PDA

View Full Version : E-bay



realmadrid.com
1st January 2007, 17:17
Am si eu o intrebare :D...cum poti sa cumperi de pe e-bay ?

http://cgi.ebay.de/aw-cgi/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160068741768&ih=006&category=9804&ssPageName=WDVW&rd=1

Exemplu, motorul asta...cum poti sa-l achizitionezi :D..link-ul este in germana din pacate :D

Se fac licitatii ?
Pot cumpara daca locuiesc in Romania ? ...si ce sanse sunt sa iti iei teapa :D ?

Kainsashiki
1st January 2007, 17:25
Daca apesi pe Sofort Kaufen o cumperi automat. E un fel de Buy It Now.

De pe E-bay nu accepta toti sa trimita in Romania, si majoritatea accepta ca modalitate de plata Paypal, dar Paypal nu ne accepta pe noi, romanii. :D

Dar trebuie sa te duci tu in Germania sa iei motorul, sa platesti taxe vamale si sa il inmatriculezi in RO.

Cel mai bine apelezi la cineva care aduce masini din Germania, poate isi face loc si pt motorul tau.

realmadrid.com
1st January 2007, 17:32
Pai da, din ce m-am mai uitat...se fac licitatii. Merge s-o cumpar eu la 2100, cand poate sa vina altu si sa dea....2500 :D ?

Taxele vamale parca au disparut, iar inmatricularea in Ro pt motociclete...este oricum mai ieftina ca la masini :D.

Kainsashiki
1st January 2007, 17:52
Daca oferi 2100, adica pretul maxim cerut de el, licitatia se incheie automat. Dar din cate stiu eu la e-bay mai intai trimiti banii si dup-aia capeti produsul. In cazul motoarelor chiar nu stiu cum e.

Ti-am zis, cel mai bine vbesti cu cineva care aduce masini din Germania si-i arati modelul si-l intrebi cat costa cu totul.

Bafta.

TaciAcolo
1st January 2007, 20:16
lol...nu accepta romani ca am incercat eu :D si au zis ca romanii sunt neseriosi :)

realmadrid.com
1st January 2007, 20:47
Poate odata cu integrarea...se mai schimba lucrurile :P :D

GoPens
10th January 2007, 18:40
vad ca nu-l luasesi. norocu' tau.
e aiurea sa iei o motocicleta de la privat fara s-o incerci inainte.
plus ca ala avea destul de multe negative.

tuxie
12th January 2007, 15:59
Poate odata cu integrarea...se mai schimba lucrurile :P :D

Da, mi-a crescut par in nas cand am vazut cat sunt taxele la prima inmatriculare

07Ex
29th January 2007, 01:17
vad ca nu-l luasesi. norocu' tau.
e aiurea sa iei o motocicleta de la privat fara s-o incerci inainte.
plus ca ala avea destul de multe negative.

Mda, la asta ma gandeam si eu. Eu vand si cumpar foarte des de pe e-bay si nu am avut decat odata o problema cu o memorie RAM pe care nu mi-a trimis-o respectivul. Am pierdut doar $50.00 sau cat o fi fost.

Deja cand incepi sa cumperi motoare si chestii din astea mai scumpe trebuie sa fii mai atent.