PDA

View Full Version : Ce sanse are CFR sa prinda un loc de CL?



CFR1907
28th December 2006, 16:17
Voi ce parere aveti despre acest lucru? Noi avem in retur meciuri acasa atat cu Steaua, cat si cu Rapid... 2 victorii ale noastre, raportate la faptul ca nu o sa ne incurcam cu echipele mici, ne-ar duce pe un loc de CL la sfarsitul sezonului.:D

PS. Avand in vedere ca aceasta sectiune e vizitata destul de des de U-isti care vor sa isi arata "atasamentul" fata de CFR, ii rog sa se abtina sa faca posturi de genul: "Exista sanse mai mari sa promoveze U in liga 1 in urmatorii 3-4 ani decat sa ajunga CFR in CL:jerk: "

forza_CFR
28th December 2006, 16:24
:happy bine ai subliniat in ultima propozitie:happy
avem sanse sa prindem locul 2...fara egaluri:ok:

Parazitu'1919
28th December 2006, 16:27
PS. Avand in vedere ca aceasta sectiune e vizitata destul de des de U-isti care vor sa isi arata "atasamentul" fata de CFR, ii rog sa se abtina sa faca posturi de genul: "Exista sanse mai mari sa promoveze U in liga 1 in urmatorii 3-4 ani decat sa ajunga CFR in CL:jerk: "


fac alt comentariu scurt IMPOSIBIL !!!
daca prindeti loc de CL imi pun la semnatura hai cfr !!!(cel mai josnic lucru)
U va promova anu asta nu urmatorii 3-4:jerk: :jerk: :jerk:

forza_CFR
28th December 2006, 16:33
fac alt comentariu scurt IMPOSIBIL !!!
daca prindeti loc de CL imi pun la semnatura hai cfr !!!(cel mai josnic lucru)
U va promova anu asta nu urmatorii 3-4:jerk: :jerk: :jerk:
:happy

terroristu
28th December 2006, 21:43
niciodata nu or sa prinda echipele din provincie un loc de uefa sau cl in dauna celor din bucuresti....nu ar permite asta frf si lpf....ganditi-va cati bani aduc echipele din bucuresti din incasari si drepturi tv..s.a.m.d si cat ar aduce o echipa din provincie

terroristu
28th December 2006, 21:45
in fond totul se rezuma la bani

Parazitu'1919
28th December 2006, 23:33
exact astea le'am spus si eu ....
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=989974&postcount=3471

geno
29th December 2006, 14:22
sa fiu sincer dupa cum joaca eu zic ca pot sa prinda , dar asta e teoretic pt ca practic nu vor fi lasati de catre cei din forurile de la bucuresti . asta e din pacate tara in care traim .O lata chestie e ca s-ar putea ca punctele stranse de ciei din buc sa ajute in timp ca sa avem mai multe echipe in europa si atunci inevitabil va fi cineva si din provincie . Eu zic ca anul asta va fi o reprezentatnta din provincie in uefa.

Gontel
29th December 2006, 19:48
Anul asta locul 2 e al Stelei. Nu ni-l poate lua nimeni.

gica
29th December 2006, 21:36
Daca comentam strict dupa clasamentul la zi(considerand pretendente la locul 2 Steaua,Rapid si CFR)cele mai mari sanse le are CFR:
1.la adevar este la egalitate cu Steaua si are 3 puncte in fata Rapidului
2.Joaca acasa cu ambele(in ultimul meci la Cluj ,CFR-Steaua 1-0
3.Rapidul va disputa primele 3 partide acasa in deplasare(cu Steaua,Poli si inca una nu stiu exact)
Am pus cele 3 echipe pt. ca urmatoarea,Poli este la 8 pct. in spate la adevar care mi se par totusi cam multe.Ar insemna ca cele 3 dinainte sa mearga catastrofal si doar Poli sa bata tot....putin probabil.
4.Singura deplasare a CFR care pare mai inaccesibila este la Dinamo,iar in ultimul tur acasa nu prea au pierdut puncte.
Cred ca Steaua cu CFR au sanse egale pt. locul doi....

gica
29th December 2006, 21:40
Obiectivul CFR-lui in acest an este o cupa europeana.Pentru asta este necesar cel putin locul 3...sau daca Steaua si Rapid joaca finala cupei este destul si locul 4.
Dar dupa locul din clasament clar ca lupta cu sanse la locul 2 de CL.

Gontel
29th December 2006, 23:01
Eu mai degraba cred ca Steaua si Rapid se vor bate pt locul 2. Nu stiu daca aveti jucatori capabili sa gestioneze o asemenea situatie nemaintalnita pt o echipa de provincie.

Hard
29th December 2006, 23:08
dinamo,Steaua,rapid,poli,nu e loc si pt cfr

Parazitu'1919
30th December 2006, 03:00
Daca comentam strict dupa clasamentul la zi(considerand pretendente la locul 2 Steaua,Rapid si CFR)cele mai mari sanse le are CFR:
1.la adevar este la egalitate cu Steaua si are 3 puncte in fata Rapidului
2.Joaca acasa cu ambele(in ultimul meci la Cluj ,CFR-Steaua 1-0
3.Rapidul va disputa primele 3 partide acasa in deplasare(cu Steaua,Poli si inca una nu stiu exact)
Am pus cele 3 echipe pt. ca urmatoarea,Poli este la 8 pct. in spate la adevar care mi se par totusi cam multe.Ar insemna ca cele 3 dinainte sa mearga catastrofal si doar Poli sa bata tot....putin probabil.
4.Singura deplasare a CFR care pare mai inaccesibila este la Dinamo,iar in ultimul tur acasa nu prea au pierdut puncte.
Cred ca Steaua cu CFR au sanse egale pt. locul doi....

paca acuma imi pareai un om echilibrat cu capul pe umri DAR CUM POTI SA CREZI CA CFR ARE MAI MARI SANSE CA RAPID/STEAUA ???:headbang:
statistic poate....
da cu cine vreti sa jucati cu Anca ??? care daca ii in careu cere penalty mereu ?? jucator care la 29 de ani evolua in div C sau cu "tiligol" care era REZERVA IN B .....
nici o sansa !!!

King of Hell
30th December 2006, 08:30
Eu merg mai departe si zic ca cfr are 10% sanse sa prinda un loc de Europa, ce sa mai vorbim de CL

STEELMAN
30th December 2006, 09:54
0% sanse.( prin absurd daca se va califica meciurile de acasa le va juca la budapesta nu?)

CFR1907
30th December 2006, 10:51
0% sanse.( prin absurd daca se va califica meciurile de acasa le va juca la budapesta nu?)

Hai terminati odata. CFR nu are nici un ungur in echipa, ci doar pe patron care e 75% german si 25% ungur. U, de exemplu are mult mai multi unguri in echipa, si ei zic ca tot noi suntem echipa ungurilor cu toate ca atat echipa lor, cat si suporterii lor sunt in marea lor majoritate unguri. Szekely de la U iti spune ceva? Si intreaba-l pe sabo (radu)sa vezi cum l-a chemat pe bunicul sau:szabo:no:

boshcUtza
30th December 2006, 12:33
mah omule deocamdata nu noi ne credem mostenitori ai kvsc si mav asa ca...ciocu mic

Parazitu'1919
30th December 2006, 16:40
Hai terminati odata. CFR nu are nici un ungur in echipa, ci doar pe patron care e 75% german si 25% ungur. U, de exemplu are mult mai multi unguri in echipa, si ei zic ca tot noi suntem echipa ungurilor cu toate ca atat echipa lor, cat si suporterii lor sunt in marea lor majoritate unguri. Szekely de la U iti spune ceva? Si intreaba-l pe sabo (radu)sa vezi cum l-a chemat pe bunicul sau:szabo:no:

suporteri nostri care sunt UNGURI nu canta pe UNGURESTE la meciuri si nu si'o facut brigada "Kolosvari vasotat sport klub"(sau cum se scrie):rosu: :rosu: macar numai spune ca nu sunteti unguri ca va faceti de kkt
cantati pe ungureste la meciuri:rosu: traim in ROMANIA !!!

the lion king
30th December 2006, 16:52
inseamna ca cfr e o echipa iubita in romania..daca o iubesc si ungurii....:D

Parazitu'1919
30th December 2006, 17:28
:ras-plans: la ei pe forum era un topic in ungureste :ras-plans:

the lion king
30th December 2006, 17:31
si ce ziceau....????:D

Parazitu'1919
30th December 2006, 17:36
:lol: :lol: intreaba'i

andrei1921tm
30th December 2006, 17:37
pun pariu ca funar scrie la ei pe forum:rasc:

andrei1921tm
30th December 2006, 17:42
Legat de subiect...cfr prinde maxim locul 5...

STEELMAN
30th December 2006, 17:49
Hai terminati odata. CFR nu are nici un ungur in echipa, ci doar pe patron care e 75% german si 25% ungur. U, de exemplu are mult mai multi unguri in echipa, si ei zic ca tot noi suntem echipa ungurilor cu toate ca atat echipa lor, cat si suporterii lor sunt in marea lor majoritate unguri. Szekely de la U iti spune ceva? Si intreaba-l pe sabo (radu)sa vezi cum l-a chemat pe bunicul sau:szabo:no:

eu am itrebat totusi unde se va juca .....

andrei1921tm
30th December 2006, 17:59
on hungaria...dar totusi nu cred ca in basme...L5

CFR1907
30th December 2006, 18:05
eu am itrebat totusi unde se va juca .....

Mai mult ca sigur vom juca in Ghencea daca intram in CL, doar nu om merge ca Dinamo sa jucam pentru capsunari in Spania:no:

Si pentru ceilalti glumeti care posteaza pe aici, va rog sa imi ziceti UN SINGUR CANTEC care il are Commando Gruia in ungureste. Faptul ca niste unguri si-au facut un grup, asta e altceva... nu avem ce sa le facem. Ai vrea sa ii batem? Sau sa interzicem ungurilor sa vina pe stadion? Oricum, patronul nostru si-a aratat devotamentul fata de tara interzicandu-le strainilor din echipa sa vorbeasca in limba materna si punandu-i sa invete romana, pe cand la U in vestiar ar fi un miracol daca aia ar vorbin in romana. Adevarul e ca in Cluj sunt multi unguri si asta va fi si de acum in colo, cu toate ca si pe mine ma enerveaza aia, dar asta nu inseamna ca noi romanii de aici nu avem devotament fata de tara si ca suntem toti ca ungurii...
__________________
http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img220.imageshack.us/img220/9656/coregrafiecfrcp5.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png

Parazitu'1919
30th December 2006, 18:08
si cum ai vrea sa iti spunem cantecu :ras-plans:
astia cred ca daca si'o mai adus inca 2 portughezi deaia seriosi cu cont pe hi5... intra in Cl... ....:::::Vise::::....

boshcUtza
30th December 2006, 22:22
da mah pe carlos de ce nu il luati?
doar ii portughez si ala :))

Gontel
2nd January 2007, 20:07
Mai mult ca sigur vom juca in Ghencea daca intram in CL, doar nu om merge ca Dinamo sa jucam pentru capsunari in Spania:no:


Nu o sa va lase jiji sa jucati in Ghencea. El e anti-maghiari. :D

Parazitu'1919
2nd January 2007, 23:01
ii lasa ma .... dora muresan ii pupa in c** la fiecare declaratie pe stelisti tot timpu o zis cai stelist

aLEX_U_1919
2nd January 2007, 23:05
Nu o sa va lase jiji sa jucati in Ghencea. El e anti-maghiari. :D

Da unde le da voie sa joace ? :D:D
K cam peste tot is injurati :D

forza_CFR
2nd January 2007, 23:43
Da unde le da voie sa joace ? :D:D
K cam peste tot is injurati :D

poi sa o luam asa...peste tot unde merge voi vi se striga CFR CFR !!!
1.Oradea
2.Alba-iulia
3.Baia-Mare:happy
restul echipelor nu prea conteaza pt. ca nu au public asa numeros

forza_CFR
2nd January 2007, 23:44
Nu o sa va lase jiji sa jucati in Ghencea. El e anti-maghiari. :D

Jiji oieru' al vostru e un tip foarte simpatic...se contrazice pe el insusi...nici el nu crede ce zice :no:

CFR1907
15th January 2007, 17:59
Concluzia acestui thread e ca sansele ca CFR sa piarda unul din primele 2 locuri sunt infime. Anul viitor jucam in CL.:cool:

Parazitu'1919
15th January 2007, 23:24
:lol: ce spune lumea ce intelegi tu ...

vlad_albvisiniu
16th January 2007, 14:50
CFR are sanse mici din cauza SDR-ului si a blaturilor bine aranjate!Dar dupa FOTBALUL CURAT are sane la locul 2 egale cu stoia si crapid!de locul 1 mai are rost sa vorbim?:)) VECCHIA GUARDIA nu exista..de asemenea nici CG

boshcUtza
17th January 2007, 14:11
da mult ti-o luat sa zici asta....

Laur_Farul
22nd January 2007, 10:31
CFR'u va juca in acest an in Uefa :D !

Parazitu'1919
22nd January 2007, 19:14
si pestii zoboara :ok:

forza_CFR
22nd January 2007, 19:18
si pestii zoboara :ok:

in privintza voastra :ok:

Nightwish
8th April 2007, 13:20
S-a cam schimbat un pic situatia dupa victoria din Banie si meciul Stelei cu Dinamo :)

YoYoyOi
8th April 2007, 13:24
chiar m-as bucura sa mearga CFR in CL. Daca nu Steaua macar CFR sa mearga si sa aiba un parcurs mai bun ca Dinamo :D

denysa
8th April 2007, 13:26
sper din toata inima ca CFR sa termina cel putin pe locul 2!:D echipa asta a luptat mult anul asta si merita sa fie cat mai sus in clasament.sa arate si provincia de ce e in stare:yeah: si sa ii para rau la Dorinel ca a lasat Clujul:headbang:

forza_CFR
8th April 2007, 15:40
sper din toata inima ca CFR sa termina cel putin pe locul 2!:D echipa asta a luptat mult anul asta si merita sa fie cat mai sus in clasament.sa arate si provincia de ce e in stare:yeah: si sa ii para rau la Dorinel ca a lasat Clujul:headbang:

dorinel :happy

denysa
8th April 2007, 22:46
ce e?

delaparis
8th April 2007, 22:52
Ce sanse are ? ... are sanse din ce in ce mai mari :cool:

si chiar nu ar fi rau pentru fotbalul romanesc

forza_CFR
8th April 2007, 22:55
ce e?

dorinel nu era antrenor.stai sa mai treaca 5 ani si atunci vb:evil:

Ultras CFR
9th April 2007, 07:08
CFR-ul are cele mai mari sanse sa joace in CL,steau nu o sa castige nici la Bistrita nici in Gruia iar rapid are terenul suspendat de jucat cu dinamo si la Cluj.Iar de UEFA suntem sigurii rapid-steaua vor juca finala iar locul 4 cam greu il vom pierde.In legatura cu Paszkany ii ungur si care-i problema ?
Cine are mai multi suporterii ungurii in Cluj ? CFR; Canta in ungureste ?Care-i problema conteaza ca isi sustin echipa.Din uni vorbeste invidia si prostia,ia uitativa printre neamurii daca nu avetii ungurii sau poate va cheama Sabo,Varga,Silaghi,Naghi sau alte nume cu conotatii ungurestii toti stim ca Ardealul este un amalgam de natii,toti avem in familii de ambele etnii sau sasii prin sasime.Datorita acestui amalam Ardealul este ceace e azi!Terminatii! Aici se vorbeste de fotbal!

Hard
9th April 2007, 08:19
sanse mici :)

ASP
11th April 2007, 14:41
CFR-ul are cele mai mari sanse sa joace in CL,steau nu o sa castige nici la Bistrita nici in Gruia iar rapid are terenul suspendat de jucat cu dinamo si la Cluj.Iar de UEFA suntem sigurii rapid-steaua vor juca finala iar locul 4 cam greu il vom pierde.In legatura cu Paszkany ii ungur si care-i problema ?
Cine are mai multi suporterii ungurii in Cluj ? CFR; Canta in ungureste ?Care-i problema conteaza ca isi sustin echipa.Din uni vorbeste invidia si prostia,ia uitativa printre neamurii daca nu avetii ungurii sau poate va cheama Sabo,Varga,Silaghi,Naghi sau alte nume cu conotatii ungurestii toti stim ca Ardealul este un amalgam de natii,toti avem in familii de ambele etnii sau sasii prin sasime.Datorita acestui amalam Ardealul este ceace e azi!Terminatii! Aici se vorbeste de fotbal!

ce caterinca ai in tine....
normal ca sunt cativa care au nume din astea pentru ca se stie cum erau maghiarizate numele romanilor. Ardealul nu e un amalgam de natii, el e romanesc si asa va fi mereu. fraieri sunt romanii ca va tolereaza...
ia-ti tu toate neamurile alea din toate natiile si zburda in stepa.

denysa
11th April 2007, 14:57
sanse mici :)
dar nu e imposibil:D ce ne-am face fara un dram de optimism...daca toate echipele vor juca corect(cam greu:mda: ) atunci CFR are sanse destul de mari...sa vedem cum se deschurca cu capitala:D

Robotu
15th April 2007, 10:30
Mno lasa ca vedem la sfarshit de sezon...CFR locu 2, Steaua locu 4....U in divizia C!!!!!!!!;))

boshcUtza
15th April 2007, 20:46
inca unu la care ii ghiceste mama omida, mah mai sunteti multi?

ionut_cluj
16th April 2007, 00:05
Locul 2 este ca si adjudecat. Dar urmeaza tururi preliminare...sansa este intotdeauna, sa speram ca CFR va si sti sa profite de ea. Oricum, multa bafta!

stefy_deva
16th April 2007, 00:09
foarte mari!:D

tu26dor
16th April 2007, 00:11
dupa cum am mai spus, acest thread trebuia deschis dupa ce se termina campionatul. sa dea domnul sa termine clujul pe doi si atunci vom incepe cu totii sa facem calcule... pana tunci vor fi aici doar niste aiuriti care fac doar mistouri...

raperas
16th April 2007, 11:59
Ca sa stit "U" nu pre cred ca o sa faca fata in liga 1 dar intrun fel merita si ei sa incerce si sa simta cum ii sa pierz la limita.C.F.R.-ul merita sa joace in CL pentru ca se lupta si are sanse mari acasa nu o mai pierdut de mult si nici nu va mai pierde dar meciurile cu Styeaua si Rapid sunt intrun fel grele dar C.F.R. va face fata si va castiga la sfarsitul sezolnului C.F.R. va fi pe locu 2 :D

vladnz
16th April 2007, 20:35
la CFR nu ii mai trebuie sanse in felul in care joaca rupe orice echipa din romania daca ar mai fii vreo 15 etape ar castiga campionatu

vladnz
16th April 2007, 20:37
Ca sa stit "U" nu pre cred ca o sa faca fata in liga 1 dar intrun fel merita si ei sa incerce si sa simta cum ii sa pierz la limita.C.F.R.-ul merita sa joace in CL pentru ca se lupta si are sanse mari acasa nu o mai pierdut de mult si nici nu va mai pierde dar meciurile cu Styeaua si Rapid sunt intrun fel grele dar C.F.R. va face fata si va castiga la sfarsitul sezolnului C.F.R. va fi pe locu 2 :D

al felul in care joaca steaua este imposibil sa bata pe CFR ,o sa castige CFR cu steaua, cat despre Rapid eu zic ca o sa fie o remiza

raperas
17th April 2007, 19:45
Sansele sunt de 90% ca C.F.R.-UL ia locu 2 si nu se pune problema cu rapid si staeau ca castigam si nu are rost sa ne amagim asa de tare :yeah: