PDA

View Full Version : FIFA 07 sau PES 6 ?



razwan_vs
3rd January 2007, 15:44
FIFA 07 ii kalumea ca il putem juca si pe direct ip ...pes 6 nu il putem decat daca avem jocu original..ca grafica zic ca ii mai bun pes6

TaciAcolo
3rd January 2007, 15:46
nu am jucat pes6 ..am jucat pes5 si mie se parea la grafic sub fifa06 :P si controlu cam aiurea

razwan_vs
3rd January 2007, 15:52
adevaru ca pesurile in general is facute pt platforma de playstation ...si au facut si pe PC ...dar se joaca bine cu joysticku' care are...la pes 6 ma enerveaza ca nu sunt decat 2 configuri pt tastatura si amandou is cam aiurea ...si ma mai enerveaza ca unii jucatori au numele pus la misto :ras-plans:

TaciAcolo
3rd January 2007, 15:55
nu au drepturile sa foloseasca emblemele si numele echipelor de asta zic ca e grafica naspa si echipamanetele jucatorilor ...fifa07 best:yeah:

razwan_vs
3rd January 2007, 16:00
au incheiate numai cu unele echipe cele mai tari...din lume ..are nationala romaniei :D ii cel mai misto ....si jucatorii is facuti mai kalumea ca la 07 ...da tu daca nu ai jucat de unde stii ca ii naspa grafica ?

TaciAcolo
3rd January 2007, 16:15
daca pes 5 fost naspa

razwan_vs
3rd January 2007, 16:18
pai asta ii mai misto :D i-a si fa rost de el

TaciAcolo
3rd January 2007, 16:24
am stat 2 zile sa-l trag de pe net pes5 :ras-plans: cu netu meu de la rds ..da poate se merita:D

Datenshi
3rd January 2007, 16:32
Numele se rezolva cu un patch. Controlu' e mai realist, normal ca daca vii de pe fifa pare naspa. Eu m-am jucat fifa de la '98 pana la 2004 de am rupt. Apoi am descoperit pes4. End of story. :D

razwan_vs
3rd January 2007, 17:39
ai patch pt nume ?

Datenshi
4th January 2007, 15:05
La 5 a fost, dar atunci patchul romanesc a aparut mult mai tarziu si apucasem sa ma interesez. Acum nu m-a mai preocupat, nu stiu daca in afara de rpatch a mai aparut si altceva.

Laur_Farul
14th February 2007, 10:26
Amandoua dar mai mult FIFA'07 :D !

Cneazul
11th March 2007, 16:38
fifa 2007 e de valoarea lui Pes 3. PES 6 e cu 10 clase peste fifa 2007! eu joc PES 6 pe playstation 2 si e super ! poate ca pe PC nu ai suficient control pt ca joci cu tastatura! hai ca plec sa-i bat pe fratemeo la un pes 6 ! eu cu juventus el cu bayern:D
http://www.youtube.com/watch?v=Zee6f6NZpR0 cand faceti asemenea faze pe fifa 07?

razvanel-dida
21st March 2007, 23:08
http://www.******* unul dintre siteurile dedicate pt Pes6 unde putetzi primi orice raspunsuri in legatura cu jocul ..... download liga 1 burger... stadioane romania...echipamente echipelor din romania...mingi ...fetze jucatori romani si multe altele

P.S ... ii FAIN tare ;)

david the begin
7th April 2007, 21:15
ca sa schimbati controalele la pes 6 apastai pe setings si apoi va descurcati ( sper )

Sasuke Uchiha
7th April 2007, 22:03
pes 6 este mult mai bun :ok:

Sergio_D
7th April 2007, 22:26
Da' rezolutia din joc nu o pot schimba ? Si... tastele, cam aiurite... cum pot sa deposedez ? :confused:

TaciAcolo
7th April 2007, 23:57
ar fi super bun daca ar merge jucat si pe net:D

N0_NaM3
11th April 2007, 21:42
mda...si faulturile alea care le da arbitrii ptr adversari, strica tot jocul...eu d`aia nu ma joc pes, k ma enervez..:)
prefer fifa..;)

Datenshi
6th May 2007, 00:30
Da' rezolutia din joc nu o pot schimba ? Si... tastele, cam aiurite... cum pot sa deposedez ? :confused:

Stiu ca e cam tarziu, dar... In folderul in care e instalat jocul e un fisier settings, schimbi de acolo tot ce vrei.


@robyyy: merge jucat pe net. :D

Sergio_D
6th May 2007, 00:57
niciodată nu e prea târziu să afli ceva folositor :P

merci :)

Datenshi
6th May 2007, 01:07
cp.

Incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult sa joc in echipa.

Catalanul
6th May 2007, 01:28
@robyyy: merge jucat pe net. :D

doar daca ai jocul original :rolleyes:

Datenshi
6th May 2007, 01:48
Exact.

Sergio_D
6th May 2007, 13:40
Nu m-am putut obișnui cu PES deloc... taste aiurea, nu știu să fac deposedări... am încercat și cu gamepadul, parcă e ceva mai bine, dar nici la ăla nu mă descurc... :groggy:

Datenshi
6th May 2007, 14:08
Cum adica taste aiurea, nu ti-am zis de unde sa le pui?

Andreiy
7th June 2007, 12:07
PES da clasa la Fifa cu mult de tot, e incomparabil!!!
Fifa nu face altceva mai ales in 2007 decat sa copie dupa pes mai multe faze...:rosu:
saracii de la ea sports nici n-au fost in stare sa faca un public mai real, nimic aproape...doar niste copy/paste de la pes...sa fim seriosi...pes e mult mult peste!

TaciAcolo
7th June 2007, 12:19
e penibil pes...grafica mult sub fifa
fifa a fost si o sa ramana cel mai bun

Andreiy
7th June 2007, 12:30
poti sa argumentezi dc e penibil?
probabil pt. ca nu-ti place tie.

RazvyVG
7th June 2007, 18:00
imi da careva un link unde pot sa gasesc patchuri la fifa07. ma intereseaza ala de iti da mai toate campionatele lumii. merci anticipat

Bogdy LFC
7th June 2007, 20:05
Greu de spus.Totusi eu sunt adeptul jocului FIFA :D

Sergio_D
7th June 2007, 20:09
Cum adica taste aiurea, nu ti-am zis de unde sa le pui?

cam tarziu raspund, dar totusi :D

mi-ai spus de unde se schimba, dar nu ma pot obisnui, pur si simplu :groggy:

FIFA a inceput sa ma enerveze, mai ales portarii din joc... si nu-i halesc pe cei care joaca doar cu Barcelona... :mda:

Astia de la EA Sports l-au facut pe Eto'o de parca ar fi gazela, fuge de rupe pamantul. La fel si Messi sau Ronaldinho... pai mai prinde-i daca poti... :mda:

Andreiy
8th June 2007, 11:59
slow e rezolvarea...
din pacate lumea pe direct ip nu vrea sa joace fotbal real...
da` oricum, iti dau dreptate, si la slow e facut TAAARE IREAL
prefer pes, incepand de ieri, de cand l-am luat, pes6 ;) fotbal adevarat. si publicul se apropie de realitate, si atmosfera si tot. chiar zici ca joci fotbal in pes, comparativ cu fifa.
bravo konami. in scurt timp, fifa va fi un joc uitat dak ea sports continua asa.

baubau
8th June 2007, 12:14
FIFA - De vreo 3 ani nici nu mai stiu e exact acelasi joc, imbunatatit foarte putin la grafica.Se vede ca e facut de americani sau canadieni, n-au nici o treaba cu jocul in sine, mai ales cand vezi ca jucatorul asteapta pasa, de fapt asteapta sa ajunga mingea la el,sta,contempleaza,priveste mediteaza pana ajunge mingea la el.De goluri nu mai zic, foart rar iti iese un gol care sa nu semene cu celelalte.Singurul bonus la ei,este ca au licentele la majoritatea jucatorilor si echipelor si au un plus de viteza la joc. Iar comentariul..fucck..e obsesiv de repetitiv de vreo 100 de ani incoace?

PES- grafica foarte misto, gameplaying-ul e la fel, pacat ca nu s-a facut un patch un add-on ca sa nu mai vad numai X,O si A, mi se pare ca si la winning eleven tot tastele de la playstation sunt,iar sa le modific,e enervant ca nu le nimeresc mereu.Ar mai trebui sa fie facut mai ca lumea campania la manager,si mai multa viteza in joc.Iar la licente nu mai comentez nimic


Ma duc sa bat mingea pe maidan,ala e cel mai bun fotbal:)


PS:FIFA :Inceracati sa nu faceti nimic cu un jucator care are mingea in timpul meciului si jucati cu calculatorul....cea mai buna tragere de timp:))))

Andreiy
8th June 2007, 12:23
asta incercam si eu sa subliniez...in fifa, totul e atat de tipic, incat n-ai cum sa NU te plictisesti.
de la an la an vin si ei cu o mica imbunatatire in gameplay, in rest mai nimic. seceta totala.