PDA

View Full Version : interviu cu Jeremie Njock la www.expres.ro



GoPens
25th August 2003, 11:38
http://www.expres.ro/sport/?news_id=129501

o comparatie interesanta ...

deep purple
25th August 2003, 12:30
... intr-adevar! Dar la ce comparatie te refereai mai exact? Am vazut mai multe.

viole(n)t
25th August 2003, 13:39
Cum ti se pare Craiova fata de Arad?
La Arad este ca in Occident, in timp ce la Craiova este mizerie multa, sint ciini vagobonzi, pisici si foarte multi tigani.

http://www.evenimentulzilei.ro/sport/?news_id=129501

la asta va refereatzi?

GoPens
25th August 2003, 14:09
... intr-adevar! Dar la ce comparatie te refereai mai exact? Am vazut mai multe.


la toate

viole(n)t
25th August 2003, 14:18
pai nu exista decat doua comparatzii. cea pe care am amintit-o mai sus shi urmatoarea:

Sint mai infocati suporterii aradeni decit cei olteni?
Exclus. La Craiova sint mai multi fani. Echipa este mai valoroasa, are un nume... Nu exista termen de comparatie

deep purple
25th August 2003, 14:20
Mda................................

Totusi Njock e al Craiovei, eu zic sa ne vedem de-ale noastre si sa lasam fanii Stiintei sa-si dea cu parerea aici despre ceea ce spun jucatorii lor. Asa e frumos.

Hoffa
25th August 2003, 14:23
nu mai jubilati degeaba timisoreni , interviul este comandat si denaturat intentionat de chitu.El a fost luat de mario marcov, trimisul special in Craiova al fratilor Paunescu ,acest morcov este dusmanul de moarte al Universitatii Craiova si al lui sorin Cartu.Are o istorie veche aceasta ura si nu cred ca va intereseaza. A inceput razboiul psihologic si se cauta sa se creeze scandal intre suporteri si Njock, ii sperie pe bucuresteni noua formula a Craiovei .
Interviul este unul imaginar ,chiar si asa , in versiunea originala era golani.Nu putea Njock sa spuna de tigani, fiti seriosi.Cat despre mizerie ,caini vagaboni mi-e teama ca nu pot vorbi timisorenii, la voi mizeria este la fel de mare, in plus sinteti singurul oras cu centrul cumparat de tigani. Am vazut de foarte multe ori timisoara, datorita drumurilor de interes de serviciu acolo. Nu aveti de ce jubila pentru acest interviu.
Cred ca niciodata nu se vor termina certurile cu voi,iar toate certurile consider ca le-ati inceput voi.Asta este indubitabil, se pot vedea dovezile clare pe acest forum.

viole(n)t
25th August 2003, 14:28
pai nu jubilam, Hoffa

ashteptam o explicatzie care iata ca a venit

...pentru ca noi auzisem de Craiova numai lucruri bune de la voi shi ne miram cum de a ajuns o maimutza sa vorbeasca in halul asta de city-ul vostru

Hoffa
25th August 2003, 14:34
nu a vorbit Njock ,a vorbit marioa morcov, se vrea incordarea atmosferei. Iar tu n-are rost sa iei atitudine in locul noastru

deep purple
25th August 2003, 14:37
Deci GoPens a pomenit de interviul lui Njock iar prin asta rezulta ca banatenii au inceput scandalul?
Hoffa, nu sunt eu cel care am spus ca nu e treaba noastra? Chiar inainte de-a posta tu. Daca postam dupa, spuneai ca as fi dat-o la intors. Te rog frumos fii corect si nu te lua dupa unii olteni de-ai tai.

Da-mi si mie un interviu cu un fotbalist venit la Timisoara din orice alt colt al tzarii sa-ti spuna ca la noi e mai rau ca de unde a venit. Daca-mi dai un astfel de link iti voi da dreptate, pana atunci tu acuzi in replica dar se pare ca nimeni nu te-a atacat.

P.S. Intre timp poti consulta acest link. Te va face sa gandesti si tu putin mai obiectiv inainte de a ataca Timisoara. Sa mai precizez ca ziarul e bucurestean. http://www.capital.ro/sectiune.php?IdOfSection=3&IdOfMagazine=201&IdOfArticle=7951&view=detail

viole(n)t
25th August 2003, 14:41
nu a vorbit Njock ,a vorbit marioa morcov, se vrea incordarea atmosferei. Iar tu n-are rost sa iei atitudine in locul noastru

daca s-ar fi vrut "incordarea atmosferei" atunci Njock ar fi zis ca suporterii aradeni sunt peste cei olteni

deep purple
25th August 2003, 14:44
gata violentule, sunt chestii pe care deja le stim demult si nu trebuie sa le mai luam la maruntit aici. Cum ti-am mai propus... sa lasam acest topic in grija altora. Nu e treaba noastra.

Hoffa
25th August 2003, 14:53
nu neaparat violentule, tocmai pentru asta isi ia banii mario morcov. Ce razboi duce etapa de etapa impotriva lui Sorin, etapa de etapa.....
Vorba lui deep, fiecare dintre noi si-au facut o impresie indeajuns de proasta despre ceilalti. Nu are rost sa rascolim zilnic taciunii, doar ne vom certa dar parerile proaste despre ceilalti nu se vor schimba niciodata, dimpotriva se vor acutiza.Nu-mi mai fac demult iluzii. Vad ca v-a facut placere sa semnalati acel articol ,probabil va fi si viceversa. Pacat ca ati inceput aceste certuri violent si deep,v-ati mai facut un aliat in persoana lui gopens.Am pierdut cu totii doua luni jignindu-ne.

GoPens
25th August 2003, 14:58
adevaru-i ca nu mi-a placut.
daca mi-ar fi facut placere n-as fi postat numai linkul ci si citatul.

oricum nu-i nimeni de pe forum de vina de ce-a zis Njock.

deep purple
25th August 2003, 15:00
Hoffa tot ce-o fost a fost. Probabil ca acest topic nu a fost deschis de GoPens cu intentii rele. Probabil a tratat-o... ingrijorat.
Eu sincer, lasand totul la o parte ma intristeaza sa aud ca unul coborat din cocotier face o asemenea critica la o regiune a tzarii mele. Inseamna ca am ajuns rau. Si aici am lasat de-o parte patriotismul local. Aici vorbesc de Romania per total.

Hoffa
25th August 2003, 15:04
daca ar fi spus-o dar este un articol inventat si denaturat in mai multe randuri. Nu a spus Njock nimic , se urmareste simplu ,tensionarea relatiilor.
intre el si suporteri.
Voi n-ar trebui sa insistati daca sinteti asa de bine intentionati cum ziceti dar ma indoiesc

deep purple
25th August 2003, 15:07
hoffa, nu am insistat am incercat sa-ti explic motivul pentru care s-ar fi deschis acest topic. A fost pot spune la cererea ta raspunsul meu. Daca te uiti bine de la primul meu mesaj aici am propus s-o lasam balta.

RedBaron
25th August 2003, 17:04
Nu am citit interviul si nici nu ma intereseaza... deoarece cum s-a spus, se incearca sa se creeze tot felul de tensiuni, ma rog... nu conteaza.
Adevarul este ca intrebari de genul: unde e mai bine sau care suporteri ti-au placut mai mult sunt adevarate capcane! Nu poti compara UTA cu Craiova fara sa nu trezesti orgolii! Sunt 2 echipe diferite, alte palmarese, acum joaca in divizii diferite, etc... dar fanii sunt la fel de dornici de rezultate si infocati!

Eu zic ca, daca s-ar juca Cupa Romaniei intre UTA si Craiova sau Poli si UTA (sau restul combinatiilor) ar fi pe putin 40mii de oameni la stadion si de s-ar juca in Congo! Au jucat acum Steaua cu Dinamo si, am inteles ca au fost in jur de 20mii de oameni... Pai cand au jucat Poli cu UTA au fost 40mii la Timisoara... sau Craiova - Steaua... Aici e diferenta... acesta e argumentul pe care sta afirmatia ca in Provincie, echipele de traditie aduc mai multi oameni la stadion si au fani mai infocati decat in Capitala unde isi au "sediul" jumatate din echipele Romaniei! Parerea mea, desigur.

phil
25th August 2003, 22:07
Hoffa, nimeni nu contesta ca exista tot soiul de conflicte, vizibile si invizibile, in lumea fotbalului romanesc. daca lucrurile stau asa cum spui tu, cum ca interviul e imaginar, denaturat, exagerat samd, nimic mai simplu decat ca Njock in persoana (sau chiar ofiterul de presa al clubului) sa ceara un drept la replica in Evenimentul Zilei in care sa explice foarte clar cum sta treaba. oricum, de acum inainte Njock s-o fi invatat minte si va solicita oricarei persoane care ii ia un interviu o copie a materialului. sau, pardon, le va cere asta ziaristilor bucuresteni pentru ca el a mai dat interviuri si pe cand era la UTA si nu s-a intamplat asa ceva.

oricum, mi-ar parea rau ca in cazul unui esec in campionat suporterii olteni sa cada in capcana explicatiilor de acest gen (teoria conspiratiei). de urmarit, ca sa reiau formula cu care isi incheiau ziaristii de la fostul "Sportul" mai toate materialele cu continut chipurile exploziv.

Sorin
25th August 2003, 23:14
Mario Morcov este corespondentul ziarelor centrale in Craiova, locuieste in Craiova desi nu este oltean.Este platit de GC Paunescu de mai multi ani pentru a tensiona atmosfera la Craiova. Este un caz notoriu in Craiova

Tudose
25th August 2003, 23:20
Cel mai bine ar fi ca Njock si chiar conducerea clubului Universitatea Craiova sa ia pozitie in cazul in care interviul a fost denaturat.

phil
25th August 2003, 23:23
pai, Sorine, si eu ce spun? ce mai asteapta Njock (sau chiar clubul)? invitatie speciala? o dezmintire e la indemana si nu cred ca EvZ. n-ar publica-o. iar daca n-o publica pentru a nu distruge imaginea propriului corespondent sunt atatea alte cotidiene care abia asteapta o pleasca de genul asta.

si acum, intrebarea de 100 de puncte: daca afilerea respectivului gazetar e notorie in Banie de ce clubul si jucatorii mai accepta sa colaboreze cu el? :? :? :? atentie, asta nu inseamna sa adopti "silenzio stampa" ci doar sa-ti protejezi imaginea.

Sorin
25th August 2003, 23:38
habar n-are njock de morcov :D au patit-o ei Cartu si Balaci mai rau.
morcovul vine din partea unui ziar local ,este angajat la Gazeta de Sud, care e patronat de GC Paunescu. Ceilalti ziaristi de acolo sint in general de buna credinta, e un ziar bun, de departe cel mai mare tiraj dintre toate ziarele din provincie si chiar si cele centrale sint doar citeva care ii depasesc ca tiraj. Nu poti sa-i eviti pe aia de la Gazeta de Sud. Sint multe lucruri pe care nu le stiti.Nu e simplu deloc.
Culmea e ca celalat ziar care se vine in toata Oltenia, Editie Speciala e proprietatea unui nebun, Mititelu, de cate ori se certa cu Cartu,pe seama lui Lutu,leandro si mc Breen apareau articole vehemente antiSorin in ziar. E nebunie mare :( . Problema cea mai mare a presei din Romania este ca majoritatea ziaristilor scriu la comanda.

Blue
26th August 2003, 03:36
:D :D :D ia uite cu cata placere au semnalat sau comentat unii timisoreni (chestia cu paiul si barna sau cu oala care nu-i fierbe, lucru dracu cu banatzenii astia, pana la urma ,bag seama ca astia o sa moara strivitzi de un mercedes la una din ploile urmatoare :D :D :D
Am citit varianta initziala din Gazeta de Sud, mizerie, caini,pisici si golani(nu tzigani, ala nici nu cunoaste termenul si e ultimul care ar spune asta,tzinand cont de coloritul lui :D :D :D ).
EU NU CRED CA TREBUIE SA REACTZIONEZE CINEVA(din contra, avem nevoie de liniste,acum afla si el de care ziaristi trebuie sa se fereasca), VAD AZI O NOUA TENTATIVA DE A TULBURA APELE, DE DATA ASTA MULT MAI PARSHIVA SI MAI PROFESIONISTA DIN GS, COMPARATZIA CU CAMATARU. :D :D :D Aia cu comparatzia cu Aradul a fost tare. cine stie unde l-au cazat aia , la fosta vila a partidului ,ca-i oras mic.
La craiova, i s-a dat un apartament la etajul 4; daca nu-i convine ,sa-si caute ceva mai bun ca bani primeste destui. Aia cu mizeria si cainii e adevarat, numai ca n-a stat el mai mult in bucale sa vada el pe urma ce "occident" e la noi :D :D :D aia cu pisicii nu stiu de unde a scos-o :D :D :D sau cine a inventat-o da' ma distrai azi copios citind articolul si interpretarile :D :D :D
Prea multe explicatzii

phil
26th August 2003, 03:39
hai sa zicem ca Njock a patit-o ca nu stia cu cine are de-a face :rolleyes: . dar Balaci si Cartu :x ? oricum, cineva din interiorul clubului ar fi trebuit sa-i puna la curent pe noii veniti cum sa procedeze si cu cine sa NU vorbeasca. mai ales ca ispravile acestui morcov sunt cunoscute.

dar care e totusi legatura dintre Marcov de care vorbesti tu si numitul Marius Chitu care semneaza interviul? tu sustii doar ca primul a inventat sau denaturat interviul si apoi, ce? i l-a pasat lui Chitu? eu citesc regulat Ev.Z. si nu mi se pare un ziar care sa se ocupe cu chestii de genul asta.

si inca ceva, pe de-o parte spui ca interviul e imaginar, pe de alta ca in versiunea originala Njock a spus "golani." acuma care din cele doua e?

Blue
26th August 2003, 03:47
eu nu cred ca e imaginar cu totul,ceva a zis njock , restul a modificat sau inventat morcovelul. Da, asta paseaza articolul lui chitu asta daca nu cumva chitu nu e pseudonim sau poate morcov este pseudonim.Asta e o persoana ciudata.Interesant cum de presa bucuresteana are un asemena personaj trimis permanet aici.nu cred ca mai exista asa ceva in alte oras din provincie.Vai cata atentzie ne acorda "capitalistii" noua :D :D :D
Cartu si Balaci n-au patzit-o neaparat cu aceeasi persoana.Ala a informat doar Bucurestiul.
cine sa-i informeze , cand avem in club un "luminat" care a indepartat un jucator in loc sa-l transfere(Panc) si datorita caruia puteam meirde la masa verde la Galtzi daca era folosit Lazarovici care nici pana azi n-are toate actele in regula desi e de la Reshitza adus.Mitritza ala trebuie dat afara.
In alta ordine de idei, oare de ce-tzi explic tzie toate astea? :D :D :D

phil
26th August 2003, 03:51
uite d'aia :thinkso:. mi-ai raspuns la o intrebare si eu iti multumesc. Blue, cum crezi ca intelegem noi, care nu stim toate dedesubturile acestei afaceri, ce se intampla? cineva trebuie sa ne explice. asta-i tot.

viole(n)t
26th August 2003, 10:13
Oare in ce limba a fost realizat interviul?

In engleza???

Poate omu' a spus: "a lot of gipsies (probabil i s-a parut pt. ca oltenii, se shtie, sunt mai brunetzi), pussies (sau mai pe romaneshte p...e) and homeless dogs (dinamovishti fara casa).

Njock
28th August 2003, 20:24
In ROMÄNA pura (doar cu un usor accent de ARAD) :D :forza uta: 8)

EDMOND_
28th August 2003, 22:53
Curios ,cu cata patima ( si ,la unii, placere) ati discutat acest subiect...as putea sa urmaresc ziarele timisorene , pe care le citesc din cand in cand si sa gasesc o multime de subiecte de care sa ma agat... nu am sa o fac insa ... la adapostul unui nick fiecare poate spune vrute si nevrute si ma gandesc ca pentru unii asta este singura posibilitate de a se distra sau de a-si umfla putin muschii si a arata ca este si el cineva.. Posibil ca unii din cei care scriu sa fie intr-una din categoriile mentionate in interviul respectiv! Mai bine sa se descarce aici pe forum decat sa omoare pe cineva....

viole(n)t
28th August 2003, 23:15
In ceea ce ma priveshte n-am "jubilat" (cum sugera cineva pe aici), ci pur shi simplu eram curios de reactzia oltenilor.

Sincer sa fiu, mi-a placut cum atzi reactzionat. Nu atzi dat prea mare importantza cazului, ceea ce e laudabil, avand in vedere ca probabil v-a atins la orgoliu putzin.

Shi mie mi se pare putzin dubios interviul. Nu cred ca aceste cuvinte i-au fost puse in gura lui Njock, ci mai degraba i s-a ridicat mingea la fileu, dupa care ziaristul a aranjat fraza cum a vrut.

...pentru ca nu cred ca Njock e asha de prost sa-shi puna Craiova in cap, acuma cand e noul ei idol.

EDMOND_
29th August 2003, 11:16
Interviul a aparut in gazeta de sud si suna initial "golani si cersetori" apoi in jurnalul national a reaparut modificat in "tigani".. Ziaristul respectiv nu are nici u n fel de credibilitate si fabuleaza frecvent iar ziarul respectiv se "chinuieste" la fiecare succes al Craiovei.... Dupa parerea mea nici nu a avut acces la un interviu cu Njock....poate la finele ultimei partide cand toti erau cu microfoanele pe el sa fi fost si Morcov pe acolo...

inter
29th August 2003, 11:22
si nu sunt singurii ziaristi care ne "iubesc" :evil: :evil: , oricum pt. mine liderul este stamatoiu :ciocan: :ciocan: :ciocan:

deep purple
29th August 2003, 11:24
Pai ei vor scandal pe moment si pe mai departe. Asa ca arunca momeala asteapta un alt scandal despre care sa scrie si care spre norocul lor poate va lua proportii.
Oricum, tigani, caini etc sunt in toata Romania. Iar de betivani si mizerie nici newyorkezii n-au ce comenta. Important e ca lumea sa ignore astfel de ziare ca sa nu-si dezvolte tirajul pe spatele minciunii.

GoPens
29th August 2003, 12:18
http://www.expres.ro/sport/?news_id=129905



In urma cu citeva zile, camerunezul Jeremie Njock, atacant la Universitatea Craiova, a acordat un interviu cotidianului nostru. Noul idol al galeriei “alb-albastre” afirma atunci ca este dezgustat de mizeria existenta in orasul care l-a adoptat in aceasta vara. “In Craiova este mizerie, sint multi ciini vagabonti, pisici si tigani”, a spus virful “Stiintei”. Acesta afirmatie i-a deranjat insa pe edilii Baniei care au replicat ieri vehement. “Njock sa-si vada de fotbalul lui. Nu e el in masura sa faca aprecieri despre orasul Craiova, mai ales ca, acum 10-20 de ani, ei (n.r. - camerunezii) dormeau prin copaci”, a clamat Mihai Dragu, viceprimar al Craiovei, membru al PRM. Emil Stefirta, consilier local, i-a tinut isonul lui Dragu si a sfirsit prin a ataca sportul-rege: “Cind s-a infiintat Parcul Romanescu (n.r. - unde Njock isi face plimbarile), Universitatea nu exista, iar orasul era mai curat. De cind sintem toti microbisti, ne complacem in mizerie”.