PDA

View Full Version : Ce se poate face pentru reconstructia nationalei??



Daniel David
10th June 2005, 12:03
Ce se poate face pentru reconstructia nationalei??
1) Eu unul cred ca ar trebui sa se inceapa cu fotbalul intern si asta prin demiterea lui Mitica Dragomir de la liga. Omul ala ar trebui dus la o gradina Zoo!! Trebuie adus un om serios nu un maimutoi!!

2) Cred ca Mircea Sandu ar trebui sa fie si el inlocuit. Nu se poate continua in felul acesta! S-au inlocuit o gramada de antrenori si nu s-a rezolvat nimic. Cred ca e momentul sa fie inlocuit si presedintele FRF.

3) Cred ca trebuie adus un antrenor strain la nationala! Daca Mircea Lucescu si Boloni nu doresc sa vina alta solutie nu avem! Ungaria l-au adus pe Lothar Matthaus ! Cred ca putem lua si noi exemplul lor si a altor tari ( sa ne amintim de Coreea la mondiale) si sa aducem un antrenor tanar daca nu ne permitem unul de talie internationala!!

4) Cred ca jucatorii cu aer de vedete si plini de praf si cu cearcane la ochi ar trebui lasati sa isi vada de masinile lor scumpe, iahturi si vedete playboy!! Chiar daca nu au acelasi talent macar au dorinta de afirmare si cred ca ar fi o solutie mult mai buna sa fie cooptati jucatori seriosi si tineri din campionatul intern!!

Acum as dori si din parte dvs sugestii!!

raoul6
10th June 2005, 20:40
Sunt de acord cu tine... dar cine sa faca toate aceste revolutii? E nevoie in viziunea ta de un "apostol", ceva de genul acesta. Din pacate in fotbalul romanesc nu mai are de mult asa ceva. Poate cineva cu initiativa din generatia de aur? Poate... dar cu siguranta nu va fi lasat de mafiotii astia harsiti din fotbalul nostru.

Ce alte solutii as avea? Sa puneam accent pe incurajarea morala si financiara a tinerelor talente, introducerea unui corp de control a blaturilor din fotbalul romanesc care sa fie sub comanda unui for independent.... habar n-am, sunt prea multe lucruri de schimbat... nu-i asa?