PDA

View Full Version : Sportivul anului Romania



Vadim
29th December 2006, 12:55
Va rog sa votati la poll, iar pe acest thread sa comentati alegerea facuta de voi sau de altii, legata de sportivul anului 2006 din Romania.

Pentru a putea vota trebuie sa fiti inregistrati (http://www.onlinesport.ro/forum/register.php)pe forum.

Ady
29th December 2006, 13:23
vadime l-ai uitat pe Pavel care a avut mai multe nominalizari decat Rudi Stanescu, Lucian Bute, Claudiu Niculescu si Izbasa ...

bada_otelul
29th December 2006, 13:38
bute,a batut tot anul asta.langa el mergea si diaconu
la fel de usor putea fi nsi dragulescu,oameni care au castigat ceva anul asta

resita
29th December 2006, 14:54
Marian Dragulescu :ok:

Ioca10
29th December 2006, 15:08
Dica nr 1 detasat..... nimeni nu se ridica la nivelul sau in anu asta

Ulysses
29th December 2006, 15:11
bute,a batut tot anul asta.langa el mergea si diaconu
la fel de usor putea fi nsi dragulescu,oameni care au castigat ceva anul asta

" vezi , asta e cusurul tau, esti violent, si n-ai maniere!" :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Rossi
29th December 2006, 15:14
Hristu190 (steaua)
Join Date: 24th May 2006
Total Posts: 2

alta CLONA .... rusinos ca acceptati asa ceva ....

bada_otelul
29th December 2006, 15:39
bai da prosti mai sunt unii,sa-ti trimit o poza bai paris sa te inchini la ea,vad ca ai facut o pasiune pt mine.
ramane unul dintre cei 2 sau dragulescu

Ulysses
29th December 2006, 15:41
bai da prosti mai sunt unii,sa-ti trimit o poza bai paris sa te inchini la ea,vad ca ai facut o pasiune pt mine.
ramane unul dintre cei 2 sau dragulescu

nu ne intereseaza cum te autocaracterizezi p-aci , poza nici atat!:jerk:

dan
29th December 2006, 15:42
Nicolae Dica...4 goluri in champions league, golgheterul stelei in ultimii ani, goluri in cupa uefa, goluri la nationala si pt devotament.

Sasuke Uchiha
29th December 2006, 16:01
mutu si dica cei mai buni

alx_ro
29th December 2006, 16:22
mutu a jucat bine doar in turul acestui campionat, in rest? oricum, sper s-o tina tot asa de acum inainte, sa fie serios, ca el castiga... si noi pe langa el...

dardar_3
29th December 2006, 17:39
Marian Dragulescu:ok:...

Singurul om de AUR...

Bravo:ok:

r0bby
29th December 2006, 20:13
Marian Dragulescu :ok:

damaris18
29th December 2006, 20:18
marian dragulescu deoarece e singuru dublu campion mondial si european al anului

Angel66
30th December 2006, 00:18
Andrei Pavel!!este omul care tine Romania in prim-planul tenisului mondial!:ok:

tedybear
30th December 2006, 00:48
cred ca cei cae il vad pe Dica sportivul anului in defavoarea lui Dragulescu sunt ori "ovine" alienate mental ori nu pricep notiunea de sportivul anului.

Dragulescu a facut totul pe spatele lui... nu a avut o echipa langa el sau un finantator corupt care sa il scoata in fata....

Ulysses
30th December 2006, 07:54
[QUOTE=tedybear;996734]cred ca cei cae il vad pe Dica sportivul anului in defavoarea lui Dragulescu sunt ori "ovine" alienate mental ori nu pricep notiunea de sportivul anului.

Dragulescu a facut totul pe spatele lui... nu a avut o echipa langa el sau un finantator corupt care sa il scoata in fata....[/QUOTEvrei sa zici ca dica nu e sportiv sau ce?:o: :o: :o: asa e , e extraterestru!/hello /hello /hello

SORINULTRA
30th December 2006, 09:01
lucian bute , singurul om care a trezit lumea la 4 dimineata sa se uite la tv. la victoriile lui

starsteel
30th December 2006, 09:33
Marian Dragulescu numarul 1 fara contracandidat....vorbim de un campion mondial.

noir_desir
30th December 2006, 11:01
Marian Dragulescu

Rossi
30th December 2006, 19:00
Marian Dragulescu deoarece e singuru DUBLU CAMPION MONDIAL SI EUROPEAN al anului

CUM SA FIE MARIAN DRAGULESCU ?

PAI COMPARI UN CAMPION MONDIAL CU DICA ? PAI NU UITA CA DICA A MARCAT 4 GOLURI IN CL .... CEEA CE ECHIVALEAZA CU 10 TITLURI DE CAMPION MONDIAL (pt unii)....

TREBUIE SA FII CEL PUTIN RETARDAT SA-L VOTEZI PE DICA SPORTIVUL ANULUI ....

Ulysses
30th December 2006, 22:11
CUM SA FIE MARIAN DRAGULESCU ?

PAI COMPARI UN CAMPION MONDIAL CU DICA ? PAI NU UITA CA DICA A MARCAT 4 GOLURI IN CL .... CEEA CE ECHIVALEAZA CU 10 TITLURI DE CAMPION MONDIAL (pt unii)....

TREBUIE SA FII CEL PUTIN RETARDAT SA-L VOTEZI PE DICA SPORTIVUL ANULUI ....

iar ca sa-l contesti pe dica cel putzin idiot, cretin, handicapat!:jerk:

tedybear
31st December 2006, 00:52
iar ca sa-l contesti pe dica cel putzin idiot, cretin, handicapat!:jerk:



:happy

aici nu e poll de contestat pe Dica ci doar de votat in mod IMPARTIAL, si, orice om serios si cu mintea limpede il alege pe Dragulescu

Angel66
31st December 2006, 01:21
lucian bute , singurul om care a trezit lumea la 4 dimineata sa se uite la tv. la victoriile lui

nu e singurul care a reusit asta!:rolleyes: :D si andrei pavel a facut acelasi lucru...bineinteles..ptr cine iubeste tenisul!:D

bada_otelul
31st December 2006, 10:00
pe mine si becali m-a trezit la 4 dimineatza,am avut un cosmar ingrozitor,ajunsese presedinte iar mirela era prim ministru,asta da cosmar.
lasand mistourile pt cine iubeste sportul in general si este roman,trezitul la 4 dimineatza a devenit obisnuinta,ca e pt pavel,ca e pt deaconu ca e pt bute sau pt toti e mai putin relevant

Ulysses
31st December 2006, 10:44
pe mine si becali m-a trezit la 4 dimineatza,am avut un cosmar ingrozitor,ajunsese presedinte iar mirela era prim ministru,asta da cosmar.
lasand mistourile pt cine iubeste sportul in general si este roman,trezitul la 4 dimineatza a devenit obisnuinta,ca e pt pavel,ca e pt deaconu ca e pt bute sau pt toti e mai putin relevant

doar ti s-a spus ca suferi putzin cu capul si n-ai crezut! insomniile sunt un semn clar! :o:

grande
31st December 2006, 11:22
Marian Dragulescu ,de departe sportivul anului 2006 !

Ulysses
31st December 2006, 11:37
:happy

aici nu e poll de contestat pe Dica ci doar de votat in mod IMPARTIAL, si, orice om serios si cu mintea limpede il alege pe Dragulescu

cum esti tu adica!ai uitat sa spui , destept, intreprinzator , bun coleg, posibilitate de lucru peste program , maleabil, permis auto,adaptabilitate,cunostinte operare pc ...:happy :happy :happy :ok:

tedybear
31st December 2006, 13:16
cum esti tu adica!ai uitat sa spui , destept, intreprinzator , bun coleg, posibilitate de lucru peste program , maleabil, permis auto,adaptabilitate,cunostinte operare pc ...:happy :happy :happy :ok:




te antrenezi pt a-ti completa CV-ul? nu te mai zbate ca pici la interviu pt ca nu ai vedere periferica..., vezi doar inainte si doar ros-albastru:happy

Laur_Farul
31st December 2006, 16:49
Adrian Mutu pentru evolutia sa la Fiorentina !

Ulysses
31st December 2006, 17:16
te antrenezi pt a-ti completa CV-ul? nu te mai zbate ca pici la interviu pt ca nu ai vedere periferica..., vezi doar inainte si doar ros-albastru:happy

vezi ca esti limitat? tocmai asta am vrut sa-ti comunic ! mai citeste de 2 ori ce ti-am transmis , poate pana la urma intelegi...:ok:

tedybear
31st December 2006, 18:09
vezi ca esti limitat? tocmai asta am vrut sa-ti comunic ! mai citeste de 2 ori ce ti-am transmis , poate pana la urma intelegi...:ok:



mai citeste tu de 2 ori si cand iti dai seama ce ai vrut sa transmiti sa anunti pe forum....

Leo
1st January 2007, 12:48
MARIAN DRAGULESCU. Si in mod special CLAUDIU NICULESCU.

Ulysses
1st January 2007, 15:07
mai citeste tu de 2 ori si cand iti dai seama ce ai vrut sa transmiti sa anunti pe forum....

esti varza , am inteles acum!:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

crissis
7th January 2007, 23:47
Adrian Mutu

aLEX_U_1919
8th January 2007, 16:29
Mutu si Dica :D

Gontel
8th January 2007, 21:10
Marian Dragulescu, deoarece e singurul care a castigat aur anul trecut.

Ammadeus
11th January 2007, 20:02
ciobanu' semianalfabet pt. ca a reusit sa cumpere la timp titlul de campioni pt. s.b.

THEREAU21
12th January 2007, 21:39
:ok: eu cred k dica merita sa fie cel mai bun sportiv al anului !

bianco_azzurro
13th January 2007, 09:18
Adrian Mutu

Lover
17th January 2007, 18:26
Elisei... asa mi se pare mie :D

nicolae dica...care ati votat, puteti sa-mi spuneti si mie ce a facut? :O ? :ras-plans:

Alexz
18th January 2007, 14:20
si de la mine un vot pentru Marian Dragulescu :no1

fanatic88
18th January 2007, 22:54
lucian bute

claudinha
1st February 2007, 17:30
offffff m-am saturat cu cate clase este peste dinamo fata de steaua!!!!!!!!clase de ce?????? poate de oligofreni

Navarro
1st February 2007, 21:35
Ce pacat ca nu mai avem un Sorin Matei...Optez pt Bute totusi.

Laur_Farul
11th February 2007, 19:22
Eu am votat cu Mutu pentru forma buna de la Fiorentina :ok: :yeah: !

anonymus_girl
14th February 2007, 19:31
Dica

cezar1
27th February 2007, 10:20
:) :) :) :)
nicolae dica deoarece este cel mai tare jucator din romania

nicolaedica10
1st March 2007, 21:10
steaua e o echipa mare cu jucatori foarte buni dar eu cred ca nicolae marius dica jucatorul anului 2006 cu mult in fata lui niculescu !!!


fortza steaua!!! :angry: :o:

Adi Da Samraj
3rd March 2007, 00:23
mutu si dica cei mai buni

Dica si Mutu cei mai buni :yeah:

Sorin Blaj
4th March 2007, 14:08
Nu s-a mai terminat acest sondaj sau tine tot anul 2007?

danny del corco
5th March 2007, 02:15
Domnilor, aici este vorba de sportivul anului, unde de departe Dragulescu se impune, poate doar Bute sa mai conteze. Despre fotbalisti,eu unul zic sa o lasam mai moale.

ShoBo_16
7th March 2007, 22:35
Adrian Mutu...
Nicolae Dica...

Leviss
8th March 2007, 19:17
Daria Visanescu , a obtinut o multime de premii nationale si internationale la sah , la varsta de doar 10 ani.

0kdaniel4
10th March 2007, 03:38
:ok: Mutu ,be serious!

robert_s
11th March 2007, 07:54
Marian Dragulescu rulez!:yeah:

cocostegar
16th March 2007, 19:17
Chivu-- Sau Dica!

groasu
12th July 2007, 14:34
Daria Visanescu , a obtinut o multime de premii nationale si internationale la sah , la varsta de doar 10 ani.




Performante sportive de exceptie! Copii nostrii romani, cu care ne mandrim!




Incerc sa sparg eu gheata cu o fetita care m-a impesionat profund.
Campion mondial si european la SAH, la varsta de 10 ani. Se numeste Daria-Ioana Visanescu.


Ca multe alte minti sclipitoare, cred ca si acest mic geniu, campion mondial la 10 ani, va trece neobservat pentru "foarte matura? noastra mass media". Oare cate astfel de inteligente, ce dovedesc cu prisosinta ca poporul roman nu este un popor de handicapati, infractori si nulitati, vor mai trece neobservate? La emisiunea "Profesionistii" de sambata seara de pe TVR 1 (iunie 2007), am vazut o fetita care te incanta cu toate calitatile ce si le poate dori un parinte pentru propriul copil. Oare ce facem noi pentru astfel de valori? Dovedim mai multa preocupare, pentru a incuraja nemunca (a se vedea vesnicele "spagi" electorale sau post electorale date celor defavorizati) sau pentru binele infractorilor (nenumaratele emisiuni si reportaje care dovedesc cu prisosinta ca in Romania de azi traiesti mai bine daca faci parte din aceasta categorie). Aceasta tarisoara, care mai demult cineva spunea ca nu mai are nimic de praduit, se dovedeste perpetuu ca este o adevarata "mina de aur" pentru toata clasa noastra politica inregimentata in faimoasa Ciolaniada. Scara noastra de valori, puternic influentata de media romanesca, este acum, prin aceste "beneficii postevenimente '89", invers proportionala cu normalitatea.Pacat ca nu mai avem timp sa gustam din aceste sentimente de mandrie pentru propriile valori si nu facem mai nimic pentru a le incuraja si a le pastra. Deci, felicitari draga Daria Visanescu, eu personal ma mandresc ca sunt roman si poate si tu contribui mult la asta! Persevereaza si sigur succesul te va urmari toata viata. Si iarta-i pe cei care ne conduc, pentru ca ei sunt o mana de oameni nesabuiti, iar noi, cei multi, suntem alaturi de tine, ne mandrim cu tine, te iubim si iti dorim tot binele din lume!


Filmul inregistrarii emisiunii TV, cat si cateva imagini, se afla aici (http://www.daria.visanescu.go.ro).


Iar ca o confirmare a ceea ce am scris mai inainte, iata ce apare intr-o stire din gazeta sporturilor:

"ȘAH - 4.07.2007 12:00
Șahista Daria Vișănescu nu va putea participa la CE de juniori

Șahista Daria Vișănescu nu va putea participa la Campionatul European de juniori, care va avea loc în Serbia, în perioda 14-18 iulie, deoarece Consiliul Județean Hunedoara nu a aprobat proiectul de finanțare în valoare de 15.000 de lei, transmite corespondentul MEDIAFAX.

"Domnul Mircea Moloț (n.r. - președintele Consiliului Județean Hunedoara) ne-a promis că ne va ajuta, dar se pare că nu au mai existat fondurile necesare. Este regretabil că s-a întâmplat chiar înaintea plecării", a declarat Gheorghe Scurhan, antrenorul Dariei Vișănescu.

Daria Vișănescu este vicecampioana europeană de anul trecut și în acest moment se află într-un stagiu de pregătire la Techirghiol."


Sau aici (http://www.gsp.ro/Alte-sporturi/Sahista-Daria-Visanescu-nu-va-putea-participa-la-CE-de-juniori.html?a=3402/22129).

detzu
31st December 2007, 07:03
Dragi Stelisti , vai de voi ce penibili sunteti cu Dica al vostru !!!!
Cum sa compari un mediocru al fotbalului mondial cu un compion mondial ? Adica cel mai tare din grupa lui in lume ? Voi chiar nu mai aveti echilibru ? Ati ajuns copii lui fecali ! Sa va fie rusine