PDA

View Full Version : Important e sa participi ...



xmldeveloper
19th May 2005, 11:17
sau NU ?

Acum 10 ani la primul streetball (era sponsorizat de Adidas) nu am participat din cauza ca "pivotul" meu credea ca ne va afecta admiterea la facultate. "Lasa ca mergem la anu !". Au trecut 10 ani de atunci si raspunsul de acum al "pivotului" meu este "ba nu mergem ca suntem varza".
Deci intreb si eu pe ceilalti: Ce e bine, sa participi pentru ca iubesti sportul asta, sa stai pe bara ca esti mai varza decat altii, sa treci asa ca proasta prin viata pentru ca nu te consideri suficient de bun sa faci ceva, sa te duci la concursul de libere ? Adica chiar, ce sa faci ?
Si ca parere personala, dupa ce o sa imi refac genunchii (contrar prognozei medicului) o sa imi antrenez detenta si cand o sa pot da slam (de preferat in mileniul asta), o sa particip la un concurs de slam chiar daca o sa pot da doar un slam necajit :)

mishu
19th May 2005, 11:36
nenea coubertin asa ne-a invatat... dar intre timp lucrurile s-au mai schimbat... pana si la olimpiada se face totul pentru locul unu... si pe urma auzi ca se retrag medalii ca si-au bagat in vena...
da io zic pentru o zi de distractie in aer liber (suna asta asa ca o daciada capitalista...) merita sa te duci la streetball daca ai habar cat de cat cum se bate mingea... te alegi si cu un tricou... nu mai stiu daca la sydney sau la athena a fost un negru intr-o proba olimpica la inot care abia stia sa inoate... da omu a fost acolo... l-a aplaudat toata arena... s-a chinuit...

cat despre faza cu genunghii io zic sa-i lasi in pace...

nr15
19th May 2005, 11:49
la ultimul streetbal (ala cu joe) am plecat la drum cu o echipa varza( no offence vlade sau ceapa) , nu credeam noi ca ajungem prea departe ..toti eram la mazim 1,80
si cu toatea astea am avut 2 zile bune si am ajuns departe si a fost super ..
asa ca merita sa participi indiferent de conditii

Raptor
19th May 2005, 14:09
Te alegi si cu un tricoi?

caseta
19th May 2005, 15:20
cred ca posturile de pe threadu asta ar tre mutate pe cel de streetball. si asa sunt prea multe threaduri (cite 5 de detenta, 4 de streetball, 10 de 5la5 vs 3la3 vs 1la1/2 etc) :D

1/2Om1/2Belea
19th May 2005, 15:49
e important sa participi... dar DOAR pana te-ai inscris. dupa aia... e evident ce conteaza: sa castigi!!! sau sa mori incercand. defapt e sinonim cu a castiga, sau, ma rog, a fi un INVINGATOR. si dupa ce ai castigat... sau ai murit incercand, e important sa participi din nou, si iar sa mori sau sa castigi si tot asa... nu tre sa te opresti decat cand mori deadevaratelea sau... ceva similar. Doamne fereste! dar asa zic eu, asa trebuie sa fie!

marinike
19th May 2005, 17:27
e important sa participi... dar DOAR pana te-ai inscris. dupa aia... e evident ce conteaza: sa castigi!!! sau sa mori incercand. defapt e sinonim cu a castiga, sau, ma rog, a fi un INVINGATOR. si dupa ce ai castigat... sau ai murit incercand, e important sa participi din nou, si iar sa mori sau sa castigi si tot asa... nu tre sa te opresti decat cand mori deadevaratelea sau... ceva similar. Doamne fereste! dar asa zic eu, asa trebuie sa fie!
:thinkso: :thinkso: :thinkso:


conteaza si sa castigi dar nu cu orice pret. dc vezi ca adversarul e mai bun ca tine nu il omori, il lasi sa se desfasoare( bine a nu se intelege k renunti la lupta) ca altfel numai placerea jocului si distractie nu vor mai fi.

CinstitCuPanoul
20th May 2005, 00:20
io sunt de acord cu fifty asta...mori pe teren ca sa castigi..dar si marinica graieste bine,ca nu ii dai omului in cap daca e mai bun,sau ii rupi picoarele,joci si tu...cinstit:D

Bicinigar
20th May 2005, 00:28
shi yo zic ca ye important sa cashtigi, mai important ye cum cashtigi shi cel mai important ye sa shti sa pierzi
nu sa incepi sa inventezi abateri shi gresheli ale adversarului,
iar cand tu comitzi o infractziune sa te batzi cu pumnu in piept ca nu a fost nmk (aka sandulache la ployeshti in meciurile cu vacarescu shi pe urma cu shapera)
deci important ye sa potzi yeshi cu fruntea sus de pe teren

nr15
20th May 2005, 11:00
vlade eu am iesit cu fruntea jos dupa contactul cu cotul lui horia paun:P

Profetu
20th May 2005, 11:25
La primul adidas streeball challenge am jucat cu ghete imprumutate ... :o:
trage singur concluzia ... :ok:

1/2Om1/2Belea
20th May 2005, 12:42
cred ca toti am vazut "duminica pierzi sau castigi" ... daca nu... il recomand. pentru faza cu ruptul picioarelor, ei bine, pt asta exista regulament. care din pacate de cele mai multe ori trebuie IMPUS, chiar cu fortza.

in fiecare duminica pierzi sau castigi. idea e... poti sa pierzi sau sa castigi ca un barbat ??? superbine zis!

daca stau sa ma gandesc bine... nu am formulat ideea in postul mai sus chiar cum trebuie: cred ca, pana la urma, odata ce sigur participi, cel mai important e nu atat sa castigi, cat sa iesi INVINGATOR. asta se poate chiar si avand parte de o infrangere, nu e problema. da, sa iesi invingator, sa iesi barbat de pe teren. mai important chiar decat victoria, si in mod cert, decat infrangerea... de care, intre noi fie vorba, poate avea parte orice participant.