PDA

View Full Version : Returul lui FC Vaslui 2006



razwan_vs
30th December 2006, 22:05
aici vom comenta meciurile din retur a lui fc vaslui,,,,deja s-au jucat 2 meciuri din retur ...3-3 cu craiova si 1-0 cu uta in deplasare...asteptam sa inceapa returul

Lauryca
6th January 2007, 13:47
Intâi sa discutam despre retur si dupa aceia de Fc Vaslui. :) :D


Dintre cele 18 echipe din Liga I, 13 nu stiau ca returul va debuta pe 24 februarie

Mai multi dintre reprezentantii cluburilor din primul esalon au aflat cu surprindere ca etapa a 20-a a Ligii I este programata pe 24 februarie si nu pe 3 martie. “La ora la care vorbim, conform hârtiei oficiale primite de la FRF, startul sezonului va avea loc pe 24 februarie. Tinând cont de conditiile meteorologice si de parcursul echipelor românesti în Cupa UEFA, acelasi Comitet Executiv al FRF poate decide schimbarea datei. Graficul cu datele întregului sezon competitional a fost înmânat cluburilor în vara, când s-a stabilit «tintarul» editiei actuale”, ne-a precizat Vali Alexandru, secretarul general al LPF.


Reactia lui Hizo:

Ce, au înnebunit astia? Eu nu stiam nimic. Extraordinar! Acum trebuie sa schimb tot programul echipei mele, rezervarile de la hotel, perioada cantonamentului


Concluzia: numai în România se poate întâmpla asa ceva. E de plâns, nu mai e de râs acum.

Zauri
6th January 2007, 20:44
:happy Incredibil.Traim in Romania si asta.......

razwan_vs
7th January 2007, 10:10
nici macar dragomir nu stia din dubai :ras-plans:

florin_vs
7th January 2007, 16:44
macar nu mai asteptam o saptamana .. mergem mai repede la mare :drak: :D

Lauryca
7th January 2007, 16:53
E si asta un avantaj!!!:D

Inoc3nt
7th January 2007, 19:06
Bine ca incepe mai devrema ca deja m-am plictisit fara deplasari ! Dar da o sa fie vreme urata nu cred ca o sa inceapa pe 24

relansat
7th January 2007, 20:02
Cum am mai spus si pe Intern: nu vreau sa inceapa ashe devreme din simplul motiv ca nu o sa se joace fotbal, ci mai degraba lupte in noroi. Totusi, cine stie, poate vremea o sa tina cu noi, cu fotbalul romanesc.

Lauryca
7th January 2007, 21:18
Totusi azi a fost frumos! Daca tine vremea asa si la meciuri e bine.:ok:

relansat
7th January 2007, 22:05
Odat` si`odat trebe sa ninga si dupe aia se va dezgheta si se va face o fleoshcaiala de numa fotbal n`o sa se cheme. Asta se intampla an de an, deci n`ar fi pt prima dat` cand se intampla asta. Oricum nu`i mare diferenta de program, bene ca nu incepe de maine :D

Lauryca
7th January 2007, 22:53
Te pui cu încalzirea globala???:P :rolleyes:

florin_vs
8th January 2007, 18:40
pai daca tot se incalzeste planeta asta sa nu mai avem pauza de iarna decat vreo 3 saptamani :ok: acum eu zic ca s'ar putea juca fotbal ... cel putin la Vaslui ... :)

relansat
8th January 2007, 20:23
Sa se joace fotbal cat mai mult, eentual 2 sezoane`n 1 asemenea detergentilor :D

Lauryca
8th January 2007, 22:35
Pana la urma tot acelasi numar de meciuri e!!!!:(

razwan_vs
24th February 2007, 09:48
Astazi incepe returul ligii intai si pt fc vaslui...o sa jucam in deplasare la farul...meciul va fi televizat pe noul post de televiziune Kanal D de la ora 4 ..sa speram ca vom face un meci bun si o sa scoatem macar un pct :D

Zauri
24th February 2007, 10:27
Am pariat 2 Poate da Dumnezeu sa castig si eu o bucata de paine :lol: :cool:

razwan_vs
24th February 2007, 13:18
Farul Constanta – FC Vaslui

Aflata imediat deasupra liniei retrogradarii, Farul Constanta nu-si poate permite pasi gresiti pe teren propriu cu FC Vaslui având si avantajul ca oaspetii, locul sapte în clasament, si-au propus pentru mini-retur sa nu piarda puncte acasa si au pus pe planul secund meciurile din deplasare.

Farul este obligata sa câstige acest meci pentru a nu-si înrautati situatia mai ales ca în vestiar domina vulcanicul Basarab Panduru, un tehnician care nu accepta esecurile sau semi-esecurile.

Pe 16 septembrie 2005, în etapa a sasea din sezonul 2005-2006, Farul învinge la limita pe FC Vaslui, 2-1, goluri marcate de Cosmin Pascovici si Tibor Moldovan, respectiv Claudiu Raducanu. Jocul de sâmbata se va disputa de la ora 16.00 si va fi transmis în direct de Kanal D.

Farul Constanta: Vlas – Farmache, I. Barbu, Schiopu, Maxim – I. Apostol, Gheara, Todoran, M. Nae – Gurita, Disney. Antrenor: Basarab Panduru.
FC Vaslui: Haisan – St. Apostol, Mardare, B. Panait, L. Ivan, Cotolan – Ad. Gheorghiu, Ljubinkovici, M. Dobos, Cornea - Bukvici.

Antrenor: Viorel Hizo. Arbitri: Sorin Corpodean (Alba Iulia) – Miklos Naghy (Cluj Napoca), Ioan Onica

razwan_vs
24th February 2007, 15:59
gata a inceput meciul....ce echipament interesant are vasluiu :D



PS:ce echipa ofensiva avem : mike , neagu , gheorghiu , zmeu :D

razwan_vs
24th February 2007, 17:33
1-1 gol senational sabou...

Zauri
24th February 2007, 18:12
Nici Zmeu nici Mike nu m-au dat pe spate:(Sa speram ca e tracul debutului in liga I.Nu prea am jucat cine stie ce :(

Lauryca
24th February 2007, 20:43
Mda. S-o punem pe seama frigului!!:D

razwan_vs
25th February 2007, 08:25
“Marinarii” tremura!



FARUL 1-1 FC VASLUI

SEMIESEC Constantenii si-au îngreunat situatia în clasament în urma remizei obtinute ieri în fata celor de la Vaslui

Din pacate, primavara fotbalistica nu a adus cu sine si o vreme pe masura. Crivatul cumplit de la malul marii i-a tinut în casa pe suporterii “marinarilor”.

Constantenii au alergat dupa o victorie care sa-i scoata din situatia delicata din clasament. Din nefericire pentru ei, nu au reusit sa obtina succesul. Dobrogenii s-au aruncat înca de la debutul partidei în atac, iar nou-venitul Teekloh a avut prima ocazie a meciului chiar în minutul 2. Au urmat 20 de minute de joc steril, în care singura zvâcnire în atac a vasluienilor l-a avut în prim-plan pe Neagu, dar acesta s-a pierdut în driblinguri la marginea careului advers. “Rechinii” au ripostat în minutul 25 prin lovitura de cap a lui Barbu, care însa a ratat tinta. Golul echipei gazde a venit un sfert de ora mai târziu, atunci când Gurita a scapat singur cu Haisan, l-a driblat pe goalkeeper si a marcat în poarta goala. Inceputul reprizei secunde a însemnat si fuga vasluienilor dupa egalare, obtinuta în urma sutului exceptional al lui Sabou (‘74). Chiar daca în ultimul sfert de ora au dominat clar, elevii lui Panduru au facut-o haotic, sfârsind prin a se certa cu arbitrul Corpodean pentru doua faze controversate, la care au cerut penalty.

Am avut doua penalty-uri clare, neacordate. Arbitrajul a fost total împotriva Farului
Gheorghe Bosânceanu, patron Farul

florin_vs
25th February 2007, 10:28
un egal bun pt noi tinand cont ca l'am obtinut in fata unei echipe disperate care a dat totul ca sa ne invinga :ok: jocul a fost insa unul slab cu multe pase gresite, suturi putine, fara cineva la mijloc care sa il lumineze ... abia dupa ce am marcat parca ne'am descatusat si am pus in pericol poarta marinarilor

Sisk
26th February 2007, 01:05
se anunta a fi un retur bun :)

Cappone
26th February 2007, 01:21
ati obtinut un egal meritat la constanta.

Lauryca
26th February 2007, 07:53
Acest egal nu are valoare daca nu este completat de o victorie duminica. :D :P Daca au profitat altii, de ce sa nu profitam si noi?:drak: :rolleyes: :cool:

razwan_vs
26th February 2007, 14:26
batem pe steaua .......sper ca nu o sa fie iar atmosfera ca la meciul de anul trecut cand jumate de station tinea cu steaua :mda: (sclavii :()

florin_vs
26th February 2007, 14:47
batem pe steaua .......sper ca nu o sa fie iar atmosfera ca la meciul de anul trecut cand jumate de station tinea cu steaua :mda: (sclavii :()

totusi si un egal e bun in meciul de duminica :ok: cat despre sclavi nu cred ca vor mai veni in tricourile stelei pt ca s'au invatat minte de anul trecut ; iar cei care vor veni sa se duca la sud unde le este locul

Sisk
26th February 2007, 21:19
e pariu ca mai mult de jumate or sa tina cu steaua :(

Lauryca
26th February 2007, 21:21
No way.:no: :no:

florin_vs
27th February 2007, 15:50
e pariu ca mai mult de jumate or sa tina cu steaua :(

atunci o sa'i inghesuim pe toti la sud :D

Lauryca
27th February 2007, 18:06
Serios vorbind, am auzit ca cine va fi prins cu un obiect cu însemnele Stelei va fi poftit in sectorul stelist de catre organizatori.

florin_vs
27th February 2007, 18:50
Serios vorbind, am auzit ca cine va fi prins cu un obiect cu însemnele Stelei va fi poftit in sectorul stelist de catre organizatori.

asa e si normal ... daca spiritele sunt mai incinse in timpul meciului cred ca ar fi probleme daca ar fi amestecati

Lauryca
4th March 2007, 13:09
Ne auzim dupa meci. Sper din toata inima sa câstigam! Hai Vasluiul!!!:yeah: /OLE/
http://img261.imageshack.us/img261/9320/fcvasluimiscare3ybie6.gif (http://imageshack.us)http://img261.imageshack.us/img261/1222/steagcruce1aekd3.gif (http://imageshack.us)http://img54.imageshack.us/img54/742/stegtorte4cmny5.gif (http://imageshack.us)

razwan_vs
4th March 2007, 18:41
VASLUI-steaua 1-0


RAZVAN NEAAGU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



aleeee aleeeeeee vaslui aleeeeeeeeeeeeeeeee

Lauryca
4th March 2007, 20:09
Ole!!!!/OLE/ /hello :yeah: :yeah:
http://img64.imageshack.us/img64/82/steagcruce1aecu9.gif (http://imageshack.us)http://img503.imageshack.us/img503/2844/fcvaslui24czoe4.gif (http://imageshack.us)[img=http://img233.imageshack.us/img233/666/fcvs3satc3.gif] (http://imageshack.us)

florin_vs
6th March 2007, 19:34
intr'adevar un meci "nebun" care s'a terminat cum nu se putea mai bine ! sa speram ca vom continua pe aceeasi linie ! asteptam o victorie la Pitesti :ok:

Lauryca
7th March 2007, 07:24
Mie mi-e frica de meciul de la Pitesti!!!!:o:

razwan_vs
10th March 2007, 08:54
Astazi, de la ora 14.00, elevii lui Viorel Hizo dau piept cu FC Arges intr-un meci contand pentru etapa a XXII-a a Ligii I. Aceasta este cea de-a patra intlnire dintre FC Arges si vasluieni. Prima partida dintre cele doua echipe a avut loc in urma cu aproape 12 ani, in data de 16 decembrie 1995, intr-un meci contand pentru saisprezecimile Cupei Romaniei. Atunci, pitestenii s-au impus cu scorul de 3-1 pe Stadionul „Municipal”, unicul gol al vasluienilor fiind inscris din penalty de catre vasluianul Sorin Sava, actualmente pe banca tehnica a „galben-verzilor”. Prima partida in campioant dintre cele doua echipe a avut loc in urma cu doua sezoane, atunci cand, vasluienii antrenati atunci de Mircea Rednic au pierdut cu scorul de 1-0 in Trivale. In retur, „galben-verzii” i-au invins fara drept pe apel pe elevii lui Sorin Cartu, cu scorul de 3-0, Panait si Mihalcea inscriind cele trei goluri ale Vasluiului. In acest sezon, pe „Municipal”, vasluienii antrenati atunci de Gigi Multescu i-au invins inca o data pe olteni, scor 1-0, Gheorghiu aducand atunci victoria „galben-verzilor”. FC Arges nu a castigat nicio partida din cele trei oficiale disputate in acest an, remizand in campionat cu Craiova si UTA, pierzand insa in Cupa Romaniei in fata celor de la Rapid, scor 0-2. Ingrijorator pentru trupa lui Dorinel Munteanu este faptul ca nu au marcat nici un gol din data de 12 februarie, de atunci „alb-violetii” au disputat cinci partide, insa nu au reusit sa inscrie. De partea cealalta, FC Vaslui este considerata echipa momentului, „galben-verzii” nefiind invinsi de noua etape, avand sapte victorii si doua rezultate de egalitate.

Lauryca
10th March 2007, 09:10
Eu cred ca ne întoarceam cu minim un egal...:D :cool:

razwan_vs
10th March 2007, 09:37
va urma a 10 etapa fara infrangere :D

razwan_vs
10th March 2007, 15:52
1-1 de 10 etape suntem invincibili :D

Lauryca
10th March 2007, 16:22
http://img503.imageshack.us/img503/2844/fcvaslui24czoe4.gifhttp://img64.imageshack.us/img64/82/steagcruce1aecu9.gifhttp://img95.imageshack.us/img95/1725/stema4ivuv2.gif
Inca un punct acumulat astazi si un total de 33 pct. A fost un meci greu, si trebuie sa-i multumim lui Haisan pt. punct... Si nu în ultimul rând ==> 10 meciuri fara înfrângere..:yeah: /OLE/

razwan_vs
17th March 2007, 14:29
am plecat la meci ....toate lumea sa fie alaturi de PNV..ca sa ii batem si pe rapid :D

razwan_vs
17th March 2007, 17:47
1-1 ........si 11 etape fara infrangere....Vasile Buhaescu erou vasluiului in acest meci

Lauryca
17th March 2007, 21:20
/OLE/ Al 11-lea meci fara înfrangere!!!! Cu putin noroc puteam lua toate punctele. Haisan si Buhus din nou admirabili.

razwan_vs
18th March 2007, 10:02
Suficiență




Crezîndu-se învingători după golul lui Mazilu, rapidiștii au fost egalați după o greșeală a lui Coman

Cu 10 meciuri consecutive fără înfrîngere la activ, Vasluiul se anunța o nucă tare pentru Rapid, aflată în cursă pentru menținerea locului doi. Și gazdele au confirmat așteptările, începînd în forță. Giuleștenii au suferit, fiind masați în propriul teren. Rezultatul? În minutul 9, doar paradele lui Coman, la ultima ajutat și de bară, la șuturile lui Gheorghiu și Neagu au făcut ca dominarea moldavă să nu se concretizeze și pe tabelă. Mai determinați, vasluienii au reușit să blocheze exact "aripile" oaspeților, principala lor armă. Perjă a izbutit prima centrare abia în minutul 28, Rapid echilibrînd ușor partida. Zicu a încercat să fie artist și pe un teren extrem de dificil pentru un dribleur, iar Ganea (29) l-a pus primul la încercare pe Hăisan, dar portarul gazdelor a respins. A făcut-o la fel, excelent, la pătrunderea lui Mazilu, scăpat singur spre poartă (31).
La reluare, ceva s-a gripat în angrenajul gazdelor. Au crezut, probabil, că un joc de uzură le va aduce măcar remiza. Doar cu mingi la bătaie, pentru masivul, dar lentul Temwanjera, vasluienii n-a avut nici o șansă. În schimb, giuleștenii au devenit tot mai periculoși. Zicu și-a intrat în rol, mingea a început să-l asculte. În minutul 61 "interistul" de împrumut al Rapidului a dat lovitura de 0-1: un-doi scurt cu Măldărășanu, apoi o serie de driblinguri năucitoare, prin defensiva vasluiană, hipnotizată, încheiată cu o pasă perfectă pentru Mazilu. Rămași doar în 10, după eliminarea lui Panait, moldovenii n-au cedat însă. Hizo a mutat perfect, aducîndu-l în teren pe Buhăescu. Profitînd de suficiența giuleștenilor, gazdele au prins aripi pe final și, la o fază ce nu anunța nimic, Coman a ieșit greșit, iar Buhăescu (84), servit de Temwanjera, a egalat, cu capul, aruncînd în extaz stadionul. Graba Rapidului n-a mai adus nimic, iar Vasluiul rămîne nașul granzilor, adunînd a 11-a etapă fără înfrîngere.

Tudor cu două măsuri
Arbitrul Alexandru Tudor a reușit să încingă spiritele în prima parte a jocului. Excesiv de drastic în aprecierea unui henț al lui Panait, pe care l-a avertizat, el a trecut însă cu vederea același procedeu folosit de două ori de Rada, precum și faza în care Lazăr l-a lovit, nervos, cu piciorul, pe Ljubinkovici. Tot stadionul a început să strige "Hoții! Hoții!", iar George Copos a fost apostrofat din plin de spectatorii de la tribuna I. Tudor a iritat iar spiritele în minutul 66, cînd n-a sancționat un fault al lui Măldărășanu la Ljubinkovici. "Să-ți fie rușine, Copos! Ce? Ai adus numerele de la 6 din 49?", i-a strigat un suporter nervos.

Lauryca
31st March 2007, 13:17
Astept cu nerabdare macar un egal diseara...:ok: :yeah:

gab
31st March 2007, 20:27
ce egal???? victorie ca si in sezonu trecut:D haiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii vasluiul~

gab
31st March 2007, 22:41
0-0 yeeeeeeeeeee 12 etape fara infrangere :))) cea mai tare echipa din liga I hai vasluiul...daca ia bataie poli de la cfr suntem pe 6 :D :D:D :yeah:

sambata sau duminica primim vizita gloriei bistrita (o alta echipa care a produs surprize) biletul va fi in jur de 4 lei asa ca speram sa ne adunam cati mai multi si poate va iesi si ceva coregrafie (sper...eu dupa asta ma omor :D) in rest ce sa zic o sa fie a 13 a etapa si o sa ne continuam sirul acesta si pana la meciul urmator din deplasare, adica la iasi :D o sa fie ceva special cred! deci ca sa inchei...felicit vasluiul pt punctul smuls lui dinamo si sa speram ca iepurasu ne va aduce si 3 puncte cu gloria :D

razwan_vs
1st April 2007, 09:25
12 etape...fara infrangere....urmeaza derbiul vineri cu gloria :D

Lauryca
1st April 2007, 18:13
si sa speram ca iepurasu ne va aduce si 3 puncte cu gloria :D
Si eu sper...:cool: ;)

gab
2nd April 2007, 09:58
god damn it otelu ne-o luat-o inainte si am ramas pe 7 iar poli are elan...bine ca o sa fim de fata sa-i aranjam in meciul direct ...ce-o sa mai zica atunci?:))

teodoruc
2nd April 2007, 13:38
11,12 ... 13

Hai FC Vaslui!!!

gab
2nd April 2007, 17:53
mi teama ca o sa fie cu ghinion 13 asta :(! totusi si la bine si la rau nu trebuie schimbata atitudinea!

Lauryca
2nd April 2007, 20:11
ego, noi am avut un inceput de retur mai dificil decat Otelul. Uite cu cine a jucat Otelul pana acum si cu cine am jucat noi; asa ca nu dispera. :)

florin_vs
2nd April 2007, 22:48
meci greu cu Bistrita ... dar batem :ok:

Lauryca
5th April 2007, 11:38
Urata vreme o sa fie mâine la meci..:(

razwan_vs
6th April 2007, 19:17
3-2...victorie cu ceva emotii si cu putin ajutor din partea...albitrului :D ..2 autogoluri :ras-plans:

Lauryca
6th April 2007, 20:40
Mda...egalul ar fi fost mai corect pentru seninatatea noastra de la început..

florin_vs
6th April 2007, 22:47
Mda...egalul ar fi fost mai corect pentru seninatatea noastra de la început..

am controlat jocul .. Gloria s'a aparat 85 minute si a atacat doar la 3-2 ... penalty acordat gratuit intr'adevar insa am avut si alte ocazii in care puteam inscrie :ok:

Lauryca
6th April 2007, 22:55
Gloria nu m-a impresionat...a mizat pe centrari multe si mingi aruncate in fata pe vârfuri, nu prea am vazut patrunderi îm careu..

Lauryca
8th April 2007, 10:36
Si a venit si mult asteptatul meci cu Iasul.:) Nu concep altceva decat victoria. Cred ca o sa facem ce a facut Dinamo în Ghencea - UMILINTA!!!!!:drak: :drak: Abia astept.

Later edit: Ii rupe MIKE!!!:yeah:

vlad1607
8th April 2007, 10:46
pana acum ati avut un retur de exeptie sa vedem ce o sa faceti la Iasi..mie imi miroase a egal...

razwan_vs
8th April 2007, 16:06
o sa ii batem....:D pana la urma meciul ii duminica viitoare nu ?

Lauryca
8th April 2007, 16:22
Da, duminica la ora 20:00 transmis de Kanal D, deci e derby-ul etapei.:D

Lauryca
14th April 2007, 07:53
Tot Copoul va fi galben-verde

NUMEROSI... La meciul de mâine searã, aproximativ 1.000 de fani vasluieni sunt asteptati la Iasi pentru a-si încuraja favoritii.Având în vedere rivalitatea dintre cele douã galerii , suporterii vasluieni se vor prezenta în numãr mare la Iasi pentru a-si sustine favoritii, dar si pentru, zic ei, a-si umili încã o datã adversarii din peluzã. Astfel, aproximativ 1.000 de fani ai „galben-verzilor” sunt asteptati duminicã pe stadionul „Emil Alexandrescu” din Iasi. Acestia vor face deplasarea cu trenul care va pleca din Gara Vaslui la ora 16.00, urmând a se întoarce cu alt tren, imediat dupã meci.

De fapt trenul pleaca la 16:06, dar adunarea si împartirea biletelor se va face pe la 15:30.

Zauri
14th April 2007, 19:15
Ce impartirea biletelor man?Dau bilete de tren la suporteri?Data trecuta am mers in voia noastra :D Nici un control nimic :)

Lauryca
14th April 2007, 20:36
Da la tzygler stiu ca si biletele de tren si cele de la meci vor fi gratuite. Mai multe pe PM.

Lauryca
14th April 2007, 20:42
De fapt, facând legatura cu ti-am trimis pe PM si articolul de mai jos, sunt sigur ca deplasarea e MOKA.:)



FC Vaslui a închiriat șase vagoane de tren pentru suporteri

FC Vaslui a închiriat șase vagoane de tren pentru suporterii care doresc să se deplaseze la Iași ca să fie prezenți la meciul cu echipa antrenată de Ionuț Popa, programat duminică, în etapa a XXVI-a a.

Peste 1.000 de suporteri din galeria vasluiană și-au anunțat prezența pe stadionul echipei Poli Iași.

Vagoanele închiriate de FC Vaslui vor fi atașate la trenul personal ce va pleca duminică, la ora 16.00, din Vaslui. Pe lângă cei 1.000 de suporteri care au rezervată o peluză în stadionul ieșean, alte câteva mii de vasluieni vor face deplasarea la Iași pentru a-și încuraja favoriții.

Sursa: http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=35769

razwan_vs
16th April 2007, 06:54
poli iasi a ingenuchiat fc vaslui dupa mai mult de 13 etape in care nu ne-a batut nimeni....meci frumos mai ales din partea celor doua galerii...si poate cu mai multa inspiratie din partea lui haisan in prima repriza ...scoteam un rez mai bun...asta e..o luam de la capat cu seria de invincibilitate :D

florin_vs
16th April 2007, 17:44
dupa ce in primul sezon in liga 1 am avut 16 meciuri fara victorie anul acesta am reusit 13 meciuri fara infrangere :ok: consider ca se putea mai mult la iasi, din pacate Haisan a fost pe dinafara si a gresit ca si in meciul cu vecinii nostri din sezonul trecut dar totusi dupa atatea partide in care a fost ingerul din poarta noastra nu putem sa'i reprosam ceva :ok:

Lauryca
16th April 2007, 18:48
A fost si un pic de ghinion si greselile lui Haisan. Una peste asta e bine..viitorul se vede bine..

florin_vs
17th April 2007, 19:18
A fost si un pic de ghinion si greselile lui Haisan. Una peste asta e bine..viitorul se vede bine..

urmeaza doua meciuri foarte grele : acasa cu CFR Cluj si la Galati ...

razwan_vs
21st April 2007, 09:23
azi meci greu pt eleveii Viorel Hizo dar sa speram ca vom obtine ceva pct....si unu ar fi bun in lupta pt locul 5 dar este nevoie de o victorie pt a tine pasul cu Gloria care deja s-a distantat la 8 pct...vreme frumosa sa speram ca sa tina pa la 5..acuma sa vedem ce va fi in tribune.

Lauryca
21st April 2007, 12:46
In tribune va fi frumos! Si eu sper la un punct, dar cine stie poate joaca prost Clujul si le luam pe toate!!!:)

razwan_vs
21st April 2007, 19:57
0-0 ....meci destul de frumos :P

Lauryca
21st April 2007, 20:28
Da, destul de incrancenat. Rezultatul e corect; cred ca daca se mai juca o repriza nu se dadea vreun gol.

vlad1607
21st April 2007, 20:38
bravo ba un retur foarte bun la mai mare

Lauryca
21st April 2007, 20:42
Mersi!:P

vlad1607
21st April 2007, 20:46
felicitari pt ca acum sunteti cea mai ok peluza din Moldova

razwan_vs
21st April 2007, 20:50
si cfr are galerie frumoasa ...10000 E a luat haisan prima la meciul cu iasu :ras-plans:

Lauryca
21st April 2007, 20:51
Despre finala CL o sa vedem. Razwan nu trebuia sa editezi...

razwan_vs
21st April 2007, 20:58
ce treaba are cu vasluiu :sleep:

vlad1607
21st April 2007, 21:05
nu mai poate glumi omu ca dheee..are unul drept de edit cut paste...pacat :rosu:

Lauryca
21st April 2007, 21:07
Lasa ca am citit ce-ai scris înainte de editare...;)

razwan_vs
25th April 2007, 14:24
Astãzi, elevii lui Viorel Hizo se deplaseazã la Galati, unde vor întâlni echipa din localitate, Otelul, echipã aflatã pe locul sapte în clasamentul Ligii I. Având în vedere faptul cã locurile cinci-sase din clasament ar putea permite participarea echipelor clasate pe aceste pozitii în Cupa UEFA Intertoto, se poate spune cã partida de la Galati este una decisivã pentru pretentiile ambelor echipe. Aceasta este cea de-a patra partidã în care cele douã echipe se întâlnesc în campionat, vasluienii fiind în avantaj. În sezonul trecut, amândouã partidele din campionat s-au terminat la egalitate. În tur, la Vaslui, dupã un meci în care niciuna dintre echipe n-a arãtat mai nimic, FC Vaslui a remizat cu Otelul Galati, scor 0-0. În retur, “galben-verzii” au dominat toatã partida si au deschis scorul prin reusita de senzatie a fostului mijlocas al Vasluiului, Sebastian Sfârlea. Din pãcate, în ultimul minut de prelungiri, gãlãtenii au egalat printr-un gol înscris din loviturã liberã de cãtre Viorel Tãnase. În acest sezon, cu Viorel Hizo la primul meci în fata suporterilor vasluieni, “galben-verzii” i-au zdrobit pe gãlãtenii lui Petre Grigoras, cu scorul de 3-1, Viorel Frunzã fiind “cãlãul”, el marcând toate cele trei reusite, gãlãtenii înscriind golul de onoare cu cinci minute înainte de final prin reusita lui Gabriel Paraschiv. Înaintea acestui meci, ambele echipe vin dupã un rezultat de egalitate, FC Vaslui remizând acasã cu CFR Cluj, scor 0-0, iar Otelul Galati în deplasare cu UTA Arad, scor 1-1.

razwan_vs
25th April 2007, 20:21
2-0 a doua infrangere pt fc vaslui...sa speram ca o sa batem pe unirea si sa revenim in batalia pt intertoto dar slabe sanse :(

gab
25th April 2007, 20:34
suntem la egalitate de poli iasi :(( daca batem urziceniul revenim de unde am plecat sper !!! pacat :(

florin_vs
26th April 2007, 20:58
2-0 a doua infrangere pt fc vaslui...sa speram ca o sa batem pe unirea si sa revenim in batalia pt intertoto dar slabe sanse :(

jucatorii se pare k s'au vazut cu sacii in caruta (au evitat retrogradarea) si nu au mai avut acea determinare, din alte meciuri, la Galati. Acum trebuie sa invingem Unirea k de nu ....:rosu:

razwan_vs
27th April 2007, 09:23
suntem obligati sa batem pe urziceni daca vrem intertoto

razwan_vs
28th April 2007, 16:25
am plecat la meci sa speram ca vom invinge :D hai fc vaslui...

florin_vs
29th April 2007, 11:55
0-0 :( la vara Porumboiu trebuie sa bage mana in buzunar si sa aduca niste atacanti !

razwan_vs
29th April 2007, 14:55
4 atacanti si tot degeaba :( adio intertoto

razwan_vs
6th May 2007, 11:19
Partidã capitalã sub Pietricica



Viorel Hizo, antrenorul echipei FC Vaslui este de pãrere cã partida de duminicã seara este importantã pentru ambele echipe, chiar dacã din perspective diferite. Experimentatul tehnician spune cã va fi un joc al disperãrii pentru gazde, în timp ce pentru echipa sa va fi un joc capital din punct de vedere al clasamentului. „Eu vreau sã vãd la jucãtorii mei bucuria de a juca. În mod normal nu mai putem fi în situatia de a retrograda. Meciul va fi foarte greu. Nu este usor de câstigat pentru cã gazdele se vor agãta de orice sansã sã se salveze. Va fi greu dar noi trebuie sã mergem sã jucãm. Vreau sã vãd cã echipa are aceastã bucurie de a juca, mai ales cã e o partidã în nocturnã, care se stie cã îti creeazã o altã dispozitie de joc. Dacã îl vom câstiga vom putea ajunge pe 6-7 si dacã ne gândim în perspectiva jocurilor mai usoare care urmeazã. Dacã nu, putem sã cãdem si mai jos de 10-11. Sper ca sansa sã se mai uite si la noi. Nu uit cã ultimul joc de la Timisoara îl vom juca cu 3 zile înaintea finalei de cupã, pe care bãnãtenii sperã sã o câstige”, a declarat „Dulãul“.

"Nu este o revansa"

Antrenorul „galben-verzilor” a declarat cã meciul cu Ceahlãul nu reprezintã o revansã pentru anumite momente mai grele din perioada când a antrenat aceastã echipã. „Cu toate pãcatele din trecut, Gheorghe Stefan este unul din oamenii care înteleg fotbalul si pune suflet. Am stat lângã el 3 ani si stiu ce eforturi face ca echipa lui sã aibã conditii sã joace. Acum la Piatra Neamt existã un stadion si o bazã de pregãtire extraordinarã. Toate astea nu le ia dânsul, rãmân acolo pentru nemteni. Nu cred cã Ceahlãul ar fi meritat sã retrogradeze. Este pãcat pentru ei. La Piatra Neamt am avut mari satisfactii. Sã aduci echipe ca Palma de Malorca sau Juventus nu este la îndemâna oricui. S-a spus în presã cã Juventus a jucat la Piatra Neamt cu rezervele, dar vreau sã reamintesc cã în aceea perioadã la echipã jucau Van der Saar, Thierry Henri, iar antrenor era Ancelotti, cel care tocmai a jucat si câstigat o semifinalã în Champions League. E o performantã sã aduci într-un oras mic echipe mari din fotbalul european, cum ar fi sã putem aduce într-un oras ca Vaslui un colos cum e Juventus, ar fi o sãrbãtoare pentru toatã Moldova”.

"Greseli plãtite cu puncte si locuri în clasament"

În obisnuita conferintã sãptãmânalã de presã, desfãsuratã ieri, antrenorul Viorel Hizo, cel care imediat dupã partida cu Urziceniul îl trimitea ironic pe arbitrul Coltescu sã vorbeascã în locul lui, a fãcut si câteva remarci la aceastã partidã. „Despre meciul cu Urziceni nu este prea mult de comentat pentru cã am jucat doar 18 minute si 36 de secunde”, a spus Hizo referindu-se la maniera de arbitraj a lui Sebastian Coltescu, acuzat cã a fragmentat în dese rânduri jocul. „Suntem si noi de vinã pentru cã am permis adversarului sã tragã de timp cât a vrut. Nici nu am stiut sã fructificãm ocaziile pe care le-am avut. Neagu nu a stiut sã împingã mingea în poartã de la 10 centimetri. La 1-0 în minutul 80 meciul era jucat. Toate aceste greseli se plãtesc cu puncte în minus si cu câteva locuri în clasament.


sa speram ca vom obtine cele 3 pct

Lauryca
6th May 2007, 18:50
Eu zic ca in seara asta facem un rezultat bun..:cool:

razwan_vs
6th May 2007, 20:15
1-0 din min 2 gheorghiu :D

Lordul
6th May 2007, 20:18
1-1 Goooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Iencsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiii

razwan_vs
6th May 2007, 20:41
alta data nu azi ;)

Lordul
6th May 2007, 20:46
bate Ceahlaul cu 2-1

Fc Vaslui -Steaua 1-0 ! RESPECT!

Lauryca
6th May 2007, 20:59
Deocamdata avem 1-0 si la cum joaca Ceahlaul, mare minune daca va da un gol..

florin_vs
6th May 2007, 21:59
a fost 3-2 pt gazde ... arbitraj penibil, echipa noastra in mare a fost la fel ... chiar nu inteleg dc ne'am retras in fata unei echipe de 2 lei ; daca mai fortam sunt sigur ca se facea 3-0 si atunci puteam sta linistiti. Eu unul n'as baga mana in foc k s'a jucat corect azi ! :rosu:

razwan_vs
7th May 2007, 06:50
mdea....3-2 am ramas fara cuvinte :(

razwan_vs
7th May 2007, 17:34
DULCE SI AMAR



Dupã o primã reprizã de senzatie, vasluienii au pãrãsit superbul teren de la Piatra Neamt cu amãrãciunea înfrângerii. Esecul elevilor lui Hizo e cu atât mai amar cu cât ei au condus cu 1-0 pânã în minutul 74, moment din care în numai 5 minute Hãisan a fost nevoit sã scoatã mingea din poartã de trei ori. La insuccesul „glaben-verzilor” a contribuit din plin si arbitrajul sub orice criticã al arbitrului asistent Bogdan Velicu din Bucuresti, care a anulat un supergol perfect valabil al lui Neagu în minutul 37. La 2-0 pe tabelã, cu sigurantã cã altfel ar fi decurs ostilitãtile pânã în final. Debutul de partidã i-a avut ca protagonisti pe jucãtorii Vasluiului, care în secunda a doua a celui de-al doilea minut au înscris prin Gheorghiu, din genunchi, la o fazã în care Neagu a fost co-autor. Nemtenii au acuzat socul si din acel moment jocul a fost la discretia oaspetilor. Impulsionati de avantajul de pe tabelã „galben-verzii” au tras spre poarta lui Fedorenko din toate pozitiile. Momentul culminant al partidei s-a petrecut în minutul 37. Neagu preia din vole un super-lob din 17-18 metri si înscrie peste portarul gazdã iesit în întâmpinare, dar absolut eronat asistentul Velicu ridicã fanionul semnalizând un ofsaid imaginar. Acelasi asistent mai semnalizase gresit în minutul 10 o altã pozitie de ofsaid la Gheorghiu. Pânã la pauzã vasluienii au presat continuu poarta lui Fedorenko, nevoit în dese rânduri sã respingã din pozitie de ultim apãrãtor. Repriza a doua a pornit de la un 1-0 pentru FC Vaslui, rezultat ce anula ghinionul ultimelor etape si plasa echipa lui Hizo pe un promitãtor loc 8. A venit însã minutul 74 si totul s-a nãruit. Vrãjitoarea, nemarcat a marcat lejer din 6-7 metri. Peste numai douã minute, nou-intratul Enache a prins un sut teribil cu piciorul stâng de la 30 metri, iar balonul a intrat în vinclul portii lui Hãisan. Peste alte 3 minute acelasi Enache, aflat în zi de gratie mai înscrie odatã, de data aceasta în urma unei frumoase combinatii. Tewanjera reaprinde sperantele vasluineilor în minutul 87 cu un gol cu capul din careu, dar „galben-verzii” nu reusesc sã egaleze si partida se terminã cu acelasi scor ca în tur: 3-2(0-1), dupã un meci în care jucãtorii Ceahlãului au înscris cât în tot returul. La sfârsitul celor 90 de minute, Hizo a refuzat sã se prezinte la conferinta de presã, acuzând arbitrajul, în timp ce, de partea cealaltã, Aurel Sunda a declarat cã echipa sa mai pãstreazã încã sperante de salvare, mai ales dacã jucãtorii Ceahlãului vor juca la fel ca în cea de-a doua reprizã cu Vasluiul.

Lauryca
8th May 2007, 11:26
Sper ca maine sa fie bine..:) Victorie!!!!

razwan_vs
8th May 2007, 15:02
oricum va fi o victorie numai asa de prestigiu pt ambele echipe...:P

florin_vs
8th May 2007, 17:50
Sper ca maine sa fie bine..:) Victorie!!!!

in cele 2 meciuri care au mai ramas de disputat pe teren propriu trebuie sa luam toate cele 6 pct :pace:

razwan_vs
9th May 2007, 14:36
Abordare la victorie



Staff-ul tehnic al FC Vaslui a pregãtit aceastã partidã cu Nationalul doar în scopul obtinerii celor trei puncte puse în joc. Din acest motiv, chiar dacã oaspetii din Cotroceni au retrogradat deja în liga a II-a, Viorel Hizo le va impune jucãtorilor sãi sã nu trateze jocul cu superficialitate. „Avem nevoie de o victorie cu Nationalul, care are în componentã jucãtori valorosi care oricând pot sã-ti creeze probleme. Borbely, Chihaia, Cursaru, Munteanu, Cânu, Herea pot sã joace oricând la orice echipã. Ei au în componentã fotbalisti de valoare, dar nu au reusit sã formeze o echipã”, a spus tehnicianul vasluienilor. Din echipa gazdã va lipsi din nou cãpitanul Buhus, nerefãcut încã, dupã o problemã medicalã mult mai serioasã decât s-a crezut initial, dar este asteptat totusi sã revinã în etapa viitoare de la Târgu Jiu, în întâlnirea cu Pandurii. Va reveni Ivan, suspendat o etapã dupã eliminarea din partida cu Urziceniul de pe „Municipal”. Dulãul sperã însã pe un reviriment al atacantilor sãi si în special a lui Neagu, care în ultimul meci a jucat cu mult peste ce arãtase în ultimile etape. Antrenorul nu are ce sã-i reproseze lui Mike Temwanjera, care în opinia sa, joacã cu multã determinare în joc, în ciuda „atentiilor” la care este supus de cãtre fundasii adversi. Ca si în ultimele etape, tehnicianul „galben-verzilor” îi va atentiona pe jucãtori sã joace cu determinare în ciuda posibilului arbitraj ostil, la fel ca si în ultimele 6 etape. În afarã de Andronic, Moraru, Pavel pe care Hizo i-a mai introdus pânã acum în meciurile oficiale, Hizo va încerca sã dea credit si altor jucãtori care pânã acum nu au evoluat, precum Balaur sau unul dintre cei doi portari de rezervã: Puia sau Luca. Însã, Dulãul se gândeste întâi la rezultat si mai mult ca sigur cã „infuzia” de tineret se va face doar în functie de rezultatul de pe

razwan_vs
9th May 2007, 20:07
1-0 gol buhaescu.......dupa 10 sec dupa ce a intrat :D

tsunami2
11th May 2007, 19:01
vaslui te asteptam cu toate ca jucatorii nostri sunt in vacanta.FORZZA PANDURII!!!:yeah::yeah:

razwan_vs
13th May 2007, 08:51
v-am batut cu 2-1 si ati tacut.....

razwan_vs
18th May 2007, 20:57
REPREZENTATIE FINALA



Mâine, 19 mai, de la ora 17, stadionul „Municipal” din Vaslui va fi scena ultimei reprezentatii a „galben-verzilor” în aceastã editie de campionat în fata propriilor suporteri. FC Vaslui va întâlni Jiul Petrosani în cadrul etapei a XXXIII-a. Conform declaratiilor antrenorului Hizo meciul nu va fi un simplu galop de sãnãtate, motiv pentru care întâlnirea va fi tratatã cu toatã seriozitatea: „Vreau sã cred cã jucãtorii nu au intrat în vacantã si cã este aceeasi echipã cu acelasi nivel de concentrare de pânã acum si pentru ultimele douã etape. Ne propunem sã câstigãm si ultimul joc disputat în fata propriilor suporteri cu Jiul. Acestia ar putea sã ne punã probleme, sã joace frumos si trebuie sã-i tratãm cu toatã seriozitatea. Nu trebuie sã ne batem joc de ce am realizat în acest campionat si de parcursul de exceptie. Este ultima aparitie în fata publicului vasluian si mã astept ca la aceastã despãrtire de campionat si suporterii sã fie asa cum au fost pe tot parcursul campionatului. Echipa a simtit cãldura suporterilor si mi-ar plãcea ca sâmbãtã stadionul sã fie plin pentru cã si echipa meritã toate aprecierile pentru jocurile pe care le-a

razwan_vs
19th May 2007, 20:09
2-0 fara emotii .......

razwan_vs
19th May 2007, 20:56
Vaslui - Jiul 2-0 / Gheorghiu, providential!



Adrian Gheorghiu a fost omul providential pentru FC Vaslui

GOLGHETER Atacantul moldovenilor a marcat ambele goluri ale vasluienilor, aducând trei puncte la ultima partida din acest sezon în fata propriilor suporteri

Trupa lui Viorel Hizo a fortat cât si când a trebuit pentru a se impune în fata unei formatii resemnate.
Meciul a început cu o cazie mare a oaspetilor, sutul lui Apetri din interiorul careului de 16 metri trecând milimetric pe lânga stâlpul din stânga portii lui Haisan. Replica gazdelor a venit imediat. Ljubinkovic suteaza vilolent din afara careului de 16 metri, mingea este deviata de apararea adversa si ajunge la Adrian Gheorghiu care înscrie plasat din zece metri. Cu gândul mai mult la vacanta, gazdele au mai redus din turatie, oferindu-le posibilitatea celor de al Jiul sa-si creeze doua ocazii mari cât roata carului. Fostul mijlocasul al Rapidului, Mircea Gheorghe pune pe picior gresit defensiva vasluiana cu o pasa în diagonala, balonul ajunge la Spanoche, dar Haisan intervine miraculos la sutul atacantului petrosanean. Elevii lui Gheorghe Poenaru puteau intra la cabine cu un rezultat de egalitate, asta doar daca sutul aceluiasi Spanoche nu era respins în extremis de pe linia portii de Laurentiu Ivan.

Gazdele au început în forta cel de-al doilea mitan si au majorat scorul prin acelasi Adrian Gheorghiu, care a înscris cu capul, din 8 metri, la o centrare de pe banda dreapta a lui Denis Zmeu. Replica oaspetilor a fost modesta, acestia nefacând altceva decât sa se apere cea mai mare parte din timp pentru a face ca scorul sa nu ia proportii. Gazdele au mai scuturat odata plasa portii lui Ionut Curca, dar Mardare se afla într-o pozitie evidenta de ofsaid si golul a fost anulat corect. Pe final de joc, elevii lui Hizo si-au permis sa faca si spectacol, galeria scandând minute în sir „vasluieni, pentru noi sunteti campioni”!

razwan_vs
21st May 2007, 11:43
Sfârsit de stagiune pe Municipal



Cei 2.500 de spectatori veniti sâmbãtã pe „Municipal” la ultima partidã pe propriul teren a echipei favorite nu au avut ce regreta. FC Vaslui a învins cu 2-0 Jiul Petrosani, în urma unui joc disputat, deschis, iar la final jucãtorii si antrenorul Hizo au fost aplaudati cu generozitate de public, momentele destul de emotionante constituindu-se într-un frumos rãmas bun pentru editia viitoare. Meciul a fost în totalitate la discretia gazdelor, care si-au creat ocazii de a înscrie cât în tot campionatul. De partea cealaltã, oaspetii supervizati din tribunã de Ioan Sdrobis, au amenintat periculos poarta lui Hãisan, iar dacã la final scorul ar fi arãtat 10-3 pentru FC Vaslui nu s-ar fi supãrat nimeni. Elevii lui Hizo au deschis scorul destul de repede. În minutul 6, Ljubinkovic trage din 16 metri, mingea deviatã de un apãrãtor advers ajunge la Gheorghiu, care din 7-8 metri înscrie pe lângã portarul Curcã: 1-0! Golul le dã aripi vasluineilor, care joacã combinativ, dar majoritatea actiunilor ofensive râmân fãrã efect la finalizare. Încet, încet Jiul revine în joc dar atacantii sãi rateazã din pozitii favorabile. Cãldura îsi lasã amprenta asupra jocului si atentia se mutã în tribune, unde la peluza „Sud” o galerie formatã din ziaristi locali este apostrofatã de câtiva membri ai fostei galerii. Dupã ce în minutul 39 Ivan suteazã plasat dar în bratele lui Curcã, Jiul rateazã o mare ocazie în minutul 45 prin Apetri, care nu-l poate învinge pe Hãisan din 6 metri, iar acelasi Ivan degajeazã. În repriza a doua vasluienii intrã decisi sã transeze meciul în favoarea lor, iar dupã numai 8 minute scorul este modificat. Zmeu centreazã perfect la semi-înãltime în careul de 6 metri, iar Gheorghiu, infiltrat printre 3 apãrãtori adversi înscrie cu capul din plonjon. Eliberati, gazdele încep recitalul. Pase, un frumos joc combinativ, zeci de ocazii, dar mingea refuzã sã intre în poartã. Temwanjera, Gheorghiu, Buhãescu, Ljubinkovic sau Neagu, intrat si el în joc s-au întrecut în ratãri, arãtând carente la capitolul finalizare. Elevii lui Hizo mai înscriu totusi o datã în minutul 67 prin Mardare, dar golul a fost anulat corect pe motiv de ofsaid. Pânã la fluierul final al arbitrului Ionitã, scorul rãmâne nemodificat în ciuda oportunitãtilor ivite la ambele porti. Finalul celor 90 de minute a fost unul dintre cele mai frumoase de când FC Vaslui joacã în prima ligã, mai ales prin încãrcãtura emotionalã. Jucãtorii si Hizo au fost aplaudati la scenã deschisã, iar scandãrile spectatorilor la adresa experimentatului tehnician l-au emotionat pe acesta pânã la lacrimi. „Sunt obisnuit mai mult cu înjurãturile” a încercat sã explice Hizo la conferinta de presã, acolo unde a mai avut parte de o nouã reprizã de aplauze din partea jurnalistilor. „Eu ar trebui sã vã multumesc cã pe parcursul acestui campionat ati prezentat cititorilor tot ce înseamnã FC Vaslui. A fost un an cu rele si cu bune. Echipa a reusit sã se salveze de la retrogradare, iar acum are o sansã unicã de a se clasa pe locul 6. S-au câstigat 44 de puncte în 25 de etape, cu jocuri foarte grele în care FC Vaslui nu a pierdut în fata Stelei, Dinamo sau Rapid. A fost o nebunie. Vreau sã felicit toti jucãtorii pentru cã toti si-au adus aportul. Nu le-a fost usor loc. Cu antrenamente duble, cu navetã permanentã între Husi si Vaslui. Bãietii nostri au trecut prin orice si au adus un pic de bucurie vasluienilor”, a spus Hizo. Antrenorul Jiului, Gheorghe Poenaru a tinut si el sã le felicite pe gazde: „A fost un meci destul de disputat, deschis în conditiile în care noi nu mai putem emite nicio pretentie. Am încercat sã scoatem puncte pentru atingerea baremului. Am ratat 3 ocazii foarte mari, în repriza a doua vasluienii au marcat imediat si echipa mea a cãzut psihic si fizic. Am plecat învinsi meritat. Trebui sã se tinã cont cã ne-am prezentat fãrã jumãtate din echipã, accidentatã. Suntem pe un drum bun. Asteptãm meciul cu Steaua de miercuri. Vreau sã felicit echipa din Vaslui pentru reusitele din aceastã editie de campionat si ca moldovean mi-as dori ca la anul sã joace în cupele europene”.

gab
21st May 2007, 21:53
frumos :)

razwan_vs
24th May 2007, 06:50
2-2 in ultimul meci a lui fc vaslui in campionatul acesta.Sa speram ca nu va fi ultimul din liga intai si o sa se rezolve probelemele....

gab
24th May 2007, 15:11
eu ma rog sa ramana lucescu la rapid :D ca poate asa mai avem o sansa :)

razwan_vs
26th May 2007, 13:06
sper sa nu jucam in b de la anul :(

gab
26th May 2007, 16:51
hai ma ca mie nu-mi vine sa cred! da-i la naiba da e o prostie prea mare! daca ar da un termen limita (inceputul sezonului 2007-2008) ar mai fi ceva, dar e prea de tot! si sunt sigur ca nu numai fc vaslui are probleme de astea

razwan_vs
27th May 2007, 19:49
crezi ca daca nu au fost in stare sa faca in 2 ani un teren de antrenament...fac in 2 luni care mai sunt :mda:

gab
27th May 2007, 22:05
poate amenintati cu retrogradarea ii pune pe treaba , dar oricum inca nu-mi vine sa cred lucrul asta, desi pare posibil!