PDA

View Full Version : De ce nu se inregistreaza lumea



Paul
19th May 2005, 23:24
Currently Active Users: 91 (38 members and 53 guests)

53 de oaspeti ?????

Nu`i cam mult ...

Ce`ar fi o restrictie de la administratie (cred ca se poate) gen :
Only registred user can read the forum ...

Asa se inregistreaza lumea , mai si posteaza ... :ok:

andreiush
19th May 2005, 23:44
Sau s-ar putea sa intre lumea... sa nu poata citi (asa cum zici tu) si atunci iese automat de pe site... deci nu se mai inregistreaza.

Darkslowstar
20th May 2005, 11:58
Paul, asa nu mai vine nimeni. Oamenii vor intai sa vada despre ce e vorba, si dupa aia se inregistreaza, daca vor. Hai sa nu cadem in ridicol, oki?

Marquise MGP
20th May 2005, 16:33
in numarul oaspetilor,daca nu ma insel,sunt inclusi si cei inregistrati dar care au optiunea "ascuns" activata si nu apar in lista...deci numarul membrilor este ceva mai mare...oricum,nu se poate face cea ce propuneai tu paul ca si asa pe OLS sunt mai multe restrictii decat pe alte forumuri...ar fi prea putin primitor pt vizitatori.:ok:

andreiush
20th May 2005, 17:04
Si daca sunt "ascunsi" tot la membrii sunt pusi. I-am numarat acum:)

Marquise MGP
20th May 2005, 17:10
da...se pare ca mam inselat eu...tu de fapt esti moderator si iti apar in lista si cei ascunsi parca?

andreiush
20th May 2005, 17:19
Exact:)

Vadim
22nd May 2005, 20:32
Asa e normal. Sunt multi care citesc si la un moment dat se vor hotari sa se inregistreze, daca le place ceea ce vad.

Sergio
22nd May 2005, 21:11
Corect, dar din moment ce sunt mai multi oaspeti decat useri activi, concluzia e doar una...

Vadim
22nd May 2005, 21:15
Concluzia e una pentru cei care nu au habar despre forumuri. Pe toate forumurile importante numarul membrilor online e mai mic decit cel al userilor. Cel putin pina se stabilizeaza comunitatea, adica in 4-5 ani.

Big Sexy
22nd May 2005, 21:38
Pemanent numarul celor inregistrati este mai mic decat numarul celor neinregistrati, important e traficul in ultima instanta ... stiu un site care are permanent peste 300 de useri inregistrati insa asta este fiindca acolo gasesc eu wrestling si sunt obligat sa ma inregistrez daca vreau sa trag ceva. Aici nu ar avea sens sa pui o asemenea piedica, nu vad de ce ar dori cineva sa limiteze accesul la acest forum doar celor inregistrati. Nu imi imaginez de ce te deranjeaza 50-60 guests? Poate ca au ajuns aici din search-uri pe net sau poate doar trec sa vada anumite discutii privitoare la evenimente sportive "la moda" cum ar fii pumni in gura sau castigarea de medalii.

@vadim
te contrazic cu stabilizarea comunitatii, permanent va exista o diferenta de numar in favoarea celor neinregistrati, un exemplu elocvent este computergames si ei au vreo 6 ani.

p.s. m-am referit exclusiv la forumuri masive din toate punctele de vedere.

Vadim
22nd May 2005, 21:46
E normal sa fie mai mare numarul de guest fata de registred si asta este benefic pentru ca asigura mereu, zilnic, inscrierea membrilor noi. Daca ar fi invers, rata de inscriere ar deveni automat mai mica.

Sergio
22nd May 2005, 23:19
Concluzia e una pentru cei care nu au habar despre forumuri. Pe toate forumurile importante numarul membrilor online e mai mic decit cel al userilor.
Nu mai comentez ca nu stiu la cine te-ai referit ca fiind cei care habar n-au de forumuri. Poate revii cu precizari. Eu concluzia asta am dedus-o din ce ai spus tu aici:

Sunt multi care citesc si la un moment dat se vor hotari sa se inregistreze, daca le place ceea ce vad.
Deci, daca nu le place, nu se inregistreaza, asta e reversul. Ceea ce se si intampla in mare parte. Adica sunt mai multi care intra fara sa se inregistreze. Sper ca s-a inteles cat decat.

Big Sexy
23rd May 2005, 13:14
Daca nu ar putea sa vada ma indoiesc ca s-ar inregistra, plus ca nici nu cred ca ar aaprea continutul forumului la cautari pe net. Si pana la urma la ce ti-ar folosii 12k utilizatori cu 0 post-uri cand ai putea avea 1000 activi si 11.000 guest? E cel mai bun sistem asa avand in vedere ca in afara de discutii extrem de interesante si incitante forumul nu are nimic altceva sa ofere.

georgemp
9th May 2006, 07:48
Multi Guest,chiar mai multi decat cei inregistrati!;)

MariusTR
9th May 2006, 08:46
Currently Active Users: 91 (38 members and 53 guests)

53 de oaspeti ?????

Nu`i cam mult ...

Ce`ar fi o restrictie de la administratie (cred ca se poate) gen :
Only registred user can read the forum ...

Asa se inregistreaza lumea , mai si posteaza ... :ok:
Uite pe cine-l doare cerebelul ala mic de cum apar userii sau cei care viziteaza OLS ... nu ai teme, nu ai prietena cu care sa-ti petreci timpul? ( nu are asa ceva, nu a avut niciodata :D )

TOTI, absoluti toti, mai paulica, toti care viziteaza OLS sunt oameni interesati de acest forum , inregistrati sau nu.

Get a life si nu te stresa tu de conditia userilor pe OLS. :ok:

Concluzia e una pentru cei care nu au habar despre forumuri. Pe toate forumurile importante numarul membrilor online e mai mic decit cel al userilor. Cel putin pina se stabilizeaza comunitatea, adica in 4-5 ani.
Asta e de la sine inteles , un user "cocheteaza" mai intai cu un forum inainte sa se inscrie.
Lucru normal de inteles pentru oameni care au cat de cat o farama de logica... dar cel care pune intrebarea de la inceputul threadului se pare ca nu poseda asa ceva. Daca nu ai de unde , nici nu cere.

PS: Bah paulica, zi tu UN SINGUR forum din Romania care are politica asta restrictiva si-ti promit ca-ti fac rost eu de o prietena, prima din viata ta :D

aliss
9th May 2006, 08:59
Daca nu ai de unde , nici nu cere.
Asta unde ai mai auzit-o?:D...daca nu are el, sa nu ceara altuia, sau cum? pai de ce? :D...sau te refereai la faptul ca daca nu are de unde sa ceara, sa nu ceara...in fine, greu cu romana asta la tine...da' ne-am obisnuit :D

Observ ca inca nu ti-a trecut obsesia pentru minori, e de inteles, in general pedofilia e incurabila ;)

MariusTR
9th May 2006, 09:13
Aliss, cand un minor pune intrebari din astea cum pune individul de mai sus , fara pic de logica, fara sa se gandeasca ca ce intreaba e o ineptie mai mare decat el, zau ca-ti vine sa-l ... iubesti.

NU EXISTA FORUM IN TARA asta care sa limiteze userii asa cum propune paulica . S-a trezit insa el bistriteanul fruntas sa propuna chestia asta extrem de curioasa si aiurea. Cum sa nu ne intrebam ce-i in caputzul ala mic al lui ?

In concluzie Vadim a zis exact care e situatia :

Asa e normal. Sunt multi care citesc si la un moment dat se vor hotari sa se inregistreze, daca le place ceea ce vad.
Oaspetii vin, vad despre ce e vorba si apoi se inscriu. Daca-i obligam sa se inscrie doar ca sa scrie fara sa vada in ce context ( O MARE ABERATIE propusa de "idealistul" asta de paulica, dar cu ineptiile lui ne-am obisnuit deja :D ) , atunci nu-ti va mai scrie nimeni niciodata nimic.

paulica , pe viitor nu mai pune intrebari aiurea ca si asta ca te faci de ras ...

aliss
9th May 2006, 09:31
bine inteligentule....sunt curioasa daca ai vizitat toate forumurile din tara, ca sa poti afirma ca nu este nici unul care "limiteaza userii"...
azi n-am timp de tine din pacate...dar o sa imi fac vreodata ;)

MariusTR
9th May 2006, 09:34
nu exista asa ceva, aliss ... decat in cosmarurile bistriteanului paulica care nu are ce sa faca si se apuca sa puna intrebari ca sa nu-i adoarma unicul neuron.
Asa ceva nu exista pe un forum din Romania

Sharkie
9th May 2006, 09:45
nu credeam ca un om poate fi atat de jalnic...

MariusTR
9th May 2006, 10:03
Ce sa-i facem mey sharkie , daca asa e el ;)

realmadrid.com
9th May 2006, 11:20
Dar Sharkie nu vorbea de Paul :D

Sharkie
9th May 2006, 12:13
=))=))
corect mariuse,n-avem ce sa-ti facem :D

Vadim
9th May 2006, 15:45
Aveti un talent sa desgropati cai morti... E vechi postul in care Paul zicea chestia asta, era si el mai tanar. Acum nu mai sint 91 online, ci 350... :) Asa ca raspunsul e clar...

aliss
9th May 2006, 15:48
Da, talentul asta il are MariusTR. Te satisface in totalitate....atitudinea lui? :)

Vadim
9th May 2006, 15:57
Sincer nu. L-am rugat sa schimbe semnatura, daca la asta te referi... Si el si Paul sint sub observatie atenta o sa vezi.

MariusTR
9th May 2006, 16:20
Nu Vadim trebuie hulit pentru ca aplica un REGULAMENT. Ci cei care il incalca.
De zeci de ori paul m-a jignit prin apelativul spus. Am sesizat acest fapt. E tarziu ca abia acum s-a decis aplicarea Regulamentului , dar macar e un fapt imbucurator.

paul a jignit , a folosit cuvantul "cretina" si apelative ca "frizer" care deranjeaza. A fost pedepsit. TOTI care jignesc cu termeni vulgari si de mahala trebuie pedepsiti.

Cer lui Vadim ca atunci cand voi folosi termeni vulgari expliciti sa ma baneze... dar sa faca la fel si cu restul. Userul MariusTR nu e simpatic unora, dar asta nu face ca sa aveti liber la jigniri.

aliss, eu respect Regulamentul, respectati-l si voi.
M-am intors pe OLS ca si un partener de dialog , nu ca si tinta a jignirilor.
Eu respect Regulamentul si voi sesiza orice tentativa de incalcare a lui. TOTI cei care jignesc murdar vor avea parte de report bad post.
OLS e o comunitate de dialog, nu de jigniri suburbane.

Ca sa clarific si problema cu simpatia pentru Vadim. E un moderator care a luat decizii corecte si a impiedicat aparitia unor dezastre. Il adulez fiindca a luat decizii grele , dar corecte , netanand cont de grupurile si miscarile formate aici pe OLS.
Nu puteti face voi legea daca va aliati in grupuri cu care sa faceti legea ... OLS are un ADMINISTRATOR acum.
De aici si pana la formulari de genul "il pupi undeva" mai cale lunga... eu nu il iubesc , eu il respect. Sper ca am clarificat

Paul
9th May 2006, 16:37
Si el si Paul sint sub observatie atenta o sa vezi.
:happy :happy :happy

Ma 3,14s pe mine de emotii , cand aflu ca sunt sub observatie :D
Sper sa n`am mobilu ascultat :D

MariusTR
9th May 2006, 16:40
Ai luat un avertisment pentru inocenta ta in gandire ... nu-ti revarsa frustrarea folosind ineptii ce se vor glume... mai rau, te faci de ras.

Daca in trecut se mai treceau cu vederea scaparile tale de comportament ( din motive pe care nu mai are rost sa le discutam ) , acum situatia e simpla pe cat e si de clara :
Respecta Regulamentul paulica si nimeni nu o sa aiba nimic cu tine.

Vadim
9th May 2006, 16:47
:happy :happy :happy

Ma 3,14s pe mine de emotii , cand aflu ca sunt sub observatie :D
Sper sa n`am mobilu ascultat :D
Nu sintem in SUA, acolo unde se pot asculta telefoane fara mandat, iar sefii acestor servicii sunt apoi promovati in functii mari in stat. :D Deci nu te gandi la asta, ci numai la forum, este vorba de o observatie atenta care va fi si in beneficiul vostru. Nu te gandi la lucruri exagerate, ci numai la moderatori care vor fi putin mai atenti si vor sapa mai mult sa vada de unde vin problemele si nu o sa mai fie numai unii tapi ispasitori...



Il adulez fiindca a luat decizii grele , dar corecte , netanand cont de grupurile si miscarile formate aici pe OLS.
Nu puteti face voi legea daca va aliati in grupuri cu care sa faceti legea ... OLS are un ADMINISTRATOR acum.
Nu cred ca e cazul de adulat, dar asa e au fost decizii grele nu stiu cat au fost de corecte dar asa este au fost luate fara a tine cont de interesele de grup, ci numai pentru forum. Fara un cap limpede, rol pe care incerc sa il am eu, s-ar fi dus demult de rapa forumul.

Paul
9th May 2006, 16:52
1)atat timp cat nu sapa in stilu Tudose (adica aver. date pentru mesaje vechi de 20-25 de zile e ok

2) legat de MariusTR , te rog frumos sa aplici aceeasi unitate de masura
Eu nu sunt paulica , paulus , ci sunt Paul (scris cu litera mare). Daca bine observi , cei care imi spun paulica ii poti numara pe degetele unei maini.
Asa ca tot veni vorba de regulamente

3) Vezi ca in regulament , ai niste puncte:
trolling
spam

Exact ceea ce face MariusTR. Ma provoaca pe unde apuca, si nasul meu de sacal , imi spune ca in curand o sa-l bag in ignore list.

In alta ordine de idei , daca nu se poate cu ban definitiv pentru ce a facut el (inca mai am salvate cele 25 de mesaje in care MariusTR ma injura ) , cred ca il vor bana definitiv userii OLS... adica vre-o 40-50 de useri , care se pare ca vor da un ban colectiv. Si atunci distinsul MariusTR , va purta conversatii cu daroczi , remy & Co.

Vadim
9th May 2006, 16:57
Ok, atunci sa retina si el ca numele tau e Paul si conform regulamentului nu poate fi alterat, altfel se primesc avertismente.

Paul
9th May 2006, 16:58
Multumesc frumos pentru lamuririle de la punctul 2.
Acum te rog sa-mi raspunsi la punctul 3.

Vadim
9th May 2006, 16:59
O sa vedem asta cu provocarile.

Paul
9th May 2006, 17:01
sa zicem ca provocarile lansate in ultimele 2 zile le trec cu vedere
insa tot ce inseamna provocare incepand cu data de azi , orele 17.00 , le raportez si eu direct pe PM

MariusTR
9th May 2006, 17:02
Paul , amice ( imi place de moaca ta de aia iti zic asa ) , eu vin dupa o perioada de suspendare lunga... pentru ceea ce zici matale ( ca te respect, mosule ) am fost sanctionat si rassanctionat ...

Paul
9th May 2006, 17:06
auzi , tu o sa fi amic cu mine , cand o sa fiu eu consilierul lui Bush...
fa stanga imprejur

MariusTR
9th May 2006, 17:06
Am facut armata cu frizeru

E ofticat pe mine , ca l`am pus sa`mi spele sosetele , si i`am furat pachetele pe care i le trimitea Mihaela Grasuna (dupa propriile marturisiri)
Da si io am boala pe el. I-am zis odata sa ma tunda la 7mm , si a gresit masina si mi`a tras o tunsoare la 5 mm , si apoi sa vezi cate perechi de slapi a spalat ca sa-si spele pacatele.
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=637758&postcount=21
Mihaela e prietena mea si o iubesc. Suntem impreuna de 5 ani

Paul
9th May 2006, 17:10
esti offtopic

MariusTR
9th May 2006, 17:13
frizeru si traficu , mihaela si mitraliera
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=637169&postcount=9823
Iarasi imi ia la misto fata cu care sunt de 5 ani :(

Paul, tocmai iti aratam ca mai trebuia sa iei 2-3 avertismente.
Asa ca tine-ti gura aia mare si nu te mai lega de persoana mea de acum inainte sau dau report bad post!

Paul
9th May 2006, 17:20
auzi , tu ii zici sa`si tina gura cui vrei ... da mie mi te adresezi cu saru`mana
faptul ca vi cu mesaje de ieri pt. care am fost avertizat azi , e jalnic de tot

Ce-ar fi daca te-ai uita putin mai sus unde TU ai inceput.

Hai cu asta pun punct (temporar) oricarei discutii cu tine. Ceva imi spune ca voi discuta cu aia de sus , sa vezi cum te iau la impins vagoane!

MariusTR
9th May 2006, 17:34
Ceva imi spune ca voi discuta cu aia de sus , sa vezi cum te iau la impins vagoane!
"Cei de sus" , adica intr-o exprimare oficiala , un administrator ti-a dat azi un avertisment pentru jignirea de mahala a unei persoane. Cu cine altcineva o sa mai vorbesti ca sa te bage in seama , ai vreo ruda sef la OLS si noi nu stim?

Later edit ( cel mai destept cedeaza ) : Ok, eu de acum te ignor, fa si tu la fel si nu-mi mai pomeni nicodata nickul :ok:

aliss
9th May 2006, 21:13
... ( cel mai destept cedeaza )...
...dar pica drept prost :)

The_Blonde
10th May 2006, 10:30
Interesant comentariu.....dar cica dreptatea e in ceruri!!!!!