PDA

View Full Version : 2007 Las Vegas All Star Game



Irimus
9th January 2007, 21:30
Nu mai e mult pana la all-star si oricum deja am inceput sa discutam despre cine merita sau nu sa fie selectionat....

Irimus
9th January 2007, 21:39
asa as vrea eu/si cam in mare masura cam astia cred ca merita(l-as vrea si pe Iggy dar nah...nu are deocamdata ce sa caute acolo)

est
PG:Wade
SG:Carter
SF:Lebron
PF:JO
C:Howard

rezerve:Arenas,JJ,Pierce,Bosh,Shaq,Rip,Redd( inlocuit din cauza accidentarii de Kidd/Billups)
ar mai intra in discutie:Rasheed W., Big Ben, Butler,Luol Deng,Curry si de ce nu si Iguodala

Vest:
Pg:Iverson(fara discutie ca Nash merita sa fie starter insa nu cred ca poa sa aiba mai multe voturi ca a.i.)
sg:Kobe
F:Kg
F:Boozer(cam ciudat dar cred ca merita...nu e vb ca ar fii mai bun ca duncan-nici vorba dar joaca excelent sezonul asta)
C:Yao

rezerve:Nash,Carmelo(daca nu era incidentul ala as fii zis ca poate merita sa fie titular),Duncan,Marion,Dirk,T-Mac(sa zicem ca merita pt ultimele meciuri),T.Parker
ar mai intra in discutie:Amare S., Ray Alen, Z.Randolph,D. Williams,Baron Davis,Brand si daca nu se accidenta si Odom era un candidat serios(dupa cum a jucat in prima parte a sezonului)


Sunt curios la dunk contest cine vor fi invitati.Cu siguranta unul din ei va fii Nate Robinson pe care il vor chema sa-si apere bine meritatul titlu obtinut anul trecut :headbang: cand a reusit 4 dunkuri din 104 incercari.Pe Iggy cu siguranta nu il vor mai chema inca o data deci sper ca poate se vor gandi macar la Carney.Oricum dintre debutantii de anul asta nu am remarcat vreun dunker de senzatie deci nu am idee pe cine vor invita mai ales daca vor merge din nou pe ideea ca cei chemati sa aiba cel mult 3 ani in Nba

Kobe24
9th January 2007, 22:06
pai stai ca nu inteleg:).....la pg il pui pe iverson ca are mai multe voturi....si la pf p boozer ca merita?:D(duncan are mult mai multe voturi...si nu prea are cum sa-l ia boozer...)
cam ciudat nu?

dupa mine(nu dupa ce au votat altii)
est:
pg arenas
sg: wade
sf: lebron
pf: JO(mi-as fi dorit tare mult sa-l vad pe grant hill....)
c: howard(tot snaq iese...:headbang:)

rezerve: big ben carter bosh kidd billups curry(si cat l-am injurat pe isiah pentru tradu ala:D) pierce

west:
pg: nash
sg: kobe
sf: kg(fara el echipa era la lottery acum.....omu se kinuie sa se tina PE EL in minnesotta.....si cam reuseste...)
pf: duncan(dirk saracu n-are loc....dar eu unul nu-l consider mvp(asta e alta discutie....)...pentru ca unul din motivele pentru care mavs sunt atat de buni(chiar sunt) e D...si dirk e 0 in D..
daca era ca la suns/nash...era alta discutia...ca ei oricum nu au D in ansamblu...)
c: yao(acum merita sa fie titular.....dar evident ca nu merita cele mai multe voturi overall :ciocan:)

rezerve: melo dirk boozer t-mac ai amare derron williams(paul era un candidat...da' s-au accidendat p rand....el fiind ultimu...)
l-am pus pe derron in locu lui marion....ca trebuia sa fiu un pg de rezerva:)(ai il consider sg:D...de fapt cred ca asta va si juca la denver)
la est daca m-am chinuit sa gasesc pentru locu 11 12...la est..mai intrau vreo 3-4:D

Irimus
9th January 2007, 22:15
pai am combinat ce vreau cu ce merita...e clar ca nash merita sa fie starter dar normal ca as vrea sa fie iverson
la duncan cu boozer e invers...duncan are mai multe voturi dar boozer merita sa fie si nefiind a.i. la mijloc m-am gandit sa fiu cinstit


howard(tot snaq iese...:headbang:)



din pacate...si total nemeritat :headbang:

Florian GG
9th January 2007, 23:31
La "Tuesday Night with Ahmad" Dwight Howard: "I do wanna be in the Slam Dunk Contest!" :D e pe nba.com partea asta. Ar fi interesant. Insa vreau sa-l vad pe Gerald Green anul asta...

Raptor
10th January 2007, 00:33
WTF? Shaq la All Star?

Irimus zicea de "mosu de T-Mac cu spatele" si il pune pe Shaq la rezerve "meritat". I mean :rolleyes:.

Eu zic asa:

Est:

PG - Wade
SG - Vince
SF - Lebron
PF - Okafor
C - Coward

Rezerve: Arenas, Kidd, Bosh, Pierce, Frye, Ben Wallace, Mourning.

Vest:

PG - Nash
SG - Kobe
SF - Carmelo
PF - KG
C - Yao

Rezerve: Iverson, Kevin Martin, Amare, Baron Davis, Lamar Odom, Boozer, Nowitzki.

Slam Dunk : James White, Gerald Green, Rodney Carney, Rudy Homo.

3PT: Nowitzki, Cassell, Arenas, JJ, Korver, Redd, Kobe/Vince.

Skills: CP3, Baron Davis, Steve Nash, Marcus Williams.

Adrian
10th January 2007, 00:38
Dintre rookies James White e foarte bun, cel putin in college a castigat ceva concursuri de dunk. Inca nu a jucat deloc pentru Spurs, dar ultima oara cand am auzit de el era rechemat din D-League...nu stiu daca are dreptul sa participe.
Pe mine ma enerveaza ca la AllStar Shaq e titular...pai se cheama AllStar 2007, iar anul asta (competitional) Shaq a jucat un mare total de whooping 4 games. Deci ce merite are (repet, anul asta!) sa fie acolo?
Oricum, e un spectacol si lumea ii acorda prea mare importanta. Nu zic ca nu e spectaculos, dar uite asa Shaq isi mai pune la CV o participare la AllStar pe care o merita mai putin decat Mutombo (care nu participa cu toate voturile pe care Raptor i le pune zi si noapte :) )

Later: am postat in acelasi timp cu Raptor care a zis ca si mine...
Cat de Nowitzki la 3P, anul trecut a fost o mare facatura, si-au batut joc ca si de slam dunk...L-au vrut pe cel mai mic castigator la dunks si pe cel mai mare castigator la 3P (ultima minge a neamtului (cu care a si castigat) a fost mult dupa expirarea timpului)...

Raptor
10th January 2007, 00:54
In cazu asta, propun alti competitori:

Slam Dunk: Boykins, Darell Armstrong, Steve Nash si Yuta Tabuse.

3 Point : Didier Ilunga-Mbenga, Ha Seung-Jin, Boumtje-Boumtje, Shaq, Pops Mensah-Bonsu si Ben Wallace.

Skills Challenge: Yao Ming, Ilgauskas, Podkolzin si Seung-Jin.

Adrian
10th January 2007, 01:09
Asa, Raptore, l-am confundat pe Mutombo (zis si matusalem) cu Didier Lunga Benga asta...stiam ca esti mare fan al unuia dintre ei...
Ar trebui un concurs nou , de aruncari libere, la care sa participe Shaq, Big Ben si 'Toine Walker. Dar sa puna plasa in spatele panourilor, pentru protectia spectatorilor...

thekobe
10th January 2007, 01:29
hmm http://www.youtube.com/watch?v=zF0NSbLavQg
il primiti si pe bron? http://youtube.com/watch?v=Fzb-_C7mQ6g

just_me
10th January 2007, 01:39
Dintre rookies James White e foarte bun, cel putin in college a castigat ceva concursuri de dunk. Inca nu a jucat deloc pentru Spurs, dar ultima oara cand am auzit de el era rechemat din D-League...nu stiu daca are dreptul sa participe.
Pe mine ma enerveaza ca la AllStar Shaq e titular...pai se cheama AllStar 2007, iar anul asta (competitional) Shaq a jucat un mare total de whooping 4 games. Deci ce merite are (repet, anul asta!) sa fie acolo?
Oricum, e un spectacol si lumea ii acorda prea mare importanta. Nu zic ca nu e spectaculos, dar uite asa Shaq isi mai pune la CV o participare la AllStar pe care o merita mai putin decat Mutombo (care nu participa cu toate voturile pe care Raptor i le pune zi si noapte :) )

Later: am postat in acelasi timp cu Raptor care a zis ca si mine...
Cat de Nowitzki la 3P, anul trecut a fost o mare facatura, si-au batut joc ca si de slam dunk...L-au vrut pe cel mai mic castigator la dunks si pe cel mai mare castigator la 3P (ultima minge a neamtului (cu care a si castigat) a fost mult dupa expirarea timpului)...

nu stii ce vb..nu a castigat niciun concurs la niciun nivel

just_me
10th January 2007, 01:42
In cazu asta, propun alti competitori:

Slam Dunk: Boykins, Darell Armstrong, Steve Nash si Yuta Tabuse.

3 Point : Didier Ilunga-Mbenga, Ha Seung-Jin, Boumtje-Boumtje, Shaq, Pops Mensah-Bonsu si Ben Wallace.

Skills Challenge: Yao Ming, Ilgauskas, Podkolzin si Seung-Jin.

mah care darell armstrong..nu ala de care radea kenny smith ca a dat un lay-up la dunk acu x ani, presupun ca altu

Irimus
10th January 2007, 09:20
n-am zis ca merita Shaq sa fie in all-star game...dar daca e sanatos e misto sa fie si el cat de cat p'acolo....dar in nici un caz titular

Raptor
10th January 2007, 10:08
Ba ala, Armstrong ala :D

Uite aici pe Shaq: http://www.youtube.com/watch?v=k-BoeBedZ3k&mode=related&search=

just_me
10th January 2007, 10:15
"he can't take a lay-up in dunk contest" :happy :happy :happy :happy :happy si in and1 vol9 si-a cam batut joc de el proffesor daca nu ma insel

real23
10th January 2007, 11:50
As vrea asa:
Est: Carter,Wade,James,Pierce,Howard
Vest: Iverson, Parker,Anthony,Brand,Stoudemire

BAK
10th January 2007, 12:06
est:kidd,wade,lebron,pierce,howard
west:nash,kobe,melo,dirk,yao

Gontel
10th January 2007, 17:39
as zice asa:
est: arenas, wade, lebron, carter, howard
vest: iverson, kobe, carmelo, kg, duncan

yao revine in februarie parca. chiar daca revine nu ar fi pregatit pt asg.

BAK
10th January 2007, 20:11
eu ma refeream la cine merita sa joace, indiferent ca este accidentat sau nu.....

cgrecu
15th January 2007, 20:37
interesant e ca s-ar putea ca iverson sa nu ajunga la all-star ... Deshi in est era starter fara probleme, in vest cu 1,300,000 de voturi e pe locul 3 la guards, dupa kobe si tmac ... Tinind cont ca antrenorii il vor alege pe nash, cred ca mai ramine doar o pozitzie pentru ai pentru care se va bate cu parker, ray allen si mai citiva

Irimus
15th January 2007, 20:50
il depaseste pe t-mac.
daca nu...se gaseste o metoda sa ajunga si el...fara supararae dar nu cred ca parker sau ray allen merita mai mult ca el.

cgrecu
16th January 2007, 06:45
obiectiv vorbind? :)
chestia cind voteaza antrenorii e ca de multe ori iau in considerare si alte chestii, cum a fost anul trecut cind au trimis 4 pistoane la allstar pentru ca detroit avea record 37-4 sau asha ceva. Anul asta iverson a stat mult pe tusha, a avut si multe meciuri mai slabe, plus ca denver a avut record negativ cu iverson (e drept fara JR Smith), in timp ce carmelo a tinut-o in coada lui utah. Plus ca iverson are vreo 8 selectzii si parker nu cred ca are vreuna (parca anul trecut a fost selectzionat, dar nu sunt sigur).

Irimus
16th January 2007, 13:44
da, obiectiv vorbind.iverson e mai bun ca parker si gata.si va rog nu sariti acuma cu tot felu de argumente ca nu-si au rostul.kobe si nash merita sa fie titulari.iverson si t-mac rezerve.

Raptor
16th January 2007, 16:12
Parca McCrazy era un mos cu probleme de spate... :evil:

BAK
16th January 2007, 17:54
vad ca multa lume il da pe KG titular in locul lui dirk....:shocked: :(

just_me
16th January 2007, 17:57
nasoala treaba..iti dai seama

BAK
16th January 2007, 18:02
ma lasi..........bye.... bye.........:)

Nightfly
18th January 2007, 22:14
nu stii ce vb..nu a castigat niciun concurs la niciun nivel

Tu nu stii ce vorbesti. A castigat Cincinatti Madness Slam-Dunk(sau ceva de genu asta) cand a dat printre picioare de la libere

just_me
18th January 2007, 22:31
io stiu ca am vazut intr-un clip (cred ca la conc din 2006 )ca ziceau ca white nu a castigat la niciun nivel..mereu l-au mancat incercari ratate..ce-i drept in 2006 a ratat rider de la libere ca i-a scapat mingea din mana
daca tu stii sigur ca a castigat un conc de slam da-mi si mie un link

Irimus
18th January 2007, 22:51
vad ca multa lume il da pe KG titular in locul lui dirk....:shocked: :(
si ce ti se pare asa ciudat?

Parca McCrazy era un mos cu probleme de spate... :evil:
pai era intr-o vreme si din pacate se pare i-au revenit problemele la spate...

cgrecu
18th January 2007, 23:57
kg = dirk, amindoi sunt printre primii 50 jucatori din istoria nba, e greu sa ii compari pentru ca sunt prea diferitzi, e ca si cum i-ai compara pe magic cu mj ... fiecare e unic in felul lui. Dirk practic a revolutzionat pozitzia pe care joaca si e de departe cel mai bun aruncator peste 7ft, kg e kg, un atlet complet care face totul pe teren - probabil ca daca l-ai pune pg ar face treaba mult mai buna decit mike james ... :).

BAK
19th January 2007, 03:07
mike who?

BAK
19th January 2007, 08:33
si ce ti se pare asa ciudat?
.

ce vorbesti? cum poti sa afirmi ca kg e peste dirk? de trei sezoane dirk este peste kg...si nu incerca sa pui stats pe acolo unde kg are 1.4 spg si dirk 0.68(ceva de genul, am dat numai un exemplu) pentru ca nu acolo sta diferentza intre cei doi.

KingMJames
19th January 2007, 12:45
sa inteleg ca la fel crezi si ca dirk e mai bun in caciula decat kg ? kg=dirk tocmai din cauza ca se complementeaza f bine...outside touch-ul lui dirk este excelent asa cum inside presence-ul lui garnett e f bun...

Irimus
19th January 2007, 18:39
ca sa nu mai vorbim de felul in care se apara cei doi...

KingMJames
20th January 2007, 00:07
ca sa nu mai vorbim de felul in care se apara cei doi...:)

BAK
20th January 2007, 00:15
ca sa nu mai vorbim de felul in care se apara cei doi...


ca sa nu mai vorbim de felul in care se apara cei doi...:)

pai haideti sa nu vorbim:) ...intradevar, dirk nu este tocmai un bun aparator, insa eu zic ca jocul ofensiv este peste cel al lui garnett.parerea mea

KingMJames
20th January 2007, 00:19
e o parere...:) si eu am parerea mea...si altii au parerea ta...opinions are like assholes...everybody's got one...:)

cert e ca sunt buni amandoi...si au totusi valori foarte apropiate overall...doar ca sunt cam complementari,dupa cum am zis...in fine...i dig what u say...and i dig si doza de subiectivitate in a crede ceea ce crezi :)...it aint nothing wrong with that...fiecare are unul/niste jucatori favoriti pe care e normal sa ii sustina in astfel de dezbateri :)

Irimus
20th January 2007, 00:38
dirk are aruncare mai buna...asta nu inseamna ca e jucator mai bun in ofensiva...

Zabriskie
20th January 2007, 01:03
Dirk nu poate fi peste KG. Nici la po****ritate, nici la joc. Singurul lucru pe care Dirk il are in plus e aruncarea.
@cgrecu - Kg a revolutionat pozitia de PF cu ceva timp inaintea lui Dirk. 7 ft'ers cu aruncare au mai fost si vor mai fi, dar un jucator ca Kg nu, poate sa faca absolut tot.Probabil ca ar putea sa bage mai multe 3p daca ar forta, tinand cont ca el o arde lejer cu un pas in interiorul semicercului. Cel care se apropie oarecum de calitatile sale e Marion, dar aici intervin alti factori like steve nash.

cgrecu
20th January 2007, 04:34
dirk a fost jucatorul care a declansat moda cu centrii mobili si care arunca de la 3, si in ultima vreme tot mai multe echipe migreaza spre chestia asta cu mai mult sau mai putzin success. KG e un jucator complet, dar nu ash zice e chiar asha deosebit (ca tip de jucator), jucatori ca nowitzki nu au mai fost niciodata. Ca po****ritate e greu ca non-american sa iei fatza nativilor, indiferent cit eshti de bun - si oricum po****ritatea nu e un argument.
Iar dirk ca jucator ofensiv e clar peste garnett, are mai multe puncte, arunca mai bine din toate pozitziile, nu intzeleg cum poate fi disputata chestia asta? Plus ca e aproape imposibil de aparat, foarte putzin au reushit performantza. Nu ca garnett nu e decent ofensiv, dar maximul de puncte pe sezon in cariera e 24 de puncte.

Irimus
20th January 2007, 09:48
dirk e aproape imposibil de aparat, foarte putzin au reushit performantza.
haslem

Zabriskie
20th January 2007, 12:10
dirk a fost jucatorul care a declansat moda cu centrii mobili si care arunca de la 3, si in ultima vreme tot mai multe echipe migreaza spre chestia asta cu mai mult sau mai putzin success. KG e un jucator complet, dar nu ash zice e chiar asha deosebit (ca tip de jucator), jucatori ca nowitzki nu au mai fost niciodata. Ca po****ritate e greu ca non-american sa iei fatza nativilor, indiferent cit eshti de bun - si oricum po****ritatea nu e un argument.
Iar dirk ca jucator ofensiv e clar peste garnett, are mai multe puncte, arunca mai bine din toate pozitziile, nu intzeleg cum poate fi disputata chestia asta? Plus ca e aproape imposibil de aparat, foarte putzin au reushit performantza. Nu ca garnett nu e decent ofensiv, dar maximul de puncte pe sezon in cariera e 24 de puncte.

Dirk nu e centru.
La all star po****ritatea e un argument foarte solid, pt ca de all star vorbeam ;) Si la ce sezon are Kg pana acum si ma refer in primul rand la recordul echipei merita pe deplin sa fie titular.
Fie ca vrei sau nu sa recunosti Kg e mai complet decat Dirk atat ofensiv cat mai ales defensiv. Dar sigur fiecare cu parerea lui...

BAK
20th January 2007, 18:51
Si la ce sezon are Kg pana acum si ma refer in primul rand la recordul echipei merita pe deplin sa fie titular....

pai cum are minesota un sezon cu peste .500 kg merita sa fie titular? ce sezon are minesota?
20-18 recordul echipei.....garnett 22.2 ppg
33-8 recordul lui mavs....dirk 25.0 ppg(asta numai pentru ca a lasat o parte din sarcinile ofensive pentru howard, care are cel mai bun sezon al lui de pana acum)

cgrecu
20th January 2007, 20:53
Dirk nu e centru.
La all star po****ritatea e un argument foarte solid, pt ca de all star vorbeam ;) Si la ce sezon are Kg pana acum si ma refer in primul rand la recordul echipei merita pe deplin sa fie titular.
Fie ca vrei sau nu sa recunosti Kg e mai complet decat Dirk atat ofensiv cat mai ales defensiv. Dar sigur fiecare cu parerea lui...

nu e centru traditzional, anul trecut a jucat multe meciuri la centru si inaltzimea il claseaza ca si centru. Tehnic nici garnett nu e centru, dar si el e foarte inalt si acum 20 de ani amindoi ar fi fost indreptatzi spre centru pe baza inaltzimii. Si nu intzeleg de ce zici ca nu recunosc ca garnett e mai complet decit dirk, cred ca am zis undeva mai sus ca kg e cel mai complet jucator din nba. Dar asta nu inseamna ca e superior ofensiv, doar ca e foarte bun si ofensiv si defensiv. Dirk e outstanding ofensiv si decent defensiv.

just_me
20th January 2007, 20:54
clar..de-aia garnett a intrat SF in liga

cgrecu
20th January 2007, 20:56
pai cum are minesota un sezon cu peste .500 kg merita sa fie titular? ce sezon are minesota?
20-18 recordul echipei.....garnett 22.2 ppg
33-8 recordul lui mavs....dirk 25.0 ppg(asta numai pentru ca a lasat o parte din sarcinile ofensive pentru howard, care are cel mai bun sezon al lui de pana acum)

no offense, da cu ce echipa are minesotta si in conferintza de vest, e un miracol ca sunt peste .500. Am mari dubii ca vor rezista pina la final la .500.

Irimus
21st January 2007, 13:35
de ce te mira?eu zic ca au echipa bunicica si in plus au fost feriti pana acu de accidentari si au jucat constant bine...In spatele lor doar LAC si GS mai pot emite pretenii la playoff

cgrecu
21st January 2007, 20:41
pai nu e vorba de pozitzie cit de record, .500 in vest unde joci 4 meciuri cu dallas/sa/phoenix samd ar fi imposibil de atins pentru majoritatea echipelor din est (majoritatea echipelor din est le e greu sa ajunca la .500 anyway ... :))

NBA_fan
23rd January 2007, 16:08
Stie cineva daca difuzeaza vreun post tv din romania nba all-star game 2007?ca trebuie neaparat sa il vad.plz tell me

BAK
23rd January 2007, 17:03
dampier are sanse sa ajunga la All-Star.....damn, chiar asa de rau s-a ajuns pentru pozitia de C......adica dampier pentru all-star.in momentul de fatza exista 4 C buni in liga, restul sunt cam pe langa..amare,yao,howard si poate shaq(asta ii cam batran)......

fry
23rd January 2007, 17:11
LOL, Dampier cu mai multe voturi decat Camby si Okur :rolleyes:

Irimus
23rd January 2007, 19:10
dampier are sanse sa ajunga la All-Star.....damn, chiar asa de rau s-a ajuns pentru pozitia de C......adica dampier pentru all-star.in momentul de fatza exista 4 C buni in liga, restul sunt cam pe langa..amare,yao,howard si poate shaq(asta ii cam batran)......

oare? :rolleyes:

1.big ben, 2.camby, 3.okur, 4.curry 5.kaman, 6.krstic(e lovit momentan),7.Z. ilgauskas,8.zaza pachulia,9.biendris,10.bogut, 11.b miller iar pe Sammy Dalembert nu-l pun ca sa nu zici ca sunt subiectiv...

BAK
23rd January 2007, 22:58
si aia sunt buni?ce impact decisiv au asupra echpei? fara suparare big ben nu poate castiga un meci de unul singur, hai sa zicem ca pe okur l-am uitat.....in rest, toti sunt jucatori de 10 puncte pe meci si atat.plus rebounds...capitol la carii uni C nici nu exceleaza(am zis unii...)

phyxius
23rd January 2007, 23:07
restu nici pe mine nu ma impresioneaza, da' wallace a fost totusi cel mai bun jucator defensiv de 3 ori si camby isi face treaba destul de bine la denver (12 pcte, ~13rebs si ~3blks pe meci sezonu asta).

Irimus
23rd January 2007, 23:40
10 puncte pe meci si atat.plus rebounds

Curry mai ales ,19ppg cu vreo 55%fg...care e probabil cel mai talentat C din liga(d.p.d.v ofensiv) in afara de Shaq si Yao(pe amare il vad mai degraba pf)

Raptor
23rd January 2007, 23:59
Aoleu ai ce ai cu Curry ala. Mie mi se pare Krstic mai bun decat Curry (adica Curly > Curry) :D in afara de grasimea de pe el.

Irimus
24th January 2007, 00:19
:happy :happy :happy

inseamna ca nu ai vazut meciuri de a lui Knicks anu asta...inside nu poate fii oprit

cgrecu
24th January 2007, 00:34
nici krstic nu e centru traditional, majoritatea punctelor le da din jump shots .. nu cred ca l-am vazut vreodata sa faca postup la cineva ... probabil nici nu ar putea ... Curry e o fortza sub panou, dar e cam lent (gras). Daca il lashi sa ia pozitzie sub panou eshti gata, cind a jucat toronto cu ny anul asta, in sfertul 4 in vreo 3-4 minute au tot dat mingea la el si l-a eliminat pe nesterovici afara cu 6 faulturi (2 sau 3 luate in atacuri consecutive) si apoi pe bosh il impingea ca pe o marioneta de hirtie ... noroc ca in ultimele minute au revenit la aruncari de la distantza si toronto a batut pina la urma ... :)

cgrecu
26th January 2007, 02:55
surprize la all-star voting, arenas il bate pe carter la 3000 de voturi diferentza pentru ultima pozitzie in est si lebron il depasheshte pe yao la numarul total de voturi ... anul trecut cind yao a jucat mai prost is lebron mai bine a cishtigat yao, anul asta e invers. Probabil ca s-au saturat chinezii sa voteze ...

Gontel
26th January 2007, 15:27
echipele sunt urmatoarele:
est - arenas, wade, lebron, bosh, shaq
vest - t-mac, kobe, kg, duncan, yao

http://www.nba.com/news/allstar_starters_070125.html

multe vedete nu au prins un loc de starter: carter, howard, melo, nowitzki, iverson, nash (el chiar merita).

real23
26th January 2007, 16:04
nu stiu cum se face ca la vest sunt titulari absolut toti jucatorii pe care personal nu-i suport ^^

Irimus
26th January 2007, 16:35
pai cu exceptia lui t-mac,toti (si dirk joaca bine da noah..kg si duncan..)merita sa fie titulari....poate ca daca nu se credea luptator de chei uan ar fii prins si Melo un loc...poate...

Florian GG
26th January 2007, 16:58
pai cu exceptia lui t-mac,toti (si dirk joaca bine da noah..kg si duncan..)merita sa fie titulari....poate ca daca nu se credea luptator de chei uan ar fii prins si Melo un loc...poate...

Pai daca t-mac nu merita atunci de shaq ce sa mai zicem :rolleyes: Merita Nash sa fie titular fara doar si poate dar asta e. Se voteaza de obicei pe preferinte si nu pe performante...Ca va place ca nu va place McGrady e titular la All Star :evil: :yeah: Melo si daca nu se implica in brawl tot nu intra titular. Insa sper sa-l vad acolo printre rezerve macar. Sunt curios daca participa si Josh Howard la ASG pt ca merita din plin. Si sa-l vad cat mai multe minute pe Dwight ca centru si nu pe shaq :D

phyxius
26th January 2007, 17:14
nu sunt iverson si melo starteri???? de ceeeee? :( :( :(
scuze, terminam o sticla de haterade adineaori si nu am putut sa ma abtin. oricum, e clar ca t-mac a fost votat starter de fanii houston "ne-americani" ;). si pana la urma ce daca? omu a aratat ca poate sa se descurce si singur in absenta lui yao. a jucat prost la inceputul sezonului din cauza spatelui, da' ce-o fi facut sa nu se mai gandeasca la asta nu conteaza ca si-a revenit. ultimul meci, de la spurs,(+multe alte victorii si 40+ points) a dovedit asta. intr-adevar merita si nash sa fie starter da' mai degraba iesea un PF din ecuatie. nu prea conteaza care din KG sau duncan ar fi jucat starter atata timp cat jucau amandoi. pana la urma e vorba de all-star si un factor foarte important e spectacolul...cine dadea o pasa de alley-oop mai bine decat nr. 1 la assists din liga :D.
la est chiar ar fi fost mai bun howard decat shaq - prea batran si e si acum dupa accidentare. howard ar fi dat dovada de mult mai mult entuziasm.

cgrecu
26th January 2007, 17:31
nu e vorba ca tracy nu ar merita, chestia e pe cine inlocuieshte .... 2 ani la rind MVP, anul asta favorit principal la al 3-lea, dar nu prinde loc la all-star ... poate ar trebui sa inceapa si el sa dea slam dunkuri in fiecare meci :)

phyxius
26th January 2007, 17:57
pai cum am si zis, mai bine ar fi fost daca nu erau alesi doi PF ca starteri. mcgrady.. cand joaca SG, cand joaca SF si de-aia mi se pare ca mai mult i-a luat unul din PF locul lui nash. echipa ideala ar fi fost nash, kobe, t-mac, kg/duncan, yao (poate cu melo in locul lui t-mac, dar eh.. n-as putea sa-l aleg pe carmelo in locul lui mcgrady. hate-u' asta... ce sa-i faci :P). oricum nu mai are nimeni ce sa faca si nici nu s-a putut face ceva vreodata. a fost alegerea fanilor.

Irimus
26th January 2007, 19:08
@Florian: nu zice nimeni ca T-Mac nu a jucat excelent in ultimele 2 luni...insa Nash e mvp-ul ligii si merita sa fie titular...dar nah asta e...daca l-au votat chinezii; si binenteles ca nici shaq nu merita sa joace dar a fost ales pt nume/palmares/ chestii...
oricum eu zic ca se fac T-mac trebuia inclus la F sau ar fii mai bine sa se voteze pt fiecare pozitie pg sg sf pf C...asa uite vestul joaca fara pg de la inceput...iar estul a jucat anu trecut cu Lebron si Carter ca F

Gontel
26th January 2007, 19:14
daca yao nu se reface pana la asg ce face? joaca intr-un picior? :)

Irimus
26th January 2007, 19:22
alege antrenorul pe cine vrea dintre rezerve..iar liga alege o noua rezerva....s-ar putea ca asa Nash sa ajunga titular...adica duncan va fii mutat C, KG-pf t-mac-sf kobe-sg iar nash pg

Kobe24
26th January 2007, 19:30
david stern alege...

Irimus
26th January 2007, 19:43
probabil...dar oficial antrenorul alege...

cgrecu
26th January 2007, 20:03
yao a declarat ca nu va juca 100% - cel mai probabil va fi inlocuit de dirk ca starter.

Kobe24
26th January 2007, 20:04
nu...stern alege inlocuitorul pt yao....antrenorul alege doar titularul....

vasi
26th January 2007, 20:07
daca mai intra si dirk in echipa aia e de rau pt est

Raptor
26th January 2007, 21:05
David Stern alege doar inlocuitor pentru un jucator accidentat. Antrenorii aleg rezervele. Fanii aleg starterii.

Kobe24
26th January 2007, 21:12
lol...
pai daca jucatorul accidentat e starter...atunci antrenorul alege...una din rezerve;)..despre asta vorbeam....
stern cel mai probabil il va alege pe howard pentru ca joaca la dallas...care vor avea doar 1 jucator in all-star(dirk va fi acolo 99%)..
nu poti sa-l bagi direct pe josh titular pe C;)

Irimus
26th January 2007, 21:13
asa e oficial raptore....dar daca e sa fie ales un inlocuitor nu e exlcus ca Stern sa se bage p'acolo si sa sugereze sa fie introdus titular un jucator mai po****r/comercial...

Kobe24
26th January 2007, 21:15
:lol:... stern nu se baga....PUR SI SIMPLU EL ALEGE..e oficial...
anu trecut arenas a fost in locul lui jermaine..
dar titularul a fost carter:)

Irimus
26th January 2007, 21:23
nu ai inteles ce am zis....ma refer ca poa sa se bage peste decizia antrenorului legata de rezerva care-l inlocuieste pe YAO!!!Anu trecut Saunders a ales sa-l introduca pe Carter si mi s-a parut dubios ca nu a ales cum era normal un pf (mai ales ca-i avea pe bosh si Rasheed pe banca)

dextercioby
26th January 2007, 22:04
Sa-l bage pe Dikembe !:yeah: . Post pe post, nu ? Ar mai merita Dikembe macar 10 minute la un All Star. Ar fi ca un Oscar pentru intreaga cariera. :ok:

urlacher9
27th January 2007, 01:33
mi se pare o mare nedreptate sa nu fie steve nash titular care este MVP in ultimele 2 sezoane iar anul acesta a jucat si mai bine ( cu toate k nimeni nu credea k se poate mai bine ) iar PHX e pe primul loc acum dupa ce DAL a pierdut 95 - 86 cu CHI. Go Bulls !!!

urlacher9
27th January 2007, 01:36
la fel si in est unde este selectionat shaq care a stat cam tot sezonul pe bara in timp ce dwight howard de la orlando a facut furori... in fine... voteaza toti pe nba.com multi nefiind la zi cu ce se intampla in nba si de-asta ajung jucatori ca shaq in fata lui howard, t-mac in fata lui nash sau yao inaintea lui amare stoudemire

Gontel
27th January 2007, 14:26
shaq e foarte comercial, de asta a fost votat de pustii cu net.

BAK
27th January 2007, 19:50
declaratie a lui Cuban referitoare la ASG...........funny

"Mavs owner Mark Cuban was up to his old tricks again when asked why Dirk and Nash were not voted as starters for the Feb. 18 All-Star Game."it's an international vote, and internationally there's a whole lot of communists voting, and they always just vote the party line", Cuban said." I bet you Whang Zhizhi got some write-in votes". Houston center Yao Ming was second among all voters with 2,451,718 votes."I think there's a billion and a half computers in China", Cuban said."

nici nu e de mirare ca s-a ajuns sa avem un asa starting lineup......

dextercioby
27th January 2007, 20:03
Devreme ce meciul e transmis "worldwide", nu va de ce doar americanii ar avea dreptul sa voteze cine incepe meciul. Pe principiul asta ar trebui sa voteze doar aia 20,000 de fani care intra la meci si dau 100$ (?) pe bilet, ca doar aia care stau acasa cu curu'n fotoliu si-o bere pe masa n-au nici un drept, profitorii naiba.

Florian GG
27th January 2007, 20:37
Cuban are intr-un fel dreptate da' ce legatura are Yao si votul chinezilor (bine intr-adevar e o legatura intre votul si chinezilor si T-Mac care i-a luat locul lui Nash) si Dirk. Dirk e forward si Yao e centru. Doar nu toti chinezii sunt Dirk haters :). Pentru un All-Star intr-adevar corect ar trebui schimbat sistemul de alegere si sa fie o modalitate compozita (ca tot sunt in sesiune :) ) si votul navigatorilor pe internet sa reprezinte doar un prim pas in alegerea starterilor (sa mai fie luat in considerare si votul antrenorilor sa zicem sau votul GMs iar fiecare din modalitatea de vot aiba o cota parte procentuala ma rog intelegeti ideea sper :D )

Off-topic: dextercioby ai un signature genial :ok: :D

cgrecu
27th January 2007, 21:24
era o propunere undeva, nu mai tzin minte unde, sa se schimbe formula cumva. Sa fie o formula mai complicata, ceva gen 33% popor, 33% antrenori si 33% productzie (un fel de efficiency rating). Cred ca ar fi mult mai interesanta o solutzie de genul asta, ar face aproape imposibil ca jucatori ca oneal sau yao sa participe la all-star in ani in care au fost accidentatzi o mare parte din jocuri. Oneal nu are ce cauta la allstar, a jucat doar vreo 3 meciuri si si in alea nu a facut nimic. Daca all-star e un vot pe valoarea istorica, atunci de ce nu il selectam pe dikembe care a fost (unul din) cel mai bun jucator defensiv din istorie ...

Gontel
27th January 2007, 23:53
exact, jucatori precum mutombo sau mourning ar merita sa fie la asg ca semn de recunostinta pt intrega lor cariera.

phyxius
28th January 2007, 00:07
da, dar faza cu astia e ca sunt BATRANI. la ce cariera au avut bird, magic, erving... hai sa-i chemam si pe ei de la pensie sa joace :rolleyes: . lasam deoparte east vs. west. in schimb sa fie nba players vs. oldies

Gontel
28th January 2007, 00:33
sa il invie si pe Chamberlain si sa joace si el. :D

Irimus
1st February 2007, 21:20
diseara se anunta rezervele...probabil iverson nu va fii ales dar nah.....se mai odihneste si el un weekend...:D

Nu stiti cand se anunta participantii la Dunk Contest/3pt shoot-out?

Kobe24
1st February 2007, 21:22
s-au anuntat aia la skills challange parca..:
wade kobe lebron nash:D

Irimus
1st February 2007, 21:54
bine ca la dunk contest iar il cheama pe dukurul p..i nate the gr8 :rolleyes:
sper sa avem si noi reprezentanti :D ...pe iggy sau carney la dunk contest si pe korver la 3pt :D

Florian GG
1st February 2007, 22:36
Eu sper sa-i vad pe Gerald Green sau James White la Dunk Contest :D. Si Dwight Howard si-a anuntat disponibilitatea :)

Zabriskie
1st February 2007, 22:39
white nu a jucat nici un meci in nba.

just_me
1st February 2007, 22:50
io pe gerald il astept..sare super lejer

Raptor
1st February 2007, 22:52
Dar White a fost rechemat de Spurs din NBDL. White/Carney/Green/Robinson would do just fine.

Irimus
2nd February 2007, 08:34
rezervele
est: Kidd(imi pare extrem de bine pt el),Bilups,Carter,Rip,JO,Butler,D.Howard
vest:Nash,Iverson(nu li s-a aratat haterilor:D ),Parker,Marion,Dirk,Boozer,Amare-lol astia nu au rezerve decat pg si pf dar bine ca improvizeaza ei cu Amare C si ...Nash sf:happy

pt prima data in viata...GO WEST! nu de alta da nu pot sa tin cu o echipa in care joaca Wade si Lebron(desi ca imi pare rau de Kidd si Carter) in timp ce in cealalta joaca iverson si duncan...jucatorii mei preferati

Irimus
2nd February 2007, 10:16
Carmelo a platit scump iesirea pe care a avut-o in meciul contra Kincksilor insa nu este exclus ca el sa fie intre cei 2 jucatori care vor fii probabil invitati sa participe in locul accidentatilor Boozer si Yao....pe acceasi lista cu posibili inlocuitori cred ca mai sunt J.Howard, Okur,Brand, Z Randolph

real23
2nd February 2007, 12:04
Ar fi normal sa joace si Carmelo la All-Star Game, chiar daca s-a incaierat cu Knicks, nu se poate pune la indoiala valoarea lui.

Florian GG
2nd February 2007, 12:15
Intr-adevar l-as prefera pe Melo (trebuie odata si-odata sa fie ales :) ) si Josh Howard care are un sezon excelent

Irimus
2nd February 2007, 14:14
nici eu ca antrenor , nu l-as fii votat pe Carmelo,nush exact de ce...dar a fost parca prea urat ce a facut...dar e posibil totusi sa ajunga si el la Las Vegas

Raptor
2nd February 2007, 14:35
Melo+Howard tre sa ajunga.

cgrecu
2nd February 2007, 16:16
melo/howard/camby sunt favoritzi, dar nu l-ash exclude nici pe brand

Raptor
2nd February 2007, 20:36
In East l-as vrea pe Zo...

kerosene
2nd February 2007, 21:26
Bate estul anul asta.Fara Yao Ming ši Carlos Boozer le va fi cam greu vesticilor.

Go Est :D

Gontel
3rd February 2007, 12:57
In East l-as vrea pe Zo...

si eu l-as fi vrut pe zo, dar nu are nimeni loc de shaq, chiar daca a jucat 7 meciuri pana acum.

cgrecu
3rd February 2007, 18:59
la all star poate cishtiga oricine, si estul si vestul au aceleashi sanse. Anul trecut ce a decis meciul a fost cind au intrat 4 pistoane in acelashi timp si au inceput sa joace defense ...

o chestie super interesanta este in baseball unde all-starul are o importantza mult mai mare prin faptul ca cine cishtiga va avea avantajul terenului in finala nba. Mi se pare geniala ideea pentru ca pune o miza foarte serioasa pe meci, ar fi extraordinar sa vezi cele 2 echipe de staruri jucind la intensitate maxima!

real23
3rd February 2007, 19:37
Anthony isn't an angel, but who is? If character were part of the criteria for All-Star selection, there are a few other guys who should be knocked off that list.
Shaquille O'Neal has played seven games this season, yet there aren't many who questioned fans' decision to make him a starter.
Odds are, Anthony will be on the floor when the NBA takes its field trip to Las Vegas. Commissioner David Stern has to make at least one, possibly two replacement selections, and has said he won't hold Anthony's suspension against him.
"I hope the commissioner can professionally evaluate and select who I would select, and that would be Melo," Karl said.
Sursa: http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=Ap12kyrEzjriLH7vrS7LFWR70bYF?slug=ap-nancyarmour-020207&prov=ap&type=lgns

r0bby
3rd February 2007, 19:53
Inclin un avantaj estului.

just_me
3rd February 2007, 20:09
numai robby putea s-o toarne p'asta :happy :happy :happy

r0bby
3rd February 2007, 21:27
Nu inteleg,am spus ceva gresit sau dumb?

just_me
3rd February 2007, 21:31
da:happy :happy :happy

Kobe24
3rd February 2007, 21:59
anyway...eu vreau sa vad barkley vs bavetta :)

fry
4th February 2007, 15:17
Parker in locul lui Deron sau Howard sau Allen??? :rolleyes:

Irimus
4th February 2007, 18:36
mi se pare normal.

cgrecu
4th February 2007, 18:55
hollinger avea o explicatzie care e destul de logica, la guards concurentza a fost mai mica si voturile s-au impartzit la putzin oameni, la forwarzi fiind mai multi jucatori cu sanse, fiecare a primit mai putzine voturi - si asha a ajuns parker la all-star.

fry
4th February 2007, 18:58
Parker
PPG 19.0
RPG 3.3
APG 5.5
SPG 1.00
BPG .09
Team: .667%

Williams
PPG 17.3
RPG 3.4
APG 9.0
SPG 1.15
BPG .19
Team: .646%

Howard
PPG 19.5
RPG 7.2
APG 1.9
SPG 1.21
BPG .95
Team: .813%

Allen
PPG 26.7
RPG 4.1
APG 4.0
SPG 1.49
BPG .22
Team: .362%

acum mai ti se pare normal?

just_me
4th February 2007, 19:27
call me stupid da' tot nu inteleg

fry
4th February 2007, 19:33
Parker are statistici mai proaste in 4 din cele 5 categorii in comparatie cu fiecare din ceilalti 3 si in plus este dominat clar la una din categorii: APG-Deron, RPG Howard si PPG-Allen. Recordul echipei nu poate intra in discutie decat in comparatia cu Allen.

PS: In plus, Deron a avut sezonul asta career-high-uri in Points:31 si Assists:21 si este al 2-lea dupa Nash in topul APG, cel mai important pentru un PG.

Irimus
4th February 2007, 19:51
parerea mea e ca parker> derron deocamdata....

cgrecu
4th February 2007, 20:16
parker e mai consistent si arunca mult mai bine deocamdata decit deron.
la efficiency williams e in fatza lui parker, dar la f. mica distantza si amindoi sunt in urma lui allen, davis sau chris paul.

tony parker nu e un pass first point guard, prefera sa arunce/patrunda mai mult decit sa paseze + mai depinde si de stilul de joc, cit de mult mishti mingea pe perimetru, sa de multe ori incep atacul prin duncan in post care daca atrage double team o arunca afara la 3pt. Utah sunt o echipa care nu au aruncatori de 3pt, asha ca jucatorii inaltzi din centru de regula nu mai paseaza mingea dupa ce o primesc de la deron. Un alt avantaj e ca boozer/okur sunt mai mult jump shooteri decit traditonali jucatori in post. Asta, spre deosebire de duncan care e faultat mai des. Din pacate in NBA cind dai o pasa la un jucator care e faultat pentru 2 libere nu primeshti assist (ilogic if you ask me).

Williams o sa ii vina vremea, deshi o sa fie greu in vest unde sunt citiva guarzi fantastici (nash, kobe, mcgrady, iverson, paul, williams, allen, roy, martin, ellis) ca sa nu mai zicem de foye/roy care in 2-3 ani probabil vor face si ei pasul spre all-star.

just_me
4th February 2007, 20:27
pai cam asa gandeam si io..pe de alta parte allen la 30 de ani a tot fost la all-star, howard are tot timpul si decat deron cred ca e mai bun parker..bine acu zic si io asa, da' tu te-ai aratat f deranjat ca e parker la allstar si nu ceilalti pe care i-ai enumerat

Irimus
4th February 2007, 21:29
la efficiency williams e in fatza lui parker, dar la f. mica distantza si amindoi sunt in urma lui allen, davis sau chris paul.


DW in spatele lui cp3? Cred ca glumesti...

Busta
4th February 2007, 22:46
Parker in locul lui Deron sau Howard sau Allen??? :rolleyes:

vrea lumea s-o vada pe Eva Longoria la AllStar Game .... potzi sa te opui ? :rolleyes:

cgrecu
5th February 2007, 03:36
DW in spatele lui cp3? Cred ca glumesti...

daca citeai atent vedeai ca e vorba de efficiency rating, nu de opinia mea. pe nba.com la eff rating williams e in urma lui paul. Asta era vis-a-vis de faptul ca fry zicea ca parker are statistici mai proaste.

Efficiency rating e probabil cel mai bun indicator al statisticilor pentru ca include tot ce faci pe teren.
Daca ar fi sa imi dau cu parerea de cei 2, paul m-a impresionat mai mult in meciurile vazute live, dar nu e prea relevant pentru ca williams a facut 2 meciuri proaste contra toronto. Opinia generala anul trecut era ca paul e mai bun, anul asta sunt multzi care si-au schimbat-o. Paul are o echipa mai slaba si decimata de accidentari, inclusiv el fiind accidentat destul de mult - asha ca e greu sa ii compari anul asta. In plus de asta sunt si jucatori cu stiluri diferite.

Irimus
5th February 2007, 10:01
fiecare cu parerea lui...mai ales ca e vorba de jucatori apropiati de valoare...dar raman la parerea ca DW e peste CP3

phyxius
5th February 2007, 22:12
Sprite Slam Dunkers: nate robinson, gerald green, dwight howard, tyrus thomas :hmm:

Kobe24
5th February 2007, 22:33
nate vs green... bine si asa...
howard si thomas...pot sa castige doar prin creativitate(cum putea s-o faca amare in 2005)...ca hangtime...nu prea au..:)

Raptor
5th February 2007, 22:35
Pfoaaa... no J-White, no Carney... poate la anu... ca nici Gerald n-a fost in primu an, de fapt nici Vince etc.

Kobe24
5th February 2007, 22:40
The judges of this year’s Sprite Slam Dunk competition will include Jordan, who is the all-time All-Star Game scoring leader with 262 points in 14 appearances; 1985 and 1990 Slam Dunk champion and Pro Basketball Hall of Famer Dominique Wilkins; 1997 Slam Dunk winner and starting guard for this year’s Western Conference All-Stars Kobe Bryant; 2000 Slam Dunk winner and 2007 Eastern Conference All-Star reserve Vince Carter and 11-time NBA All-Star and Pro Basketball Hall of Famer Julius “Dr. J” Erving.

There are two rule changes for this year’s competition: Upon receiving the ball from the referee, players will have a two-minute time limit to complete their dunk. If a player hasn’t completed a dunk when the two-minute clock expires, he will have two more attempts to do so. Also new this year is the use of television instant replay, at the discretion of the referee, for clarification of rules compliance.


kobe si vince in loc sa participe sunt in juriu...:P

Florian GG
5th February 2007, 23:01
Eram sigur c-o sa participe Dwight :) ma gandeam eu ca nu degeaba facea referiri ca e dispus sa participe la Dunk Contest :D Tyrus Thomas hmm sa vedem. Oricum ma bucur ca e G-Green totusi :yeah: Nate o sa dispara din start cu schimbarea regulilor de timpul de realizare al unui dunk :lol: :happy:

Raptor
5th February 2007, 23:32
Haha asta e tare cu Vince si Kobe. Chiar sunt foarte foarte curios ce note or sa dea!

cgrecu
6th February 2007, 01:04
@irimus
apropos de deron vs paul, hollinger il considera pe paul superior (net):

"Jon (Salt Lake City, Utah): What do you think of Deron Williams this season do you think that Chris Paul is still far and away better then Williams or is it much closer then what it appeared to be last season?

John Hollinger: Yes to both -- Paul is still clearly better, but Williams has closed some of the gap. "

asta doar sa itzi arat ca sunt inca destui care il vad pe paul on top.
Sincer eu nu am nici o parere, amindoi sunt buni si cred ca williams are marele avantaj de a fi antrenat de sloan si de a fi consiliat de stockton (toata vara s-a pregatir cu john stockton). In final probabil ca depinde de care va munci mai mult sa ishi imbunatatzeasca aruncarea pentru ca amindoi sunt inca submediocri de la 3pt.

just_me
6th February 2007, 01:21
nate vs green... bine si asa...
howard si thomas...pot sa castige doar prin creativitate(cum putea s-o faca amare in 2005)...ca hangtime...nu prea au..:)

n-ai vazut poza cu howard cand saruta inelu' la un antrenament

just_me
6th February 2007, 01:23
@irimus
apropos de deron vs paul, hollinger il considera pe paul superior (net):

"Jon (Salt Lake City, Utah): What do you think of Deron Williams this season do you think that Chris Paul is still far and away better then Williams or is it much closer then what it appeared to be last season?

John Hollinger: Yes to both -- Paul is still clearly better, but Williams has closed some of the gap. "

asta doar sa itzi arat ca sunt inca destui care il vad pe paul on top.
Sincer eu nu am nici o parere, amindoi sunt buni si cred ca williams are marele avantaj de a fi antrenat de sloan si de a fi consiliat de stockton (toata vara s-a pregatir cu john stockton). In final probabil ca depinde de care va munci mai mult sa ishi imbunatatzeasca aruncarea pentru ca amindoi sunt inca submediocri de la 3pt.

bah baiatule esti relentless..s-a inchis polemica aia de 2 zile

cgrecu
7th February 2007, 02:58
February 6, 2007 – Chicago Bulls Executive Vice President of Basketball Operations John Paxson has levied a $10,000 fine on Bulls rookie forward Tyrus Thomas for his comments after being selected to participate in the 2007 Sprite Slam Dunk competition to be held on NBA All-Star Saturday Night presented by EA Sports on Feb. 17 in Las Vegas.
“This fine is an appropriate response to the remarks Tyrus made concerning his participation in the Slam Dunk Contest. It is a poor reflection on Tyrus individually and a poor reflection on the Bulls organization and I am certainly disappointed,” stated Paxson.

“The league office has chosen Tyrus to participate in one of its premiere All-Star events and that is an honor that should be accepted with humility," he continued. "I spoke to Tyrus this morning and am confident he understands that he made a mistake with his words and that he also understands the importance of representing the Bulls and the NBA in a positive way.”

Thomas (6-9, 215) has appeared in 41 games with Chicago this season, including two starts, and averaged 3.5 ppg and 2.7 rpg in 10.3 mpg.

cgrecu
7th February 2007, 02:59
eu sincer am crezut ca a fost ironic thomas, mi se pare timpenia absoluta sa declari ca tu mergi la all-star slam dunk contest pentru bani ... mai ales cind premiul e vreo 30 mii de dolari si tu ai salariu anual 4 milioane + ..

just_me
7th February 2007, 09:07
pai crek la misto a si zis-o.din cate stiam io premiile de la dunk si skill se doneaza

cgrecu
7th February 2007, 16:38
pai din moment ce a fost amendat se pare ca a fost serios ... altfel probabil dadeau o declaratzie ca a fost o gluma si a fost interpretata greshit.

just_me
7th February 2007, 17:00
io stiam ca banii aia se doneaza..deci cat de imbecil sa fii sa vb serios?!da' mai stii?

Raptor
7th February 2007, 19:20
n-ai vazut poza cu howard cand saruta inelu' la un antrenament

Si e si frenchkiss.

BAK
7th February 2007, 21:08
la thomas trebuiau sa ii dea 50.000$ amenda si sa il lase la antrenamente sa joace cu o minge de baschet din cauciuc si veche de vreo 5 ani si asa poate o sa poata aprecia baschetul...ce naiba, nu mai joaca nimeni de placere?

btw, concursul de slam e foarte overrated si boring......interesul e din ce in ce mai scazut si eu personal as prefera sa ma uit la concursul de 3 puncte sau la skills.......si nu este numai parerea mea....

Irimus
8th February 2007, 00:20
perfect de acord cu Bak....nu prea mai au ce sa faca nou...prefer un slam "in yo face" in timpul unui meci decat vreun giumbustiuc aici

Raptor
8th February 2007, 00:45
Mai e 720u... si printre picioare de la libere... si moara de la libere... si 360+printre picioare si multe altele care nu s-au dat in NBA Dunk Contest.

Irimus
8th February 2007, 00:58
Sper sa-l inlocuiasca pt Thomas in primul rand pt ca e un cretin si in al doilea rand pt ca sunt dunkuri mai buni ca el si ma gandesc aici la Rudy Gay sau Carney

Raptor
8th February 2007, 01:09
Da^^^ sau James White :D acuma daca tot a fost rechemat de Spurs din NBDL.

Bine ca White oricum o sa joace in NBDL All Star Game :D

Florian GG
9th February 2007, 21:13
Josh Howard si Carmelo Anthony anuntati oficiali ca inlocuitorii lui Yao Ming si Carlos Boozer!

:ok: :ok:

Efficiency
10th February 2007, 00:56
shit shit shit

cgrecu
10th February 2007, 02:13
lol prima oara am crezut ca semnatura ta e de fapt mesajul ... si ma intrebam ce legatura are femeia si banul cu florian si carmelo ... :)

Raptor
10th February 2007, 02:36
Cu Florian si Carmelo?

Excuse me, dar cine dreq e Florian? Pietrus? :D

real23
10th February 2007, 09:33
Good choices Mr... Stern

Florian GG
13th February 2007, 10:56
Nash out of the All Star Game :( Si nici la Skills nu va participa

Irimus
13th February 2007, 12:14
pacat.probabil ca si iverson va renunta din cauza problemelor de sanatate.ar fii culmea sa mai fie nevoie de inca 2 jucatori.ma gandesc la d.williams si okur/brand

fry
13th February 2007, 13:10
JOHN "biggest CPaul nuthugger" HOLLINGER: "Jazz replacements? Please, no"
De parca mai avea nevoie sa dovedeasca cuiva ca este cel mai mare IDIOT!
Oricum omul pierduse orice urma de credibilitate dupa ce scria la inceputul sezonului:
"Based on his rookie year, Paul was essentially the next Magic Johnson ... only better." :happy

cgrecu
13th February 2007, 20:24
iverson a anuntzat ca nu joaca ... in ritmul asta in curind va fi nevoie de replacements la replacements ... :)

cgrecu
14th February 2007, 00:17
kidd se pare ca nu va juca nici el ... e cazul sa apeleze la D-League pentru inlocuitori.

Raptor
14th February 2007, 00:49
WTF??? ^^^ de ce sa nu joace?

cgrecu
14th February 2007, 01:46
accidentat,nu joaca diseara cu sa si nici miine cu toronto (yes! :)).

Raptor
14th February 2007, 02:09
Da, acuma vad si eu. Culmea e ca in meciul cu Orlando l-am vazut pe Kidd cum a fost impins si a facut cam ciudat din spate si chiar m-am gandit atunci ca "ia uite, nu s-a accidentat, parca e mai rezistent la accidentari sezonu asta" ca acuma sa vad ca ... nu e...

cgrecu
14th February 2007, 02:35
in loc de kidd-nash o sa vedem parker vs arenas ... yak ... :)

Florian GG
14th February 2007, 16:41
Ray-Ray si Okur alti inlocuitori :) de data asta pt Nash si Iverson. Personal il preferam pe Deron in locul lui Okur...

fry
14th February 2007, 17:10
Vestul ramasese doar in Amare la C, deci alegera lui Memo era intr-un fel obligatorie, mai ales dupa cum a jucat dupa accidentarea lui Boozer.
D'Antoni cred ca este fericit: are acum doi 7-footers care arunca excelent de 3 puncte.
Cat despre Deron, este greu sa contesti alegerea lui Allen care are un sezon excelent, chiar daca Sonics sunt pe penultimul loc.

Parker este singurul PG din echipa Vestului :D

Irimus
14th February 2007, 17:15
si eu il alegeam pe d. williams in locul lui ray ray.

cgrecu
14th February 2007, 17:44
eu l-ash fi luat pe zah randolph sau elton brand in locul lui okur ... okur a fost luat mai mult sa ii compenseze pe jazz care au avut un sezon foarte bun, la fel ca si detroit anul trecut. Williams are numere inferioare lui allen in general, allen are 10 puncte pe meci in plus, mai multe recuperari, arunca mai bine de la 3pt si de la linie si are si mai multe steals, williams are mai multe assists si FG%. Plus ca fara rashard i-a tinut cit de cit respectabili pe seattle. Deron o sa fie un jucator bun, probabil all-star, dar anul asta eu zic ca nu merita, nu are nimic special in afara de assists. Faptul ca jazz merge asha bine e si meritul lui, dar in nici un caz nu potzi zice ca e principalul motiv.

Nba_Bogdan
15th February 2007, 16:51
Cine stie prin ce bar/pub/orice pot sa vezi all-star gameu !? ... si rookie chalangeu ar fii interesant .. stie cineva vreun loc !?

thekobe
15th February 2007, 17:38
@caseta

Irimus
15th February 2007, 19:59
Cine stie prin ce bar/pub/orice pot sa vezi all-star gameu !? ... si rookie chalangeu ar fii interesant .. stie cineva vreun loc !?

mai ales rookie chalangeu o sa-l vezi in romania....

Florian GG
15th February 2007, 20:28
:happy intr-adevar boom sport da intregul ASW sau doar meciul de duminica? Nu ca m-ar interesa in mod special da-s curios :D Oricum pt majoritatea O-TSN-ul e baza. Week-endul incepe de sambata dimineata de la 4.00 cu Rookie Challenge-ul :ok:

P.S. Btw another one :) Joe Johnson. O fi all star-ul cu cei mai multi inlocuitori :rolleyes: ?

sensimiliakid
18th February 2007, 03:01
ba mi se pare mie sau a picat o-tsnu ? treaz cineva ?

Busta
18th February 2007, 03:03
da a picat ... vezi ca se discuta asta si pe threadul cu nba 2007 .... daca afac asta si maine seara :shocked: :shocked: :shocked:

Zabriskie
18th February 2007, 03:07
era mai importanta seara asta

Raptor
18th February 2007, 03:31
Merge WMOE - TNT pe sopcast. Vedeti ca s-ar putea sa va faca probleme gen sa faca buffering pana pe la 70% si sa nu se intample nimic.

In cazu asta, intrati in Media Player (apasati din sopcast pe butonul de dupa FS) si acolo (daca aveti setat Media Playerul cum trebuie) o sa faca download automat la un codec. Si apoi s-ar putea sa mai dea o eroare, cum ca cica nu merge. Iesiti si intrati iar si merge (la fel, in Media Player). Hai ca ma uit la Saturday Night.

mishu
18th February 2007, 03:39
salut... nu am mai intrat de foarte mult timp pe aici nu stiu care mai sunt discutiile legate de televizarea meciurilor din nba in romania... dar ce pot sa va spun este ca boom tv transmite pe boom sport tot all star weekend-ul... din cate stiu eu au achizitionat nba-ul pentru vreo trei sezoane de acum incolo... cu un pachet ce cuprinde trei meciuri pe sapt... miercuri noapte live, vineri noapte live si duminica seara inregistrat sau live in functie de meciurile de fotbal din spania sau italia...in plus vor avea nba action si nba access (emisiunea lui ahmad rashad)

COSS+min
18th February 2007, 14:46
Mehmet Okut selectionat in all star game!!!!!!!!!!
Jazz-ul la al doilea jucator chemat, dupa Carlos Boozer care s-a accidentat!!!
Plus ca l-am avut si pe Mislap si Deron Williams care au jucat excelent!!!! Suntem pe val!!!!!

just_me
18th February 2007, 15:09
Wow Extraordinar

Raptor
18th February 2007, 16:09
Mie nu mi se pare asa de extraordinar... :thinkso: :D

KingMJames
18th February 2007, 18:25
e chiar s00p3r d00p3r...

cgrecu
18th February 2007, 19:35
Mehmet Okut selectionat in all star game!!!!!!!!!!
Jazz-ul la al doilea jucator chemat, dupa Carlos Boozer care s-a accidentat!!!
Plus ca l-am avut si pe Mislap si Deron Williams care au jucat excelent!!!! Suntem pe val!!!!!

okur a fost luat mai mult pentru performantzele echipei, eu zic ca brand merita mai mult ca jucator sa fie acolo. E ciudat ca in est nu au aplicat acelashi standard si in loc sa il ia pe deng l-au luat pe johnson si chicago au ramas fara nici un all-star.

just_me
18th February 2007, 19:36
Mie nu mi se pare asa de extraordinar... :thinkso: :D

pai tocmai..ca nu e

Raptor
18th February 2007, 20:19
Haha I was just kiddin (vezi simbolul ":D")

fry
19th February 2007, 00:38
Mehmet Okut selectionat in all star game!!!!!!!!!!
Jazz-ul la al doilea jucator chemat, dupa Carlos Boozer care s-a accidentat!!!
Plus ca l-am avut si pe Mislap si Deron Williams care au jucat excelent!!!! Suntem pe val!!!!!

Nu ai amintit totusi si de selectionarea mascotei "Bear", desi asta s-a facut mai mult pe baza performantelor echipei, pentru ca "Rocky" de la Denver avea un MER (Mascot Efficiency Rating) mai bun.

Raptor
19th February 2007, 04:15
Ce a rupt-o Vince dupa pirueta aia...

Si alley-oopu la Howard slam pe spate cu capu la inel :D

milanezu
19th February 2007, 04:31
dwight howard king of dunks!!!!
mama cate slamuri a facut.
vince ca de obicei.
ii mananca vestu de la 3.

BAK
19th February 2007, 04:39
ASG sucks

milanezu
19th February 2007, 04:52
ASG sucks

nu te mai uita daca nu-ti place.
:yeah: :yeah: :yeah:

real23
19th February 2007, 05:06
Melo face si el spectacol :D

milanezu
19th February 2007, 05:34
it's show time with the phoenix suns boys!!!!!
amare si shawn on charge!!!!!!

milanezu
19th February 2007, 06:20
and the mvp is kobe bryant.
dupa mine merita.
a facut spectacol.
si a combinat frumos cu amare.

urlacher9
19th February 2007, 06:27
clar merita, el sau amre, dar parca a avut ceva in plus kobe, plus dunk-ul de sfarsit care parca a fost dat pentru a-si concretiza statutul de favorit la MVP

BAK
19th February 2007, 08:05
plus si publicul care striga Kobe, te iubim!!!!!!!!!!..........

georg40
19th February 2007, 12:38
Western Conference incheie o serie neagra si castiga din nou (dupa 2004), pentru a 22-a oara in istoria acestei dispute, cu scorul de 152-132, adica un succes clar.
Dirk Nowitzki care a evoluat la "vestici" in total 16 minute a inscris 9 puncte, fiind in ansamblu multumit cu prestatia sa.
Confruntarea de la Las Vegas a fost cel de-al 56-lea All-Star-Game.

KingMJames
19th February 2007, 15:56
deci v-a placut all star-ul sau nu,ca sa stiu dc il trag urgent sau mai astept nitel sa apara in engleza... a fost spectaculos? au fost totusi ceva-ceva aparari? sau a fost prosteala de-aia ca la rookies vs sophomores ?:thinkso:

Florian GG
19th February 2007, 16:05
:D Si eu astept varianta in engleza hi-quality ca n-am vazut ASG! Pana acum doar varianta in chineza e pe trackere...We'll wade and see :)

dextercioby
19th February 2007, 16:13
E un rezumat de 15' pe site-ul nba.com. Aparari n-au prea fost...

cgrecu
19th February 2007, 16:15
pina si la all-star se simte lipsa unui pg, wade/lebron/arenas la point au facut zeci daca nu chiar sute (:)) de turnovers

Florian GG
19th February 2007, 16:30
Pai statistic vorbind (momentan la asta ma rezum :) ) T-Mac a fost pointul veritabil a avut game-high 11 pase decisive :rolleyes: :happy Tony Parker a fost si el aproape 10 pase decisive. Referitor la Tony Parker cred c-a fost intrebat de 13872 ori unde e Eva si ce face Eva :lol: Cel putin cat am vazut vineri si sambata nu era om care-i lua un interviu sa nu-l intrebe de Eva. Sambata Barkley a facut caterinca pe tema asta :)

kerosene
19th February 2007, 17:56
Unde pot vedea si eu ASG-ul de anul asta?Sau de unde il pot downloada?

Raptor
19th February 2007, 18:36
http://bt.davka.info

M-am uitat acuma la Rookie Game... super tare :D a rupt-o Monta Ellis de sus like there's no tommorow... Rudy Gay moara de pe loc... :D

kerosene
19th February 2007, 19:15
merci mult,dar gasisem intre timp acest link dintr-un post al lui robby.Cauta si vei gasi :D

07Ex
19th February 2007, 20:24
Mie personal nu mi-a placut all-star game-ul anul asta. Vestul s-a distantat la 20 de puncte prea repede iar estul nu a putut face fata. In plus arena din Las Vegas mi s-a parut cam mica si cam apatica, poate si datorita faptului ca nu au o echipa locala si deci nu prea stiu cum sa faca galerie.
Despre meci, cred ca ce mi-a placut cel mai putin a fost faptul ca au fost prea multe aruncari de 3p si prea putine penetrari, sau ma rog, prea putine in comparatie cu ce este de asteptat de la NBA all stars.

r0bby
19th February 2007, 22:17
Mie cel putin pot spune ca mi-a placut acest All Star Game,vestul a meritat sa castige.

Mie personal nu mi-a placut all-star game-ul anul asta. Vestul s-a distantat la 20 de puncte prea repede iar estul nu a putut face fata. In plus arena din Las Vegas mi s-a parut cam mica si cam apatica, poate si datorita faptului ca nu au o echipa locala si deci nu prea stiu cum sa faca galerie.
Despre meci, cred ca ce mi-a placut cel mai putin a fost faptul ca au fost prea multe aruncari de 3p si prea putine penetrari, sau ma rog, prea putine in comparatie cu ce este de asteptat de la NBA all stars.
Patrunderi ar suna mai frumos:D

Sharkie
19th February 2007, 23:00
De fapt depasiri :P

cgrecu
20th February 2007, 02:21
din cite am intzeles nu s-a pus nici un bilet in vinzare la public, deci si daca ar fi avut echipa locala tot nu conta ... celebritatzile probabil au venit sa se "arate" nu sa vada meciul ...

BAK
20th February 2007, 02:44
deci au fost vreo 20.000 de celebritati la meci?

caseta
20th February 2007, 03:13
da. fiecare era celebru la el acasa. unu ca se basea la comanda, altu ca fluiera pe nas, altu ca putea sa urce scarile in miini .... va imaginati si voi pt restu de 19.997

:D :D

BAK
20th February 2007, 03:46
sa inteleg ca cgrecu nu mai e pe ignore list la tine?

07Ex
20th February 2007, 04:37
Patrunderi ar suna mai frumos, dar eu am tradus din engleza. Mersi pentru corectare. :)

cgrecu
20th February 2007, 07:29
pai nu neaparat A-list celebrities, dar prietenii prietenilor samd
biletele au fost oricum exorbitante, fanii de rind nu shi-ar fi permis sa dea sute de dolari pe un bilet. Cel putzin asha ziceau pe espn ca a fost practic imposibil sa intri. Iar arena avea vreo 15.000 de locuri din cite am intzeles.
Poate la anul in new orleans sa fie mai ushor de patruns pentru the average joe, probabil nu se vor inghesui asha multzi sa mearga acolo ...

BAK
20th February 2007, 07:57
parca la anul va fi la Oklahoma City(hmmmmmm........nu-i departe), si cateva sute de dolari pentru un bilet la ASG e nimic comparativ cu un Super Bowl sa zicem

Raptor
20th February 2007, 10:56
18.000 de locuri are Arena(s), iar preturile au fost de la 1.850 de $ la 23.000 $ (se gaseau pe net la licitatie).

cgrecu
20th February 2007, 16:20
o fi mai ieftin ca la superbowl, da si sa dai si 500 de dolari sa vezi un meci fara miza e cam mult ... cel putzin pentru omul de rind, mai ales ca aici majoritatea merg cu familia la meciuri ... daca biletele au fost $1800 cum zice raptor atunci practic numai cine are bani serioshi ishi va permite asha ceva.

caseta
20th February 2007, 16:29
sa inteleg ca cgrecu nu mai e pe ignore list la tine?

ba mai e .... dar din postul tau anterior am dedus cam ce a zis. nici nu e greu daca jtii la ce sa te astepti. :evil:

cgrecu
21st February 2007, 02:27
parca la anul va fi la Oklahoma City(hmmmmmm........nu-i departe), si cateva sute de dolari pentru un bilet la ASG e nimic comparativ cu un Super Bowl sa zicem

va fi la New Orleans, s-a anuntzat duminica.

07Ex
21st February 2007, 04:32
va fi la New Orleans, s-a anuntzat duminica.

Ma intreb daca decizia nu are de-a face cu faptul ca au avut aia uraganul la N.O. si deci vor sa aduca spectatorii si imlicit oamenii inapoi in oras. ;)

cgrecu
21st February 2007, 04:54
100% are de a face, stern a declarat inca de anul trecut ca new orleans va primi all-starul in 2009 daca vor fi capabili sa il tzina (chestie care a fost cam la mustatza). Din cite am intzeles capacitatea de a gazdui turishti e destul de scazuta inca, plus ca nu prea se inghesuie nimeni sa mearga acolo fiindca inca e destul de debandada.

BAK
21st February 2007, 05:22
cine naiba vrea sa mearga la new orleans? se impusca aia acolo mai rau ca in iraq si aia vor petreceri si ASG? bullshit........

Raptor
21st February 2007, 09:05
Da, vezi doamne, vor sa arate "unitatea americana". Pai aia s-a vazut cand a fost uraganu... :rolleyes:

cgrecu
21st February 2007, 16:24
cred ca stern e mai degraba preocupat de franchisa decit de orash in sine. Intre timp NO a avut success fenomenal la oklahoma, dar initzial era destul de neclar ce se va intimpla cu echipa.

07Ex
21st February 2007, 16:31
cred ca stern e mai degraba preocupat de franchisa decit de orash in sine. Intre timp NO a avut success fenomenal la oklahoma, dar initzial era destul de neclar ce se va intimpla cu echipa.

Nu ar fi de mirare daca echipa va fi mutata la Oklahoma daca in 1-2 ani nu va face purici la N.O.

Adrian
24th February 2007, 02:23
Inca una de la SlamDunk, chiar daca mai tarzie:
"Jordan was actually present when Jesus turned water to wine. He gave him an 8"