PDA

View Full Version : Play-offs 2007



Pages : [1] 2

Seahawk
3rd January 2007, 10:31
Aici pe acest thread vom discuta toate meciurile din play-off'urile anului acesta.


Si asadar avem in prima runda:

- Sambata, 6 Ianuarie
Dallas Cowboys at Seattle Seahawks
Kansas City Chiefs at Indianapolis Colts

- Duminica, 7 Ianuarie
New York Jets at New England Patriots
New York Giants at Philadelphia Eagles


In urmatoarea etapa, (divisional play-offs) echipele care castiga in ambele conferinte vor avea de disputat(dupa record) alte meciuri acasa la:
-Chicago Bears (cel mai slab record dintre cele 2 castigatoare din NFC)
-New Orleans Saints (cel mai bun record)

si in AFC:

-San Diego Chargers (cel mai slab record)
-Baltimore Ravens (echipa cu cel mai bun record din cele ramase dupa meciurile de wild card)

codrutc
3rd January 2007, 18:02
Ha sa va dau si eu "my take", preliminar si cat mai scurt.

Dallas Cowboys at Seattle Seahawks.
Aici am sa merg pe mana la Seahawks. Hasselbeck va arunca vreo 2 TDuri lui D.J. Hackett si unul lui Deion Branch + 1 TD pe jos marca Alexander.
Tony Romo va fi blitzuit masiv si daca tine mingea ca in meciul cu Lions (apropo am vazut o gramada de meciuri in week 17 pentru ca am fost la un bar cu NFL Sunday ticket, ma doare gatul si acum de la sucit intre monitoare)
Problema este se pare, asa cum am auzit aseara pe NFL network, ca Seahawks au secondary decimat de accidentari, ceea ce intr-adevar trebuie sa-i faca vulnerabili unui atac masiv aerian cu T.O. , Glenn si pe cine mai au Cowboys receiver. Anyway, Seahawks win.

Kansas City Chiefs at Indianapolis Colts
Aici am sa merg pe mana la ai mei, desi daca ar fi sa pariez as zice Chiefs.
Problema este ca nu am nici cea mai mica idee cum Colts vor reusi sa ia mingea din mainile lui Larry Johnson si sa-i dea lui Peyton macar 6-7 posesii.
Vestea buna este ca Bob Sanders, "the hitman" va juca sigur.
De abia astept sa vad cum vom juca in situatii de "short yardage " cu Dan Klecko pe post de fullback (ceva complet nou pentru Colts) si Addai in fundul lui, totul in I -formation. Daca trecem de Chiefs, de abia astept meciul cu Ravens si sa vad cum se va juca Peyton cu apararea lor. Sunt optimist, nu-i asa?

New York Jets at New England Patriots
Patriots vor castiga meciul asta, chiar daca Jets le-au creat probleme in timpul sezonului. Stiu ca multa lume si-ar dori surpriza dar nu se va intampla.
Imi pare rau ca Rodney Harrison s-a accidentat iar si nu va juca, posibil in tot
post-sezonul.

New York Giants at Philadelphia Eagles
Sorry fani Giants, Eagles vor castiga acest meci. E posibil ca Tiki Barber sa aiba un meci bun dar nu va fi suficient ca Giants sa castige. Garcia cu pase scurte, si Westbrook vor macina apararea la Giants.

titans_rulez
3rd January 2007, 18:59
Dallas Cowboys at Seattle Seahawks
chiar daca votez cu inima chiar daca o fac analizand castigatoarea cred eu ca va iesi echipa lui andy.
singura sansa a "vacarilor" pare a fi ideea sustinuta si de codrut.accidentarile din secondary ale celor din seattle.astfel cred eu ca tony romo si-ar putea juca MARILE piese din ofensiva.iar atunci cand in atac se gasesc nume ca terrel owens si terry glen pare greu de crezut ca acestia pot fi opriti.problema este insa postul de qb.personal nu il vad in stare de pase lungi pe tony romo si nu il vad in stare sa isi puna in evidenta wide receiverii.unde esti tu drew bledsoe si probabil alta ar fi fost ecuatia acestei partide? atat timp cat mingea ramane in mana ofensivei gazdelor cred ca meciul este jucat.matt va arata ca a mai fost in playoff (nu uitati....conteaza foarte mult acest lucru.in primii mei ani in care incepusem sa indragesc acest sport mereu imi luam teapa asta).repet matt hasselbeck a mai fost pe aici in timp ce tony romo s-ar putea sa ramana doar cu vreo cateva coperti de reviste.daca va castiga atunci sa vezi publicitate.oh'...si sa nu il uitam pe tipul acela cum il cheama...shaun alexander?si mai e un tip care a aratat ca stie meserie anul acesta in seattle....maurice moris
asadar....mda...cred ca este end of the road for dallas cowboys.conteaza enorm si avantajul terenului propriu in play off si sincer nu cred ca "nebunii" aia de pe qwest field si "spiritul" numarului 12 le vor permite ceva vacarilor.

Kansas City Chiefs at Indianapolis Colts
recunosc, poate cel mai frumos meci din prima saptamana a playoff-ului.multi veti spune ca am innebunit.sau ca nu ma pricep.insa, oameni buni...esenta fotbalului american este aici.tot sezonul s-a vorbit despre faptul ca defensiva potcoavelor nu poate opri runn-ul.iar acum, in acest meci pentru adevar, pentru onoare si demnitate se intalnesc omul care a doborat un record aproape de nedoborat, larry johnson si aceasta aparare.o partida de nota 10, o partida de care pe care.cine se dovedeste mai barbat, mai decis, mai talentat merge mai departe.cine nu...next year.din pacate pentru colts, next year cred ca ar coincide cu o tragedie, desi personal cred ca drama a fost mai mult anul trecut cand echipa prezenta samanta de perfectiune.
cred insa in indianapolis in acest sezon chiar mai mult ca precedentul.o sa radeti iar.insa am sa si mentionez de ce.pentru ca in sfarsit parca gura mass-mediei s-a mai linistit putin.acum subiectele preferate sunt tony romo, elly ..etc etc.DAR MAI IMPORTANT...este faptul ca in indy exista tipul ala...imi scapa si aici numele...PEYTON MANNING.apoi...MARVIN HARRISON.apoi, apoi...trent green nu il vad o solutie prea viabila sincer.nu mi se pare un qb dat naibii de bun in ciuda unor statistici impresionante. am avut onoarea sa comentez saptamana trecuta live kansas cu jacksonvile si va pot spune ca am ramas putin impresionat mai degraba de back-up-urile ambelor formatii.damon huard s-a descurcat binisor pentru "sefi" in timp ce queen gray (parca asa se scria) a fost demential pentru jaguari.
fara discutie....indianapolis colts pentru ca eu chiar cred ca in acest meci vor reusi sa opreasca cat de cat pe larry johnson si apoi....sa te tii nenica ofensiva.


New York Jets at New England Patriots
alt meci genial.acesta e nfl, acesta e spiritul fotbalului american.insa tot nu cred ca a venit momentul ca verzii sa treaca de patrioti.iar daca nu se intampla mai mult ca sigur vor apare multe intrebari fara raspuns in ceea ce-l priveste pe chad penninghton.viitorul acestui qb in new york unul dintre cele mai "efervescente" orase pare destul de hmmm....de...indecis atat timp cat nu uitati kellen clemens a tot studiat anul acesta.aleg si merg pe mana patriotilor si datorita lui "THE ONE".INCA. tom brady.greu de crezut ca acest qb demential va scapa aceasta sansa de a merge mai departe.greu de crezut ca foxbrough va fi casa ideala pentru verzi.si ce ironie.eric mangini se intoarce acasa...ce partida.discipolul infrunta mentorul.si mai cred ca acesta este ultimul an pentru patrioti de domnie....iar daca vor mai pierde vreun jucator sau antrenor....arivederci.momentan merg insa pe mana lui new england


New York Giants at Philadelphia Eagles
am avut placerea si mai ales onoarea sa comentez ambele partide din sezonul regulat in care acestea echipe s-au "ciocnit".rebeli prin definitie jucatorii din new york mi-au parut in acest sezon ca nu isi regasesc cadenta.este adevarat accidentarile din aparare aveau sa ii coste pana la urma destul de mult...iar fanii echipei spun ca prea mult.de partea cealalta...eagles.tocmai am vazut invincible.(nice one).au fost clipe cand pot spune ca nu prea mi-a placut elly manning si asta se intampla imediat dupa scandalul din draft.apoi urmarindu-l mi-a placut dezvoltarea sa si mai ales mi-a placut alchimia dintre el si plaxico burees.cred insa in aceasta partida in magia parca din neant a lui jeff garcia.e sansa acestui qb sa arate ca inca mai poate, sa dovedeasca faptul ca terrel owens este doar un jucator cu o gura enorma iar scandalul de la san francisco este undeva departe.ah'...si cred enorm in brian westbrook pe care il consider un jucator exponential pentru nfl, un running back capabil sa faca faza de aparare(blocaj) si mai ales capabil sa se transforme intr-un wide receiver ca nimeni altul de pe postul sau.merg pe eagles

Zabriskie
4th January 2007, 13:31
Dallas Cowboys at Seattle Seahawks
Alexander is back + Jackson, Hacket, Branch, Burleson (daca vor fi recuperati toti). Seattle echipa ce cei mai multi buni wr ca sa zic asa :D din NFL. Matt e unul dintre cei mai echilibrati Qb din liga.
Sa vedem cum se vor apara la TO.
Dallas au avantajul ca nu au absolut nici o accidentare, incredibil.

Kansas City Chiefs at Indianapolis Colts
Larry Johnson. Chiar daca imi doream mult o confruntare Colts cu LT si asta e ok :).
In partea cealalta Sanders e mai putin important pt ca e greu de crezut ca Chiefs vor pasa asa de mult, poate doar daca Larry o sa pune medii mari pe run (destul de probabil) , dar fara Wayne la 100% o sa fie foooarte greu.

New York Jets at New England Patriots
T. Brady se va descurca cu tataie Brown si Caldwell si va arata de ce este cel mai bun din liga + Dillon si Maroney ambii mai buni decat Barlow.

New York Giants at Philadelphia Eagles
Cel mai tare meci, chiar nu pot sa imi dau seama cine va castiga dupa ce am vz ce au jucat in meciurile directe din anu asta.
Ma mai gandesc un pic si cred ca "barbierul" isi va amana ultimul meci al carierei :drak:.

Cucu
4th January 2007, 15:04
scurt si la obiect:
- Seattle
- Chiefs
- Jets
- Eagles

argumentele nu isi mai au rostul aici, nici o echipa nu e chiar asa dominanta sa pretinda ceva sigur.

A.k.a
4th January 2007, 15:24
Eu zic Seattle, Colts, Jets si Giants. Ce meci ar fi sa ajunga Giants si Jets in Superbowl.

cristane
4th January 2007, 17:51
Seahawks, Colts, Patriots si Giants.

LincolnFF
4th January 2007, 18:34
Seattle, Colts, Patriots si Eagles. Nu cred ca cei de la Eagles vor avea probleme prea mari cu Giants.

codrutc
4th January 2007, 18:36
Kansas City Chiefs at Indianapolis Colts
In partea cealalta Sanders e mai putin important pt ca e greu de crezut ca Chiefs vor pasa asa de mult, poate doar daca Larry o sa pune medii mari pe run (destul de probabil) , dar fara Wayne la 100% o sa fie foooarte greu.


Pai tocmai la apararea against the run ma gandeam cand e vorba de Bob Sanders. Cred ca ai o impresie gresita prin faptul ca safety are rolul strict de aparare impotriva paselor lungi sau run-urilor care trec de cei din fata.
Nu uita ca este "free" safety.

Si ce vrei sa spui prin Wayne 100% ?

codrutc
4th January 2007, 19:32
Uitati aici o analiza foarte pertineta a meciurilor din playoffs:

http://sports.espn.go.com/nfl/playoffs06/columns/story?columnist=clayton_john&id=2719812

Zabriskie
4th January 2007, 19:39
Si ce vrei sa spui prin Wayne 100% ?

pe nfl.com aparea ca si Questionable (Quad).

codrutc
4th January 2007, 20:37
pe nfl.com aparea ca si Questionable (Quad).

Abureala de adormit adversarii. Nu are nimic.

Singurii care nu au participat la antrenament ieri au fost Nick Harper, Ricky Proehl, Keith O’Neil si Ryan Lilja. Dintre cei trei se pare ca numai Lilja nu va juca. Oricum a fost inlocuit de Dylan Gandy cu succes pana acum.

A.k.a
4th January 2007, 21:34
Threadu asta ii numa de dat pareri nu pronosticurile oficiale nu?

codrutc
4th January 2007, 23:44
Tocmai am vazut lista de accidentati de la Seahawks, arata ceva de speriat.
Pe langa Jackson si Hackett este banged-up, plus 3 din linia ofensiva.

Daca nu se schimba situatia pana la ora jocului, cu toata ineptitudinea Cowboys din aparare, incep sa am indoieli ca Seahawks ii vor bate pe Cowboys.

codrutc
5th January 2007, 20:46
Funny. Ce trebuie sa urmariti in meciurile de wild card

http://sports.espn.go.com/espn/page2/amjump?page=amjump/070105&lpos=spotlight&lid=tab3pos1

ElectroShock
5th January 2007, 21:06
la dal@sea ....spun seattle( cu inima si f putin cu capul).....au avantajul sa joace pe teren propriu si un mare atu ar fi vremea ( mai tot timpul ploua) si suporterii care isi incurajeaza frenetic echipa , din ce ziceau comentatorii americani sunt pe primul loc in liga , de altfel din cauza sunetului asurzitor provocat de fani pe terenul celor din sea sau inregistrat in sezonu asta cele mai multe penalitati( ale adversarilor) pt false start si encrochment.
pe de alta parte e un meci f greu tinand cont ca wr nr 1 a lui sea Jackson nu cred ca va juca.........in timp ce T.O va fi in iarba ...si sa nu uitam ca seattle au accidentati primii 2 cornerbacks si alte accidentari care iau cam macinat sezonu asta( abia astept sa iau meciu ori duminica ori luni)



la k.c@ind zic ind desi e f probabil sa se intample o surpriza...k.c sau calificat cu noroc chiar in ultima saptamana(week 17) si cred ca vor incerca sa profite la maxim de marea bafta care au avuto...............cred ca era mai interesant cu broncos in playoff ....dar asta e



la n.y.g @ phi ......merg pe phi ...joaca acasa, si ei au un public printre primele din liga ..sau aveau..cei care sunteti din state cunoasteti destul de bine acest factor.........au jucat destul de bine fara QB lor mcnabb (unul din cei mai bun din liga zic eu ..si pase si scramble...dar e accidentat) care daca ar fi fost sanatos eu zic ca i ar fi ras pe cei din ny...care nu sunt de subestimat



la n.y.j@ n.e merg sigur pe n.e care il au pe brady( de 2 ori SB champion) are experienta omu ....pe ei ii vad in finala din AFC impotriva celor din s.d

DaEdge
6th January 2007, 14:16
imi pare rau ca timpul nu-mi permite un post lung in care sa-mi dau si eu cu parerea insa desi am pariat pe colts trebuie sa fiu de acor d cu codru, nu stiu cum o sa-l opreasca pe larry johnson defensiva colts, e imbucurator ca s-a intors sanders totusi.

STEAUA-MANIA
6th January 2007, 15:40
http://youtube.com/watch?v=3d94wwtXg4Q Preview Seahawks vs Cowboys. This dude merge pe mana lui COWBOYS!:yeah:
http://youtube.com/watch?v=V9ndJedLavs&mode=user&search= Preview Colts vs Chiefs.
Alte predictii http://youtube.com/watch?v=s_QBLR4pfaM :D

georgebz
6th January 2007, 19:43
Sunt uimit de cota ce o au cei de la Chiefs la pariuri (3,25) pentru ca nu este un meci chiar asa usor pentru baietii mei de la COLTS avand in vedere ca il au in fata pe Larry Johnson . Daca nu stiati pana acum va spun eu ca cele mai sigure pariuri sunt cele puse impotriva echipei favorite deoarece indiferent de rezultat vei fi ( poate nu in aceeasi masura ) multumit. :D

A.k.a
7th January 2007, 00:51
Half Time la Chiefs @ Colts, 9-0 pt Colts. Offense-u lui Chiefs fara nici un 1st down in prima jumatate pe cand apararea lor deja cu 2 interceptii. Cred ca e dezastruos pt aparare sa tot faci iar apoi dupa 1 min si ceva sau mai putin sa intri iar in teren. Oricum is curios ce o sa fie in a doua jumatate...

little_earl
7th January 2007, 00:55
dupa prima repriza, imi pare rau ca nu au prins play-off-urile cei de la denver, rookie-ul cutler ar fi facut mult mai multe decat veteranul trent green (4 yarzi intr-o repriza)

georgebz
7th January 2007, 00:56
Da si se pare ca intr-un meci in care se astepta ca jucatorul care va face diferenta sa fie Payton Manning sau Larry Johnson , deocamdata Adam Vinatieri e cel ce a adus toate punctele pentru COLTS.

ElectroShock
7th January 2007, 02:27
cheia succesului pt colts as spune eu , este faptul ca lau oprit pe l.johnson

DaEdge
7th January 2007, 03:09
S-a incheiat meciul si Indianapolis merg mai departe. Exista un lucru foarte imbucurator pentru fani potcoavelor si anume faptul caa Colts au demonstrat ca pot opri run-ul.Sa-l tii pe L.J. la doar 32 de yarzi e o afacere..... inca ceva , au controlat foarte bine ceasul+ ca Vinatieri ramane cel mai bun kicker din liga si nu datorita acuratetei cat faptului ca are niste nervi de otel si in fiecare meci important isi face simtita prezenta........sa mai trecem in revista si cele 2 interceptii ale lui ty law care cred ca e omul care l-a interceptat cel mai des pe peyton, cu astea doua eu stu cel putin 7 int ale li law asupra lui manning.........in final Codrutc:) :) cred ca exulta presimt ca o sa fie foarte optimist saptaman care vine(are si de ce...deocamdat:drak: )......ravens, chargers watch out!!!

ElectroShock
7th January 2007, 04:38
10-6 pt dal @ sea la pauza ...suckssssss....merge bine cu sop playeru

Seahawk
7th January 2007, 07:00
Doamne ce meci am putut sa vizionez. I love The SEAHAWKS!! i love NFL, and i love the play-offs... Incredibil cum iti bate inima catre finalul meciului.

Dar cel mai tare feeling e sa-ti vizionezi echipa favorita cum castiga un meci de wild-card game dupa un sezon frustrant, in dauna echipei pe care nu o suporti deloc din NFL(Dallas Cowboys) iar acestia rateaza un field-goal exact spre finalul meciului. Si sa mai castigi si $700 de dolari de pe urma meciului asta! SEAHAWKSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tot ce pot spune e incredibiL!


Ah da, era sa uit, bine ai venit ElectroShock! Esti cu Seahawks la fel ca mine:>

Si in stil "Soprano": "welcome to family!" :D

Zabriskie
7th January 2007, 10:13
dupa prima repriza, imi pare rau ca nu au prins play-off-urile cei de la denver, rookie-ul cutler ar fi facut mult mai multe decat veteranul trent green (4 yarzi intr-o repriza)

Green nu s-a miscat chiar asa de rau, oamenii aia nu prindeau pasele, pana si gonzales a scapat cateva...
Oricum toate treaba a fost ca l-au oprit pe Larry, cine ar fi crezut?

A.k.a
7th January 2007, 10:19
Gonzales nu prea prindea pasele ca nu avea sansa. Cum au zis si comentatorii trebuia sa il dea pase mai multe nu sa il puna la blocaj atata.

STEAUA-MANIA
7th January 2007, 10:48
Dallas Cowboys:headbang: :headbang: :headbang: Nu conteaza!
La anul vom castiga!:yeah: C'mon COWBOYS!:yeah:

cristane
7th January 2007, 11:34
Good bye Cowboys, good bye Romo :happy /hello :happy /hello :yeah:

Felicitari Seattle, mi-au produs o mare bucurie azi-noapte. Mai trebuie Giants sa invinga azi si totul e perfect. :yeah:

STEAUA-MANIA
7th January 2007, 12:16
cristane:) ce bucurii ai si tu:)) maine,daca giants o sa piarda sa scriu si eu "eli manning:happy :happy :happy :cya: giants :cya: "?! n-am sa o fac,sunteti neimportanti:yeah:


INCA O IESIRE DE GENUL ACESTA SI VOM LUA MASURI CHIAR MAI DRASTICE
SUNTEM UN FORUM DE FOTBAL AMERICAN....AM SA VA ROG SA DISCUTAM DESPRE FOTBAL AMERICAN.
HAIDETI SA INCERCAM SA PASTRAM O LIMITA DECENTA FATA DE TOTI UTILIZATORII SI SA NU NE CREDEM SUPERIORI
STEAUA_MANIA, TI-AM STERS..."IESIREA USOR NEINSPIRATA"
TITANS_RULEZ

A.k.a
7th January 2007, 14:26
Nu am vazut meciu lui Cowboys. De ce a tinut Romo mingea?

ElectroShock
7th January 2007, 14:28
da deci a fost incredibil meciu dal@sea.....incredibil final......pe de alta parte as fi fost mai linistit pt urmtaorul meci dak bateam mai lejer.....da stiti cum e vb aia cu cat obtii victoria mai greu cu atat te bucuri mai mult de ea.....ma felicit cam stat sa vad meciul live... a meritat!

little_earl
7th January 2007, 14:33
Nu am vazut meciu lui Cowboys. De ce a tinut Romo mingea?

n-a prins-o bine si n-a apucat kickeru sa traga, asa ca a incercat sa alerge cu ea

A.k.a
7th January 2007, 15:01
Ma refeream de ce tine el minga pt kicker si nu un alt jucator, dar am vazut ca el era holder de mult, asa scria pe SI cel putin

Sinisther
7th January 2007, 16:17
imi vine sa:headbang: ca am pierdut meciurile de aseara live.... urasc cand pica netu... las ca Chiefs-Colts ii deja pe teava si Seahawks-cowboys nu mai dureaza mult pana apare si el pe torrente

codrutc
7th January 2007, 18:35
Wild, wild wild-card games, nu-i asa ? Si inca nu s-a consumat decat prima parte.

Asadar, Seattle -Cowboys.

Cineva a dat un link pe aici la o lista de meciuri memorabile din istoria NFL, fiecare avea cate un nume. Ei bine, trebuie neaparat gasit un nume si pentru meciul asta. Poate ceva legat de "jumatatea de yard" .

Cu un minut si ceva inainte de final, Witten aparent are 1st down si meciul este decis. Dar , nu , se revede faza si in mod corect se pune mingea la 1 yard si jumatate. Deci, interventia lui Tatupu impiedica Dallas sa castige meciul.
Apoi faza cu Romo, care surprinzator nu jucase prost pe postul de QB , dar o comite pe postul de holder, in care avea experienta de 4 ani.
Apoi Romo este iar oprit de Babineaux la un 1/2 yard sau un yard de a obtine 1st down si "game over".
Oricum , sa fiu in locul lui Seahawk (noroc ca esti tanar si nu ai probleme cu inima) nu mi-as fi dorit sa fiu fan Seahawks dar cu atat mai mult fan Cowboys.
Mi-a fost mila sincer de Romo, nici nu stiu cum s-a abtinut sa izbucneasca in plans ca un copil la conferinta de presa.

Referitor la remarca lui Seahawk de mai sus ca nu-i suporta pe Cowboys, e de inteles. Sincer si pe mine m-a iritat cum pe NFL network erau preocupati mai ales sa justifice cum au pierdut Cowboys meciul decat cum au castigat Seahawks. Deion Sanders s-a exprimat fara menajamente ca un fan Cowboys dezamagit si spera ca Owens sa aiba iarasi o tirada impotriva echipei si antrenorului (spre lauda lui T.O nu sa- intamplat de data asta). Oricum, dupa aproape o ora de discutat de Cowboys si putine cuvante despre Seahawks (multumita lui Mariucci), Rich Eisen zice "apropo au jucat si Colts azi", dupa care acorda meciului 5 minute. La fel s-a intamplat si pe alte canale si posturi de radio.
Acum am inteles in sfarsit totusi cat de po****ri sunt Cowboys si cat de inclinata este mass media in favoarea lor. Dar pentru un fan al altei echipei este de-a dreptul iritabil, cel putin.

Acum Colts - Chiefs

1. Peyton Manning a aruncat 3 interceptii si Colts au castigat meciul !!?

Da. Ty Law este pe primul loc in interceptii ale lui Peyton, 10 cu meciul de aseara . La conferinta de presa de dupa meci Peyton s-a oferit sa-l introduca pe Ty Law in ceremonia de inducere in Hall of Fame.
Cineva a propus un trade Reggie Wayne- Ty Law pentru ca daca primul mai scapa cate o pasa a lui Manning, ultimul nu scapa nici una:)

2. Defensiva Colts l-a limitat pe L.T. la 32 de yarzi !!!?

3. Nici un 1st down pentru Chiefs pana aproape de sfarsitul sfertului al treilea (nu s-a mai intamplat in playoffs de prin anii 60) !!!!?

Iata cateva din intrebari pe care daca cineva mi le punea inainte de meci ii dadeam un pumn in fata si ziceam ca imi insulta inteligenta si isi bate joc de mine.

Acum serios, da sunt mult mai optimist pentru meciul cu Ravens dar eram la fel de optimist si daca nu jucau asa bine in aparare. Motivele le voi expune in alte postari.

little_earl
7th January 2007, 18:51
2. Defensiva Colts l-a limitat pe L.T. la 32 de yarzi !!!?
nici chiar asa, a fost LJ nu LT :P

STEAUA-MANIA
8th January 2007, 00:16
http://www.youtube.com/watch?v=h7fXd3_wxpY pt cei care n-au vazut meciul,asta e faza cu Tony Romo...daca-i iesea faza...era un God in Dallas...oricum e,asa ca..:D
http://www.youtube.com/watch?v=1XfJfudhdzs&NR Saracu' Tony...:(( Ce mi-as cumpar un tricou cu Romo,insa eu cum sunt skinny...si americani astia au marimi numai pt americani mc donalds ....:( Sper sa nu-l traded pe ROMO:happy :happy
De acu,vreau sa castige patriots sau colts!:D Restu...go to hell!:drak: in frunte cu nesuferitii de la seahawks si giants!:D

Sinisther
8th January 2007, 00:44
Pats inving din nou in stilul clasic Bill Belichick Tom Brady... fara faze f spectaculoase... dar un joc bine gandit de Belichick si executat de Brady&co.

momentan NYG-Phi 7-10... superb Razor facut de Manning la inceputul meciului... dar Eagles si Westbrook(40+ YD TD run) si-au revent si conduc datorita unei interceptii aruncate de Eli

STEAUA-MANIA
8th January 2007, 00:48
What I see....Mesaj luat de pe forumul fanilor DALLAS COWBOYS "After I saw that last play and the "so-called" fumble by Tony Romo who's shoulder was definitely DOWN prior to losing the ball, I saw it as a 1st down by Romo and it should have been Cowboys ball on the 1 yard line instead of Seattle getting it on the 1 yard line. HELLO!! I hate it for Romo, he feels he lost the game for us, when the fumble by Glenn that gave Seattle the Safety was soon forgotten as soon as Romo dropped the ball. "
Au furat arbitrii la faza cu Romo?:headbang: :headbang:
Sinis,vezi meciul video live?Cum?:D

little_earl
8th January 2007, 00:49
cred ca e primul meci in care imi place de shockey, pe langa faptul ca joaca accidentat, oarecum intr-un picior, i-a sarit casca din cap, si tot s-a aruncat cu capul inainte pt 2 extra yards....

little_earl
8th January 2007, 00:52
Sinis,vezi meciul video live?Cum?:D

ia citeste aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=72749

ElectroShock
8th January 2007, 00:57
super tare faza cu casca....e ciudata senzatia ca tre sa tin cu giants (pt ca seattle sa joace cu saints..mi se pare un meci mai usor decat cu bears)desi in mod normal as fi vrut ca eagles sa se califice
17-10 half time...

georgebz
8th January 2007, 01:15
frumos meciul pana acum ... mai ales Td lui Westbrook si run-ul de vreo 40 yarzi al lui Tiki ... sa vedem ce va fin a 2-a repriza

cristane
8th January 2007, 01:15
A fost o prima repriza frumoasa, desi cu unele momente dezamagitoare in atac pentru Giants. Oricum, e echilibrat, orice se poate intimpla, optimismul meu inca exista :D Ah, one more thing: imi place mult comentariul celor doi. Bravo baieti. Nota 10 pina acum - in afara de stilcirea constanta a numelui lui Burress (nu Burrows :) ), totul a fost ok. Ma bucura entuziasmul evident din glasul celor doi, si la fotbal (soccer) sint putine meciuri comentate asa.

georgebz
8th January 2007, 01:19
intr-adevar bun comentariul se apropie de maniera americanilor ( 1 mica observatie NY au 3 echipe in NHL nu 2 ... mai e si Islanders :D )

little_earl
8th January 2007, 01:29
intr-adevar bun comentariul se apropie de maniera americanilor ( 1 mica observatie NY au 3 echipe in NHL nu 2 ... mai e si Islanders :D )

ny rangers si islanders...2 sunt :)

georgebz
8th January 2007, 01:32
ny rangers si islanders...2 sunt :)

se pune si New Jersey Devils :drak:

georgebz
8th January 2007, 02:56
imi pare rau pt Giants dar au pierdut pe mana lor ... in drive-ul de final au cedat mult prea usor si repede teren ... in rest au mai avut cateva oportunitati bune pe care nu le-au concretizat ...... daca asta a fost ultimul meci al lui Tiki Barber sa ii multumim pentru ce a facut de-a lungul carierei in acest minunat sport.

codrutc
8th January 2007, 03:09
Am si eu o intrebare. Voua nu vi se pare ca Eli Manning e intr-o stare de somnolenta pe tot parcursul meciului? Se mai trezeste din cand in cand la sfarsit cum a facut-o si azi cu TDul egalizator, dar atat.
Cred ca Eli are nevoie de un antrenor care sa-l scuture pe margine de fiecare data.
Mi se mai pare ca Giants incep bine meciul cum au facut-o si azi dupa care intra intr-o stare de complezenta si amortire. Parca au play-uri bune in carte la inceput dar dupa aceea li se termina foile.
Mi-a placut de Tiki la sfarsit ca zambea. Pentru el succesul in playoffs sau Superbowl-ul nu este totul precum pentru alti fotbalisti.
Jeremy Shockey este "cool". Ati vazut ca arata ca un actor din filmele cu cavaleri cand nu poarta casca? :)
Sincer m-a surprins ca Eagles nu au castigat meciul mai clar. sunt curios care e statutul lui Sheppard pentru urmatorul meci pentru ca au zis ca si-a dislocat umarul.

Asadar, wild -card weekend fara surprize, in sensul ca echipele castigatoare de divizii au castigat, acasa. Sper ca surprizele sa se intample in weekend-ul urmator, intelegeti unde bat :)
Go Colts! , Go Patriots !

LincolnFF
8th January 2007, 03:10
Victorie la limita! Felicitari pentru Giants pentru meciul prestat(schimbati-va insa qb-ul :) ca pustiul e prea crud pentru asemenea meciuri). Sunt fericit pentru victorie mai ales ca i-am batut pe cei de la Giants. Indiferent ce se intampla de acum inainte eu sunt multumit pentru parcursul neasteptat al echipei in acest sezon.
De la Giants i-am remarcat pe Tiki Barber fireste :) si pe Plaxico Burress iar de la Eagles pe Westbrook in primul rand si pe Akers care a dat dovada de o stapanire de sine extraordinara.
Cele doua echipe si-au impartit momentele bune cu un plus zic eu (poate sunt subiectiv) pentru Eagles.
Se pare ca am cam nimerit-o cu predictiile :D.

codrutc
8th January 2007, 03:12
What I see....Mesaj luat de pe forumul fanilor DALLAS COWBOYS "After I saw that last play and the "so-called" fumble by Tony Romo who's shoulder was definitely DOWN prior to losing the ball, I saw it as a 1st down by Romo and it should have been Cowboys ball on the 1 yard line instead of Seattle getting it on the 1 yard line. HELLO!! I hate it for Romo, he feels he lost the game for us, when the fumble by Glenn that gave Seattle the Safety was soon forgotten as soon as Romo dropped the ball. "
Au furat arbitrii la faza cu Romo?:headbang: :headbang:
Sinis,vezi meciul video live?Cum?:D

Am revazut faza de nenumarate ori. Cred ca a fost "a liiiiiittle short" cum zic americanii. Providentiala sau pacatoasa jumate de yard, depinde de partea cui esti.

codrutc
8th January 2007, 03:14
nici chiar asa, a fost LJ nu LT :P

Se pare ca am zis cine as fi vrut sa fie, nu cine a fost :)

codrutc
8th January 2007, 03:18
Indiferent ce se intampla de acum inainte eu sunt multumit pentru parcursul neasteptat al echipei in acest sezon.


Mi-ai adus aminte, nu stiu de ce , de ce am citit intr-un articol. Un fan al Eagles zicea ca a pariat pe Giants pentru ca ar fi fost atat de distrus sufleteste daca Giants castigau incat a dorit sa-si asigure macar un motiv de consolare. :)

LincolnFF
8th January 2007, 03:30
Adevarul este ca si eu eram la fel de "distrus sufleteste" daca pierdeam in fata celor de la Giants. Este o chestie de orgoliu. Nu puteam pierde in fata unei echipe din propria conferinta. In plus am o antipatie profunda fata de Eli Manning. Pe cat il admir pe frati-su pe atat imi displace el. Nu mi se pare un jucator extraordinar. Se pierde rpd cu firea in situatii dificile. A avut zic eu noroc sezonul asta si norocul lui a purtat numele de "Tiki Barber".

codrutc
8th January 2007, 03:38
Oare care dintre fratii Maning seamana cu mama si care cu tata, ma refer la temperament ? :)

codrutc
8th January 2007, 06:42
Uite o poezie de la un fan Colts de pe forumul din Indianapolis Star, dupa meciul cu Chiefs

On the Road to Poetic Justice
------

First, allow me to begin this way
Because I feel this is a good time to say
Herm is Tony's very best friend
But that didn't stop him from showing him his end
I think he remembered back when with the Jets
When Herm gave him a 0 beyond all odds and bets
So this first game was poetic justice, it may seem
for the Coach, so now let's get some for the team

So now, we travel to the land of Poe
It's fans are all filled with hate and woe
With visions of Mayflowers dancing in their heads
They come to this board hoping to fill is with dread
With memories like elephants, they come here to spout
All hoping the past will fill us with doubt
Two+ decades have passed and they still hold a grudge
That's a long and hateful path upon which to trudge
So perhaps poetic justice will be served next Saturday
Along with some warm crow, er, Raven I should say

The next segment hinges upon some things
We want that team that has all those rings
For us to get them, they need to succeed
Against Jets and Chargers to fulfill our need
And then, they'd meet in the AFCCG
And perhaps put an end to an old rivalry
It would be poetic justice to beat that great team
And go on to the Superbowl to realize our dream

Justice can be served in alot of ways this year
And, by far, this vision isn't perfectly clear
But the first one is already in the book
And I don't see the Ravens giving us the hook
It's up to the Patriots to hold up their end
So we can get them in the dome and buck that losing trend
Then, in the big game, our focus will clear
And we'll be the ones with the rings this year

Nota autorului:

I hope you enjoyed my little diversion
Maybe next weekend I'll have another version.

cristane
8th January 2007, 15:46
Adevarul este ca si eu eram la fel de "distrus sufleteste" daca pierdeam in fata celor de la Giants. Este o chestie de orgoliu. Nu puteam pierde in fata unei echipe din propria conferinta. In plus am o antipatie profunda fata de Eli Manning. Pe cat il admir pe frati-su pe atat imi displace el. Nu mi se pare un jucator extraordinar. Se pierde rpd cu firea in situatii dificile. A avut zic eu noroc sezonul asta si norocul lui a purtat numele de "Tiki Barber".

Victorie meritata pentru Eagles, desi meciul a fost echilibrat si la fel de bine puteam cistiga si noi.
Nu din cauza lui Eli a fost pierdut meciul asta, desi a avut si el niste momente in care trebuia sa se descurce mai bine. Dar sa nu uitam, a dat 2 pase de TD, plus ca a scos echipa dintr-un mare rahat, in ultimul sfert, la 2nd&30, a dat doua super-pase pentru un nesperat first down.
M-a dezamagit in schimb apararea. In multe momente pareau cu totii cu gindul mai mult la vacanta decit la calificare. Cel putin in acel ultim drive al Eagles-ilor, apararea noastra trebuia sa moara pe teren, nu sa permita first down la fiecare actiune. Fara indoiala, lipsa lui Strachan a contat mult.
Acum, ca Giants au iesit, si multe alte echipe care imi sint simpatice (Brocos, Titans, Packers) au iesit si ele, ramine sa tin cu Seahawks :yeah: Sper sa-i vad in SuperBowl.

codrutc
9th January 2007, 18:12
Asadar , in "divisional playoffs" avem:

- Sambata, 13 Ianuarie
Indianapolis Colts at Baltimore Ravens 4:30 EST , CBS
Philadelphia Eagles at New Orleans Saints 8:00 EST , FOX

- Duminica, 14 Ianuarie
Seattle Seahawks at Chicago Bears 1:00 EST , FOX
New England Patriots at San Diego Chargers 4:30 EST , CBS

ElectroShock
9th January 2007, 20:22
Seattle Seahawks at Chicago Bears 1:00 EST , FOX ...bun asa se joaca devreme ..sper sa nu faca figuri tvu playeru/netu

cristane
9th January 2007, 21:21
Da, sper si eu.
Sport1 transmite live Patriots vs Chargers, de la 23.30.

ElectroShock
9th January 2007, 21:41
nul prind din pacate , o sa incerc tot pe tvu player sau sop, sambata trecuta de fapt duminica mam culcat la 6:20 , da a meritat foarte palpitant meciu dal@sea

A.k.a
9th January 2007, 22:14
A fost si Patriots cu Jets de la ora 1, 8 a noastra si a mers perfect.

ElectroShock
10th January 2007, 00:23
dap mia mers bine la cele 3 meciuri pe care leam urmarit dal@sea/ nyj@ne/ nyg@phi

codrutc
10th January 2007, 18:05
Nu aveti cumva impresia ca echipele oaspete in meciurile divizionale au mai multe sanse sa castige ca niciodata?
Luati-le pe rand.

Eagles la Saints. Eagles sunt de departe mai experimentati decat Saints, desi Saints au avantajul terenului propriu, iar spectatorii vor urla din toti plamanii.
Drew Brees are putina experienta in playoffs dar sa nu uitam ca a pierdut si in prima sa aparitie cu San Diego. Lito Sheppard nu va juca, deci avantaj Saints (plus revenirea lui Joe Horn) dar Eagles sunt incarcati cu jucatori talentati, din draft, in defensiva.

La fel se poate spune si despre Seahawks la Bears. Seahawks, desi nu joaca bine in momentul de fata, sunt trecuti prin mai multe decat Bears care nu au mai castigat un meci in playoffs cam de multicel. Bears sunt clar favoriti si in mintea mea, dar cu o multime de blitzuri la Rex Grossman se poate intampla orice.

Despre Colts iarasi sunt optimist impotriva la Baltimore. Baltimore nu au avut nici ei succes de prin 2001 de cand au castigat ultimul joc in playoffs. Colts au castigat ultimele 3 meciuri cu Ravens, ultima data chiar in Baltimore cand nu a suferit nici macar un sack. Cumva Peyton nu are asa probleme impotriva defensivei lor care ii creaza mai putine probleme decat cea 3-4 a San Diego sau New England. Daca Colts nu pierd mingea in atac, victoria este asigurata.
Asadar, Give me "V", dot the "I", tilt the "C", "T","O","R","Y" !!!!


Acum ce sa mai zic de Patriots. Stiu ca Chargers sunt favoriti, cea mai completa echipa atat in aparare cat si in atac. Acestea fiind zise ma astept la un plan diabolic al lui Belichick menit sa-l zapaceasca pe putin experimentatul Phillip Rivers. Sa nu uitam, Patriots pot sa opreasca run-ul si deci pe L.T. In aceste conditii Rivers va trebui sa joace bine. Ma astept totusi ca Chargers sa-l puna pe L.T putin in spatiu unde poate primi pase scurte si unde Patriots sunt putin vulnerabili.

Astept pareri contrare

codrutc
11th January 2007, 08:19
Un articol frumos despre Bob Sanders

http://sports.espn.go.com/nfl/playoffs06/columns/story?columnist=pasquarelli_len&id=2726435

Cucu
11th January 2007, 15:11
sincer eu cred ca din cele 4 echipe gazda cred ca cel putin 3 vor merge mai departe daca nu 4.
In fotbal nimik nu este exclus ... dar cand spread-ul e 8 1/2 pentru un meci de play-offs ( Bears - Seahawks ) cineva stie ceva ....
oricum ... veste buna pentru mine ... am gasit bilete ... si merg sa inghet si eu la meci ... go bears ... hai ursii ... pe ei...
nici o echipa nu m-a convins dintre cele ce au jucat in wild-card week ... Manning a jucat penibil ... dupa cum o face el in play-offs deobicei ... Seahawks si Dallas au aratat ca 2 echipe ce nu au nici un chef de fotbal ... Filadelfia s-a chinuit cu o echipa submediocra ... iar Patriots mi-au aratat iarasi ca nu mai sunt aceeasi echipa care domina in play-offs

Oricum va fi cu siguranta o saptamana mai interesata decat ceea ce a trecut.

codrutc
11th January 2007, 18:41
Cucu, ce meciuri ai vazut dumneata, ca eu am vazut altceva?
Patriots nu au aratat dominanti? Poate ca nu dar au jucat bine. Probabil ca subestimezi defensiva la Jets.
Vorbesti de spread. Sincer eu nu stiu ce este spread dar pun pariu ca era foarte mare anul trecut in favoarea la Colts si ai vazut ca au luat bataie de la Steelers. Nu zic ca asta se va intampla cu Bears dar este posibil orice.
Toate capetele luminate zic ca asta este forma lui Manning in playoffs, bla, bla, bla. Se uita ca Manning a avut si meciuri bune, cu Denver (2 ori ) si cu Kansas City. Chiar si anul trecut cu Steelers nu a jucat prost. In plus Colts au pierdut de fiecare data in fata viitorilor CASTIGATORI ai Super Bowl-ului.
Sa vedem ce mai zici dupa ce-i vom jumuli pe ciori in weekendul asta. Alde Lewis si Scott s-au apucat deja sa vorbeasca trash cum ca arunca hot souce pe Peyton dar uita ca nu au mai castigat in fata la Colts de 3 meciuri.
Mai vedem. Scuze daca am fost mai "rough" ca de obicei dar sunt "pumped up" si sa ma vezi sambata cand nici sotia nu se mai intelege cui mine.

Cucu
11th January 2007, 20:45
codrutc .... e palyoff time ..... e cazu sa fi pumped up! ... lasa pasiunea sa tipe :)
eu ma pastrez pentru game .... sunt foarte fericit ... e primul meu meci in NFL la care merg ... sper sa castige ursii mei ... altfel am aruncat banii aiurea :)
cred ca suntem deacord in general ca totul e posibil in playoffs ... dar daca fiecare echipa joaca cum a jucat in general in sezon ... cred ca top 2 in fiecare divizie merge mai departe ...
acum: Colts defense a jucat impresionant... mult peste media lor din timpul sezonului ... Manning a jucat sub medie ...
Patriots ... nu prea am incredere in WRs nici RBs ... iar defense ... daca arbitrii ar arbitra totul corect ... orice echipa oponenta ar face varza DB-urile lor ... ( tine minte din cauza asta Colts au ratat supebowl-ul acum cativa ani ... si a rezultat in schimbarea regulamentului ... illegal contact) nu pot sa-l suport pe Bruschi: dupa fiecare play mergea el si ii lovea pe adversari ( mult dupa ce play-ul era gata)
de comparatii cu Colts ... Bears putem face ... cu spread si asa mai departe ... dar iti spun un lucru pentru ca am ascultat la radio sport local ... setea care o au Bears acum nu o are nimeni ... in memoria tuturor inca este meciul cu Carolina ... si echipa e mult mai puternica ... cat despre Seattle e cam greu sa gasesc ceva la ei de care sa-mi fie frica ... QB nu prea ... RB ... deloc ... antrenorul lor? varza .... defense? care defense? ... special teams? poate Hester singur sa-i bata ... in plus ... Seahawks si-au cam depasit obiectivul pentru anu asta ... au ajuns in play-off, au castigat un meci ...
ce mi-e frica e ca la half-time meciul e gata cum a fost prima data cand s-au intalnit ... sper sa fie cat de cat echilibrat

So .... e timpul sa creasca pasiunea ... succes la toate echipele ... hai ursii

codrutc
11th January 2007, 21:38
( tine minte din cauza asta Colts au ratat supebowl-ul acum cativa ani ... si a rezultat in schimbarea regulamentului ... illegal contact) nu pot sa-l suport pe Bruschi: dupa fiecare play mergea el si ii lovea pe adversari ( mult dupa ce play-ul era gata)


Nu au schimbat regulamentul. Exista, s-a atras numai atentia la arbitrii in pauza competitionala sa-l aplice.

Bruschi nu mai joaca asa bine ca inainte, nu stiu de ce. L-am urmarit si e cam deficitar la capitolul tackle.
Leon Washington a alergat peste el.

Seahawk
11th January 2007, 22:49
Doamne ce misto e cand toata lumea spune ca esti "varza". Face gustul victoriei cu atat mai dulce.


Cucu, nu te supara..poti spune ce vrei dar daca spui ca antrenorul de la Seattle e varza... inseamna ca habar n-ai fotbal american.

Si arata-mi o echipa din liga asta in afara de Seattle care a avut atatea accidentari (si inca mai are) si a ajuns in prima runda a play-off'urilor.

Eagles l-au pierdut doar pe McNabb in vreme ce Seattle i-a avut atat pe Hasselbeck cat si pe Alexander, Jerramy Stevens, in prezent Trufant si Herndon.. Chris Tobeck, si deja m-am plictisit sa-i enumar... D-jack, Bobby Engram...

deci i-am avut pe toti astia accidentati si tot am reusit sa castigam ...one way or another.

Dar nu-i nimic, cel mai bine e cand toata lumea te subestimeaza si zbori "under the radar".

Numai zic de anul trecut, cand toata lumea ii vedea pe Seahawks victime sigure, cand colo noi aveam cel mai bun atac din liga, 13-3 cel mai bun record..si am batut tot ce se putea pe Seahawks Stadium. Si atunci nimeni nu-i vedea pe Seattle ca favoriti. Si tocmai de asta am ajuns unde am ajuns.
Eu chiar ma bucur ca jucam cu Bears decat cu Saints :drak:


Nici numai ma apuc sa mai ma leg de Bears, ca e de prisos.. Tot ce pot spune e ca muulta lume o sa aiba parte de surprize..



Surprize...Surprize!!

codrutc
11th January 2007, 23:03
Asa asa Seahawk zi-le, hai nu se ia si de mine un fan Ravens ? :)
Let's talk smack.:)

ElectroShock
12th January 2007, 00:26
dak ar avea formula standard la ora meciului as spune sigur ca sea va invinge.....dar cu accidentarile pe care le au :(

codrutc
12th January 2007, 00:31
Sa nu uitam totusi de primul meci in care Bears au dominat clar.
Parca nu a jucat Alexander si nu mai stiu cine dar Hasselbeck a aruncat vreo 3 interceptii.

RedStar
12th January 2007, 01:01
Nu prea am o favorita in NFL. Dar imi place jocul. O echipa speciala ar fi Eagles, am vazut Invincible si m-a fermecat Vince Papale. Plus ca este una dintre putinele francize care nu si-au schimbat locatia. Imi plac echipele care isi respecta suporterii.

Cred ca vor prinde anul asta Superbowl-ul, merita din plin.

Seahawk
12th January 2007, 10:19
O sa fie un meci strans veti vedea

cristane
12th January 2007, 10:40
Un mic offtopic... Cei de la P.O.D., mari fani San Diego Chargers, au compus o piesa special pt echipa, se numeste "Chargers Anthem" si poate fi ascultata pe pagina lor de myspace: http://www.myspace.com/payableondeath :)

Seahawk
12th January 2007, 11:14
Data viitoare posteaza offtopic pe threadul special facut pentru "offtopic" :)

Cucu
12th January 2007, 15:17
seahawk ... sper sa revi si dupa meci ...
cat despre accidentari bla bla bla .... la Bears tot anul au fost accidentati dar diferenta e ca noi nu facem scuze din asta .... in defense ne lipsesc 2 probowlers: Harris si Brown dar nu auzi pe nimeni sa se planga ...
m-am saturat de media asta care de fiecare data cand joaca Seahawks si Giants aud numai de accidentari ...
cat despre offense ... Seahawk a avut cam tot ce le trebuie in meciul cu Dallas ... si cum au aratat? ... cam praf ....
S. Alexander e o femeie ... daca il loveste Urlacher odata nici nu cred ca mai vrea sa intre pe teren ...
cat despre antrenorul "varza" :) de la Seahawk ... imi aduc aminte de un play-call ... e 3rd down & 7 yards la Dallas 15 y ... si ce face? running ... si asta de mai multe ori in timpul meciului s-a intamplat ... nu trebuie sa stii tare mult fotbal sa iti dai seama ca antrenorul e mai mult decat conservativ ... e FRICOS ... si nu exista sport unde asta face asa mare diferenta ca in fotbalul american ... cine nu risca nu castiga ....

P.S. sa ne auzim dupa meci ...

ElectroShock
12th January 2007, 15:36
imi amintesc de faza de care zici tu aia cu 3& 7.....in ultima etapa din sezon cand sea au jucat acasa cu sd au avut 2 first downuri in urma unor runuri in 3 & multi yds....so fi gandit ca ii iese din nou

LincolnFF
12th January 2007, 15:45
Nu prea am o favorita in NFL. Dar imi place jocul. O echipa speciala ar fi Eagles, am vazut Invincible si m-a fermecat Vince Papale. Plus ca este una dintre putinele francize care nu si-au schimbat locatia. Imi plac echipele care isi respecta suporterii.

Cred ca vor prinde anul asta Superbowl-ul, merita din plin.

Salut RedStarRo! :) . Sper ca dupa meciul cu Saints sa devii fan Eagles:).:great: E o echipa ce merita sustinuta.
Cat despre sansele la Super Bowl parerea mea este ca daca trecem de Saints sambata avem mari sanse. Daca reusim sa punem la punct defensiva impotriva paselor acest lucru e realizabil. Nu cred ca d.c. Jim Jonhson o sa accepte o alta prestatie ca in meciul cu Giants.

codrutc
12th January 2007, 19:16
RedStarRo se va numi GreenBirdRo daca devine fan Eagles, asa este? :) :)

RedStar
12th January 2007, 19:32
No way, tin mai mult cu Steaua decat cu Eagles :P

Seahawk
13th January 2007, 16:39
cat despre antrenorul "varza" :) de la Seahawk ... imi aduc aminte de un play-call ... e 3rd down & 7 yards la Dallas 15 y ... si ce face? running ... si asta de mai multe ori in timpul meciului s-a intamplat ... nu trebuie sa stii tare mult fotbal sa iti dai seama ca antrenorul e mai mult decat conservativ ... e FRICOS ... si nu exista sport unde asta face asa mare diferenta ca in fotbalul american ... cine nu risca nu castiga ....

P.S. sa ne auzim dupa meci ...



Da, si "varza" asta de antrenor a ajuns in 3 superbowl-uri, si a pus pe picioare 2 legende deja. Te las pe tine sa le descoperi.
Orice antrenor e conservativ in felul lui.

Lovie Smith pe de alta parte n-a castigat nici un meci in play-offs fata de Mike Holmgren.
Nu stiu de unde pana unde ai gasit-o pe asta cu "cine nu risca nu castiga"...
Desi uneori poate fii adevarata fraza, in marea majoritatea a cazurilor echipele nu prea risca, decat atunci cand numai au ce pierde.
Dar ma rog se pare ca urmarim 2 sporturi diferite.

Shaun Alexander e femeie? :happy :happy Anul trecut a avut 1880 de yards +28 de touchdown'uri man... este printre cei mai buni RB din istoria NFL-ului.
Vorbesc de RB ca Emmett Smith, Walter Peyton. Ma rog, nu stiu ce ma agit sa-ti explic atat...
Desigur, e femeie si asta...

Si accidentari? Ce vrei sa-ti desenez? Dupa ce ca secondary de la Seahawks si-asa nu exceleaza s-au mai si accidentat ambii CornerBacks. Nu este o scuza, ci este o lauda adusa unui antrenor care reuseste in marea majoritate a timpului sa fie cu un pas in fata, desi a avut lotul decimat.
Dar desigur, nici asta nu e interesant...

Seahawks sunt varza... evident.

Tare m-as mira daca s-ar accidenta Rex Grossman 5 meciuri, Thomas Jones 6 meciuri, M. Muhammad vreo 3 meciuri, Desmond Clark alte 5 meciuri, O.Kreutz (Center-ul) inca vreo 4 meciuri, Ricky Manning Jr, Charles Tilman si inca un safety... unde ar fii Ursii.



Iti spun eu categoric: IN AFARA play-off'urilor...


Sa-mi spui si mie daca Holmgren e asa de slab si castiga, ce performante are Lovie Smith?! :happy :happy



Hai ca discutam dupa meci..:D

RedStar
13th January 2007, 17:19
La ce ore se disputa meciurile din playoff azi, ora Romaniei ?

Seahawk
13th January 2007, 17:35
Primul meci incepe la 23.30 ora Romaniei. Celalalt mi se pare ca e la 3 dimineata (E deja Duminica)

georgebz
13th January 2007, 20:21
sper sa rezist sa le vad pe amandoua in noaptea asta ... si maine pe celelalte doua .. pentru ca atunci cand ma gandesc ca peste nici o luna NFL intra in o lunga vacanta ...,... trebuie sa imi satisfac pofta de meciuri LIVE acum cat e posibil :D

si bineinteles .......... GO COLTS ......simt eu ca acesta o sa fie meciul in care Manning va demonstra ca se poate si in Playoff ;)

little_earl
13th January 2007, 20:32
mie mi se mai spune si "nostradamus" :D asa ca ma risc si spun ca Ed Reed il va intercepta pe manning si va returna pt TD

georgebz
13th January 2007, 21:55
mie mi se mai spune si "nostradamus" :D asa ca ma risc si spun ca Ed Reed il va intercepta pe manning si va returna pt TD
se pare ca ai vazut bine , da aia era viziunea din Madden :D in meci nu se va mai intampla ;)

little_earl
14th January 2007, 00:23
cum am spus, nostradamus, mai ramane sa inscrie la urmatoarea :P

A.k.a
14th January 2007, 00:49
Foarte tare meciul pana acuma

ElectroShock
14th January 2007, 00:51
as cam vrea sa bata ravens....miau placut mai mult cum au jucat
ca si qb il prefer mai mult pe mcnair decat pe manning

little_earl
14th January 2007, 00:54
larry johnson ar trebui sa ia lectii de la jamal lewis
mcnair nu mi se pare in forma, nici manning nu a jucat foarte bine, dar poate lovi oricand, pt ca pass rushing-ul celor de la ravens nu ajunge la el, si am vazut ca receiverii lui colts sunt mai mereu liberi, in special pe partea lui samari rolle

RedStar
14th January 2007, 01:03
Amandoua echipele cu defense tare si offense slab, prea multe incompletes de ambele parti.
Scorul arata ca kickerul lui Colts e mai tare decat kickerul lui Ravens :P

georgebz
14th January 2007, 01:03
Foarte tare meciul pana acuma

de acord a avut de toate pana la pauza numai TD nu :D

super drive-ul Colts de la al 3-lea FG ( de la 51 yds ) si cred ca norocu pt prima repriza s-a dus cu "bara" lui Vinatieri , pentru ca ultima pasa a lui Manning a fost exceptionala pacat ca nu a tinut si al 2-lea picior in terer WR :(

sa vedem ce va fi in continuare.....

georgebz
14th January 2007, 01:05
Scorul arata ca kickerul lui Colts e mai tare decat kickerul lui Ravens :P

nu e o observatie cu care sa fiu de acord pentru ca ce a avut a transformat si cel de la Ravens , ofensiva a fost de vina ca nu a ajuns in pozite de FG

ElectroShock
14th January 2007, 01:05
la stilul de joc al celor de la colts ..chaiar dak trec azi de ravens( in caz ca nu isi da drumu la pase mcnair in half2) nu vor ajunge in SB..........
si s.d si n.e au un joc mai complet decat colts...cel putin asa vad eu

little_earl
14th January 2007, 01:08
de acord a avut de toate pana la pauza numai TD nu :D

super drive-ul Colts de la al 3-lea FG ( de la 51 yds ) si cred ca norocu pt prima repriza s-a dus cu "bara" lui Vinatieri , pentru ca ultima pasa a lui Manning a fost exceptionala pacat ca nu a tinut si al 2-lea picior in terer WR :(

sa vedem ce va fi in continuare.....

la cat de liber era receiveru nu avea voie sa arunce asa lung; asta a avut ambele picioare in teren, dar nu a avut controlul mingii

ElectroShock
14th January 2007, 01:10
faza de care zice l.earl seamana cu una din fazele preferate ale lui george din madden 07 :D
de fapt din realitate au luat aia playbookul

georgebz
14th January 2007, 01:13
faza de care zice l.earl seamana cu una din fazele lui george din madden 07 :D

:P ( sunt cateva asemanari si cu meciu cu little_earl d azi .... fumble-uri , interceptii , FG de la 51 yarzi ,...) :D .

ElectroShock
14th January 2007, 01:21
la un meci strans pe final au un avantaj mic colts ..si aici ma refer la kickerul lor vinatieri care poate transforma de la distant mari

RedStar
14th January 2007, 01:26
offtopic: cate reclame de milioane de dolari pentru burgeri de $1 :)

A.k.a
14th January 2007, 01:34
Numa mi se face mai tare foame :P

little_earl
14th January 2007, 01:43
incredibil noroc are manning, daca nu s-ar fi bagat ray lewis, ravens ar fi avut 3 interceptii acum in loc de una

georgebz
14th January 2007, 01:54
incredibil noroc are manning, daca nu s-ar fi bagat ray lewis, ravens ar fi avut 3 interceptii acum in loc de una

da .. pana acum Ray Lewis e omul meciului pentru Colts :P

ElectroShock
14th January 2007, 02:01
sper ca phi@n.o sa fie un highscoring game (tinand cont de profilu echipelor)
dupa law a urmat reed, nu se lasa manning deloc
ce bine lear sta lui sea cu reed :D tinand cont de accidentarile din secondary

mda ..sa cam dus....poate doar dak se baga holder manning la un eventual fg , sa se mai schimbe ceva

little_earl
14th January 2007, 02:30
din pacate defensiva lui baltimore n-a putut opri run-ul in sf 4, si cu 2 min. ramase meciul e jucat
mcnair si-a incheiat prestatia dezamagitoare cu un fumble in ultimele 19 secunde, nici macar n-a apucat sa dea drumul la hail mary
singurul jucator al lui ravens care s-a ridicat la inaltimea asteptarilor a fost ed reed
nu stiu acuma daca defensiva lui indianapolis a jucat atat de bine, mai degraba ofensiva lui baltimore a facut-o prost...cert e ca manning are spatele asigurat, si poate avansa chiar si cu astfel de prestatii

ElectroShock
14th January 2007, 02:38
"frumos" nici un td, cand vom reusi si noi asta la madden
mia e putin si incepe si meciu 2 ..din fericire e pe fox la care am semnal complet cu tvu playeru fata de cbs

Seahawk
14th January 2007, 02:38
Super meci. Super echipa Indianapolis.
Au jucat excelent in aparare, desi sincer nu ma asteptam.
Vinatieri - "on the money" ca de obicei...

Asadar a mai fost eliminata inca o echipa cu aparare superba.
Sa fie oare anul potcoavelor? :D

ElectroShock
14th January 2007, 02:41
"sper sa bata eagles( jucam cu ei la franchise in madden 2003)...ce meci era dak era si mcnabb..oricum o sa fie tare
ce tare as vrea sa iasa maine si cealalta echipa cu aparare tare

georgebz
14th January 2007, 02:42
/OLE/


Cred ca e primul meci pe care il vad in care sa nu se inscrie macar un TD ....

si chiar daca nu au jucat stralucit iata ca ai mei Colts mai fac un pas spre PlayOff

ofensiva nu a iesit in evidenta decat in 2-3 drive-uri insa defensiva si-a facut treaba si merge din ce in ce mai bine ( e adevarat ca nici Ravens nu prea au pus mari probleme dar totul e bine cand se termina cu o victorie :D )

codrutc
14th January 2007, 02:46
Ahaaa,v-am zis eu ca jumulim ciori azi !!!. Sunt mandru de apararea noastra.
Sunt mandru de cum am condus ultimul drive. Bravo Dallas Clark, bravo Dominique Rhodes, Nick Harper.! Ce sa mai zic de Adam Vinatieri.
Presimt ceva special anul acesta.
Inteligenta si determinarea Colts a invins forta bruta a Ravens.
Ma duc sa mai beau inca o bere, a treia !!!!. Uraaaaa !

fry
14th January 2007, 02:46
GO COLTS! Asta este anul lor!
Iar l-a scos defensiva pe Manning, plus Vinatieri perfect ca de obicei!

ElectroShock
14th January 2007, 02:50
oare ii va mai merge lui manning saptamana viitoare, in cazul in care va fi interceptat iarasi de cel putin 2 ori ? eu nu cred!
mda acum ca meciu sa dus , am si eu semnal full la cbs

little_earl
14th January 2007, 03:02
incepe meciul 2, cred ca o sa tin cu saints, desi joc cu eagles in franchise mode la madden :D, avand in vedere prin ce a trecut orasul ala, avand in vedere ce a fost echipa aia si ce a ajuns, e greu sa nu tii cu ei :)
.aaah...am uitat..il au pe reggie bush :D

RedStar
14th January 2007, 03:05
Go Eagles :)

codrutc
14th January 2007, 03:06
Lasa mai baieti ca si daca am avut putin noroc, este timpul sa mai avem si noi
ca pana acum au avut numai altii.
Patriots cate Superbowl-uri aiu castigat cu piciorul lui Vinatieri? Va mai aduceti aminte primul sezon de superbowl al Patriots cand cu fumble-ul lui Brady in zapada, declarat de arbitrii forward pass?
Peyton a jucat sub potential e adevarat dar ce aprarare au Ravens ? McNair cum a jucat, interceptat si el de 2 ori ?. Dar Big Ben, cum a jucat anul trecut in Superbowl (cel mai slab rating inregistrat de vreun QB in superbowl) si chiar mai inainte?
Important ca echipa ca un tot a iesit in fata. Asta este fortbalul american.
Cine isi va mai aminte peste ani cum au castigat Colts meciul asta?
Eu zic ca l-au castigat exact asa cum trebuia dar asta este parerea mea.

Saints- Eagles urmatorul meci. Sincer, tin cu Saints, desi am prezis ca vor castiga Eagles si nu as fi deloc surprins daca o vor face. Experienta este foarte importanta asa cum am mai zis undeva mai sus. Hai Drew Brees !
Si maine , Go Patriots !!!, va vreau in RCA Dome saptamana viitoare sa putem sparge toate blestemurile.

RedStar
14th January 2007, 03:12
http://www.superbowl.com/gamecenter/gamebook/NFL_20070113_IND@BAL

RedStar
14th January 2007, 03:14
wow, what a tackle pe Reggie Bush, parca l-a lovit trenul :)

georgebz
14th January 2007, 03:16
un inceput nu prea bun pentru Reggie Bush ..... zici ca l-a lovit trenu .... sper sa fie bine

georgebz
14th January 2007, 03:17
wow, what a tackle pe Reggie Bush, parca l-a lovit trenul :)

:)) am azis amandoi in acelasi timp :D

RedStar
14th January 2007, 03:30
Inseamna ca a fost un tren si nu o pasare :D

ElectroShock
14th January 2007, 03:30
la o reluare cand il arata ca se tara pe jos eu am crezut casi cauta dintii

RedStar
14th January 2007, 03:57
4 ore de fotbal si nici un TD pana acum. hmmm....

RedStar
14th January 2007, 04:00
gooooooooo Garcia 78yard pass !!!

little_earl
14th January 2007, 04:16
reggie!!! reggie!!! reggie!!! :D
dupa cum arata meciul pana acum, nu cred ca brees va arunca multe pase, mcallister si bush sunt de neoprit

RedStar
14th January 2007, 04:28
"The WR is open in the endzone but Jeff Garcia is running for his life" :))

codrutc
14th January 2007, 07:56
Meci frumos Saints- Eagles, care salveaza ziua din punct de vedere al spectacolului.
Aparent nici una din echipe nu a jucat prea bine in defensiva, in special in secondary. Eagles au revenit la meteahna veche si nu au putut opri run-ul.
Reggie Bush a fost foarte spectaculos. Parca a fost o minge de ping-pong, asa a ricosat din blocaj pentru a fugi in partea opusa. Totusi McAllister a fost cel care a asigurat doza de siguranta.
Ce ziceti de decizia lui Andy Reid de a face punt pe 4th si 15 cu 1:41 ramase in loc de a risca?. Asta se discuta acum pe toate canalele. Mie mi se pare oarecum ridicol. Ce inseamna si fotbalul, Garcia (excelent a jucat) reusise sa paseze si sa completeze pasa pe 4th si 10 si daca nu se fluiera "false start" cine stie cum se termina meciul?! Oricum, una peste alta ma bucur pentru Saints, dar nu-i vad bine daca nu-si rezolva problemele din secondary.

A.k.a
14th January 2007, 09:32
"frumos" nici un td, cand vom reusi si noi asta la madden
mia e putin si incepe si meciu 2 ..din fericire e pe fox la care am semnal complet cu tvu playeru fata de cbs

Nici tu nu ai avut? Nu m-am mai uitat la ultimele 7 minute ca din 10 in 10 secunde se bloca. Imi pare rau ca nu am stat treaz sa ma uit la celalat meci.

LincolnFF
14th January 2007, 11:34
Pacat!:headbang: In ciuda tuturor opiniilor care dadeau pe saints favoriti, speram in sinea mea ca totusi vom invinge. Ma gandeam ca avandul pe garcia qb situatia va fi alta decat in primul meci.
Nu am vazut meciul dar din cate am citit am fost foarte aproape de a egala macar(daca nu chiar de a invinge). Daca nu era acel false start poate alta era situatia. E a nu stiu cata oara cand patim chestii din astea, ultima oara fiind in meciul cu Giants din playoff cand a fost anulat acel TD al lui Westbrook.
Acum nu pot decat sa ma gandesc la ce va fi sezonul viitor si ce achizitii mai trebuie facute. Echipa actuala este destul de frumoasa si cu cateva achizitii bine gandite poate devenii "letala" sezonul viitor. In primul rand ma gandesc la intarirea defensivei care a fost zic eu calcaiul lui Ahile. Au avut si meciuri bune dar overall au facute multe greseli. Un alt compartiment unde mai trebuie facuta macar o achizitie de valore este linia ofensiva. Ne mai trebuie un lineman care sa ofere o siguranta mai mare qb-ului. Si cine stie, poate un wr de valoare :).
Felicitari celor de la Saints. Au realizat un sezon incredibil tinand cont de ce s-a intamplat anul trecut. Povestea lor parca vine dintr-un film hollywoodian. Inca o data felicitari!

georgebz
14th January 2007, 11:38
Ce ziceti de decizia lui Andy Reid de a face punt pe 4th si 15 cu 1:41 ramase in loc de a risca?.

eu zic ca in mod cert ar fi trebuit sa riste .... stiu ce eu unul asa as fi facut :D

LincolnFF
14th January 2007, 11:40
Cu siguranta nu a fost decizia corecta. Nu stiu ce a sperat prin decizia luata. Asa ceva faci in sezonul regulat nu in playoff.

little_earl
14th January 2007, 13:37
eu am ramas masca cand am vazut punt unit pe teren, nu stiu la ce s-a gandit, pt ca pana atunci saints au miscat destul de bine mingea
deuce mcallister a fost omul meciului fara discutie, reggie bush a avut un meci bun, dar era sa-si ingroape echipa, cand n-a prins pitch-ul acela, noroc cu defensiva, si false start-ul lui philadelphia; si parca a mai avut un fumble recuperat de wr
fiind prima oara cand vad sfintii jucand, am ramas impresionat de fizicul lui marques colston, 7th round pick, care a suplinit absenta lui joe horn, avand o prestatie buna

Daca nu era acel false start poate alta era situatia.
daca nu faceau fumble saints nu mai ajungeau eagles in situatia aia

ElectroShock
14th January 2007, 13:58
am adormit :( las ca ma uit eu la rezumat pe nfl/com

RedStar
14th January 2007, 17:08
Ufff, prea soft deffense-ul lui Eagles. Jeff Garcia si-a terminat contractul cu Eagles si echipa care il va lua va avea de castigat. Din cate am vazut "dusmanii de moarte" al celor de la Eagles sunt Dallas Cowboys. Un fel de Steaua Dinamo de pe la noi. Fanii lor sunt multumiti ca i-au batut pe cei de la Cowboys si o sa ramana cu Jeff Garcia in memoria lor.
Mi-a placut meciul, a avut de toate, mai putin interceptii.

A.k.a
14th January 2007, 20:15
7-0 Bears asta da meci nu fara TD tot meciul :D

ElectroShock
14th January 2007, 20:39
TD Seattle!!!

STEAUA-MANIA
14th January 2007, 21:06
14-7...dupa o pasa de 60 de yarzi Grossman.Tare streamul asta..pacat ca fox are atata publicitare...:D
ps 14-14:D cu 2:30 left 2nd

georgebz
14th January 2007, 21:33
pana la pauza a fost un meci care dovedeste ca cele doua echipe merita sa fie in aceasta faza a playoffului ..... ambii QB s-au descurcat destul de bine , chiar si cu Fumble-ul acela Grossman a avut o zi buna pana acum .... dupa cum arata meciul Bears vor castiga

terenul le pune probleme jucatorilor dar mai ales celor de la Bears care se pare ca nu prea au avut ocazia sa se acomodeze cu noul gazon ....

cristane
14th January 2007, 21:34
Foarte misto repriza. 21-14 pentru Bears la pauza, 2 TDs din 4th down, o pasa de TD superba a lui Grossman, niciun yard de penalizare, putine intreruperi. Sper sa se continue asa si in partea a doua ;)

georgebz
14th January 2007, 21:39
Tare streamul asta..pacat ca fox are atata publicitare...:D


da ai dreptate ... parca pe finalul reprizei au lasat-o mai moale ....... oricum m-a lasat masca reclama la Budweiser ( cea cu stadionul ) , merita un 10+ :D

STEAUA-MANIA
14th January 2007, 21:43
Mai incolo,sper sa pot vedea pe stream,SanDiego vs Patriots.E la 23:30,la noi,nu?:D

georgebz
14th January 2007, 21:49
Mai incolo,sper sa pot vedea pe stream,SanDiego vs Patriots.E la 23:30,la noi,nu?:D


da la 23.30 este pe CBS ( care din pacate se "prinde" mai slab decat FOX) .. eu ma numar printre norocosii cu Sport 1 , sper ca in curand toti sa se bucure de transmisiile acestui post

A.k.a
14th January 2007, 22:27
Ce tare doua interceptii una dupa alta :D De reclama la Diet Pepsi ce ziceti? I get a diet pepsi, I get a diet Pepsi :D

STEAUA-MANIA
14th January 2007, 22:40
Alexander de la seahawks..e un monstru de jucator si om....:))
Seattle conduce..2td s.alexander..daca castiga,cei din seattle pot sa-l cheme "alexandre THE GREAT" sau pe romaneste..alexandru cel mare.

A.k.a
14th January 2007, 22:46
pacat de TD-ul lui Hester

cris21
14th January 2007, 22:55
24-24 .. poate o sa fie OT :)

A.k.a
14th January 2007, 22:57
Vedem acuma. Cred ca merg Seahawks pt 4th and 1

cris21
14th January 2007, 22:58
sii...siii... publicitate...
ce tare e reclama cu zebra si caii :))

little_earl
14th January 2007, 23:00
uite ca seattle au mers la 4th and 1 si n-au reusit sa obtina 1st down, si s-ar putea sa-i coste, chicago are nevoie doar de un field goal

cris21
14th January 2007, 23:02
si au ratat si ei ocazia..
cine mai vrea sa vada si urmatoru meci sa ramana pe o-tsn, ca merge bine.

OT!! OT!! OT!!

little_earl
14th January 2007, 23:11
over-time, mi-e firca sa nu castige toss-ul chicago, sa primeaca mingea, si sa returneze hester :D

georgebz
14th January 2007, 23:12
rezultatul de egalitate la sfarsitului timpului regulamentar arata ca cele doua echipe au fost foarte apropiate la toate capitolele.. ... acum sa vedem cine va suferi de "moartea subita" ... seahawks au prima sansa sa castige pentru ca au castigat tragerea la sorti

cris21
14th January 2007, 23:23
oooooooo.... field goal!!!! chicago!

little_earl
14th January 2007, 23:24
chicago a castigat, imi pare rau pt shaun alexander, dar cred ca hasselbeck este responsabil pt ca n-a fost in stare sa-si conduca echipa spre field goal range

georgebz
14th January 2007, 23:25
sincer imi pare rau pentru Seattle si pentru efortul care l-au depus pentru a ajunge aici si pentru a ;upta de la egal la egal cu Bears ... dar asa e in sport , trebuie sa fie un invingator si un invins

STEAUA-MANIA
14th January 2007, 23:26
Mie nu imi pare rau de seattle:D mai ales ca in meciul cu Dallas,ne-au cam furat arbitrii la faza cu Romo la sfarsit..:rosu:

ElectroShock
14th January 2007, 23:27
sunt dezamagit , au avut atatea 3& f putini yds si siau batut joc de toate...au avut norok si cu coin toss in ot si tot nau reusit nimik.....

cristane
14th January 2007, 23:29
Hasselback a fost surprinzator de slab in ultimele 2 drive-uri. De doua ori a fost cu 3rd and short si nu a fost in stare de pase simple - ultima oara chiar a avut receiveri liberi. Iar Grossman a reusit un meci excelent, dupa ratingul de 0 de saptamina trecuta :) Pasa din 3rd and 10 din OT a fost super. Imi pare rau pt Seattle, mi-ar fi placut sa se califice, dar adevarul e ca Chicago au fost azi mai buni. Oricum, meci superb. Sper ca si Patriots - Chargers sa fie la fel.

A.k.a
14th January 2007, 23:32
Si la voi merge greu pe CBS? Acuma numa sunteu merge imaginea nu

little_earl
14th January 2007, 23:35
Si la voi merge greu pe CBS? Acuma numa sunteu merge imaginea nu

la mine merge bine deocamdata, si-a dat drumul mai greu dar acum merge bine, fara sa se blocheze

cris21
14th January 2007, 23:36
pai daca n`au stiut faza cu "WE ARE.. MARSHALL" normal ca nu au castigat, n`ati vazut filmu pana si echipa aia a castigat un meci, sau merge doar in NCAA ;)

georgebz
15th January 2007, 01:21
14-10 pentru Patriots la pauza .... cam asa as caracteriza prima repriza : Tom Brady mediocru cu exceptia ultimului drive care a adus un TD nesperat ..... LD senzational.

little_earl
15th January 2007, 01:31
LT isi intareste statutul de cel mai bun jucator din NFL in aceasta seara, incredibil jucator, un model de urmat, mi-a placut in special reactia sa de dupa TD-ul lui Turner, rezerva sa pe postul de RB, fara manifestari zgomotoase, doar un pumn strans, un fel de "bravo, bravo, acum hai la treaba"

Seahawk
15th January 2007, 01:41
Of of of si vai vai vai. Ce urat e cand pierzi la mustata..

Oricum sunt mandru de Seattle. Trebuia sa se termine odata si odata...Alexander ca de obicei, Hasselbeck iar s-a pierdut pe final, dar asta e NFL'ul. U lose, you go home.
Cu toate accidentarile de care am avut parte sezonul asta, sa ii macinam pe urshi la ei acasa in play-offs e un lucru de admirat.

Totusi am cateva obiectii de facut pe final cand n-am reusit sa luam niciodata 3rd and short sau 4th and short. Am alergat cand trebuia sa pasam si am pasat cand trebuia sa alergam.
Dar e ok, cum am mai spus...sunt mandru de echipa asta.

Daca reusim sa luam unu-doi offensive linemen si 2 defensive backs in off-season, NFC West o sa fie iarasi divizia noastra si anul viitor.


Jos palaria si fata de Bears, care au jucat fenomenal pe final in aparare. Felicitari pentru o victorie pe care si-o doreau demult.

RajaF
15th January 2007, 03:27
Ladies and gentelman, the Pats are marching to the SuperBowl... io nu as avea curaj sa mai pariez impotriva lor de acuma incolo :D

fry
15th January 2007, 03:49
Incredibil cum gaseste Brady un mod de a invinge indiferent de situatie!
Oricum eu zic ca rezultatul este perfect pentru Colts, au acum avantajul terenului propriu si au scapat de LT pentru care nu cred ca aveau vreo solutie! Acum daca si Manning ar face un joc excelent (fara interceptii!) eu zic ca, Colts au prima sansa pentru Superbowl.

codrutc
15th January 2007, 04:06
Incredibil cum gaseste Brady un mod de a invinge indiferent de situatie!
Oricum eu zic ca rezultatul este perfect pentru Colts, au acum avantajul terenului propriu si au scapat de LT pentru care nu cred ca aveau vreo solutie! Acum daca si Manning ar face un joc excelent (fara interceptii!) eu zic ca, Colts au prima sansa pentru Superbowl.


Intr-adevar excelent, e mult mai bine cu Pats, dar asa cum a zis Manning ieri,
"be careful what you wish for". Sincer nu imi era atat de multa frica de L.T.
cat de Merriman si Phillips.
Apropo de L.T. , am pierdut faza la sfarsit pentru ca saream in sus prin casa, dar am inteles ca a avut o izbucnire de nervozitate si s-a comportat cam grosololan ,nu a vrut sa dea mana cu nimeni.

Pentru ca Colts sa aiba inima impacata si sa-si rascumpere toate pacatele era neaparata nevoie sa joace cu New England. Nu am curaj sa pariez, dar am incredere in Colts ca de data asta sa treaca de Pats. Cine ar fi crezut sa fim la un pas de Superbowl dupa ce cu o luna in urma cedam 370 de yarzi pe jos in fata la Jaguars.

Go Colts!

Se pare ca in AFC au prevalat echipele cu mai multa experienta in ultimii ani, iar in NFC favoritele.
Era gata, gata sa piarda si Bears si nu ma mira deloc. Seahawks au jucat peste asteptarile asa zisilor "experti" numai ca nu a fost sa fie. Poate la anul, ma auzi Seahawk?

codrutc
15th January 2007, 04:23
Nu va mirati de Patrioti ca pe mine asa m-au frustrat de fiecare data in ultimii patru ani, cu jocul asta si cu Brady, care arunca 2 interceptii dar nu conteaza
pentru ca la sfarsit conduce echipa catre victorie. Este ca ceva care stii ca se intampla dar simti ca nu poti face nimic sa impiedici.

Interesant este ca Colts au suferit atat de mult de pe urma la Patriots ca
oarecum au ajuns sa-i imite . De la ofensiva care a jucat anul anul acesta exact atat cat a trebuit sa castige jocuri pana la obiceiul enervant de a pune pe toata lumea pe lista de accidentati drept "questionable".

Cucu
15th January 2007, 05:38
URAAAAA!
Am castigat ... ursii merg mai departe...
pentru cei care au oportunitatea sa mearga la un meci de play-offs ... mergeti ... se merita ... am tipat, mi-am pierdut vocea, am imbratisat o gramada de necunoscuti ... frumos joc... multa pasiune ... 3 ore jumate de stat in picioare

sincer nu ma asteptam ca Seahawks sa vina asa pregatiti ... stiam ca Grossman va merge bine ... intrebarea era daca D-line va merge ... si desi nu a mers cam tot meciul ... in Q4 Seahawks au avut doar 46 yarzi total offense.
Raman la parerea mea ca antrenorul lor le-a costat poate meciul ... nu se poate sa nu ai play mai bun in situatii de 3 & short ... il ai pe MVP-ul anului trecut ... un offensive line care tot meciul a parut bun ... nu stiu ... cred ca problema e ca Alexander nu mai e acelasi jucator ca anul trecut, de fiecare data cand Bears au anticipat run ... l-au oprit foarte usor.

Meciul cu New Orleans se anunta greu ... ca sa castige trebuie sa-si revina defense-ul si special teams ...

cat despre AFC ... Colts - Pats .... saraci San Diego ... saracul antrenor ... saracul MVP ... oricum s-a vazut ca Rivers nu are ce cauta in ProBowl ... ca si altii defapt (ROMO).

sincer as vrea un superbowl Bears-Colts ... dar m-as multumi si cu Bears-Patriots ( ca'n '85 season)

georgebz
15th January 2007, 13:06
I
Oricum eu zic ca rezultatul este perfect pentru Colts, au acum avantajul terenului propriu si au scapat de LT pentru care nu cred ca aveau vreo solutie! .


asa se zicea si cand au jucat contra celor de la Kansas City , ca nu il vor putea opri pe Larry Johnson , si l-au limitat pe acesta la doar 32 yarzi ... deci nu se stie ce ar fi fost ... oricum ma bucur ca au batut patriots si ca vom juca acasa in Dome , unde sezonul acesta Colts s-au impus in fata tuturor adversarilor


cat despre meci ... sunt de parere ca FG de la finalul meciului a fost prea greu de transformat nu numai in ciuda distantei ci si datorita faptului ca pe tot parcursul meciului Nate Kaeding a transformat doar 3 lovituri banale de Extra-point ... si a fost prea mult pentru el sa intre tocmai in ultima faza a meciului si sa transforme sub presiune ( nu a avut nici distanta necesara , si nici directie )

codrutc
15th January 2007, 18:17
Din pacate am pierdut bucati din meci (Chargers - Patriots) si nu am vazut toate gafele Chargers dar dupa ce am revazut toate fazele importante dupa aceea mi-am dat seama ca intr-adevar Chargers au facut tot ce au putut sa se bata singuri.
1. Faza cu interceptia si fumble0ul cauzat de Troy Brown (se vede ca a jucat si DB, extraordinar jucator). Mai intai si mai intai nici nu era nevoie sa intercepteze. Puteau pur si simplu sa dea cu mana in minge pentru ca era 4th down oricum. Sa nu mai vorbesc ca cine a interceptat nu s-a culcat la pamant cu mingea.
Apoi Schottenheimer, nu inteleg de ce a contestat faza cand era evident ca aparatorul lui a prins mingea dupa care a pierdut-o.
Astfel Chargers au pierdut un timeout, crucial la sfarsitul meciului
2. Faza cu "unnecessary roughness" dupa ce-i oprisera pe Patriots, total idiotica.

De interceptii si de fumbles nu mai vorbesc pentru ca astea, desi sunt importante si te costa un meci, se intampla (si Patriots au aruncat 3 interceptii) dar cele doua faze amintite mai sus sunt de neiertat.

playfair
15th January 2007, 18:18
Intr-adevar excelent, e mult mai bine cu Pats, dar asa cum a zis Manning ieri,
"be careful what you wish for". Sincer nu imi era atat de multa frica de L.T.
cat de Merriman si Phillips.
Apropo de L.T. , am pierdut faza la sfarsit pentru ca saream in sus prin casa, dar am inteles ca a avut o izbucnire de nervozitate si s-a comportat cam grosololan ,nu a vrut sa dea mana cu nimeni...............
Nu am curaj sa pariez, dar am incredere in Colts ca de data asta sa treaca de Pats. Cine ar fi crezut sa fim la un pas de Superbowl dupa ce cu o luna in urma cedam 370 de yarzi pe jos in fata la Jaguars.

Go Colts!............

Daca vor reusi sa strapunga "zidul" protector din jurul lui Brady au sanse..altfel, daca il lasa sa-si gaseasca solutiile..nu-i vad bine nici pe ei. N-am vazut eu chiar toate meciurile din sezonul asta dar mi s-au parut cei mai buni la capitolul asta. LT s-a incins cind patriotii au inceput sa danseze de bucurie pe emblema "Chargers". Asta-i motivul pt. care si-a iesit din pepeni :)

codrutc
15th January 2007, 18:30
Nu e adevarat, L.T. s-a enervat ca au imitat dansul lui Merriman, nu ca au dansat pe emblema, a zis-o chiar el la conferinta de presa. Pe mine nu m-a deranjat asta, pentru ca era nervos si e de inteles , poate.
M-a deranjat insa cand a zis ca totul pleaca de la antrenor (Belichick adica). Urat sa zica asa ceva.

playfair
15th January 2007, 18:36
dansul lui Merriman pe emblema :) Intr-adevar, copilaresc sa dai vina pe coach dar, desi nu il aprob, il inteleg. a jucat excelent si frustrarea a fost uriasa.

georgebz
15th January 2007, 18:40
cred ca Shotgun-ul ar trebui redenumit : Tom Gun sau Bradygun .... prima suna mai bine :d

little_earl
15th January 2007, 20:21
De interceptii si de fumbles nu mai vorbesc pentru ca astea, desi sunt importante si te costa un meci, se intampla (si Patriots au aruncat 3 interceptii) dar cele doua faze amintite mai sus sunt de neiertat.
mie mi s-a parut incredibila decizia lui rivers la singura sa interceptie, LT era lipit de tusa la vreo 10 yarzi in lateral fata de el, aparatorul era imediat langa tomlinson, iar rivers a incercat, numai el stie cum ar fi putut, sa lobeze mingea peste aparator in bratele lui LT

maldini
16th January 2007, 13:23
[QUOTE=codrutc;1023907]
Pentru ca Colts sa aiba inima impacata si sa-si rascumpere toate pacatele era neaparata nevoie sa joace cu New England. Nu am curaj sa pariez, dar am incredere in Colts ca de data asta sa treaca de Pats. Cine ar fi crezut sa fim la un pas de Superbowl dupa ce cu o luna in urma cedam 370 de yarzi pe jos in fata la Jaguars. [QUOTE]

2003 Conference Championship Patriots-Colts 24-14
2004 Divisional Playoffs Patriots-Colts 20-3
In Playoffs Pats sant cu totul alta echipa...nu mai pun victoria cu Chargers unde erau big-time underdog :D Oricum va fi un meci frumos :ok: GO PATRIOTS /OLE/

A.k.a
16th January 2007, 13:26
http://sportsillustrated.cnn.com/multimedia/photo_gallery/0701/gallery.nfl.manning.brady.rivalry/content.1.html

Manning-Brady Rivalry. 6-2 pt Brady, cu toate astea zic ca bate Colts.

fry
16th January 2007, 14:30
2003 Conference Championship Patriots-Colts 24-14
2004 Divisional Playoffs Patriots-Colts 20-3

Ambele meciuri s-au jucat la Foxboro (acum, Welcome to the Dome :drak: ), in ultimii 2 ani Colts-Pats 2-0, iar in plus acum Vinatieri e la Colts. :D

codrutc
16th January 2007, 17:36
Marturisesc sincer ca ma irita foarte mult cand aud de Manning vs. Brady
E adevarat ca ei joaca cel mai important rol in fotbal, acela de QB dar fotbalul este un joc de echipa. Eu nu cred ca Brady i-a batut pe Colts in intalnirile precedente din playoffs, ci Patriots. Deosebirea intre trecut si prezent este ca echipa Colts este o echipa competitiva de data asta, si nu trebuie sa se bazeze numai pe Manning. Stiu ca multa lume nici nu priveste in timpul meciului ce se intampla la line of scrimmage, ca vede numai QB ul pasand si WR prinzand o pasa spectaculoasa, sau vede cum un RB face 10 yarzi din plina si nu vede linia ofensiva sau un TE cum isi dau sufletul sa blocheze pentru individ.
Pentru cei care in mod simplist vad numai BB vs Manning sau Brady vs Manning va anunt ca avem ECHIPA de data asta. Go Colts !

codrutc
16th January 2007, 18:25
Uitati ce s-a intamplat ieri , cum s-au dat ultimele bilete (1000 ) la Colts - Patriots. Nebunie.

http://www.indystar.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070115/VIDEO02/70115036&theme=

Cucu
17th January 2007, 14:56
codrutc daca Colts defense joaca cum au jucat pana acuma in playoffs cred ca merg mai departe ...
apropo, mai ti minte la inceputul anului cand am sperat pentru un Colts-Bears superbowl ... acum nu mai pare asa imposibil
ar fi un superbowl interesant intre 2 antrenori care sunt prieteni si se cunosc foarte bine.

Go Colts@
Go Bears@

codrutc
17th January 2007, 15:48
codrutc daca Colts defense joaca cum au jucat pana acuma in playoffs cred ca merg mai departe ...
apropo, mai ti minte la inceputul anului cand am sperat pentru un Colts-Bears superbowl ... acum nu mai pare asa imposibil
ar fi un superbowl interesant intre 2 antrenori care sunt prieteni si se cunosc foarte bine.

Go Colts@
Go Bears@

Intr-adevar ar fi interesant un Colts-Bears, derby-ul de pe I-65 in Miami, la caldura.
Lovie Smith a inceput din vreme sa-si ia notite despre jocul Colts. Stiu ca a fost in tribuna la meciul Colts-Chiefs.
Cu o seara inainte a fost la restaurant cu Dungy si cu Herm Edwards si cu sotiile. Daca era in Romania s-ar fi zis ca meciul Chiefs - Colts a fost blat :)

Cucu
17th January 2007, 18:41
Intr-adevar ar fi interesant un Colts-Bears, derby-ul de pe I-65 in Miami, la caldura.
Lovie Smith a inceput din vreme sa-si ia notite despre jocul Colts. Stiu ca a fost in tribuna la meciul Colts-Chiefs.
Cu o seara inainte a fost la restaurant cu Dungy si cu Herm Edwards si cu sotiile. Daca era in Romania s-ar fi zis ca meciul Chiefs - Colts a fost blat :)

Clar blat ...

dar as vrea sa castige Colts meciul de duminca ca sa-l vad pe LT si pe Bill Belichick in aceeasi echipa :) la ProBowl game in Hawai.

deasemenea nu e ciudat cum aclameaza lumea pe Brady? a jucat penibil tot meciul ... si-a bagat echipa in groapa ... si cu mult noroc a reusit sa iese si sa castige ... si daca citesti analizele lui toti ai crede ca Brady a jucat extraordinar meciul asta ....

bye bye Patriots ... s-a dus "dinastia" ... urmeaza Bearsmania :)

georgebz
17th January 2007, 18:48
deasemenea nu e ciudat cum aclameaza lumea pe Brady? a jucat penibil tot meciul ... si-a bagat echipa in groapa ... si cu mult noroc a reusit sa iese si sa castige ... si daca citesti analizele lui toti ai crede ca Brady a jucat extraordinar meciul asta ....


da nu a facut deloc un meci bun cum am mai spus as zice o prestatie mediocra , dar i-au mers pasele exact atunci cand trebuia ( drive-ul de pe finalul primei reprize a fost impresionant , si pe finalul jocului a dat pasa ai lunga pe dreapta , si inca vreo cateva pase inspirate )

apercele
17th January 2007, 18:57
patriots s-au scos cu troy brown cand i-a salvat in a 4-a repriza (cand la 4th down patriots brady a aruncat un INT, troy i-a luat mingea lui cornerback si a devenit 1st down patriots)...deci la mingea lui SD la faza aia, meciul era aproape terminat....

codrutc
17th January 2007, 19:01
"Colts au castigat, in ciuda faptului ca Peyton Manning a jucat slab"
"Tom Brady i-a condus si de data asta in mod eroic pe Patriots la victorie."

Cum suna? Familiar?

Cucu
17th January 2007, 20:39
"Colts au castigat, in ciuda faptului ca Peyton Manning a jucat slab"
"Tom Brady i-a condus si de data asta in mod eroic pe Patriots la victorie."

Cum suna? Familiar?

"Gould Bails out the shortcomings of Rex Grossman" - National Press Release

nu stiu ... fraierii astia din media chiar nu se uita la meci? ce ma enerveaza mai mult este ca lumea e proasta sa-i creada.

codrutc
17th January 2007, 21:55
Grossman chiar a jucat bine, a dat si pasa la final pentru a-l pune pe Gould in pozitie. Gould a marcat FG pentru echipa , nu pentru Grossman sau pentru altcineva.
Si eu am auzit ca Vinatieri a castigat meciul, de parca aia care au tras sa ajunga in pozitie de FG, care au pasat, prins si incasat lovituri dure nu au nici un merit. Are si kicker-ul meritul lui , chiar foarte important, dar chiar asa?

De fapt se intampla ce ziceam mai sus. Se atribuie meritele unei echipe unui singur jucator si se arunca vina tot pe un singur jucator.
Uite inca ceva interesant in TMQB-ul de ieri ( http://sports.espn.go.com/espn/page2/story?page=easterbrook/070116 )

Iata un fragment:

Television announcers, will you please stop saying, "It was almost intercepted" whenever a defender barely touches the ball?

"That was nearly picked off by Chicago's Chris Harris!" proclaimed Joe Buck of Fox during the Seahawks-Bears game -- about a pass that bounced off a defender who was falling down out of bounds. (And when Fox cuts to a view of its football announcers, why do we see them facing away from the field? Maybe this explains a lot of the coverage.) During the Colts at Ravens collision, Dan Dierdorf of CBS gravely intoned, "This is the second Peyton Manning pass that should have been intercepted, both were sure picks." You go catch that "sure" pick! Calling the Eagles at Saints game on Fox, Dick Stockton decreed, "Josh Bullocks of the Saints just dropped two consecutive interceptions." On both, Bullocks barely got his hands on the ball. During the Bolts-Patriots game, Jim Nantz of CBS proclaimed after a pass bounced away from a defender's chest, "It should have been picked off, that was an easy catch." As Han Solo said to Princess Leia following their escape from the Death Star, "Easy! You call that easy?"

Easy! You think it's easy pretending to be a Star Wars character!Ninety percent of the time when an announcer says a pass "should" have been picked off, the ball barely grazed a leaping defender's hands, or the defender was falling down or going out of bounds. Announcers, of course, constantly yak about what might have happened -- "If he hadn't been tackled, he could have gone all the way!" But often declaring passes "should" have been intercepted shows a lack of knowledge about the sport, since a defender is much more likely to drop a pass than a receiver. First, the receiver knows when and where to expect the ball, while the defender does not. Second, receivers have more experience catching passes -- I wince when some announcer declares that a linebacker "should" have caught a pass he was barely able to get his fingertips on. Third, many almost-interceptions have been tipped and are wobbling as they reach the defender. Finally, there's a difference in physics. Offensive players are usually moving away from the quarterback when a pass arrives, while defenders are usually moving toward the quarterback. The zip on the ball increases if you are moving in the direction of the passer; it's simply harder to catch a pass when you cut in front of someone than when you are striding upfield. Think it's "easy" to make an NFL interception? Try running with your back toward the person with the ball, then suddenly turning around and running full speed in the direction of a pass delivered at NFL velocity. Perhaps half of possible interceptions are dropped, while only a small number of possible offensive receptions are dropped. There are reasons why this is universal across all teams.

A.k.a
17th January 2007, 22:03
O pasa care in parerea mea trebuia sa fie interceptata a fost in meciul lui Chargers chiar la inceput cand mingea i-a venit in brate de sus dupa ce lovise un jucator din aparare dar a scapat-o printre maine. Sper ca stiti la ce faza ma refer.

codrutc
17th January 2007, 22:06
Nu stiu la ce faza te referi, dar s-ar putea sa intri in categoria la care face referire Greg Easterbrook :), cu "trebuia interceptata".

Cucu
17th January 2007, 22:58
da ... aia cu Chris Harris imi aduc aminte ... nu avea cum sa aibe picioarele pe pamant ... frumoasa incercare ... dar cam atat
comentatorii in general incearca sa inventeze povesti acolo unde nu sunt ... pentru ca nu sunt in stare sa se pregateasca destul si sa umple timpul cu informatii utile ... de aia in general opresc comentariul de la TV si ii ascult pe comentatorii locali la radio ... mult mai intelepti
si pentru toti cei care cred ca e usor sa joci in NFL si sa nu faci greseli ... mergeti la un meci ... e mare diferenta ... imi aduc aminte la pasa lui Grossman pentru Berian 68yarzi TD ... cand a aruncat-o ... am zis ca o arunca in aer la nimeni ... iar cand te uiti la TV ai impresia ca e simplu ... si ca e WIDE OPEN ... viteza de joc nu se observa la TV ... si atunci toate "asa zise intereceptii ce trebuiau sa fie" sunt defapt mult mai greu de interceptat decat pare.

A.k.a
17th January 2007, 23:06
Las ca poate o sa vedem anu asta :)

codrutc
17th January 2007, 23:13
Cucu, apropo de ce ai zis cu comentatori de radio, si mie imi place sa-l ascult
pe Bob Lamey (the voice of the Colts) dar din pacate transmisia de la radio si cea de la TV sunt decalate cu vreo cateva secunde. Se intampla ca fie sa aflu ce s-a intamplat pana sa vad la TV sau sa vad intai si apoi sa aud, prima situatie fiind mai frecventa. E foarte frustrant.

Referitor la cum se vede meciul live, tin sa marturisesc ca atunci cand sunt in stadion, in special daca nu stau sus, nici nu vad cine are mingea pana in momentul in care faza e deja in desfasurare. Vreau sa zic ca nu imi dau seama imediat daca are RBul mingea sau a pastrat-o QBul in caz de play action sau fake.

Cucu
18th January 2007, 15:05
:) da si eu am muscat-o la play-action de cateva ori

unde sunt restul de fani ?
le-a iesit echipa si gata nu se mai uita la NFL ?
ce pronosticuri au cei mai "neutri" dintre noi?

RedStar
18th January 2007, 16:32
Cucu, nu am nici un pronostic. I just enjoy the show.

codrutc
18th January 2007, 18:38
Funny, sorry fani Patriots

http://www.youtube.com/watch?v=DtFfuH7uBiE

codrutc
18th January 2007, 20:30
Iata ce face BB cand se supara (din Colts- Patriots din 2005). Enjoy

http://mailafriend.guide.real.com/index.html?link=http%3a%2f%2fwww.coltsgeeks.com%2f media%2fvideo%2fBB_RedFlag.wmv

little_earl
18th January 2007, 21:02
:) da si eu am muscat-o la play-action de cateva ori

unde sunt restul de fani ?
le-a iesit echipa si gata nu se mai uita la NFL ?
ce pronosticuri au cei mai "neutri" dintre noi?
ne uitam, cum sa nu, acuma tin cu saints :D nu stiu cum se nimereste ca mereu sunt impotriva lui codrutc sau a lui cucu, si-n afc championship parca tin cu patriots :D
nu stiu de ce, nu pot sa zic ca-mi place brady, sau ca nu-mi place peyton, e un fel de dat cu zaru

codrutc
18th January 2007, 21:21
ne uitam, cum sa nu, acuma tin cu saints :D nu stiu cum se nimereste ca mereu sunt impotriva lui codrutc sau a lui cucu, si-n afc championship parca tin cu patriots :D
nu stiu de ce, nu pot sa zic ca-mi place brady, sau ca nu-mi place peyton, e un fel de dat cu zaru

Nu-i bai, nu se supara nimeni, de aia suntem fani. Ar fi chiar plictisitor pe aici daca toti am tine cu aceleasi echipe.
That being said, you guys (Pats) will lose on Sunday! :) Nah.

neodude
18th January 2007, 23:18
lol...dar nu tine nimeni cu Saints ? :D

A.k.a
18th January 2007, 23:35
Tu :P
Eu zic ca bate Bears in playoffs da o sa vedem :D

codrutc
19th January 2007, 01:19
Eu sincer simpatizez cu Saints dar nu pot spune ca sunt fan al lor. (1) In primul rand imi place stilul lor ofensiv, (2) pentru ca reprezinta New Orleans, care a trecut prin ce a trecut, (3) pentru ca joaca Drew Brees la ei, fost QB la Purdue, universitatea pentru care lucrez.
Dar asa cum am spus,imi este indiferent cine merge in Superbowl din NFC, atat timp cat Colts vor fi reprezentantii AFC.

georgebz
19th January 2007, 01:24
eu ca de obicei vreau sa vad un meci placut si echilibrat care sa se decida in ultimele 2 minute ori prelungiri ....... pentru mine cele 2 meciuri din Duminica ce a trecut au fost exact ceeace imi doresc de la un meci de fotbal ..... si 2 in aceeasi zi a fost superrrrrrrrrrrrrrrr

cateodata si cand joaca Colts si castiga la scor sunt un pic nemultumit.......... parca mi-as fi dorit o victorie mai dramatica :D

cristane
19th January 2007, 10:50
lol...dar nu tine nimeni cu Saints ? :D

Si eu tin cu Saints in meciul cu Bears.
Iar in NFC, evident, Patriots :D Nu ca nu mi-ar place si de Colts, dar singura data cind am fost in State, am stat mult timp prin New England si oarecum mi-au devenit mai simpatici. Plus ca am si tricou cu ei, toate magazinele din zona sint pline de asa ceva. :)

r0bby
19th January 2007, 11:41
lol...dar nu tine nimeni cu Saints ? :D

Acest forum este format doar din cativa membri :(insa situati se va schimba radical o data cu formarea echipelor de fotbal american in Romania si cu transmisiunile meciurilor din NFL ale televiziuni Sport 1 unde este comentator titans_rulez
..Poti fi tu primul fan Saints de aici:D ..

little_earl
19th January 2007, 12:18
saints e a doua mea echipa preferata, dupa ravens :P

Cucu
19th January 2007, 15:00
fiecare are dreptul sa tina cu cine vrea si in general nici nu trebuie sa argumentam de ce.
Inteleg toata povestea cu Saints ... dar cred ca iarasi media si-a luat-o in cap si crede ca o echipa de fotbal poate salva un oras in ruine ... hai sa fim seriosi ... care po****tie credeti ca merge la meciuri la New Orleans ... cei afectati si loviti de tornada ? sau cei care o duc bine si nu au fost mai deloc afectati ... si chestia aia ca e echipa americii e vrajeala ... daca intrebi un average fan sa iti spuna mai mult de 4 jucatori de la Saints ... habar nu au ... Breese Bush si McAlister ... cam atata stiu toti ...

cat despre meciul propriuzis s-a facut atata tam tam ca Bush si McAlister sunt extraordinari si bla bla bla .... daca ma uit la statistici Jones si Benson au alergat mai mult decat ei doi ... despre apararea lor nici nu mai zic ... nu cunosc nici un jucator ... secondary toti is mosi ... parerea mea este ca exista un motiv pentru care Saints au luat bataie de 6 ori in sezon ... si daca amandoua echipe joaca stilul lor si mediu cred ca ursii merg la Miami.

Sigur in schimb va fi un meci echilibrat ... pana acuma toate meciurile din NFC au fost la muchie de cutit. si meciul asta pare sa fie la fel.

codrutc
19th January 2007, 18:54
De abia astept duminica, nu trece mai repede. Azi noapte nici nu am dormit bine.
Cucu, ai pus oarecum punctul pe "i" cu Saints' secondary. am observat in meciul cu Eagles si am zis ca daca au un punct slab asta este cel mai vizibil.
Problema la voi este asa cum am mai zis si in timpul sezonului , Rex Grossman.
Daca joaca precum in meciul cu Seahawks, Bears castiga fara probleme. Daca insa intra in panica dupa prima interceptie sau daca ajunge blitzul la el , nu-i vad bine. Apropo de RBs, este interesant de urmarit cum se vor descurca Bush si McAllister. Parerea mea este ca Bears nu vor avea mari probleme cu Bush pentru ca sunt destul de rapizi. Problema va fi cu McAllister dupa parerea mea in special cand alearga pe mijloc. Avantajul principal al Saints este Brees care joaca destul de echilibrat si nu intra in panica daca greseste.
Pe de alta parte faptul ca joaca acasa pe Soldier Field si daca apararea voastra joaca macar la 80% din cum a facut-o in prima jumatate a sezonului balanta se va inclina in favoarea Bears.


Acum trecand la meciul Colts cu Patriots, am zis anul trecut dupa meciul cu Steelers ca nu imi mai fac asa sperante anul asta si nu ma mai entuziasmez pana nu-i vad in Superbowl. Tin sa marturisesc ca mi-e o frica de imi tremura picioarele. Am un mare respect pentru Patriots pentru ca ei au fost singura echipa cu adevarat superioara care ne-a stat in cale din 2003 incoace.
Tocmai de aceea nu intraznesc sa sar in sus pe aici pana nu trecem de ei.
Am observat ca mai toata lumea este retinuta cand vine vorba de jocul asta si pe buna dreptate, cine poate paria impotriva Patriots in playoffs.
Ceva ceva imi spune ca meciul asta nu va fi nici macar strans, ca ii vom bate la o diferenta de cel putin un TD sau doua, dar asta nu inseamna ca voi dormi linistit de acum si pana duminica.
Go Colts!

apercele
19th January 2007, 20:11
reggie bush va avea un meci mare....omul asta este facut pt meciuri importante, atunci el sclipeste si mai mult

daca reggie cu Deuce mcallister au 200 de yards rushing, va fi meci lejer pt new orleans...dar putin probabil cu apararea lui Bears....eu zic ca acolo e cheia meciului...running backs a lu' Saints contra Urlacher si apararea Chicago-ului......amandoua meciuri vor fi superbe, deabea astept

georgebz
19th January 2007, 20:40
http://www.artie.com/football/arg-dancing-colts-blue-url.gif

codrutc
19th January 2007, 21:03
M-am hotarat, plec mai devreme de la lucru si ma duc la rally la stadion.
Vor fi prezente cheerleaders precum si fosti jucatori ai Colts.
Am inteles ca se dau postere mari cu Colts. Daca reusesc sa iau doua , desi putin probabil, iti trimit si tie unul, georgebz.

A.k.a
19th January 2007, 21:05
ai bilet la meci codrut?

codrutc
19th January 2007, 21:13
Nu, nu am. Sunt foarte scumpe. Au fost numai 1000 de bilete ramasse saptamana asta, care nu stiu cu cat s-au vandut, dar oricum, foarte scump.
Pe stubhub.com cel mai ieftin era in jur de $500 . Daca as fi avut abonament pentru tot sezonul, as fi avut si prioritate sa cumpar la preturi oficiale (in jur de $100), dar asa .....

Cucu, uite un articol frumos despre Lovie Smith si Tony Dungy
http://sports.yahoo.com/nfl/news?slug=cnnsi-chasingadreamto&prov=cnnsi&type=lgns

maldini
19th January 2007, 21:17
[QUOTE=codrutc;1029163]Intr-adevar ar fi interesant un Colts-Bears, derby-ul de pe I-65 in Miami, la caldura.[QUOTE]

I-95 dude :D Eu cred ca va fi Pats-Saints :ok: Oricum va fi la caldura cu toate ca zilele astea a fost inorat si a plouat ...

codrutc
19th January 2007, 21:33
[QUOTE=codrutc;1029163]Intr-adevar ar fi interesant un Colts-Bears, derby-ul de pe I-65 in Miami, la caldura.[QUOTE]

I-95 dude :D Eu cred ca va fi Pats-Saints :ok: Oricum va fi la caldura cu toate ca zilele astea a fost inorat si a plouat ...


I-65,.... DUDE.
I-65 este autostrada de la Indianapolis la Chicago
,de aia am zis derby-ul de pe I-65. Si se va juca la caldura, pentru ca Superbowl-ul se joaca in Miami.

Cucu
19th January 2007, 22:24
am citit articolul codrutc ... frumos ...
ramane de vazut daca se implineste ... ar fi frumos
si cum a incheiat si Lovie ... spera ca Dungie sa castige Superbowlul ... dar nu anul asta impotriva lui Bears ...
orice Superbowl va fi ... va fi fain ...

Cucu
19th January 2007, 22:27
apropo la Soldier Field va fi nebunie ... stubhub deja a declarat ca biletele la meciul asta sunt cele mai cautate bilete din istoria lui stubhub ...
iar atmosfera va fi nebunie ... pacat ca e prea scump
imi aduc aminte ce a declarat QB de la Seahawks cand nu a primit mingea bine la 4 & 1 in 4th Q ... a fost asa de galagios ca nici macar center-ul nu l-a auzit .. si i-a dat mingea o fractiune mai incet. :)
sper ca cei ce merg sa tipe puternic. Eu am sa tip la TV.

RajaF
20th January 2007, 07:49
Some funny stuff :D

I can't believe how many readers predicted the following ending of the Pats-Colts game: Vinatieri shanks the game-winning field goal, rips off his jersey to reveal a Pats jersey, then runs across to the Pats sideline and jumps into Belichick's arms as Jim Nantz screams "Noooooooooo! Noooooooooo!" and Peyton Manning breaks out the greatest Manning Face of all-time. Would I sacrifice three months of my life for this to happen? Yeah, probably.

codrutc
21st January 2007, 01:01
Sa stiti ca eu chiar nu-mi doresc in nici un chip sa depindem de Vinatieri in meciul asta, mai ales la sfarsit. In New England anul asta a ratat 2 FGuri. E adevarat ca a marcat si 2. Totusi meciul acela a fost cel mai prost al lui sezonul asta. Nu cred ca a incercat sa ne toarne dar cred ca ceva ceva a simtit si el, nu e de gheata asa cum crede multa lume. Sper sa castigam oricum, dar la cel putin 4 puncte ar fi ideal.

georgebz
21st January 2007, 01:07
Sper sa castigam oricum, dar la cel putin 4 puncte ar fi ideal.

Make that 10 :D

ElectroShock
21st January 2007, 13:29
in SB as vrea sa le vad pe chi si n.e

r0bby
21st January 2007, 17:54
La ce ora se joaca meciul?..ora romaniei si unde va fi difuzat?

Zabriskie
21st January 2007, 17:58
Fox, ora 10 pm - Saints @ Bears

A.k.a
21st January 2007, 18:47
Celalt NBC ora 1 noaptea nu?

georgebz
21st January 2007, 19:10
Colts - patriots pe CBS la 01 : 15

r0bby
21st January 2007, 19:23
Multumesc..vor fi niste meciuri pe cinste!:)

georgebz
21st January 2007, 23:27
Ce inceput bun a avut Brees , pacat ca echipa nu i-a oferit mai mult timp pe teren. 3 fumbles intr-un timp asa scurt nu am mai vazut de mult , poate o avea si terenul partea lui de vina dar parca a fost prea de tot.

De partea celalalta s-au remarcat pana acum Jones , Hester si bineinteles Urlacher.

Sper totusi ca Saints sa inscrie cat mai repede un TD pentru a reintra in joc.

A.k.a
21st January 2007, 23:36
Na ca au intrat in joc da sper ca nu pentru mult timp

georgebz
21st January 2007, 23:43
Na ca au intrat in joc da sper ca nu pentru mult timp

Iti dai seama ca eu sunt neutru , poate tin un pic cu Saints in jocul asta ... dar ceea ce vreau eu cel mai mult de la un meci in care sunt neutru : rasturnari de situatie si un final dramatic :D

PS : a fost Reggie Bush pe teren in prima repriza ? si unde e McAllister de saptamana trecuta ? .... o fi si apararea celor de la Bears buna , dar 25 rushing yards ( din care 8 din partea QB ) intr-o repriza parca e prea putin pentru o echipa ce joaca finala NFC .

In duelul QB - Brees s-a descurcat foarte bine in special inceputul si sfarsitul primei reprize au fost super , culminand cu Td de pe final ... de partea cealalta Grossman are 3 pase din 12 , dar s-au bazat mai mult pe rush pana acum.

little_earl
21st January 2007, 23:48
bears ar putea sa joace fara QB ca tot aia ar fi :P
mi-a placut drive-ul condus de brees la finalul reprizei, a aratat de ce a fost unul dintre cei mai buni jucatori sezonul asta

georgebz
21st January 2007, 23:57
se pare ca m-a auzit Reggie , si a luat atitudine :D

A.k.a
22nd January 2007, 00:04
chiar ca

ElectroShock
22nd January 2007, 00:04
desi spuneam ca vreau un SB chi vs n.e...uitandu-ma acum la meci constat ca tin cu saints
mda ce kicker praf au saints

neodude
22nd January 2007, 00:46
S-a terminat :( pacat...ar fi fost o mare reusita pentru Saints.

georgebz
22nd January 2007, 00:55
da asa se pare

parerea mea ca alta ar fi fost soarta jocului daca la 14-16 , la 3rd and 10 pe la 37 yarzi saints nu ar fi incercat pasa si ar mai fi inaintat cativa yarzi pentru o pozitie mai buna de FG , pentru ca asa cum a spus ES mai sus cam praf kickerul celor de la Saints ( adica daca de la 0-16 se facea 17-16 va dati seama ce moral ar fi avut Saints )

rob_din
22nd January 2007, 01:01
Cei de la Saints au fost clar defavorizati de teren si de vreme

georgebz
22nd January 2007, 01:11
Cei de la Saints au fost clar defavorizati de teren si de vreme

nu as spune clar , pentru ca din primele 4 turnovers ( cele care au contat , ca pe urma la interceptie de ex era clar ca Saints vor juca pase lungi datorita scorului ... ) nici una nu cred ca a fost decisa de teren ci fortata clar de aparatorii celor de la Bears ( poate doar sa zicem ca a fost mingia uda si nu au avut controlul asupra ei , dar la cele 2 sack-uri care au rezultat in turnovers chiar ca vremea nu a avut nici o importanta ci in aceeasi masura aparatorii celor 2 echipe - cei de la saints pentru ca nu i-au asigurat protectie lui Brees si bineinteles cei de la Bears pentru ca le-au fortat )

ElectroShock
22nd January 2007, 01:16
totusi e ceva sa treci de la un dome la un teren in aer liber , vant acum mai si ninge , frig.................oricum desi initial mergeam pe bears inclin sa cred saints sunt mai spectaculosi in atac decat bears..si poate ar fi fost un SB mai frumos( cu saints in miami)..ramane de vazut

A.k.a
22nd January 2007, 01:17
Bravo ursii!!!!

rob_din
22nd January 2007, 01:18
Sigur ca daca discutam faza cu faza fiecare are o anumita explicatie, insa este o diferenta importanta intre a juca pe un teren sintetic (asa cum e cel din Superdome) si un teren natural ingreunat mult de conditiile meteo.

little_earl
22nd January 2007, 01:20
totusi e ceva sa treci de la un dome la un teren in aer liber , vant acum mai si ninge , frig.................oricum desi initial mergeam pe bears inclin sa cred saints sunt mai spectaculosi in atac decat bears..si poate ar fi fost un SB mai frumos( cu saints in miami)..ramane de vazut

il nenoroceau brady sau manning pe cornerbacku din partea dreapta de la saints, cel mai slab jucator azi
n-aveau nici-o sansa saints

fry
22nd January 2007, 01:20
Felicitari Bears!
Acum incep emotiile :) GO COLTS!

georgebz
22nd January 2007, 01:29
Sigur ca daca discutam faza cu faza fiecare are o anumita explicatie, insa este o diferenta importanta intre a juca pe un teren sintetic (asa cum e cel din Superdome) si un teren natural ingreunat mult de conditiile meteo.

ai dreptate , eu nu te-am contrazis , dar nu trebuie sa punem infrangerea pe seama terenului si a conditiilor meteo


de ex saptamana trecuta Bears au avut probleme mai mari decat adversarii lor in a se acomoda cu noul gazon pe care s-a disputat meciul cu Seattle

ElectroShock
22nd January 2007, 02:06
TD ca asta mai rar........

LincolnFF
22nd January 2007, 02:07
Ce gramada s-a creat la fumble. Parca era la rugby. Daca, Colts nu isi revin in apararea impotriva alergarii nu ii vad bine.

Cucu
22nd January 2007, 02:12
DAAAAAAAAAAAAAAAAA BEEEEEEEEEAAAAARS!
Superbowl baby!!!!!

Succes la Colts ... desi pana acuma nu arata bine
cat despre meci ... nu trebuia sa fie asa aproape ... daca ursii mai marcau un TD in una din cele 3 faze ... meciul era gata la pauza .... oricum daca echipa joaca la toti cilindri in Superbowl sunt de neopriti!!!

ElectroShock
22nd January 2007, 02:39
dak o tin tot asa n.e ii depasesc la pct inscrise in seara asta pe bears