PDA

View Full Version : Cele mai asteptate filme ale anului 2007



Kainsashiki
8th January 2007, 02:17
Cele mai asteptate in 2007

Anul 2007 se anunta un an plin de premiere cinematografice mult asteptate care cu siguranta vor aduce incasari remarcabile. Este anul eroilor care in trecut au inregistrat incasari record. Acestia revin pe ecrane in 2007 in continuari care ramane de vazut daca se vor ridica la standardele ”inceputurilor”. “Piratii” ne vor ataca pentru a treia oara, “Spider-Man” isi schimba culoarea in noul film, “Shrek” se pregateste sa devina rege iar Harry Potter isi incearca norocul pentru a cincea oara pe marele ecran. Succesul filmelor de animatie din ultimii ani, i-a determinat pe marii producatori sa aduca si in 2007 acest gen in cinematografe. Familia Simpson aterizeaza din celebrul serial de televiziune direct in salile de cinema iar pentru “Bee Movie” trebuie sa mai asteptati pana spre sfarsitul anului.


“Piratii din Caraibe: La capatul Lumii” – Dupa succesul primelor doua parti, realizatorii ne asigura ca aceasta a treia parte este mult mai spectaculoasa. Will Turner (Orlando Bloom) si Elizabeth Swann (Keira Knightley) incearca sa-l gaseasca pe capitanul Jack Sparow (Johnny Depp), care in pelicula anterioara a fost inghitit de o caracatita. Filmul se va lansa spre sfarsitul lunii mai.

“Spider-Man 3” – Acelasi Tobey Maguire in rolul celebrului personaj dar de data aceasta in costum negru. Omul-Paianjen este invadat de o misterioasa substanta neagra, care-l schimba interior. Filmul este regizat tot de Sam Raimi si la cate trailere ne-au oferit producatorii, suntem tare curiosi ce a iesit intr-un final. Mai avem de asteptat pana in luna mai.

“Live Free or Die Hard” – Este al patrulea film din seria “Die Hard” care apare la mai bine de zece ani dupa “Die Hard: With a Vengeance”. Este clar ca nu se putea “Die Hard” fara Bruce Willis, fara explozii, gloante si multa actiune. Filmul se va lansa spre sfarsitul lunii iunie.

“Harry Potter si Ordinul Phoenix” – Filmul este ecranizarea celui de-al cincilea roman semnat J.K. Rowling. Daniel Radcliff a declarat ca in aceasta a cincea parte Harry Potter descopera ca viata este grea si ca oamenii pot savarsi lucruri teribile: “Una dintre temele care caracterizeaza seria filmelor este pierderea inocentei”, a spus tanarul actor. Vom avea parte de primul sarut al lui Harry Potter. Asta prin luna iulie. Filmul este regizat de David Yates (“Sex Traffic”).

“Babel” – Acest film este una dintre “restantele” cinematografice din 2006 care la noi se va lansa pe 2 februarie. Un film care in principal vorbeste despre comunicare, un subiect esential in secolul 21. Avem in distributie Brad Pitt si Cate Blanchett iar regia ii apartine lui Alejandro Gonzalez Inarritu, cel care a facut si “21 de grame”. “Babel” a fost filmat pe trei continente si este vorbit in patru limbi.

“Ghost Rider” – Actiune la maxim la inceput de an! “Demonul pe doua roti” ni-l aduce pe Nicolas Cage in rolul lui Johnny Blaze, personaj care are un secret intunecat, el este insusi Ghost Rider - care te poate obliga sa retraiesti de zece ori toate pacatele savarsite in viata; daca sunt prea multe pacate, ai sa arzi de viu. Filmul mai are un atu destul de apetisant: Eva Mendes in distributie.

“300” - Batalia de la Termopile este unul dintre cele mai celebre fapte de arme din istoria antica. Regele spartan Leonidas, interpretat de Gerard Butler, insotit de numai 300 de soldati, a blocat singura cale de acces prin care numeroasa armata a lui Xerxes I, interpretat de Rodrigo Santoro, putea patrunde in interiorul teritoriului grec. Ce a urmat veti vedea in filmul lui Zack Snyder. Premiera spre sfarsitul lunii martie.

“Shrek al Treilea” – In cea de-a treia parte a filmului din seria “Shrek”, celebrul capcaun verde este casatorit cu Printesa Fiona, dar ei nici nu s-au gandit ca ar putea deveni Regele si Regina tinutului Foarte, Foarte Indepartat. Atunci cand socrul lui Shrek cade la pat, Shrek este nevoit sa caute un mostenitor potrivit sau va fi nevoit sa renunte la mult-iubita lui mlastina pentru a prelua fraiele regatului. Cameron Diaz, Eddie Murphy sau Mike Myers sunt doar cativa dintre cei care vor da viata prin vocile lor celebrelor personaje. La jumatatea lunii mai.

“Ocean’s 13” - Cel de-al treilea film care prezinta aventurile lui Danny Ocean, interpetat de actorul George Clooney, va fi lansat in iunie 2007. Actiunea noului lungmetraj, "Ocean's Thirteen", va continua precedentul "Ocean's Twelve", lansat pe marile ecrane in 2004. Regizorul Steven Soderbergh a declarat ca aceasta va fi ultima parte a seriei aventurilor lui Danny Ocean. Brad Pitt, George Clooney, Matt Damon vor aparea si in aceasta a treia parte.

“Fantastic Four and the Silver Surfer” – Personajele din “Fantastic Four” revin si in aceasta a doua parte. Ei isi dau seama de aceasta data ca nu sunt singurii cu mega puteri din Univers. Ajung la aceasta concluzie dupa ce se vor confrunta cu puternicul Silver Surfer sau cu Planeta Galactus. In rolurile principale ii veti regasi pe Jessica Alba, Ioan Gruffudd si Chris Evans. Productia se va lansa in cinematografe in luna iunie.

“The Bourne Ultimatum” – Matt Damon revine in rolul lui Bourne, dupa primul film din 2002, “Identitatea lui Bourne” si cel de-al doilea din 2004, “Suprematia lui Bourne”. Regia este semnata de Paul Greengrass. Se va lansa in luna august.

”Blood Diamond” - Cel mai recent film in care apare Leonardo DiCaprio a starnit un imens scandal deoarece s-a considerat ca ar putea ameninta industria diamantelor pe termen lung. Actiunea filmului regizat de Edward Zwick se petrece in Sierra Leone, unde conflictele civile starnite de comertul de diamante au ucis zeci de mii de oameni. Filmul se va lansa in Romania la sfarsitul lunii ianuarie.

”Dreamgirls” – Filmul prezinta viata unei trupe de muzica soul din anii '60 si este inspirat din povestea cantaretei Diana Ross si a grupului The Supremes. Beyonce joaca rolul cantaretei Deena Jones, iar Jamie Foxx este Curtis Taylor Jr., sotul acesteia. Filmul este regizat de Bill Condon, care a scris scenariul pentru celebrul muzical de Oscar "Chicago". In februarie il veti putea vedea si la noi.

”Flags of Our Fathers” – Un nou film regizat de Clint Eastwood. Actiunea se petrece in 1945 pe insula Iwo Jima se poarta una dintre cele mai sangeroase batalii din timpul celui de-al doilea razboi mondial. In a cincea zi de lupta, cinci soldati reusesc sa ridice un steag american pe muntele Suribachi. Un film foarte apreciat de critici si care a obtinut numeroase premii. La jumatatea lui februarie in cinematografe.

”Zodiac” – Cel care a regizat filmul “Fight Club”, David Fincher, revine pe marile ecrane cu un nou thriller. Rolurile principale in “Zodiac” sunt interpretate de Jake Gyllenhaal si Robert Downey jr. Filmul este bazat pe cartea lui Robert Graysmith care prezinta povestea unui ucigas in serie care a terorizat San Francisco in anii ’60 – ’70. La noi in cinematografe in februarie.

”The Simpsons Movie” – Unul dintre cele mai longevive seriale de animatie din toate timpurile ajunge film pentru marele ecran. Acesta este primul film pentru marele ecran cu celebra familie care i-a cucerit pe americani si nu numai. Regia este semnata David Silverman. Vom vedea ce a iesit abia in luna iulie.

”Bee Movie” – Spre sfarsitul anului se va lansa acest film de animatie care va beneficia de vocile unor actori celebri precum Renee Zellweger si Jerry Seinfeld. De altfel, Seinfeld s-a implicat ca actor, scenarist si producator in acest film de animatie. Asadar, povesti cu albinute la final de an 2007.

Cum comentati aceste filme care vor aparea in 2007 ? Ce alte filme doriti neaparat sa vedeti in 2007 ?

iuli
9th January 2007, 10:24
Piratii din Caraibe...am vazut de fiecare data premiera la Mall :D o sa vad si acum :P

razwan_vs
9th January 2007, 11:02
iar o sa aiba incasari record piratii din caraibe :D

herculis
9th January 2007, 13:14
Am vazut Blood Diamond, este un film bun si destul de puternic.

In rest: mi se pare mie sau sunt mai mult sequel-uri? Au cam intrat baietii in pana de idei. Poate Zodiac sa fie interesant, deoarece Graysmith este un scriitor cu substanta.

Un film care nu este trecut acolo si pe care chiar il astept: The Golden Compass, cu Nicole Kidman si Daniel Craig.

Kainsashiki
9th January 2007, 13:17
eu astept cu nerabdare si SAW 4, care va aparea prin noiembrie:)

realmadrid.com
9th January 2007, 13:36
POC 2 n-a fost cine stie ce, sa speram ca 3-ul va fi mult mai interesant :D

Die Hard 4...astia au inceput sa reinvie filmele vechi, Rocky Balboa, Terminator 4, si acum si Die Hard :D...sa speram ca Bruce Willis n-a iesit la pensie in filmul asta..

300...cred ca este cel mai asteptat :ok:

Oceans 3....la fel, 2ul a cam dezamagit, sa vedem partea a 3a..


Eu unul, astept 300, Parfumul...Babel si ultima parte (sau asa se zice cel putin :D) din Spider Man :ok:

relansat
9th January 2007, 14:04
Inceputul e "promitator", si`anume, un an mai prost decat precedentul. Cine dreak se uita la Spiderman? :)
Piratii din Caraibe - odat` si`odat` o sa imi fac timp sa le vad pe primele ca am auzit lucruri bune despre el.
Die Hard - nu ma mai uit la filme d`astea de cand astea de cand am implinit 18 ani si mi`am pus cablu :D
300 - sa vina odat` ca mor de nerabdare, in rest mai nimic interesant. Vom trai(?) si vom vedea.

Moshu
9th January 2007, 15:22
cat am asteptat lunile trecute Apocalypto si iata ca l-am vazut saptamana trecuta..va recomand tuturor sa-l vedeti, mi s-a parut destul de bun


iar din lista de mai sus astept cu nerabdare The Simpsons :D si The Borne Ultimatum

phyxius
9th January 2007, 16:06
Inceputul e "promitator", si`anume, un an mai prost decat precedentul. Cine dreak se uita la Spiderman? :)
Piratii din Caraibe - odat` si`odat` o sa imi fac timp sa le vad pe primele ca am auzit lucruri bune despre el.
Die Hard - nu ma mai uit la filme d`astea de cand astea de cand am implinit 18 ani si mi`am pus cablu :D
300 - sa vina odat` ca mor de nerabdare, in rest mai nimic interesant. Vom trai(?) si vom vedea.

multi -- o sa fie hit mare la box-office ;). am vazut trailerul si are de toate. va concura cu piratii din caraibe si transformers. da' ceva imi spune ca tot piratii din caraibe 3 o sa iasa primu ca incasari. pt cei care n-au vazut trailerul de la transformers, puteti sa-l gasiti aici:

http://youtube.com/watch?v=3bUeuxDDR6c

die hard 4 se anunta destul de bun. din nou, pt trailer:

http://youtube.com/watch?v=cz02gyWQbvI

dragos_popa17
9th January 2007, 18:46
un trailer prea bun poate sa stransforme un film bun in unul prost

phyxius
9th January 2007, 19:11
depinde si de film. astea nu mi se par genul de filme care au in trailere singurele faze kiar misto si cand vezi filmu ramai complet dezamagit pt ca credeai ca o sa fie mult mai misto decat trailerul (fantastic four, ghost rider, ocean's 12 a fost deja si poate si 13 o sa fie la fel ca el; toate o sa fie asa dupa parerea mea). alea de mai sus...nu cred

jas2002ro
9th January 2007, 19:26
Babel, Blood Diamond si Flags of Our Fathers le-am vazut deja. In rest, astept The Bourne Ultimatum (am o slabiciune pentru Ludlum), Bee Movie (orice legat de Seinfeld suna interesant)...si am sa le vad, dar nu le astept in mod special: Zodiac si The Simpsons Movie.

dragos_popa17
9th January 2007, 19:40
Blood Diamond a fost grozav

irinaidu
10th January 2007, 00:56
chiar vreau sa vad blood diamond. cred ca imi place din nou de dicaprio . dupa o perioada in care a jucat numai in filme care pe mine m-au plictisit incredibil se pare isi revine.
piratii 3 vreau sa-i vad pt ca am inteles ca apare si marcel iures si pt ca sunt amuzanti.
die hard si ocean 13 o sa le ocolesc. si de shrek imi pare rau ca fac si 3 , nu stiu daca o sa ma uit. aoleu, care-i fascinatia cu bourne nu inteleg. de altfel si superman 3 nu inteleg ce cauta, chiar s-a uitat cineva la primele 2???
de zodiac nu am auzit pana acum, dar imi plac actorii, asa ca sunt chiar curioasa sa-l vad.
oricum , mersi de ideea de a scoate in evidenta ce avem de asteptat in anul ce a inceput.

jas2002ro
10th January 2007, 10:14
care-i fascinatia cu bourne nu inteleg.
Cel putin pentru mine e o chestie subiectiva, pe vremuri mancand pe paine cartile lui Robert Ludlum si chiar daca filmul nu reda nici pe departe complexitatea intrigii din carte, am anumite slabiciuni...aaa, si joaca si Matt Damon :ok:

irinaidu
10th January 2007, 12:52
inteleg partea cu " si joaca matt damon":yes:

Bumbescu
10th January 2007, 13:00
Diablo, de unde ai scos lista asta?

Nu cred ca sunt 2 sau 3 filme de vazut pe ea.

jas2002ro
10th January 2007, 13:05
inteleg partea cu " si joaca matt damon":yes:
I didnīt mean it that way :scared:...am vrut sa zic ca e un actor bun.

irinaidu
10th January 2007, 13:09
pai si eu tot asta vroiam sa zic, cu toate ca evident il consider si un baiat bine.

White Shadow
12th January 2007, 23:37
Piratii din Caraibe: La capatul Lumii
Primele doua parti au fost superbe , o combinatie tare de tot , comedie+aventura si sunt sigur ca si acest film se va ridica la nivelul primelor doua parti.......MA INTERESEAZA

Spider-Man 3
Alta continuare , din nou insecta buna se va lupta cu insecta rea si la final insecta buna va iesi invingatoare , cateva efecte speciale si gata filmu , cam acelasi scenariu ca si in fiecare film de acest gen......NU MA INTERESEAZA

Live Free or Die Hard
Wau , alt film din aceasta serie apare dupa 10 ani de zile , oare mai poate Bruce Willis ?......MA INTERESEAZA acest film pt ca eu il consider pe Bruce Willis un mare actor.

Harry Potter si Ordinul Phoenix
"Vom avea parte de primul sarut al lui Harry Potter"
Am crezut ca vom avea parte de prima partida de sex al lui Harry Potter , iti dai seama ca faceau astia cateva magii , hocus pocus sa tina partida 2 zile , pacat , e doar un sarut.
Sper ca la finalul filmului sa moara toti poterii aia....NU MA INTERESEAZA

Babel
NU MA INTERESEAZA

Ghost Rider
MA INTERESEAZA , de ce ?...nu stiu.

300
Filmul asta ocupa locul 1 in topul meu al celor mai asteptate filme din 2007 , imi plac foarte mult filmele istorice , sper sa nu ma dezamageasca acest film dar parca vad ca se va intampla acest lucru.MA INTERESEAZA FOARTE MULT

Shrek 3
Un film de animatie , probabil ma voi uita la el intr-o duminica ploioasa dar NU MA INTERESEAZA

Ocean’s 13
Alta continuare NU MA INTERESEAZA

Blood Diamond
Am vazut filmul ,a fost destul de bun.

Dreamgirls
NU MA INTERSEAZA

Flags of Our Fathers
NU MA INTERESEAZA

Zodiac
MA INTERESEAZA ACEST FILM FOARTE MULT

The Simpsons Movie
Cred ca va fi destul de ciudat acest film , trebuie sa vad un trailer sau ceva MA INTERESEAZA

Bee Movie
Alt film de animatie , acuma cu albinute , probabil ma voi uita la el tot intr-o duminica ploioasa in care voi fi plictisit de viata chiar daca NU MA INTERESEAZA

Ce mai ma intereseaza prin 2007 :

Norbit , ce tare poate sa fie trailerul :happy
http://www.metacafe.com/watch/253309/norbit_movie_trailer/
http://www.imdb.com/title/tt0477051/

Mr. Bean's Holiday :yeah: - martie
http://www.imdb.com/title/tt0453451/

The invasion - martie , toate filmele gen horror -thriller ma intereseaza.
http://www.imdb.com/title/tt0427392/

Hostel 2
http://www.imdb.com/title/tt0498353/

Hitman , am jucat foarte mult jocul pe PC , trebuie sa vad si filmul.
http://www.imdb.com/title/tt0465494/

88 Minutes
http://www.imdb.com/title/tt0411061/

The Number 23 , wau , trebuie sa vad acest film , de ce ? simplu , Joel Schumacher a mai regizat Phone Booth , tot respectul Joel tata pt filmele pe care le faci , sunt pur si simplu mai deosebite decat alte filme dar nu inteleg ce cauta Jim Carrey in acest film , in fine , nu conteaza.
http://www.cinemagia.ro/movie.php/The_Number_23?movie_id=14718&wnd=_default&hist=1
http://www.imdb.com/title/tt0481369/

Rush Hour 3
http://www.imdb.com/title/tt0293564/

Dupa Happy Feet asta din 2006 vom avea parte de alt film cu pinguini in 2007 , cica un film cu pinguini care fac surf:happy , bine ca nu joaca golf sau sah :happy
Surf's Up
http://www.imdb.com/title/tt0423294/

Si SAW IV , cum am putut sa uit de Saw 4.
http://www.imdb.com/title/tt0890870/

phyxius
13th January 2007, 00:16
Spider-Man 3 - va fi mare hit la box-office si va concura cu Pirates of the Caribbean 3 si Harry Potter 5 mai mult ca sigur (dar desigur tot piratii vor castiga...ca si anul trecut cand l-au distrus pe Superman).

The Departed/Blood Diamond - 2 filme cu dicaprio in care actorul joaca foarte bine, ambele nominalizate la Golden Globes pt cel mai bun actor (tot dicaprio).

Flags of Our Fathers/Letters from Iwo Jima - ambele regizate de Clint Eastwood si ambele au primit nominalizari la Golden Globes (cel mai bun director) si macar una va fi nominalizata si la Oscaruri (la fel si The Departed si Blood Diamond).

Dreamgirls - desi nu l-am vazut si nimic nu ma inspaimanta mai mult decat Beyonce intr-un rol relativ serios, toata lumea vorbeste de rolul foarte bine jucat de Eddie Murphy, mai ales criticii, care spun ca merita un Oscar pt cel mai bun actor in rol secundar.

Babel - in aceeasi situatie cu Oscarurile si Golden Globes (pe 15 ianuarie aflam cum au iesit :P)

Ghost Rider - film normal de actiune bazat pe Marvel Comics. singurul lucru bun la el e ca il are pe Nicolas Cage care poate sa il salveze (dar asta nu inseamna ca o va face). lumea nu prea e sigura daca e capabil sa joace rolul unui supererou (sau in cazul asta, anti-erou). filmul ori are sanse sa iasa bunicel (nu bun) ori mai praf decat The Punisher.

Live Free or Die Hard - va fi un film de actiune bun. doar atat. asta e si scopul lui. daca stallone a putut sa-l mai joace pe rocky si mai vrea sa-l readuca pe rambo pe marile ecrane atunci bruce willis sigur poate sa joace fara probleme rolul lui John McClane inca o data.

Ocean's 13 - nu era nevoie nici macar de un Ocean's Twelve pt ca multa lume nu l-a apreciat deloc dar poate aceasta va salva seria. ori asta, ori o ingroapa - in ciuda distributiei stelare (care il include de data asta si pe Al Pacino).

300 - doar 2 posibilitati pt filmul asta: ori va fi iubit, ori le va placea doar catorva fani ai trailerului. daca e in gen sin city (si nu vrea sa spun doar in realizare vizuala) dar ca realizare per-total atunci va fi iubit :D. Zack Snyder a mai regizat doar Dawn of the Dead (vbesc doar de filme pt marele ecran) dar i-au mai fost incredintate si viitoarele proiecte "Watchmen" si "Rainbow Six" -- ecranizarea dupa celebrul joc.

phyxius
19th January 2007, 22:19
un alt film foarte interesant al lui 2007 se anunta Shooter. distributie: Mark Wahlberg, Danny Glover, Elias Koteas, Michael Pena. un film cu elemente asemanatoare seriei Bourne.

un fost sergent si lunetist american - Bob Lee Swagger (Wahlberg) este gasit traind in exil de guvernul US care il roaga sa ii ajute in depistarea unui lunetist care e pe cale de a-l asasina pe presedintele Statelor Unite. Wahlberg, un patriot, este de acord sa ii ajute doar ca sa afle in ziua presupusei asasinari ca intregul atentat a fost inscenat sa para ca si cum el ar fi adevaratul asasin. Swagger fuge si scapa pt moment de autoritati cu scopul de a ii lovi mai tare decat s-ar fi asteptat vreodata folosind cunostintele sale legate de contra-inteligenta si razboi.

http://www.imdb.com/title/tt0822854/

pt trailer: http://youtube.com/watch?v=5FLJPVMxCXg

Sasuke Uchiha
19th January 2007, 22:21
eu abia astept 300, spiderman 3 , Flags of Our Fathers , Letters from Iwo Jima

phyxius
19th January 2007, 22:27
Flags of Our Fathers a aparut de ceva vreme pe torrentzi ;).

Sasuke Uchiha
19th January 2007, 22:36
:D
chiar acum il descarc!

Bogdy LFC
19th January 2007, 22:45
RUSH HOUR 3

Cel mai misto film ce sta sa apara.....parerea mea:ok:

A.k.a
24th February 2007, 21:17
Alien Vs Predator 2, mi-au placut filmele cu predator, dar AVP nu, is curios cum o sa iasa partea a doua

phyxius
6th March 2007, 14:05
clip nou din Spider-Man 3 de 7 minute jumate:

http://youtube.com/watch?v=5RzDLZcBcTQ

Sergio_D
6th March 2007, 14:15
super... abia astept sa il vad :rolleyes:

TenisFan
9th March 2007, 12:59
300 baaaaaaaaaaaa...Acest film nu vrea sa exprime un fapt istoric el doar se inspira din asta pentru a crea un film pentru entertainment...De fapt filmul este o adaptare dupa comic-book-ul lu` Frank Miller care a fost fascinat cand era pustan de filmul The 300 spartans...In consecinta el a facut o carte de benzi desenate cu personaje fantastice(diversi monstri si animale care participa la lupta) si filmul este o adaptare dupa aceasta carte de benzi desenate...Acest film se doreste a fi entertainment pur(chiar daca unele lucruri istorice coincid) asa cum este si Piratii din Caraibe...300 in schimb va fi extrem de greu de receptat pt unii indivizi deoarece contine violente extreme plus cateva scene de amor mai explicite asa... :shocked: Eu il voi considera cel mai bun film facut vreodata datorita cinematografiei care este absolut fenomenala...Nu stiu ce va place voua la un film (realitate,character development,drama umana,isi face unul nevoile si trebuie sa arati asta pt ca e uman si trebuie sa vedem si noi = ce tampenie si asa mai departe) dar pentru mine filmul este film in primul rand...Adica trebuie sa exprime prin imagini ceva iar daca imaginile sunt absolut senzationale(ca o pictura si aici pot sa aduc ca argument North by Northwest care primeste 10 doar pt scena cu urmarirea in campul ala deschis cu coceni de porumb care e absolut fenomenala ) pe mine nu ma intereseaza prea mult character development-ul sau cu cine tin sau cine mi-e simpatic si cine nu.. :| Asa si filmul asta nu poate fi vazut decat la cinema...Altfel ar fi o greseala...In concluzie: tatal lor... ;)

phyxius
9th March 2007, 23:41
tot legat de spider-man 3 ( poze cu venom de data asta :D ):

http://www.worstpreviews.com/forums/showthread.php?p=658#post658

Prome
9th March 2007, 23:47
300 il astept de prin octombrie :D
abia astept sa apara nu mai e mult

little_earl
10th March 2007, 00:05
tot legat de spider-man 3 ( poze cu venom de data asta :D ):

http://www.worstpreviews.com/forums/showthread.php?p=658#post658

tare, slabanogul ala din That 70's Show joaca pe Venom :D

Cneazul
11th March 2007, 16:13
multe filme promitatoare in 2007:D Ghost rider l-am vazut!! destul de fain, dar nu pot sa spun ca intra in "Top 10-ul meu personal"

TenisFan
11th March 2007, 20:10
Cneazul spune-ne si noua care este topul tau 10 personal...Ghost rider fain aproape de top 10 dar nu chiar :-j :happy mega comic...Eu vreau sa vad ultimu` film al lui Fincher cica e lung... :-ss Zodiac pe numele lui si uitandu-ma pe imdb am observat ca are o nota decenta spre buna...Sa vedem...Mie mi-au placut foarte mult Seven si Fight Club si il astept pe asta sa vad cum ii... :groggy:

Cneazul
11th March 2007, 20:29
promit ca o sa postez top 10-ul meu personal! dar trebuie sa ma gandesc ce filme sa pun:D adevarul e ca am vreo 200 de filme pe primul loc:D

phyxius
11th March 2007, 20:34
lasa-ma sa ghicesc.. multe cu chuck norris, frank zagarino, brian gennesse, jeff speakman, don the dragon wilson, karate, explozii, efecte speciale, CGI, gagici?

TenisFan
11th March 2007, 21:28
Daca acest top 10 nu include filme gen: The good,the bad and the ugly sau 12 angry men sau North by Northwest sau Rear Window sau A clockwork orange atunci ar fi extrem de bine sa includa: The Shawshank redemption,Cidade de deus,Fight Club sau Schindler's list... ;)

Cneazul
12th March 2007, 16:12
faceti pariuri pe top 10-ul meu:P?

TenisFan
12th March 2007, 18:21
faceti pariuri pe top 10-ul meu:P?Nu... :( Dar eu merg pe Matrix... ;)

phyxius
12th March 2007, 19:11
desi filmul nu e prin lista threadului mi-a facut cu ochiul si mi s-a parut destul de interesant.

1408

Horror/Thriller

Distributie: John Cusack/Samuel L. Jacskon/Mary McCormack

filmul e bazat pe povestea scurta cu acelasi nume a lui stephen king. dupa moartea fiicei sale, Mike Enslin (Cusack) este obsedat de viata de apoi si incepe sa studieze supranaturalul devenind un scriitor respectat cu doua bestseller-uri in domeniu. din pacate, in toti anii in care a studiat fenomene paranormale, Enslin nu a avut noroc si de fiecare data a fost dezamagit negasind nimic care sa il ajute sa comunice cu fiica lui. Mike e intrigat cand gaseste informatii despre camera 1408 dintr-un hotel al carui manager este nimeni altul decat Samuel L. Jackson (domnul Olin). camera este presupusa bantuita datorita faptului ca toti cei care statusera in ea murisera in mai putin de o ora. personajul lui Cusack nu vrea sa renunte pana nu dovedeste ca evenimentele nu sunt nimic mai mult decat coincidente si legende urbane si de aceea il convinge pe Olin sa il lase sa doarma o noapte in temuta camera 1408. din pacate pt. Enslin, prin ce va trece in acea camera nu e deloc legenda urbana, ci ceva mult mai sinistru.

pagina imdb: http://www.imdb.com/title/tt0450385/

trailer: http://youtube.com/watch?v=gKqPlIFokig

Cneazul
12th March 2007, 20:49
nush care e top 10-ul meu preferat! imi place click(asta pentru ca e printre ultimele filme vazute), lucky number slevin e destul de imprevizibil(d`aia imi place). american ninja l-am vazut de zece ori pana la varsta de 8 ani si inca de zece ori dupa aia, braveheart, cu mel gibson e fantastic! gladiatorul la fel!si matrix e fain(daca tot mi-a amintit de magicus federerus:P), lord of the rings e un film bun:P . The asasins(cu stalonne si antonio banderas). am multe filme preferate ce sa zic?:happy toate cu stalonne, multe cu van damme( in special In Hell(2004). cu arnold schwarzenegger... de fapt nu mai zic ca fac discriminari! sigur am uitat ceva filme fantastice:D. oricum sa nominalizez si cateva seriale preferate printre care: knight rider, John Doe, MacGyver, Airwolf, Seinfeld,etc.etc.