PDA

View Full Version : baschet la Tv in Bucuresti



Andrei
23rd May 2005, 12:05
Salut,
Stau in Bucuresti la unchiu-meu si el are cablu la Tv prin firma Holding daca am inteles bine. Stiti cumva ce canale transmit meciuri din NBA play-offs?
Mersi

caseta
23rd May 2005, 12:42
firma Holding ??!??!?!?!
eu stiam ca in bucuresti sunt doar astral (incluzind kappa si celelalte retele pe care le-au inghitit), rcs si cvr ....
fiecare a halit o circa de retele din astea mai mici ... dar eu nu am auzit inca pe cineva care la ora actuala sa aiba cablu de la alta firma decit astea 3 ....

marinike
23rd May 2005, 13:38
Salut,
Stau in Bucuresti la unchiu-meu si el are cablu la Tv prin firma Holding daca am inteles bine. Stiti cumva ce canale transmit meciuri din NBA play-offs?
Mersi
ia si tu un ghid tv care sa contina marea majoritate a canalelor si vei afla singur

Andrei
23rd May 2005, 13:49
firma Holding ??!??!?!?!
eu stiam ca in bucuresti sunt doar astral (incluzind kappa si celelalte retele pe care le-au inghitit), rcs si cvr ....
fiecare a halit o circa de retele din astea mai mici ... dar eu nu am auzit inca pe cineva care la ora actuala sa aiba cablu de la alta firma decit astea 3 ....
bunica-mea mi-a dat o informatie gresita...de fapt e firma RCS. Tu pe ce canal vezi meciuri din NBA playoffs?

eddy_jozsa
23rd May 2005, 14:08
Poate pentru unii merita o investitie intr-o antena parabolica cu receiver digital (face sub 10 milioane). Atentie la receiver sa permita carduri sau soft crackuit, atunci prindeti NBA+ care cica da un meci pe zi. :D

Eu sunt fericit.... (scuze ca ma laud :D )

(pe RCS nu vezi NBA... decat pe TVR2)

caseta
23rd May 2005, 14:54
acum, daca mi-as lua antena ... imi dai tu softu ?
;)

eddy_jozsa
23rd May 2005, 17:09
caseta... cum sa nu... :cool: receiverul meu e marca Strong, seria "Evolution". La asta stiu sigur ca se gaseste soft, doar tre sa vezi daca mai gasesti, ca Strong acum produce alte receivere.

Imi dai un PN cand e instalata!? :D

(ah, si te rog nu suna la politie... nu stiu daca au sectie pentru asa ceva :evil: )