PDA

View Full Version : perioada de pregatire 2007



nr.zece
28th December 2006, 15:40
hai sa reunim aici discutiile despre ce se va intampla in perioada de pregatire din acest sezon

nr.zece
28th December 2006, 15:46
Universitatea Craiova va disputa meciuri amicale cu Șerif Tiraspol și Levski Sofia


Echipa Universitatea Craiova va disputa meciuri amicale cu formațiile Șerif Tiraspol și Levski Sofia în turneul de pregătire pe care îl va efectua în Cipru, la Larnaca, transmite corespondentul. Jucătorii Universității Craiova se vor prezenta la reunirea lotului pe 10 ianuarie, vizita medicală fiind programată în zilele de 11 și 12 ianaurie. Pe data de 15 ianuarie, lotul craiovean va pleca în cantonament la Băile Herculane, până pe data de 23 ianuarie.

Turneul din Cipru este programat în perioada 26 ianuarie-9 februarie, până în prezent fiind perfectate meciuri amicale cu Șerif Tiraspol (5 februarie) și Levski Sofia (8 februarie).

Jus7M3
29th December 2006, 00:00
Serif si Levski sunt 2 echipe bune .. d`abi astept sa vad cum se va misca echipa cu wobay si n`jock in teren

nr.zece
31st December 2006, 10:08
la multi ani oltenilor, petreceti la maxim ca la anu vom avea un sezon foarte bun, simt eu asta

the lion king
31st December 2006, 12:31
la multi ani,frati olteni de pretutindeni....sa dea dumnezeu sa avem un an mult mai bun ca ne-am saturat de zile amare...FORZA STIINTA!!!! am renascut si nimeni nu ne mai poate opri....simt si eu asta...la fel ca si FROZEN!!!!

the lion king
31st December 2006, 12:33
si cred ca o data cu pregatirea din cipru,stoica va mai aduce un jucator de pe acolo....o alta simitire a mea....:D /hello

nr.zece
31st December 2006, 15:01
leule, pe subforumul asta insemnele cu cheguevara sunt interzise
gaseste-ti alt avatar :)

*Coco*
31st December 2006, 15:03
leule, pe subforumul asta insemnele cu cheguevara sunt interzise
gaseste-ti alt avatar :)
:happy :happy :happy :happy :happy

the lion king
31st December 2006, 15:23
coco,razi de steaua sau de dinamo????:P

nr.zece
31st December 2006, 15:32
asa da, cresti prazari de nadejde
bravo

Jus7M3
31st December 2006, 17:14
La Multi Ani tuturor oltenilor adevarati !!

inter
31st December 2006, 19:35
La Multi Ani Oltenilor!:ok:

Cra10veanu
31st December 2006, 22:26
la multi ani tuturor!

the lion king
1st January 2007, 10:29
bai,ADEL,nu se zice ma,cumva:suntem olteni adica suntem "multi"?????
2007 sa ne aduca forta de odinioara!!!!!!!!!!!!!

andrei1921tm
1st January 2007, 10:55
bai,ADEL,nu se zice ma,cumva:suntem olteni adica suntem "multi"?????
2007 sa ne aduca forta de odinioara!!!!!!!!!!!!!

munti mah...adik falosi sau ceva de genu.
La multi ani leilor!!!

the lion king
1st January 2007, 11:31
la multi ani,andrei.....!!!!!bai sa mor daca nu e "multi ".....:D

nr.zece
1st January 2007, 12:50
"suntem olteni adica suntem munti"
ti-am zis ma sa nu mai bei?

nr.zece
9th January 2007, 17:44
http://www.prosport.ro/usr/imagini/0-24920-njock.jpg
http://www.prosport.ro/usr/imagini/21529_24922_cm0t9489.jpg
http://www.prosport.ro/usr/imagini/21529_24923_cm0t9491.jpg
Njock a venit in Romania


Jeremie Njock


EXCLUSIV Ultima achizitie a Universitatii Craiova, Jeremie Njock, a revenit dupa o pauza de doi ani in Romania. Asteptat azi la ora 13:30 de catre vicepresedintele U Craiova, Silvian Cristescu, la aeroportul Henry Coanda, camerunezul a declarat ca spera sa contribuie cat mai mult la viitoarele succese ale "Stiintei".

„Vreau sa facem multe lucruri frumoase impreuna. Am aflat ca primul meci al echipei mele pe teren propriu este cu Rapid si sper sa inscriu din nou impotriva acestei echipe”, a spus Njock.

nr.zece
9th January 2007, 18:15
"VREAU SA DAU GOL DIN NOU RAPIDULUI"
Autor: Mario Morcov, 09-01-2007
Njock trebuia sa soseasca in Banie in noapte de luni spre marti. Ca de obicei, Jeremie Njock a intirziat, vicele Cristescu fiind prezent la aeroport degeaba. Motivul pentru care Njock nu a sosit la timp a fost oferit tot de Cristescu: “Nu este vina lui, a luat avionul din Paris pe ruta Milano. Din Paris a plecat cu doua ore intirziere si nu a mai prins legatura spre Bucuresti, ne-a anuntat telefonic din Italia, dar era prea tirziu”. Totusi a ajuns astazi la ora 13:30, iar la iesirea din aeroport camerunezul a declarat: “Vreau sa facem multe lucruri frumoase impreuna. Am aflat ca primul meci acasa este cu Rapid si vreau sa inscriu din nou impotriva acestei echipe”. Tot astazi, dar la ora 23:30 va ajunge si leonezul Wobay.

fanatik.ro

Jus7M3
9th January 2007, 23:33
ulte-l mah si pe jerremy .. deci poate sa vina si la timp la reunirea lotului .. eu credeam ca ii este peste puteri :)))

nr.zece
10th January 2007, 13:17
http://img99.imageshack.us/img99/7450/njockjeremiealearga4yd5.jpg
http://img181.imageshack.us/img181/979/njockjeremiealearga0rh1.jpg
http://img406.imageshack.us/img406/8159/woobayjuliusalearga6sl3.jpg
http://img147.imageshack.us/img147/3530/stoicafaneintrejucatoriup7.jpg

imagini de la reunire

Jus7M3
10th January 2007, 22:57
sa sa ii alerge nea fane :D ce fes misto are n`jock :)))

nr.zece
11th January 2007, 17:25
Cel de-al doilea antrenament al Universitatii, desfasurat miercuri dupa-amiaza a insemnat un joc-scoala intre componentii lotului.

S-au jucat doua reprize de cite 25 de minute, in care, din cauza unei probelme la miini, portarul Mircea Bornescu a evoluat in atac alaturi de noile achizitii Njock si Wobay. Singurul gol a disputei a fost realizat, de altfel, chiar de Bornescu, in urma unei pase de la Njock!

Altfel, la antrenament a fost prezent si Cornel Papura, care a alergat pe margine impreuna cu noul numar 10, Costea I. Cei patru australieni, Mitchell, Rose, Baird si Tambouras, vor ajunge abia vineri in Banie, cu o intirziere de 24 de ore dupa ziua anuntata initial.

Sursa:Fanatik

Blu3 Lion
11th January 2007, 18:01
sa sa ii alerge nea fane :D ce fes misto are n`jock :))):confused: care din ele ca are doua:D

litza
12th January 2007, 11:54
Cum vedeti voi primul 11 si ce tactica de joc credeti ca va folosi Stoica in acest retur?
eu vad un:
Bornescu- Ciuca,Stoica,Mitchell, Rose- Velcovici, Saceanu, Wobey, Costea I - Njock, Parvu
in functie de sistem, Stoica poate urca la mijloc

TYPI-STIINTA
12th January 2007, 12:59
Cum vedeti voi primul 11 si ce tactica de joc credeti ca va folosi Stoica in acest retur?
eu vad un:
Bornescu- Ciuca,Stoica,Mitchell, Rose- Velcovici, Saceanu, Wobey, Costea I - Njock, Parvu
in functie de sistem, Stoica poate urca la mijloc

idem :ok: cam asta-i cel mai bun 11.parerea mea

Blu3 Lion
12th January 2007, 15:12
Cum vedeti voi primul 11 si ce tactica de joc credeti ca va folosi Stoica in acest retur?
eu vad un:
Bornescu- Ciuca,Stoica,Mitchell, Rose- Velcovici, Saceanu, Wobey, Costea I - Njock, Parvu
in functie de sistem, Stoica poate urca la mijloccam asa cred si eu numai ca eu vad un sistem 4-3-2-1 cu Wobay si Parvu in spatele lui N'Jock care cred ca va fi folosit pe post de pivot pt. a redirectiona mingile catre Wobay si Parvu(jucatori tehnici si de viteza):ok:

Lordliv
12th January 2007, 16:02
stoica va fi impins la mijloc alaturi de saceanu asta este clar!
cine va fi pe dreapta ( fundas si mijlocas ) -asta e intrebarea!
se merge pe sistemul 4-4-2,cu sanse de 4-3-3, si 4-3-2-1 !nu vom mai juca cu 3 fundasi
echipa ar arata cam asa:
bornescu-dananaie,ciuca,mitchel,rose-stoica,saceanu,velcovici-costea,woobay-njock! sau
bornescu-dananaie,ciuca,mitchell,rose-costea,stoica,saceanu,velcovici-njock,woobay
se observa ca dreapta ar fi cam descoperita!
rezerve ar fi dina ,parvu si baird! restul? doamne ajuta!( cu garla,gargalie,curteanu ,gaman ,nu ajungem prea departe!)

Blu3 Lion
12th January 2007, 16:10
stoica va fi impins la mijloc alaturi de saceanu asta este clar!
cine va fi pe dreapta ( fundas si mijlocas ) -asta e intrebarea!
se merge pe sistemul 4-4-2,cu sanse de 4-3-3,nu vom mai juca cu 3 fundasi
pai si daca urca Stoica care ar fi cei 4 fundasi?

nr.zece
16th January 2007, 20:41
U CRAIOVA
ASALTATI DE FANI
Autor: Mario Morcov (Herculane), 16-01-2007 fanatik
Sedinta de pregatire cu caracer tehnico-tactic sustinuta marti dupa-amiaza pe terenul „Hercules” din Herculane a fost urmarita de aproximativ 100 de spectatori.

Cei prezenti erau suporteri locali ai Universitatii si au scandat numele echipei, dar si a citorva dintre componentii ei. Cei mai aplaudati si „nominalizati” de fani au fost Jeremie Njock, Wobay, urmati la ceva „distanta” de Bornescu, Ciuca, Stoica, Velcovici sau Saceanu.

Aplauzele din finalul antrenamentului, cind Fane Stoica si-a impartit elevii in trei echipe pentru un joc la doua porti, au incalzit atmosfera, devenita destul de rece odata cu inserarea.

Finalul a fost de vis pentru fotbalistii Universitatii, fanii asaltindu-i pentru autografe, poze sau pentru simpla bucurie de a-i bate pe umar ori de a da mina cu ei...

http://www.fanatik.ro/numere_ziar/113/14714_njock_fani.jpg

http://www.fanatik.ro/numere_ziar/113/14714_wobay_fani24.jpg

http://www.fanatik.ro/numere_ziar/113/14714_wobay_fani.jpg

litza
19th January 2007, 22:29
Elevii lui Fane Stoica au parte de o pregatire spartana în statiunea lui Hercule.
Daca de luni si pâna joi vremea a fost prielnica antrenamentelor, astăzi a plouat toata ziua, lucru ce nu i-a împiedicat pe "juveti" sa se trezeasca la 6 dimineata pentru o repriza de alergari. Cam acesta este programul alb-albastrilor de aproape o saptamâna: trezire la 6 dimineata, trei antrenamente istovitoare. Stefan Stoica, însa, îsi respecta renumele de bun psiholog: glumele sale dau portia zilnica de zâmbete pe chipurile obosite ale fotbalistilor. Primul antrenament al zilei se desfasoara în aer liber, la 7 dimineata, urmat apoi de unul la sala de forta si ultimul, la 15:00, când are loc pregatirea tehnico-tactica. "Juvetii" viseaza deja la întoarcerea acasa si la turneul din Cipru care va urma, pentru ca Baile Herculane arata ca o cazarma între munti, în care se supun soldateste antrenamentelor foarte dure impuse de Mourinho din Banie. Transpirati, obositi, ca dupa fiecare sedinta de pregatire, unde sunt întinsi serios de Stefan Stoica, fotbalistii abia asteapta cele doua meciuri de pregatire, cu Minerul Lupeni si CFR Timisoara, duminica, respectiv marti, afirmând la unison ca pregatirea din acest an a fost printre cele mai intense de care au avut parte. Duminică, jocul cu divizionara B Minerul Lupeni va avea loc cu începere de la ora 13:30, pe stadionul din Herculane.

nr.zece
23rd January 2007, 12:56
Meci amical U Craiova - CFR Timisoara 2-0


Partida a inceput la ora 11:00. Iata formatiile de start

U Craiova: Bornescu – Dananae, Tambouras, Mitchell, Rose – Argintaru, Saceanu, D. Stoica, Dina – Wobay, Njock
Antrenor: Stefan Stoica

CFR Timisoara: Urai – Parfenie, A. Luca, Grigore, Dragalina – Mihaila, Stan, Brazovan, D. Radoi – Enciu, Gheju
Antrenor: Florin Bugar

*Dupa pauza, la Universitatea joaca Gârla in locul lui Argintaru si Velcovici in locul lui Dina

*CFR Timisoara a schimbat toata echipa, in a doua repriza evoluand in urmatoarea formula: Mutu - Dresca, Cozia, Scarlatescu, M. Gaman - Lupsa, Gosa, Purda, Dudas - Pasca, Tirian

*La Universitatea au mai intrat pe parcurs: Gargalie, Barboianu, Al. Costea, Curteanu, Ignat, Piko

Au marcat: Wobay '35, Njock ‘52
prosport.ro

cica in repriza a doua timisorenii fugeau de uby ca dracu de tamaie
evitau sa fie umiliti de catre jucatorul nostru

the lion king
23rd January 2007, 13:01
cine e tambouras ala?

TYPI-STIINTA
23rd January 2007, 13:40
un australian, venit in probe la stiinta. din cate am inteles eu , a fost coleg de echipa cu Rose in australia

Jardel
23rd January 2007, 15:04
Tambouras are si cetatenie greaca, deci e comunitar.

nr.zece
26th January 2007, 14:38
tambouras este istorie
Mantzogaru' a renuntat la el si acesta nu a facut deplasarea in Cipru

golul primit de bornescu (jenant) si bataia de la mijlocul terenului
http://www.fanatik.ro/liga_i_sectiune_2/articol_15033/vezi_cum_se_batura_oltenii_.html

nr.zece
29th January 2007, 01:09
Trei pe zi
Aflați în cantonament în Cipru, juveții efectuează de ieri cîte trei antrenamente pe zi. Tehnicianul Ștefan Stoica îi trezește pe jucători cu noaptea în cap, pentru că prima ședință începe la ora 8:00 și se desfășoară pe plaja din fața hotelului unde este cazată delegația olteană. "Hai, copiii mei, că trebuie să fim primii la minge! Numai cu muncă multă putem face performanță. Trebuie să lucrăm și la capitolul forță foarte mult pentru că acum toți adversarii sînt puternici", le-a transmis tehnicianul elevilor săi (foto). Azi e programat primul amical din Cipru al oltenilor, cu ucrainenii de la Tavria Simferopol. (Răzvan Rotaru - Larnaca)



29 ianuarie 2007

nr.zece
29th January 2007, 10:57
Se calca pe picioare



MULTUMITI Jucatorii Universitatii Craiova sunt satisfacuti de conditiile gasite în Cipru
UNIV. Craiova Oltenii au dat nas în nas în Cipru cu Steaua, Unirea Urziceni si Prefab Modelu, divizionara B fiind cazata în acelasi hotel cu Stiinta

Universitatea Craiova se simte ca acasa în Cipru, tinând cont de numarul mare de echipe românesti prezente în zona unde gruparea alb-albastra si-a stabilit cantonamentul.

Ajunsi în Insula Afroditei, nu mica le-a fost mirarea “juvetilor” când au dat la antrenamente peste Unirea Urziceni, apoi peste Steaua, iar în hotel de divizionara B Prefab Modelu. Trupa lui Stefan Stoica îsi face programul în functie si de celelalte trei echipe, toate împartind baza de pregatire de lânga hotelul Louis Princess, aflat la 7 kilometri de Larnaca. Stefan Stoica s-a întretinut cu antrenorii Dan Petrescu si Iulian Mihaescu de la Urziceni, dar si cu Dumitru Dumitriu de la Modelu, tehnicianul “juvetilor” declarându-se multumit de conditiile gasite. La antrenamente, Universitatea este “spionata” de jucatorii Stelei, sâmbata dupa-amiaza elevii lui Olaroiu urmarind sedintele lui Fane Stoica din autocar. Dupa antrenament, fostul secund al lui Oleg Protasov în Ghencea a schimbat impresii cu jucatorii Stelei si cu Olaroiu, urându-le succes ros-albastrilor în vederea partidei din Cupa UEFA cu FC Sevilla. In cantonamentul din Cipru, Stefan Stoica si Julius Wobay se simt ca acasa, amândoi activând mult timp în campionatul din Insula Afroditei, primul la Omonia Nicosia ca secund, iar al doilea la Nea Salamina, oltenii transferându-l pentru suma de 450.000 de dolari.

Daca prezenta echipelor românesti la Larnaca nu-i deranjeaza pe olteni, nu acelasi lucru se poate spune si despre presa, delegatia Stiintei refuzând sa dea declaratii sau interviuri. “Suntem în silenzio stampa de vineri”, a fost singura fraza rostita de craioveni.

nr.zece
3rd February 2007, 15:56
Amicalul Universității, amânat
Din cauza ploii torențiale care cade fără încetare încă de aseară în Cipru, amicalul Universității cu formația coreeană Daejeon Citizen nu se va mai disputa astăzi. În cazul în care vremea va permite, acesta se va juca mâine, cu începere de la ora 17.30

cris-cs
3rd February 2007, 19:50
Amicalul Universității, amânat
Din cauza ploii torențiale care cade fără încetare încă de aseară în Cipru, amicalul Universității cu formația coreeană Daejeon Citizen nu se va mai disputa astăzi. În cazul în care vremea va permite, acesta se va juca mâine, cu începere de la ora 17.30

la aia ploua, la noi ninge :D ei sa fie sanatosi, ca sunt jucatori tineri si valorosi. Hai Stiinta!!!

nr.zece
4th February 2007, 17:27
Universitatea Craiova - Daejeon Citizen 0-0



Universitatea incepe meciul in formula: Bornescu - Dananae, Ciuca, Mitchell, Rose - Saceanu, Stoica - Parvu, Wobay, Velcovici - Njock

Meciul a inceput la ora 17.38, ora Romaniei si este arbitrat de Cristi Balaj, ajutat de doi asistenti ciprioti

nr.zece
4th February 2007, 17:44
min. 3 - Gol Universitatea. Corner executat de Wobay si Njock inscrie cu capul

*Coco*
4th February 2007, 17:46
In loc sa incerce sa joace fara Stoica si Velcovici titulari ca ei nu pot juca in prima etapa el ii baga titulari:(

Blu3 Lion
4th February 2007, 18:13
min. 27 - Gooooolll Universitatea!!!. Actiune Velcovici, pasa la Wobay, centrare pentru Njock care reia cu latul din careu și face 2-0


:yeah: :yeah: :yeah:

Blu3 Lion
4th February 2007, 18:28
min. 42 - Gooooolll Universitatea!!! Contraatac in doi Parvu - Wobay si leonezul suteaza de la 10 metri fara speranta pentru portarul advers :yeah: :yeah: :yeah:

Blu3 Lion
4th February 2007, 18:56
min. 50 - prima ocazie a coreenilor, un sut care trece putin pe langa poarta lui Banica



La pauza Fane Stoica a schimbat intreaga echipa. In repriza a doua evolueaza: Banica - Garla, V. Gaman, Curteanu, Barboianu - I. Gaman, Piko, Gargalie, Argintaru - Baird, Costea II



A inceput repriza a doua.

nr.zece
4th February 2007, 20:34
Meciul s-a încheiat. Scor final 3-0 pentru Universitatea



min. 80 - Lob Costea II peste portarul advers, dar mingea ocoleste de putin buturile coreenilor



min. 68 - Sut in transversala de la 20 de metri lateral stanga al lui Argintaru



min. 60 - Actiune Costea II incheiata cu sut blocat in extremis de portarul advers



min. 50 - prima ocazie a coreenilor, un sut care trece putin pe langa poarta lui Banica



La pauza Fane Stoica a schimbat intreaga echipa. In repriza a doua evolueaza: Banica - Garla, V. Gaman, Curteanu, Barboianu - I. Gaman, Piko, Gargalie, Argintaru - Baird, Costea II



A inceput repriza a doua.



3-0 la pauza pentru Universitatea



min. 42 - Gooooolll Universitatea!!! Contraatac in doi Parvu - Wobay si leonezul suteaza de la 10 metri fara speranta pentru portarul advers



min. 27 - Gooooolll Universitatea!!! Actiune Velcovici, pasa la Wobay, centrare pentru Njock care reia cu latul din careu și face 2-0



min. 25 - Cartonas galben Dananae.



min. 11 - Njock are ocazia de a realiza dubla, dar din nou se opune goal-keeper-ul advers



min. 8 - Wobay suteaza din careu si respinge portarul coreean

nr.zece
5th February 2007, 15:31
S-a amânat amicalul cu Krilia



Stefan Stoica
U CRAIOVA. Programul de astazi al echipei lui Stefan Stoica a fost dat peste cap de precipitatiile care cad neîncetat de azi dimineata în Cipru.

Astfel, partida care trebuia sa se dispute astazi de la ora 17:30, împotriva rusilor de la Krilia Sovetov Samara, a fost amânata din cauza conditiilor meteo. Meciul se va juca mâine, tot de la ora 17:30. Antrenorul Stefan Stoica a declarat pentru ProSport ca jucatorii sai nu erau obositi, desi ieri au jucat împotriva coreenilor de la Daejon Cotizen.

„Imi pare rau ca vremea nu este de partea noastra, si din câte am aflat în Craiova e soare. Se mai schimba si conditiile meteo. Jucatorii mei sunt profesionisti, puteau juca doua meciuri în doua zile, dar acum au timp sa se odihneasca. Speram ca mâine sa nu mai ploua, pentru ca e a doua oara când vremea ne strica planurile”, a spus Stoica.

Universitatea Craiova a amânat si jocul cu coreenii de la Daejon Citizen, programat sâmbata, tot din cauza ploii. Partida s-a disputat aseara, oltenii impunându-se cu 3-0.

inter
6th February 2007, 18:02
Bornescu - Dananae, Ciuca, Mitchell, Rose - Garla, Saceanu, Stoica, Wobay - Parvu, Njock

am inceput meciul in urmatoarea formula.

*Coco*
6th February 2007, 19:24
Luaram bataie 1-0:D

nr.zece
6th February 2007, 20:52
cica bornescu a comis-o din nou
a luat gol din lob de la 16 metri

Cra10veanu
7th February 2007, 04:12
daca n-am luat si noi alt portar ca lumea alba, i se falfaie lui bornescu, e singur pe post.

nr.zece
7th February 2007, 10:23
in meciurile in care a aparat banica poarta a fost mult mai sigura
in curand nu o sa i se mai falfaie

velcovici222
7th February 2007, 20:49
Banica e o promisiune si ar fi bine sa fie mai des folosit.

Blu3 Lion
7th February 2007, 22:06
Banica e o promisiune si ar fi bine sa fie mai des folosit.Banica anul trecut cand Stiinta a luat bataie de la campina(2-0),dupa meci a fost in club in Filiasi cu roman(jucatorul lui steaua inprumutat la campina pe vremea aia) si a baut pana la 3 dimineata si striga fortza steaua:angry:

*Coco*
7th February 2007, 22:14
LOL:shocked:

nr.zece
8th February 2007, 15:14
Universitatea Craiova - Rilski Sportist 0-0


A inceput meciul



Universitatea: Bornescu - Dananae, Ciuca, Mitchell, Rose- Parvu, Stoica, Dina, Wobay - Baird, Njock

nr.zece
8th February 2007, 15:17
min. 13 - Baird rateaza prima ocazie a Universitatii, sut pe langa poarta de la 16 metri

nr.zece
8th February 2007, 15:29
min. 22 - cea mai mare ocazie a Universitatii, Baird finalizeaza un contraatac cu un sut din 3 metri in portar



min. 20 - Njock trage de la 20 de metri, dar portarul bulgar apara



min. 17 - ocazie pentru bulgari dar apararea Stiintei rezolva situatia

nr.zece
8th February 2007, 15:30
informatiile sunt oferite in direct de editie speciala

nr.zece
8th February 2007, 15:57
min. 42 - Gol Universitatea. Njock incheie o actiune proprie intrand pur si simplu cu mingea poarta



min. 38 - Baird rateaza o noua ocazie



min. 37 - lovitura libera a bulgarilor, mingea loveste transversala



min. 25 - Gol Universitatea. Pasa lunga in diagonala Wobay, Baird suteaza pe sub portar

Jus7M3
8th February 2007, 16:01
2-0 la pauza .. suntem in grafic !!

*Coco*
8th February 2007, 16:03
Fara 5 nu scapa bulgarii:yeah:

nr.zece
8th February 2007, 16:08
daca pana si baird a dat gol..........

nr.zece
8th February 2007, 16:13
min. 55 - centrare Wobay din lovitura libera, Njock nu nimereste tinta



min. 50 - Njock trage peste poarta, iar la faza urmatoare Wobay il imita



Schimbare la pauza la Universitatea. Iese Baird, intra Velcovici

Jus7M3
8th February 2007, 16:15
bun de rezerva baird asta :D .. oricum ma bucur ca sparse si el gheata !!

nr.zece
8th February 2007, 16:52
Meciul s-a incheiat cu scorul de 2-0 in favoarea Universitatii

Cra10veanu
10th February 2007, 02:49
al drecu Njock asta

Jus7M3
10th February 2007, 03:20
sa o tina tot asa si in meciurile oficiale !!

*Coco*
17th February 2007, 19:38
Ii rupem pe Timisoreni fara 3 nu scapa:-j

Cra10veanu
17th February 2007, 21:13
fara doua nu scapara, dar daca bagam si noi celelalte ratari in poarta altul era scorul cu siguranta.

nr.zece
18th February 2007, 00:07
si cele 2 anulate

Jus7M3
18th February 2007, 00:49
nu au miscat timisorenii .. wobay a facut spectacol cu aparatori lu` poli !! echipa a jucat foarte bine !!

ca o parere personala golurile anulate total aiurea !!

TYPI-STIINTA
18th February 2007, 01:19
nu au miscat timisorenii .. wobay a facut spectacol cu aparatori lu` poli !! echipa a jucat foarte bine !!

ca o parere personala golurile anulate total aiurea !!

dap. slabi arbitrii...au facut multe greseli. iar referitor la ultimul fault obtinut de timisoreni la marginea careului, din finalul partidei, pe ala nici un arbitru amator nu-l dadea..s-a vazut ca aparatorul nostru a atins DOAR mingea . si ne miram de ce nu avem arbitrii in uefa sau ch league :no:

Jus7M3
18th February 2007, 01:45
asta e .. conteaza ca echipa s-a miscat super bine in prima repriza si bine in cea d-a doua cand au inceput schimbarile !!

wobay magistral .. n`jock la locul potrivit :D .. mi-a mai placut cum a jucat costea desi nu a jucat mult .. bine pan` la urma toti merita felicitati .. sa o tina tot asa si in campionat !!

HAI CRAIOVA

Che Guevara
4th May 2007, 23:08
Asa cum v-ati convins deja N'Jock este prastie nu fotbalist. L-ati umflat degeaba pe aici si prin presa. :(