PDA

View Full Version : O lume nebuna, nebuna, nebuna



BornWild
13th June 2005, 00:08
Un borcan cu aer cules in timpul premierei la Los Angeles a filmului "Mr and Mrs Smith", in care joaca Brad Pitt si Angelina Jolie, scos la licitatie pe Internet, a ajuns la pretul de 15.000 de dolari, licitatia nefiind inca terminata. "Fiti primii care sa detina acest borcan, care poate contine molecule de aer intrate in contact direct cu Angelina Jolie si Brad Pitt", precizeaza anuntul vanzatorului, care arata apoi fotografii facute in momentul "recoltarii" aerului din apropierea vedetelor. Libertatea
-------------------------------------------------------------------------
Imaginatia copiilor din Focsani care isi reclama parintii a atins cote alarmante. in urma anchetelor, s-a descoperit ca unele plangeri ascundeau adevaruri greu de imaginat. O fata de 17 ani si-a reclamat tatal de viol si incest. in urma anchetei, s-a descoperit ca fata de 17 ani intretinea relatii sexuale "de placere" cu cel mai bun prieten al tatalui. Mai mult, acesta o invatase pe fata sa-si reclame parintele, care nu era de acord cu relatia dintre cei doi. Directia de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Focsani a primit, anul acesta, plangeri de la cinci minori care si-au acuzat parintii de abuzuri emotionale sau psihice. "Cercetarea la fata locului a demonstrat fara dubii ca nici unul dintre cazuri nu se confirma", a anuntat Gabriel Teodor, purtatorul de cuvant al institutiei.Libertatea
------------------------------------------------------------------------

Tess
13th June 2005, 03:08
mda...e trist ce se-ntampla...
....si totusi....cumpar borcan, sticla sau butoi continand `molecule de aer intrate in contact direct` cu Ronnie :D , pahar sau cana cu apa din Tamisa, fire de iarba de verdele ala tipic englezesc.... aaaaa....si era sa uit... iubita mea patrie-mama cam abuzeaza de mine....

Iris
14th June 2005, 14:19
gizas... cat de bolnav sa fii sa iti cumperi aer? asta e chiar buna...

desdemona
15th June 2005, 02:32
Pai cei care chiar sunt bolnavi (sau au nevoie de oxigen) isi cumpara ... :drak:

Tess
17th June 2005, 21:47
...sau cei care au nevoie de idolii lor ca de aer...ar fi interesati... :D

desdemona
17th June 2005, 21:51
Sa ai nevoie de idoli ca de aer.... o tampenie :ciocan: Singura persoana de care ai putea avea nevoie (ca de aer) ar putea fi persoana iubita :ok:

Tess
17th June 2005, 22:07
mmmmm....ce romantic....subscriu cu tot sufletul...da` ai citit mai sus ca la momentul respectiv licitatia nu era inca incheiata...asa ca sunt persoane care ar plati bine pt un anumit borcan - nici macar cu iubire, ci cu...aer !!! :mda:

desdemona
17th June 2005, 22:21
Aia e o idiotenie din start.. nici nu merita discutata treaba asta :) Cand eram mica aveam si eu postere cu Jim Morrison si cu Jon Bon Jovi (ce vrei, astia imi placeau cat sa-i pun pe pereti)... Mi-era camera tapetata... Dar am mai crescut si, dupa ce am terminat liceul, in afara de chestii finutze, de bun-simt cu echipa favorita nu am, mama, nimic.... Ce sticlute cu aer si sosete purtate? :o: Sa nu uit, am avut si un tricou al unui preferat (un baterist de la o trupa de rock din Romania), ca-mi placea mult cum mirosea :D Asta prin liceu... Dar de aici pana la a exagera cu toate idioteniile ....
P.S. Nu am fost niciodata ahtiata dupa autografe... nici treaba asta nu am inteles-o.... :no:

Tess
17th June 2005, 22:33
mmmmm...pai si io am poze cu ronnie, the corrs si colin firth pe usa....ce, mai, desde...sunt mica? sau astea intra in categoria `chestii finutze`...in privintza tricoului, nu m-as supara sa simt si eu cum miroase Ronnie...:P

desdemona
17th June 2005, 22:36
Nu ma intereseaza in clipa asta sa stiu cum miroase cineva. Cine ma intereseaza stiu cum miroase :ok:
Treaba cu tricoul era demult... si statusem mult langa el si imi placea.. a fost mai mult un moft, nu prea a contat :)

Tess
17th June 2005, 22:45
...norocul tau ca ai pe cine mirosi...da` astia care n`au, ce pot face saracii? sa bage putzin capu` (e impropriu spus, stiu) intr-un anumit borcan cu aer...macar mirosul respiratiei lu` brad sau al angelinei sa-l simta si ei.... :D

desdemona
17th June 2005, 22:48
Clar, deschizi capacu' si iese mirosu' instant.... Dar conteaza ca te imbata pe vecie, face toti banii! :drak:

Nu mai bine iti cumperi un parfum bun de banii aia si te dai tu, sa mirosi fain si sa-ti placa atat tie, cat si persoanei de langa tine? :P

Leo_
17th June 2005, 22:53
Mai ales daca persoana de langa tine e Angelina :D

Tess
17th June 2005, 22:54
...doar unul??? cu banii aia iti iei si parfum si o persoana langa tine...mirosul nu mai conteaza... :drak:

desdemona
17th June 2005, 23:06
Pai nu stiu despre ce suma era vorba... dar ai inteles ideea....

@Leo, dintre Brad Pitt si Angelina, tot pe Angelina o prefer si eu :D:D

Tess
18th June 2005, 16:19
....ideea e ca in lumea asta nebuna, nebuna, nebuna, sunt oameni care ar plati sume aberante pt lucruri si mai aberante...si ca intodeauna isi doresc ceea ce nu pot avea...nepretzuind ceea ce deja le apartzine...15.000$ vs un borcan cu aer... trist...dar atat de omenesc...sau tocmai d`asta atat de trist... :scared:

Sharkie
22nd June 2005, 16:28
Daca omu' e multumit cu idea ca "detine" aer de la Angelina sau nenea Brad,atunci e bine.Ca de fapt asta e scopu.Sa se simta el multumit !