PDA

View Full Version : Probleme cu site-ul!



BornWild
12th June 2005, 23:37
Nu stiu ce se intampla, poate este la fel si la alti utilizatori, dar la mine, sunt momente cand site-ul foarte infect......de abia se incarca in 3-4 minute .....Si nu exagerez cu nimik.
L ainceput am crezut ca la mine ar fi problema, insa, alte site-uri se incarca fara probleme, iar conexiunea la internet e mai mult decat buna.
Poate ma lamuriti si pe mine cum sta treaba.....
Merci

P.S
Poate va ajuta cu ceva........face probleme cuu incarcarea de la 88.a.boom.ro ........nu stiu exact ce e asta, insa acolo imi arata ca se opreste in bara de jos a paginii

Maximus
12th June 2005, 23:46
E site-ul de unde isi iau bannerele publicitare. Si mie mi se intimpla, e adevarat ca nu stau chiar 3-4 minute sa se incarce...

BornWild
12th June 2005, 23:49
La mine e strigator la cer.Cateodata merge struna, dar sunt momente (ca acum) de ma scoate din sarite

Vadim
12th June 2005, 23:51
boom.ro e bannerul, probabil tu fiind pe linie externa nu au aia destula teava (toturi cred ca se intimpla rar).

Paul
12th June 2005, 23:53
luati mozila si nu mai aveti treaba cu bannere si alte jeguri de genul asta;
si opera merge bine numa ca e restransa pagina;

BornWild
12th June 2005, 23:55
luati mozila si nu mai aveti treaba cu bannere si alte jeguri de genul asta;
si opera merge bine numa ca e restransa pagina;

Le folosesc pe amandoua alternativ.
@Vadim....tot ce e posibil......vad ca acum si-a mai revenit putin ......

Catalanul
13th June 2005, 00:00
si la mine a facut figuri in seara asta :mda: in ultimele minute a inceput sa mearga un pic mai bine dar totusi, se misca greu...

Maximus
13th June 2005, 00:07
La mine merge perfect :ok:

Sergio
13th June 2005, 00:19
Si la mine. :D

EDMOND_
13th June 2005, 02:38
La mine sunt probleme legate de administrator... :) Site-ul merge bine...

desdemona
13th June 2005, 02:39
D-aia imi mergea mie mai greu in seara asta? Acum merge perfect - eu ma gandeam ca imi merge mai bine netul acasa....

inter
13th June 2005, 08:31
merge greu .... si daca n-as avea tava as zice ca eu sunt de vina! :D:D
sunt momente in care pagina se incarca in 5 min! cam mult (ENORM).

t.b.
6th July 2005, 17:17
Am probleme cu site-ul, cand dau pe chestia aia sa mearga la ultimul post imi intra eroarea aia cu "this page cannot be displayed"...

inter
6th July 2005, 17:26
si la mine a fost , dar si-a revenit :D:D

ieppy
6th July 2005, 17:26
si eu am avut-o, acum merge insa.

desdemona
6th July 2005, 17:50
Nici mie nu imi mergea... poate de aia oi fi trimis un PM de 4 ori :happy Acum e ok, si-a revenit :)

inter
6th July 2005, 18:04
vad ca la mine face din nou! :headbang: :headbang:

VADIMEEEEEEEEEEEEEEEEE!

dextercioby
6th July 2005, 23:47
Si mie mi se intimpla azi dupa masa aceeasi chestie,il injurai un pic (nu pe admin :P) , ii detei 'restart' si mearsa.

Daniel.

Catalanul
7th July 2005, 02:11
mie azi forumul mi-a mers (de fapt merge in continuare) execrabil :headbang: si cred ca e de la mine, deoarece nici gsp si nici prosport nu mi se incarca :mda: sper ca maine sa nu mai am aceasta problema...

Sharkie
7th July 2005, 11:40
Si mie mi s-a intamplat ieri dar mai mult ca sigur era din cauza internetului meu cel bleg. :headbang:

Darkslowstar
7th July 2005, 12:47
Si eu am avut probleme mari ieri, mi s-au pierdut si niste mesaje. Oricum a mers si netul prost, dar n-a fost numai asta.

Bancaru
7th July 2005, 21:07
Mai e cineva pe aici sa faca un "apdeit" la stiri?

t.b.
7th July 2005, 21:47
O problema care ma calca pe nervi de 2 zile e reclama de la Pepsi Max... chiar trebuie sa aiba si sunet si sa se repete la infinit... Please someone, pune loop 1, e destul... o singura data inca mai e suportabil, dar tre` sa-mi opresc boxele cand intra chestia aia... Cati bani v-au dat??? Le dau la aia de la Pepsi juma` din bani inapoi numa` sa scoata sunetul...

GeKuRA
7th July 2005, 22:15
baaaaaaaaaaaaa.... scoateti sunetul de la reclama !!!!!!!!!!!!
nu pot sa ascult linistit o muzica ca incepe prostia aia !!! ati invadat de tot omul !!!

nu mai intru pe site daca nu-l scoateti...
trimite-ti mail daca l-ati scos...

macar daca era ceva mai lent, mai incet, dar asta te zgarie pe creier.

nu mai beau PEPSI IN VIATA MEA ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
sa se gandeasca de 2 ori inainte sa faca o reclama !!!

Catalanul
7th July 2005, 22:17
folositi mozilla (http://www.mozilla.org/products/firefox/index.html) si nu veti mai avea probleme :ok:

inter
7th July 2005, 22:18
RA']
nu mai intru pe site daca nu-l scoateti...


vadime ... mare boier, mare carecter ! :ok:

realmadrid.com
7th July 2005, 22:18
Catalane, ai dreptate :D...cu mozilla nu am vazut si nu am auzit nici o reclama cu Pepsi :D

GeKuRA
7th July 2005, 22:20
pai cum naiba ... cand incepe sunetul ala nu stiu cum sa fac sa-l inchid ... si atunci inchid explorerul sau intru pe altceva.

Catalanul
7th July 2005, 22:20
eu chiar vreau sa vad reclama aia, oare e chiar asa de enervanta ? :D :rolleyes:

comule, ti-ai dat seama ca in ultima vreme imi cam dai dreptate in toate ? :evil:

Sergio
7th July 2005, 22:47
Deci de aia eu n-am auzit nici o reclama... Atunci folositi fratilor Mozilla, ce-i asa greu? :cool:

Acuma chiar ca m-ati facut curios. Cu ce browser pot vedea si auzi celebra reclama? :P

andreiush
7th July 2005, 22:50
Internet Explorer:D

GeKuRA
7th July 2005, 23:02
internet explorer


oricum e naspa de tot ... zici ca e ca fazele alea in care apare unu deodata cu o fatza hidoasa si scoate un sunet de ala de zici ca-ti taie inima :no:

Sergio
7th July 2005, 23:02
Am incercat si nimic. Sa inteleg ca are momente si momente. :D

GeKuRA
7th July 2005, 23:05
da... de exemplu eu stau cu amandoua ... si pe explorer am Pepsi, pe Mozilla n-am deloc. nici imaginea macar... e aia cu prospecteaza.... :D

Sergio
7th July 2005, 23:09
Am observat ca cu IE apar foarte multe reclame enervante care invadeaza ecranul. E foarte obositor.

t.b.
7th July 2005, 23:30
Foloseam mozilla da` la cat de des imi formatez io hardu` parca nu imi convine sa tot descarc mozilla, da e de-a dreptu` disperanta reclama aia, tre` sa opresc boxele cand apare... e mai rau decat aia cu acoperire Connex...

SOMEONE PLEASE!!!!!!! DO SOMETHING

desdemona
7th July 2005, 23:31
folositi mozilla (http://www.mozilla.org/products/firefox/index.html) si nu veti mai avea probleme :ok:
Da' de ce sa fim noi obligati sa folosim altceva, cand ar fi de bun simt sa limiteze idiotenia aia de reclama? :o:

Pe bune, publicitatea se face cu cap, chiar si asta agresiva... nu dupa cum ii taie pe niste idioti capul.. :rosu: Ar trebui sa se gandeasca la consumator, sa se faca remarcati, in nici un caz sa-l oboseasca si sa-i produca o reactie de respingere fata de produsul respectiv. Da' se pare ca de la astia nu trebuie sa ai pretentii. Atat pot si ei :no:
Daca reclama este "suportata" pe IE, de exemplu, atunci sa o faca in limitele bunului simt. Hai sa folosim cu totii Mozilla, cum zice Catalanul (si nu numai) si sa nu ne mai deranjeze reclama asta (sau alta). Si atunci chiar ca nu-si mai ating scopul! Hai ca ma si enervez degeaba :evil: Ideea e ca nu stiu sa-si pastreze si asa putinii utilizatori la care poate patrunde mesajul lor! Niste idioti, cum spuneam! :ciocan:


Ca fapt divers - zilele astea am petrecut pe OLS nici un sfert din cat stateam in mod normal! :ok: Tineti-o tot asa! :ok:

Sergio
7th July 2005, 23:35
Fratilor, descarcati Mozilla ca are doar 4 mega si in 2 minute e gata instalat. Nu va complaceti in situatia asta. Desde, de la tine ma astept la mai mult. S-a simtit lipsa ta. :( Sper ca vei recupera timpul pierdut. :kiss:

desdemona
7th July 2005, 23:39
SOMEONE PLEASE!!!!!!! DO SOMETHING
Fa ca noi: intra mai rar pe OLS :ok:


Desde, de la tine ma astept la mai mult. S-a simtit lipsa ta. :( Sper ca vei recupera timpul pierdut. :kiss:
Uite ca nu vreau. Nu-mi place sa fac ceva obligata. O sa folosesc Mozilla sau altceva cand o sa am eu chef, cand o sa simt nevoia, cand nu o sa fiu multumita de ceea ce folosesc acum, de exemplu. Pana una-alta, sunt bine si asa. Iar ce am spus mai sus, in mesajul precedent, este foarte adevarat, nu sunt deloc subiectiva. E vorba de lipsa de profesionalism - stii ce e aia? :no:

Sergio
7th July 2005, 23:46
Pai tocmai ca spuneai ca nu esti multumita din cauza reclamei. Cu Mozilla scapi de asa ceva. Deci nu te obliga nimeni, e alegerea ta.

Stiu ce e aia profesionalism, sau mai degraba lipsa lui, dar uneori mai trebuie sa lasi si de la tine. Stii?

t.b.
7th July 2005, 23:57
/hello
M-am prins care e faza... reclama aia e pusa pe forum, de aia care fac mozilla, ca sa descarcam cu totii porcaria aia, da` uita ca eu nu intru in jocul lor si raman la vechiul meu IE :rolleyes:

Scopul scuza mijloacele asa-i??? Pepsi a fost sacrificat pentru mozilla... damn si mi-au trebuit 2 zile sa-mi dau seama de chestia asta...

desdemona
7th July 2005, 23:59
@sergio, tocmai ca nu e asa, cel putin nu in acest caz. Daca nu le scad accesarile, prostii nu-si dau seama ca e ceva in neregula :no: si sunt, evident, multumiti. Mi-e foarte clar ca nu o sa schimb nimic doar eu (prin faptul ca mi-am rarit vizitele), dar macar stiu - pentru linistea mea - ca nu le dau satisfactie. Si de plictisit - nu ma plictisesc - am si altele de facut, OLS-ul il frecventez in paralel ;)

Stai tu linistit, cand e cazul stiu sa las de la mine... dar doar pentru ce merita :ok:

@t.b. :ok: hai ca imi placi :)

ADelPiero
8th July 2005, 02:03
eu n`am dat niciodata de aceasta reclama ... si am intrat cu toate browserele posibile ... am dat nspe mii de F5`uri si degeaba... cineva sa faca o reproducere aici, a acelei reclame ;) dau de baut celui care se ofera :D

andreiush
8th July 2005, 09:05
Ia uite aici.. reproducere facuta de Mihai :cool:

"(sirene) gustul maxim de colaaa" :headbang: "(sirene) gustul maxim de colaaa" :headbang: "(sirene) gustul maxim de colaaa" :headbang: "(sirene) gustul maxim de colaaa" :headbang: "(sirene) gustul maxim de colaaa" :headbang: "(sirene) gustul maxim de colaaa" :headbang: "(sirene) gustul maxim de colaaa" :headbang:

Sharkie
8th July 2005, 13:27
Acuma imi dau si io seama cat de bun e Mozilla ! :D

Catalanul
8th July 2005, 14:44
Mozilla, problably the best browser in the world :D

bogho
8th July 2005, 14:47
http://news.com.com/A+safe+browser+No+longer+in+the+lexicon/2010-1071_3-5777036.html

desdemona
8th July 2005, 14:52
Pai nu e nici unul sigur.. 100%, dar ei il ridica in slavi p-asta (Mozilla) pentru ca o fi un rau mai putin "rau" decat altele... Nu stiu, ca nu l-am incercat inca..

Sergio
8th July 2005, 16:48
Nici nu stii ce pierzi. :D

Vad ca teoria conspiratiei functioneaza si inca foarte bine la unii dintre voi. :rolleyes:

desdemona
8th July 2005, 16:57
@sergio, te platesc astia sa le faci atata reclama? :P Sau o faci in beneficiul OLS? :rolleyes:

Mihai
8th July 2005, 17:02
poate papa si el o paine de la jupan :drak:
pana acum nu mi-a aparut reclama, dar acum a inceput :headbang:

Sergio
8th July 2005, 17:05
Normal c-o fac in beneficiul OLS, de cand am vazut ca lumea nu mai intra din cauza reclamei aia. E un scop nobil, free of charge. :D

desdemona
8th July 2005, 17:16
@Sergio, pai nu te bucuri ca ramaneti mai putini - va imprieteniti mai bine si aveti o sansa in plus de afirmare in ochii jupanului de care zice Mihai? :rolleyes:

P.S. Eu stiu ca esti un suflet nobil, drept dovada semnatura ta ;) Tot in beneficiul OLS :P

Sergio
8th July 2005, 17:25
Cine are valoare se afirma si dintr-o mie... :D

Tot ce fac e in beneficiul OLS. (era sa zic OCS) :happy

t.b.
8th July 2005, 21:08
Chiar nu ne baga nimeni in seama pe cei fara mozilla???????

Am cateva intrebari.

1 Cine a pus reclama cu Max? E vreun parteneriat cu vreo firma de publicitate?
2 Reclama aia apare la ore fixe, ca azi nu mi-a aparut decat dupa ora 8
3 Cine a facut reclama aia? Chiar crede ca o sa aiba succes o reclama care dispera pe toata lumea?
4 Cati bani se castiga din reclama aia? Cine ii castiga?

Am citit si textul reclamei, care e la fel de stupid, ca si sunetul...
Pentru cei care au mozilla si nu au vazut reclama am sa incerc sa v-o descriu:

Text pe banner

fr1: Cupa si campionatul
fr2:In materie de gust
fr3:Gustul maxim de cola
fr4:fara zahar

Sunet: In prima faza sirene, apoi o voce foarte armonioasa "Gustul maxim de cola, FARA ZAHAR!!!"

Ady
8th July 2005, 22:04
Bagati-va mah mozzila ... se incarca si mai repede are pop-up blocker si punctul forte NU apare reclama :P

rox
8th July 2005, 22:26
merci t.b. pentru lamuriri, nu stiam de ce e lumea asa suparata ;)
incercati cu incredere mozilla, sau mai frumos spus firefox

Sergio
8th July 2005, 22:35
Sau mai bine zis Mozilla Firefox, ca este si Mozilla simplu. :D Acum iar o sa zica desde ca fac reclama. :rolleyes:

desdemona
8th July 2005, 22:40
Imi place ca ai inceput sa recunosti si singur ;)

Sergio
8th July 2005, 22:48
Nu fac reclama, va dau informatii in caz ca vreti sa treceti la un mod mai sigur de navigare. :D

desdemona
8th July 2005, 22:51
@sergio, am inteles din prima ideea, daca avem nevoie de informatii suplimentare, le solicitam. Orice insistenta pe viitor va fi considerata drept reclama :D :D Da-i si lui Vadim cota parte din castig, macar sa nu se supere ca-i folosesti forumul in beneficiul propriu :rolleyes:

t.b.
8th July 2005, 22:53
Exista multe pop-up blockere, majoritatea functioneaza si sub IE, dar ideea era alta, de ce trebuie sa suportam chestia aia, si mai ales sa facem eforturi sa scapam de ea...
Si nimeni nu mi-a raspuns la intrebarile pe care le-am pus mai sus...

Sergio
8th July 2005, 22:53
Nu dau nimic. Astea mascate sunt gratis. :D Altfel se da ban. :cool:

ontopic, mai apare reclama aia? Am incercat cu IE si n-am dat de ea. :mda:

desdemona
8th July 2005, 22:55
@tibi, pai si eu am pus aceleasi intrebari si am ridicat exact aceeasi problema inaintea ta... crezi ca mie s-a obosit cineva sa-mi raspunda? :evil:

Greva, fratilor, ca nu se mai poate!! :headbang:

@sergio, "mascata" my :jerk: .. (ca sa nu vorbesc prostii :D )... :happy

Sergio
8th July 2005, 22:57
Pai nu vi s-a spus sa treceti la un anume browser + avantajele aferente? Mai mult ce vreti? :cool:

@desde: nice :jerk:

Catalanul
8th July 2005, 23:01
@desde: nice :jerk:da` de unde stii tu ? :evil::pace:

Sergio
8th July 2005, 23:09
lol, ma refeream la iconitza. :D :D Ca si ea de altfel. :D

Relatia noastra e strict profesionala. :D

desdemona
8th July 2005, 23:10
@sergio, ala e un zambaret ca oricare altul :) Era folosit pentru o expresie... in sensul... "mascata" ... "my ass" :) O stii?

Hai sa-ti fac o traducere aproximativa: "mascata, pe dracu" :happy :happy

P.S. my :jerk: nu e asa misto, te asigur :drak:

Editat:

@sergio....... "ca si ea" ... ce? :o:

Sergio
8th July 2005, 23:13
Iti explic pe mess. :D

Ca si tine cu acel my :jerk: Mai bine ziceai pe dracu, ca asa se poate interpreta. :D

desdemona
8th July 2005, 23:19
Bine, nu mai zic nimic, dar slabeste-ma si tu cu Mozilla aia, ca o sa albesc!!!!
Te astept pe mess :D:D

t.b.
8th July 2005, 23:31
Nu dau nimic. Astea mascate sunt gratis. :D Altfel se da ban. :cool:

ontopic, mai apare reclama aia? Am incercat cu IE si n-am dat de ea. :mda:

Da! mai apare, chiar acuma am boxele oprite

@ desdemona

Greva japoneza, ca tre` sa-i stresam si noi pe "mozilisti", daca mozila ii scapa de reclama, de noi nu-i scapa nici dracu`... sa ne punem la semnatura toti care sunt deranjati, de poshirca aia numita Pepsi Max....

@ sergio

Tot n-am inteles cine a pus idiotenia aia de reclama, si cine are de castigat de pe urma ei...

inter
8th July 2005, 23:32
:evil: :evil: mey si eu nu am setat pe computer nici "acasa" nici "romantica" :drak:

cyber_goool
9th July 2005, 08:58
Bai cat de enervanta poate sa fie reclama asta la Pepsi: numai beau in viata mea Pepsi, si cred ca in curand numai intru nici pe ols :headbang:

andreiush
9th July 2005, 11:16
Asa mai merge. O data cu sunet, iar apoi liniste.
Uite ca se poate si fara Mozila :rolleyes:

desdemona
9th July 2005, 11:54
Bai cat de enervanta poate sa fie reclama asta la Pepsi: numai beau in viata mea Pepsi, si cred ca in curand numai intru nici pe ols :headbang:
Join the club :ok: Lasa ca ne facem impreuna de lucru in alta parte, ce zici? :P

Marquise MGP
9th July 2005, 12:11
pe tvsport.tk nui asa ? :D :D

andreiush
9th July 2005, 12:13
Am vazut si in alte parti reclama asta, DAR... FARA SUNET! Si e mult mai bine fara sunet...

desdemona
9th July 2005, 12:20
@Marquise, nu acolo - si nu e frumos sa faci reclama.. intelegem oricum ai spune :P

Marquise MGP
9th July 2005, 13:09
poate simte vadim amenintarea concurentei si va lua masuri pt protejarea userilor fideli ;)

desdemona
9th July 2005, 13:24
:D:D

Daca ar incepe cu limitatea intervalului orar si a frecventei reclamei cu Pepsi, ar fi chiar bine :ok:

Marquise MGP
9th July 2005, 13:37
daca ar incepe cu eradicarea reclamelor idioate ar fi bine ... ca nu e asta prima reclama de prost gust de pe forum ... oricum ... nepasarea e de maxima actualitate :D :D

t.b.
28th July 2005, 13:43
Ce se intampla iar cu site-ul aseara nu am putut posta nimic ca dadea eroare, astazi iar dar numai cateodata?
Se razbuna anumiti useri si se joaca de-a hackerii? :happy:

Sharkie
28th July 2005, 13:58
Aseara io nu am putut intra deloc.Si am mai vorbit cu cineva si nici lui nu ii mergea.
Iar a fost atacat forumul ???

t.b.
28th July 2005, 14:02
Nu a fost numai forumul ci intreg OLS-ul...

Vadim
28th July 2005, 14:05
Nu, atacul acela a ramas singular. A fost foarte multa lume si nu facut fata.

Sharkie
28th July 2005, 14:07
Tu si ieppy aveti multi spectatori inseamna :lol:

Vadim
28th July 2005, 14:09
Blocajul nu s-a datorat forumului. Forumul nu are niciodata asa de multi vizitatori. Blocajul s-a datorat siteului, care la un LIVE de importanta are si 3.000 de oameni simultan online (cel mai numeros public de LIVE din Romania se afla pe Onlinesport, pentru ca aici a fost prima oara facut LIVE in tara)... In cele din urma s-a rezolvat. Dupa cum se poate vedea, exista acum un nou modul de LIVE, care este gazduit separat si nu vor mai aparea blocaje (teoretic).

Sharkie
28th July 2005, 14:11
Sper sa nu mai apara blocaje d'astea.........

t.b.
4th August 2005, 16:09
Ce e asta?


There seems to have been a slight problem with the OnlineSport Forum database.
Please try again by pressing the refresh button in your browser.

An E-Mail has been dispatched to our Technical Staff, who you can also contact if the problem persists.

We apologise for any inconvenience.

ADelPiero
4th August 2005, 16:56
a fost blocat site`ul... vechea problema... cand sunt LIVE`uri, se acceseaza foarte greu site`ul din cauza numarului mare de vizitatori...

t.b.
4th August 2005, 17:03
A fost blocat aseara, chestia asta mi-a aparut azi, e ceva legat de baza de date, esti sigur ca nu a fost vreun atac, sau nu ati modificat ceva la baza de date?

ADelPiero
4th August 2005, 17:11
nu a fost nici un atac si nici o modificare... a fost doar un blocaj de date ... se mai intampla...

acu` merge fara probleme....

DoRyN
30th August 2005, 23:49
Mai sunt si probleme de alt gen:

"Incidente la Craiova: fan stelist in coma

In prima repriza a partidei din Cupa Romaniei, Corabia-Craiova, un fan imbracat in tricoul Stelei a fost batut pana la sange de galeria olteana. El a parasit terenul pe brate, plin de sange si lovituri la cap. Informatii de ultima ora, venite marti noapte, anunta ca acesta este in coma."


Poate incidente la Corabia, NU ?

Dar suna mai atragator asa ....

Am trecut peste faptul ca stirea este prezentata partinitor, din auzite, nu ?

Gonzo
31st August 2005, 00:43
am si eu o rugaminte la voi... cand copiati informatiile de pe alt site fara sa dati sursa bineinteles, va rog sa corectati greselile de ortografie... nu de alta dar cadeti in penibil :D

la rezultatetele din cupa romaniei ma refer, dar si la cronica meciului de la corabia