PDA

View Full Version : Fotbal pe plaja



K-Dogg
23rd May 2005, 00:39
Eu tot nu m-am lamurit cine a cashtigat finala campionatului k nu au dat meciul la 17.00 atunci... poate shtitzi voi!

Sharkie
23rd May 2005, 09:32
Am vazut io o parte.Portugalia la penaltiuri.

K-Dogg
24th May 2005, 20:01
Cat bulan pe ashtia, au batut shi Brazilia shi Frantza la penalty-uri..

Andrey_Andry
24th May 2005, 23:25
Nu Este Adevarat ! Trezirea ! Franta A Castigat Cupa Mondiala, In Direct Pe Tv Sport.

Catalanul
24th May 2005, 23:30
TVSPORT, da' uituc mai esti :rolleyes: mai erau de disputat 20 de secunde cand franta conducea cu 3-1 insa portugalia a reusit sa egaleze... apoi, in cele 3 minute de prelungiri nu s-a marcat nici un gol... s-a ajuns la penlaty-rui, Franta l-a ratat pe primul iar Portugalia a marcat, devenin campioana mondiala la Fotbal Plaja ;)

K-Dogg
24th May 2005, 23:46
Cam acelashi scenariu din meciul cu Brazilia, numai k acolo s-a inscris in prelungiri.

Sharkie
25th May 2005, 12:02
Oau! Daca tot nu au castigat CE,macar asta mondial pe plaja sa il cstige Portugalia !!! :)

Andrey_Andry
25th May 2005, 19:52
TVSPORT, da' uituc mai esti :rolleyes: mai erau de disputat 20 de secunde cand franta conducea cu 3-1 insa portugalia a reusit sa egaleze... apoi, in cele 3 minute de prelungiri nu s-a marcat nici un gol... s-a ajuns la penlaty-rui, Franta l-a ratat pe primul iar Portugalia a marcat, devenin campioana mondiala la Fotbal Plaja ;)
bah dar sunteti intr-o ureche ? a spus si la tv sport ca franta este noua campioana mondial la fotbal pe plaja. Ce-i cu voi ? informati-va dreq inainte sa postati aiurea...

Andrey_Andry
29th May 2005, 00:53
Cocoşi pe Copacabana
Prima ediţie a Campionatului Mondial de fotbal pe plajă, organizată sub egida FIFA, a fost cīştigată de naţionala Franţei. Reprezentativa Hexagonului este condusă de pe bancă şi din teren (īn calitate de căpitan) de celebrul Eric Cantona (medalion). “Cocoşii” au īnvins īn finala de duminică formaţia Portugaliei, cu 1-0 la loviturile de departajare. La finele timpului regulamentar de joc efectiv, scorul fusese egal, 3-3. Eric Cantona şi fratele său, Joel, sīnt practic cei care au adus īn Franţa, īn 1999, acest sport, ai cărui inventatori sīnt consideraţi a fi brazilienii. Īn semifinale, lusitanii reuşiseră să elimine echipa Braziliei, marea favorită a competiţiei desfăşurate pe celebra plajă Copacabana (8-15 mai), lăsīndu-i pe Romario şi ai săi cu ochii īn lacrimi. Totuşi, fotbaliştii “cariocas” s-au consolat cu medaliile de bronz, după ce au cīştigat finala mică jucată īmpotriva Japoniei, cu scorul de 11-2. (Octavian METONI)
Acum v-ati convins ?

Balica Mihai
13th July 2005, 15:12
Hey !!

Din intamplare , ma intrebam daca unul din cei inscrisi la acest forum au idee despre regulamentul pentru fotbalul pe plaja, care sunt detaliile specifice, precum dimensiune teren, cati jucatori si de unde as putea face rost de asa ceva. De ce intreb ? Am organizat, pe 17-19 iunie, in Galati, Cupa Companiilor La Fotbal. A fost super fain, 21 de companii din Galati , sponsori Bergenbier, martens, Chio Chips .. etc la detalii.
Bun, ce treaba are fotbalul pe plaja ? Pai, ne-am gandit sa organizam pe 27-28 august Cupa companiilor la fotbal .. Pe Plaja :) hehe . si, acum ma interesam ce si cum se face la fotbal pe plaja. sunt conditii speciale de indeplinit, arbitrajul, dimensiunea terenului, se pune plasa pe margine sau zboara mingile care incotro, cati joaca ... si etc=uri de genu...
Ce ziceti ? aveti ceva pentru mine ?
ps. rewards are available :)

zavoianu
17th February 2006, 16:25
Anul trecut a avut loc prima editie a campionatului de fotbal pe plaja organizat de Smart si FRF, turnee de calificare au fost doar la bucuresti si constanta, dupa calificari, la turneul final din luna august din constanta s au calificat 8 echipe , 4 din bucuresti, 4 din constanta, finala au luat o constantenii, lucl 2 si 3 din bucuresti, inca si acum mai am dubii despre sitemul de organizare si metodele de arbitraj, cert e ca pe langa cele 8 echipa din finala vor mai fi inca 2 si se va forma divizia A la fotbal pe plaja, vom vedea in luna mai 2006 ce va fi

Vand vise
23rd August 2007, 17:10
poate va intereseaza. fotbal pe plaja, in direct pe eurosport 2. Romania-Ungaria :D

ne-au batut ungurii cu 4-2 :)

clau_boss
15th November 2009, 15:14
Maine , Cupa Mondialć Dubai īn Emiratele Arabe Unite, Faza grupelor...Argentina-Italia, Emiratele Arabe Unite - Portugalia, Spania etc...