PDA

View Full Version : Echipele care vor retrograda in sezonul 2003/2004.



seby
25th August 2003, 17:02
Ce echipe credeti ca vor retrograda anul acesta?

oaspetele
25th August 2003, 18:16
sper totusi ca nu Gloria.
desi sincer sa fiu, e una din echipele care candideaza , ca sa zic asa , la retrogradare.
sper ca moralul echipei sa nu se deprecieze cu repeziciune.

in rest, ca de obicei , nou promovatele sunt abonate.

blatistul
26th August 2003, 04:48
Bihor(din pacate)
Bacau
APULUM

deep purple
26th August 2003, 04:54
sper totusi ca nu Gloria.
desi sincer sa fiu, e una din echipele care candideaza , ca sa zic asa , la retrogradare.
sper ca moralul echipei sa nu se deprecieze cu repeziciune.

in rest, ca de obicei , nou promovatele sunt abonate.

Gloria are totusi un lot mai valoros decat jumatate echipele diviziei A. Dar ramane la inspiratia lui Jenel pozitia Gloriei in clasamentul final.
E greu de spus acum. Sunt echipe care incep stramb si ajung la final sa ia campionatul sau sa se bata pentru podium. Vezi Brasov si Ceahlaul de anul trecut si chiar Steaua care a vizitat si penultimul loc in primele 3 etape.

DRAGOS
29th August 2003, 11:41
Farul
Apulum
Bacaul
Oradea (desi nu as vrea sa paraseasca prima scena fotbalistica)

gicu
29th August 2003, 12:53
Apulum Alba-Iulia
FC Oradea
Poli AEK Timisoara
Farul Constanta

deep purple
29th August 2003, 17:44
E prematur de zis. Mi se pare imposibil sa spui de acum mai ales la felul in care evolueaza ostilitatiile in campionatul nostru. Orice lanterna rosie poate invinge liderul. Poate o intrebare mai usoara ar fi fost "cine vreti sa retrogradeze?"

le fada marseillais
30th August 2003, 03:35
Echipa feudalului "Pinalty" ar fi ideal sa pice...Ar scuti Romania de interventiile sale cu accent grotesc de la T.V.
In rest, Bacaul s-ar preta mai bine la Divizia B...

oaspetele
3rd September 2003, 21:51
tocmai am aflat ca Gloria a vandut terenul de zgura de langa stadio.
cei care au trecut pe acolo sigur il stiu.
terenul a fost vandut unei firme nemtesti, parca, asa ca anul acesta ceva bani vor mai exista, alaturi de cei proveniti din vanzarea lui Sanmartean.

asa ca anul acesta , nu retrogradeaza.
daca le va creste morarul, poate ca spre sfarsitul campionatului vor avea o situatie buna si isi vor permite sa mai vanda niste meciuri....ca sa adune bani pentru la anu.....

trist, dar este unica modalitate de a se salva de la retrogradare
:oops: :(

tudoor
3rd September 2003, 23:39
e mult prea devreme ca sa iti dai seama cine va retrograda. insa se pare ca va fi o lupta f. echilibrata! Din pacate acesta lupta se anunta mult mai apriga decat cea pt titlu sau uefa!! Cred ca se vor lupta Bihoru, Apulum, Faru, Bacau, Poli si Otelul poate chiar Petrolul! Deci aproape jumate dintre echipe vor incerca sa evite ultimele 3 locuri! eu sper sa se salveze echipele din Ardeal!!!!!
bafta Bihoru si Apulum!

Gerson
4th September 2003, 22:31
sentimental,as vrea sa cada:
14National
15Steaua
16Dinamo


rational,cred:
14.Poli
15.Oradea
16.Apulum

jay
5th September 2003, 16:09
Desi sper ca echipele din Ardeal si Banat sa nu retrogradeze, cred ca Alba Iulia, Oradea si AEK au sanse mici de a reusi sa se mentina in Divizia A.

EDMOND_
5th September 2003, 22:32
Cel putin jumatate din echipe vor avea probleme... deocamdata nu putem face decat niste pronosticuri mai mult " sentimentale"....

EDMOND_
15th September 2003, 22:00
Nu stiu ce se intampla cu Bihorul... a facut un meci foarte frumos cu Rapidul....sper sa-si revina!

Tudose
16th September 2003, 11:10
E grav pentru oradeni faptul ca nu au acumulat decat doua puncte si au pierdut acasa cu o echipa ce pare contracandidata la retrogradare. Oare ce se va face cu banii de pe Keseru?

EDMOND_
19th September 2003, 18:17
Am inteles ca oradenii nu stau cu mainile in san! se pare ca echipa a fost cumparata de consiliul local ( 800 000 euro) si ca ar fi venit M Nicolae de la Poli , ca ar urma si alte transferuri...

Tudose
19th September 2003, 19:06
O stire aparuta azi anunta ca Mihai Nicolae se transfera la Oradea din cauza unui incident la antrenament, cu Balace.

Pacala
19th September 2003, 22:56
Ar fi un transfer bun pentru Oradea dar stirile de presa nu au nici o credibilitate.Pana mai ieri Paduret era dat transferat la Steaua, in vara era transferat la Craiova, asa ca....zvonuri multe neacoperite.
A propos de Niculae-Balace, perla culeasa din GS:
mai sifonat a iesit M.Niculae care s-a lovit cu gura de cotul lui Balace si s-a ales cu buza sparta :D

phil
20th September 2003, 08:22
cine crede ca oradenii au facut o afacere buna se inseala...si inca amarnic. pai din Nicolae n-a ramas decat fantoma jucatorului care a fost odata si...nu va mai fi. la Timisoara cel mai constant post pe care a evoluat, cu rezultate notorii cei drept, a fost acela de stalp al...barurilor de noapte. o sa se convinga baietii cat de curand ce investitie buna au facut.

iar scena de la antrenament in care Nicolae a sarit la bataie spune multe despre caracterul acestui pseudojucator: suparat ca Balace, un nou venit, si-a permis sa execute el o lovitura, desi potrivit legilor nescrise ale echipei Nicolae avea chipurile prioritate absoluta, l-a injurat pe acesta. din pacate Balace a ripostat si Nicolae, juma' de buletin cum e, a sarit cu capul la figura lui Balace. alti jucatori au intervenit sa-i desparta si din greseala Nicolae s-a lovit cu buza de cotul lui Oprea.

cat despre transfer, nu e deloc zvon. jucatorul a ajuns deja la Oradea. si inca o dovada a "profesionalismului" sau: a cerut liber pentru deplasarea de la Piatra Neamt, pe motiv de...oboseala. de fapt, omul vrea sa testeze barurile oradene sa vada unde-si stabileste cartierul general de-acu inainte.

oricum, suporterii timisoreni nu-l regreta deloc.

deep purple
20th September 2003, 08:47
Cea mai tare faza e ce scriu in acest moment ziarele de ce se intampla la Poli. Cele de la Bucuresti, bat toba pe batalia de la antrenamente, pe memoriul ce-l va depune Silvasan si vantul care bate in visteria clubului iar cele locale ne explica cum se formeaza noua societate ca vin stlapii de 55 de metri pentru nocturna din Anglia, ca nu vor mai fi probleme cu banii. :D

E ca si cum Romania Libera ar insista ca Nastase e presedinte si Iliescu premier chiar daca multe ziare spun invers. :D

csehi
20th September 2003, 20:35
E clar ca Bihorul va lupta pt mentinerea in A!Eu zic ca e inca prematur sa spunem cine va retrograda!Bihorul a batut azi la Piatra Neamt si reaprinde flacara sperantei in mentinerea in primul esalon! :yeah:

ovidiudod
21st September 2003, 18:26
Petrolul, Bacau, Apulum, Oradea, Farul si Poli sunt principalele candidate

sorinl
22nd September 2003, 08:05
petrolul,apulum,poli aek timisoara.
sant curios daca ultima,odata retrogradata nu-si va face aparitia pe undeva ca aek ... punctele completati-le voi cu ce nume de localitate doriti.

viole(n)t
22nd September 2003, 10:16
petrolul,apulum,poli aek timisoara.
sant curios daca ultima,odata retrogradata nu-si va face aparitia pe undeva ca aek ... punctele completati-le voi cu ce nume de localitate doriti

cu... Timisoara!!! :thinkso:

Lasand aberatziile unora deoparte, cred ca favorite la retrogradare sunt bacau, petrolul, farul si otelul. Eventual in lupta vor mai fi implicate apulum , oradea si poli.

De fapt, pariez pe orice vretzi ca dintre echipele enumerate de mine se vor alege in mod sigur retrogradatele, din simplu motiv ca celelalte echipe NU AU VOIE SA RETROGRADEZE.

deep purple
22nd September 2003, 10:20
Ce interesant cum mor unii de grija altuia. De aia nici nu ma mira ca au asa succes ziarele de barfa si emisiuni de toata jena pe la noi.

Cu televizoru' s-a tampit poporul. :D

sorinl
22nd September 2003, 10:40
viole(n)t,nu stiu de ce presupunerea mea,daca pe ea o considerai aberatie, e mai rocambalesca decat felul in care poli aek a luat nastere.
dobos sau stangaciu sant timisoreni de circumstanta,si asa cum echipa a aparut poate dispare. dobos n-a cautat sa redea timisoarei o echipa,ci a cautat un loc unde sa-si plaseze echipa,si acesta putea fi oriunde pe teritoriul tarii.
cred ca un adevarat polist nu ar trebui sa puna semnul egal intre echipa actuala,si cea care elimina celticul sau atletico madrid.
daca vrei un exemplu,fiorentina,retrogradata anul trecut din ratiuni financiare n-a adus alta echipa sa evolueze la florenta,ci si-a inceput urcusul,si te asigur se va reintoarce. de ce n-ati avut aceeasi rabdare cu poli (the real one)?

deep purple
22nd September 2003, 10:49
Mai bine o echipa adusa de Toni Dobos decat una adusa de tancurile rusesti.
De ce n-am avut rabdare? Pai pe adevarata Poli a luat-o Zambon si-a fugit cu ea. Fiorentina a avut probleme financiare nu conducatori rau intentionati. Credeam ca toata lumea cunoaste situatia. Ma rog... unii poate se prind mai greu.

viole(n)t
22nd September 2003, 10:53
Nici eu nu am pus semnul de egalitate intre vechea poli shi poli aek. A fost un compromis, e clar, dar noua echipa a "prins" la suporteri. Nu era neaparat nevoie ca dobos sa fie timishorean. Uite itzi dau shi o informatzie oarecum de ultima ora: Consiliul Judetzean shi Consiliul Local s-au decis (sau "au fost decise" :thinkso: ) sa sprijine echipe. Autoritatzile au pus o singura conditzie: sa nu se mai puna niciodata problema mutarii echipei. Ceea ce m-a deranjat e atacul tau oarecum gratuit la poli aek. Chiar asha, ce ai de impartzit cu echipa asta? Spune cu voce tare, poate frustrarile shi traumele tale sunt justificate. Ia sa-auzim!!

Cat despre Fiorentina, afla ca eshti dezinformat. Anul trecut, in acelashi timp cu Poli AEK (stranie coincidentza a sortzii), in locul Fiorentinei a aparut o noua grupare: Fiorentia Viola. De-abia anu' asta s-a revenit la vechiul nume, Fiorentina.

sorinl
22nd September 2003, 10:53
deep
a) ceahlaul n-a fost adusa de tancurile rusesti,in 1919 nici nu cred ca rusii aveau tancuri .
b) de 11 (acusi 12) nu sant in romania,pana la acest forum n-am avut mare contact cu fotbalul romanesc,iar cu banatul doar prin casetele cu phoenix. deci care a fost saga voastra,cum v-ati rostogolit de la egalii realului la ce santeti acum?

sorinl
22nd September 2003, 11:00
viole(n)t,n-am nimic cu actuala poli,pur si simplu mi-e indiferenta.
daca poti sa renunti la chestii freudiene de genul frustrarilor pe care vrei sa mi le analizezi,am sa-ti raspund.
1-daca i-am vazut candidati la retrogradare inseamn ca-i atac? e o parere subiectiva,influentata de nivelul etalat cu steaua,ultimul lor meci vazut.
2- considera-ma naiv,dar daca eu a-si fi crescut cu o echipa ,nu mi-ar fi parut rau sa o sustin chiar si in divizia c-chiar am facut-o ,cand ceahlaul a fost in c.
3-cum vad fostele glorii timisorene actuala echipa? chiar toti se identifica
ei?

inter
22nd September 2003, 11:00
violen(n)t , totusi Fiorentina a fost promovata pt. "merite sportive" in Serie B, pe cand Poli (cea adevarata) a ajuns la Dragasani :( :(

viole(n)t
22nd September 2003, 11:13
Discutabila kestia cu Dragashaniul. Zambon se retrasese deja de la Poli in returul editiei 2001-2002 (cand Poli a retrogradat cu minus la punctaj).

Parerea mea e ca adevarata Poli nu mai exista la momentul actual. Zambon s-a ales cu numele (oare cine o fi fost idiotul care i l-a dat?) shi acum se razbuna pe orash (nu are prea placute din tm).

De exemplu, inter a existat shi la sibiu fara sa existe legatura cu... echipa din Milano.

Dedicatzie:

GURDA ADESSO COGLIONE INTERISTA!!!!!
CAMPIONI D'EUROPA E TU ANCORA DOPO ANNI CON STA CAZZO DI SERIE B!!!!!!!!
NO AVATE UN CAZZO DA CANTARE ALLO STADIO!!! I
NFATTI UN CIMITERO è PIU RUMOROSO DI QUELLA MERDA DI RIFUGIO PER BARBONI CHE VOI CHIAMATE CURVA!!!!!!!
INTER MERDA INTER MARDA INTER MERDA INTER MERDA!!!!!!!!!!!!

Hai ca glumeam!!! n-am nimic cu inter, doar cu fotbalul italian in general :thinkso:

inter
22nd September 2003, 11:15
:evil: :evil: :evil: :evil:
nu mai glumi asa :evil: :evil: :evil: :evil:

de data asta ............hai sa nu zic nimic :x :x :x :x

viole(n)t
22nd September 2003, 11:22
am vrut sa-tzi vad reactzia :D

daca te consoleaza, sa shtii ca mi-e mai simpatic interul decat milanul

Sir
23rd September 2003, 11:42
Otelul/Bacau/Oradea

EDMOND_
23rd September 2003, 11:55
Sir .... nu cred ca Farul , de ex este mai buna decat echipele pe care le-ai enumerat...cred ca este prematur inca sa facem pronosticuri... Mai mult , eu inclin sa cred ca ai nimerit cel mult un raspuns corect!

Ferko
24th September 2003, 09:34
Alba iulia
Bacau
AEK

Tudose
24th September 2003, 11:46
Si aici, ca si in cazul pronosticurilor pentru campioana, mai discutam cel putin dupa etapa a 10-a.