PDA

View Full Version : retrogradarea craiovei a fost intamplatoare???



777
6th June 2005, 01:15
ashtept parerile voastre :ok:

odata cu trecerea timpului incep sa realizez ca retrogradarea craiovei nu a fost intamplatoare... sa cred ca totul a fost regizat... sa cred ca totul a fost facut cu buna "stiintza", atat din partea jucatorilor cat shi din partea conducerii!!!!! sa fie doar o inchipuire a mea?

BornWild
6th June 2005, 01:40
Ba.......chestia asta e putin cam delicata.....daca e sa stam sa analizam concret, eu zic ac a fost ceva necurat la mijloc..........acuma, eu nu stiu cine e in spatele acestei combinatii: ori Staicu, care a facut o noua inginerie financiara cu contractele jucatorilor cum s-a mai vehiculat ( ceea ce eu unul nu prea cred), ori de "sus" a fost dictata asta (acum vor veni rau intentionati si vor spune idiotenii......daca vor zice ceva, sa le dea Dumnezeu sa ne vada pe toti suporterii Craiovei cu un ochi) .......oare nu au fost f multe "greseli" de arbitraj impotriva Craiovei in ultimul timp?.....dc un presedinte al unei ligi isi da cu parerea despre o echipa ca va retrograda in plin campionat?.....cum de Craciunescu trimite arbitrii care provin din orasele in care sunt contracandidate la retrogradare?..........poate mai tarziu vom afla acest mister......ceva nu miroase a bine

Gonzo
6th June 2005, 01:54
va fac o schema scurta:

-PSD era la conducere

-Bulucea trebuia sa gaseasca un cumparator sa scape echipa din mainile lui Netoiu ca venea campania electorala

-PSD l-a fortat pe Dinel sa ia echipa in schimbul neinceperii urmaririi penale in mai multe dosare

-astfel PSD a iesit cu imagine buna si a castigat alegerile

-initial lui Dinel i s-a promis sprijin din partea autoritatiilor pt ca apoi sa fie lasat balta

-a urmat o perioada in care Dinel a fost dus cu zaharelul pana s-a saturat si s-a hotarat sa scape de echipa

-singura modalitate sa scape de ea era sa arate cat e de incompetent

-si a retrogradat-o

-si a vandut tot sa iasa si in castig

-bineinteles ca Mitica stia ca o sa retrogradam, pt ca asta a fost obiectivul lui Dinel si nu avea cum sa-l rateze, era culmea... :D

-de asta nu a mai pus nici un presedinte nimic... de asta nu mai era prin club nimeni decat femeia de servici...

dextercioby
6th June 2005, 02:03
Dezinteresul celor cu bani si cu bune intentii legate de club (asta fiindca cei care au avut pîinea si cutitul au avut bani,dar nu si suflet de suporter) inceput cu plecarea lui GCP in '96 si terminat cu balamucul '05 n-avea logic cum sa duca in alta parte.

Cei mai buni jucatori au fost vinduti,iar din urma nu venea nimeni.

Din pacate,am retrogradat pe merit,asa cum am promovat in '54 & '64.

Daniel.

EDMOND_
6th June 2005, 13:15
Mie mi se pare ciudat ca juniorii astia care vor juca cu Otelul stau de doua saptamani in cantonament..... stiti cine plateste? Tot Staicu.... cred ca Mititelu va lua doar numele echipei si locul in divizia B..... iar Staicu nu va iesi definitiv din fotbal..va pastra pentru el Universitatea II .... sau, ma rog, o va pasa unui apropiat al lui impreuna cu totii jucatorii tineri care au mai ramas...

BornWild
6th June 2005, 15:30
Mie mi se pare ciudat ca juniorii astia care vor juca cu Otelul stau de doua saptamani in cantonament..... stiti cine plateste? Tot Staicu.... cred ca Mititelu va lua doar numele echipei si locul in divizia B..... iar Staicu nu va iesi definitiv din fotbal..va pastra pentru el Universitatea II .... sau, ma rog, o va pasa unui apropiat al lui impreuna cu totii jucatorii tineri care au mai ramas...


Pai ar avea o explicatie dupa parerea mea ( "exista o explicatie" ca sa citez pe Leana lu' Partag) ......eu zic ca nu e exclus ca Staicu sa ramana patronul echipei si sa-l bage ( pt a cata oara?) pe acest Mititelu iarasi la inaintare.....fiind bine stiut ca toate afacerile lui Mititelu sunt defapt ale lui Staicu

Gonzo
6th June 2005, 19:37
Edmond esti off topic :rosu:

de retrogradare nu zisasi nimic :mda:

EDMOND_
6th June 2005, 21:58
Aparent sunt off topic.... am spus destul, doar ca nu am fost prea explicit....

D10
6th June 2005, 22:21
Nu stiu daca a fost voita retrogradarea, dar nici nu l-a deranjat prea tare pe Staicu. Gonzo are dreptate. Staicu nu voia echipa. A si recunoscut ca a luat Resita deoarece stia ca-si scoate bani din transferul lui Chivu si din imaginea lui Oprita. Nu il intereseaza decat tunurile.

litza
6th June 2005, 23:19
Si eu cred ca a fost ceva din interior.Un dezinteres total al conducerii.

dumy84
6th June 2005, 23:21
Si mie mi se pare ceva dubios. Acum sa fim seriosi, nu avea Craiova cel mai prost lot din divizie. Anu trecut au avut un retur de senzatie si acum au cazut ca din avion. Cineva cred ca a avut interesu sa preia echipa intr-o stare cat mai proasta si cat mai avantajos la pret. Pai de ce a fost desfiintat lotul???, De ce nu s-a reconstruit echipa pe un schelet cat de cat experimentat???

litza
6th June 2005, 23:27
Pai a venit Rednic cu trupa lui sa ia campionatul,dar intre timp s-a razgandit

litza
6th June 2005, 23:28
Cred ca Staicu nu a mai vrut sa bage bani in echipa,a vrut sa-si scoata si el ceva bani si de asta a retrogradato.Asa poate sa vanda mai repede toti jucatorii

777
7th June 2005, 11:10
eu cred ca netzoiu l-a avut cu ceva la mana pe staicu......
nu cred ca era staicu atat de prost sa retrogradeze echipa, dupa care sa o vanda ca la targ! cred ca jucatorii s-ar fi vandut mai bine de pe un loc 5-6 in divizia a! putea sa vanda jucatorii cu un pretz mult mai bun shi pleca atunci!
ceva e putred aici! mai ales ca plecarea jucatorilor a avut loc cu trei etape inainte de sfarshitul campionatului!!!!

shi dupa parerea mea, nu cred ca pot fi acuzatzi jucatorii de plecarea asta in grup la dinamo! nimanui nu cred ca i-ar fi placut sa joace pe un salariu de cateva ori mai mic shi fara nici o shansa de afirmare!

inter
7th June 2005, 11:29
shi dupa parerea mea, nu cred ca pot fi acuzatzi jucatorii de plecarea asta in grup la dinamo! nimanui nu cred ca i-ar fi placut sa joace pe un salariu de cateva ori mai mic shi fara nici o shansa de afirmare!

problema e ca handibelii aia care sunt denumiti de tine "jucatori" chiar n-au facut nimic , trebuia sa aduca bani de acasa pt. "performanta" lor , nu sa spuna ca au plecat la "mai bine" :mda:

singura consolare ar fi sa-i retrogradeze si pe aia la care s-au dus :evil:

777
7th June 2005, 11:38
problema e ca handibelii aia care sunt denumiti de tine "jucatori" chiar n-au facut nimic , trebuia sa aduca bani de acasa pt. "performanta" lor , nu sa spuna ca au plecat la "mai bine" :mda:

singura consolare ar fi sa-i retrogradeze si pe aia la care s-au dus :evil:

NU ESHTI OBIECTIV.... PUNE-TE IN LOCUL LOR! TU CE-AI FI FACUT???? SHI SA NU MAI IEI CU SPIRITUL OLTENESC.... CA ALA NU TZINE DE FOAME!!!

inter
7th June 2005, 11:41
ce sa spun, ar trebui sa-i faca solomon si "cetateni de onoare" ai Craiovei pt. reusita lor!

in cur ia durut de Stiinta , niste epave ........... asta ca sa vb. elegant!

bogho
7th June 2005, 11:46
cam cu 4-5 zile inainte de a se transfera, cei din contingentul Dinamo declarau ca nu vor pleca de la echipa. Chiar daca au fost pusi pe liber, nu cred ca negocierile s-au derulat intr-o zi sau maxim doua.Cred ca se negocia transferul la Dinamo cu mult mai inainte.
Nu le reprosez ca au plecat unde au plecat ci ca nu au avut coloana sa declare ceea ce au de gand, sau sa nu declare nimic. Nu sa se bata in piept ca ar ramane in B, chiar si pe jumate de contract, iar ei erau deja cu 1 picioar si 3 sferturi in barca Dinamo. E cam acceasi situatie care a fost si in cazul lui Claudiu Niculescu, care la o zi dupa ce declara ca ramane la Craiova, se antrena cu Dinamo.

777
7th June 2005, 11:48
Tre Sa Recunoshti Ca Staicu Shi-a Urmarit Interesu, Iar Jucatorii Interesu Lu Staicu! Asta E Viatza La Patron, Nu Crezi?

inter
7th June 2005, 11:49
interesant ar fi de urmarit , ce vor face cei care nu-si vor gasi echipe :D:D sa vezi cum isi vor pune "cenusa-n cap" .. :P

BornWild
7th June 2005, 13:09
Cu riscul de a ma credea putin extremist, vreau sa va spun ca nu imi pare rau ca s-au interzis executiile in pietele publice......imi pare rau, deasemenea, ca in Oltenia nu exista inca o grupare separatista pt a intevenii in situatii de genul acesta....daca ar fi astea, atunci sunt curios daca acest militian nemernic si-ar mai permite sa faca asa ceva cu o echipa cladita din munca unor "nemuritori" si venerata de atatea milioane de oameni.

EDMOND_
7th June 2005, 13:36
Pai in situatia asta ar trebui sa incepeti executia de la Ilinca ..uitati prea repede de unde ni se trage.... atunci au inceput problemele Universitatii si s-au agravat cu fiecare an ....

777 .... de ce ar fi Staicu mai vinovat decat Ilinca si Netoiu.... aia au primit o echipa cu jucatori multi ( si buni!).... Daouda, Moti, Ilie Iordache si Guso... nu sunt jucatori proveniti din pepiniera Craiovei... ti se pare ca au fost furati ? ti se pare asa simplu sa faci o echipa in A de la zero? A mai reusit cineva asta pana acum?
Da-mi un exemplu sa putem face o comparatie....
Atat timp cat suporterii sunt in relatii bune cu Ilinca , stau la masa la restaurant cu el si il saluta cand vine la stadion ce naiba mai vorbim !?

BornWild
7th June 2005, 13:45
In privinta lui Ilinca ai dreptate..........defapt de acoloa plecat tot raul...si sa nu uitam ca in perioada lui Ilinca, clubul a apartinut pt o perioada clanului Fulgeran, in contul datoriilor facute de acesta la poker......lucru care nu prea multa lume il stie

Puc
8th June 2005, 04:45
Personal cred că retrogradarea Stiintei nu a fost planificată.Cine să fie atît de inteligent să-si lege numele pe veci cu o asemenea performantă??Dacă e să ne luăm după "valoarea" lotului ,puteam să terminăm campinatul pe un loc 9-10 acolo.Sunt toti o apă si un pămînt in divizia A.Eu cred că sansa,inspiratia, situatia de moment au fost potrivnice si că fotbalul ăsta e echitabil cîteodată.De ani buni Universitatea se tot chinuia cu cangrena .Si de ce să n-o spunem :noi trebuia să cădem in B atunci cind a plecat Netoiu cu toti jucatorii si am inceput campionatul cu o adunătura de fotbalisti.Nu vă aduceti aminte cum făcea misto Netoiu:"Chiar nu se găseste un oltean adevărat să cumpere această echipă?"Păi ce să facem taică ,că poate noi oltenii nu am stiut să furăm atît asa cum ati făcut-o voi ,miliardari de carton! :rosu:

EDMOND_
8th June 2005, 13:08
Corect. Vezi ca ne uitam la noapte la meci, poate te vedem la televizor.... :drak:

Puc
8th June 2005, 23:59
Corect. Vezi ca ne uitam la noapte la meci, poate te vedem la televizor.... :drak:

Meciul se joacă în Argentina.Va fi un meci greu pt Brasil ,cred că argentinienii vor incerca să cîstige prin presiune ,că altfel nu văd cum :)