PDA

View Full Version : Ce credeti va trece Andrei pavel de calificari la Australin Open?



Val
4th January 2007, 15:11
Eu cred k va trece si va ajunge cel putin in turul 2 sau 3 chiar daca are 33 de ani. Eu cred in continuare ca Andrei intr-o zi buna poate bate pe oricine chiar si pe Federer sau Nadal.

Ady
4th January 2007, 15:20
depinde ce tablou va avea ...

ana888
4th January 2007, 19:58
cum sa nu treaca??:scared: Ma zgarii pe ochi daca nu trece:headbang: :P

Celso
4th January 2007, 20:01
joaca calificari:o: :o: :o: ??? vaiii :|:|:|...

TaciAcolo
4th January 2007, 20:38
e expirat

Ady
4th January 2007, 21:37
e alternativa 11 pentru intrarea pe tabloul principal, dar tinand cont ca e inceput de an si nu sunt accidentati nu prea are sanse sa intre ...

andrei este pe 113 parca din cauza ca nu prea a mai jucat in toamna asta ... oricum are sansa unui inceput "fresh" ca sa zic asa pentru ca nu are foarte multe puncte pe nicaieri de aparat ...

Angel66
4th January 2007, 23:39
e expirat

cate tampenii vorbesc unii..:mda: Andrei trebuie sa treaca de calificari...are nevoie de meciuri si de rezultate bune...ptr februarie:D

Ady
5th January 2007, 00:19
eu ma tot bucur ca francezii nu sunt in forma (monfils, grosjean si PHM au jucat prost saptamana asta) dar cine stie cum vor juca si ai nostri ...

intre timp s-a mai retras cineva si Pavel e alternativa 10 :) oricum slabe sanse sa intre direct ... :(

Iulya
5th January 2007, 00:24
de calificari trece ( de nu :headbang: :headbang: ) da mai departe depinde mult si de sansa ...

Go Pavel:yeah: :yeah:

Ady
5th January 2007, 02:08
eu cred ca s-ar descurca mult mai bine direct pe tablou decat in calificari ...
in calificari sunt multi jucatori pe care nu-i cunoaste si care pot face surprize ...

Alberto
5th January 2007, 02:12
pai si daca trece de calificari se opreste in turul I sau II, pentru ca intervine oboseala dupa meciurile jucate in calificari :mda:

Ady
5th January 2007, 02:15
nu cred ca ar fi vorba de oboseala, AO este turneu intins pe doua saptamani, in primele tururi poti sa prinzi si cate doua zile pauza ... joaca ei cate doua meciuri pe zi cu ajutorul masajelor si bailor cu gheata, la doua zile nu cred sa fie probleme ... depinde acum si ce noroc are la tragerea la sorti in cazul in care se califica si depinde si cata mila vor avea de el organizatorii cand vor face ordinea de joc ...

Alberto
5th January 2007, 02:24
parerea mea e ca trece de calificari dar se opreste in turul I...un feeling..:P

nush...acum sa vedem si tabloul....

Ady
5th January 2007, 02:31
poate pica iar cu moya :)

Ady
5th January 2007, 17:05
s-a retras si kiefer, mai aproape cu un loc :P

Ad3ana
5th January 2007, 19:26
sper sa castige calificarile si sa intre pe tablou unde desigur va intalni un jucator de valoare, poate cap de serie :(
dar e posibil cum a zis si ady sa nu treaca de calificari tocmai pt ca va evolua contra unor jucatori tineri si f. ambitiosi, carora andrei nu le cunoaste jocul, deci care il pot surprinde.
iar in cazul asta nu ar avea multe sanse si nu cred k e nimeni in masura sa-i reproseze ceva daca nu ar trece de calificari. trebuie sa-l sustinem si la bine si la greu.
sa fim realisti si sa luam in calcul si varianta nefericita daca nu ar prinde un loc pe tablou. oricum eu am incredere in el k se va mobiliza f. bine.
nu ma indoiesc de valoarea lui, pt k ii stiu jocul si stiu ce e capabil sa realizeze atunci cand e in forma. poate reusi meciuri f. bune si sa obtina rezultate extraordinare, ignorand clasamentele si sfidand statisticile, insa tot atat de bine stiu k poate sa piarda de la orice jucator daca nu intra motivat pe teren.
tot datorita motivatiei a produs o mare surpriza in 2006 la AO cand si-a trecut in palmares victoria auspra lui moya care a fost f. dezamagit k a pierdut in primul tur si chiar a zis la conferinta de presa k se antrenase f. mult pt AO si se simtea pregatit...insa andrei a jucat si mai bine si asta pt k altfel alternativa era f sumbra : pica din primii 100 jucatori si urma l la urmatoarele turnee sa joace calificari sa prinda loc pe tablou :) asadar motivatia face minuni uneori :P
Go Andrei!

iuli
8th January 2007, 11:15
e expirat

dak ai observa cati expirati sunt mai sus in clasament... :rolleyes:

TaciAcolo
8th January 2007, 11:23
are o varsta totusi se enerveaza mult prea repede in timpul meciurilor ...mare lucru nu mai poate sa faca chiar daca trece de calificari

dumy84
8th January 2007, 11:50
Depinde mult de tablou. Saptamana trecuta Younes El Aynaoui a ajuns la cei 36 de ani ai sai in turul secund la Doha, unde a fost eliminat greu de Ljubicic, dupa un joc foarte strans. Cred ca Andrei, daca va prinde o saptamana buna, poate prinde o optime de finala :)

iuli
8th January 2007, 11:59
are o varsta totusi se enerveaza mult prea repede in timpul meciurilor ...mare lucru nu mai poate sa faca chiar daca trece de calificari

Mai zice un "m***** matii" in timpul meciului si aia e :D