PDA

View Full Version : Star Wars: Episodul III - Razbunarea Sith



realmadrid.com
17th May 2005, 16:51
Demult, intr-o galaxie indepartata...

Cavalerul Jedi Anakin Skywalker trebuie sa ia o decizie de importanta cruciala. Pus in situatia de a alege intre a o pierde pe femeia iubita si a-si vinde sufletul pentru a o salva, Anakin cade prada tentatiilor oferite de partea intunecata a Fortei. Dupa aproape 30 de ani de asteptare, spectatorii din lumea intreaga vor afla in ce mod eroul lor, Anakin Skywalker - pe care profetiile il considera a fi Alesul, unicul individ capabil sa asigure pacea galaxiei - devine temutul Darth Vader, mâna dreapta a Imparatului. De asemenea, vor descoperi cum mentorii lui Anakin - Obi-Wan Kenobi si Maestrul Jedi Yoda - au reusit sa supravietuiasca distrugerii Ordinului Jedi, fiind apoi nevoiti sa se ascunda pâna la sfarsitul zilelor pe planete indepartate si ostile.

Spectatorii vor asista la transformarea Cancelarului Palpatine, initial intelept si cu intentii pacifiste, in temutul dictator al Imperiului Galactic si vor afla conditiile in care copiii lui Anakin, Luke Skywalker si Printesa Leia Organa, au fost despartiti si destinati sa conduca celebra revolta impotriva Imperiului.

„Toate piesele acestui puzzle vor fi puse cap la cap si adevarul va fi dezvaluit.“ promite regizorul si scenaristul George Lucas, care inchide astfel ciclul inceput in 1977 cu Star Wars: Episode IV A New Hope / Razboiul stelelor.


Cati dintre voi sunteti interesat de acest film...:D?
Pt mine este filmul pe care il astept cu cel mai mult interes de cand a fost turnat Star Wars I, Amenibtarea fantomei...
Avanpremiera in Romania este joi, iar vineri este premiera, la care poate asista toata lumea :D, care mai gaseste bilete :D
Premiera este pe 20 mai la Hollywood Multiplex/Moviplex si pe 21 la Cinema Pro

Maximus
17th May 2005, 17:01
Ha ha, mi-am facut rezervare pentru simbata de acum 2 saptamini !

Utilizator
17th May 2005, 17:03
Il astept ca sa intregesc epopeea initiala si sunt convins ca va fi apogeul efectelor speciale de la IL&M a lui Lucas.
Altfel e destul de ciudat sa vezi un film la care stii dinainte ce va fi in final, care mai mult, va fi unul negativ (raul castiga). Pentru mine trilogia prequel a Razboiului Stelelor are mai mult valoare documentara, de colectie, de intregire a trilogiei initiale.
Poate ca senzatia va fi alta atunci cand le voi avea pe toate (ceea ce se va intampla sigur) si le voi revedea cap-coada in ordinea fireasca a firului epic.

Paradox: trilogia veche, datorita unui potential mai scazut al efectelor speciale la acea vreme, ne arata o lume mai putin evoluata tehnologic, desi este o continuare a povestirii ce acum se intregeste cu ultima parte.

Dilema: Poate ca Lucas ar fi trebuit sa o lase mai moale cu efectele speciale, dar sigur nu mai avea succesul de piata scontat.

Rezultat: intre cele doua trilogii va ramane mereu o ruptura, o aceeasi poveste pe care eu cel putin o voi simti mereu ca pe doua bucati diferite.

ieppy
17th May 2005, 17:07
eu am bilete la premiera de maine cumparate inca de acum o luna si ceva. :D

O sa fie misto, sunt convins de asta, insa o sa am grija sa imi aduc batista cu mine ca sunt convins ca o sa vars o lacrima pentru Jedi. :D

Cati dintre voi au avut ocazia sa vada trilogia veche redigitalizata? Eu am vazut-o si arata filmele acum de parca au fost facute toate anul asta. C3P0 e galben si straluceste. Who knew? :D

Abia astept sa le am pe toate pe DVD sa fac un star wars night cu tovarasii pasionati de aceasta saga. :D

GoPens
17th May 2005, 17:09
l-am trimis pe-un coleg sa ia bilete pt. joi seara.
la premiera am fost acu 3 ani la "Razboiul Clonelor" (un subiect de actualitate permanenta :drak: ), care a inceput la 0:01 dimineata.
a fost fain sa-i vezi pe unii spectatori veniti in costume de Star Wars.
din pacate filmul n-a fost pe masura :(

ieppy
17th May 2005, 17:11
Pentru mine a fost mai ok decat ep I care a fost de departe cel mai slab dintre toate.

GoPens
17th May 2005, 17:15
ala era cit de cit OK, daca ar fi fost fara Jar Jar Binks :headbang:

apai io nu stiu... la toate jocurile cu background star wars parca au un plot mai fain decit in filme :(

desdemona
17th May 2005, 17:23
Abia astept sa le am pe toate pe DVD sa fac un star wars night cu tovarasii pasionati de aceasta saga. :D
Ok, sa ma anunti din timp :ok:

ieppy
17th May 2005, 17:24
pai in filme era clar ce o sa fie, asa ca mari surprize in plot era imposbil de gasit. :)

desde, you got it. :)

GoPens
17th May 2005, 17:30
tocmai d-aia zic. nu m-as supara daca s-ar devia de la povestea "principala" si s-ar trata "teme" precum in "dark forces" sau "jedi knights 1-3"

ieppy
17th May 2005, 17:34
pai in astea nu se putea, dar daac cumpara fratii matrix star wars fii sigur ca o sa vezi asa ceva.

GoPens
17th May 2005, 17:37
Keeanu Reeves ca Kyle Katarn si Angelina Jolie ca Jan Ors :D

ieppy
17th May 2005, 17:38
God NO! daca fac aia star wars eu ma duc la Hollywood si ii impusc. :D

GoPens
17th May 2005, 17:42
si Roseanne Barr, ca nevasta lu Jabba :drak:

ieppy
17th May 2005, 17:48
Deja vrei sa ma enervezi sa nu ma ami duc nici maine la star wars. :D

GoPens
17th May 2005, 17:54
avuram pe una la lucru ce cam semana cu personajul in discutie. am vrut s-o combinam sa raspunda la telefon cu
"Jee panwa waffmula chone patogga che lickmoomoo." :D

n-a vrut. :D

ieppy
17th May 2005, 18:00
urat din partea ei. :D Cu ocazia filmului imi schimb pentru cateva zile si look-ul. :D

GoPens
17th May 2005, 18:01
mina sus cine-o terminat "TIE Fighter" :D

Darkslowstar
17th May 2005, 18:06
Eu am bilet de saptamana trecuta pt vineri si numar orele pana atunci. Desi sunt si un pic trist ca se termina Star Wars. ieppy si noi planuim un star wars day and night, cu toate filmele pe DVD si cu tot ce trebuie. No girls allowed. :drak:

GoPens
17th May 2005, 18:07
nici daca vin cu freza de princess Leia? :drak:

ieppy
17th May 2005, 18:09
poate numai daca vine natalie. :D Noi vrem sa initiam niste fete in magia Star wars asa ca poate o sa fie pe la noi ceva fete. :D

desdemona
17th May 2005, 18:11
No girls allowed. :drak:
Ete na, si? :D Eu mi-am rezolvat pentru o astfel de seara, la ieppy, deci nu imi fac sange rau :rolleyes:
Auzi, si totusi... daca vine clona mea (de gen masculin) - e ok, nu? :D

@aoleu, ieppy, eu nu vin pentru nici o initiere, sa ne fie clar :drak:

Vietnam
17th May 2005, 18:13
Ce va uitati la mine ca eu nu ridicai mina! :o: Aia astept sa vad partea a treia. oricum eu eram fan Vader. Totusi ma oftica ca soldatii aia imperiali sunt la fel de "inteligenti" si de "dotati" ca si soldatii germani din al doilea razboi mondial. Astia au ceva cu soldatii buni dar rai ( sau de partea raului)! :D

Eu vreau sa aflu daca Vader i-a casapit pe ceilallti Jedi sau soldatii ( dronele imperiale). Se pare ca Ja Ja Binks o sa crape si cu el tot neamul lui... in partea a patra nu mai apare.... :evil:

Darkslowstar
17th May 2005, 18:15
GoPens, esti late cu vreo 6 ani. Pana s-o vad pe Natalie mai negociam ceva. Acum ori ea ori nimic. Si pana si ea tre sa vina cu costumul ala alb mulat si sa-i fie si frig un pic :drak:.

Desde, cred ca nu ai habar ce insemna initierea in Star Wars. Nu prea esti fan, am dreptate?

ieppy
17th May 2005, 18:16
Vader o ia in bot de la Obi Wan. :D

question: cati dintre voi cred ca baiatul ala care il joaca pe anakin e nepotrivit?

dark, ai pus punctul pe doi de I cu costumul alb. :D

GoPens
17th May 2005, 18:16
io as fi curios sa vad cine ar cistiga o lupta intre "security team"-ul lu' Enterprise, care mor cum apar pe ecran si stormtrooperii care au problema sa nimereasca o planeta.

Darkslowstar
17th May 2005, 18:18
Asta e o gluma Gopens, nu? Imperialii ar catiga in cateva minute. Cam cum au capturat nava printesei Leia in IV.

ieppy
17th May 2005, 18:21
pai da mah, dar aia de pe enterprise e nemuritori. :D

GoPens
17th May 2005, 18:21
@aoleu, ieppy, eu nu vin pentru nici o initiere, sa ne fie clar

stii cum decurge faza, nu? :D
unul da din mina (jedi mind trick) si-i zice "undress" :drak:



Asta e o gluma Gopens, nu? Imperialii ar catiga in cateva minute. Cam cum au capturat nava printesei Leia in IV.

era ingust corridoru si peretele culoarului ala trapezoidal reflecta, ca altfel...

desdemona
17th May 2005, 18:22
Nu stiu ce glume vezi tu peste tot astazi, Dark, dar se pare ca tocmai p-ale mele nu le-ai vazut :happy Macar ai inteles ce am vrut sa spun? :D

ieppy
17th May 2005, 18:23
desde: your loss. :D

Utilizator
17th May 2005, 18:54
Cati dintre voi au avut ocazia sa vada trilogia veche redigitalizata? Eu am vazut-o si arata filmele acum de parca au fost facute toate anul asta. C3P0 e galben si straluceste. Who knew? :D

Eu le-am vazut, ultima oara weekendul trecut. Nu-i vorba de stralucire, atmosfera in sine e mult mai 'umana' in trilogia initiala decat in astalalta.

Darkslowstar
17th May 2005, 18:58
Si eu le-am vazut la cinema, imediat ce au aparut (parca prin 96-97). Misto

realmadrid.com
17th May 2005, 22:15
Bilete la premiera...hmm:D
Eu imi iau bilet pt sambata...ce sa fac...nu sunt asa instarit :P...
Pt cine nu stie...Star Wars trebuia sa aiba IX episoade :D...dintre care s-au facut doar primele 6, odata cu premiera episodului III :)

uti2102
17th May 2005, 22:45
Mai Real, io o sa sun maine.......da' sincer nu cred k se mai gasesc bilete ptr sambata :D

realmadrid.com
17th May 2005, 22:49
Hai ma, ca doar nu s-au epuizat deja :D...daca e asa, mi-ai stricat toate combinatile :P

Darkslowstar
18th May 2005, 10:42
Comule, daca crezi ca vei gasi cu 5 min inainte de inceperea filmului, ca de obicei, eu zic sa te mai gandesti o data.
Ce mai conteaza cat costa biletele, doar nu are Star Wars premiera in fiecare saptamana. Bani se gasesc, se economisesc, asta sa fie problema. :D

realmadrid.com
18th May 2005, 13:14
Oricum nu puteam vineri...asa ca imi rezerv bilete pt sambata :D

ieppy
19th May 2005, 00:44
baieti, tocmai am venit de la el si va spun ca e dark, very dark. :D Va las sa il vedetzi si voi si pe urma vorbim. :D

Mace windu rulz. :D

Mihai
19th May 2005, 14:38
Acum am treminat de vazut filmul... SUPERB!
Tine 2 ore si ceva... Nu o va stric surpriza, mai vorbim dupa ce il vad mai multi :ok:

PS: Veeeery dark ieppy :P

ieppy
19th May 2005, 14:40
au fost destule parti slabe insa stand sa analizez aseara. Insa per total a fost cool. :D

Gabriel
19th May 2005, 15:01
sunt fan al seriei...dar nu m-am inghesuit sa imi iau bilete la premiera (spre deosebire de LOTR 3...unde pe 2 ianuarie dimineatza... la prima reprezentatie am fost in sala)

personajul meu preferat este Master Windu. sunt curios ce va face prin episodul III. cred ca o sa ma duc si eu peste vreo 2 saptamani sa-l vad. asta daca nu-l iau de pe net :ok:

Mihai
19th May 2005, 15:05
au fost destule parti slabe insa stand sa analizez aseara. Insa per total a fost cool. :D

Acum ce vrei??? Film de oscar... fata de episoadele 1 & 2 mi s-a parut mai bun :ok:

Darkslowstar
19th May 2005, 16:31
Bah, guraaaaaa! Cel putin pana saptamana viitoare!

Mie II mi-a placut foarte mult. Iar finalul e super.

inter
19th May 2005, 16:33
si fiu meu a spus ca e mai reusit .... dark il am acasa , il vrei? :D:D
sper ca vei raspunde :"Absolut!" :D

Darkslowstar
19th May 2005, 16:38
Saptamana viitoare. prefer sa vad un astfel de film intai la cinema. Thx oricum

Sasuke Uchiha
19th May 2005, 16:51
abia astep sa il vad, in urmatoarele zile o sa pot vedea acest magnific film
+ sper sa castige oscarul :yeah:

realmadrid.com
19th May 2005, 16:58
Oscar-ul pt cel mai bun film....ca in rest sigur castiga mai mult de 5 premii :D

Vietnam
19th May 2005, 17:27
:shock: Si cum se termina partea a III-a? Haa :o: ? Ala negru de respira greu devine tata sau nu? Moare la sfarsit? :drak: Io trage lu' ala micu cu fata de Iliescu?

Ma mira ca devenirati secretosi peste noapte. Va e frica de DArth Vader ? Nici un comentariu, nimic? Eu ma duc doar saptamina viitoare ca sper sa nu fie omor atunci...

Darkslowstar
19th May 2005, 17:58
Ma supar rau de tot pe nesimtitul care imi strica placerea de a nu stii maine sera ce urmeaza. Si asa ieppy cu al sau "rise Lord Vader" mi-a stricat un picutz din placere. Daca mai continua unul chiar ma supar. :(

realmadrid.com
19th May 2005, 18:03
Pt cine intereseaza, povestea din Star Wars, Episodul VII :)

Star Wars Episode 7 - The Fallen Hero (adica darth Vader)

Forty years have passed since the events depicted in Return of the Jedi, where the nefarious Emperor Palpatine met his doom. During the decades since the Battle of Endor, the New Republic slowly swallowed up the remnants of the Empire. However, new enemies have emerged from a rogue group of Dark Jedi and from a powerful alien species located in the Unknown Regions of the galaxy. Han Solo and Lando Calrissien are now in their seventies while Leia Organa Solo, Luke Skywalker and Mara Jade-Skywalker are in their sixties. Luke Skywalker and Mara Jade-Skywalker have long since married and have a son named Jhon.

The Cloud City of Bespin has been converted into one of the many Jedi training facilities located all throughout the galaxy. Numbering in the thousands, the Jedi Order is fast approaching its Old Republic zenith. Bespin is now the home to both Jedi Masters, Knights and Apprentices.

During routine Jedi training on Bespin, hundreds of Dark Jedi invade wearing jet packs, which send them like a swarm dropping into the upper reaches of the cloud city. These Dark Jedi are seeking to re-establish the legacy of Darth Vader and, hence, they wear a more-advanced-looking version of Darth Vader's black helmet and body armor in honor of their fallen hero.

As the Dark Jedi attack Bespin, their sleek battle satellites hover above the floating city and rain down turbolaser fire on the city. The Jedi are taken by complete surprise. However, the Dark Jedi seek not to conquer Bespin, but to capture some of the Jedi's prized holocrons, which hold vast quantities of information about the ancient ways and customs of the Jedi. As hundreds of lightsabre battles erupt between the Jedi and their dark counterparts, some of the Dark Jedi use concussion grenades to cause damage to Bespin's superstructure.

A few of the holocrons are captured by the Dark Jedi. With their mission now complete, the Dark Jedi retreat from the Cloud City and fly away from the city using their jet packs which they wear on their backs. The Dark Jedi fly into the nearby clouds and disappear. The roar of engines can be heard as the Dark Jedi escape in their customized Tie Ragers, which were hidden in the clouds.

The members of the Jedi Council, currently only seven are present on Coruscant, quickly gather themselves in the new Jedi Temple. Under Luke Skywalker's guidance, the legendary 12-member Jedi Council on Coruscant was re-established. Both Luke and Leia are current members of the Council. However, neither is present on Coruscant to hear Jhon's report (Jhon is the son of Luke and Mara) of the Dark Jedi's attack on Bespin. Jhon's report to the Council ends with the news that Bespin has been left in near ruins as a result of the assault. Jhon reports that the Dark Jedi have stolen some of their sacred holocrons. The Council senses that a new war may soon erupt.

Meanwhile, Luke and Mara are many light years from both Coruscant and Bespin and are unaware of the attack on Bespin. Luke and Mara, with their Jedi entourage, are in the Bendu crossways securing badly needed supplies for the various Jedi training facilities. Upon returning to their Jedi starship, Luke and Mara learn from C-3PO and R2-D2 that the Dark Jedi have stolen some of the holocrons from a damaged Bespin. After learning of this shocking news, Luke and Mara hyperspace to Bespin in their starship.

During their journey to Bespin, Mara contacts Leia concerning the attack on Bespin. Leia tells Mara that she has already learned of the attack and will be returning to the Jedi Tower on Coruscant as soon as possible. Han and Leia are knee deep in negotiations on the outskirts of New Republic territory. Leia is negotiating with the Raverons, a dangerous alien species that lives in the Unknown Regions, concerning one of Lando's mining facilities which is located just outside of Raveron territory.

At the Republic Senate, Lana - Han and Leia's eldest granddaughter - is a member of the Senate. The Senate is in hot debate on how to handle the Dark Jedi debacle at Bespin. Some senators want to get involved while others seek to ignore that matter and want to let the Jedi handle their own problems.

Meanwhile, the leader of the Dark Jedi is elated to learn that some of the holocrons have successfully been taken from the Jedi. The leader is currently at the Dark Jedi's cloning facility, which is located on an artificial comet hurtling through space. The leader is using this facility to make clones of Darth Vader and Luke Skywalker. The Dark Jedi plan to fulfill Darth Vader's prophecy that he and Luke should rule the galaxy as father and son and bring peace and order to the galaxy. The Dark Jedi are using Imperial DNA samples of Vader to produce a clone of the Dark Lord of the Sith and are using DNA samples from Luke's severed hand to produce a clone of the venerable Jedi Master. Skywalker's severed hand is currently owned by one of the chief Dark Jedi named, Spiden.

The leader of the Dark Jedi is angered when he learns that the information contained on the holocrons has been encrypted. They must now find someone who can decrypt the safeguard that protects the invaluable information located within the holocrons.

Meanwhile, Spiden hatches a plan to leak the Dark Jedi's efforts to clone Darth Vader and Luke Skywalker to agents working within both the New Republic and the Raveron. Spiden hopes the leader of the Dark Jedi will be destroyed by either forces from the New Republic or the Raverons so that he can become the new leader of the Dark Jedi. Spiden leaks this information to both sides. Both the New Republic and the Raveron plan to intercept the Dark Jedi comet, which is hurtling through space near the Sluivan system.

Also, Spiden contacts Luke Skywalker and asks the great Jedi Master to meet with him on the planet of Sluivan. In a volcanic cavern on Sluivan, Spiden tells Luke that Spiden has something that Luke might want to have back. Spiden places Luke's hand, which is stored in a small preservation chamber, in the middle of the cavern between the two. Spiden tells Luke of the Dark Jedi's plans to clone Vader and Luke. Luke is horrified upon hearing this news. Further, Spiden offers to give back Luke's hand in exchange for a duel. It becomes clear to Luke that only the winner of this duel will be able to keep the hand. This is the only way Luke has a chance to become fully human again without any bionic implants.

Luke tells Spiden that Luke is only half the man he use to be in his prime. Spiden replies to Luke that he has no problems with striking down an old man like Luke because Spiden's own fallen hero, Darth Vader, had no problem striking down the aged Obi-Wan Kenobi on the death star. Spiden draws his lightsabres; one in each of his hands as is Spiden's fighting style. While Luke may be many years older than Spiden, Luke was still many times more powerful in the ways of the Force than Spiden. Luke is so powerful that he no longer has to rely on weapons for protection. With a quick throw of his hand, Luke uses the Force to send Spiden plummeting over a cliff located at the edge of the cavern. Luke picks up the small chamber containing his hand and leaves the cavern. Luke plans to head back to Coruscant.

All members of the Jedi Council are now present on Coruscant and their inner sanctum, which contains the members, is beamed vis a vis a 3D holographic image onto the Senate chamber floor. The leaders of the Senate tell the Jedi Council that they must unite their forces in order to destroy the comet which contains the Dark Jedi's cloning facilities. The New Republic/Jedi launch their forces to intercept the Dark Jedi comet.

Both the New Republic/Jedi and the Raverons are in pursuit of the Dark Jedi's comet. Sensors tell the Dark Jedi that they are being pursued by two hostile forces. Immediately, the leader of the Dark Jedi senses that the New Republic/Jedi seek to destroy the comet while the Raverons are planning to capture the comet and use the cloning technology against the New Republic.

Knowing that the Dark Jedi will be defeated, the leader of the Dark Jedi orders that the comet's heading be changed so that it will crash into one of the Sluivan moons in 15 minutes. The leader tells his Dark Jedi to place the growing clones of Vader and Luke into the escape cruiser. The leader plans to have the attacking New Republic/Jedi and Raveron forces destroyed when the comet smashes into a small moon. Starships from both sides attach themselves to the side of the comet and burrow their way inside the comet. Strike forces from the New Republic/Jedi and the Raverons invade the comet and battle each other. Each side is trying to make their way to the heart of the cloning complex. The Dark Jedi escape in their cruiser with the growing clones. When the New Republic/Jedi learn of the comet's collision course with the moon, they retreat to their cruisers and flee the area. The Raverons try to change the comet's trajectory, but fail to make the changes in time to avoid the moon. The comet, the moon and the Raverons are obliterated in the collision.

While the Dark Jedi cloning facility has been destroyed, the New Republic and Jedi are unaware that the Dark Jedi succeeded in preserving the growing clones of Vader and Luke, which will be utilized in the Dark Jedi's grand scheme to conquer the galaxy . . .

END EPISODE 7

Sasuke Uchiha
20th May 2005, 16:00
.com-ule ce prostie mai e si aia?
eu stiam ca sunt doar 6 :D

realmadrid.com
20th May 2005, 16:24
Initial trebuiau sa se faca 9 :D
In anii 70' au inceput cu episoadele IV, V, VI pt ca erau mai usor de realizat...acum au continuat cu primele 3 :D. Nu se stie daca si episoadele VII, VIII si IX se vor filma :)

MaPaX
20th May 2005, 17:52
Imi spune si mie cineva de ce au ales sa filmeze asa episoadele IV V si VI si dupa aceea I II si III?

realmadrid.com
20th May 2005, 17:59
Pt ca au fost mai usor de realizat...fara efecte speciale imposibil de realizat in acea vreme...
Mai mult ca sigur nu au necesitat fonduri prea mari...in comparatzie cu catzi bani ar fi trebuit alocatzi pt I, II, III...
Nu stiu sigur dar unul din episoadele IV, V, si VI a avut un buget de 1 milion $...daca nu ma insel....parca Empire Strikes Back

realmadrid.com
20th May 2005, 21:13
http://www.supershadow.com/pictures/episode3/

Poze din Episodul III :)

uti2102
20th May 2005, 22:37
Intr-adevar, vorba lui Ieppy, e "dark" rau filmu' :D In acelashi timp e suficient de bine construit ca sa nu te afunzi in scaun shi sa tzi se faca somn :D Se termina exact cand trebuie :P

Darkslowstar
20th May 2005, 23:23
E mult prea scurt. Cat de misto eeeeeee!
Acum vin de la film, sunt inca sub efectul vrajei. Trebuie sa-l revad frame by frame!

ieppy
20th May 2005, 23:26
da, eu deja m-am abonat la inca 2 vizionari. :D Ca ce mama dracului, e ultimul star wars. trebuie vazut de cateva ori la cinema. :D

Darkslowstar
20th May 2005, 23:32
Normal, si eu o sa ma duc sa-l mai vad de cateva ori. Si cand ma intorc de la belgrad oragnizam Star Wars day and night. Mor de curiozitate sa-l maio vad de cateva ori.

ieppy
20th May 2005, 23:34
oricum, cred ac ar trebui sa stabilim o zi in care sa putem si discuta pe marginea lui pe forum. Propuneri? :D

uti2102
20th May 2005, 23:57
Mie-mi place faza cand Lord Sidious spune un "GOOOOOOOOOOOOOOOD" foarte lung shi foarte ragushit :happy
Pan' la urma ala negru de respira greu ERA TA'SU MAH !!!

ieppy
20th May 2005, 23:59
Da mah! Mie mi-a placut cand zice Obi Wan:

It's his child insn't it? I'm terribly sorry. :D

Darkslowstar
23rd May 2005, 13:57
Mi-e mi-a placut batalia de la inceput. Cand o sa-l iau si pe CD o sa ma uit frame by frame. Nu stiam unde sa ma mai uit, cred ca aveam ochii cat cepele.

ieppy, cre ca puteam incepe sa discutam. Cam toti fanii adevarati l-au vazut ceva. Cei care merg de acum incolo intra la categoria "si altii".

ieppy
23rd May 2005, 13:58
eu ma mai duc azi din nou. si cred ca mai fac o programare cu tata si gata. :D

Red Heat
23rd May 2005, 15:20
Nu sunt chiar un fan, insa mi-au placut toate. Totusi m-a dezamagit putin asta. Ori din cauza ca in mare stiam ce o sa se intample, ori din cauza ca unele scene mi s-au parut putin trase de par. Cel mai tare m-a dezamagit scena in care Anakin ii zice lui Palpatine ca va face tot ce-i spune. Parca a fost lipsita de dramatism si prea brusc s-a petrecut. Am urmarit cu atentie scena pt ca vroiam sa stiu exact cum o sa se intample, insa, o spun iarasi, m-a dezamagit.
In rest e OK. Scenele de lupta sunt chiar impresionante, pt cei care gusta tipul asta de filme.

Ah si inca ceva. Pt cei din Bucuresti care nu l-au vazut inca si vor sa mearga ii sfatuiesc sa nu mearga la Plaza. Sunetul nici nu se compara cu cel de la Multiplex

realmadrid.com
23rd May 2005, 15:25
Mi-e mi-a placut batalia de la inceput. Cand o sa-l iau si pe CD o sa ma uit frame by frame. Nu stiam unde sa ma mai uit, cred ca aveam ochii cat cepele.

ieppy, cre ca puteam incepe sa discutam. Cam toti fanii adevarati l-au vazut ceva. Cei care merg de acum incolo intra la categoria "si altii".

Tocmai am venit din Unirea Shoping Center...si pe drum am vazut multe DVD-uri pirat cu SW III :D

ieppy
23rd May 2005, 16:08
exact red, asta a fost o chestie care ma det si pe mine. Dupa ce ii taie mana lui Mace si Sidius il omoara incepe sa se vaite: Oh my God, what have I done" la care ii spune Sidius, you are know my aprentice si Anakin ii baga un Yes Master. Slabutz. :D

Ce ma mai deranjat e cat de killeri sunt Storm trooperii. :D Omaoara ei aproape toti Jedi din Consiuliu iar in 4, 5, 6 nu nimeresc o planeta daca e la 2 metri in fatza. :D

Utilizator
23rd May 2005, 16:22
in 4,5, 6 storm trooperii erau deja obositi de la luptele cu Jedi din episodul 3. Erau inca nauci, d'aia nu nimereau planeta :)

ieppy
23rd May 2005, 16:24
uite o explicatie. :D Si prima jumatate de ora ma enervat, credeam ca ma uit la un sitcom dupa toate bancurile facute de Obi Wan si Anakin, dar si-au revenit pe parcurs. :D

Darkslowstar
23rd May 2005, 16:36
S-au ma degenerat si storm trooperii cu timpul sau poate au facut armata obligatorie si la ei. Si nici astia nu nimeresc chiar tot (pe Obi Wan l-au ratat)

Si mie mi s-a parut ca Anakin a trecut prea usor de partea darkului, dar dupa ce l-a omorat pe Mace ( a fost complice, deci e acelasi lucru) nu putea sa se intoarca si sa zica: sal baieti! ce-am mai facut eu? nimic deosebit, doar l-am ajutat pe imparat sa-l termine pe Mace Windu. Era clar ca nu se mai putea intoarce la jedi si urmarea a venit firesc.

Ce tare a fost faza cand Yoda de pe perete cu garzile imperiale. Super, toata sala a ovationat.

Nu cred ca o sa merg in alt loc decat la CinemaPro, a fost super acolo, chiar daca scump.

PS ati asteptat sa va dau eu voie sa comentati? Sunt impresionat! :D

Utilizator
23rd May 2005, 16:39
N-avea cum sa fie foarte atractiv filmul, stiam cum trebuie sa se termine, se stia unde ramasese actiunea, doar calitatea realizarii mai poate sa fie discutata.

Sasuke Uchiha
23rd May 2005, 16:51
ieri l-am vazut si eu, magnific, mai bun decat ma asteptam, bataia finala incredibila, si cea de la inceputul filmului la fel, eu nu stiam nimic despre film si de acea ma surprins, azi am vazut si episodul 4, mai am de vazut episoadele 5 si 6 (pe care le voi vedea zilele urmatoare) ca sa vad toata povestea :D

ieppy
23rd May 2005, 17:50
Oricum de departe cel mia adevarat a fost Mace, care la terminat pe IMperator in duel de laser. :D

Darkslowstar
23rd May 2005, 17:53
@ Vali N-ai vazut 5 si 6 :o: :o: :o:

Sunt socat!!! Si ai vazut episoadele 1 si 2? M-ai dat pe spate.

Utilizator
23rd May 2005, 17:58
Dark e mai bine pentru el, daca le vezi urmarind firul epic cred ca altfel traiesti filmele. Mie mi s-a parut un pic ciudat sa vad cum incepe povestea la 20 de ani dupa ce am vazut sfarsitul si sunt convins ca de asta nici n-am apreciat la fel de mult noua trilogie.

Darkslowstar
23rd May 2005, 18:08
Sunt si eu convins ca e mai bine asa, dar sunt socat ca nu le-a vazut pana acum, in situatia in care vazuse deja 1 si 2.
As vrea si eu sa-mi pot sterge din memorie toate episoadele celealalte si sa pot sa le vad cap-coada.

Sasuke Uchiha
23rd May 2005, 18:23
Dark, am vazut 1 si 2 acu 1 an si au fost f bune filme, de aceea am asteptat sa vad si pe 3 ca sa continui in ordine si sa inteleg tot
abia astept sa vad 5 si 6 :D

Darkslowstar
23rd May 2005, 18:43
Aha, si ai avut rabdare pana a aparut 3? Felicitari, ce pot sa mai zic :)

Mihai
23rd May 2005, 18:47
Eu cand am vazut SW 4,5,6 nici nu stiam ca se vor face 1,2,3! Chiar as fi vrut sa le vad in ordine... Oricum mie cel mai mult mi-au placut 4,5 si mai ales 6!!!

realmadrid.com
23rd May 2005, 18:54
Aici ai dreptate Mihai...:D
Eu aveam 5 ani cand am vazut Star Wars-urile...si mai rau e ca nu am inteles nimic din ele...pt ca erau pe RTL..
Episode V e cel mai tare :ok:

Mihai
23rd May 2005, 18:55
Vrei sa zici ca la 5 ani daca erau in romana intelegeai tot??? :P
Maa da destept esti tu :pace:

realmadrid.com
23rd May 2005, 19:01
Nu mai...dar mai intelegeam si eu ceva....asa nu am inteles nimic...pana nu le-a dat ProTv

Darkslowstar
23rd May 2005, 19:15
Eu am vazut The Empire Strikes Back prin anii 80' intr-un cinema hiperaglomerat, am stat in picioare (aveam sub 10 ani cred) si pot sa va zic ca a fost dragoste la prima vedere. Apoi am reusit sa le vad si pe 4 si 6 pe casete video. Am dormit catva ani bunic uc cartile sub perna. :D
Acum catva ani, cand Pro 7 a dat in re-re-re luare era sa ma bat cu fratele meu, S-a enervat ca spuneam cu o sec inainte majoritatea replicilor din Empire.

Red Heat
24th May 2005, 09:24
Oricum de departe cel mia adevarat a fost Mace, care la terminat pe IMperator in duel de laser. :D

Eu cred ca imparatul s-a si lasat putin ca sa-l faca pe Anakin sa intervina. N-ai vazut ca facea pe victima si dupa ce i-a taiat mana si-a revenit brusc?

Darkslowstar
24th May 2005, 09:30
Foarte probabil, pt. ca daca imparatul il termina pe Mace, Anakin ar fi trebuit sa intervina imporiva lui. El trebuia adus in pozitia de a face ceva ireparabil, ca omorarea lui Mace.

ieppy
24th May 2005, 12:36
posibil, intr-un duel de Forta ca imperatorul il termina pe Mace, insa intr-un duel cu laser nu are nici o sansa. E stiu faptul ca mace era cel mai adevarat cu laserul. :D

Mihai
24th May 2005, 12:56
Ieppy ma disperi cu Mace asta al tau!!! Mie mi-a placut de Yoda :D:D:P

ieppy
24th May 2005, 13:43
Mace Rulz man!. :D Yoda a fost cool cand a aruncat saberul in clona aia la intrarea in jedi temple si cand ia busit pe aia doi de perete. In rest contra imperatorului a dezamagit. :P

Darkslowstar
24th May 2005, 14:37
E stiu faptul ca mace era cel mai adevarat cu laserul. :D

De unde e stiut? Mi s-a parut tare, dar n-as baga mana in foc ca e cel mai tare din parcare. Si Obi Wan s-a descurcat bine, nu crezi?

ieppy
24th May 2005, 15:22
Ii spune Obi Wan lui Anakin in ep 2 parca la un moment dat ca o sa devine un Jedi mai tare cu saberul decat Master Windu si mai intelept decat Master Yoda. :D Obi Wan e un adevarat, dintr-o singura miscare sa tai picoarele si o mana. :D he the man. :D

Darkslowstar
24th May 2005, 15:27
Aha, your the man Dart Ieppy :)

ieppy
24th May 2005, 15:29
Yeah, I know. :D

GoPens
24th May 2005, 15:58
cel mai cool lightsaber fighter era Darth Maul

Darkslowstar
24th May 2005, 16:18
Ala si-a luat-o in freza de la Obi Wan, in caz ca ai uitat.

GoPens
24th May 2005, 16:23
pentru ca asa a vrut plotul. daca era pe bune ... :P

Mihai
24th May 2005, 16:38
Daca era pe bune... R2 era cel mai smecher :P

ieppy
24th May 2005, 16:40
Pe bune pe nebune. :D Ma deranjat enorm de mult la ep. 3 ca in prima juma de ora ziceai ca e un sitcom. Scoteau Obi Wan si Anakin bancuri pe banda rulanta.

GoPens
24th May 2005, 18:35
asta zicea si-un coleg de-al meu: "mai multa seriozitate dom'le"! :D
si aveati dreptate :(

Utilizator
24th May 2005, 19:11
Joaca si Bundy in episodul asta?

Sasuke Uchiha
5th June 2005, 14:55
aseara am vazut ultimul episod, incedibil, excelent, nu ma asteptam, credeam ca o sa se termine altfel, a fost super :shock:
ordinea preferata a episoadelor:

1.Return Of The Jedi
2.Revenge Of The Sith
3.Attack Of The Clones
4.The Empire Strikes Back
5.A New Hope
6.The Phantom Menace

/OLE/

viorel 31
6th June 2005, 09:11
Din pacate pt mine nu am reusit inca sa vad "Razbunarea lui Sith", ultimul episod din saga "Razboiul Stelelor",dar din ce am citit la acest topic acest episod este mult mai bun in comparatie cu Amenintarea Fantomei sau Atacul Clonelor ca sa ma refer numai la ultimele 2 episoade.

Si eu as fi curios sa urmaresc intreaga poveste respectiv 4,5,6,1,2,3 si nu o sa fie f greu avand in vedere ca din colectia VHS imi lipseste numai Revenge of the Sith.
Singurul inconvenient este faptul ca imaginea pe caseta video se pierde in timp asa ca tb sa trec pe DVD.

ieppy
6th June 2005, 10:20
ma incumet si eu la o ordine a episoadelor

1. Empire strikes back
2. return of the Jedi
3. Revenge of the Sith
4. A new Hope
5. Atack of the clones
6. Phantome menace(Jar-Jar :happy)

Darkslowstar
6th June 2005, 11:21
Eu nu ma incumat sa dau o clasificare inainte sa revad de vreo 3-4 ori Revenge of the Sith si sa le vad pe toate in ordinea fireasca. Ieppy, tu ai apucat sa faci asta?

ieppy
6th June 2005, 11:59
am vazut revenge de 3 ori in o saptamana, so check and double and triple check. :D In ordinea fireasca nu am apucat dar nu e nevoie din moment ce le stiu pe toate pe dinafara si daca vreau ma uit la ele in my head, ceea ce nu suna a idee proasta din moment ce ma plictisesc la lucru. :D

Sharkie
29th June 2005, 16:50
Io n-am vazut nici un film din serie,dar trebuie sa imi fac timp si sa le vad.

Vietnam
29th June 2005, 17:55
SUflete uita-te in ordinea fireasca daca vrei sa savurezi filmele!

hm eu cred ca de fapt IV V si VI ar fi trebuit sa fie VII VIII si IX pentru ca intre partile I-III si continuarea cunoscuta de toti poti sa mai bagi trei episoade cum au fost ascunsi copii, cum au crescut si cum a trait ascuns Obi Wan. Plus celelalte batalii pe care le-a purtat Imperiul. Deci ai cu ce sa umpli in trei episoade.

Darkslowstar
29th June 2005, 17:57
Si mai sunt si cartile cu ce s-a intamplat dupa, vreo 15 parca. Nu cred ca se opreste aici, nu scapa gaina de aur Lucas din mana.

Sharkie
29th June 2005, 18:09
Cred ca o sa le vad in ordinea aparitiei.

realmadrid.com
29th June 2005, 18:27
Star Wars Episode VIII

http://www.supershadow.com/starwars/episode8/plot.html

Star Wars Episode IX

http://www.supershadow.com/starwars/episode9/plot.html

ieppy
29th June 2005, 23:55
nu o sa mai faca lucas nici unul. Are destui bani. Sa speram insa ca nu o sa vanda drepturile ca ar fi un dezastru.

Mihai
30th June 2005, 00:26
Corect Ieppy, daca vinde drepturile cui nu trebuie o sa iasa nasol rau! In caz ca nu sunt reusite (si asta o sa fie mai mult ca sigur) se duce tot mitul Star Wars :D

ieppy
30th June 2005, 00:29
deaia prefer sa se termine acum. E o chestie sentimentala. :)

Rebellz
29th March 2006, 21:42
star wars a fost cel mai soper film pe kre l`am vazut,mai ales partea a6-a shi a3-a

One-Man Show
29th March 2006, 21:46
@ rebellz : the force is strong in you young one:evil: sau cum ar spune Chewbaca : "arrrrrghhh...arrrrrghhh...arrrrrghhh"