PDA

View Full Version : Sunteti de acord cu cumpărarea unui loc in Divizia A?



Puc
17th May 2005, 21:00
Sunteti de acord cu cumpărarea unui loc in Divizia A? Interesantă întrebare.

Maximus
17th May 2005, 21:04
Puc, altadata deschide thread separat daca nu gasesti loc unde sa-ti postezi ideile, ok?

Puc
18th May 2005, 05:38
:)

EDMOND_
18th May 2005, 10:11
Este de discutat. In anumite circumstante personal as fi de acord. Conditia este pastrarea numelui , al palmaresului, al istoriei noastre. Echipa sa joace la Craiova. Avem un campionat fals, cu aranjamente la toate nivelurile ( vedeti si declaratia lui Sabau despre divizia B ) si nu vad de ce am fi noi "mai catolici decat papa".... In mod sigur vor fi echipe care nu vor putea obtine licenta , inclusiv din cele promovate....

Vietnam
19th May 2005, 17:46
Pe moment as zice ca nu! Depinde de puterea financiara a celui care va deveni patronul Craiovei. Ca daca iar vine unul care se vaita de bani mai bine stam un an in B.

ASP
19th May 2005, 22:48
avand in vedere ca retrogradarea noastra a fost mai mult o manevra a celor "interesati" sunt de acord cu cumpararea numai asa ca sa le facem in ciuda sa vada ca nu ne pot opri cu una cu doua.

Cra10veanu
20th May 2005, 04:40
Raman de parere ca e mai bine sa ramanem in divizia A, in divizia B nu mai ramane nici-un jucator din actualul lot, si o sa se umple echipa cu jucatori de la Isalnita, Chimia etc...si nu mai promovam noi curand! Parerea mea!! (nu-mi sariti in cap) :P

sonty
20th May 2005, 07:49
daca pica in B s-ar putea ca si echipa de fotbal sa semene celei de volei. aia a trecut si mai repede de la bataie la titlu la ultimele locui in B. acolo din fericire nu se mai poate retrograda. auzisem insa intr-un timp ca oricine care e in stare sa joace e binevenit la o proba, fiindca e lipsa mare de jucatori. poate o sa ajungem si noi sa jucam fotbal...

Andrey_Andry
20th May 2005, 13:05
Nu, Stati Acolo In B, Acolo Va E Locul, Cel Putin Deocamdata.

Maximus
20th May 2005, 13:15
Bai suporter universal vezi Steaua pierde titlul anul asta asa ca sa schimbi acolo sus la echipe favorite sa pui dinamo...
Si sa ne spui si noua cum e sa stai la colt si sa-ti iei rigle peste degete...

777
20th May 2005, 13:19
decat sa vina cateii sa ne cumpere un loc in A, sa ne amestecam palmaresul si onoarea cu ale unei echipe gen otopeni, mai bine in B!

ce atata tragedie................ nu a murit nimeni (deocamdata :D)! mai bine ne pastram demnitatea unei MARI ECHIPE, si promovam prin propriile forte!

si daca prin absurd am ramane in divizia A, cu cine am juca? au plecat totzi jucatorii de valoare (mai mult sau mai putin contestata).... construirea unei echipe dureaza ceva timp....

MAI BINE IN B! SCAPAM DE TOTI CERCOPITECII CARE AU DISTRUS ECHIPA.... IN SPERANTA VENIRII UNUI INVESTITOR SERIOS!

inter
20th May 2005, 13:20
mey tv sport mai vrei o "minivacanta"?

ia roiu de aici si scrie oriunde in alta parte!

BornWild
20th May 2005, 13:37
Moldovene./....te-ai umplut de penibilitate pesdte tot.iti fac propunerea sa te iei de mana cu Che Guevara si sa atentati la mamele voastre.
Nu iti mai da tu cu parerea ca esti jalnic.

King of Hell
20th May 2005, 13:53
Nu sunt de acord si daca o sa se intample asta veti fi priviti ca si timisorenii, adica niste prostituate ieftine. Sper sa promovati pe teren cinstit ca tot omul..oricum sunt convins ca Sezione si altii sunt impotriva prostituarii!

Darkslowstar
20th May 2005, 13:54
Asta v-ar mai lipsi, sa va terfeliti blazonul printr-o smecherie de genul asta. Nu-i nici o rusine sa retrogradezi, asta e fotbalul si dovada ca ati jucat pe teren si ati pierdut in mod sportiv. Ati fi preferat sa ramaneti prin blaturi in A? Eu nu cred.

In B se va curata lotul de toate uscaturile (vor fugi ca iepurii), si sper ca si la nivelul administrativ. La ce potential fotbalistic aveti voi, va faceti o echipa de tineri cu care promovati lejer si in 2-3 ani va bateti la titlu. Cu conditia sa scapati de Dinel, Netoiu, Mititelu & co bineinteles.
Ca de la un retrogradat la altii va urez succes (sunt fericit ca nu suntem in aceeasi serie :D).

Fotbal fara compromisuri!

fia
20th May 2005, 14:14
Eu sunt de acord cu cumpararea, dar sper sa nu gaseasca :D

Maximus
20th May 2005, 15:02
Cumparam de la rapid fia ca am auzit ca ministrul vostru vrea sa-si lichideze proprietatile ca nu da bine la noua lege 18...

Zebrone
20th May 2005, 15:10
@fia: 10 ani ati stat in B spuneti-ne voi cum e! (superb banner :D)
treaba cu cumpararea de loc e complicata: pe de o parte as vrea sa vad echipa in A, pe de alta parte in B ar pleca ciurucurile si mercenarii si poate s-ar gasi cineva serios sa preia echipa. mai trebuie luata in calcul si varianta cu disparitia echipei care mie mi se pare a fi plauzibila.

EDMOND_
20th May 2005, 16:29
Nu, Stati Acolo In B, Acolo Va E Locul, Cel Putin Deocamdata.

Mah.. cine te intreaba pe tine daca esti de acord sau nu... intrebarea era pentru cei care au iubit si iubesc aceasta echipa..pentru cei care au suferit alaturi de ea.... stai calm, nu ai tu treaba....

@dark ... nu exista fotbal fara compromisuri..nicaieri in divizia A , si nici macar in B.... In A nu exista echipa absolut corecta... iti garantez...

BornWild
20th May 2005, 17:24
Eu sunt de acord cu cumpararea, dar sper sa nu gaseasca :D


Fia, vad ca esti pus pe glume cu Craiova de la un timp..........vrei sa ma iau de tine?.
Vezi-ti de treaba ta...........du-te pe maxima sa faci mijtio..nu aici ca mai citesc si eu :D

fia
20th May 2005, 17:44
@fia: 10 ani ati stat in B spuneti-ne voi cum e! (superb banner :D)
treaba cu cumpararea de loc e complicata: pe de o parte as vrea sa vad echipa in A, pe de alta parte in B ar pleca ciurucurile si mercenarii si poate s-ar gasi cineva serios sa preia echipa. mai trebuie luata in calcul si varianta cu disparitia echipei care mie mi se pare a fi plauzibila.
Poftim:
http://rogrid.hpc.pub.ro/~fia/Rapid-Craiova/sca1%20005.jpg
Sa te simti si tu bine....


@born hai mah si tu inapoi pe maxima, facem show :D

inter
20th May 2005, 17:46
:mda: fia , vezi ca "sari" peste cal! :jerk:

fia
20th May 2005, 17:48
Acu e bine intere?
Oricum era metafora, pentru ca nu sunt in aceeai serie....

Maximus
20th May 2005, 17:49
Acum e cel mai bine Fia...

fia
20th May 2005, 17:51
Am un pariu cu inter castigat. Vrei si tu unul?

Uite pariu:
Daca Craiova joaca la anul in B, ma faceti moderator pe Craiova Maxima (la orice sectiune vreti voi) :D

Daca nu, zi tu ce vrei sa fac.... :D

Maximus
20th May 2005, 17:54
Merge asa:
Daca noi jucam in B ma sustii moderator pe suporter Rapid
Daca jucam in A, nu mai scrii pe suporter Craiova si nici pe Maxima

IlMILAN
20th May 2005, 17:54
Am un pariu cu inter castigat. Vrei si tu unul?

:happy :happy :happy

Cu Inter oricine castiga pariurile :D nu-i asa verisoare?

fia
20th May 2005, 17:56
Deci merge?

Maximus
20th May 2005, 17:57
Merge ca mai sus

inter
20th May 2005, 17:58
:happy :happy :happy

Cu Inter oricine castiga pariurile :D nu-i asa verisoare?

:o: inviasi?
ia vezi ai grija ce postezi pe aici... :drak:

ce pariuri fia? ca parca nu-mi amintesc ... :cool:

fia
20th May 2005, 17:59
Atunci facem media:

Daca jucati in A, nu mai scriu pe suporter Craiova si nici pe Maxima si nici nu ma mai iau de Craiova si de olteni un an de zile
Daca jucati in B, ma faceti moderator pe Craiova Maxima (la orice sectiune vreti voi)

Merge? Ultima oferta :D

inter
20th May 2005, 18:01
te facem moderator pe un thread nou : "Noi injuraturi pt. ....."
eu il deschid special pt.tine :P

fia
20th May 2005, 18:03
He he! Funny! But wrong!!!!!!!!

Marquise MGP
20th May 2005, 18:06
Oricum mi se pare om practica scandaloasa asta cu cumparatul locului ( vezi si cazul Bacaului!) Dupa parerea mea o echipa odata retrogradata nu ar trebui sa revina in acelasi an in liga ( corect ar fi sa intre urmatoarea clasata din divizia secunda ,sau macar sa fie un baraj ... ) ...parca si Baia Mare a vandut locul desi promovase...

uite ce spuneai cand otelul a beneficiat de fuziunea dintre astra si petrolul si se auzea ca a cumparat locul...iar acum esti de acord...vezi ca se skimba treaba cand ekipa favorita este implicata...parca judeci altfel lucrurile...acuma nici eu nu sunt de acord cu cumpararea locurilor...ati strigat in gura mare ca mai bine retrogradati decat sa va conduca bucurestenii(vezi episodul lacatus)...ati obtinut cea ce vati dorit...de ce va plangeti acum?

BornWild
20th May 2005, 19:48
@fia........nu mai vin ba pe maxima ca am probleme cu pc-ul.....ertye roare ce imi da........"Moldoveni detected" :happy

nr.zece
20th May 2005, 20:20
merci born

EDMOND_
20th May 2005, 20:37
uite ce spuneai cand otelul a beneficiat de fuziunea dintre astra si petrolul si se auzea ca a cumparat locul...iar acum esti de acord...vezi ca se skimba treaba cand ekipa favorita este implicata...parca judeci altfel lucrurile...acuma nici eu nu sunt de acord cu cumpararea locurilor...ati strigat in gura mare ca mai bine retrogradati decat sa va conduca bucurestenii(vezi episodul lacatus)...ati obtinut cea ce vati dorit...de ce va plangeti acum?

Esti in eroare..nu se plange nimeni. Si nici nu ma dau pe spate dupa cumpararea unui loc... am spus doar ca as accepta in anumite conditii...
si asta tinand cont ca nu mai exista echipe in divizia A absolut corecte..
este un campionat profund imoral si ca sa rezisti trebuie sa joci dupa regulile existente... Indiferent ce va fi tot va veti ingramadi sa va spuneti parerea despre Universitatea. Si voi si ziaristii... Vom fi in B ..Si ce daca? Stim ca atunci cand veti deschide ziarele nu veti cauta articolele despre Iasi, Bacau sau FC Arges....

ady_azzuro
20th May 2005, 22:04
@fia........nu mai vin ba pe maxima ca am probleme cu pc-ul.....ertye roare ce imi da........"Moldoveni detected" :happy
:happy vezi ca au gasit astia un virus sa-i curetze, iar Oltenii sunt sigurii acceptati..... :)

desdemona
20th May 2005, 22:19
Virus? Hai ma, ady, ca e antivirus :)

BornWild
20th May 2005, 22:40
merci born



Nu ai pt ce Frozen.....sa stii un singur lucru..........aveam o parere f buna despre tine...........mi-e frica sa nu mi-o schimb.
Vreau sa te intreb ceva si totodata pe toti oltenii de aici.
"Cand unii sau vazut cu sacii in caruta, au preferat sa faca asa fel incat sa se dispenseze de voi..........acum ce faceti?......lingeti unde altii au scuipat?.........parca lupul isi schimba parul si naravul ba"

P.S
Imi pare rau.........eu am alt proiect si viziunea mea de suporter al Craiovei nu mai poate sta langa cea a unor moldoveni sau a unor lasi.
Am participat activ la acel site.....oameni ca Inter stiu despre ce e vorba.......am vrut sa facem ceva.am venit cu idei si solutii de aplicare.......insa n-am avut cu cine....si ascultati-ma ca stiu multe dedesubturi!

ady_azzuro
20th May 2005, 22:43
Virus? Hai ma, ady, ca e antivirus :)
:D u'r rite desde, excuse me, terrible mistake! :o:

Marquise MGP
20th May 2005, 22:44
@ edmond

de unde iti veni ideea ca eu caut stiri despre craiova prin ziare sau ca am ceva cu ekipa voastra...eu faceam o comparatie intre declaratiile tale de acum ceva timp cand nu va trecea prin gand ca ati putea fi in situatia de a cumpara un loc in divizia A si cele de acum cand sunteti retrogradati...sunt eu in eroare?...mai baga o fisa.

uti2102
20th May 2005, 22:45
Sunt de acord, dar numai cu o conditzie : SA CUMPERE LOCUL STELEI IN A, IAR GIGI BECALI SA-SHI IA SHLEAHTA SHI SA SE MUTE IN BANIE! SA SCAPAM DE EL!

ady_azzuro
20th May 2005, 22:46
Nu alpopa, eu nu vreau asta, mai bine in b decat cu ciobanu patron!

inter
20th May 2005, 22:57
popica ai febra?
te cautara baietii lui jiji pe acasa?
nu ne lasi in durerea noastra ?
ca voi sunteti penali! :D

Leo_
20th May 2005, 23:11
Sunt de acord, dar numai cu o conditzie : SA CUMPERE LOCUL STELEI IN A, IAR GIGI BECALI SA-SHI IA SHLEAHTA SHI SA SE MUTE IN BANIE! SA SCAPAM DE EL!

Bravos domnule, ne vazusi mai urati si ce-ti zisesi? hai sa le trimit ciobanul pe cap...multumim, dar ce e al vostru, al vostru sa ramana... :evil:

Puc
21st May 2005, 05:32
Eu cred că trebuia să pun altfel întrebarea.În loc de "sunteti de acord " trebuia scris "ati fi de acord cu..." Prezentul nostru este sumbru si cumpărarea unui loc in "A" este doar o ipoteză.Apusul Universitătii este o realitate.Dar mîine se poate naste o nouă zi.

EDMOND_
21st May 2005, 12:07
@ edmond

de unde iti veni ideea ca eu caut stiri despre craiova prin ziare sau ca am ceva cu ekipa voastra...eu faceam o comparatie intre declaratiile tale de acum ceva timp cand nu va trecea prin gand ca ati putea fi in situatia de a cumpara un loc in divizia A si cele de acum cand sunteti retrogradati...sunt eu in eroare?...mai baga o fisa.

asa este, ai dreptate... noi ne ingramadim pe subforumul Otelului... sa fiu sincer nu stiu daca am intrat vreodata pe acolo... despre asta vorbeam..poate iti cade si tie fisa...

litza
21st May 2005, 18:37
Eu sunt de acord cu o cumparare a locului in A!De ce nu?Intr-un campionat imputit de blaturi unde totul e posibil de ce sa fim noi usa de biserica?Ne da cineva un premiu pentru corectitudine?E acelasi lucru sa castigi campionatul prin blaturi cu cumpararea unui loc in A!

D10
21st May 2005, 19:32
Nu-ti da nimeni premiu pentru corectitudine, dar asa, pentru respectul de sine...
Daca te raportezi la onoarea celor care castiga prin blaturi, sfarsesti prin a fi una cu ei.

litza
21st May 2005, 19:55
Mai bine hot cinstit decat corect cu mainile pe piept

Marquise MGP
24th May 2005, 10:58
asa este, ai dreptate... noi ne ingramadim pe subforumul Otelului... sa fiu sincer nu stiu daca am intrat vreodata pe acolo... despre asta vorbeam..poate iti cade si tie fisa...


surprinzator sau nu...ne aflam in aceeasi situatie...primul meu mesaj pe craiova a fost ca urmare a unui quote al unui mesaj deal tau de pe forumul otelului...poate iti cade si tie fisa :ok:

EDMOND_
24th May 2005, 13:09
nu am timp de tine, insa incep sa cred ca ai mai multe mesaje aici , decat pe forumul Otelului.... poate iti canalizezi eforturile spre sectiunea respectiva..are nevoie de reanimare, chiar daca ramaneti in A...

Marquise MGP
24th May 2005, 19:00
wrong again...dar te las...ca aveti nevoie nevoie de reanimare...ca sa reveniti in A :D

EDMOND_
24th May 2005, 19:05
Ok te mai asteptam pe aici , la voi acolo probabil ca nu este nimic interesant.... presteaza aici, suntem baieti buni , nu te punem sa platesti....

desdemona
24th May 2005, 19:33
surprinzator sau nu...ne aflam in aceeasi situatie...primul meu mesaj pe craiova a fost ca urmare a unui quote al unui mesaj deal tau de pe forumul otelului...poate iti cade si tie fisa :ok:
De curiozitate... Unde a postat Edmond pe subforumul Otelului? Ca eu n-am vazut niciodata asa ceva. Sau era vb. de un thread de pe intern - legat de vreun meci, unde se scrie la liber, indiferent de echipa favorita?

P.S. Scuze de off-topic, nu l-am inceput eu oricum...

EDMOND_
24th May 2005, 19:53
Cred ca pe intern..eu nu imi aduc aminte sa fi intrat pe subforumul respectiv, dar omul mai greseste in viata.... Se pare ca subforumul nostru o sa fie cel mai animat si in viitorul apropiat....o sa aiba grija prietenii....

desdemona
24th May 2005, 20:02
Edmond, te-am verificat, esti curat :D Cu siguranta pe intern s-o fi intamplat "carambolul" de care zice Marquise :)

Marquise MGP
24th May 2005, 20:07
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=366&page=1&pp=15

ba kiar credeti ca sunt kior...hai ma desdemona...ceai verificat?

EDMOND_
24th May 2005, 20:20
Ho, ba(sper ca iti place!?), nu te amabala asa ..nu esti chior..era in perioada de inceput a forumului in 2003, cand scriam toti peste tot ...daca ma apuc sa adun ce am scris atunci acolo ajung la concluzia ca am scris mai mult decat tine... era perioada cand voiam sa animam toate forumurile...

<UIte , in continuare la ce ai zis tu am mai scris si asta:

"Asta e situatia deocamdata ! Marea majoritate a cluburilor sunt practic in proprietatea unui singur asa zis actionar care taie si spanzura... Suporterii pot avea destul de greu un cuvant de spus ,si asta numai daca sunt multi si uniti.. La Craiova , de ex. suporterii au fost cei care l-au gonit pe Netoiu
culminand cu celebrul moment in care 30000 de suporteri au tinut cu echipa adversa...facand din netoiu practic cel mai huiduit om din Romania!
Daca cluburile ar fi organizate ca societati pe actiuni ,tranzactionate la bursa , probabil situatia ar fi alta...!"

Ba omule , fii mai calm ... poate stai prost cu inima...

desdemona
24th May 2005, 20:32
Off.. Marquise.. pai eu m-am uitat de cand te-ai inscris tu pe forum si cu cateva luni inainte, nu in 2003 :D:D

Mai Marquise, dar la cate 10 pagini are subforumul ala, nu mai bine v-ati apuca voi, suporterii, sa-l revitalizati? :D

Marquise MGP
24th May 2005, 21:39
@ edmond

intradevar ai dreptate...sunt putin agitat(din motive care nu implica nici un forumist)

singurul lucru care nu mia convenit a fost faptul ca ,in opinia mea,ai crezut ca am vrut sa zic mai mult decat cea ce am scris...am facut o simpla comparatie...nimic altceva...nu am vrut sa fiu ironic...nu am vrut sa fiu rautacios...am scris un mesaj pe forumul craiovei si miati facut o primire pe cinste...nu trebuie sa mi se spuna de doua ori ca sa pricep un lucru...asta e...nu mai scriu pe craiova.
sa fiti fericiti ! :ok:

@ desde

miar face mare placere sa revitalizez forumul otelului dar nu pot vorbi de unul singur...sunt singurul suporter care frecventeaza forumul constant si nu pot face treaba de unul singur.

EDMOND_
24th May 2005, 22:19
ok...am inchis disputa.... si eu am crezut altceva... toate cele bune in continuare...

Cra10veanu
25th May 2005, 04:19
threadu asta s-a transformat in pariuri certuri si scandaluri...titlul spune altceva :) .. continuati va rog !

pashpa
25th May 2005, 04:24
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.Da numai sa niu cumpeere CRAIOVA un loc ca ma oftic!!!!!!!!!!!!!

Cra10veanu
25th May 2005, 04:27
nu esti singuru care se oftica in treaba asta pashpa ;) , dupa cum vezi nici noi prea sintem de acord cu cumpararea dar spre binele echipei ar fii bine sa se mentina in divizia A!
aaa...pashpa hai de aici...hai prietene..hai ca nu e de tine

pashpa
25th May 2005, 04:30
Ce spui Craioveanu?????????????
Cum adik nu e de mine???????????Imi exprim si io parerea!!!Pt ce e facut site-ul asta???
CRAIOVA NU TRE SA CUMPERE NIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cra10veanu
25th May 2005, 04:32
nika wai nika .. nu cumpara craiova nika wai...iti spun eu :)

pashpa
25th May 2005, 04:34
si dc esti asa sigur????????????????

Cra10veanu
25th May 2005, 04:45
am eu presimtiri !

pashpa
25th May 2005, 04:48
Mah da pe aci toti se intreaba ce face Craiova(Dar tu nu stii ce va face) Deci ce se va intampla!!!!!!!!!!!!!!!!!

mortu
25th May 2005, 05:36
ar fi bine sa nu cumpere loc pentru divizionarele b.
au si ele sansa de a juca in nocturna

ASP
25th May 2005, 21:15
o sa cumparam loc in A numai ca sa va facem o noua demonstratie de fotbal si atasament fata de echipa, ceea ce prin iasi nu exista, toti tinand cu altcineva.
trebuie cumparata o camasa de forta pentru copiii familiei Adams pash(i)pa si cadavrul ambulant din faltisheni.

nr.zece
25th May 2005, 22:44
ar trebui sa se cumpere loc in divizia a pentru simplul fapt ca sunt multe echipe care nu-si merita locul pentru ca fac blaturi, pentru ca nu-si platesc datoriile, pentru ca nu au stadioane

HIV
29th May 2005, 13:48
ar trebui sa se cumpere loc in divizia a pentru simplul fapt ca sunt multe echipe care nu-si merita locul pentru ca fac blaturi, pentru ca nu-si platesc datoriile, pentru ca nu au stadioane

cfr ecomax este una dintre acestea

Vietnam
31st May 2005, 18:07
Parca mai conteaza? Mai bine sa ne punem pe picioare si dupa aia mai vorbim.
Parca tot nu vreau sa cumparam loc in A. NU avem echipa si nu vad de ce naiba sa dam bani oricarei echipe din A ca sa ne dea locul cand cu banii respectivi am putea cumpara ceva jucatori buni , de perspectiva. Chiar ca ar fi penibil sa cumperi loc in A si in campionatul urmator tot sa retrogradezi ... penibil

Off TOpic :
Mai dumiriti-ma si pe mine : Inter , Pacala si Desde isi schimba intre ei avataru'???? Ca eu nici nu mai citeam cine este utilizatorul ca vedeam avatarul pe care-l folosea Pacala si ma miram ca parca nu era stilul lui .... Ce inseamna sa intri din ani in pasti pe Forum si atunci sa afli ca echipa favorita este in B si ca Inter si Desde folosesc avataru' lui Pacala??? :evil:

inter
31st May 2005, 18:11
:happy , e o forma de protest :cool:
gabi stie despre ce e vorba :ok:

EDMOND_
31st May 2005, 18:33
@ Vietnam, stai linistit..ii mai las o zi, daca nu isi schimba avatarurile le dau avertisment.... pai ce, sunt de capul lor aici!!?

Mah, "prietenii"astia neolteni... nu va doare mah grija asta pentru Craiova!!?
Daca tot vreti teme de cercetare , ia spuneti voi cum s-a salvat o echipa din Moldova de la retrogradare.... ati stat cu ochii pe Craiova sa nu cumva sa faca blaturi si ati omis pe altii... Spuneti-mi voi cat de corect s-a salvat Bacaul de la retrogradare!!?

D10
31st May 2005, 18:49
Adevarul ca am fi intr-o companie selecta: noi si Bacaul. :headbang:

desdemona
31st May 2005, 18:59
@ Vietnam, stai linistit..ii mai las o zi, daca nu isi schimba avatarurile le dau avertisment.... pai ce, sunt de capul lor aici!!?
? Nu contravin cu nimic regulamentului (nici avatarul, nici semnatura) :evil:

@Vietnam, au mai "protestat" si altii, dar au renuntat pe parcurs.. :D

BornWild
31st May 2005, 19:04
Vietnam, hai sa iti explic............Pacala in momentul actual e un fel de Sorin Miscoci al forumului si vor sa-l elibereze.Uite si tu Vietnam poti sa scrii in semnatura in loc de "Eliberati-l pe Pacala" ..........sa fie "Sloboziti-l pe Pacala".

EDMOND_
31st May 2005, 20:27
? Nu contravin cu nimic regulamentului (nici avatarul, nici semnatura) :evil:

@Vietnam, au mai "protestat" si altii, dar au renuntat pe parcurs.. :D


Contravin! Induceti in eroare utilizatorii, nu vezi ca sunt derutati si nu stiu cu cine mai vorbesc!!?? Moral, sunteti in culpa..... va las pana maine, apoi va dau un ultimatum....

@Born, tu nu pui nimic in semnatura?

BornWild
31st May 2005, 22:23
@Born, tu nu pui nimic in semnatura?


Gata , m-am prins.....eu am impresia ca Pacala e unul dintre investitorii americani despre care vorbea marele descoperitor de pe Maxima, Doryn Staicu si acum se face o campanie pt el ca sa se puna bine si cu suporterii de pe OLS.
Dar tot degeaba daca nu vine investitorul principal care se regaseste in poza de mai jos :D

EDMOND_
31st May 2005, 22:40
Bey , esti chiar culmea..ce iti veni sa pui aici poza Desdemonei...!!!?

Leo_
31st May 2005, 22:47
Deci asta e Desdemona? Tare...

BornWild
31st May 2005, 23:05
Bey , esti chiar culmea..ce iti veni sa pui aici poza Desdemonei...!!!?


:sneaky: Desdemona nu se compara.....stiu eu ca am citit horoscopu' :rolleyes:

@Leo......nu mai mintii aici ca mi-ai dat mie mp si ai spus ca nu iti place tipa din fotografie...

Gonzo
31st May 2005, 23:47
Contravin! Induceti in eroare utilizatorii, nu vezi ca sunt derutati si nu stiu cu cine mai vorbesc!!??

ce smecher esti... cand voi v-ati pus uniforma cum a fost?
a fost legal? de ce nu le-ai dat avertisment? :mda:

acum vad ca ma intelegi... te deranjeaza :evil:

EDMOND_
1st June 2005, 09:03
Gonzo , vorbesti sa te afli in treaba.... Nu ma deranjeaza de loc, este vorba doar de o gluma pe care imi permit sa o fac cu anumiti utilizatori... daca tu ai luat-o in serios , ai probleme de intelegere.

bob
2nd June 2005, 15:49
ani de zile v-ati tot dat cinstitzi. ei acum sa vedem: raminetzi saraci si curatzi in div. b(oricum ridem de voi), sau intratzi in grupul blatistilor care fac orice sa ramina in prima divizie. caz in care nu o sa mai avetzi chiar nimic de spus. cumpararea unui loc de prima divizie(sau asa zisa fuzionare) e o rusine mai mare ca blaturile Bistritzei pe 10 ani!

BornWild
2nd June 2005, 15:58
ani de zile v-ati tot dat cinstitzi. ei acum sa vedem: raminetzi saraci si curatzi in div. b(oricum ridem de voi), sau intratzi in grupul blatistilor care fac orice sa ramina in prima divizie. caz in care nu o sa mai avetzi chiar nimic de spus. cumpararea unui loc de prima divizie(sau asa zisa fuzionare) e o rusine mai mare ca blaturile Bistritzei pe 10 ani!
Ba, dar ia arata-mi echipa care n-a facut blat.......vreau sa imi aratati una......pai daca suntem cinstiti ne retrogradeaza maimutoii./....asa jukam si noi cum joaka toti........si tu poti sa razi de tine cand te uiti in oglinda ca de aia te parasesc femeile :yeah:

Vietnam
2nd June 2005, 16:15
M-ati confuzat definitiv!!! :o: Pai si Pacala unde este? La granita dintre Matrix si lumea reala? :cool:

Saracu' Pacala e la mina Francezului!!! :D

Bornwild , Leo a zis ca e tare ... adica mult prea tare pentru el !!! :drak:

Zebrone
2nd June 2005, 16:21
mai bob, adica intram in grupul vostru? sau nu, ala e mai select, e grupul celor care fac orice sa castige campionatul? fratilor, e sfarsitul lumii, hotii arata cu degetul !

Vietnam
2nd June 2005, 16:52
Alpi iti dai seama ca daca se aplicau la noi regulile arabe cu privire la hoti ... "ciinii rosii" cistigau in ban in plus stand la intersectii aratindu-si miinile taiate!? :D

Bob tata din pacate la noi este ca la voi.... conducerea fura iar suporterii suporta ponoasele. Diferenta este ca voi cumparati meciuri iar la noi Dinel Mina iute vinde tot: meciuri, jucatori,club tot ce poate ... Sa-l ajute dumnezeu cum a ajutat el aceasta echipa! :evil: SI pe Netoiu la fel ...

EDMOND_
2nd June 2005, 20:23
mai bob, adica intram in grupul vostru? sau nu, ala e mai select, e grupul celor care fac orice sa castige campionatul? fratilor, e sfarsitul lumii, hotii arata cu degetul !

De ale lui Bob..de fapt el stie ca in acest domeniu Dinamo nu poate fi ajunsa de nici o echipa , chiar daca s-ar retrage cinci ani din campionat... eu zic sa stai linistit in banca ta , daca ai probleme rezolva-le pe intern.... daca insista ii promit ca voi deschide un thread in care toata lumea sa isi aduca aminte jocuri in care Dinamo a trisat.... cred ca va fi unul din threadurile cu cele mai multe mesaje de pe forum. Vrei sa te convingi , Bob?

Zebrone
2nd June 2005, 21:11
adica o sa fie la fel de po****r ca poll-ul cu cea mai urata echipa a campionatului? :D

Leo_
3rd June 2005, 15:43
Bornwild , Leo a zis ca e tare ... adica mult prea tare pentru el !!! :drak:

De unde stiii tu Vietnam? :D Poate ca ma refeream ca e "tare" ca textura...ceva de genul :headbang: , unde eu sunt cel din stanga :happy

litza
10th June 2005, 12:41
La inceput m-am ganit ca nu ar fi rau daca am cumpara loc in A,tinand cont de cate nereguli sunt in acest campionat.Acum,tinand cont de noul patron si de potentialul acestuia,cred ca e mai bine sa jucam un an in B sa reconstruim incet si bine,oricum intr-un timp atat de scurt si fara bani,nu opti gasi jucatori cu care sa faci o echipa de mijlocul clasamentului si parca vad ca iar ne chinuim.

dragosblue
10th June 2005, 19:31
Ne va fi greu oriunde, in A sau in B, fara jucatori...
Eu sint in continuare optimist, dar ramine de vazut lotul cu care se va porni la drum.

Puc
11th June 2005, 03:58
Din păcate iubirea pentru Universtitatea Craiova nu se poate cumpăra.Dacă s-ar fi putut am fi cumpărat noi pt cei care au fost nepăsători cu destinul acestei mari echipe. :(

Cra10veanu
13th June 2005, 10:38
Eu nu cred c-o sa ni se faca loc in divizia A pana la urma....si in cazul in care fuzionarea va avea loc, e de rasu lumii...cand am auzit ca se va chema "Fc Stiinta national Craiova" mi-a venit sa vars.....

BornWild
13th June 2005, 11:04
Nu ba, nu vreau sa fuzionam sau sa cumparam loc........lasa sa stam un an in B.Dar ce ma ingrozeste pe mine cel mai mult, este Mititelu.Trebuie sa ne luam gandul de la performate

EDMOND_
13th June 2005, 14:56
Lasa Born, aranjez eu o intalnire cu el maine si il dau pe brazda....
Da-l naiba, trebuie sa se bazeze el pe ceva ...

Leo_
13th June 2005, 14:59
Poate se bazeaza pe instinct ca atunci e vai de mama noastra....

BornWild
13th June 2005, 18:45
Lasa Born, aranjez eu o intalnire cu el maine si il dau pe brazda....
Da-l naiba, trebuie sa se bazeze el pe ceva ...


Mai bine ai face saptamana viitoare ca poate apar si eu sa stau pe acolo cu gura cascata :cool:

EDMOND_
13th June 2005, 20:46
Nu mah..ca esti periculos..poate nu iti convine ceva si ramanem fara patron!
Nu pot sa imi asum riscul asta.... :)

ASP
13th June 2005, 21:26
haideti sa avem rabdare si sa vedem daca mititelu chiar vrea sa faca ceva.
ca de vorbit vorbeste mult.

dextercioby
13th June 2005, 21:29
Din '64 ne-a luat 5 ani ca sa facem o echipa competitiva.Eu zic ca minuni nu se pot face peste noapte,pentru ca totusi n-avem banii lui Abramovici,sa-i luam pe cei mai buni.Daca avem bani,tot jucatori de second-hand o sa vina,pentru ca cei mai buni sint interesati de performanta,salarii mari si posibilitati de tirare in strainatate,ori astea nu se pot face la o echipa in B sau de mijlocul clasamentului in A.

Am mai spus-o si pe altundeva,se pare,sint IMPOTRIVA oricarei manevre nefiresti:fuzionare,cumparare de loc in "A" (desi n-are cine sa-l vinda) sau alte mis-masuri,doar sa nu mergem la stadion simbata dimineata de la 11...

Daniel.

P.S.Solomon nu mai zice nimic...?

BornWild
13th June 2005, 22:17
Nu mah..ca esti periculos..poate nu iti convine ceva si ramanem fara patron!
Nu pot sa imi asum riscul asta.... :)
Lasa ba ca nu sunt asa de taran sa recurg din prima la situatii extreme.Ti-ai facut o impresie gresita.
Fii atent, cand ajung, tu sa bagi o stire de "ultima ora" ca a venit un investitor din Franta, asa cum au bagat si altii.......ce, numai aia sa dea lovitura?.......
Si Edmond, termina cu criticile astea ca ma supar si sparg iarasi site-uri.......ia stai ca in seara asta voi sparge forumul Gruppo Maxima......ce mama dreaq ......pai pana cand? :happy

EDMOND_
13th June 2005, 22:26
Cam greu ..este bine securizat, dar daca il spargi te rog eu mult sa nu iei banii stransi pentru cumpararea unui loc in divizia A.... :) vrem sa cumparam locul Nationalului, ca ne-am saturat sa ne acuze fara motiv....

BornWild
14th June 2005, 03:16
vrem sa cumparam locul Nationalului, ca ne-am saturat sa ne acuze fara motiv....

Mirile, Bancare,be@, unde sunteti ma?....ia sunati adunarea ca Edmond vrea sa va cumpere echipa.Sariti pe el ca nici eu nu inteleg de ce a tinut atat secret.Cre'ca din cauza ca Nationalul e o echipa cu traditie si ii sareau in cap milioanele de sustinatori a vechiului Progresu' :happy

be@
14th June 2005, 10:16
Mirile, Bancare,be@, unde sunteti ma?....ia sunati adunarea ca Edmond vrea sa va cumpere echipa.Sariti pe el ca nici eu nu inteleg de ce a tinut atat secret.Cre'ca din cauza ca Nationalul e o echipa cu traditie si ii sareau in cap milioanele de sustinatori a vechiului Progresu' :happy

Ia lasa tu mishtourile , si vezi ,mai bine , ca la meciul cu Otelul au fost pe stadion 150-200 de spectatori !? Pai voi sunteti suporteri doar atunci cand echipa merge bine ?

BornWild
14th June 2005, 11:04
Ia lasa tu mishtourile , si vezi ,mai bine , ca la meciul cu Otelul au fost pe stadion 150-200 de spectatori !? Pai voi sunteti suporteri doar atunci cand echipa merge bine ?



Da....da.....ai dreptate ......spre deosebire de voi care stati cu totii in acelas bloc si mergeti grupat pe stadion.
In Moldova acolo se uita ca pana la merciul cu Otelul s-a jucat cu 10.000-15.000 de spectatori pe stadion?.......ia uita-te in statistici si dupa aia mai vorbim.......si nu vad de ce te iei de mine din moment ce Edmond va cumpara?.......dar lasa ca va dreseaza el..... :evil:

EDMOND_
14th June 2005, 11:20
Be@, eu am fost la meciul ala si au fost in jur de o mie de spectatori... Cifra aia pe care o dau ziarele este fie a celor care au fost la tribuna 1 fie a celor care s-au contrat la un moment dat cu Stochita. Stiu mai bine despre ce vorbesc, pentru ca am fost pe stadion.

In plus nu aveau ce sa vada. Era vorba de o echipa de divizia C cu multi juniori care au intalnit garnitura standard a Otelului.
Pentru noi campionatul era terminat. Nu mai aveam ce echipa sa sustinem. Poti sa faci observatia abia cand vei observa ca echipa nu va fi sustinuta anul viitor , in divizia B sau unde va juca...

In plus stiind ca esti suporterul echipei unde frecvent este intalnita cifra asta de spectatori ar fi decent sa stai linistit si sa lasi pe altul sa vorbeasca , cineva care tine cu o echipa care are public.
Sau sa te ocupi de Iorgulescu, pentru ca informatiile care circula in lumea fotbalului spun ca este in plina perioada de negocieri... Pe urma iar ai sa vii pe forum sa tipi ca ti-au furat unii sau altii echipa si sa ii consideri pe ei vinovatii principali ca au acceptat fuzionarea...

be@
14th June 2005, 11:26
Serios ? Ce ti-e si cu informatiile astea !
Pai eu stiu ca nici o echipa nu e dispusa sa va vanda locul , si ca Solomon nu vrea Stiinta National Craiova (el ,cu gura lui a spus asta) , iar jINO cu Mititelu nu se au deloc !Asa ca lasa sa umble informatiile cat vor , ca doar nu costa bani !

EDMOND_
14th June 2005, 12:15
Eu zic sa fii ceva mai ponderat pentru ca risti sa ramai fara cuvinte peste foarte putin timp si o sa fii luat in baza... Iorgulescu este foarte aproape de a deveni un Dinel Staicu , in sensul ca pregateste vanzarea tuturor jucatorilor adusi de el si apoi a locului echipei... Gandeste-te la varianta asta si fii ceva mai ponderat.
In plus declaratia lui Solomon de ieri schimba destul de mult datele problemei..
"Daca orasul vrea echipa in divizia A, o va avea" . Desi nu agreez acest lucru trebuie sa iti spun ca Iorgulescu este in tratative si cu cei din Craiova, prin intermediul lui Camataru. Este problema ta daca vrei sa crezi sau nu.

In scurta vreme se preconizeaza o intalnire a oficialitatilor locale cu suporterii, patronii echipei si reprezentantantii catorva societati comerciale care ar putea sponsoriza echipa. Atunci se va lua o hotarare daca vom avea echipa in divizia A sau divizia B.

Sorin Blaj
14th June 2005, 12:40
Pana la urma echipa este a lui Mititelu sau a cui?

EDMOND_
14th June 2005, 13:02
99% a lui Mititelu, insa pe 15 sesemneaza actele. Este posibil sa se implice si autoritatile locale.

Sorin Blaj
14th June 2005, 14:07
Poate ca varianta cea mai buna pentru Universitatea Craiova ar fi preluarea echipei de catre Consiliul local si o fuziune cu Nationalul, pentru a asigura ramanerea echipei in Divizia A.

be@
14th June 2005, 14:25
Poate ca varianta cea mai buna pentru Universitatea Craiova ar fi preluarea echipei de catre Consiliul local si o fuziune cu Nationalul, pentru a asigura ramanerea echipei in Divizia A.

Sau poate ca ar fi mai bine ca fiecare echipa sa joace acolo unde ii e locul ,si sa lase pe altii in pace !Iar locul vostru , fara suparare , e in B , dupa lotul pe care-l aveti ! Din cate stiu eu , nu e nici o lege data ca U tre' sa joace in A!
Ei , ce zici , nu crezi ca am dreptate ?

P. S : Imi pare rau , dar cand cineva vorbeste de FCN , tre' sa intervin , ca nu ma pot abtine !

Sorin Blaj
14th June 2005, 14:43
Sau poate ca ar fi mai bine ca fiecare echipa sa joace acolo unde ii e locul ,si sa lase pe altii in pace !Iar locul vostru , fara suparare , e in B , dupa lotul pe care-l aveti ! Din cate stiu eu , nu e nici o lege data ca U tre' sa joace in A!
Ei , ce zici , nu crezi ca am dreptate ?

P. S : Imi pare rau , dar cand cineva vorbeste de FCN , tre' sa intervin , ca nu ma pot abtine !

Din cate stiu eu primul pas spre fuzionarea dintre National si Universitatea Craiova la facut Gino Iorgulescu, tot el fiind si cel care la momentul actual intretine aceasta idee. Probabil ca el stie mai multe decat noi, vezi cheltuielile si datoriile Nationalului.

EDMOND_
14th June 2005, 14:50
be@, ai spus lucrul asta de o gramada de ori. Am inteles si am retinut parerea ta. Ajunge. Orice postare cu mesaj asemanator o voi sterge. Poti sa faci acest lucru pe intern , moderatorii de acolo sunt mai ingaduitori ..si exista si acolo un subiect identic.

Sa nu zici ca nu te-am avertizat.

be@
14th June 2005, 14:58
Hai ,mai Edmond, de ce esti asa ? Vreau si eu dreptul sa-i dau o replica lui Sorin !
Si nu pot face asta pe intern , pentru ca orice discutie trebuie sa aiba o logica , nu ?
Si in fond , cu ce drept sa-mi stergi tu mesajele mele , atat timp cat respect regulile OLS ?
@ Sorin : POATE ASA O FI , CUM SPUI TU , SI jINO A FACUT PRIMUL PAS ! NU AM DE UNDE SA STIU EU ! DAR DACA SI U AR ACCEPTA , AR FI DE VINA !

Sorin Blaj
14th June 2005, 15:11
be@. Opinia mea este ca nu se pune problema asa.

Daca pentru a pastra echipa in Divizia A, Gino Iorgulescu hotaraste sa mute echipa in Banie eu consider ca nu trebuie condamnat. Sa ne aducem aminte ce artificii a facut in ultimii ani pentru a reusi sa plateasca jucatorii si sa incropeasca o echipa. Nu spun ca nu a reusit sa faca in fiecare an treaba buna, dovada fiind locurile ocupate la sfarsitul anului. Dar si in pauza dintre tur si retur s-a pus problema fuzionarii, motivul pentru care nu s-a concretizat fiind transferul a patru jucatori si a antrenorului la Poli Timisoara si a unuia la Rapid.

De asemenea, la problemele pe care le-a avut Craiova in ultimii ani, cred ca Nationalul va fi primit cu bratele deschise de catre suporteri. Sa ne aducem aminte de sustinerea pe care a avut-o la Craiova la un moment dat. In plus, odata cu venirea lui Gino Iorgulescu s-ar asigura si o conducere competenta a echipei, pentru ca exact asta a lipsit la Craiova in ultimii ani.

be@
14th June 2005, 15:16
Sorin, Universitatea are un patron si un manager-antrenor!. Numele lor sunt Mititelu si Stanga . PUNCT !

Sorin Blaj
14th June 2005, 15:19
be@. Aici ai dreptate si o spun cu parere de rau. Dupa Netoiu si Staicu, acum a venit Mititelu. Film de groaza.

EDMOND_
14th June 2005, 15:40
Be@, cu dreptul moderatorului de pe acest thread. Si nu respecti regulamentul, mai citeste-l odata si apoi discutam.

De asta nici nu ti-am sters mesajul, pentru ca apucase Sorin sa raspunda. Insa pe viitor am sa o fac. Daca echipa va ajunge in Banie nu are nici o vina Craiova. Aici vorbesti doar ca sa te afli in treaba. este doar problema voastra daca Nationalul pleaca din Bucuresti, indiferent unde.

Sorin Blaj
14th June 2005, 16:03
Daca Nationalul fuzioneaza cu o alta echipa si Craiova pierde astfel sansa de a evita retrogradarea, atunci cred ca nu mai este nimic de spus.

EDMOND_
14th June 2005, 16:15
Sorine, nu este doar Nationalul pe piata..mai este inca una sau chiar doua echipe .. cred ca vom avea surprize in perioada urmatoare , cand se vor cantari bugetele si se vor evalua datoriile. Insa sunt doritori sa joace in A , din afara Olteniei.

Sorin Blaj
14th June 2005, 17:13
Pandurii Tg. Jiu este o pista reala sau doar povesti?

EDMOND_
14th June 2005, 17:25
Nu cred ca este reala... dar orice este posibil. Sa asteptam o saptamana, se vor mai limpezi apele....

litza
15th June 2005, 17:38
Mititelu isi face planuri pentru divizia B.Nu cred ca va mai cumpara loc.E mai bine asa.Lasa sa bage bani in jucatori

Vietnam
20th June 2005, 14:34
Macar sa aiba ce sa bage in jucatori. Of OF of nu este de ajuns ca am retrogradat , avem si patron pe Mititelu'!!! :headbang: Macar daca ar vorbi mai putin si ar face mai multe ... din pacate el vrea sa fie in fata , in lumina reflectoarelor ...exact ca jiji cel cu oile ....Pacat! :mda:

EDMOND_
20th June 2005, 15:04
Stai mah Vietnam, ca nu incepu sa vorbeasca ..cred ca tu ai ramas cuplat pe anul trecut.... :drak: acum fu chiar discret.... poate de joi incolo sa isi dea drumul!

Cra10veanu
21st June 2005, 09:34
Macar sa aiba ce sa bage in jucatori. Of OF of nu este de ajuns ca am retrogradat , avem si patron pe Mititelu'!!! :headbang: Macar daca ar vorbi mai putin si ar face mai multe ... din pacate el vrea sa fie in fata , in lumina reflectoarelor ...exact ca jiji cel cu oile ....Pacat! :mda:

cine drecu iti mai vine investitor la echipa in halu asta ma ? sa fim multumiti ca-l avem macar pe asta, prost-destept inca nu stim, ho ca-l vedem noi. :mda: