PDA

View Full Version : Andrei Ionescu



nr.zece
8th January 2007, 23:19
Andrei Ionescu a fost trimis la echipa a doua, după ce a refuzat să semneze un nou contract


Jucătorul Andrei Ionescu a fost trimis pe termen nelimitat la echipa a doua a clubului Universitatea Craiova deoarece refuză să semneze un nou contract gruparea din Bănie, acordul său de junior expirând la finalul sezonului 2006/2007.

"Sunt hotărât să plec împreună cu familia în altă țară, cel mai probabil în Olanda, sunt sătul de România", a spus Andrei Ionescu, care în timp de un an și jumătate s-a pregătit la clubul PSV Eindhoven, înainte de a reveni la Craiova, după ce Universitatea a fost preluată de Adrian Mititelu.

Potrivit regulamentelor, jucătorii care încheie junioratul la un club, sunt obligați să continue la respectiva grupare încă trei ani.

Patronul Universității, Adrian Mititelu, i-a propus lui Ionescu un contract pe cinci ani, cu un salariu anual de aproximativ 100.000 de dolari. Jucătorul a refuzat, însă, propunerea, motiv pentru care a fost trimis pe termen nelimitat la echipa a doua, Primăvara, și nu va fi prezent la reunirea echipei, de miercuri dimineață.

Surse din cadrul clubului oltean susțin că, deși riscă să piardă o sumă importantă pe care ar putea să o încaseze dacă l-ar trasfera pe Andrei Ionescu, Adrian Mititelu este decis să nu-i dea drumul fotbalistului, pentru a-și respecta promisiunea că niciun jucător de valoare nu va părăsi echipa cel puțin trei ani.

Pe de altă parte, doi dintre jucătorii pe care antrenorul Ștefan Stoica a decis să-i împrumute la alte formații, Dragoș Stăvaru și Ojiga, ar putea ajunge la formația de ligă secundă CSM Râmnicu Vâlcea.

nr.zece
8th January 2007, 23:20
asta ori e idiot ori tasu deja si-a luat partea pe el dinspre bucuresti

Jus7M3
8th January 2007, 23:29
fite de 2 lei !! sa puna mana sa semneze si sa lase fitele !!

inter
8th January 2007, 23:30
e la pubertate ....o fi vreun C. Ronaldo si noi nu stim!

Kainsashiki
8th January 2007, 23:33
sa-l fi impins cumva Ovidiu Stanga sa ia aceasta decizie ?

Mario Di Lazi
8th January 2007, 23:35
Parca Ov. Stanga l-a plesnit pe copilu' asta ...
stia Stanga ce stia ...

Kainsashiki
8th January 2007, 23:40
i-a dat o palma "parinteasca" :D

tot Stanga l-a dus in Olanda prima data. e cam tanar pentru atatea fite totusi, si nici n-a dovedit pe teren mare lucru pana acum. Ar trebui sa se gandeasca si el ca nu multi jucatori din prima liga castiga mai mult de 100 de mii de euro pe an.

inter
8th January 2007, 23:44
si nu la varsta lui!

Jus7M3
8th January 2007, 23:46
sa isi vada lungul nasului Andrei .. inca nu a ajuns mare fotbalist .. in turul campionatului nu a aratat ca merita nici 50.000 de euro pe an

nr.zece
8th January 2007, 23:47
voi chiar credeti ca se muta in olanda cu tasu de la finante si se apuca de agricultura si de spalat vase?
vrajeala, au luat bani de la s sau d si le convine sa astepte 6 luni care de fapt sunt doar vreo 5 cu tot cu perioada de pregatire

nr.zece
8th January 2007, 23:47
sa isi vada lungul nasului Andrei .. inca nu a ajuns mare fotbalist .. in turul campionatului nu a aratat ca merita nici 50.000 de euro pe an

am eu o presimtire cum ca nici nu va ajunge vreodata

Jus7M3
8th January 2007, 23:49
pai dc nu isi revizuieste comportamentul nici eu nu cred ca va ajunge !! oricum nu sta Universitatea in Andrei Ionescu !! dar ma dezgusta total comportamentul sau !!

nr.zece
8th January 2007, 23:50
sa plece da-l in gura lu tasu ca si asa nu a mai jucat nimic de 1 an

*Coco*
9th January 2007, 09:57
Eu nu cred ca ia oferit Mititelu 100 000 Euro pe sezon pai la banii astea semna lejer...
Pai in strainatate unde s`ar duce nu lua el banii astea pe sezon mai mult de 20000-30000 nu ii da nimeni mai ales ca e si junior;)
Da`l in mm sa plece ca si asa nu a facut nimic:ok:

archaeus
9th January 2007, 11:47
In primul rand mititelu n-are banii astia sa ii ofere unui putoi de 18 ani care n-a jucat mai nimic si n-a aratat ca ar fi nici pana la glezna lui Balaci .... apoi capul rautatilor este taso care probabil vrea sa ii forteze mana mititelului sa ii ofere cat mai mult. Ce nu stie taso e ca un junior crescut la o echipa e obligat sa semneze pe cel putin 3 ani cu echipa unde a crescut, iar Ionescu va trebui sa isi rupa oasele prin divizia C. Oricum bashini ce are copilu asta in cap nu le au nici marii fotbalisti, plus ca nu stam noi intr-un jucator, au mai plecat jucatori mult mai mari ca el si Craiova tot a supravietuit. Duca-se la SDR sau prin divizia a 2a din Olanda, si sa fie sanatos :mda:

nr.zece
9th January 2007, 12:37
UNIV. CRAIOVA Jucatorul a fost retrogradat la echipa a doua

Soc la Universitatea! Mijlocasul descoperit de Adrian Mititelu la vârsta de 15 ani, Andrei Ionescu, nu mai vrea sa evolueze în Banie.

Fotbalistul care a evoluat la echipa de rezerve a PSV Eindhoven si care i-a atras atentia lui Guus Hiddink, s-a certat ieri cu conducerea Universitatii, refuzând sa semneze prelungirea contractului, asa cum îl obliga regulamentul FRF. Tatal lui Andrei, Victor Ionescu, a fost vazut ieri în biroul lui Adrian Mititelu, împreuna cu fiul sau, cei doi iesind foarte suparati dupa mai bine de trei ore. “Domnule Mititelu, noi vrem sa ne mutam în Olanda, mai ales ca Andrei are oferte de la mai multe echipe din prima liga de acolo. Ar fi o sansa mare pentru el, ca e tânar si are talent cu carul”, i-a spus tatal lui Andrei lui Adrian Mititelu. Patronul Universitatii, Adrian Mititelu, nici nu a vrut sa auda, oferindu-i lui Andrei un contract în valoare de 500.000 de euro pe cinci ani, suma refuzata din start de jucatorul în vârsta de 18 ani. Nici când Mititelu a scazut la trei ani durata contractului Ionescu n-a acceptat, sustinând ca Olanda este o provocare foarte mare, iar la Craiova s-ar plafona ca jucator. Lui Ionescu îi expira angajamentul în vara, dar, conform ROAF, fiind junior format de Craiova este obligat sa semneze pe minimum trei ani prelungirea contractului. Jucatorul a fost amenintat cu suspendarea de conducerea clubului si trimis la echipa a doua pe termen nelimitat.

Eu am explicat ca am o oferta foarte buna din Olanda, iar familia mea chiar vrea sa se mute acolo. Nu plec la alta echipa din tara, ci în strainatate
Andrei Ionescu, atacant Universitatea Craiova

Acum aud pentru prima data despre acest scandal. Cel mai bine este sa merg mâine (n.r. - azi) la domnul Mititelu în birou si vom vedea ce este de facut
Stefan Stoica, antrenor Universitatea Craiova

nr.zece
9th January 2007, 12:42
In primul rand mititelu n-are banii astia sa ii ofere unui putoi de 18 ani care n-a jucat mai nimic si n-a aratat ca ar fi nici pana la glezna lui Balaci .... apoi capul rautatilor este taso care probabil vrea sa ii forteze mana mititelului sa ii ofere cat mai mult. Ce nu stie taso e ca un junior crescut la o echipa e obligat sa semneze pe cel putin 3 ani cu echipa unde a crescut, iar Ionescu va trebui sa isi rupa oasele prin divizia C. Oricum bashini ce are copilu asta in cap nu le au nici marii fotbalisti, plus ca nu stam noi intr-un jucator, au mai plecat jucatori mult mai mari ca el si Craiova tot a supravietuit. Duca-se la SDR sau prin divizia a 2a din Olanda, si sa fie sanatos :mda:

are banii sa-i ofere, nu mai este asta problema, dar gestul e e rahat
faza cu olanda e vrajeala, el a fost tinut acoo pe banii lui miti
s-au platit bani sa se pregateasca cu juniorii lui psv, in nici un caz nu a fost remarcat de nimeni pe acolo
toate zvonurile au fost lansate sa i se creasca cota artificial, daca era remarcat avea deja contract cu aia si era doar imprumutat la noi
e o tehnica inventata de olandezi
probabil i-a luat jiji mintile cu sampions lig

archaeus
9th January 2007, 14:31
Ma indoiesc ca are miti banii astia pt ionescu ... el i-o avea in buzunar, dar nu sa-i dea la un copil de 18 ani, ca nu e robinho. Si acum cat e el de talentat si e al nostru, sau mai bine zis a fost, n-are fata de Steaua nici macar pe banca ;)

nr.zece
9th January 2007, 17:35
Patronul Universității Craiova, Adrian Mititelu, a declarat că mijlocașul Andrei Ionescu, care refuză să își prelungească înțelegerea cu gruparea olteană, deoarece are o ofertă din Olanda, va fi suspendat pentru o perioadă de doi ani.

"I-am oferit 500.000 de dolari pentru cinci ani, dar a refuzat. Andrei mi-a zis că vrea să plece în Olanda, unde are o echipă care îl dorește. Nici nu m-a interesat suma pe care o oferă pe el sau numele acelei formații. I-am spus din start că nu pleacă. Acum, dacă nu se răzgândește - și chiar dacă o face nu va mai fi ca până acum - din vară va sta doi ani. Mi-a zis că-și asumă riscul. Cred că în capul lui a fost că mă impresionează, dar se înșală. Păi nu vine el la mine și îmi spune că el iubește PSV Eindhoven. Întâi să-și iubească soția, adică Universitatea, și apoi amanta, Eindhoven", a spus Mititelu.

Andrei Ionescu (18 ani) este obligat, conform Regulamentului de Organizare a Activității Fotbalistice, ca la finalul contractului de junior, să semneze un contract pe o perioadă de minim trei ani cu Universitatea Craiova, deoarece a fost crescut de acest club.

Mititelu a afirmat că poartă negocieri de aproximativ patru luni cu Ionescu, dar acesta refuză prelungirea contractului. "Nu mi-am imaginat niciodată că va face așa. Era ca un frățior mai mic pentru mine, era jucătorul în jurul căruia doream să reclădesc o Universitatea puternică. Se pare că anul petrecut în Olanda l-a dat total peste cap. Am crezut că sunt pusee ale tinereții, dar m-am înșelat. A fost o lovitură puternică primită. Nu regret nimic, dar sufăr", a completat Mititelu.

În urma refuzului de a-și prelungi contractului, Mititelu a decis ca numărul 10 să fie preluat de un alt jucător, cel mai probabil de fotbalistul din Sierra Leone, Julius Wobay.

De asemenea, în locul lui Ionescu în lotul de 26 de jucători, oficialii craioveni au apelat la un alt tânăr, Marius Argintaru.

nr.zece
10th January 2007, 00:17
Mititelu a primit sprijin de unde nu se astepta
„Andrei va suporta repercusiunile“
Alexandru VIRTOSU, Lucian CAZAN

Andrei Ionescu s-ar duce cu familia la Eindhoven
Victor Ionescu, tatal jucatorului, considera ca ar fi mai bine ca fiul sa ramâna la Universitatea, dar oficialii Stiintei au luat deja primele masuri impotriva „micului Balaci“.

Aflat in ultimele sase luni de contract cu Universitatea Craiova, Andrei Ionescu (18 ani) a refuzat luni seara sa semneze prelungirea angajamentului cu Stiinta, riscând sa fie suspendat din activitate, desi Adrian Mititelu i-a oferit un contract de o suta de mii de euro pe sezon. „Vreau sa plec in Olanda cu toata familia si sa ne stabilim acolo“, ar fi anuntat luni seara Andrei Ionescu, jucator care este in atentia celor de la PSV Eindhoven, dar si a altor cluburi din „Tara lalelelor“.

Suparat, patronul juvetilor a anuntat ca se va opune plecarii lui Ionescu in Olanda, amenintându-l pe „micul Balaci“ ca-l va trimite la echipa a doua pe termen nelimitat.

Ionescu senior nu si-a influentat fiul

„Nu mai declar nimic, nea Adi (Adrian Mititelu - n.r.) stie tot“, au fost singurele cuvinte pe care am reusit sa i le smulgem, ieri, fotbalistului. In schimb a vorbit tatal sau, Victor Ionescu, care a explicat cum s-au purtat discutiile, afirmând ca nu l-a influentat in nici un fel pe Andrei. „Am fost la Adrian Mititelu impreuna cu fiul meu, care i-a spus ca vrea sa mearga in Olanda. Adrian nu a fost de acord si i-a propus prelungirea contractului si un salariu foarte bun, dar Andrei a refuzat, apoi am plecat. Andrei nu este suparat pe nimeni de la Craiova pentru ca nici o echipa din lume nu l-ar primi asa cum l-a primit Craiova. Vrea doar sa isi incerce norocul in alta parte si este decizia lui. Eu nu am cum sa ma implic mai mult, pentru ca este major si daca si-a luat destinul in mâna trebuie sa-l duca pâna la capat, insa i-am atras atentia ca el va suporta si repercusiunile“, a explicat, ieri, Victor Ionescu, tatal jucatorului craiovean.

Ale tineretii valuri

Ionescu senior a recunoscut ca Adrian Mititelu este indreptatit sa nu-i dea drumul fiului sau. „Adrian Mititelu a investit mult in Andrei si il inteleg. Are dreptate sa se impotriveasca si, in plus, are regulamentul de partea sa, jucatorul, care abia a terminat junioratul fiind obligat sa semneze pe trei ani cu Universitatea Craiova. De aceea, cred ca era bine sa fi ramas la Craiova, pentru ca aici avea un suport mai mare, era iubit de toata lumea. Dar cred ca este vorba de o ambitie tinereasca si partial imi inteleg fiul. Poate va fi mai bine pentru el, dar poate va fi si mai rau. Ramâne sa vedem ce va hotari Adrian Mititelu, desi cred ca nu va face nici o concesie in privinta lui Andrei“, a mai spus Victor Ionescu.

„Ionescu sa-si ceara scuze suporterilor“

Adrian Mititelu a anuntat ieri ca ii va face probleme jucatorului daca acesta nu va semna prelungirea contractului. „A fost un soc pentru mine ceea ce s-a intâmplat cu Andrei Ionescu. Imi asum riscul sa-i fac rau jucatorului, pentru ca, daca nu va semna prelungirea contractului cu Universitatea, se va antrena doi ani si jumatate prin parcuri. Singura sansa a lui Andrei Ionescu de a mai juca pentru Universitatea este sa semneze cât mai repede, sa apara in fata suporterilor si sa isi ceara scuze. Eu le promit suporterilor ca de la Craiova nu va pleca nimeni, indiferent de oferta si de echipa. Era ultimul jucator la care ma asteptam sa faca acest lucru, pentru ca ii cunosc familia inainte sa se fi nascut el. A venit la mine sa-mi spuna ca el iubeste PSV Eindhoven. Intâi sa-si iubeasca sotia, adica pe Universitatea, si apoi amanta, pe Eindhoven“, a declarat patronul Stiintei.

Statistic, Andrei sta prost

Desi in editia precedenta a fost unul dintre jucatorii de baza ai Stiintei, accidentarea sa, suferita in partida cu Inter Gaz, a avut urmari negative si in acest sezon competitional, Andrei Ionescu lipsind in primele patru etape. „Micul Balaci“ a evoluat in 13 partide in Liga I, contabilizând 728 de minute, reusind sa marcheze o singura data, in partida cu FC Vaslui, din deplasare, fiind protagonistul primei reusite a oltenilor ('23).

De ieri, locul lui Andrei Ionescu a fost luat de Marius Argintaru, alt jucator care a dorit sa paraseasca Universitatea, dar care s-a „lovit“ de regulament. Mai mult, tricoul cu numarul 10 ii va fi cedat lui Julius Wobay, care in momentul semnarii alesese numarul 77, tocmai pentru ca numarul preferat era ocupat de „micul Balaci“.

gds.ro

nr.zece
10th January 2007, 00:19
hopa, le fugi tarana de sub picioare :)
in parc ionescule ca prea esti nesimtit

archaeus
10th January 2007, 00:24
o dadu la intors acu taso ... sanchi nu l-a influentat, ala un putoi de 18 ani, nici nu stie pe ce lume traieste :mda:

*Coco*
10th January 2007, 10:07
"Indiferent de suma pe care i-o oferă Craiova, mică sau mare, Ionescu trebuie s-o accepte! Această măsură a fost introdusă în ROAF pentru a proteja cluburile ce investesc în copii și juniori", a explicat un oficial LPF.

Asa ca Andrei:cya: :cya: :cya:

Jus7M3
10th January 2007, 23:00
pt mine jucatorul Andrei Ionescu nu mai exista .. sa fie sanatos sa se duca sa se "procopseasca" in Olanda !!!!

Cra10veanu
10th January 2007, 23:12
alt caracter de *****
o sa se antreneze pe amaradia!!!

nr.zece
11th January 2007, 10:23
no way, il inec daca il prind pe acolo

Jus7M3
11th January 2007, 12:44
asa e cand ti-se urca "vedetismul" la cap .. pacat de el !!

Lordliv
11th January 2007, 16:46
discutile de pe craiova maxima confirma ca manzul nu refuza sa semneze contractul ,daca nu era imbarligat de un sdr-ist!
decizia lui se bazeaza probabil pe promisiunea ca i se va rezola favorabil cauza , la frf ,si va pleca din orasul asta de care s a saturat!

nr.zece
11th January 2007, 17:13
Andrei Ionescu s-a accidentat la primul antrenament


Mijlocasul de 18 ani, Andrei Ionescu, care a fost trimis de Adrian Mititelu la echipa a doua deoarece nu vrea sa mai joace în Banie si sa-si prelungeasca întelegerea cu oltenii, s-a accidentat la primul sau antrenament pentru Primavara Craiova. Lui Andrei Ionescu i s-a umflat genunchiul, dupa o lovitura primita de la un coleg, iar ieri a fost examinat de medicul Claudiu Stamatescu, acesta recomandându-i o pauza de câteva zile

„Andrei are numai ghinioane deja si sper sa se razgândeasca. Vrea doar în Olanda si mi-a spus ca daca îl vor suspenda se va antrena în Parcul Nicolae Romanescu”, a declarat tatal sau, Victor Ionescu. Fotbalistul din Banie este hotarât sa nu mai revina la decizia de a îmbraca tricoul „alb-albastru”, tatal sau anuntând în exclusivitate pentru ProSport de Oltenia ca Andrei este dorit la una din primele trei echipe din campionatul olandez. „Nu are doar de la o echipa din liga a II-a oferte, asa cum s-a scris, ci de la sase formatii din primul esalon din Tara Lalelelor. Lumea îl cunoaste acolo, pentru ca Guus Hiddink a si vorbit despre el în ziarele olandeze, pe când se antrena si juca la tineretul lui PSV Eindhoven. Multi s-au apucat sa scrie ca îi e scârba de Craiova si de România, dar Andrei a si plâns când a vazut declaratiile acestea în ziar”, a declarat Victor Ionescu.

Tatal fotbalistului a mai explicat ca Ionescu a avut oferta de la PSV, când Stiinta retrogradase, dar a venit la Universitatea pentru ca echipa a fost prealuta de Adrian Mititelu. Dupa cazul Ionescu majoritatea juniorilor si-au prelungit întelegerile cu Universitatea Craiova, doar Andrei Ionescu si Cosmin Gângioveanu fiind cei care refuza cu încapatânare sa ramâna în Banie. Cei doi sunt considerati si cei mai talentati juniori din generatie.

reseter
11th January 2007, 18:09
1. ANDREI IONESCU s-a remarcat prin faptul ca l-a determinat pe adevaratul nr. 10 al UNIVERSITATII CRAIOVA sa plece - pe OVIDIU STANGA!
2. ANDREI IONESCU a fost sprijinit sa se refaca dupa accidentarea avuta in vara trecuta la o clinica din olanda!
3. ANDREI IONESCU a...marcat un sigur gol in 13 partide de divizia A!
4. ANDREI IONESCU din postura de coordonator de joc ne-a "ajutat" sa pierdem doua puncte cu IASIUL acasa, puncte care pot avea o valoare foarte mare in vara..
5. ANDREI IONESCU a ocupat nemeritat locul in teren la toate meciurile oficiale ale UNIVERSITATII CRAIOVA!
6. ANDREI IONESCU s-a nascut talent si mai mult ca sigur o sa moara ...speranta (cata asemanare cu IONUT LUTU...)!
Pentru toate acestea si pentru inca alte motive asemenea...cred ca merita sa isi bata joc de cei ce au investit in el, de cei ce cred in echipa, de cei ce l-au considerat prea devreme un mare jucator
Lasati-l domne pe pacaliciul asta sa plece gratis, sa se duca sa frece banca de rezerve prin alte campionate, normal prin diviziile inferioare...
La fel de mult si de frumos se vorbea si de ALIN STOICA...prea devreme, de IONUT LUTU....la fel de devreme, de MIU, CLAUDIU RADUCANU si de nu stiu cati altii....daca el vrea din tot sufletul sa se rateze...la ce sa-i stati impotriva??? duca-se!!!

reseter
11th January 2007, 18:11
numai ca...o parte din cei de care am vorbit mai sus...au trecut si pe la nationala, prin cupele europene...ANDREI IONESCU a trecut prin divizia B si 13 (numar cu noroc...) meciuri prin divizia A...

Blu3 Lion
11th January 2007, 18:13
Ma indoiesc ca are miti banii astia pt ionescu ... el i-o avea in buzunar, dar nu sa-i dea la un copil de 18 ani, ca nu e robinho. Si acum cat e el de talentat si e al nostru, sau mai bine zis a fost, n-are fata de Steaua nici macar pe banca ;)
odata ce a dat bani sa-l tina prin Olanda eu il cred in stare sa-i fi oferit atat:(

nr.zece
26th January 2007, 14:52
Andrei Ionescu nu s-a inteles cu Universitatea Craiova. La negocieri a fost prezent doar Gheorghita Geolgau si tatal lui Andrei. Fotbalistului i s-a oferit un contract foarte mic.

Andrei a spus astazi ca niciodata nu a fost atat de emotionat cand a primit atatea mesaje si telefoane de la suporteri, care-l rugau sa ramana. El dorea sa semneze, dar nu in conditiile astea. I s-a oferit un salariu mai mic decat aveti voi cei care munciti prin Bucuresti.

Pacat... cica va fi suspendat, iar el a spus ca nu pleaca decat in Olanda doar dupa ce isi va ispasi pedeapsa
narcis drejan
craiova-maxima.ro

nr.zece
27th January 2007, 11:49
Capitol închis
Marius Chițu

Andrei Ionescu a refuzat ieri ultima ofertă de a continua la Universitatea. Andrei Ionescu este deja istorie pentru Universitatea. Chemat, ieri, la o ultimă rundă de negocieri, mijlocașul în vîrstă de 18 ani a refuzat prelungirea contractului său, care expiră în vară. Intrigat de atitudinea pe care "Micul Balaci" a arătat-o la prima negociere, patronul Adrian Mititelu i-a propus de această dată un contract de doar 7.500 de dolari pe sezon!. "În regulament scrie că trebuia să-i ofer cel puțin salariul mediu pe economie, adică 500 RON pe lună, iar eu i-am dat de patru ori mai mult", a precizat boss-ul Științei. În urmă cu două săptămîni el îi oferise "Micului Balaci" un contract anual de 100.000 de dolari, dar jucătorul l-a refuzat.


Fiind junior, Andrei Ionescu era obligat prin ROAF să-și prelungească angajamentul cu Știința pe încă trei ani. Pentru că s-a opus, la finalul prezentului angajament, clubul îl va suspenda pînă în vara lui 2010.


Au ajuns în Cipru
Aseară, în jurul orei 21.30, Știința a ajuns la Larnaca (Cipru), unde va efectua un cantonament de două săptămîni. Lotul deplasat în insulă este următorul: Bornescu, Bănică, Neagoe (portari), D. Stoica, M. Ciucă, Mitchell, Rose, Velcovici, Curteanu, Gărgălie, Săceanu, Piko, Dina, V. Gîrlă, I. Găman, M. Găman, Wobay, Fl. Costea, M. Costea, Njock, Pîrvu, Baird, Ov. Pătrașcu. Înainte de plecare, Ștefan Stoica a renunțat la fundașii John Tambouras și Alin Ignat.



27 ianuarie 2007

A.C.A.B.
27th January 2007, 23:50
andrei "a fost" un jucator talentat, chiar daca nu cel mai talentat din generatia sa, ... pacat. poate ca trebuia dat un exemplu mai demult, cazul argintaru, cand adeclarat ca a participat la blaturi cu CRAIOVA.....si poate nu se mai ajungea aici. Parerea mea e ca ionescu e influentat mult de stanga

A.C.A.B.
27th January 2007, 23:51
ok

nr.zece
29th January 2007, 01:08
Rebel
Marius Chițu

Andrei Ionescu și-a amenințat tatăl că va fugi de acasă. Victor Ionescu, tatăl mijlocașului craiovean care a refuzat să-și prelungească înțelegerea cu Știința, a făcut ieri o dezvăluire surprinzătoare: "Nu este adevărat că eu nu l-am lăsat să continue la Universitatea. Vă dau cuvîntul de onoare, mai aveam un pic și mă puneam în genunchi în fața lui ca să-l conving să rămînă la Craiova. Mi-a spus că e major și poate să decidă singur pentru el!".

Suporter pătimaș al alb-albaștrilor, părintele "Micului Balaci" a precizat că a dorit chiar să-l forțeze pe Andrei să semneze un nou angajament, dar a rămas stupefiat la replica fiului său: "Să fie clar, nu semnez! Să știi că am cîteva mii de euro puse de-o parte și, dacă tu, tatăl meu, nu mă înțelegi, atunci am să plec de acasă. Mă duc în Olanda și îmi fac singur un viitor!". "Mi-e teamă că își va rata cariera din cauza ambițiilor lui, dar nu-l voi sili să facă ce zic eu pentru că nu vreau să ajung să-mi reproșeze asta în viitor", a conchis Victor Ionescu.


"O să-l duc pe Andrei într-un cantonament la Sighetul Marmației, unde o să-l alerg de-o să-i iasă fițele din cap!"
Victor Ionescu

Che Guevara
6th February 2007, 13:37
Sa se duca unde a nins si nu s-a prins. :confused:

nr.zece
6th February 2007, 16:09
adica in bucuresti?

Che Guevara
6th February 2007, 16:48
Mi-e indiferent.

A mai existat un caz Enescu. Poate imi spune cineva la ce echipa joaca ala acum. :(

bogho
6th February 2007, 16:49
e rezerva pe la Pandurii Tg Jiu

nr.zece
6th February 2007, 16:49
au mai existat 100 de cazuri
numai cati au fost directionati prin scoala gp

ago
6th February 2007, 17:43
Cred totusi ca a fost influentat negativ dintr-o anumita directie. Au mai fost si alte sperante dar nu si-au pierdut cumpatul pentru oferte din afara. Avea tot timpul inainte. Parerea mea este ca a grestit si va avea mult de pierdut :rosu: .

velcovici222
7th February 2007, 20:52
ce sa-i facem , e greseala lui , a fost prost sfatuit si el va avea de pierdut.

Jus7M3
8th February 2007, 16:06
viseaza la cai verzi pe pereti .. nu sta Universitatea in andrei ionescu !!

nr.zece
8th February 2007, 16:10
va dati seama ce crize o avea limbricul asta cand vede ca echipa merg si fara el?
e posibil ca disparitia lui sa fie un avantaj pentru noi

ASP
8th February 2007, 19:23
nici nu cred ca ii pasa

*Coco*
10th February 2007, 23:14
ANDREI IONESCU VA SEMNA CONTRACTUL!

Surse din anturajul clubului craiovean, precum si apropiati ai jucatorului Andrei Ionescu, sustin ca pustiul si-a revizuit comportamentul si va accepta oferta Universitatii. „Este tinar, nu a gindit matur si sint dispus sa-l primesc la echipa” ar fi spus Fane Stoica.

„Se gindeste sa semneze contractul cu anumite clauze, numai sa nu piarda. Este convocat la nationala de juniori si apoi va avea o discutie cu oficialii craioveni pentru a semna contractul”, a spus o persoana din anturajul lui Ionescu.

Cel mai probabil, el se va alatura lotului dupa revenirea din turneul intreprins cu lotul national U19. Una dintre acestea prevede ca orice echipa din strainatate care vrea sa-l transfere pe Ionescu trebuie sa plateasca 3 milioane de euro.

Fanatik

Jus7M3
11th February 2007, 00:22
n-are ce sa mai caute la echipa .. poate doar ca rezerva dupa ce isi cere scuze !!

nr.zece
21st February 2007, 11:21
Andrei Ionescu a fost suspendat

U CRAIOVA Comisia pentru Statutul Jucatorului a hotarât suspendarea pe doi ani a mijlocasului Stiintei, Andrei Ionescu (foto). Decizia va intra în vigoare începând cu 1 iulie 2007. Fotbalistul poate face contestatie la Comisia de Apel a FRF, urmând ca în ultima instanta sa apeleze la Comisia de Recurs Federala. Andrei Ionescu a refuzat la începutul acestui an o oferta de 100.000 de dolari pe an din partea lui Adrian Mititelu, anuntând ca are propuneri din Olanda si ca nu vrea sa mai joace în România.

Blu3 Lion
23rd February 2007, 09:43
a jucat o repriza la Valcea in meciul dintre echipa a doua a lui CSM si Primavara:) sper ca el sa-si dea seama de greseala facuta pt ca la varsta lui multi gandesc asa,oricum sper ca ii este destul de clar ca nu este indispensabil la echipa;)

Jus7M3
24th February 2007, 00:51
sa fie sanatos andrei .. a gresit sa suporte consecintele !! pacat pt el .. avea potential !!

nr.zece
28th March 2007, 11:24
--------------------------------------------------------------------------------

ProSport



SOC Dupa ce în ultimii ani mai multi fotbalisti craioveni au ajuns la formatia din Soseaua Stefan cel Mare, acum conducerea Universitatii. Craiova avertizeaza ca se trag sforile ca mijlocasul sa fie declarat liber de contract pentru a deveni "câine" la sfârsitul actualului sezon.

Patronul Adrian Mititelu a tras ieri un semnal de alarma în privinta destinatiei mijlocasului suspendat de club, Andrei Ionescu.

Mititelu a amenintat ca va face revolutie în fotbal în cazul în care mijlocasul de 18 ani va primi drept de semnatura pentru un alt club. "Am informatii, din surse foarte credibile, ca mâine, la Curtea de Arbitraj pentru Fotbal, presedintele Ion Turculeanu împreuna cu un club important din Bucuresti vor sa ridice suspendarea de doi ani împotriva lui Andrei Ionescu, sa-l declare jucator liber de contract si apoi sa-l legitimeze la acel club. II anunt ca, daca se va întâmpla asa ceva, va iesi revolutie! Nu numai în Craiova, ci în tot fotbalul românesc", a declarat ieri Mititelu. Clubul la care se refera boss-ul oltean este, cel mai probabil, Dinamo. De altfel, la meciul Dinamo - U Craiova, fanii "câinilor" au afisat un banner care întareste banuielile lui Mititelu: "Idolii vostri, jucatorii nostri: Balaci, Camataru, Niculescu, Moti. Urmeaza Andrei Ionescu"

Victor Ionescu, tatal lui Andrei, a refuzat sa comenteze afirmatia patronului din Banie, spunând ca fiul sau va evolua în Olanda. "Nu vreau sa fac valuri pe seama acestei declaratii, dar va asigur ca baiatul meu va semna în Olanda, acolo unde si-a dorit sa joace. Nici nu mai are de gând sa ramâna în România. Vreau ca pedeapsa sa-i fie redusa, deoarece FRF a încalcat Constitutia României, îngradind dreptul la munca al unui cetatean. M-am saturat ca baiatul meu sa fie batjocorit, desi a demonstrat unei tari întregi ca are valoare. Andrei este acum cu psihicul la pamânt", ne-a spus tatal fotbalistului.

Andrei Ionescu a fost suspendat de catre Comisia pentru Statutul Jucatorului din cadrul FRF pâna în iunie 2009 deoarece a refuzat sa semneze prelungirea contractului cu Universitatea Craiova, clubul la care a facut junioratul.

"Nici vorba de asa ceva! Sunt informatii false. Andrei Ionescu nu intra în vederile noastre. Sunt doar zvonuri. Noi nu luam jucatori de la Craiova."
Mircea Rednic, antrenor Dinamo

Jus7M3
28th March 2007, 15:34
andrei ionescu nu mai exista pt mine !! cine este acest baiat ?!

archaeus
28th March 2007, 22:43
Duca-s-ar la Dinamo, chiar imi doresc asta! Ba baieti, ce echipa din lumea asta ia un jucator care a stat 9 luni pe bara? Voi chiar credeti ca aia de la Dinamo sunt prosti? Ce afacere fac cu el? In locul cui sa joace la Dinamo? Sau la Steaua sau Rapid? e vrajeala de 2 lei din partea lu tas-o ca sa il reprimeasca Miti inapoi la echipa ;)

nr.zece
28th March 2007, 23:21
Ionescu, la Dinamo?

de Răzvan PURCEA
• Președintele Universității, Ion Geolgău, a declarat, cu o zi înainte de apelul în «cazul Andrei Ionescu», că deține informații din surse neoficiale potrivit cărora oameni din conducerea clubului din Ștefan cel Mare trag sforile pentru ca fotbalistul să ajungă în «Groapă»



Craiovenii l-au ținut prea mult în brațe pe Ionescu până când juniorului i s-a urcat la cap.



Azi, la CAF, se va judeca apelul înaintat de Andrei Ionescu, care solicită să devină jucător liber de contract, iar oficialii Universității se tem că, la ultima cale de atac a fotbalistului, gruparea din Bănie va fi nedreptățită.

_______________________________________



Mai mult, conducătorii Științei acuză clubul Dinamo de faptul că a contactat membrii comisiei unde se judecă apelul lui Ionescu pentru a-i da câștig de cauză acestuia. Președintele formației craiovene, Ion Geolgău, a afirmat ieri că în acest moment este posibil ca decizia finală să fie influențată de interese. “În mod normal, nu avem de ce să ne temem, pentru că regulamentul este foarte clar. În primele două înfățișări, noi am avut câștig de cauză și nu ar trebui să ne fie teamă de absolut nimeni. În schimb, am primit unele informații conform cărora cei de la Dinamo s-ar fi băgat pe fir. Mâine este ultima cale de atac pentru Andrei Ionescu, dar suntem anunțați, pe căi neoficiale, cum că unii reprezentanți ai clubului Dinamo ar fi luat legătura cu unii membri din comisia respectivă și este normal să ne temem de o eventuală decizie care ar fi împotriva noastră. Cei de la Dinamo, ați văzut, încearcă, pe orice căi, să câștige un jucător”, a precizat Geolgău.
De asemenea, președintele Universității a menționat că în acest moment chemarea lui Ionescu la naționala de juniori ridică un mare semn de întrebare: “Faptul că el nu a jucat la noi, la prima echipă, și a fost rezervă și la juniori, dar a fost convocat la națională, unde este antrenor Florin Cheran, un om care toată viața a fost atașat de Dinamo, ne face să credem că există un interes suspect în privința acestui jucător.” Geolgău a mărturisit că, în cazul în care clubul craiovean va fi nedreptățit, Universitatea va merge mai departe și va apela la forurile europene pentru a i se face dreptate: “Dacă se va face o nedreptate, vom merge la forurile superioare. Vom trece la fapte și nu este o amenințare, însă nu vom mai avea încredere în cei care slujesc fotbalul românesc. Vom merge la FIFA și UEFA, atâta timp cât un regulament este încălcat.” În legătură cu acest caz, Andrei Ionescu, cel care astăzi împlinește 19 ani, a declarat: “Nu știu de unde a pornit această idee, pentru că nici eu, nici tati nu am fost contactați de Dinamo. În țară, oricum, am jucat și voi juca numai pentru Craiova. Alte oferte nu mă interesează. Dacă voi fi declarat liber, plec la o echipă de afară.” De partea cealaltă, surse din cadrul clubului dinamovist au confirmat ieri că, în cazul în care Ionescu va fi declarat liber de contract, se va încerca transferul său la gruparea din Ștefan cel Mare.
De asemenea, se pare că interesul dinamoviștilor pentru jucătorul craiovean datează de mai multe luni, iar de aproximativ o lună oficialii din “Groapă” au început să demareze acțiunile pentru a pune mâna pe Ionescu.



În mod normal, nu avem de ce să ne temem, pentru că regulamentul este foarte clar. În primele două înfățișări, noi am avut câștig de cauză și nu ar trebui să ne fie teamă de absolut nimeni. În schimb, am primit unele informații conform cărora cei de la Dinamo s-ar fi băgat pe fir.

Ion Geolgău



Ionescu a bifat la Națională



În cea de-a doua partidă amicală dintre selecționatele de juniori Under 19, disputată ieri la Mogoșoaia, România a învins Polonia, cu scorul de 2-0. Andrei Ionescu nu a fost folosit ca titular, dar antrenorul Florin Cheran l-a trimis în teren în partea a doua a meciului, craioveanul înlocuindu-l pe jucătorul Hora. (R. P.)

Jus7M3
29th March 2007, 13:15
andrei este un capitol inchis pt Universitatea .. imi pare rau de el dar si-a facut`o cu mana lui .. nush cati jucatori din div. A refuzau un contract de 100.000 de euro pe an ..

Sasuke Uchiha
29th March 2007, 23:16
mare pacat ce sa intamplat cu el, si-a ratat cariera

Cappone
30th March 2007, 18:55
da de ce a fost suspendat andrei ionescu?
ce era obligat sa semneze cu craiova?

Cappone
30th March 2007, 18:57
am vazut acuma de ce!
nu mai e valabila intrebarea.

Jus7M3
31st March 2007, 00:18
dap era/este obligat :D

dextercioby
16th April 2007, 12:54
Andrei a fost rechemat in lot. Nu stiu cum sta cu pregatirea fizica, dar ar fi super misto sa intre in teren, chiar si 5 minute si sa le-arate "vedetelor" din "lotul Caracal" ce-i ala fotbal, ce-i ala talent,...:rolleyes:

Jus7M3
16th April 2007, 14:04
care andrei ?! :groggy: nu cunosc niciun jucator andrei ionescu !!:groggy:

reseter
1st May 2007, 09:52
imi pare bine ca a revenit andrei ionescu

Che Guevara
4th May 2007, 23:24
Se pare ca jucatorul doreste sa semneze cu Craiova in vara asta. Singura problema este ca el vrea sa semneze pe 3 ani iar clubul doreste sa il inregimenteze pe 5.

Oricum ar fi, A. Ionescu are nevoie de noi si noi avem nevoie de el. :yeah:

Kainsashiki
11th May 2007, 15:33
Andrei Ionescu vrea 500.000 de euro la semnătură



Andrei Ionescu
Mijlocasul Stiintei, Andrei Ionescu, a fost prezent astazi la negocierile cu patronul Adrian Mititelu, în vederea semnarii unui nou contract.

„Andrei Ionescu a hotarât sa continue cu Universitatea Craiova, însa solicita 500.000 de euro la semnatura si un contract anual de 100.000 de euro. Cred ca este prea mult pentru un fotbalist de 19 ani care nu a impresionat pâna acum. Probabil ca as fi acceptat sa-i dau 100.000 de euro, dar cei 500.000 sunt ca si o suma de transfer. Nu e Maradona si sa nu uite ca daca nu exista Universitatea Craiova nu era asa de departe. Deocamdata el este fotbalistul nostru”, a declarat patronul echipei din Banie, Adrian Mititelu.

Andrei Ionescu a refuzat în urma cu cinci luni sa semneze un nou contract cu clubul, asa cum prevede regulamentul, si a fost suspendat pe doi ani. Suspendarea lui Ionescu va intra în vigoare de la 1 iulie, în cazul în care cele doua parti nu se înteleg.

cat tupeu pe capul lu asta micu`...

Blu3 Lion
11th May 2007, 16:50
cat tupeu!!!:confused: asta ar trebuii sa dea el bani la club ca sa nu-l suspende si el crea 500 mii la semnatura:rosu: lasa,mai bine suspendat!!

Cappone
11th May 2007, 21:00
nu merita atat de mult andrei ionescu!hai sa fim seriosi!cine ii da lui atata?

Jus7M3
11th May 2007, 21:18
e vina lu` Mititelu .. nu trebuia sa il reprimeasca in lot !!

Che Guevara
11th May 2007, 23:06
Nu va grabiti. Daca ii vindem pe Njock si pe Wobay si ce luam pe ei dam pe A. ionescu eu zic ca facem o afacere buna. Si mai scapam si de salariile imense ale celor 2. :yeah:

Jus7M3
11th May 2007, 23:09
nu trebuie sa dam nimic pe Ionescu .. dc nu semneaza este suspendat .. eu asa stiam !!

nr.zece
12th May 2007, 13:43
ionescu nu are valoare
de cand s-a milogit mititelus analfabetus sa revina la echipa nu a jucat nimic si acum cere bani
sa stea 2 ani in parc

Che Guevara
12th May 2007, 23:52
Nu-i chiar asa. A. Ionescu are un potential enorm. Si stie cu mingea mai bine decat orice alt roman de varsta lui.

nr.zece
12th May 2007, 23:59
alti au rezultate, el nu
ce a facut el de stie cu mingea? nimic, e zero

Che Guevara
13th May 2007, 11:20
Te inteleg ca esti suparat pe el. Dar nu trebuie sa vezi lucrurile in felul asta. Hai sa avem incredere in Andrei si sa il ajutam sa ajunga acolo sus. Mai tarziu o sa ne multumeasca si el.

nr.zece
13th May 2007, 11:39
cand mai tarziu, cand are el chef?
nu se va mai putea, fotbalul nu te lasa sa il pacalesti, ori ai constanta ori nu ai

Che Guevara
13th May 2007, 13:59
Andrei are constanta dar are o problema cu banii. Atata tot.

nr.zece
13th May 2007, 14:11
unde are ma constanta?
nu are goluri marcate
nu are meciuri jucate
e umflat de mititelu si atat

Che Guevara
14th May 2007, 22:53
Fii fuminte. Pastreaza-ti masura si nu arunca cu norori intr-un om pe care o sa il pupi mult timp de acum incolo. In Divizia B ne-a ajutat enorm. Pana in iarna era titular. Pe urma nu a mai vrut sa semneze si nu l-am mai folosit.

Dar aminteste-ti de golul de la Vaslui. Si de cel cu CFR din cupa de anul trecut. Si o sa iti schimbi putin parerea despre el.

nr.zece
14th May 2007, 22:56
de pupat doar tu il poti pupa ca si pe mititelu
eu pentru 2 goluri si 2 fente nu pup pe nimeni
il scuip

*Coco*
14th May 2007, 22:58
Il luaram pe Prepelita...
Andrei:cya: :cya: copil prost ce esti ti`ai facut`o cu mana ta
Acuma stai 2 ani suspendat

Che Guevara
14th May 2007, 23:04
Eu nu obisnuiesc sa laud pe nimeni fara rost. Intai pun in balanta ce a facut cineva bine si ce a facut rau. Apoi trag linie.

Andrei are nevoie de noi, dar si noi avem nevoie de el.

nr.zece
14th May 2007, 23:10
tu oi avea nevoie de el ca noi nu
uite ca anul asta nu l-a mai pupat nimeni in fund si a fost bine

nr.zece
15th May 2007, 08:37
Trag de Ionescu
Marius Chițu

Dinamoviștii vor să-l înregimenteze urgent pe mijlocașul Craiovei, promițîndu-i că-l scapă de toate sancțiunile. Oltenii au dat mereu randament în Ștefan cel Mare! Mai ales cei veniți de la U Craiova. Vezi cazurile lui Balaci, Cămătaru, Dănciulescu, Niculescu sau Stoican. Iar acum, roș-albii îl vizează pentru un transfer imediat pe Andrei Ionescu (foto)! Mijlocașul ofensiv în vîrstă de 19 ani este suspendat pe două sezoane de Știința, fiindcă nu a vrut, sub nici o formă, să-și prelungească acordul scadent în vară.

"Cîinii" îl vor neapărat și fac deja presiuni. Încearcă să-l convingă pe tatăl fotbalistului, Victor Ionescu, cu promisiunea că odată parafată înțelegerea cu Dinamo, tînărul jucător va scăpa repede de sancțiunea pe doi ani dictată de Craiova și luată în considerare și de forurile fotbalului românesc! "Într-o săptămînă, scapă de suspendare, dacă semnează cu Dinamo!", susțin surse autorizate din Bănie că i s-a propus tatălui mijlocașului de către șefii bucureșteni. "Eu aș vrea să continue la Universitatea, dar nu mai vrea Andrei fiindcă l-a păcălit Adrian Mititelu. A cîștigat doar 60.000 de dolari în 4 ani. Acum, să aleagă oricare ofertă e mai bună pentru el", a declarat Victor Ionescu.

Maximus
15th May 2007, 10:21
Tipicele suse de vara din presa, cind n-au ce scrie. Vrajeala ieftina. E suspendat si a pierdut si orice cale de apel.

Lordliv
15th May 2007, 12:25
doua luni de acum inante, probabil andrei ionescu va fi " vedeta " furnizorilor de barfe , in ceea ce priveste transferul sau la dinamo sau aiurea...

se pare ca suspendarea lui ,nu constituie un obstacol,pentru ei!

auzi mitocanie,cica mititelu l a inselat pe ionescu ,dandu i " doar " 60 000 de euro ,pana acum,adica pana la 18 ani!

se pare ca ionescu are doar pretentii si da dovada de o nesimtite tipica pentru aceasta regiune,ca de fotbalist mare si atasament fata de stiinta ,doar che il crede capabil!:evil:

inter
16th May 2007, 08:47
Trag de Ionescu
Marius Chițu

.

:happy nu cred ca mai creste asta ... in inaltime :cool:

LeBronJames
16th May 2007, 13:40
Prea multe figuri pe capu unui jucator care nu a confirmat.

Jus7M3
16th May 2007, 20:10
ori semneaza cu Universitatea ori 2 ani sta pe bara .. simplu !!

Che Guevara
19th May 2007, 01:46
In mare sunt si eu de acord cu voi. Numai ca nu vreau sa il vad pe Andrei la alta echipa. Atat. Nimic mai mult.

In plus, este firesc sa iti apaeri interesele tu ca persoana in fata angajatorului tau. Dar sumele pe care le cere Andrei sunt exagerate. Cred ca pana la urma se va ajunge la o intelegere.

Nu inteleg de ce trebuie sa il injuram pe acest copil pana cand semneaza. Credeti ca va semna mai repede daca il balacarim? Si cum veti mai putea sa il aplaudati cand va marca pentru Craiova daca il scuipati acum?

Jus7M3
19th May 2007, 02:00
nimeni nu isi doreste sa il vada pe Andrei la alta echipa din Romania !! si eu sper sa se inteleaga partile si Andrei sa ramana la Craiova .. este un jucator bun si de perspectiva .. dar totush prea multe pretentii pt un jucator de 19 ani !!

Andrei sa munceasca si sa dovedeasca faptul ca merita banii respectivi !! :ok:

Che Guevara
19th May 2007, 22:59
De acord. Dar nu trebuie sa il injuram si sa-l jignim pentru faptul ca are probleme de rezolvat cu clubul. Sa-i lasam sa-si rezolve problemele in liniste.

Jus7M3
22nd May 2007, 14:58
nu cred ca il injura nimeni .. nu merita nici injurat !! :(

Cappone
22nd May 2007, 20:12
ii tanar inca.si cred ca de la voi va pleca numai in strainatate,ca ar fi culmea sa ajunga si asta la dinamo...

Suporter1983
22nd May 2007, 22:05
dinamo, riia fotbalului romanesc...spurca tot ce atinge, ce bine era daca se desfiinta in ianuarie 1990 asa cum fusese intentia

ASP
23rd May 2007, 10:47
il ia mama dracului pe asta daca se duce la dina*o

Che Guevara
27th May 2007, 21:39
Nu se duce. O sa semneze cu noi. Dar asa e el: se lasa greu. :happy

TYPI-STIINTA
31st August 2007, 02:32
SE INTOARCE ANDREI IONESCU?
Joi, 30 August 2007


Revenirea tehnicianului care a promovat Stiinta l-ar putea aduce înapoi si pe "fiul risipitor" al Olteniei.

Suspendat pe o perioada de doi ani din cauza refuzului de a semna cu Universitatea Craiova, Andrei Ionescu are sanse mari sa revina la echipa din Banie.

Considerat copilul de suflet al lui Stânga, Ionescu nu a uitat ca antrenorul Stiintei l-a titularizat în premiera în fotbalul românesc, tot Ovidiu ducându-l pe jucator în Olanda, la PSV Eindhoven, unde mijlocasul de 19 ani s-a antrenat timp de un an. In acest moment, Andrei Ionescu se afla în Tara Lalelelor, de unde are mai multe oferte, însa nu poate semna cu niciun club pe perioada celor doi ani de suspendare, deoarece Universitatea Craiova a trimis la UEFA un act prin care îi interzice fotbalistului sa se pregateasca la alta echipa. "Deocamdata nu s-a pus problema ca Andrei Ionescu sa revina la Universitatea, dar, asa cum Ovidiu i-a adus pe Dorel Stoica si Constantin Gargalie înapoi la echipa, este foarte posibil sa-l convinga si pe copil sa revina aici. Ovidiu si-a pus amprenta asupra lui Ionescu si nu ar fi o surpriza daca mijlocasul ar reveni în Banie", a afirmat o sursa din cadrul clubului. In cazul în care se va întoarce la Stiinta, Ionescu va fi folosit la echipa a doua, pentru a reveni la forma fizica optima, urmând ca din iarna Universitatea sa se bazeze pe serviciile sale.

Rossi
31st August 2007, 02:40
SE INTOARCE ANDREI IONESCU?

Revenirea tehnicianului care a promovat Stiinta l-ar putea aduce înapoi si pe "fiul risipitor" al Olteniei.

Andrei Ionescu plinge dupa Dinamo si tu crezi ca ii arde lui de craiova ?! :lol:

*Coco*
31st August 2007, 10:36
Andrei Ionescu plinge dupa Dinamo si tu crezi ca ii arde lui de craiova ?! :lol:


Ce javra visatoare:sleep:
Marsh in mm

ralu_u_craiova
31st August 2007, 13:35
Cred k Andrei Ionescu nu vrea sa ramana la Craiova...Oricum daca se hotaraste sa ramana nu o sa fie pt mult timp..sigur "zboara" prin alta parte...ca na...in ultimii ani asa au facut jucatorii craiovei.mai spuneau ca isi iubesc echipa, ca nu pleaca..hmmmmmm....mai bine sa plece acum...parerea mea..

VIOSALCA_25
2nd September 2007, 12:53
Nu stiu ce va mai bateti capul. pustiulica e deja o cauza pierduta. La anii astia daca deja te crezi vedeta, mai ai si mari pretentii de la club, in vreme ce tu nu ai aratat niciodata nimic la prima echipa, consider ca esti un ratat ! Altii fac eforturi sa devina titulari. Nu stiu de ce , dar sunt tot mai convins ca te va prine 30 de ani si vei ramane si tu, ca si altii ....... SPERANTA !

Lordliv
16th December 2007, 11:35
craiova a avut multe sperante ,care au " murit " sperante!