si nici macar DE ALTII. mai degraba de CE ZIC altii/unii. iar ultima varianta e tot slaba: "atitudine anormala" ??? pai ia stati putin, a definit cineva ce e aia atitudine normala, pe planeta asta? e ceva de genu "CNA-ul este o instituie de stat... bla", stiti restul. la modu "poate ne lamurite si noua odata, pt binele atator tineri [...] ce intelegeti prin bune moravuri, moral, etc...". cam asa e asta.
domne, inafara faptului ca NU am incalcat nici o regula, NU am injurat pe nimeni, NU am facut amenintari sau astea, nici macar nu se poate spune ca am fost complet plictisitor sau aiurea, pentru toata lumea. ba chiar am si sustinatori!
daca doua e pentru show, UNA sigur e PENTRU FANI !!! :)) va multumesc, voi decideti daca vor mai exista si victime si caterinca... HAAAAAH !

Sharkie
19th June 2005, 11:36
Limita de timp exista.Nush cum n-ati vazut.

This poll will close on 20th June 2005 at 02:05

1/2Om1/2Belea
19th June 2005, 15:07
atunci sa ma grabesc in plm !

Sharkie
1st July 2005, 14:58
1/2Om1/2Belea nu a mai intrat pe forum ( sau cel putin nu a mai postat ) de ceva timp.
Ai luat vreo decizie,Raptor ?
Ai ajuns la vreo concluzie ?

Raptor
1st July 2005, 16:18
Poate a ajuns el...

Sharkie
1st July 2005, 16:26
Cred ca da.... :evil: ca nu prea a mai postat....ce sa mai vbim de caterinca.
Io m-am inteles bine cu el.

Raptor
2nd July 2005, 12:12
Si acuma nu te mai intelegi? Uite-l ca intra pe forum, sa vedem ce ne mai povesteste...

Sharkie
2nd July 2005, 12:14
Pai nu am mai vorbit cu el.

Raptor
2nd July 2005, 12:32
Haha hai sa terminam cu prostiile. Thread closed.