PDA

View Full Version : cel mai bun stelist in sezonul 2004-2005



DaRk_Star
6th June 2005, 17:29
desi in returul asta ne-am chinuit serios si,cu o etapa inainte de finalul campionatului,mai avem doar un singur punct avans,nu se poate sa nu fi fost vreun jucator remarcat tot sezonul...

care credeti ca a fost jucatorul sezonului pentru steaua,aici incluzand nu numai campionatul,ci si cele 12 meciuri din cupa uefa...?

eu l-as numi aici pe dorinel munteanu care a jucat constant bine...daca nu ar fi fost indepartati, hamutovski si neaga si-ar fi putut arata clasa si in retur,in timp ce oprita sau radoi au fost o perioada importanta accidentati...

Paul
6th June 2005, 21:15
votul meu merge la banel ...

uti2102
6th June 2005, 22:05
Da, Banel a fost dintre cei mai activi in retur.

SORENSEN
7th June 2005, 00:59
D Munteanu , este un exemplu pt toti.

Neamtu
7th June 2005, 11:58
Cel mai constant a fost Dorinel. Un adevarat exemplu pentru toti jucatorii romani.
Dar Rica Neaga a fost magnific in tur. Avea ceva din entuziasmul in joc al lui Lacatus. Datorita lui am ajuns in primavara europeana. Pacat ca patronul e orb si batut in cap.

Hard
7th June 2005, 14:57
:drak: dorinel,banel si mirel

dragos_popa17
7th June 2005, 18:20
Daca ar ar fi ramas, eu consider ca neaga ar fi devenit cel mai bun jucator al campionatului pt Steaua. Nici asa nu e departe.

don_denver
7th June 2005, 18:54
dorinel munteanu...daca ar fi toti ca el...

Paul
7th June 2005, 22:48
Daca ar ar fi ramas, eu consider ca neaga ar fi devenit cel mai bun jucator al campionatului pt Steaua. Nici asa nu e departe.
daca ramanea neaga , eram campioni dupa etapa 25 :)

DaRk_Star
7th June 2005, 23:29
ehee..daca ramaneau si neaga si hamu si nu aveam problemele cu oprita, eram campioni de acu 7 etape...

dar deh,neaga a plecat,hamu la fel,dica nu e agreat de suporteri,dorinel e prea batran,radoi isi face vant...ne-o facem singuri...:(

viorel 31
8th June 2005, 08:14
...o fi bine, o fi rau ca un jucator la apusul carierei la 37 de ani sa fie liderul unei echipe care trage la titlu?!?
Am votat Munti, este un exemplu de urmat pt tanara generatie, mare pacat ca nu are inlocuitor nici la Steaua si nici la Nationala.
Alti jucatori emblematici pt Steaua ultimului an sunt "il capitano" Mirel Radoi si "coreeanul" Riki Neaga.

FORTZA STEAUA!

dragos_popa17
8th June 2005, 11:56
Asta e problema la Steaua in acest moment. Nu avem un "cel mai bun jucator". Joaca toti bine da' nimeni nu joaca excelent, si numai cu bine e greu sa castigi campionatu'.

SORENSEN
13th June 2005, 12:09
Ba avem un "stelist" senzational --PUBLICUL a fost ceva ce in romania nu se poate decat pe Ghencea.

uti2102
13th June 2005, 13:31
La anul o sa avem cel putzin patru jucatori care mor pe teren : Munti, Mirel, Banel shi Opritza. Despre Banel nu pot decat sa redau ce-a spus un prieten la meci : "de-ar fi totzi tziganii din Romania ca el acum eram departe" :drak:

Darkslowstar
13th June 2005, 13:43
Cel mai bun stelist 2004/2005 a fost Walter Zenga. Tot respectul pt munca lui la Steaua. Titlul si excelentul parcurs european i se datoreaza in foarte mare masura.

Vand vise
13th June 2005, 14:14
Dica, golgheterul echipei, cel mai bun jucator din Divizia A

tanita
13th June 2005, 15:55
MUNTI.
22 > 17 + 3 GT :evil:

viorel 31
13th June 2005, 16:08
MUNTI.
22 > 17 + 3 GT :evil:
...intotdeauna 22 > 17 + 3 :drak:

sun
13th June 2005, 20:38
Intotdeauna , Steaua va Straluci mai tare decat latra cainii sau decat urla leii , sau decat "fuge" Trenu .

ata ete :ok:

DaRk_Star
16th June 2005, 23:44
MUNTI.

mai mult de jumatate din stelisti sunt de parere ca dorinel a fost cel mai bun stelist...
din pacate se pastreaza traditia...dupa neaga si hamu,care au fost cei mai buni in sezonul trecut,si dorinel pleaca de la steaua...dar deja m-am plictisit sa sublinez rolul ursului grizzly... :headbang:

o sa ajungem ca dinamo...dar macar aia ii vand,nu ii determina sa plece...

SORENSEN
17th June 2005, 00:17
A plecat :headbang: :headbang: :headbang:

Mariusmadmax
24th June 2005, 17:47
Adrian Neaga !
pacat ca avea rotite lipsa !!!

DaRk_Star
24th June 2005, 19:58
ce conteaza..? rica ne facea meciurile... acum ne uitam lung daca il loveste mingea in cap pe dica...:(

daca ar reveni neaga,nu as mai vrea nici un alt transfer...

Mariusmadmax
3rd July 2005, 16:16
Asa ceva nu este posibil !!!

giovany
3rd July 2005, 16:40
desi in returul asta ne-am chinuit serios si,cu o etapa inainte de finalul campionatului,mai avem doar un singur punct avans,nu se poate sa nu fi fost vreun jucator remarcat tot sezonul...

care credeti ca a fost jucatorul sezonului pentru steaua,aici incluzand nu numai campionatul,ci si cele 12 meciuri din cupa uefa...?

eu l-as numi aici pe dorinel munteanu care a jucat constant bine...daca nu ar fi fost indepartati, hamutovski si neaga si-ar fi putut arata clasa si in retur,in timp ce oprita sau radoi au fost o perioada importanta accidentati...
Chiar daca a fost huiduit si fluierat, mie mi s-a parut ca Nicolae Dica a facut on sezon bun.Sa nu uitam ka in retur , prin golurile sale, steaua a luat multe puncte, inclusiv golul victoriei ku poli timisoara.


ehee..daca ramaneau si neaga si hamu si nu aveam problemele cu oprita, eram campioni de acu 7 etape...

dar deh,neaga a plecat,hamu la fel,dica nu e agreat de suporteri,dorinel e prea batran,radoi isi face vant...ne-o facem singuri...:(
ai dreptate...

Paul
3rd July 2005, 17:00
ce conteaza..? rica ne facea meciurile... acum ne uitam lung daca il loveste mingea in cap pe dica...:(

daca ar reveni neaga,nu as mai vrea nici un alt transfer...
tot ne trebuie un mijlocas !

giovany
3rd July 2005, 19:54
Un atac format din Riki Neaga-Victoras Iacob si un mijloc format din Nicolitza pe dreapta Dumitru si Paraschiv in centru si Dica pe stanga .In aparare un Ogararu,Radoi,Ghionea si P.Marin si portar pe Tudor.Asta mi se pare echipa ideala pt noul sezon.

DaRk_Star
3rd July 2005, 22:32
Un atac format din Riki Neaga-Victoras Iacob ....

daca ar reveni neaga,atacul ar fi neaga-oprita...asta pentru ca oprita este clar peste victoras iacob....

dar cum rica nu se mai intoarce,cel putin nu vara asta,vom vedea la anul un atac oprita-iacob...sper sa fie ok si asa... :yeah:

Paul
3rd July 2005, 22:49
da ce zici de un atac Oprita , Neaga - Iacob ... cu Oprita extrema dreapta , si Neaga pe stanga ;
Si Iacob varf de careu ;

un 4-3-3 ... linie de mijloc cu Nicolita - Paraschvi - Bostina :great:

DaRk_Star
3rd July 2005, 22:53
da ce zici de un atac Oprita , Neaga - Iacob ... cu Oprita extrema dreapta , si Neaga pe stanga ;
Si Iacob varf de careu ;

un 4-3-3 ... linie de mijloc cu Nicolita - Paraschvi - Bostina :great:

mah,in loc de 4-3-3,ar merge un 4-2-3-1...
si,cum neaga nu va reveni,cu ce avem acum,ar arata cam asa:
paraschiv si dumitru la mijloc (2) ,nicolita pe stanga,dica in centru si oprita pe dreapta (3)-in spatele varfului masiv,de careu,iacob (1).... asa nu merge? :D

uti2102
4th July 2005, 11:36
Sa fiu sincer, de la mijloc in sus avem un KKT mare. :mda:

SORENSEN
5th July 2005, 00:06
Daca anul trecut a fost zic eu fara probleme D Munteanu , sezonul viitor cred ca B Nicolita ,Radoi si Oprita vor fi cei care vor fi cei mai in forma.

DaRk_Star
6th July 2005, 10:26
radoi oricum este printre cei mai buni..
oprita isi va reveni din accidentare dar sa nu uitam ca datorita lui zenga a ajuns la forma care l-a trimis la nationala...in lipsa lui walter,nu stiu cat de bine se va descurca oprita...
nicolita este intr-adevar o mare promisiune si in sezonul urmator trebuie sa devina o confirmare si o certitudine...