PDA

View Full Version : Dinamo-cea mai iubita echipa din tara



Grigorie
25th August 2003, 23:36
Daca nu credeti,uitati-va pe topul site-urilor,la www.top100.ro unde,la sectiunea Sport,site-ul oficial al clubului Dinamo devanseaza toate celelalte site-uri care reprezinta echipele de fotbal din Romania si din afara. :yeah:
De remarcat diferenta categorica de voturi fata de cele mai bine situate site-uri ale Craiovei si cel al Timisoarei.Si asta deoarece Dinamo are suporteri bine reprezentati IN TOATA TARA si nu numai in orasul de origine al echipei.Dinamo Bucuresti are si cel mai mare numar de fun-club-uri din tara(mai ales in Ardeal dar si in Moldova).
Dinamo este de asemenea singura echipa de club romaneasca care a strans la un meci al sau in cupele europene 80 000 de spectatori(cu Liverpool). :jump: /hello
:kiss: Dinamo!

alt.core
25th August 2003, 23:54
fun-cluburi ??? :D :D
asta mi-a placut!
site-ul oficial al lui Poli practic nici nu a fost lansat si totusi creste constant la vizitatori. Mai vorbim peste cateva luni ! 8)

viole(n)t
25th August 2003, 23:56
Dinamo este de asemenea singura echipa de club romaneasca care a strans la un meci al sau in cupele europene 80 000 de spectatori(cu Liverpool)

...din care trei sferturi au venit pentru Liverpool

Tudose
25th August 2003, 23:59
Eu votez "Nu in totalitate".
In primul rand, trebuie facuta distinctia dintre "suporter" si "simpatizant" (s-a mai discutat despre acest lucru pe forum). Apoi, si eu am accesat site-ul lui Dinamo, desi nu sunt nici suporter, nici macar simpatizant.
Sondajele sunt destul de relative referitor la acest subiect. In 1998, ziarul "ProSport" a facut o ancheta de genul "Care este echipa voastra favorita?". Pe primul loc a fost Steaua, apoi Craiova, Dinamo, Rapid (nu mai tin minte ordinea exacta), pe locul al cincilea venind Argesul. Iata ca pe acest forum predomina oltenii si timisorenii. La meciuri, spectatori foarte multi si foarte pasionati vin la Timisoara, Craiova, Arad. Deci, daca ar fi sa ma exprim in termeni de statistica (INFAS-IRSOP 8) ), as spune ca trebuie facute neparat trei lucruri: definirea notiunii de suporter, stabilirea criteriilor de apreciere si gasirea unui esantion reprezentativ.

Sorin
26th August 2003, 00:07
Craiova are peste 40 de situri, voi 4 eu intru des :drak: am si votat tot felul de lucruri :evil: Nu are nici o relevanta , spectatorii de la stadion da.
Cu Liverpool m-as fi dus si eu, dar nu locuiesc in Bucuresti.Cred ca a fost tot bucuresteanul acolo, mai ales pe vremea lui ceasca.La Craiova, daca ar fi avut stadion de 200 000 locuri, toate s-ar fi ocupat, tu nici nu-ti inchipui de cite zeci de ori depasea numarul de cereri de bilete , oferta clubului desi poate ai auzit si tu . Media voastra de spectatori este de 3000 , daca scadem de aici suporterii vizitatori si neutrii, nu cred ca sinteti 1000 de dinamovisti adevarati care va duceti meci de meci in groapa.Va laudati cu fun-cluburi de 5 sau 6 membri de prin coclauri aflate la sute de km
de groapa, sint militieni peste tot in tara :evil:
Cred ca Universitatea Craiova are mai multi suporteri in Bucuresti ca dinamo :D Nu intrati in discutiile despre galerii la primele locuri.Sinteti dupa Universitatea Craiova,Steaua Bucuresti,Politehnica Timisoara si Rapid Bucuresti dar posibil sa fiti si in urma altor cluburi ca UTA sau Petrolul s.a.m.d. :drak:

Tudose
26th August 2003, 00:15
Dragii mei, corect este "fan-club" (club de sustinatori), nu "fun-club" (ceea ce s-ar traduce mai degraba prin "club de distractie", "club de ras").

Grigorie
26th August 2003, 00:17
Apoi, si eu am accesat site-ul lui Dinamo, desi nu sunt nici suporter, nici macar simpatizant.

Nu e de ajuns sa accesezi site-ul,pt a vota!Nu stiu cum e in cazul altor site-uri,dar pe www.fcdinamo.ro exista o fereastra unde POTI SAU NU sa votezi site-ul pt top 100.Ma indoiesc ca suporterii altor echipe ar face acest lucru!Deci tu nu ai votat, doar ai intrat pe site. :thinkso:
Oricum,am cativa prieteni din Pitesti care sunt dinamovisti si care mi-au spus ca sunt destui suporteri ai lui Dinamo pe acolo.M-au mintit? :happy

Tudose
26th August 2003, 00:26
E adevarat ca exista simpatizanti ai lui Dinamo in Pitesti. Suporteri... mai putini, si poate ca a doua optiune, dupa Arges (desi poate parea ciudat). Cunosc personal pe cineva care e infocat suporter F.C. Arges, dar tine si cu Dinamo, exceptand meciurile directe. Tu unde locuiesti, Grigorie?

Grigorie
26th August 2003, 00:33
Sunt student in Bucuresti,dar provin din Focsani. :P

Grigorie
26th August 2003, 00:34
Acum,Deep Purple intra in scena.....

alt.core
26th August 2003, 00:38
nu Tudose, pt. Dinamo sunt fun-cluburi !!! :D :D :D :D

Grigorie
26th August 2003, 00:43
Scuze,Grobari,omul cat traieste invata!Tudose a explicat frumos ca se zice fan-club si nu fun-club.E ok,de acum stiu,nu mi-e rusine sa recunosc ca am gresit. :)

deep purple
26th August 2003, 00:46
Acum,Deep Purple intra in scena.....

:D :D :D
Ti-ai facut rost de poze cu mine? Ti-am spus... pentru o suta de parai iti dau si autograf pe ele. O sa poti s-o inramezi pe peretele de la "fun-clubul" vostru.
Asa mai era un junior dinamovist pe-aici care se lauda ca toate biletele de la peluzele stadionului Lia Manoliu au fost epuizate cu 2-3 zile inainte de finala cupei de catre dinamovisti. El chiar credea ca au navalit dinamovistii sa cumpere tot ce era pe-acolo. Bineinteles ca vine un alt dinamovist apoi si multumeste conducerii care a cumparat ambele peluze si a dat intrare libera dinamovistilor. :D
Era finala cupei si culmea dinamovistii din bostonsani, iashington nu au aparut. Cred ca erau prea ocupati cu "fun-clubul" de la ei din oras.


P.S. Grigorie, cred ca si canadienii sunt 100% caini. Ai vazut ce culori au pe drapel? :D

deep purple
26th August 2003, 00:47
Las' mai c-a fost simpatica faza cu "fun-clubul". Mai greseste omul dar se potrivea de minune expresia. Ceva de genul "dinamovistii de la taverna".

Tudose
26th August 2003, 00:52
Sunt student in Bucuresti,dar provin din Focsani. :P
Am avut si eu un student din Focsani si era tot dinamovist. Probabil ca atractia e mai mare catre marile cluburi din Bucuresti pentru cei care provin din orase fara traditie in Divizia A (cazuri similare am intalnit si in alte orase mici).

alt.core
26th August 2003, 00:55
ok, fara suparare, m-am amuzat putin dar nu cu rautate ! :yeah:

deep purple
26th August 2003, 01:00
Cred ca asta e explicatia tudose... iecsista o iexplicatie... Si se mai intampla ca orasele mici sa fie impartite in doua tabere, cea a stelistilor si cea a dinamovistilor si bineinteles ca atunci ei desi pleaca de-acasa intr-un oras mai mare (la studii sau la munca) tot cu impresia ca in lume e plin de dinamovisti raman.
Eu cum am mai spus in toata viatza mea la Timisoara am avut un singur coleg in liceu care spunea ca ii placea de mic cum juca Dinamo. Dar nu l-am auzit sa vorbeasca de galeria lor sau sa-si cumpere fulare alb-roshii sau sa tina cu Dinamo in meciul direct cu Poli. Oricum pentru ca a facut prostia sa spuna asa ceva a fost multi ani shtoul tuturor microbistilor din liceu.
Asa ca Grigorie, daca te nasteai si locuiai in Timisoara sau Craiova azi te intrebai ca si noi de ce se da atata Dinamo si Steaua la televizor ca pe cati ii stiu nu-i intereseaza?

Grigorie
26th August 2003, 01:01
Misto faza cu "Bostonsani si Iashington".Dar trebuie sa recunosti ca am fost inspirat cand am prevazut intrarea ta in scena.
Nu imi doresc un autograf cu Deep Purple,eu prefer formatii gen Pantera si Puddle of Mudd,chiar si Red H.C.P ,nu imi plac lalaielile anilor 70.

deep purple
26th August 2003, 01:04
Pai cu varsta o sa-ti placa si alea. Nu intram daca nu ma invitai, e destul de rasuflat si plictisitor subiectul. Noroc cu eroarea ta cu "fun-clubul".
.......Fara suparare.

Grigorie
26th August 2003, 01:05
Am avut si eu un student din Focsani si era tot dinamovist.
Sa inteleg ca dialoghez cu un profesor sau asistent universitar? :thinkso:

Tudose
26th August 2003, 01:08
Sa inteleg ca dialoghez cu un profesor sau asistent universitar? :thinkso:
In momentul de fata sunt profesor asociat la Facultatea de Automatica in Bucuresti (adica predau acolo, dar cartea de munca nu e la Politehnica).


Cred ca asta e explicatia tudose... iecsista o iexplicatie... Si se mai intampla ca orasele mici sa fie impartite in doua tabere, cea a stelistilor si cea a dinamovistilor si bineinteles ca atunci ei desi pleaca de-acasa intr-un oras mai mare (la studii sau la munca) tot cu impresia ca in lume e plin de dinamovisti raman.

Grigorie a plecat in Bucuresti, iar acolo chiar sunt ceva dinamovisti... Daca ar fi plecat la Craiova sau la Timisoara, probabil nu ar fi prins picior de dinamovist, asa insa e explicabil.

Grigorie
26th August 2003, 01:16
Pt Purple:de ce ai avea tu nevoie de 100$ de la unul ca mine?Sau acolo unde esti tu,nu prea dai rezultate in munca?

Sorin
26th August 2003, 01:43
daca intrebai care este cea mai detestata, dinamo iesea campiona. Si nici motivul pe care il tot invoca un dinamovist, ca aveti palmares nu sta in picioare, steaua are palmares superior. Steaua a resusit sa se desprinda de armata, voi sinteti toti sub tutela ministerului de interne, voi ati creeat cooperativa pe vremea lui ceasca si cam toate trofeele voastre poarta stigmatul trisarii. cum ati luat ultimul titlu sau ultima cupa,ca sa revenim la zilele noastre

deep purple
26th August 2003, 01:53
Pt Purple:de ce ai avea tu nevoie de 100$ de la unul ca mine?Sau acolo unde esti tu,nu prea dai rezultate in munca?

Mai intai intreaba-i pe jucatorii de baseball cu contract de 3-4 ori pe an cat Zidane care taxeaza pe juniori cu 50 de parai ca sa le dea un autograf pe minge. Si cand te gandesti ce sport plictisitor...
E un program de tot kktul aici pe cablu ii zice E! si toata ziua arata pe unde se mai ascund J LO cu gagiul ala al ei... Ben parca. Sau pe unde s-a imbatat Van Damme sau cata amenda i-a dat politia lui DiCaprio. Barfe din astea pentru cei plictisiti. Ei bine, si tu ai inceput sa ma chestionezi de orelele la care postez erai curios la cat ma culc si poate ca urma si intrebarea "cu cine?" iar acum te cam intereseaaza si ce muncesc si pe cati bani. Ma simt vedeta pentru tine ce mai!!! :D
Eu am scurtat povestea si m-am oferit sa-ti dau dinainte un autograf. Era chiar asa de greu sa te prinzi de asta.
Mai Grigorie, asteptam mai mult de la tine ma. :P

Sorin
26th August 2003, 01:55
Grigorie, la Focsani se fac poale in brau ?

deep purple
26th August 2003, 02:47
Ce n-am inteles inca nici acum. Simona Marinescu zice ca amenajarea pistei a fost facuta de catre clubul Dinamo si nu de catre MI. Pai odata bat toba ca ministerul se ocupa de atletism si alte sporturi si nu mai au legatura cu ei apoi tot ei o dau la intors ca de fapt ei au platit noua pista de pe stadion. Se cam bat cap in cap aici. Poate pentru unii e usor sa minti si la televiziunea nationala.

Blue
26th August 2003, 04:59
:D :D :D astazi fu ziua glumelor mah? :D :D :D ce intrebare e asta la tine mah grigore? :D :D :D ce top mah? 100? :D :D :D
eu zic ca sintetzi tare .iubitzi voi" :D :D :D
Da' lasa asta, vad ca nu raspunsesi la cea mai interesanta intrebare.
La Focsani se fac mah ,poale in brau? :D :D :D
Hai sa fii iubit :D :D :D da' nu cum e "iubit" dinamo :D :D :D

Subiectiv
26th August 2003, 14:53
Poate nu interveneam dar vad ca obsesia lui Borcea cu "singura echipa din Romania care a adus in tribune 80000 de suporteri la un meci de fotbal" a prins la mai toti fratii sai de suferinta si este reactualizata din cand in cand. Trebuie sa recunosc acum ca la vremea respectiva Borcea fie a apelat la ceea ce se cheama "minciuna prin omisiune", fie (mai putin probabil) are serioase probleme cu gandirea logica :crazy:
Mergandu-se pe "prezumtia de nevinovatie" i s-a explicat :deal: atunci omului ce insemnau cei 80000 de spectatori. Indirect raspunsurile au fost date si celor care poate l-au crezut atunci pe directorul-suporter.
Din pacate, asa cum spuneam mai devreme, se gasesc inca destui voluntari gata sa lanseze periodic pastila pe piata. Numai ca acum povestea cu pricina nu poate fi etichetata decat ca DEZINFORMARE (cu premeditare, daca vreti).
Practica nu este noua si a fost folosita cu mult succes de Securitate pe vremea lui Ceasca (exista pare-se o directie specializata).

csehi
26th August 2003, 15:22
Si mai zicea ca toti erau dinamovisti...ca aveau steaguri alb-rosii!Pai de unde stia el ca nu erau rapidisti,stelisti sau progresisti cu steaguri alb-rosii care-si manifestau simpatia fata de Liverpool?
Imi povestea un amic mai in varsta ca inainte de meciul tur ziceau ca nu s-au simtit f bine in cantonamentul lui Everton unde au stat,pt ca era o"oaza alb-albastra"(citat aproximativ din amicul respectiv).

the_big
26th August 2003, 16:27
dinamovistule moldovean cu nume de fotbalist oltean ,in primul rand ai fost sau ai vazut meciul cu Liverpool !? daca da o sa iti dai seama ca atunci au fost cel mult 60000 de romani nu de dinamovisti iar galeria a stat la tr II unde nu erau doua sectoare cu steaguri cu dinamo,nu vreau sa cred ca esti mai idiot ca Borcea ,care pe vremea aceia fi sigur ca nu avea nici o treaba cu dinamo ,sau poate doar gradul de militian !
La acel meci au fost microbisti romani sa -i vada pe jucatorii lui Liverpool,:Grobelar,Lee,Rush........

Subiectiv
26th August 2003, 17:20
Intamplator am fost si eu la meciul cu pricina desi simpatia mea pentru Dinamo este la fel de mare ca a lui Bush Jr. pentru Bin Laden :ciocan: pentru ca la vremea aceea erau prea putine alternative de petrecere a timpului liber si in plus puteam vedea pe viu pe Liverpool, una din echipele mari ale Europei.
Fara sa am vreo emotie in legatura cu rezultatul, imi aduc aminte ca ma uitam la meci ca la un film in care nu te implici emotional, mai ales ca lucrurile au fost repede lamurite de Ian Rush. La sfarsit nu eram suparat :x (dar nici bucuros ca a murit capra vecinului 8) ).

Dar nu suport :x :x :x sa fiu (impreuna cu multi altii) "inregistrat" de Borcea :vomiton: sau altii ca el :ciocan: in categoria "suporter dinamovist" !

gicu
26th August 2003, 17:41
de cand categoria "suporter dinamovist" trebuie sa fie "inregistrata, aprobata sau alte cele" de catre oameni de genul Borcea? Eu nu vad dependenta asa mare intre suporteri si cei care isi zic conducatori de club. Aia de intra in astfel de categorii "sprijinite" de Borcea, Becali, Stefan, Copos, Staicu, etc., nu cred ca ar putea fi numiti suporteri (ntz, iar revenim la notiunea de suporter...sa caute unu' in Dex sa ne potolim odata :happy ).

PeaceKeeper
26th August 2003, 17:54
candva avea Dinamo cei mai multi suporteri,dar s-a schimbat mult topul de atunci.Mai este iubita echipa Dinamo doar ca de foarte putini

Subiectiv
26th August 2003, 20:10
Gicule, daca te uitzi mai atent o sa vezi ghilimelele de la "inregistrat".
Daca vrei, poti "traduce" catalogat, desi mie nu prea-mi place termenul.

Bogdan
27th August 2003, 16:06
Nu stiu dacă are cei mai mulți suporteri,dar are într-adevăr foarte mulți.
FORZA DINAMO!

Albastreata
27th August 2003, 16:29
Se poate vedea limpede dupa cati spectatori are la meciuri, dupa cati se inghesuie sa-i sustina pe forum... :D . Multi? :drak:

Bogdan
27th August 2003, 16:52
Nu dupa cati sustinatori are pe forum îți dai seama.Că nu toată lumea are posibilitatea să dialogheze pe un calculator.Si nu stiu toti sa dialogheze pe forum.
FORZA DINAMO!!!

Sorin
27th August 2003, 17:24
e si asta posibil, pentru militieni e mai greu la calculator :evil:

Timisoreanul
27th August 2003, 17:24
Pai tocmai asta este ideea Bogdane, de fiecare data cind erau transmise meciuri din groapa, stadionul era cam pustiu, cel putin tribuna a doua era saraca tot timpul goala si asta la un stadion micut, doar in comparatie cu cele din Bucuresti, sa nu mai vorbim despre cele din Timisoara, Craiova, Constanta sau chiar Bacau.

Grigorie
27th August 2003, 17:54
Timisorene,problema este ca dinamovistii sunt atrasi doar de meciurile cu adevarat importanta nu de orice meci de acasa al lui Dinamo cu echipe ca Fc Arges,Gloria Bistrita,Farul etc.De ex,in returul de anul trecut cu Astra din cupa au fost cred vreo 20 000.(spun asta deoarece stadionul are capacitate 18 000 dar erau pline si spatiile de deasupra tribunelor precum si aleele cu scari dintre sectoare)
In al doilea rand Dinamo spre diferenta de Poli are suporteri si in Satu-mare si in Resita si in Botosani.Ori nu au cum acestia sa vina la orice meci al lui Dinamo de pe teren propriu.
Ideea este urmatoarea:Poli are suporteri multi,dar mai putini ca ai lui Dinamo,si acestia sunt situati toti(sau marea majoritate) in zona Timisoarei,lor fiindu-le relativ usor sa se duca la fiecare meci al echipei lor favorite de acasa,mai ales ca pt ei si un meci Poli-Fcm Bacau este unul de mare atractie.Ori la un meci Dinamo-Fcm Bacau vin numai o parte din suporterii lui Dinamo din Bucuresti,iar astia care vin fie sunt f atasati echipa pt ca sunt destui care considera un astfel de meci ca "neinteresant".Oricum si evolutia slaba a echipei din ultimul timp isi pune amprenta destul de mult.Numai bine! :thinkso:

gicu
27th August 2003, 18:35
Subiectiv, si in mesajul meu inregistrat, aprobat apar intre ghilimele :)

Sorin, esti in stare sa-ti exprimi opinia si fara sa jignesti?

viole(n)t
27th August 2003, 23:29
Ori la un meci Dinamo-Fcm Bacau vin numai o parte din suporterii lui Dinamo din Bucuresti,iar astia care vin fie sunt f atasati echipa pt ca sunt destui care considera un astfel de meci ca "neinteresant".

Imi pari un tip ok, cu care se poate sta de vorba, dar, din dorintza de a te contrazice cu totzi, itzi ies unele "perle" din gura.

Este adevarat ca Dinamo are multzi fani in Romania, m-am exprimat shi eu parerea vizavi de acest subiect (mai precis, de modul in care a ajuns dinamo sa aiba simpatizantzi peste tot in tzara).

Totushi, eu vreau sa atrag atentzia asupra altui fapt:
Shi eu sunt suporter Poli shi niciodata nu am considerat un meci "neinteresant", fie ca Poli juca cu Dinamo, fie cu Minerul Motru. Asta face diferentza dintre un suporter adevarat shi un "pseudosuporter" care vine okazional la stadion. In cazul vostru, numarul "suporterilor" adevaratzi, care vin constant la stadion se situeaza in jurul cifrei de 2-3000 de oameni. Restul vin la meciurile cu steaua, rapid, etc pt a injura, eventual pentru atmosfera din tribune, etc.

P.S.: Eu am incercat sa-tzi raspund mereu cu argumente. Am facut-o shi atunci cand ai spus ca la Timisoara oamenii vin la meciuri din plictiseala...
O dovada in plus ca nu ai avut dreptate e faptul ca UMT-ul, cand a fost in A, a avut o medie de spectatori relativ mica (circa 5.000 de oameni/meci). Ceea ce dovedeste ca la Poli (cu o medie de 20.000 de inshi/meci) se vine totushi din alte motive decat din plictiseala.

deep purple
27th August 2003, 23:44
Pai da Violentule, tu n-ai inteles ca in Timisoara pe vremea UMT-ului erau toate localurile deschise. Azi in schimb ele sunt inchise prin lege ca sa mearga lumea la stadion. :D

Bogdan
28th August 2003, 08:46
Să vă mai spun altă treabă:în fiecare etapă sunt difuzate meciurile echipelor Steaua,Dinamo și Rapid cu oricine ar juca ele,pe când UTA sau Poli,sau orice altă echipă nu apar la televizor în fiecare etapă.Aici cred că se face o diferență.Spectatorii,excluzând da aici suporterii care vin la fiecare meci indiferent dacă se difuzează sau nu,oamenii de rând care vin de la servici și vor să vadă meciul echipei preferate vin la stadion să-și vadă efectiv echipa favorită,ori în cazul echipelor Steaua,Dinamo și Rapid care sunt difuzate în fiecare etapă situația e altfel. Cu toate că eu dacă aș fi din București m-aș duce la orice meci al lui Dinamo chiar și amical.Și încă o chestie:Craiova are o singură echipă în divizia A,Timișoara la fel,Bacăul la fel și toată lumea ține, cum e normal, cu echipa orașului lor.În București situația e altfel:sunt 4 echipe mari,deci suporterii sunt împărțiți.Gândiți-vă dacă ar exista doar o echipă în București care s-ar numi de ex. Universitatea București,cam câți suporteri ar avea.Tot Bucureștiul.Și nu sunt deloc puțini.Vă salut.
FORZA DINAMO!!!

vialli
28th August 2003, 09:16
Să vă mai spun altă treabă:în fiecare etapă sunt difuzate meciurile echipelor Steaua,Dinamo și Rapid cu oricine ar juca ele,pe când UTA sau Poli,sau orice altă echipă nu apar la televizor în fiecare etapă.
dar de Craiova ce mai zici? ca si pe noi ne televizioneaza cam in fiecare etapa

Craiova are o singură echipă în divizia A,deci suporterii sunt împărțiți.
a avut si doua si suporterii nu s-au impartit. Deci asta sa fie explicatia ca aveti mai putini suporteri.Nu conteaza, de ce si explicatiile.Important e rezultatul ,adica ca aveti spectatori mai putini.


Gândiți-vă dacă ar exista doar o echipă în București care s-ar numi de ex. Universitatea București,cam câți suporteri ar avea.Tot Bucureștiul.Vă salut.
parca exista Sportul ,este in B acum si are o mana de suporteri, probabil rudele jucatorilor. La revedere
:cya:

deep purple
28th August 2003, 09:18
Bogdan, tocmai am pomenit de faptul ca UMT-ul a avut echipa in Divizia A si a avut o medie de 5000 de spectatori pe meci. Poli are media de 25 000 pe meci, nu Timisoara ca oras.
Daca faci media de audientza a celor 4 echipe bucurestene nu depasesti media lui Poli, la un oras ca Timisoara mult mai mic ca Bucurestiul.
Deci n-ai dreptate!

phil
28th August 2003, 09:19
Grigorie, ce suporter e ala care nu merge la un meci al echipei favorite desi locuieste in Bucuresti pentru ca e chipurile "neinteresant" (poate doar daca stie ca rezultatul e aranjat)? pai asa nu poti pretinde ca faci parte din categoria suporterilor.

in alta ordine de idei, Bogdane, tu ai dreptate cand justifici absenta spectatorilor prin faptul ca foarte multe meciuri ale bucurestenelor sunt televizate. nu ai dreptate insa cand spui ca numarul redus al suporterilor prezenti pe stadioanele capitalei se datoreaza numarului mare de echipe care activeaza in Bucuresti in comparatie cu, sa zicem, Bacaul. nu uita insa ca po****tia Bucurestiului e de 4, 5, 6, sau chiar 10 ori mai mare decat cea a altor orase cu echipe in Divizia A. raportul (numar de echipe la numar de locuitori) este cel care conteaza si el nu difera semnificativ la nivelul Bucurestiului fata de restul tarii. ba chiar in multe cazuri se poate spune ca desi sunt mai multi locuitori/echipa, in Bucuresti prezenta pe stadion lasa de dorit (in afara derbyurilor) in comparatie cu alte echipe (Timisoara, Craiova, Arad).

concret: pentru Bucuresti (2.000.000 locuitori) sunt 500.000 locuitori/echipa!!!!!! Timisoara are aproximativ 450.000 locuitori/echipa, Craiova 350.000/echipa samd.

vialli
28th August 2003, 09:20
Bogdan, din ce localitate esti?

vialli
28th August 2003, 09:51
Timisoara are aproximativ 450.000 locuitori
Craiova 350.000 de unde ai cifrele alea phil?
mama ce mare e in capul tau Timisoara si ce mica e Craiova :D
Aveti doar o mie de locuitori in plus, nu 100 000 grandomanule. Cred ca de acolo vin aerele voastre, din incultura :drak:

deep purple
28th August 2003, 09:57
Ba vialli, tira dracului pe sectiunea voastra. Exact ca tiganii va comportati. Nimeni nu va are treaba dar aveti voi treaba altuia iar cand primiti o replica sariti in sus ca ati fost atacati. Asta-i moldelul tiganesc.

P.S. Pentru "incultura" ta Primaria Timisoara are 650 000 in evidentza cu tot cu flotanti. Am lucrat acolo o perioada si am vazut-o cu ochii mei. Uite ca sa te simti mai bine o sa spun asa "Craiova are peste un milion". Asa, te simti mai bine. Daca da, tira in alta parte ca deja mi-e greata de voi.

Bogdan
28th August 2003, 10:02
Din Târgoviște.Sper să promoveze Chindia.Dar după cum au început,se pare că nu.Dar tu? De unde esti?
FORZA DINAMO!!!

vialli
28th August 2003, 10:07
Din Târgoviște.Sper să promoveze Chindia.Dar după cum au început,se pare că nu.Dar tu? De unde esti?
FORZA DINAMO!!!
Eu din Craiova.

inter
28th August 2003, 10:08
deep atotstiutorule, tu esti unul din flotanti? :D :D :D

deep purple
28th August 2003, 10:14
Asta numesti tu simtul umorului Inter? Inceteaza. Daca a aparut un prost nu trebuie sa i te alaturi. Mai ai o sansa.

vialli
28th August 2003, 10:14
Ba vialli, tira dracului pe sectiunea voastra. Exact ca tiganii va comportati. Nimeni nu va are treaba dar aveti voi treaba altuia iar cand primiti o replica sariti in sus ca ati fost atacati. Asta-i moldelul tiganesc.

P.S. Pentru "incultura" ta Primaria Timisoara are 650 000 in evidentza cu tot cu flotanti. Am lucrat acolo o perioada si am vazut-o cu ochii mei. Uite ca sa te simti mai bine o sa spun asa "Craiova are peste un milion". Asa, te simti mai bine. Daca da, tira in alta parte ca deja mi-e greata de voi.

Ti-am spus ca esti nebun furios deep purple. Nu stiu de ce ai aceasta nebunie.M-a distrat gogoasa lui phil ,nu-mi inchipuiam ca ai sa ma ataci asa.
Te rog sa vorbesti romaneste cu mine , nu ungureste sau in ce limba o fi expresia "tira" ca n-am mai auzit-o pana acum. Este un subiect comun si am dreptul sa-mi spun si eu parerea la fel ca oricare altul. Esti nesimtit si prost iar 650 000 poate veti avea in anul 2080, acum Timisoara are sub 400 000 locuitori. Nu te ambala asa .
Oricum te comporti mai rau decat tiganii si cred ca esti neam de tigan ceva ca prea te comporti asa urat. Nimeni pe forumul asta in afara de sobbo, nu are limbajul si reactiile tale necontrolate. Esti o rusine

deep purple
28th August 2003, 10:19
Cred ca de acolo vin aerele voastre, din incultura :drak:

Tu chiar uiti ce-ai scris? Tu, oltean te legi de alta zona a tzarii la capitolul incultura? :D Eu zic sa te gandesti care-s cei care ataca si care au complexe grave. Asta numai daca gandesti. Vezi ca faza cu tiganii suna a copilarisme. "ba tu esti, Ba nu, tu esti". Mai taceti dracu din gura iar daca aveti ceva de obiectat nu uitati sa o faceti intr-un mod cilivizat. Adica ne-oltenesc.

vialli
28th August 2003, 10:25
http://www.primariatm.ro/timisoara/?veziCat=14

Tu ai o adevarata obsesie cu oltenii.In orice caz, Oltenia a dat tarii multi oameni de cultura, despre Banat nu se poate spune asta. Despre civilizatie sa vorbesti atunci cand esti capabil sa fii civilizat tu in primul rand. Si nu te lega de toata lumea pentru ca nu ti-a placut ce a spus cineva.Eu n-am avut niciodata reactiile si limbajul tau tiganesc.

deep purple
28th August 2003, 10:26
Timisoara are aproximativ 450.000 locuitori
Craiova 350.000 de unde ai cifrele alea phil?
mama ce mare e in capul tau Timisoara si ce mica e Craiova :D
Aveti doar o mie de locuitori in plus, nu 100 000 grandomanule. Cred ca de acolo vin aerele voastre, din incultura :drak:

Asa e, nu te-ai legat niciodata din senin de nimeni si nu ai jignit fara sa fi in prealabil jignit.
Si sa nu uitam, tu nu minti niciodata! :D
bravo!!!

P.S. Una sunt datele recensamantului si alta e adevaratul numar de locuitori. Credeam ca stii deja.

vialli
28th August 2003, 10:30
am facut o observatie reala pe un ton glumet. Nu am sarit ca tine, ce-ai mai?
Calmeaza-te

deep purple
28th August 2003, 10:33
Pai vorbim aici sau pe pm. Ca pe p.m. suni bland iar aici parca prinzi aripi. Ce te face sa crezi ca-s nervos? Scarbit da, dar nervos nicidecum.
Hai ca deja m-am plictisit. Nici macar nu mai e interesant. Sper sa va reveniti.

vialli
28th August 2003, 10:38
Eu ti-am vorbit frumos si aici si pe pm .Am incercat sa opresc avalansa asta de invective si sa mut discutia pe pm.Poate primul meu mesaj de aici a fost putin mai dur. E ceva in neregula la tine
la p s: situatia este la fel de valabila si in Craiova si peste tot. Ia verifica tu mai bine si raspunde mai calm.

vialli
28th August 2003, 10:39
Ti s-a mai dat tie peste nas de citeva ori cu adrese unde ai vazut ca lucrurile nu stau deloc asa cum crezi si spui tu.

Bogdan
28th August 2003, 10:44
Încă un motiv pentru care cred că suporterii lui Dinamo nu au o prezență la stadion destul de mare cred că îl reprezintă și conducerea pe care o are Dinamo.Păi pe mercenarul ăla de Borcea și incapabilul ăla de Badea dacă îi văd pe stradă, sincer să vă spun cred că le dau cu ceva în cap.Vând jucătorii la pachet pe prețuri de te doare mintea ca să-și umple ei buzunarele.De echipă îi doare în cot.Ce-nseamnă pentru ei "performanța"?Înseamnă performanța de a vinde cât mai mulți jucători posibil pe bani de tot rahatul.Asta, cred că duce la scăderea numărului de suporteri dinamoviști.Păi cum să mai faci performanță in condițiile astea?Când schimbi jucători și antrenori pe bandă rulantă.Vinzi mereu câte 5-6 jucători și aduci alții și ăia ca vai de ei.Și chiar și așa după ce se încheagă și ăia cât de cât iar începi să vinzi.Uitați-vă la sezonul trecut ce retur catastrofal am avut.A venit Ando,au trecut ceva etape până a pus echipa pe picioare,incepuse să joace câte ceva,au câștigat cupa,și erau speranțe pentru viitor.Spuneau că vor întări serios lotul.N-au luat nimic,hai fie,că n-au avut bani,dar să începi să vinzi iar aproape jumate de echipă de titulari este strigător la cer.Păi oamenii săracii se duc își iau abonamente, bilete,suporterii dau bani pe coregrafii,suferă la fiecare îfrângere. Pentru ce?Pentru ca să vină mercenarii din conducere să vândă tot ce este mai bun și apoi să spună:"Nu mai facem o obsesie din câștigarea campionatului"?Chiar un suporter dinamovist bucureștean a spus in direct că nu mai vine la stadion atâta timp cât acești oameni vor conduce clubul.Aduceți-vă aminte ce echipă avea Dinamo în '99-2000 cu Contra,Lupescu,Mutu,Nicolae,Mihalcea,Ciobi,Vlădoiu ,Hâldan(Dumnezeu sa-l ierte) și cum juca acea echipă.Păi atunci era stadionul aproape plin la fiecare meci.Că aveau ce vedea.Acum ce să vadă.Nimic.Vă salut.
FORZA DINAMO!!!

viole(n)t
28th August 2003, 10:55
Încă un motiv pentru care cred că suporterii lui Dinamo nu au o prezență la stadion destul de mare cred că îl reprezintă și conducerea pe care o are Dinamo.

Asta e adevarat, cu asha o conducere mi-ar pieri shi mie cheful de mers pe stadion.

Dar totushi... inca nu am vazut nici un protest al galeriei la adresa conducerii.

Bogdan
28th August 2003, 11:09
A fost o tentativă.La întorcerea din turneul din Franța, cam 50 de suporteri dinamoviști l-au așteptat noaptea la aeroport pe Borcea. Erau gata-gata să-l linșeze,cerându-i socotelă pentru situația echipei,și pentru vânzarile masive de jucători.Doar atât.
FORZA DINAMO!!!

Pacala
28th August 2003, 12:12
deep purple , nu amesteca cuvintele tiganesti si unguresti in limba romana ca imputi si limba romana cum ai imputit si forumul asta. :drak:

gicu
28th August 2003, 14:07
Pacala, de-abia reusise Bogdan si Viole(n)t sa-i intrerupa pe-aia, acu' tu ce faci :?

Oameni buni, de ce nu va intalniti voi intr-o seara, va bateti (la propriu si la figurat) pt. ideile pe care le-aveti si nu mai stresati participantii la forum.

Parca s-a mai spus pe-aici, hai sa vorbim civilizat despre fotbal, politica, economie, femei...ce vreti voi, dar lasati-va orgoliul ca voi sunteti mai tari :ciocan:

Bogdan
28th August 2003, 14:26
De ce trebuie să vă certați mereu?Că ținem fiecare cu echipa preferată nu e un motiv să ne dușmănim și să ne urâm.Putem să discutăm civilizat și fără să ne certăm și înjurăm.Vă salut.
FORZA DINAMO!!!
http://www.fcdinamo.ro/poze/suporteri/2003_3_25_13_33_2_stadion2m.jpg[/img]

http://www.fcdinamo.ro/poze/suporteri/2003_3_25_13_30_31_stadion1m.jpg

http://www.fcdinamo.ro/poze/suporteri/2003_3_25_13_34_37_stadion16m.jpg[img]



[/quote]

Bogdan
28th August 2003, 15:10
Unione, crezi că dacă pui poze cu banere obscene la adresa lui Dinamo sunteți mai tari?Te înșeli.
FORZA DINAMO!!!
http://www.boysdinamo.pisem.net/Pagina/Coregrafii/D-Steaua01_1.jpg[/img]

http://www.boysdinamo.pisem.net/Pagina/Coregrafii/D-Steaua01_1.jpg

[img]http://www.boysdinamo.pisem.net/Pagina/Coregrafii/D-Steaua01_1.jpg[img]

phil
29th August 2003, 00:12
vialli, pe ton glumet sau nu, replica ta s-a potrivit ca nuca in perete. culmea, postarea mea nici nu era ofensiva la adresa Craiovei. de fapt, fara gluma, era un compliment pe care ar fi trebuit sa-l sesizezi pentru ca nu era foarte subtil: dragostea pentru echipa favorita e mai mare la Craiova decat in alte parti de vreme ce la numarul respectiv de locuitori aveti unul din cele mai numeroase publicuri din tara. insa pe tine te-a orbit imediat faptul ca eu as fi favorizat Timisoara in defavoarea Craiovei. te rog sa nu mai generalizezi parerea ta despre anumiti forumisti timisoreni la adresa TUTUROR forumistilor timisoreni. daca vrei, discutam civilizat, daca nu imi pare rau nu ti-ai gasit omul. respecte.

Blue
29th August 2003, 02:00
phil, ce Dumnezeu vorbim aici de potriviri sau nepotriviri de replici. Conteaza ca la o precizare de genul ,stai asa nene ca le umflashi :D :D :D (asta intr-un context mai vechi), vine cineva si da foc la forum efectiv. El vorbeste de tigani cand in ultimele zile a folosit 3 expresii pe care a trebuit efectiv facute cercetari ca sa aflam ca sint de fapt ,nu unguresti, cum am fi banuit la inceput, ci sint in cea mai pura tiganeasca.Efectiv nu avea de unde cunoaste acele expresii decat daca a stat in contct mult cu ei sau aia e limba lui materna.


Daca e sa vorbesc despre cei care scriu din Canada si USA, trebuie sa-ti spun ca sint niste sacrificii.Si asta inseamna ca sintem bolnavi de fotbal.Sa pierzi timp, sa risti serviciul, sa cheltuiesti mii de dolari ca sa vii la un meci de fotbal, sa te scoli sambata la 5 sau 6(fusul orar) prin noiembrie sau decembrie, poate nu tot timpul am spus ceea ce trebuia, poate am facut unele gesturi stupide.Dar ceea ce a facut de cateva luni cel care semneaza in primul rand cu deep purple, este cu totul altceva. ASTA SE CHEAMA URA VISCERALA, NU MAI E VORBA DE DRAGOSTEA PENTRU ECHIPA LUI, ORGOLIU LOCAL ETC. AICI E VORBA DE OBSESIE MALADIVA, PERICULOASA, O URA IMENSA , DUBLATA DE UN OCEAN DE PARSHIVITATE PE CARE SINCER N-AM MAI INTALNIT-O.

sa stai noptzi si zile in sir ca sa ataci niste oameni datorita urii impotriva lor(nicidecum a dragostei fatza de ai tai ) este altceva, e grav. E mult mai grav decat ce facea SOS pe prosport sau sobbo aici.

sa stea cineva in miez de noapte sa faca pe prostul(culmea prostiei, sa fii prost si sa mai faci si pe prostul :D :D :D ) sa zica ca e din Strehaia(jud mehedinti, stie el de ce a ales acest judet) si dinamovist analfabet, sa-si puna intrebari si sa-si raspunda dementzial asta este infiorator. NICI CELUI MAI MARE DUSMAN , NU-I DORESC NICIODATA ATAT DE MULT RAU INCAT SA AJUNGA CA DEEP.
Acum stiu si cine era "lugojeanul" de pe prosport, si cine era dawson creek
:D :D :D

Nu zic nimic de faptul ca zicea ca Mehedintiul este f sarac si Carasul f. bogat.I s-a dat un site, i s-a taiat din nas, a spumegat pentru asta.
Nu zic nimic nici de "megalopolisul" Timisoarei care are im mintea lui spre 700 000 de locuitori :D :D :D ,i s-a dat un site, i s-a taiat din nas, a spumegat pentru asta. Puteam sa discutam despre una sau alta daca nu ajungeam sa ne jignim atat si daca nu descopeream in spatele vorbelor lui ACEA URA MALADIVA

MA BUCUR CA S-AU LIMPEZIT APELE DESI CE-AM PUTUT VEDEA ESTE TERIFIANT.

Eu inca mai cred ca putem majoritatea dintre noi cei de aici sa dovedim ca sintem OAMENI :yeah: :yeah: :yeah:

deep purple
29th August 2003, 10:46
Blue, eu pun pariu ca traiesti cu pistolul sub plapuma ca sa nu vina hotii sa-ti fure ce ai tu sub plapuma. Tu chiar nu te auzi pe tine? Il cunosc personal pe Dawson si e bucurestean, stelist si mai vechi ca mine pe forumul prosportului. Ala din Strehaia a aparut cu ip din Romania. Ba, dar la facultatiile alea celebre de le-ai urmat tu, nu au predat si putina logica sau ai chiulit tu la greu? Cu lugojanul ala aproape m-am certat birjareste ca sa va apar pe voi niste nesimtiti care acum nu stiti altceva decat sa rastalmaciti orice vorba o spune un timisorean aici si sa asteptati sa sariti pe mine sa-mi spune-ti ca sunt obsedat de voi. MI SE RUPE de voi baa!!!
Te dai rotund ca eu stiu ce "meseriash" de-al tau m-a spart cu o adresa si tac. Tac ca sa nu mai lungesc vomele voastre pe acest forum ca nu merita cei ce vor sa vorbeasca despre fotbal sa vada o turma de voi cum sare la unison. Daca vrei maine iti fac o pagina in care scriu ce vreau si vin si ti-o pun aici ca sa te "sparg". Tu crezi ca ma dati peste cap cu asa ceva?
Adisor trateaza-te tata ca ai luat-o razna si mai si suferi de... "deep purple". Poate ai si tu problemele tale personale, nu vrei sa ma mai lasi pe mine in pace? Si daca tot te hotarasti sa ma lasi in pace nu vrei sa-i iei si pe ceilalti "geniali" cu tine ca sincer am ajuns eu sa ma justific in fatza oamenilor normali pentru scandaluriile ce le iscati voi aici.
Stau 24 de ore? Poate sta calculatorul meu conectat 24 din 24 si daca las aceasta pagina deschisa arata ca sunt inregistrat. Nu ma intereseaza pe mine, dar vad ca te intereseaza pe mine. :D
Am trait s-o vad si pe asta. :rolleyes:

nunvailar bros.
29th August 2003, 14:26
Blue, tata s-a nascut in orasul bantuit de epidemia de pleonasmie Drobeta Turnu Severin, deci in Mehedinti! Cum as putea avea eu ceva cu zona respectiva? Numai un frustrat poate sa creada ca mentionarea spre amzament a unui loc denota obsesia. Suna bine "Strehaia". Ne duce cu gandul la tigani si la oltenia si asociem cu Garcea si ajungem la Dinamo. Nu stau acum sa va explic intreg procesul de creatie a respectivului personaj, dar in general in lucrarile mele serioase imi amplasez istoriile comice in zona Olteniei. Am si doua prietene foarte bune din Severin care mi-au spus o multime de povesti delicioase despre Strehaia - cum ar fi aceea in care un mercedes imens opreste la marginea sosele in fata unui magazinas, coboara o tiganca din aia mare cu multe fuste si se duce la patron incercand sa-l convinga sa-i vanda imensa cutie de detergent din curte, care evident era un element publicitar!!! Mai sunt povestile despre arhitectura locuintelor tiganesti cu turnulete: exista trei garaje diferite si deasupra fiecaruia este inscrptionat: Gip, Dacie, Mercedes!!! Un individ isi facuse rampa pana in la dormitorul de la etaj, se arunca direct in pat dupa ce cobora de la volan. Exista o mutime de familii tiganesti care dupa ce isi construiesc acele case imense si de prost gust dorm tot in cortul instalat in curte! Iar daca ii intrebi de ce si-au mai construit casa, te lamuresc: ca sa le faca in ciuda vecinilor!
Asa ca Blue, nu e vorba de obsesie, ci pur si simplu de un element de caracterizare a personajului respectiv.
Iar Deep Purple, crede-ma, nu are nimic special cu oltenii, pur si simplu se amuza.

Gerson
29th August 2003, 18:10
Blue, eu pun pariu ca traiesti cu pistolul sub plapuma ca sa nu vina hotii sa-ti fure ce ai tu sub plapuma. Tu chiar nu te auzi pe tine? Ala din Strehaia a aparut cu ip din Romania. Ba, dar la facultatiile alea celebre de le-ai urmat tu, nu au predat si putina logica sau ai chiulit tu la greu?
problema este ca tudose a scris ca de la acelasi ip a scris di deep purple
asa ca esti mincinos si obsedat




Te dai rotund ca eu stiu ce "meseriash" de-al tau m-a spart cu o adresa si tac. Daca vrei maine iti fac o pagina in care scriu ce vreau si vin si ti-o pun aici ca sa te "sparg". Tu crezi ca ma dati peste cap cu asa ceva?
numai ca acele situri erau oficiale, ale guvernului Romaniei si a primariei din Timisoara :D


Stau 24 de ore? Poate sta calculatorul meu conectat 24 din 24 si daca las aceasta pagina deschisa arata ca sunt inregistrat. Nu ma intereseaza pe mine, dar vad ca te intereseaza pe mine. :D

dar scrii si mesaje in timpul asta sau ti le scriu altii ?

Gerson
29th August 2003, 18:21
Mai sunt povestile despre arhitectura locuintelor tiganesti cu turnulete.
Iar Deep Purple, crede-ma, nu are nimic special cu oltenii, pur si simplu se amuza.
deep purple, casele din Strehaia sint mult mai putine decat cele din centrul Timisoarei si din Bucuresti,nu crezi. Si acele 10 case sint pazite zi si noapte de jandarmi ca sa nu fie incendiate de romani.La voi ei va conduc .
Cunosti la perfectie limba tiganeasca, oare de ce? :D
iar ce faci tu,dovedeste ura si obsesie la adresa oltenilor.Daca nici dupa avertisment nu te-ai oprit ,inseamna ca ai probleme grave de comportament.
Sper sa nu-ti impusti vecinii drept razbunare dupa certurile cu noi :D

Gerson
29th August 2003, 18:28
Astazi a aparut un subiect cu titlul "Dinamo izthe best", care s-a transformat rapid intr-un "flame" si pe care a trebuit sa il inchid.
Interesant era faptul ca erau angrenati multi utilizatori noi in discutie. Cercetand IP-urile de la care au fost trimise mesajele noilor veniti, constat urmatoarele:

nunvailar bros.
8 Mesaje - 80.97.5.196
1 Mesaj - 69.14.75.107

Alti utilizatori care au trimis mesaje de la unul din aceste IP-uri:
de la 69.14.75.107 - deep purple (92 Mesaje)

deep purple alias nunvailar bros,bai nebune , daca tot ai aceasta obsesie dementa, macar trimite-ne mesaje la fiecare, ne injuram dar nu distrugem forumul.Ca nu au nici o legatura certurile dintre noi cu fotbalul.

Gerson
29th August 2003, 18:31
tu de olteni nu scapi dar s-ar putea sa te iei in continuare de noi si sa fi banat. S-ar putea sa te arunci pe fereastra de furie atunci :D

Tudose
29th August 2003, 20:44
Pentru Gerson:

Uite ce recunoaste deep purple:

mistocarul din strehaia e un vechi forumist pe care l-am cunoscut pe prosport, e bucurestean, stelist care m-a rugat sa-i fac un cont nou pe onlinesport, mai precis sa-i micsorez si sa-i bag avatarul cu poza veche a clubului Dinamo. I-am facut contul si m-a rugat sa postez prima replica pentru el cu care nu am fost de acord. La insistentele lui am postat, iar restul mesajelor nu aveam habar ce contineau. As putea sa-ti dau paste de pe yahoo messenger ca sa vezi exact dicutia mea cu el. L-am rugat sa-si vada de dinamovisti pentru ca daca pomeneste de olteni eu voi fi ca de obicei vizat. Raspunsurile le-am dat la rugamintea lui care vroia sa intretina discutia. L-a deranjat foarte tare clipurile antisteliste de pe dinamo-online si era pus pe bascalie. De altfel s-a si mirat cand topicul a fost blocat, lucru pe care de altfel l-am atentionat inainte. Dupa cum vedeti si eu am fost de acord sa fie sters acest topic si l-am rugat sa nu mai posteze ca nu prea are sens. Forumistii prezenti in acel moment erau in marea majoritate normali. Cu mici exceptii. Oricum e un incident care nu merita prea multa atentie. Singura mea vina e ca am acceptat sa-i raspund cu toate ca uneori nu stiam ce raspuns sa-i dau.

P.S. Strehaia a fost alegerea lui si era adaugata la contul in momentul cand eu am adaugat avatarul. Nu traiesc cu Mehedintiul in gand cum cred unii.
Intr-adevar, doar un singur mesaj este dat de la aceeasi adresa ca cea a lui deep purple. Pentru tot circul de pe "Dinamo izthe best", cei implicati au primit avertismente (vezi forumul "Avertismente, banari").
Gerson, hai sa nu mai agitam spiritele. Consideram conflictul incheiat.

Gerson
29th August 2003, 20:57
tudose, nu agit spiritele.Te rog sa-mi spui care este parerea ta despre ultimele posturi ale acestui deep alias nunvailar ,postate dupa ce a fost avertizat.Eu cred ca sint si mai spurcate decat cele precedente. Iar daca nici asta nu se cheama boala de nervi....
Acum am si eu ceva cu el.Nu se poate ca deep-nunvailar sa fie lasat sa abereze permanent fara a primi replica. Este imposibil de pastrat o atmosfera normala asa, cu acest anormal care i-si traieste viata injurand si jignind numai pentru ca el este un invins al vietii. Trebuie sa recunosti ca daca cineva te-ar ataca permanet ,indiferent de subiect si ar jigni orasul,judetul,pe tine ,echipa favorita ,tot , ai reactiona si tu.

Gerson
29th August 2003, 20:59
iar noua lui minciuna cu datul adresei nu ma intereseaza si nu conteaza la urma urmelor.Poate folosi cate adrese vrea atat timp cat vorbeste frumos si nu ataca permanent.Orice lucru are o limita, asta n-are nici o limita.

Tudose
29th August 2003, 21:06
Gerson, am verificat IP-urile, si explicatia lui Deep Purple este plauzibila. Un singur mesaj a fost scris de la aceeasi adresa ca si ce obisnuita a lui deep.
Am spus ca tuturor celor care au facut circ pe "Dinamo izthe best" li s-a dat un avertisment, iar pentru moment e suficient.

Gerson
29th August 2003, 21:07
Bun, sintem toti de acord ca nu se concepe acest limbaj si acest comportament demential , se dau avertismente ,pe urma apare aceeasi persoane ,posteaza sub cele doua ip-ri , mesaje si mai jignitoare ca inainte?
Oare nu se va putea stopa niciodata aceasta eterna balacareala?
Orice subiect esueaza inveariabil intr-o cearta si indeferent ce ar zice unii si altii , jignirile au inceput de la el, cu o gama foarte larga de separatisme, atacuri la adresa tuturor romanilor din fostul regat, cu oltenii are o adevarat obsesie.

Gerson
29th August 2003, 21:09
eu nu spun sa fie interzis.Asteptam sa intre si cel in cauza si sa discutam barbateste ce putem face sa terminam odata cu aceste scandaluri

Gerson
29th August 2003, 21:13
personal, nu-i dadusem nici o atentie lui deep alias nunvailar, nu mi se pare plauzibila explicatia lui dar nu mai comentez.Prima data cand mi-a atras atentia a fost cand il jignea pe ady_azzuro.Nici pustiul nu fusese prea corect in afirmatii dar replica lui deep a fost foarte violenta. Trebuie sa facem ceva pentru mi-ar parea foarte sa se distruga singurul forum cu adevarat interesant de fotbal din cauza obsesiilor unei singure persoane

Tudose
29th August 2003, 21:23
eu nu spun sa fie interzis.Asteptam sa intre si cel in cauza si sa discutam barbateste ce putem face sa terminam odata cu aceste scandaluri
Deocamdata am dat doar un avertisment. Interdictia apare la al treilea avertisment. Acelasi lucru valabil si pentru Pacala si nunveiler bros., ceilalti protagonisti de pe "Dinamo izthe best".
Am discutat cu el si pe PM. Sper sa fie totul in regula. Eu unul nu vreau sa tot pierd vremea scriind explicatii de genul acesta. Daca tot consum timpul pe forum, macar sa discut despre fotbal!

Blue
30th August 2003, 03:04
:D :D :D asculta mah deep. vezi ca doar la tine acolo se gasesc pistoale pe toate drumurile, iar in Romania au arme numai cei care vorbesc limba rromanes :D :D :D .Apropo, azi ce cuvinte tziganesti ne mai invetzi azi ? :D :D :D

nu ma refeream la faptul ca stai toata ziua, ma refeream la faptul ca scrii toata ziua si ataci in stanga si in dreapta. CEEA CE NU INTZELEGI TU ESTE Ca DEGEABA NE ATACI , TU VEI RAMANE ACELASI CERSETOR CARE TOATA ZIUA I-SI VARSA FIEREA SUFLETULUI INFECT IMPOTRIVA ALTORA.

Asa ca ia-tzi si nickul celalalt :D :D :D (nunvailarul ,ai demonstrat inca o data incult si prostovan) si mai iesi si tu in lumea reala, incearca sa articulezi cateva cuvinte fara sa injuri si fara sa jignesti. Vezi ca te imputzi dracu in fatza ecranului :D :D :D De aia esti tu imputzit.

Apropo, vezi ca situl ala pe care il ataci tu, ESTE SITUL OFICIAL AL PRIMARIEI TIMISOAREI :D :D :D ce-ai lucrat tu mah acolo? erai maturator in fatza primariei si ai vazut cladirea? :D :D :D

Si inca ceva, situl ala care demonstra ca aia din Caras sint muritori de foame in comparatzie cu cei din mehedintzi este SITE AL GUVERNULUI nu facut de unul sau altul :D :D :D

asa ca daca ai scapat de ultima ploaie de mercedesuri care a cazut peste turnuletzele palatelor rromanes care au impanzit Timisoara si ai reusit sa-ti treci satra peste ocean,asezandu-te in orasul "nigerienilor", sa nu crezi cumva ca s-a luminat timisoara :D :D :D

Incearca sa faci si tu ceva util pe pamantul asta ca nu te va plati nimeni ca ne jignesti pe noi, 24 de ore din 24 :D :D :D

nunvailar bros.
30th August 2003, 04:44
Tudose, am vazut ca ai incercat sa le explici lui Blue si lui Gerson cum se prezinta situatia. Mai incearca o data te rog ca vad ca persista in ... ignoranta, ca sa fiu decent. Personajul creat de mine a starnit atata valva fara sa fi injurat, ci nefacand altceva decat sa masacreze limba romana. Observ ca un genocid asemanator se petrece la fiecare postare a celor doi, care, culmea!, vorbesc de resentimente, Eu ii inteleg ca sunt suparati ca a pierdut Craiova, dar nu mi se pare normal sa ceara eliminarea unor indivizi pe motiv ca sunt prea ironici pentru posibilitatile lor. Totusi, oare de ce nu ma mira atitudinea lor? Poate pentru ca a mai existat unul care se tragea din aceeasi zona si care era la fel de orgolios si incrancenat?

PS
Blue, n-am mai fost facut incult decat de o baba sfertodocta pe vremea cand abia invatam ca patratul ipotenuzei este egal cu suma patratelor catetelor si citeam Ciresarii :)) Cat despre Deep, desi recunoaste ca nu citeste atat de mult precum nevasta-sa, este foarte, foarte greu sa-i pui o astfel de eticheta.

Blue
30th August 2003, 05:17
:D :D :D auzi deep sau bros ,cum saracie vrei , nu am pretentzia ca nu fac erori ,dar oricum scriu mai corect ca tine si cand faci pe prostu' si cand ... esti.

Asa e mah ,ca tu si esti ironic :D :D :D totzi retardatzii intra pe forumul prosport si se dau smecheri; stelistii ,imitandu-i pe rapidisti si invers, dinamovistii la fel etc cred ca e cea mai rasuflata poanta pe forumurile de fotbal de la noi.

Mah , cand te aud cu talentele tale de cult, ma crucesc. Lasa ca am vazut noi si cu alte ocazii ,pe alte forumuri cum stai ,asa ca las-o balta :D :D :D Cautasi mult dupa teorema lui Pitagora ? :D :D :D
(stii in ce caz e valabila? ) :D :D :D

Ce vrei , sa sugerezi acum ca n-ai fi aceeasi persoana cu deep si mai mult, are si viatza personala marius? :D :D :D Asta s-o spui cui te-a crezut si altadata :D :D :D toata viatza lui mariusica se limiteaza la a ne jigni pe noi. Hai sa nu intram in detalii ca te faci si mai rau de ras si oricum nu intereseaza pe nimeni ca esti un amarat :D :D :D

deep purple
30th August 2003, 07:40
Blue, Marius sunt eu, nunvailar are un cu totul alt nume si domiciliu. Tudose ti-a dat explicatia exacta dupa i.p-urile aflate la aprox 6000 de km una de alta. Daca tu crezi ca ma teleportez in Romania ca sa fac pe nunvailar si apoi revin in America sa fac pe deep purple inseamna ca ai o problema avansata.
Desi Edmond e oltean am toata stima pentru el si-l consider un on deosebit de echilibrat. Daca as avea o problema cu oltenii in special nu cred ca as sta de vorba cu el.

Recensamantul era facut de colegi de-ai mei care treceau prin fatza casei si de lene scriau numere din burta pe motiv ca omul nu-i acasa iar cand mai faceau doi pasi il vedeau cum sapa in gradina. Crede-ma ca stiu despre ce vorbesc. Ca sa te mai lamuresti o data intreaba-l personal pe tudose, aici sau pe privat si el te va lamuri despre ip-uri. Mie mi s-a parut destul de inteligibila explicatia lui. Nu inteleg ce-ti ia tie asa de mult s-o intelegi?

Blue
30th August 2003, 08:27
Reactzia ta la afirmatzia lui vialli a fost total disproportzionata. Dar sa nu mai dezgropam mortzii.Cu Edmond au fost momente cand te-ai certat si va tot aruncatzi ignore,au fost perioade cand noi ne intzelegeam chiar bine, dar ne-am certat dur.Daca tu vorbesti frumos , vorbesc si eu. In rest nu avem ce mai comenta, fiecare are parerile lui. Din punctul meu nu se poate pune problema unei impacari.Dar macar sa nu ne jignim si sa pastram forumul asta decent.Ma gandesc ca de asta am plecat de pe alt forum.Nu ne placea ce faceau altzii si uite ca am facut cam ce au facut si ei.Tu cu sigurantza!!!
POATE INCERCAM SA NU NE MAI JIGNIM.Atat putem face

deep purple
30th August 2003, 08:36
Macar recunoaste odata in viatza ca e si vina ta. Nu-mi place sa scormonesc dupa mesajele tale si sa dau quote pe-aici. E ca si cum am dezgropa mortii de care nu mai avem nevoie. Ai acuzat prea mult si cand nu era cazul si ai facut basca si de cine nu trebuia.
Reactia mea la vialli a fost asemanatoare reactiei tale la ecstasy care-i o adolescenta din Timisoara caruia inca nu i-ai explicat faptul ca nu-ti place prezenta ei la sectiunea voastra. Vialli a jignit un grup de noi pentru o oarecare eroare nevinovata a lui Phil. Chiar nu avea rost si cred ca am acoperire pentru gestul meu.
Nu e necesar sa ne impacam, ce m-a deprimat e faptul ca unora nu le ajunge sa-i ignori trebuie sa fii atent sa nu spui cumva ca galeria X ar fi "number one" pentru ca prin altgoritme si alte procedeuri se ajunge la constatarea ca ar fi atac la persoana.
Daca vrei sa ma crezi bine daca nu, nu mai am ce sa-ti fac. Nunvailar e alta persoana, leek killer e un forumist cu care poate m-am conversat in 2 randuri iar dawson e un prieten de-al meu din Bucuresti cu care am si contre legate de fotbal, dar in limitele decentei. De unde ai intuit tu ca eu as fi toate aceste peroane nu stiu, dar sper ca intr-o zi sa-mi explici.

Blue
30th August 2003, 09:13
Eu zic ca mai bine nu mai explicam nimic . Mai bine oprim discutziile astea DEFINITIV.

Daca discutam strict de fotbal, suporterii,jucatori fara atacuri la persoane si devieri de alta natura ,totul e ok. Potzi sa spui orice despre echipa si galeria ta,SA LE LAUZI, SA LE RIDICI IN SLAVI. Am raspuns doar atunci cand vrand sa-i ridici in slavi pe ai tai, ai facut afirmatzii jignitoare la adresa celorlaltzi

In rest, n-avem ce sa ne mai spunem.

deep purple
30th August 2003, 10:00
Ce... parere buna ai despre tine! Ti-am spus ca nu vreau sa ma duc sa caut dupa mesaje. Mi se pare jenant. Oricum. Nu mai avem despre ce vorbi. Tu cu ale tale eu cu ale mele.
S-a facut!

Tudose
30th August 2003, 10:39
Bravo, mai! Daca altcumva nu se poate, mai buna e optiunea "Ignore".