PDA

View Full Version : Transferuri Poli Iasi



B0gdaaaN
27th December 2006, 15:38
Nu stiu daca isi are vreun rost threadul asta dar va rog sa discutati aici despre transferurile din iarna de la Poli

B0gdaaaN
30th December 2006, 16:12
Puși pe lista de transferuri, Gluscevici, Naidin au oferte concrete din prima ligă. Astfel, Gluscevici a trezit interesul lui Poli Iași, unde ar putea ajunge și Naidin, cerut insistent de antrenorul Ionuț Popa, cu care a mai lucrat și la FC Bihor.

lucian_iasi
30th December 2006, 16:30
Pai chiar nu cred ca are vreun rost threadul asta..despre transferuri mai e un thread unde se poate vorbi..de fapt aceeasi stire ai pus-o si acolo si aici..rog moderatorii sa-si faca treaba..nu are sens sa fie 2 threaduri in care se vorbeste despre acelasi lucru.

noir_desir
30th December 2006, 16:42
Una la mana, suntem putini suporteri ai lui Poli pe OLS, nu cred ca se va scrie mult pe threadul asta.... a doua la mana, de unde bani? Ca jucatori din astia, adusi pe gratis, nu mai vreau, m-am lamurit...
Cat despre Naidin, parca a mai avut o oferta de la Poli si a refuzat...

B0gdaaaN
30th December 2006, 17:36
a fost o greseala a mea...nu le stiu pe toate

suporteru_1st
30th December 2006, 17:47
salutare la toti.
am mai dat eu niste mass-uri si sper ca lumea sa populeze acest forum. cat despre transferuri....daca aducem un investitor serios putem sa luam orice jucator din romania si nu numai

noir_desir
30th December 2006, 18:09
daca aducem un investitor serios putem sa luam orice jucator din romania si nu numai

esti comic, omule! :D

asi_10
30th December 2006, 21:26
...Naidin mereu a facut mofturi cand a fost in discutie sa vina la Iasi...de ce ar veni tocmai acum...ca l-au pus aia pe lista de disponibilizati???

suporteru_1st
31st December 2006, 00:33
esti comic, omule! :D

ma eu tot traiesc cu dorinta de a se gasi odata si odata un investitor ca lumea care sa preia echipa si sa o duca sus de tot.:yeah:

asi_10
31st December 2006, 00:55
...normal ca si eu vreau un investitor la echipa,pentru a pune capat circului asta cu banii publici...performanta fara bani nu se poate face,cine mai joaca cu sufletul ,fotbal ,in ziua de azi???

suporteru_1st
1st January 2007, 17:07
...normal ca si eu vreau un investitor la echipa,pentru a pune capat circului asta cu banii publici...performanta fara bani nu se poate face,cine mai joaca cu sufletul ,fotbal ,in ziua de azi???

joaca doar amatorii, dar la ei este scuzabil au salarii, servicii iar fotbalul il practica doar ca o pasiune.:D /hello :ok:

asi_10
2nd January 2007, 17:03
...la noi se vrea ca fotbalul sa fie profesionist...deci...banul vorbeste...

hamsterutz
2nd January 2007, 17:39
la noi fotbalu se vrea sa fie capital de imagine sau loc de unde sa-si scoata unii bani :)

asi_10
2nd January 2007, 17:47
...cum sa scoti bani dintr-o echipa care este sustinuta financiar de autoritatile locale...singurii care o pot face sunt impresarii jucatorilor(vezi gen Stanciu)care-i pot vinde ca pe sclavi...

B0gdaaaN
12th January 2007, 23:16
Mijin si Târlea, transferati în Copou


Conducerile din Gruia si Copou au ajuns ieri la un acord privind transferurile jucatorilor Razvan Târlea (fundas stânga, 27 de ani) si Svetojar Mijin (mijlocas, 28 de ani) de la CFR la Poli Iasi. “Da, am batut palma cu Iasiul pentru Târlea si Mijin. Suma de bani este una destul de mica”, a precizat ieri Iuliu Muresan, presedintele lui CFR, clujenii încasând în jur de 30.000 de euro. In sezonul 2006-2007, Mijin a jucat în doua meciuri, iar Târlea a intrat o singura data pe teren.

B0gdaaaN
13th January 2007, 02:34
Ionut Popa intentioneaza sa transfere în aceste zile un jucator de la echipa de prima liga, Vojvodina Novi Sad.

Antrenorul din Dealul Copoului, Ionut Popa, a declarat ca se afla în tratative cu atacantul sârb Zoran Despotovic.

“Exista însa o problema, faptul ca echipa de care apartine jucatorul solicita în schimbul transferului suma de 300.000 de euro, iar fotbalistul vrea un contract anual de 150.000 de euro. Poate la contract ne întelegem cu jucatorul, dar nu avem bani sa-l aducem. Singura solutie sa-l transferam pe Despotovic este vânzarea lui Bâlba”, a precizat Popica. Tehnicianul a adaugat ca îl bucura faptul ca jucatorii sai nu si-au pierdut simtul umorului în vacanta. “Daca Onut m-a facut comunist, poate ca asa este. Mi-am facut în Italia un inel tricolor, cu rosu, galben si albastru. Cât despre integrare, e o mare prostie. O sa vedeti ca românii vor dezintegra Uniunea Europeana în câteva luni”, a spus Ionut Popa în stilu-i caracteristic.
Tehnicianul din Copou a tinut sa îsi reafirme scepticismul referitor la corectitudinea politicii de transferuri efectuate în aceasta pauza competitionala în Liga I, cu referire la plecarea lui Marius Onofras si Valeriu Bordeanu la Unirea Urziceni. “Sigur trebuie sa fie ceva în neregula! Cum reuseste Urziceniul sa aduca numai jucatori la grila? I-au luat pe Bordeanu si pe Onofras de la noi, ambii jucatori cu clauza de transfer. Acum l-au transferat pe Mara de la UTA. N-ati vazut ca si Steaua l-a luat pe Croitoru de la Vaslui tot la fel? Pai, de unde stiu aceste echipe care jucatori au clauza? Ce e asta, vânzare de sclavi?”, s-a întrebat Popica.

hamsterutz
13th January 2007, 12:08
Ionut Popa intentioneaza sa transfere în aceste zile un jucator de la echipa de prima liga, Vojvodina Novi Sad.

Antrenorul din Dealul Copoului, Ionut Popa, a declarat ca se afla în tratative cu atacantul sârb Zoran Despotovic.

“Exista însa o problema, faptul ca echipa de care apartine jucatorul solicita în schimbul transferului suma de 300.000 de euro, iar fotbalistul vrea un contract anual de 150.000 de euro. Poate la contract ne întelegem cu jucatorul, dar nu avem bani sa-l aducem. Singura solutie sa-l transferam pe Despotovic este vânzarea lui Bâlba”, a precizat Popica. Tehnicianul a adaugat ca îl bucura faptul ca jucatorii sai nu si-au pierdut simtul umorului în vacanta. “Daca Onut m-a facut comunist, poate ca asa este. Mi-am facut în Italia un inel tricolor, cu rosu, galben si albastru. Cât despre integrare, e o mare prostie. O sa vedeti ca românii vor dezintegra Uniunea Europeana în câteva luni”, a spus Ionut Popa în stilu-i caracteristic.
Tehnicianul din Copou a tinut sa îsi reafirme scepticismul referitor la corectitudinea politicii de transferuri efectuate în aceasta pauza competitionala în Liga I, cu referire la plecarea lui Marius Onofras si Valeriu Bordeanu la Unirea Urziceni. “Sigur trebuie sa fie ceva în neregula! Cum reuseste Urziceniul sa aduca numai jucatori la grila? I-au luat pe Bordeanu si pe Onofras de la noi, ambii jucatori cu clauza de transfer. Acum l-au transferat pe Mara de la UTA. N-ati vazut ca si Steaua l-a luat pe Croitoru de la Vaslui tot la fel? Pai, de unde stiu aceste echipe care jucatori au clauza? Ce e asta, vânzare de sclavi?”, s-a întrebat Popica.
cum de unde? suna juc si-l intreaba...nu vedetzi ca aia care vin pe clauze isi iau bonsusuri mari la semnarea ctr? oare de ce? :D

bizarr
13th January 2007, 14:39
noile achizitii :Razvan Tarlea
http://img216.imageshack.us/img216/6306/razvantarleazl8.jpg
si Svetozar Mijin
http://img301.imageshack.us/img301/9377/svetozarmijinxs3.jpg

B0gdaaaN
13th January 2007, 14:44
A sosit uruguayanul Ballini
Prima varianta care va fi incercata pentru suplinirea lui Onofras vine din Uruguay, mijlocasul ofensiv Eduardo Andres Ballini sosind aseara in Copou, pentru a fi testat. Acesta a jucat, pina in iunie trecut, la echipa de prima liga Miramar Misiones, unde a venit de la un club minor din SUA, Indiana Invaders. Ballini este mijlocas ofensiv, are 27 de ani, 1,80 m si 78 kg.
Totodata, in week-end mai sint asteptati la probe alti trei jucatori sirbi.

asi_10
14th January 2007, 01:22
...dar din iunie pana acum ce a facut????a fost accidentat????sau ce???...a stat pe bara... sau toti sud americanii au probleme precum Gavatorta...sper ca daca va fi pastrat sa fie cu caracter....

bizarr
14th January 2007, 14:29
A sosit uruguayanul Ballini
Prima varianta care va fi incercata pentru suplinirea lui Onofras vine din Uruguay, mijlocasul ofensiv Eduardo Andres Ballini sosind aseara in Copou, pentru a fi testat. Acesta a jucat, pina in iunie trecut, la echipa de prima liga Miramar Misiones, unde a venit de la un club minor din SUA, Indiana Invaders. Ballini este mijlocas ofensiv, are 27 de ani, 1,80 m si 78 kg.
Totodata, in week-end mai sint asteptati la probe alti trei jucatori sirbi.

http://img207.imageshack.us/img207/3868/14562ballininq5.jpg

poliis
14th January 2007, 23:37
boca a zis ca Ballini are 25 de ani...cine greseste? presa sau berlusconi din copou?

hamsterutz
15th January 2007, 13:29
25....27...tot pleaca si asta peste un an :))!!!

bizarr
15th January 2007, 14:22
daca omu confirma poate sa aiba si 30 , nu conteaza:mask

poliis
15th January 2007, 15:47
pe mine de fapt ma interesa cat de informat e boca in legatura cu oamenii pe care ii aduce...l-a mai intrebat ovidiu minea ce jucatori mai are in probe, si probabil nu le stia numele, ca a spus numai pe ce posturi joaca (a motivat ca nu vrea sa le dezvaluie numele...dar daca oamenii deja is in probe la noi, ii afla presa imediat)

citeste careva de la cluj pe aici oare? poate ne spune ceva despre Tarlea sau de Mijin

be@
16th January 2007, 01:09
http://www.fcthun.ch/index.php?id=68&tx_pmclubchampionsship_pi1

Vezi nr. 35.

bizarr
16th January 2007, 15:36
http://img135.imageshack.us/img135/4504/sarbiikv6.jpg

Marko Marovic SI Milan Crivokapic.

red_man
23rd January 2007, 19:54
imi pare rau k a plekt gava dar asta e.
sunt multi factori kre au determinat plekrea lui si nu cred k banii sau familia au fost pe primul loc.
PRESA ORDINARA, SA VA F.T!!!

bizarr
24th January 2007, 11:12
http://img259.imageshack.us/img259/3228/refuz4nb.jpg

bizarr
25th January 2007, 12:25
http://img251.imageshack.us/img251/1064/brazilianu3lc.jpg

ghettou__dacia
25th January 2007, 23:14
ce stiti despre Naidin, mai vine oare la iasi ?.... cica ar fi refuzat vasluiul... s

B0gdaaaN
26th January 2007, 07:52
Poli Timisoara cica vreo 70.000 de dolari si noi nu avem nici macar banii astia...am citit in pro sport....suntem de rasul curcii

bizarr
26th January 2007, 12:37
Poli Timisoara cica vreo 70.000 de dolari si noi nu avem nici macar banii astia...am citit in pro sport....suntem de rasul curcii

bani sunt dar se fak tatonari pt. a-l putea achizitiona gratis daca devine jucator liber de contract

poliis
26th January 2007, 13:28
Pana saptamana viitoare cand se va discuta din nou daca Naidin va deveni liber de contract, nu o sa plateasca Poli niciun ban....oricum, si daca vine liber de contract, tre sa ii dea Boca ceva bani ca prima de instalare, pt ca el nu mai vede restantele de la Timisoara

deci problema nu e la bani...nu te mai lua dupa scancetele lui Boca...mai ales ca in bugetul Consiliului Local pe 2007 s-au alocat 3,9 mil RON pt Politehnica (plus 190 mii dolari primiti din transferuri)

ghettou__dacia
26th January 2007, 15:51
fara gava, onofras si bordeanu va fi greu... tare greu.... deocamdata mijin e singura certitudine, tarlea fiind accidentat.....mai e si adi ilie, dar el joaca tot la inchidere.... deranj mare e in fata si la constructie... io zic ca trebuie facute eforturi pt a fi adus macar naidin si un atacant de valoare..... ca dintre stranieri, nu a ramas nimeni... mediocritati....

bizarr
26th January 2007, 16:41
pan la urma cred ca Naidin va ajunge la Iasi sa joace:ok:

radcom
26th January 2007, 16:51
...probabil va ajunge, dar cred ca se va intampla cam tarziu lucrul asta si pana va recupera timpul pierdut...:(

ghettou__dacia
26th January 2007, 18:15
am picat cu timisoara in cupa... poate le vin idei si scad pretul la naidin, ca sa stam noi cuminti in meciul de cupa... nu m-ar mira nimic... daca am intra cu rezervele nu m-ar mira, ca am avea scuza ca menajam titularii pt campionat... mai vedem...

razwan_vs
26th January 2007, 18:31
da saraci mai sunteti voi astia de la iasi :ras-plans: ....imi vine sa plang ...

ghettou__dacia
26th January 2007, 19:57
de ce va tot bagati in seama, complexatilor ??>....... n-aveti traditie, n-aveti echipa, n-aveti nimic.... paraziti ai lui porumboiu ce sunteti.... daca renunta omu' la echipa, garantat va desfiintati.... la ce catun nenorocit aveti, doar in divizia c daca rezistati..... :yeah:

asi_10
26th January 2007, 20:10
bani sunt dar se fak tatonari pt. a-l putea achizitiona gratis daca devine jucator liber de contract


...dar o fi Boca in stare sa faca asa ceva????...parca vad ca devine Naidin jucator liber,si il iau altii...

asi_10
26th January 2007, 20:19
...bai galben de foame si verde de ciuda,vezi-ti de echipa ta si nu mai purta grija altora, asa fara rost...si vezi ca s-a anuntat seceta anul acesta...

noir_desir
26th January 2007, 22:44
...dar o fi Boca in stare sa faca asa ceva????...parca vad ca devine Naidin jucator liber,si il iau altii...

si asta e foarte posibil, la cat de "profesionisti" sunt conducatorii nostri...:headbang:

be@
27th January 2007, 00:21
Terminati-o ma, ca dati in SF-uri de acuma. Naidin are memoriu depus, si va veni liber de contract.

Iar pentru galbejitu' asta care se baga in seama: cainele moare de drum lung, si prostul de grija altuia.

ghettou__dacia
27th January 2007, 18:21
have fun !

Zauri
27th January 2007, 19:12
Eu zic ca astfel de jigniri atat de o parte cat si de cealalta nu isi au rostul.M-as bucura ca Iasul sa nu retrogradeze si o spun sincer.Nu stiu de ce il vedeti pe Naidin ca pe un posibil salvator??Chiar asa de bun il considerati???Sa nu uitati ce a facut pe la celalalte echipe.Sa dea Dumnezeu ca el sa fie asa bun pe cat vreti voi sa fie.Gettou Dacia sa stii ca postand acele poze nu esti cu nimic mai superior decat un frustrat. Bafta in retur

noir_desir
27th January 2007, 22:53
Eu zic ca astfel de jigniri atat de o parte cat si de cealalta nu isi au rostul.M-as bucura ca Iasul sa nu retrogradeze si o spun sincer.Nu stiu de ce il vedeti pe Naidin ca pe un posibil salvator??Chiar asa de bun il considerati???Sa nu uitati ce a facut pe la celalalte echipe.Sa dea Dumnezeu ca el sa fie asa bun pe cat vreti voi sa fie.Gettou Dacia sa stii ca postand acele poze nu esti cu nimic mai superior decat un frustrat. Bafta in retur

Legionaru, nu-ti bate capu' cu astfel de specimene... mie unul mi-e rusine ca exista si astfel de ieseni...:headbang: la fel cum si tu trebuie sa recunosti ca exista si vasluieni din astia...
Cat despre Naidin, n-a spus nimeni ca e salvatore della patria... eu nici nu l-as vrea la echipa, pentru ca a refuzat pe Poli in 2004 sau 2005, nu mai tin minte bine... Numai ca daca vine la Iasi, n-are ce sa fie rau, mai ales daca reusim sa-l aducem pe gratis.

Zauri
27th January 2007, 23:13
As fi ipocrit sa zic ca in Vaslui nu exista teribilisti (eu asa ii vad)din astia.Sa fiu ontopic zic ca Naidin s-a stins ca fotbalist(ma intreb daca s-a aprins vreodata??).Dar cred ca Popa va sti cum sa-l faca sa joace fotbal pt ca ,sincer, la Timisoara nu a jucat nimic, la Dinamo a prins 2-3 meciuri bunisoare.In rest ...De ce nu se incearca si la Iasi aducerea de jucatori din afara liberi de contract???Am auzit ca Balba nu mai pleca de la echipa.Asta da veste buna pt suporterii Iasului.

ghettou__dacia
27th January 2007, 23:47
teribilist ? ..... ipocrit ?.... frustrat ?....... :angry: sunteti penibili !!!!!!!!!! nu e vorba de naidin, nu e vorba de poli si nu e vorba de nimic altceva decat de DEMNITATE !!!!!! cand niste complexati ca cei din vaslui ajung sa vorbeasca cu emfaza despre un ORAS (echipa, oameni) cum este IASUL nu poti fi decat DEMN !!!!!! DEMN intr-atat sa te aperi si sa le explici dictonul biblic: OCHI PT OCHI SI DINTE PT DINTE !!!!
asa ca, fetitelor, imi pare rau dar de filozofie de net sunt SATUL !!!!!!!!
.....nu vreau sa fiu superior nimanui... cu atat mai putin celor din w(c)aslui.... dar efectiv nu exista termen de comparatie intre iasi si astfel de catune !!!!.....
enjoy the silense !!!!!

noir_desir
28th January 2007, 00:20
@ghettou__dacia... razwan_vs a venit pe threadul nostru si a facut misto de Poli... trebuia sa-l ataci pe el, nu orasul Vaslui... ca poate acolo nu sunt toti la fel, poate unii respecta Iasiul... Iar cu exprimari de genul w(c)aslui, crezi ca faci cinste Iasiului?... n-as prea crede...
Aici e vorba de un site de sport, se vorbeste de echipe de fotbal, nu de orase. Perfect de acord ca diferenta intre Iasi si Vaslui este ca de la cer la pamant, dar aici e vorba de echipa Poli Iasi, respectiv FC Vaslui, nu de orase. Iar momentan, ne place sau nu, sunt peste noi in clasament.
In fine, esti liber sa faci ce vrei, sa gandesti cum vrei. Insa cred ca ar trebui sa ne respectam reciproc, chiar daca exista o rivalitate intre noi si ei.

ghettou__dacia
28th January 2007, 00:54
conceptul de respect cred ca este o necunoscuta pentru multi..... sunt constient ca razboiul iasi - vaslui este inegal, pe de o parte, si artificial creat, pe de alta parte..... de ex-presedintele marius stan, asta e clar....
dar, fratilor, ce este de facut cand esti atacat ???....
cum ati reactiona cand cineva v-ar ataca, fara motiv, sotia, mama, familia.... si, extrapolam acum, orasul, echipa ????>........ :angry:
....................... ati rade, ati zambi, ati asista senini... sau ce naiba ati face ????....
fuuuuckk !!!!!!!
....................
sunteti demni de mila cu totii !!!!!!!!!!!!!!..........
..........si va meritati soarta !!!!!!!!!!!!!!!!!!

bizarr
28th January 2007, 12:45
@ghettou__dacia... razwan_vs a venit pe threadul nostru si a facut misto de Poli... trebuia sa-l ataci pe el, nu orasul Vaslui... ca poate acolo nu sunt toti la fel, poate unii respecta Iasiul... .

hai ca ma faci sa rad:happy :D :happy

Zauri
28th January 2007, 13:22
O sa ti se para "bizarr" dar sa stii ca noir_desir are dreptate.Sunt multi vasluieni care invata acolo (printre care ma numar si eu ) care au un oarecare respect pt acel oras.Fiind in anul I la facultate acum m-am familiarizat si eu cu Iasul si trebuie sa recunosc ca sunt diferente uriase intre cele doua orase.Industria ,transporturile ,infrastructura orasului in sine este mult superioara multor orase din tara si in special Vasluiului.Sunt altfel de oameni ,alte mentalitati, diferente uriase.Dar de aici si pana a ne improsca cu noroi e cale lunga.Plus ca e un site frecventat de toti suporterii din tara.Ne facem noi de rusine ,moldovenii ,cand ne dam asa la oase.Cu ce esti mai superior unui vasluian daca ii numesti echipa "wc vaslui"??Cu ce esti mai superior unui vasluian cand ii spui ca traieste intr-un sat??Crezi ca noi nu constientizam ca suntem mult in urma multor orase,ca ne paste saracia???Dar pe un site de sport care isi are principal obiectiv evolutia ECHIPELOR DE FOTBAL!!!! crezi ca isi au rost astfel de jigniri???Rad toti de noi dobrogeni ,banateni,olteni toti rad cand vad cum ne jignim.Si eu cand eram mai tanar:D tot asa si eu ca Ghettou teribilist dar dupa aia am realizat ca pt ce?? De ce sa jignesc pe altii fara sa am motive???Sper ca m-am facut cat de cat inteles si inca o data succese in retur

be@
28th January 2007, 13:44
Pai voi incepeti toata ziua cu faptul ca suntem saraci, etc.
Daca voi nu intelegeti ca la noi a fost o problema cu banii deoarece PREFECTURA A ATACAT CONTACTUL DE FINANTARE, contact care a fost votat de CL de 4 ori, si ne-a BLOCAT chiar in vara, atunci cand trebuia sa facem transferuri, sau faptul ca totul e o chestiune politica, iar primarul nu vrea sa dea echipa unui investitor, n-am ce sa va fac.
Ati vazut cate investitii s-au facut in stadion, si se vor mai face in continuare.

asi_10
28th January 2007, 14:00
...voi care tineti palma la suporterii din vs,ati fost vreodata acolo la vreun meci cu Poli Iasi????...sunt sigur ca nu,vorbiti asa din spatele tastaturii...pe unde apar indiferent de forum ati vazut ce limbaj folosesc la adresa iesenilor???...in toate deplasarile prin tara eu n-am vazut atata marlanie si frustrare ca la vs...asa ca ciocu mic daca nu cunoasteti...

ghettou__dacia
28th January 2007, 14:07
hai sa incetam definitiv cu astfel de subiecte...
sunt constient ca e fara sens sa intretinem un razboi intre iasi si vaslui.. e un duel inegal.... provocat si artificial intretinut.....
.......si imi mentin parerea ca facem in continuare jocurile lui marius stan, care dupa ce a plecat de la vaslui la iasi, certat fiind la cutite cu porumboiu, a transformat duelul sau personal intr-un veritabil razboi iasi - vaslui....
....io sunt mai coleric de felul meu, mai temperamental...... ma aprind repede cand sunt provocat...... da' zic ca nu e rau sa facem un armistitiu si sa incetam sa ne mai jignim reciproc !!!!... ce ziceti ???....

noir_desir
28th January 2007, 14:10
hai sa incetam definitiv cu astfel de subiecte...
sunt constient ca e fara sens sa intretinem un razboi intre iasi si vaslui.. e un duel inegal.... provocat si artificial intretinut.....
.......si imi mentin parerea ca facem in continuare jocurile lui marius stan, care dupa ce a plecat de la vaslui la iasi, certat fiind la cutite cu porumboiu, a transformat duelul sau personal intr-un veritabil razboi iasi - vaslui....
....io sunt mai coleric de felul meu, mai temperamental...... ma aprind repede cand sunt provocat...... da' zic ca nu e rau sa facem un armistitiu si sa incetam sa ne mai jignim reciproc !!!!... ce ziceti ???....

:great:


...voi care tineti palma la suporterii din vs,ati fost vreodata acolo la vreun meci cu Poli Iasi????...sunt sigur ca nu,vorbiti asa din spatele tastaturii...pe unde apar indiferent de forum ati vazut ce limbaj folosesc la adresa iesenilor???...in toate deplasarile prin tara eu n-am vazut atata marlanie si frustrare ca la vs...asa ca ciocu mic daca nu cunoasteti...

am fost la meciul din toamna asta si am vazut ce porcarii ziceau valsuienii despre ieseni, dar si ce porcarii ziceau iesenii despre vasluieni. Nu scuz pe nimeni. Numai ca un pic mai mult calm si respect n-ar strica, din partea ambelor tabere. Dar daca voi vreti sa ne jignim si sa ne injuram ca la usa cortului, e optiunea voastra, aveti tot dreptul s-o faceti.

Zauri
28th January 2007, 14:42
Salutara decizia ta Ghettou Dacia
Be@ crede-ma ca sunt in Vaslui si oameni care chiar stiu ce razboi politic se duce acolo.De fapt marea majoritate a suporterilor din tara care au ceva puncte comune cu fotbalul stiu de nepasarea clasei politice din Iasi.Se scrie in ziar se da la stiri,insa pt ei e mai usor sa va faca sarantoci sau falimentari decat sa inteleaga ce fel de politicieni avem.Asa e romanu cand te duci la vale iti sare si el in spate.
Asi 10 esti incepator si te inteleg.Probabil nu stii dar forumul OLS e cel mai mare din tara in ceea ce priveste sportul.Postand in continuare ceea ce postezi tu singur te faci de rusine."Marlanie " a fost si de o parte si de alta.
Noir _desir tu esti suportrul care m-a facut sa-mi schimb parerea despre asa zisul razboi intre cele doua echipe.De-ar fi toti suporterii ca tine....

asi_10
28th January 2007, 15:00
...ma scutesti cu caterinca asta filozofala????...te rog sa-mi ignori comentariile...ok????

be@
28th January 2007, 15:30
Salutara decizia ta Ghettou Dacia
Be@ crede-ma ca sunt in Vaslui si oameni care chiar stiu ce razboi politic se duce acolo.De fapt marea majoritate a suporterilor din tara care au ceva puncte comune cu fotbalul stiu de nepasarea clasei politice din Iasi.Se scrie in ziar se da la stiri,insa pt ei e mai usor sa va faca sarantoci sau falimentari decat sa inteleaga ce fel de politicieni avem.Asa e romanu cand te duci la vale iti sare si el in spate.
Asi 10 esti incepator si te inteleg.Probabil nu stii dar forumul OLS e cel mai mare din tara in ceea ce priveste sportul.Postand in continuare ceea ce postezi tu singur te faci de rusine."Marlanie " a fost si de o parte si de alta.
Noir _desir tu esti suportrul care m-a facut sa-mi schimb parerea despre asa zisul razboi intre cele doua echipe.De-ar fi toti suporterii ca tine....

Daca voi, astia din Vaslui, v-ati vedea de treaba voastra, nu cred ca cineva din Iasi ar avea ceva cu voi. Pentru ca voi ati inceput totul.
Dar cand vad pe unii de la voi cum injura, si ce mesaje lasa pe ProSp...
Cel putin, in ultima vreme, cand ati prins si voi cateva meciuri bune, nu va mai ajunge nimeni pe la nas.

bizarr
28th January 2007, 18:01
...voi care tineti palma la suporterii din vs,ati fost vreodata acolo la vreun meci cu Poli Iasi????...sunt sigur ca nu,vorbiti asa din spatele tastaturii...pe unde apar indiferent de forum ati vazut ce limbaj folosesc la adresa iesenilor???...in toate deplasarile prin tara eu n-am vazut atata marlanie si frustrare ca la vs...asa ca ciocu mic daca nu cunoasteti...

Corect !!! capuri sparte, pietre aruncate din toate partile, borcane aruncate de la caminele din spatele peluzei unde am stat Noi , geamuri sparte la autobuze - nu mai vb. de cei veniti cu masinile personale - ZICI CA ERA LUPTA DE LA BOBALNA !!!
ASA CA MAI SCUTITI-MA CU RESPECTU VOSTRU:jerk:

Q.
28th January 2007, 23:04
Astia cu "hora unirii"... sunteti pe "off topic" :evil:

be@
1st February 2007, 20:44
Ionut Popa: "Sper ca il vom achizitiona pe Naidin"

"Stiu ca Timisoara cere 70.000 de dolari pe Naidin, dar acum nu-i avem! Daca nu va fi declarat jucator liber, poate dam pina la urma banii pe el... La cei 50.000 de dolari luati pe Gavatorta de la Thun, mai punem 20.000 si il luam pe Naidin. Asta e! Trebuie sa dai si bani daca vrei jucatori!" , a declarat Ionut Popa.

Presedintele clubului iesean, Sorin Boca, a spus ca ia in calcul varianta achizitionarii lui Naidin: "Achizitionarea lui Naidin ar putea fi o varianta pe care o luam in calcul. Oricum, noi speram sa-l putem aduce pe Naidin din postura de jucator liber de contract. Daca nu, vom vedea ce vom face!".

Leonard Naidin mai are contract pina in vara cu Poli Timisoara, dar a depus un memoriu la FRF pentru a fi declarat jucator liber si a declarat ca si-ar dori sa evolueze la Poli Iasi.

be@
1st February 2007, 20:45
Un argentinian in probe la Poli Iasi

Antrenorul Ionut Popa, testeaza un jucator argentinian, Gustavo Paruolo, in virsta de 27 de ani.
Paruolo poate evolua atit ca fundas stinga, cit si ca mijlocas stinga. El a jucat incepind cu anul 2000 in prima liga argentiniana la San Lorenzo, Juventud Antoniana, Los Andes, Nueva Chicago, All Boys, pentru ca, in ultimii doi ani, sa fie legitimat la La Plata si Audax Italiano (vicecampioana din Chile, pina la finele anului trecut).

Paruolo a declarat ca nu a auzit de Poli Iasi pina acum, dar ca stie de performantele reusite in ultimii ani de Steaua, Dinamo si Rapid: "Stiu ca, in Romania, sunt citeva echipe puternice, precum Steaua, Dinamo sau Rapid, care, in ultimii ani, au facut o figura frumoasa in Cupa UEFA. De Poli Iasi nu am auzit pina a ajunge aici, dar sper sa demonstrez ca merit sa joc la aceasta echipa si antrenorul sa ma pastreze in lot. Am auzit de toti marii jucatori, Hagi, Mutu sau Chivu, care au plecat din Romania la echipe de top din Europa. Asta inseamna ca Liga I este un campionat puternic. Dintre jucatorii argentinieni care evolueaza in Romania il stiu pe Diaz, care a fost la Ceahlaul Piatra Neamt, si, bineinteles, pe Martin Saric, de la Poli Iasi!", a spus jucatorul.

bizarr
2nd February 2007, 16:28
Un argentinian in probe la Poli Iasi

Antrenorul Ionut Popa, testeaza un jucator argentinian, Gustavo Paruolo, in virsta de 27 de ani.
Paruolo poate evolua atit ca fundas stinga, cit si ca mijlocas stinga. El a jucat incepind cu anul 2000 in prima liga argentiniana la San Lorenzo, Juventud Antoniana, Los Andes, Nueva Chicago, All Boys, pentru ca, in ultimii doi ani, sa fie legitimat la La Plata si Audax Italiano (vicecampioana din Chile, pina la finele anului trecut).

Paruolo a declarat ca nu a auzit de Poli Iasi pina acum, dar ca stie de performantele reusite in ultimii ani de Steaua, Dinamo si Rapid: "Stiu ca, in Romania, sunt citeva echipe puternice, precum Steaua, Dinamo sau Rapid, care, in ultimii ani, au facut o figura frumoasa in Cupa UEFA. De Poli Iasi nu am auzit pina a ajunge aici, dar sper sa demonstrez ca merit sa joc la aceasta echipa si antrenorul sa ma pastreze in lot. Am auzit de toti marii jucatori, Hagi, Mutu sau Chivu, care au plecat din Romania la echipe de top din Europa. Asta inseamna ca Liga I este un campionat puternic. Dintre jucatorii argentinieni care evolueaza in Romania il stiu pe Diaz, care a fost la Ceahlaul Piatra Neamt, si, bineinteles, pe Martin Saric, de la Poli Iasi!", a spus jucatorul.
http://img48.imageshack.us/img48/5475/104953082113ig7.jpg

be@
2nd February 2007, 19:56
Se pare ca argentinianul e pe placul lui Popica, si sunt mari sanse sa ramana la Poli. A fost coleg la juniori cu Saric, si a jucat cu vicecampioana statului Chile in Cupa Libertadores.
O sa-l vedem maine. Gustavo Paruolo :)

Lordul
2nd February 2007, 21:05
sa speram ca p sa fac treaba buna Gustavo Paruolo :)

ghettou__dacia
3rd February 2007, 20:29
:headbang:

Două dintre reprezentantele Moldovei în Liga I, Poli Iași și FC Vaslui, s-au duelat astăzi într-un meci amical, gazdele fiind învinse cu scorul de 2-3 (1-1). Pentru ieșeni au marcat Sfârlea '40 și Pălimaru '80, în timp ce pentru vasluieni au punctat Temwanjira '26, '48 și Gheorghiu '47.

Poli Iași a jucat în următoarea formulă: Brăneț (Pleșca '58) - Onuț, R. Ciobanu, Ir. Ionescu (Iurișniți '46) - Buta (Dianu '86), Paruolo (Ciubăncan '79) - Tincu (Tobă '79), Mijin (Cl. Ionescu '88), Sfârlea (Toma '67) - Bâlbă (Ribeiro '74), Pălimaru.

Pentru SC Vaslui au evoluat: Hăisan - Ivan, Panait (Buhăescu '78), Mardare, Apostol (Buhuș '65) - Zmeu (Ljubinkovici '65), Sabău, Cotolan (Cornea '70), Doboș (Neagu '70) - Temwanjira (Bukvici '52), Gheorghiu (Frunză '75).

La finalul partidei, antrenorul ieșenilor, Ionuț Popa, a declarat că nu are ce să le reproșeze jucătorilor săi, chiar dacă au pierdut: "Majoritatea au evoluat bine... Nu prea am ce să le reproșez! Am luat goluri impardonabil de ușor! A contat mult și faptul că am schimbat sistemul de joc de la o repriză la alta... Mă deranjează că nu reușim să înscriem, chiar dacă ne creăm ocazii. În minutul 30 ar fi trebuit să avem cel puțin 3-0! În plus, astăzi au lipsit Țârlea, Sarici, Bernard, Miclea, Czernoch și Mitrovici, toți accidentați".

De partea cealaltă, antrenorul Viorel Hizo s-a declarat mulțumit doar de evoluția titularilor: "Până în minutul 60, când am început să fac schimbări, jocul a mers foarte bine! Îngrijorător este faptul că am luat ambele goluri din faze fixe...".

Referitor la amicalul cu Poli Iași, Porumboiu a declarat că FC Vaslui a evoluat destul de bine, dar că nu este încă mulțumit: "A jucat destul de bine Vasluiul, dar eu vreau să joace și mai bine!"

suporteru_1st
3rd February 2007, 20:32
ne luam revansa in campionat !!!

lucian_iasi
3rd February 2007, 20:33
Asta e sigur :D :D

ghettou__dacia
4th February 2007, 19:25
Fuck pariu ca:

1. Iasul va juca la timisoara meciul de cupa.
2. Vom pierde "onorabil" pe Bega, dupa un joc de "mare angajament"....
3. Se vor rezolva transferurile lui adi ilie si naidin de la timisoara in copou !....

Cine se prinde ?....
:jerk:
BOCA, ai :rosu: :rosu: :rosu: de la noi !!!!!!!!!


Ionut Popa: "Accept propunerea lui Iancu!"
2007-02-04 16:44:00

Dupa doua zile de razboaie purtate prin presa si acuzatii de santaj pe de-o parte si de "orgolii prostesti" de cealalta parte, iesenii si timisorenii au hotarat sa cada la pace. Astfel, dupa ce s-au mentinut fermi pe pozitii, refuzand sa accepte propunerea lui Marian Iancu (foto), presedintele Politehnicii Timisoara, de a juca partida ce Cupa pe "Dan Paltinisanu", conducatorii formatiei din Copou s-au hotarat sa accepte. "Ne vom intalni maine dimineata, am sa propun domnului Boca sa acceptam propunerea banatenilor si sa jucam la Timisoara. Vom avea astfel jumatate din castiguri din bilete, transport si cazare asigurate, iar la nevoile noastre acestea sunt binevenite. La Pitesti, riscam sa avem 200 de spectatori si sa nu ne alegem cu nici un ban. Plus ca, jucand la Timisoara, pot discuta venirea a doi jucatori. Adrian Ilie gratis iar pe Naidin pot obtine un pret acceptabil, pe care ni-l putem permite. Maine le voi aduce la cunostinta celor de la Poli Timisoara ca acceptam", a declarat Ionut Popa, tehnicianul iesenilor.

suporteru_1st
4th February 2007, 21:25
ok...sa o auzim si pe asta !!! daca e asa, jucam la timisoara, le luam cei 2 jucatori si in pe deasupra ii si batem ...ce misto ar fi :X:X:X

Forta Iasu !!!

Q.
4th February 2007, 21:41
O situatie dar mai ales o decizie de tot rahatul...daca e adevarat, mi-e rusine ca tin cu echipa asta !

ghettou__dacia
4th February 2007, 22:46
Daca declaratiile din gsp sunt intr-adevar ale Profesorului si prezumtiile mele se adeveresc...... fuuuuckkkk, :headbang: ... e rusinos....
......inca mai sper sa fiu eu paranoic.... desi nu cred :( ...
........pls, hai sa nu fim slugi !!!!!!!!!!!!!
....orice, dar sa nu ne prostituam ...... e prea mult !!!!!!!!
....... boca, meriti sa te :ciocan:
:no:

suporteru_1st
4th February 2007, 22:55
gata ma...nu Boca este de vina, ci autoritatile si ca noi (inca) nu avem un investitor serios...avem n investitori mici care nu dau aproape nimic !!!

crissis
5th February 2007, 00:20
De toata panarama care domneste la Poli Iasi e de vina Nichita care foloseste clubul doar pentru a aduna capital politic si din dorinta lui de a controla tot ce se intimpla la club . Cine doreste sa investeasca in ceva ce nu il poate controla si conduce . Dupa ce perioada de transferuri e gata vin la club si niste amariti de bani .

suporteru_1st
5th February 2007, 14:42
sa vina cat mai repede un investitor serios !!!

suporteru_1st
5th February 2007, 14:44
peste vreo 2 luni se implineste un an de cand "am intrat in aceasta pasa neagra" din punct de vedere financiar.
pana atunci totul mergea bine, binisor, dar de un an incoace totul e varza

suporteru_1st
5th February 2007, 14:44
totusi va rasari(din nou) soarele pe strada noastra

B0gdaaaN
5th February 2007, 17:38
sa vina Zapodeanu

poliis
5th February 2007, 18:18
nu ati vazut ca se formeaza Asociatia de Promovare a Sportului Iesean, care va avea un buget de 70 miliarde...din care 40 vor fi directionati spre echipa de fotbal...daca se rezolva treaba asta, vom avea un buget cat de cat stabil, nu prea mare, dar macar stabil

si oricat de "amic" imi este Boca, inca nu pot sa il iau la injurat, ca nu am vazut sa se fi hotarat ca jucam la Timisoara...cei care il ataca sa mai astepte intai, sa vada ce decizie va lua

de brazilian, am vazut ca nea Popica e dezamagit...poate macar argentinianul se va remarca

suporteru_1st
5th February 2007, 20:14
sa vina Zapodeanu

nu sa vina, ca deja are 33% din actiuni...sa inceapa sa dea bani mai des si mai multi !!!

Q.
5th February 2007, 22:04
nu sa vina, ca deja are 33% din actiuni...sa inceapa sa dea bani mai des si mai multi !!!

NU are nici o actiune...s-a razgandit atunci si a dat banii ca donatie. PUTREDE mai sunt apele in Copou !

poliis
5th February 2007, 22:34
nu sa vina, ca deja are 33% din actiuni...sa inceapa sa dea bani mai des si mai multi !!!

nu are nimic...99% are Consiliul Local

suporteru_1st
5th February 2007, 23:54
naiba sa ii ia...sa razdangit probabil vazand ce varza e din cauza politicii si din cauza articolului ala idiot de la ieseanul X((((

be@
7th February 2007, 00:23
Sa recapitulam. Au plecat tradatorii aia doi plus Gava, si au venit pana acuma Mijin,Tarlea, Paruolo, care se pare ca va fi oprit, si probabil Adrian Ilie, Naidin si mai este in probe un pusti de la Scoala Gica Popescu.

poliis
8th February 2007, 00:00
totusi, ce e asa mare valoare Naidin asta, de se zbate Popa atat...parca vad ca are soarta lui Vrajitoarea, pt care s-a zbatut la fel de mult nea Popica....daca se joaca la Timisoara doar ca sa "castige 2 jucatori de valoare", nu mai calc la stadion returul asta

noir_desir
8th February 2007, 10:10
daca se joaca la Timisoara doar ca sa "castige 2 jucatori de valoare", nu mai calc la stadion returul asta

idem si pentru mine :headbang:

radcom
8th February 2007, 15:20
Ce spuneti despre Tilinca?Poate ajune la Iasi?

be@
8th February 2007, 15:52
Nu cred. El vrea la FC Arges ....
Cat despre poliis si noir, hai, ma, terminati-o. Voi nu intelegeti ca avem datorii de cateva sute de mii de dolari? De unde mai vreti bani de cumparat jucatori?
Stati linistiti, ca nu se vinde nimeni. Meciul va fi corect. Putem castiga sau pierde, s-au mai vazut multe surprize. Asta e situatia... Nici mie nu-mi convine, dar incerc sa gandesc obiectiv.

poliis
9th February 2007, 01:11
eu nici nu am zis ca se vinde ceva...dar daca accepta compromisuri din astea pt 2 jucatori (care nici nu-i vad sa fie peste media echipei), arata clar ce fel de mentalitate are conducerea (mai bine mai promoveaza vreo 2 tineri)

ghettou__dacia
9th February 2007, 21:06
Hai sa fim realisti, la ce criza este in linia mediana a Politehnicii, un fotbalist de talia lui Naidin ne poate fi extrem de util !.... Asta daca se va finaliza venirea lui in Copou... La fel de posibil este ca transferul timisoreanului sa fie un fiasco, cum a fost si al lui Vrajitoarea.... sau al lui Ciubancan, despre care aud ca va pleca la Resita pana in vara.....
Dar hai mai intai sa-l vedem la lucru in Copou si abia apoi sa ne dam cu presupusul !....
/OLE/ /OLE/
Mai trist este ca nu s-a reusit aducerea nici unui atacant, ca in fata mi se pare ca este deranj mare..... Mai ales dupa plecarea lui Onofras la Urziceni....

be@
10th February 2007, 10:18
Sa vedem, poate vine Tilinca... Iar Palimaru n-a jucat chiar rau in amicale. Poate scapa de ghinioanele pe care le-a avut pana acum cu accidentarile, si ne va ajuta.

suporteru_1st
10th February 2007, 21:04
prin venirea lui TILI-gol ne vom completa si putem sa atacam returul de campionat increzatori ca putem face o figura frumoasa

be@
11th February 2007, 09:20
Palimaru a inscris aproape in fiecare amical, mai putin in cele cu Bacaul, cand a fost plecat la nationala de tineret. Ca de obicei, el face meciuri bune in pregatire, iar apoi in campionat se accidenteaza, ori pateste ceva. Poate in retur ne va ajuta mai mult ca pana acum.

codrind
11th February 2007, 09:23
..... Meciul va fi corect. Putem castiga sau pierde, s-au mai vazut multe surprize. Asta e situatia... Nici mie nu-mi convine, dar incerc sa gandesc obiectiv.

Pierdem in Cupă, și câștigăm în Campionat! :yeah:
Asta ca să împăcăm "și capra și varza"! :evil:

ghettou__dacia
12th February 2007, 22:42
Daca dam lovitura si reusim sa-i transferam pe naidin, adi ilie si tilinca, eu zic ca o sa avem un retur linistit, fara emotii.... Pentru ca, sa fim realisti, lupta pentru evitarea retrogradarii va fi apriga !... Exceptand Jiul - care e practic ingropata - si, partial, nationalul, toate echipele de la locul 8 in jos lupta pentru supravietuire.... Numai ca, in timp ce ceahlaul, u.t.a. sau urziceniul s-au intarit considerabil, noi, alaturi de national sau vaslui nu prea am rupt gura targului pe piata transferurilor..
Asa ca, nechita-boca faceti tot posibilul pt a-i aduce in copou pe cei trei... si totul va fi :ok: !!!!!!!!!

poliis
13th February 2007, 13:15
Numai ca, in timp ce ceahlaul, u.t.a. sau urziceniul s-au intarit considerabil, noi, alaturi de national sau vaslui nu prea am rupt gura targului pe piata transferurilor..


vasluiul chiar a adus jucatori f buni, si destui...eu as pune in lista asta pe farul, care nu cred ca a adus vreun jucator (panduru is crazy :D)

lucian_iasi
13th February 2007, 13:19
Din ce am inteles au cazut transferurile lui Adi Ilie si Naidin :no: :no: ar mai ramane Tilinca,ar fi foarte bine daca ar veni,e un jucator cu experienta in intertoto(a marcat impootriva celor de la Saint-Ettiene si parca si cu Bilbao).Ne-ar ajuta mult venirea lui :ok:

codrind
14th February 2007, 20:48
Din ce am inteles au cazut transferurile lui Adi Ilie si Naidin :


Dacă au căzut... :headbang:
NU e din cauza noastră, ci din ... obișnuința unora să câștige prin NECINSTE, prin FURT.....:rosu:

ghettou__dacia
14th February 2007, 22:29
dincolo de ipoteticile transferuri ale lui naidin, adi ilie sau tilinca in copou, eu cred ca cel mai important transfer al Politehnicii in aceasta iarna va fi....... PALIMARU !!!
la cate goluri a marcat in aceasta pauza competitionala, nu ar fi de mirare ca el sa fie cel revelatia primaverii in copou!!....
ce ziceti ?.....

hamsterutz
15th February 2007, 01:34
daca i-ar da popa incredere poate ar fi o revelatie...da el prefera sa-l bage pe barbaru de cernoch decat pe el :D.

poliis
15th February 2007, 10:48
pe Popa nu prea il vad sa aiba incredere in tineri...mai pe la toate emisiunile tv ii critica pe Tincu si pe Palimaru...parca vad ca si acum o sa joace cu portughezul ala

GeKuRA
16th February 2007, 12:01
eu nu stiu ce revelatie vi se pare Palimaru.. da numa de injurat e bun... asta nu o zic numai eu... lumea abia asteapta sa faca o greseala...
nu e in stare sa faca o preluare... e greoi...
singura calitate ar fi ca o baga in poarta ... cam atat si trebuie... dar un dribling... nimic.
sper ca prin increderea acordata de Popa sa ajunga la o forma buna...

suporteru_1st
17th February 2007, 00:15
poate ar trebui promovati 1-2 atacanti de la poli 2, dar in aceste conditii trebuie sa fim calmi si rabdatori cu ei, asa cum am facut si cu tincu si cu palimaru:ok:

suporteru_1st
17th February 2007, 00:16
mai este si LEUCUTA...am impresia ca multi au uitat de el, acuma mi-am adus si eu aminte....cu el plus 1-2 atacanti de la poli 2 sau cu tilinca putem fi sus, in elita

suporteru_1st
17th February 2007, 12:08
"Mă antrenez cu bucătarii"
2007-02-17 01:24:00

Atacantul Politehnicii, Cristian Silvășan (foto), alături de Șoltuz, Ir. Voicu, A. Dumitru și Simek, frații Ilie și Iosif Rotariu, dar și de unul dintre șoferii clubului, a jucat ieri împotriva echipei satului Cernăteaz, localitate situată la aproximativ 30 de kilometri de Timișoara. Silvășan a fost extrem de afectat de situația în care a ajuns: "Nu credeam că o să mă antrenez cu bucătari și cu masori, așa cum fac acum. Deși unii nu cred, eu am pus foarte mult suflet la această echipă. Îmi pare rău că anumiți oameni nu înțeleg că am 24 de ani și poate ar trebui să îmi dea și mie drumul, dar ei vor și bani pe mine după ce acum își bat joc".


nu l-am putea cumpara pe silvasan ?

poliis
17th February 2007, 16:22
daca nu e gratis nu e bun pt noi :D...nu vezi ca le e frica sa scoata bani pentru jucatori, cauta numai moca

suporteru_1st
17th February 2007, 20:10
daca nu e gratis nu e bun pt noi :D...nu vezi ca le e frica sa scoata bani pentru jucatori, cauta numai moca

eu stiu...poate il dau de pomana...asa nu face nimic la timisoara

be@
17th February 2007, 20:58
Hai, ma, mai lasa-ma cu toate muraturile de care nu are nevoie Bragadiru.

Q.
17th February 2007, 21:45
Ba eu zic sa le aduca pe TOATE :D ...din pacate nu mai avem ce oferi decat un "stat capra" in campionat la timisoara...si la asta nu cred ca pun aia botu' oricat de prosti ar fi ;) ...cum meciul de aici l-am jucat ...nu mai avem nici macar chilotzii pe noi (ca sa ma exprim plastic).

Multumim nichita, popa si echipei...in ordinea asta.

Lui boca puteti sa-i cereti sa dea salariul inapoi...ca il ia degeaba...in rest oricum nu are nici o vina, neavand nici un cuvant de spus la echipa.

ghettou__dacia
18th February 2007, 13:39
Eu zic sa asteptam pana dupa meciul din cupa, de la timisoara, inainte de a vorbi despre un eventual non-combat al baietilor nostri !!!.... Situatia in Copou e disperata si, realist vorbind, doi jucatori de calibrul lui Naidin sau Adi Ilie ne pot fi de folos in retur !!!.... Daca am fi avut bani sa-i achizitionam, alta ar fi fost situatia... Dar hai sa avem rabdare si, dupa meci, vom vedea daca a fost aranjament sau nu... Eu unul nu cred ca Popica e genul de antrenor care sta capra la nimeni.....
Cat despre Silvasan sau A. Dumitru, ne-ar fi extrem de utili..... dar nu cred ca ni-i da Timisoara fara nici un ban... Poate doar daca jucam toate meciurile in urmatorii 10 ani pe Bega... :drak:

poliis
18th February 2007, 13:52
Daca am fi avut bani sa-i achizitionam, alta ar fi fost situatia...

pai daca scazi 190mii-60mii , iti raman 130 mii pentru transferuri...putea sa il cumpere pe Naidin...oricum pe acelasi post ii avem si pe Mijin si Mitrovici, in loc sa se zbata sa aduca un atacant aduc 4 jucatori pe acelasi post (portughezului ala care se pare ca era bunisor, i-au propus sa joace moca pana in vara, si pe urma sa se hotarasca daca sa il cumpere...mi se pare ca e singurul atacant testat, in conditiile in care Cernoch e accidentat)

L337_x_
18th February 2007, 15:23
Atacanti avem la echipa a2-a , stiubei, caragea etc.

Diferenta de bani intre ce s'a cumparat si ce s'a vandut.... boca nu stii nimic? de ce ai inchis forumul? nichita am auzit ca si'o mai facut o vila. :groggy: :headbang: :rosu:

hamsterutz
18th February 2007, 16:07
normal ca si-a facut doar a dat consiliu banii la club =))
am inceput sa ma enervez cu popa si cu politica lui de transf...niciodata nu opreste ce trebuie :)...in loc sa-l opreasca pe portughezu ala la oprit pe panarama aia de paruolo...in cazul in care din 3 atacanti numa 2 sunt refacutzi...leucutza e varza...incearca el da nu poate :) iar dogaru si-a rupt mana in amicalu cu romanu. deci nici de la echipa a 2 nu avem solutzii....nush ce e in capul lui :)

GeKuRA
18th February 2007, 16:47
sunt mult mai multe dedesubturi...
daca ar fi dupa noi... multe am face...
nici jucatorii lui Poli nu stiu ... apoi noi :mda:

be@
18th February 2007, 23:44
normal ca si-a facut doar a dat consiliu banii la club =))
am inceput sa ma enervez cu popa si cu politica lui de transf...niciodata nu opreste ce trebuie :)...in loc sa-l opreasca pe portughezu ala la oprit pe panarama aia de paruolo...in cazul in care din 3 atacanti numa 2 sunt refacutzi...leucutza e varza...incearca el da nu poate :) iar dogaru si-a rupt mana in amicalu cu romanu. deci nici de la echipa a 2 nu avem solutzii....nush ce e in capul lui :)

Mai, pentru portughez nu s-au inteles cu impresarul lui. Si ce era asa de bun? Ca a avut doua ocazii in fata portii, si a ratat. :D
Acuma serios, trebuia adus un atacant, dar cu incompetentii de la club...:headbang:

suporteru_1st
19th February 2007, 00:15
Mai, pentru portughez nu s-au inteles cu impresarul lui. Si ce era asa de bun? Ca a avut doua ocazii in fata portii, si a ratat. :D
Acuma serios, trebuia adus un atacant, dar cu incompetentii de la club...:headbang:

mai bine incercam cu 1-2 atacanti de la echipa a 2-a: LEUCUTA, STIUBEI, DOGARU....

be@
21st February 2007, 19:35
"Mă antrenez cu bucătarii"
2007-02-17 01:24:00

Atacantul Politehnicii, Cristian Silvășan (foto), alături de Șoltuz, Ir. Voicu, A. Dumitru și Simek, frații Ilie și Iosif Rotariu, dar și de unul dintre șoferii clubului, a jucat ieri împotriva echipei satului Cernăteaz, localitate situată la aproximativ 30 de kilometri de Timișoara. Silvășan a fost extrem de afectat de situația în care a ajuns: "Nu credeam că o să mă antrenez cu bucătari și cu masori, așa cum fac acum. Deși unii nu cred, eu am pus foarte mult suflet la această echipă. Îmi pare rău că anumiți oameni nu înțeleg că am 24 de ani și poate ar trebui să îmi dea și mie drumul, dar ei vor și bani pe mine după ce acum își bat joc".


nu l-am putea cumpara pe silvasan ?


Cica semneaza in seara asta cu noi. Si nu-l cumparam, ca vine liber de contract.

suporteru_1st
21st February 2007, 20:13
am auzit si eu la tv..speram ca ne va ajuta

suporteru_1st
22nd February 2007, 14:33
hopa...l-am nimerit pe silvasan\:D/:)

poliis
22nd February 2007, 15:24
ai nimerit-o si cu Stiubei si Leucuta...nu incerci si cu Ronaldinho ? :D sau macar cu Kanoute

ghettou__dacia
22nd February 2007, 23:59
Gata, copii, maine ne vedem la meci....
Hai ca avem treaba... Tre' sa batem !!!!!!!!!!!...
Prima noastra victorie intr-un meci oficial, in nocturna, se va consemna maine !!!
Silvasan, Naidin, Adi Ilie, Mijin, Tarlea, Paroulo... ne vedem maine !!!... va asteptam cu golurile !!!!!!!!!!!!!....
Tre' sa debutam cu dreptul in miniretur !!!!!!!!!!
Tre' sa batem miticii !!!!!!!!!!!!!!!...........
TREBUIE SA RAMANEM IN DIVIZIA A !!!!!!!!!!!!!!! DEMNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
.................................
ANTI bucuresti !!!!!!!!!!!!!!
...................................
CU TOTII LA MECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hamsterutz
23rd February 2007, 00:49
ai nimerit-o si cu Stiubei si Leucuta...nu incerci si cu Ronaldinho ? :D sau macar cu Kanoute

las bah...macar dica :happy

bizarr
23rd February 2007, 14:29
noile achizitii:ok: http://img152.imageshack.us/img152/5430/noileachizitiiyf7.jpg

Rossi
20th July 2007, 14:53
Au venit:
Iosif Kalai (fundaș, Jiul Petroșani)
Sergiu Homei (fundaș, Dinamo București) - imprumutat
Ciprian Milea (mijlocaș, Dunărea Galați)
Cristian Munteanu (mijlocaș, FC Sopron)

Au plecat:
Alexandru Marc (portar, a fost pus pe lista de transferuri)
Srecko Mitrovic -Australia- (mijlocaș, a fost pus pe lista de transferuri)
Martin ©ariæ -Croația- (mijlocaș, liber)
Cristian Silvășan (atacant, liber de contract)
Irinel Ionescu (fundaș, CS Otopeni)
Dan Iurișniți (mijlocaș, CSM Focșani)
Claudiu Ionescu (mijlocaș, Gloria Buzău)

se anunta vremuri grele pt Poli Iasi ... cred ca alaturi de Gloria Buzau , Dacia Mioveni si Farul , iesenii or sa ia drumul B -ului :mda:

crissis
20th July 2007, 15:22
Au venit:
Iosif Kalai (fundaș, Jiul Petroșani)
Sergiu Homei (fundaș, Dinamo București) - imprumutat
Ciprian Milea (mijlocaș, Dunărea Galați)
Cristian Munteanu (mijlocaș, FC Sopron)

Au plecat:
Alexandru Marc (portar, a fost pus pe lista de transferuri) s-a intors la Iasi
Srecko Mitrovic -Australia- (mijlocaș, a fost pus pe lista de transferuri)
Martin ©ariæ -Croația- (mijlocaș, liber)
Cristian Silvășan (atacant, liber de contract) a ramas la echipa :ok:
Irinel Ionescu (fundaș, CS Otopeni)
Dan Iurișniți (mijlocaș, CSM Focșani)
Claudiu Ionescu (mijlocaș, Gloria Buzău)

se anunta vremuri grele pt Poli Iasi ... cred ca alaturi de Gloria Buzau , Dacia Mioveni si Farul , iesenii or sa ia drumul B -ului :mda:


Cit despre ceilalti nu pot spune ca am pierdut ceva . Cei de mai sus nu prea au prins echipa ca si titulari . Cat despre drumul spre B abtinete e cam devreme Nostradamus mic si rau ce esti tu mai rossi

Rossi
20th July 2007, 15:41
nu ati mers grozav nici anul trecut ... si vad ca ati avut o campanie de achizitii dezastruoasa ...
crede'ma ca prefer echipe ca Poli Iasi in Liga 1 , de cat sa vad aparitii ca Dacia Mioveni sau Gloria Buzau (echipe care nu au ce cauta in prima liga)

hamsterutz
20th July 2007, 19:17
si daca mai plecau inca vreo5-6 eram si mai fericit...macar nu-i mai vedeam facand gafe.

be@
26th July 2007, 00:47
Au venit:
Iosif Kalai (fundaș, Jiul Petroșani)
Sergiu Homei (fundaș, Dinamo București) - imprumutat
Ciprian Milea (mijlocaș, Dunărea Galați)
Cristian Munteanu (mijlocaș, FC Sopron)

Au plecat:
Alexandru Marc (portar, a fost pus pe lista de transferuri)
Srecko Mitrovic -Australia- (mijlocaș, a fost pus pe lista de transferuri)
Martin ©ariæ -Croația- (mijlocaș, liber)
Cristian Silvășan (atacant, liber de contract)
Irinel Ionescu (fundaș, CS Otopeni)
Dan Iurișniți (mijlocaș, CSM Focșani)
Claudiu Ionescu (mijlocaș, Gloria Buzău)

se anunta vremuri grele pt Poli Iasi ... cred ca alaturi de Gloria Buzau , Dacia Mioveni si Farul , iesenii or sa ia drumul B -ului :mda:



Eu zic sa te mai interesezi. Nu copia ce scrie prin ziare. Marc e in lot, Silvasan la fel. Mitrovic si Ir. Ionescu se pregatesc cu echipa a doua. Iurisniti nu mai prindea nici lotul, Cl. Ionescu era deja imprumutat la Buzau, singura pierdere cu adevarat e Saric. In afara lui, n-a plecat nici un jucator important.

tucheaccorne_IS
30th December 2007, 14:59
Da Asa Este La Poli Iasi Trebuie Adusi Fotbalisti De Inalta Clasa Ca Vasile Cristocea Rica Neaga Florentin Petre Dar Poate Domul Zapodeanu Va Negocia Cu Cei De La Dinamo Readucerea La Echipa A Lui Adrian Cristea Care Sa Vazut Ce Valoare Are Cu Mult Peste Ceea Ce Avem Noi Ma Refer La Valoare Deci Eu Cred Ca Echipa Are Nevoie De Suflu Nou La Echipa Iar Echipa Trebuie Intarita Cu Patru Fundasi Centrali Patru Inchizatori Patru Mijlocasi Si Trei Atacanti Dar Aici Trebuie Facuta O Selectie Foarte Dura Ca Sa Ii Putem Aduce La Echipa Pe Cei Mai Buni Dar Ne Mai Trebuie Inca Un Portar De Inalta Clasa Avin D In Vedere Ca Cristian Branet Este Cam In Virsta Pentru A Putea Apara Poarta Politehnicii Iasi Eu As Merge Pe Varianta Lui Minca Dar Si Cautarea Unui Portar De Certa Valoare Asa Ca Atit Eu Cit Si Noi Iesenii Vrem Ca Politehnica Iasi Sa Joace Intr-o Cupa Europeana Si De Ce Nu Sa Putem Intr-o Zi Sa Ne Batem Pentru Titlu Asa Cum Face Astazi Cfr Cluj Haideti Fratilor Ca Nu Este Imposibil Nu Sunt Basme Sau Vorbe Gratuite Ci Purul Adevar Daca Se Investeste Si Se Va Investi Puternic In Echipa Si Veti Face Transferuri De Marca Nimic Nu Este Imposibil Asa Sa Stiti Ia Ginditi-va Voi Ca Suporteri Dar Nu Atit Ca Suporteri Ci Ca Ieseni Ca Poli Iasi Sa Poata Cistiga Titlul In Dauna Echipelor Bucurestene Si De Ce Nu Echipa Sa Poata Juca Finala Cupei Romaniei Si Sa O Si Cistige Asa Ca Usor Usor Dominatia Echipelor De Fotbal Bucurestene Asupra Celor Din Provincie Asa Ca Eu Le As Spune Celor Din Bucuresti Ca Dominatia Echipelor Lor Sa Sfirsit Asa Ca Asta Este.

Lordul
30th December 2007, 15:10
sa nu aberam totusi ,Cristea daca va pleca de la Dinamo se va duce in strainatate , Cristocea e posibil sa vina la Iasi la fel si Neaga depinde foarte mult de ofertele facute

ducus
24th January 2008, 21:23
Andrei Cristea a fost imprumutat la Poli Iasi!
Atacantul Andrei Cristea a fost cedat, sub formă de împrumut, pînă în vară, la formația Politehnica Iași. Crezi că este o mutare bună pentru Cristea? Crezi că dacă ar fi fost păstrat pe Bega și i s-ar fi oferit mai multe șanse, ar fi reușit să ajungă la forma care l-a consacrat?
http://www.violamania.ro/stiri/1346/comenteaza-andrei-cristea-a-ajuns-la-poli-iasi.htm

codrind
25th January 2009, 13:22
Nu s-a mai scris pe aici de exact un an și o zi!!!:sleep:

Poate cel mai important "transfer" ar fi cel a lui Popa la Șoimii Pesac și venirea lui Cristiano Bergodi ca principal.

Ar mai fi și 3 argentinieni - în probe :

Emmanuel Blanco -22 de ani - mijlocaș ofensiv
Oscar Almanda - 23 ani - fundaș dreapta
Gaston Colon - 28 de ani - atacant

codrind
5th February 2009, 19:45
Andrei Cristea a fost imprumutat la Poli Iasi!
Atacantul Andrei Cristea a fost cedat, sub formă de împrumut, pînă în vară, la formația Politehnica Iași. Crezi că este o mutare bună pentru Cristea?...


La un an si cateva zile aceeasi veste....
Andrei Cristea din nou imprumutat la POLI IASI

Anul trecut a fost SUPER si pentru el dar si pentru POLI

Roddicted
5th February 2009, 20:18
La un an si cateva zile aceeasi veste....
Andrei Cristea din nou imprumutat la POLI IASI

Anul trecut a fost SUPER si pentru el dar si pentru POLI

E clar..inca un sezon in Liga 1

codrind
8th February 2009, 22:03
Cristea revine cu gol la Politehnica: Politehnica Iasi - Andizhan 2 - 0

Astazi, de la ora 17, Politehnica Iasi a disputat prima partida amicala din cadrul stagiului de pregatire din Antalya. Iesenii au intalnit formatia de pe pozitia a cincea din campionatul Uzbekistanului, Andizhan. Iesenii s-au impus cu scorul de 2-0 prin golurile marcate de Cristea ('15) si Miclea ('60). Cristiano Bergodi a inceput meciul in formula: Branet - Buta, Onut, Cr. Muntenau, Pecnik - Viveiros, Gavatorta, Ignatov, Sfarlea - Balba, Cristea, dupa pauza intrand: Plesca - Jovanovic, Straton, Ilie, Todescato - Miclea, Milea, Bersnjak, Oprea - Palimaru, Bratu. Partida a fost una aprig disputata, in care iesenii au alergat mult si si-au creat alte citeva ocazii de a marca.

In minutul 65 Palimaru a iesit accidentat, in locul sau intrand brazilianul aflat in probe la Poli, Leandro da Silva.

codrind
17th June 2009, 22:05
L-am transferat pe Bergodi la steaua.In locul lui vine alt italian: Di Canio...

cLicKzor
22nd June 2009, 17:52
stire oficiala ? :D

codrind
23rd June 2009, 22:18
stire oficiala ? :D

Nu prea... e doar abureala premarului nichita...
In acest moment suntem DEEP-DEEP in SHIT.

Fara antrenor... fara transferuri... fara investitori...fara conducatori...

jarod
28th June 2009, 03:39
Petre Grigoraș va prelua echipa din Copou după ce ieri și-a dat demisia de la Oțelul
După despărțirea de Cristiano Bergodi, ieșenii și-au găsit antrenor pentru sezonul viitor. Acesta va fi Petre Grigoraș (44 de ani), care ieri a condus ultimul antrenament din postura de tehnician al Oțelului. "Am fost contactat de cei de la Iași, mai exact de domnul primar Gheorghe Nichita, după ce s-a cerut și acceptul președintelui Marius Stan. Mi s-a făcut o ofertă să antrenez în Copou și, cel mai probabil, o să o accept", a spus Grig.

Grigoraș și-a motivat și decizia de a părăsi gruparea gălățeană: "Mi-am dat demisia pentru că mi s-au impus obiective pe care eu nu le pot realiza. Fără Bourceanu, transferat la Poli Timișoara, fără Viglianti și Pena, care sînt accidentați și vor lipsi de la pregătiri, precum și cu niște jucători străini pe care nu-i cunosc, echipa asta nu are cum să ajungă în cupele europene".

"Consider că un antrenor trebuie să stabilească ce jucători se aduc la echipă. Eu sînt obligat să antrenez ce mi se aduce și nu știu dacă e normal"
Petre Grigoraș
Sursa: GSP

codrind
5th July 2009, 16:28
Deocamdata la capitolul TRANSFERURI avem doar o certitudine:
Grigoras antrenor

Ar mai fi ceva jucatori - vreo 4 de la Timisoara si unul de la Dinamo, dar ...