PDA

View Full Version : Unde va juca Dinamo in Champions League ?



Pages : [1] 2

Kainsashiki
25th December 2006, 17:32
Vasile Turcu a declarat ieri ca Dinamo negociaza cu un un club din Spania in vederea disputarii meciurilor din Liga Campionilor de pe teren propriu. Respectivul club este Espanyol Barcelona in Catalunya fiind o importanta comunitate romaneasca. "Florin Raducioiu deja a demarat negocierile", a anuntat Vasile Turcu care a explicat si care va fi si intelegerea financiara dintre Dinamo si clubul spaniol: "Vom imparti veniturile 50%-50%". Vasile Turcu totusi nu exclude ca Dinamo sa poata sa isi refaca stadionul pana la debutul Ligii Campionilor de anul viitor.

El a declarat de asemenea ca Dinamo a primit o oferta si de la un club din Italia.

Hard
25th December 2006, 17:34
in pakistan,asa cum declarase Borcea

YoYoyOi
25th December 2006, 17:35
in Antarctica nu sunt terenuri de fotbal?

Elphax
25th December 2006, 17:36
la modelu?

Hard
25th December 2006, 17:37
la Modelu sigur nu

Elphax
25th December 2006, 17:39
:D sa vina la TM, ii asteptam cu drag

Hard
25th December 2006, 17:41
La TM nu exista stadion de CL,poate peste 50 de ani.

Kainsashiki
25th December 2006, 17:42
nu baga spurcatu ala de iancu bani in stadion ca sa joace dinamo pe el in CL:D

noir_desir
25th December 2006, 18:07
pe platoul Bucegilor... :ras-plans:

YoYoyOi
25th December 2006, 18:10
Sa vina la mine in spatele blocului ca sunt doua batatoare de covoare si pot fi luate ca porti si terenul e micut...o sa fie goluri multe:rolleyes:

starsteel
25th December 2006, 18:35
Pe 62% dintre suporterii de fotbal din Romania chiar nu-i intereseaza unde vor juca.....oricum ramane o palma faptul ca nu pot juca acasa. Echipele aflate in culpa nu pot evolua pe propria arena, poate au fost indirect pedepsiti pt. trecutul lor. Totusi a fost o autopedeapsa....al doilea club ca importanta din fotbalul romanesc trebuia sa aiba o arena macar la nivelul anilor '80.

vlad1607
25th December 2006, 19:03
un moment penibil ce poate fi inca evitat desi ma indoiesc ca o sa fie creat "cadrul necesar" investitiilor...ramane de vazut timp este dar sunt sceptic.

PS : Poate la PIATRA NEAMT :happy

starsteel
25th December 2006, 19:08
Nu este timp......in Romania exista o singura varianta care reprezinta o solutie probabil de neacceptat.

vlad1607
25th December 2006, 19:12
om trai si om vedea

Hard
25th December 2006, 19:13
dinamo nu va juca nicaieri.

Kainsashiki
25th December 2006, 19:22
pe Dinamo, foarte foarte greu de crezut ca vor juca, d-abia au primit aprobare sa joace in UEFA.

pe Ghencea daca vor juca, Romania mai mult ca sigur va fi suspendata cativa ani din competitii datorita incidentelor dintre suporteri

in strainatate daca vor juca, ne vor face de ras, vom fi "Tara fara stadioane"

Dennis
25th December 2006, 19:30
ar trebuii o optiune: niciunde. eu pe aia as alege-o :D

Kainsashiki
25th December 2006, 19:32
mai repede "Vinde locul de Champions League" :ras-plans::ras-plans::ras-plans:

caine19
25th December 2006, 19:42
Dinamo va juca la Sheriff tiraspol sau acasa.....

Daca nu :headbang: :headbang: .


Si in ghencea ar fi bine sa jucam:evil: :evil: :evil:
Sa facem putina curatenie pe acolo:ok:

Zax
25th December 2006, 19:50
stati dreaq acas, faceti romania de ras ;)

vlad1607
25th December 2006, 20:20
dc jucam in ghencea nu stiu dc o sa rezistam tentatiei sa "parjolim" iarasi stadionul....si asa sarbaotim acusica 10 ani :D

sigur vreti sa jucam la periferia capitalei? :happy :drak:

la craiova sau tm nu sunt conditii...desi am juca acolo ca sa vada si astia vai de capu lor cupele europene :happy

Liviu
25th December 2006, 20:28
dc jucam in ghencea nu stiu dc o sa rezistam tentatiei sa "parjolim" iarasi stadionul....si asa sarbaotim acusica 10 ani :D

Iata de ce Jiji n-ar trebui in veci sa permita ca Dinamo sa joace in Ghencea .
25.000 de dinamovisti...oare cati vor rezista tentatiei ?
Mai bine sa nu fie nicio tentatie , adica sa-si gaseasca alt stadion . Poate ca Dinamo nici nu va juca in CL , chiar daca va lua campionatul...sau poate nici nu o sa-l ia .
Stadionul Dinamo e clar . Nu poate fi in acest moment omologat . Si sunt mari sanse ca pana la vara sa nu se schimbe mare lucru . E nevoie de o minune .

Despre solutia Tiraspol...acolo cei care stiu romaneste sunt mai putini decat vorbitorii de romana din Harghita si Covasna .
Sa se aleaga mai bine o locatie din Spania sau Italia...:D . Sau daca e prea departe , un stadion din Istanbul...

delaparis
25th December 2006, 20:35
vin si eu cu o intrebare asa de departe :D ... Lia Manoliu nu e in stare de funtionare ?
sau nu e omologat nici el ?

Liviu
25th December 2006, 20:45
Pai nu e nici el omologat , tot complexul e cam o ruina . In afara gazonului cu tot ce are sub el , restul e de Romania...Ca sa indeplineasca niste conditii minime de CL , trebuie sa se investeasca milioane de E , dar de cine ? Stadionul nu al unui club ci al primariei care si-a manifestat intentia de a investi 150.000.000 E in acest stadion care va avea 55.000 de locuri si va fi numai de fotbal (+rugby eventual) + in al doilea , alaturat , de atletism , de 15.000 de locuri . Dar de la intentie pana la concretizarea acestor proiecte e cale lunga , iar ca sa vedem noul stadion de fotbal vom astepta probabil noul deceniu .

STEAUA-MANIA
25th December 2006, 21:08
Vasile Turcu a declarat ieri ca Dinamo negociaza cu un un club din Spania in vederea disputarii meciurilor din Liga Campionilor de pe teren propriu. Respectivul club este Espanyol Barcelona in Catalunya fiind o importanta comunitate romaneasca. "Florin Raducioiu deja a demarat negocierile", a anuntat Vasile Turcu care a explicat si care va fi si intelegerea financiara dintre Dinamo si clubul spaniol: "Vom imparti veniturile 50%-50%". Vasile Turcu totusi nu exclude ca Dinamo sa poata sa isi refaca stadionul pana la debutul Ligii Campionilor de anul viitor.

El a declarat de asemenea ca Dinamo a primit o oferta si de la un club din Italia.
diablito,te plictisesti?:happy dinamo intai trebuie sa castige campionatul,daca o va face,cei din groapa vor da slujbe la biserica,ca ,castigatoarea CL sa fie una care are deja asigurat locul in CL..altfel,preliminarii pt cei din groapa...si ma indoiesc ca vor trece de preliminarii..:D meciurile din preliminarii le pot juca pe asa-zisul stadion din groapa..:D in rest...:happy:

CFR1907
25th December 2006, 21:22
Eu sunt in proportie de 90% sigur ca Dinamo nu va juca in grupele CL. Si daca ar juca eu le recomand sa joace pe Moina, ca au multi fani pe acolo... dar sa se grabeasca ca nu se stie cand se darama stadionul ala...
__________________
http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img220.imageshack.us/img220/9656/coregrafiecfrcp5.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png

Parazitu'1919
25th December 2006, 21:44
Eu sunt in proportie de 90% sigur ca Dinamo nu va juca in grupele CL. Si daca ar juca eu le recomand sa joace pe Moina, ca au multi fani pe acolo... dar sa se grabeasca ca nu se stie cand se darama stadionul ala...

trebuie sa ne ataci in toate posturile??:jerk: :jerk:

delaparis
25th December 2006, 21:48
Parazitu'1919 si CFR1907 sunteti off-topic ...

aici se vorbeste despre "Unde va castiga ... pardon juca Dinamo CL" ... :D

vlad1607
25th December 2006, 22:00
O sa castige CL in vis...o sa joace pe un stadion de vis :D

mai e mult pana departe si pana la vara asa ca RELAX :)

FORZA CAINII ! FORZA U CLUJ !

Elphax
26th December 2006, 10:14
de vis adica in ghencea sau in spania? :D

eu cred ca totusi vor juca in tara...

SORENSEN
26th December 2006, 11:29
Pai nu e nici el omologat , tot complexul e cam o ruina . In afara gazonului cu tot ce are sub el , restul e de Romania...Ca sa indeplineasca niste conditii minime de CL , trebuie sa se investeasca milioane de E , dar de cine ? Stadionul nu al unui club ci al primariei care si-a manifestat intentia de a investi 150.000.000 E in acest stadion care va avea 55.000 de locuri si va fi numai de fotbal (+rugby eventual) + in al doilea , alaturat , de atletism , de 15.000 de locuri . Dar de la intentie pana la concretizarea acestor proiecte e cale lunga , iar ca sa vedem noul stadion de fotbal vom astepta probabil noul deceniu .

Deja s-au demarat negocierile pt noul stadion national...au ramas 2 companii care una a propus 2 variante ..si alta cu o varianta ...costul este intre 130 si 145 mil euro pt un stadion de 55 000 de locuri ...pretul include daramarea acestuia si ridicarea celui nou...pretul nu include si stadionul mai mic de 15000 pt atletism.

Dar termenele propuse sunt lungi adica minim 29 de luni de la momentul inceperii lucrarilor ...de fapt normale pt o lucrare dea asa amploare...
Propabil mai de vreme de vara 2007 nu vor incepe lucrarile si mai devreme de toamna 2009 nu se vor termina.

Luis Garcia10
26th December 2006, 12:54
N-am nimic de spus decat COME ON LIVERPOOL! ( cunoscatorii stiu de ce ;) )

caine19
26th December 2006, 12:55
Eu sunt in proportie de 90% sigur ca Dinamo nu va juca in grupele CL. Si daca ar juca eu le recomand sa joace pe Moina, ca au multi fani pe acolo... dar sa se grabeasca ca nu se stie cand se darama stadionul ala...
__________________
http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img220.imageshack.us/img220/9656/coregrafiecfrcp5.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png

maghiare taci din gura ca voi aveti stadion de 2 bani... Tocmai tu te-ai gasit??:happy :happy

Comanda gruia? deja ati uitat ce v-am facut in tur in oras??
Am prieteni care au colectii de fulare cu cfr dupa acel meci;) ... ultrasule:happy

SAMM
26th December 2006, 18:02
nu cred ca o sa joace dinamo in ucl

se previzioneaza Arsenal castigatoarea UCL, tur 3 preliminar de care dinamo nu ar trece nici in 100 de ani

degeaba trag toti arbitrii pt ei dak ei n-au nicio valoare in Europa

in UCL doar Steaua poate juca cu demnitate

si dak o sa aiba si ei noroc cu furaciunile din campionat sa joace in UCL probabil o sa joace in kazakstan ca doar acolo ar fi acceptati

caine19
26th December 2006, 18:59
FURACIUNI?:jerk:

Voi cum ati castigat ma anu trecum campionatul?:mda: Hotii striga hotii...

Vand vise
26th December 2006, 19:07
in Ghencea =))

starsteel
26th December 2006, 19:11
Am completat pollul cu optiunea "nu va juca" se pare ca sunt destui care cred in aceasta versiune.

YoYoyOi
26th December 2006, 19:14
puteai foarte bine sa scoti pollul....chiar sa stergi threadul.
Ca presupunand ca va ajunge in CL sigur nu joaca...doar face act de prezenta:lol:

Ulysses
26th December 2006, 22:01
dinamo nu va juca in ucl . va juca tur 3 preliminar si se va face de ras ca de obicei in europa !

Elphax
26th December 2006, 23:41
nu fi tu asa sigur

delaparis
26th December 2006, 23:51
...doar face act de prezenta:lol:

Mai aici se vorbeste de Dinamo ... nu de ... :happy ... cei care fac "act de prezenta" :cool:


Am completat pollul cu optiunea "nu va juca" se pare ca sunt destui care cred in aceasta versiune.

Borcea , Turcu , MM, Gigi , ... si noi "astia" .... :D


in Ghencea =))
:o:

Ai vrea tu sa vezi o semifinala CL ... :D

YoYoyOi
27th December 2006, 01:31
Parizianul a terminat rezerva de vin a Frantei si baga din top p'acilea:lol:

semifinala?!?!? semifinala CL?!?!?!? vezi ca ai gresit threadul, ala cu jocul-concurs FIFA 2007, e in alta parte:P

delaparis
27th December 2006, 01:38
Psst ... te-ai trezit ? :D

CL adica CCE ... ma rog ... ceva aproape ... in '84 :P .. iar jjmihai vrea sa vada Dinamo jucand in CL nu ce a vazut pana acum in Ghencea ... :D


PS. nu am teminat inca ... :P mai am pentru inca 5 luni :drak:

Apropos poate joaca pe PdP ca sa fac si eu poze cu o echipa mare :D

YoYoyOi
27th December 2006, 01:41
Joaca Steaua pe PdP?:o:
Sa iti iei bilet din timp ;)

delaparis
27th December 2006, 01:42
Steaua pe PdP ? :happy ...
prefixul ... prefixul /hello :happy

YoYoyOi
27th December 2006, 01:56
Asteapta si tu putintel, ca acum jucatorii Stelei sunt in vacanta de iarna...in curand poti sa-ti vezi idolii de aproape in ceva meci de UEFA sau CL pe care-l va juca Steaua acolo:ok:

delaparis
27th December 2006, 02:35
Jucatorii Stelei ? ... :rolleyes: pai sunt in vacanta inca din septembrie ...fara "s" mare pentru ca nu merita acel "S" din trecut :rolleyes:
Steaua cu "S" mare o merita doar cei care jucau cu adevarat in CL ... adic CCE :D ... azi se discuta unde va juca Dinamo semifinala CL , nu altceva :D
:happy


PS. acum sa nu ma intelegi gresit ... si Steaua are dreptul sa joace turul trei prelimnar :D

lucian_iasi
27th December 2006, 09:26
Daca dinamo va juca in strainatate meciurile de acasa din CL va face romania de ras..:ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Elphax
27th December 2006, 09:44
oricum o face de ras de cateva zeci de ani...

Rossi
27th December 2006, 09:47
Unde va juca Dinamo ... Uefa / CL


1. Modernizarea pana in vara a stadionului Stefan Cel Mare ...
2. Sau putem investi cateva sutemii de mii de euro in Lia Manoliu ...
3. Ultima dar si cea mai proasta varianta .... sa jucam in alta tara ...

dar toate aceste 3 solutii , sunt temporare ....
in 2 ani , maxim 3 ... trebuie construit un ALT STADION .... FARA PISTA ... 30.000 de LOCURI

Ministerul de Interne ar trebui sa concesioneze arena actionarilor de la FC Dinamo
Cred ca e singura solutie

stelistii de ce sunt asa tari in gura ? le-a construit cumva ciobanul stadion de CL ?!
sa nu uitam ... STADIONUL GHENCEA E FACUT DE CEAUSESCU ... SI REVOPSIT DE JiJi

Bumbescu
27th December 2006, 10:03
Cred ca cel mai bine ar fi pe stadionul unei surate sovietice:D(Kiev, Minsk, Tbilisi), nici nu si-ar da seama adversarii de diferenta, mai ales ca peste tot ar fi "frumosul" "D" scris de mana, mare pacat ca ati renuntat la el.

caine19
27th December 2006, 12:58
oricum o face de ras de cateva zeci de ani...

noroc cuvoi... care ne faceti cunoscuti peste hotare...

O echipa ce zace in serie C, singura ca .........(stim noi cine)

poli AEK timisoara- o echipa infiintata acum 3 ani(cred) fara nici o calificare in cupele europene,cu nici o clasare pe podium in campionat.

CUM ITI PERMITI SA ZICI CA FACM ROMANIA DE RAS CAND VOI NU ATI DISPUTAT IN ISTORIA VOASTRA DE 3 ANI UN MECI IN CUPELE EUROPENE:jerk: ???

FRUSTRAREA ASTA....

YoYoyOi
27th December 2006, 13:02
PAi tocmai asta e ca ei n-au disputat nici un meci in cupele europene, deci nu aveau cum sa ne faca de rusine. In schimb altii au mai avut tentative de meciuri prin preliminariile cupelor europene si ne-au facut de rusine:rolleyes:

Toshiro
27th December 2006, 13:22
...trebuie construit un ALT STADION .... FARA PISTA ... 30.000 de LOCURI
Pai, daca acu', la un stadion de 15 000 de locuri, abia de se umple jum'ate...

... STADIONUL GHENCEA E FACUT DE CEAUSESCU ... Presupun ca stadionul "Dinamo" e facut de disidenti...

Si mai traznita e ideea de a juca in Spania. Nu de alta, dar numarul romanilor care vor veni la meci va fi mult sub acela de la meciurile Stelei. Prietenii stiu de ce...:yeah:

danpuric78
31st December 2006, 01:48
nu cred ca o sa joace dinamo in ucl

se previzioneaza Arsenal castigatoarea UCL, tur 3 preliminar de care dinamo nu ar trece nici in 100 de ani

degeaba trag toti arbitrii pt ei dak ei n-au nicio valoare in Europa

in UCL doar Steaua poate juca cu demnitate

si dak o sa aiba si ei noroc cu furaciunile din campionat sa joace in UCL probabil o sa joace in kazakstan ca doar acolo ar fi acceptati

SAMM, frate calmeaza-te
Dinamo va juca acasa in Stefan cel Mare meciurile de CL.
Eu in locul tau mi-as face griji. In cativa ani stadionul din Ghencea nu va mai putea fi omologat nici pentru divizia C. Ciobanul va fi la puscarie si nu o sa mai aiba cine sa-si faca campanie electorala cu vopsiri de stadioane. :happy :happy

Hard
31st December 2006, 02:27
puric,ce vis urat ai avut:happy
Nu va puneti cu Becaaaaali :ras-plans:

dinamo va juca,daca va juca,meciurile din CL in strainatate,este un castig financiar pt dinamo.:D

Ulysses
31st December 2006, 11:40
SAMM, frate calmeaza-te
Dinamo va juca acasa in Stefan cel Mare meciurile de CL.
Eu in locul tau mi-as face griji. In cativa ani stadionul din Ghencea nu va mai putea fi omologat nici pentru divizia C. Ciobanul va fi la puscarie si nu o sa mai aiba cine sa-si faca campanie electorala cu vopsiri de stadioane. :happy :happy

puricosule esti sigur ca dinamo va juca in cl?:no:

Paul
31st December 2006, 12:37
vor juca la Sofia pe Vasili Levsky ;)

starsteel
31st December 2006, 12:44
Dinamovistii vor intra pe stadion sau se vor fugari cu castravetii pe langa stadion? :happy

the lion king
31st December 2006, 13:00
ce rusine!!!ajungem sa jucam la bulgari.....vai de aderarea noastra!!!!:headbang:

Vand vise
31st December 2006, 16:17
Psst ... te-ai trezit ? :D

CL adica CCE ... ma rog ... ceva aproape ... in '84 :P .. iar jjmihai vrea sa vada Dinamo jucand in CL nu ce a vazut pana acum in Ghencea ... :D


PS. nu am teminat inca ... :P mai am pentru inca 5 luni :drak:

Apropos poate joaca pe PdP ca sa fac si eu poze cu o echipa mare :D
in Ghencea...niciodata :) ..
dinamo nu castiga campionatul :)

Laur_Farul
1st January 2007, 01:11
Daca Dinamo joaca in Ghencea :rolling: imi dau seama ce scandal face Becali :rolling: ! Eu zic ca va juca pe Lia Manoliu :ok: !

Darth Revan
1st January 2007, 01:20
Cred ca o sa joace afara,in Spania,cel mai probabil la Espanyol.Sunt multi romani pe acolo,s-a vazut la meciul de la Madrid.Dar nicaieri nu este ca acasa. Nici n-au intrat in Liga Campionilor si deja s-au facut de ras!Oricum o sa se faca de ras si prin rezultate.Pacat!

Hipgnosis
2nd January 2007, 16:24
Variante sunt multe. Una e clar exclusa: Ghencea. In Templul Fotbalului Romanesc blatistii sunt in cel mai rau caz oaspeti, niciodata gazde :ok:

fanatic88
2nd January 2007, 18:48
cu siguranta ghencea este exclus !conducatorii lui dinamo vor face tot posibilul sa joaca in stefan cel mare

Hipgnosis
2nd January 2007, 19:05
Ar fi o jignire atat pt. Steaua cat si pt Dinamo aceasta varianta.
Niciunei parti nu i-ar pica bine.

STEAUA-MANIA
5th January 2007, 17:42
UEFA strânge Dinamo cu ușa

Echipa Dinamo București va fi obligată să joace în Liga Campionilor pe "Ghencea", dacă până în iunie arena din Ștefan cel Mare nu va fi reconstruită, transmite Jurnalul TVR.

Stadionul Stelei este singurul care respectă normele, iar UEFA nu agrează mutarea partidelor în altă țară, așa cum sugerase acționarul dinamovist Vasile Turcu.

"Administrația UEFA acordă o mare importanță faptului ca echipele să joace meciurile de acasă în țările lor de origine", se arată într-o recomandare a forului european.
http://tvr.ro/stiri-tvr/sport/index.php
Uefa nu stie ce vorbeste...:)) in plus,s-au mai jucat meciuri in afara tarii,vezi maccabi haifa care a jucat in cipru:ok: daca ne impune sa-i lasam sa joace pe ghencea...o sa iasa un scandal cum nu s-a mai vazut.. http://youtube.com/watch?v=qQpXw2dg3ts ceva de genul....

Paul
5th January 2007, 18:09
Daca Dinamo joaca in Ghencea :rolling: imi dau seama ce scandal face Becali :rolling: ! Eu zic ca va juca pe Lia Manoliu :ok: !

Becali care ? Giovanni sau Victor?
Gigi nu are de ce sa faca , fiindca doar Gigi poate sa permita lu Dinamo sa joace in Ghencea :ok:


UEFA strânge Dinamo cu ușa

Echipa Dinamo București va fi obligată să joace în Liga Campionilor pe "Ghencea", dacă până în iunie arena din Ștefan cel Mare nu va fi reconstruită, transmite Jurnalul TVR.

Stadionul Stelei este singurul care respectă normele, iar UEFA nu agrează mutarea partidelor în altă țară, așa cum sugerase acționarul dinamovist Vasile Turcu.

"Administrația UEFA acordă o mare importanță faptului ca echipele să joace meciurile de acasă în țările lor de origine", se arată într-o recomandare a forului european.
http://tvr.ro/stiri-tvr/sport/index.php
Uefa nu stie ce vorbeste...:)) in plus,s-au mai jucat meciuri in afara tarii,vezi maccabi haifa care a jucat in cipru:ok: daca ne impune sa-i lasam sa joace pe ghencea...o sa iasa un scandal cum nu s-a mai vazut.. http://youtube.com/watch?v=qQpXw2dg3ts ceva de genul....


UEFA in cel mai rau caz RECOMANDA, SUGEREAZA , PROPUNE.

Ce parere ai daca UEFA te obliga pe tine STEAUA-MANIA , sa ma primesti pe mine Paul , la tine in casa (unde esti proprietar) , sa ma cazezi 2 luni si evident in fiecare dimineata sa am cafeaua calda , si sa`mi dai si 50 RON de cheltuiala pe zi. In plus imi platesti factua la Orange. Ca asa a zis UEFA.

In plus fie vorba intre noi ...ok UEFA sugereaza ca Dinamo sa joace in Ghencea.
Da parca era vorba ca Dinamo le ofera spaniolilor jumate din banii de bilete.
Eh , io unu ca si stelist , nu as fi deranjat daca Dinamo vine pe Ghencea , si varsa in contul Stelei vre`o 2 milioane de dolari din bilete.

Dar ... sa ne imaginam ceva.
Steaua si DInamo joaca ambele in Liga. Ok,fiindca vor alterna saptamanal (o saptamana joaca Steaua akas, una DInamo).

Dar Steaua in UEFA si Dinamo in Liga. Ambele avand meci acasa in aceeasi saptamana. Stii bine...antrenament oficial , conferinte de presa.
Sa ne punem noi carpa ca Dinamo are activitati oficiale in Liga ... Sa fim seriosi.

Totul se rezuma la vointa noastra. Eu unul pentru 1.5M - 2 M i-as accepta pe catei pe Ghencea.

Oricum am mai citit pe ceva site`uri dinamoviste parerile dinamovistilor despre problema: ei sustin ca e infinit mai rusinos pentru ei sa joace in strainatate decat sa joace pe Ghencea ...


Pe mine altceva ma deranjeaza. Ei nu investesc nici un leu. Totii banii ii baga in blaturi , arbitrii si jucatori. N`au auzit sa fi bagat vre`un cent in vre`un stadion ... Dinamo , Lia Manoliu , Ghencea, Cotroceni , Piatra Neamt. Sa investeasca domne`, sa vina UEFA sa`i refuze cu stadionul in care au investit si zicem ok...haideti la noi. Dar asa... numa dau din gura, fac proiecte si toti banii merg in diverse activitati...

STEAUA-MANIA
5th January 2007, 18:27
Sa joace la piatra neamt..si asa sunt tovarasi cu pinalti...se stie meciul blat intre cele 2 "specialiste" de meciuri aranjate.
Din motive de securitate nu s-ar putea desfasura un meci pe Ghencea....se stie cum se merge la un meci STEAUA-dinamo si vice-versa...uefa sa le recomande la barcelona sa joace un meci oficial pe stadionul lui real madrid si invers..sa vad ce o sa iasa.
PS daca dinamo nu-i este acceptat stadion(vorba vine stadion) sa vezi cum mitica si mafiotul no1.minci-nasu sandu or sa faca "campanie" sa joace dinamo pe STEAUA...:happy

Mario Di Lazi
5th January 2007, 18:30
Nu prea dormiti noapte de grija lui Dinamo ? ... :D

Ulysses
5th January 2007, 19:01
am o intrebare ! va juca dinamo in grupele ligii???? 1. tre' sa castige campionatul si inca nu mi-e clar ( daca a terminat borcea $ , ca numa' lu' corpodean am auzit ca i-a dat 30.000 $???) si 2. daca va castiga ucl o echipa care nu iese campioana in tara ei???? (dinamo joaca tur preliminar si 100% se face de kko ca de obicei cu o echipa mai buna in europa) asa ca va rog sa va repliati un pic dragi dinamovisti ca inca nu ati sarit gardul si deja strigati hop! :ok: :ok: :ok:

SAMM
5th January 2007, 19:05
se pare ca generalii MAI au mai primit niste butelii, ca se aude ca lucreaza tare sa faca stadion pt militieni la vara

Paul
5th January 2007, 19:56
Sa joace la piatra neamt..si asa sunt tovarasi cu pinalti...se stie meciul blat intre cele 2 "specialiste" de meciuri aranjate.
Din motive de securitate nu s-ar putea desfasura un meci pe Ghencea....se stie cum se merge la un meci STEAUA-dinamo si vice-versa...uefa sa le recomande la barcelona sa joace un meci oficial pe stadionul lui real madrid si invers..sa vad ce o sa iasa.
PS daca dinamo nu-i este acceptat stadion(vorba vine stadion) sa vezi cum mitica si mafiotul no1.minci-nasu sandu or sa faca "campanie" sa joace dinamo pe STEAUA...:happy

Nu joaca bre nici la Piatra Neamt.
Pai trebe 2.000.000 E , din capul locului pentru niste amanunte cum ar fi tabela , sali de conferinta de presa cu anumita suprafata, tot felul de incaperi utilate cu stiu eu ce , tot felul de bannere si pancarde, facilitati pentru presa / handicapati / fanii oaspetilor , etc.
Iti spun ca am fost acreditat ca ziarist la Steaua - Lyon. Avand agatat de gat un ecoson "Writen Press Area" ma puteam plimba prin tot stadionul. Si slava Domnului ca am luat la pas tot amplasamentul ala ...si ce vezi acolo te sperii. Ceea ce se vede la suprafata (gazon si tabela) zic ca e maxim jumate din ce s-a investit. Cine vede parcarea din spatele tribunei oficiale, carul de reportaj , cabinele de transmisie, crasma (exact ca un bar, lipseau bauturile alcoolice ;) , cabinele delegatilor UEFA (ofiterii de presa UEFA , etc). In afara de toalete , toate amplasamentele de mai sus aveau sigla uefa champions league pe ele.
Deci ca sa faci investitiile astea in stadionul altuia...mare prostie.

Repet astea sunt amanuntele. Ca mai sunt si chestiunile majore cum ar fi : gazon, parcare , tribuna acoperita (minim 33%) ...

Paul
5th January 2007, 19:59
se pare ca generalii MAI au mai primit niste butelii, ca se aude ca lucreaza tare sa faca stadion pt militieni la vara

daca era PSD la putere deja aveau stadion mai meserias ca si Ghencea :evil:

Noroc ca generalii MAI nu mai sunt cine erau pe vremuri , si exista un ministru Blaga care are alte prioritati decat pricajitul lor de stadion.

Oricum Champions League pe Dinamo se vede mai rau ca la TV.
Noroc cu tabela (daca o vor avea) ca altfel o sa dea telefoane sa afle cine si cum a/au dat golul/golurile.

razwan_vs
5th January 2007, 20:14
o sa joace la craiova :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Cristian
5th January 2007, 20:15
La Namoloasa :D

nr.zece
5th January 2007, 20:17
Doamne ajuta, ii asteptam

TaciAcolo
5th January 2007, 20:19
in ghencea :ok: ar fi mult prea idioti sa nu isi joace meciurile in Romania

nr.zece
5th January 2007, 20:21
de ce? ei sunt obisnuiti fara spectatori

Paul
5th January 2007, 20:21
cu atatia olteni in echipa se vor simtii ca acasa :D
Numa bine ii readuc pe Plesan si Grigorie :D

nr.zece
5th January 2007, 20:31
asta doream si noi
sa stea in cantonament in Lunca Jiului si niculescu sa le faca turul orasului :)

lucian_iasi
5th January 2007, 23:05
UEFA obliga Dinamo sa isi joace meciurile din Liga Campionilor in Romania!


Conducatorii lui Dinamo sunt pusi intr-o situatie inedita: au afirmat ca si-ar dori ca ros-albii sa dispute partidele din grupele Champions League de pe teren propriu in Spania sau Italia, insa cei de la UEFA nu ii lasa! Desi stadionul Dinamo nu se ridica la standardele impuse de forul continental, ros-albii vor fi nevoiti sa isi dispute meciurile din Liga Campionilor in Romania. Variantele sunt stadionul Ghencea si stadionul din Piatra Neamt.

Hipgnosis
5th January 2007, 23:31
Desi stelist, am o mare bucurie ca dinamo va juca in liga :rolling:
Jumatate din banii pe bilete vor reveni Stelei.
Adica cateva zeci de mii de euro :rolling:

STEAUA-MANIA
5th January 2007, 23:49
Desi stelist, am o mare bucurie ca dinamo va juca in liga :rolling:
Jumatate din banii pe bilete vor reveni Stelei.
Adica cateva zeci de mii de euro :rolling:
De ce,ai impresia ca se vor vinde bilete in Ghencea?!:happy Se vor vinde la asa-zis-ul stadion al lui dinamo..si ca sa nu cumpere STELISTI,vor face test de cunostinte canine:happy Cei de la uefa nu stiu ce inseamna un meci,o deplasare pe STEAUA sau la dinamo....

Paul
6th January 2007, 13:59
Desi stelist, am o mare bucurie ca dinamo va juca in liga :rolling:
Jumatate din banii pe bilete vor reveni Stelei.
Adica cateva zeci de mii de euro :rolling:

poate chiar si fabuloasa suma de 100.000

whitewildstuff
6th January 2007, 15:05
Fabuloasa suma va intra probabil in conturile apararii patriei,ca stadionul le apartine,nu???Cu ce dracu platesc atatia sergenti ???JIJI stie!

delaparis
6th January 2007, 20:39
"Dinamo Bucuresti nu va putea juca meciurile din grupele Champions League considerate pe teren propriu intr-o alta tara. UEFA a informat clubul din Stefan cel Mare sa incheie lucrarile la stadion pana in vara, altfel Dinamo va fi nevoita sa joace aceste partide pe Ghencea sau la Paitra Neamt, singurele stadione omologate pentru o asemenea competitie. "

onlinesport
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/dinamo/12539/dinamo-e-obligata-sa-joace-meciurile-din-champions-league-in-romania.htm


Daca doriti sa comentati situatia clubului Dinamo in legatura cu eventuala participare in CL 2007-2008 o puteti face aici ...

starsteel
6th January 2007, 21:08
Comandantul clubului Dinamo (ce bine suna :P ) M. Popescu a anuntat ca cerintele pt. a juca in UCL vor fi indeplinite 90%. Numai un copil poate crede asa ceva probabil se vor milogi la UEFA in spiritul specific romanesc mizand pe vorba 100% nationala "lasa ca merge si asa". Din mila pt. niste prapaditi estici probabil cei de la UEFA vor accepta si astfel cea mai tare arena din UCL ar putea fi stadionul Dinamo.
P.S. Asta cu stadionul din Piatra Neamt e o vrajeala, daca Ceahlaul are stadion care corespunde cerintelor din UCL atunci stadionul Otelul e asemanator cu Santiago Bernabeu.

Ulysses
6th January 2007, 21:27
Fabuloasa suma va intra probabil in conturile apararii patriei,ca stadionul le apartine,nu???Cu ce dracu platesc atatia sergenti ???JIJI stie!

dinamo nu va juca NICIODATA in ghencea pe post de gazda! :rosu:

Ulysses
6th January 2007, 21:31
sa joace la urziceni :ok:

m8k
6th January 2007, 21:46
....pe unde apuca!:D

Cra10veanu
6th January 2007, 21:48
poate se desfiinteaza pana la anu si nu mai joaca deloc.

Cra10veanu
6th January 2007, 21:52
cel mai hulit club din romania va ajunge sa joace in CL si n-au nici stadion, batjocura de echipa.

nr.zece
6th January 2007, 21:55
la cati bani s-au "produs" prin groapa puteau avea un old traford pana acum
vor juca pe manoliu

aLEX_U_1919
6th January 2007, 22:08
Poate termina pe locul 3 :D

http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)

Liviu
6th January 2007, 22:09
Fabuloasa suma va intra probabil in conturile apararii patriei,ca stadionul le apartine,nu???
Depinde ce scrie in contractul Stelei cu MApN . In mod normal , numai Steaua hotaraste cine joaca pe acel stadion si poate permite altor echipe sa joace in Ghencea , contracost , fara acordul ministerului , nu si invers . Cel mai bun exemplu e nationala , care a dat vreun ban ministerului la meciul cu Belarus ? Nu , a dat Stelei .

Piatra-Neamt...de dragul vremurilor bune...

Paul
6th January 2007, 22:44
Fabuloasa suma va intra probabil in conturile apararii patriei,ca stadionul le apartine,nu???Cu ce dracu platesc atatia sergenti ???JIJI stie!

Steaua plateste chirie MApN pentru folosinta deplina.
Deci Steaua poate sa`l inchirieze altciva sa sustina concerte de ex. si Steaua ia banii.

Paul
6th January 2007, 22:46
la cati bani s-au "produs" prin groapa puteau avea un old traford pana acum
vor juca pe manoliu
crezi ca`s prosti sa investeasca ei in Lia Manoliu cand el face Ministeru de Interne (asa numitii "proprietarii bazei " cum zice Turcu Vasile prin declaratii...) stadion lor.

tchibos
6th January 2007, 22:46
depinde de clauzele contractuale Paul.. pot exista clauze prin care subinchirierea sa nu fie posibila sau sa fie posibila in anumite conditii

YoYoyOi
6th January 2007, 23:57
DAca a fost posibila inchirierea la FRF pt meciurile nationalei, e posibila si pt Dinamo. N-are nici o treaba ministerul.

Dar sper sa joace la Piatra Neamt....ca zicea Turca zilele astea ca spera sa termina nemtenii lucrarile mai repede acolo sa poate juca.
De toata jena echipa asta :no:

Sasuke Uchiha
7th January 2007, 02:21
va juca pe stefan cel mare... in cupa uefa :D

YoYoyOi
7th January 2007, 02:28
asa da /hello

Ulysses
7th January 2007, 09:56
cel mai hulit club din romania va ajunge sa joace in CL si n-au nici stadion, batjocura de echipa.

stai sa vedem daca va juca.in rest, de acord cu tine!:ok:

SORENSEN
7th January 2007, 12:27
EU merg pe mana lui Borcea..Afganistan :evil:

Kainsashiki
7th January 2007, 14:10
“Club din România, caut stadion!”



PREFERINTA Stadionul din “Stefan cel Mare” este prima optiune în rândul actionarilor, jucatorilor si al suporterilor dinamovisti pentru meciurile din Liga Campionilor

Vine si ghanezul Habib?

IPOTEZA UEFA a anuntat faptul ca nicio echipa care evolueaza în Liga Campionilor nu poate juca pe un stadion aflat pe teritoriul altui stat decât cu o dispensa

Gruparea din “Stefan cel Mare” are emotii din ce în ce mai mari în privinta locului de disputare a meciurilor din Liga Campionilor.

Pe 15 ianuarie, atunci când o comisie a UEFA va sosi în tara pentru o inspectie detaliata a arenei alb-rosii, “câinii” vor sti în ce directie sa se îndrepte. “Sunt sanse destul de mari ca raspunsul sa le fie favorabil dinamovistilor, dar cred ca stadionul lor nu va îndeplini toate cerintele. Chiar si în aceste conditii, UEFA le-ar putea da OK-ul!”, a spus Viorel Duru, presedintele Comisiei de Licentiere si Omologare a Stadioanelor din cadrul FRF. Daca Dinamo va fi totusi nevoita sa ia în calcul varianta de a evolua pe o arena din afara României, echipa lui Rednic ar fi deschizatoare de drumuri. “Niciodata în istoria Ligii Campionilor un club nu a mai jucat în strainatate din cauza ca nu are un stadion care sa îndeplineasca cerintele UEFA! S-a mai întâmplat ca o echipa sa se mute în alta tara doar din motive politice!”, a adaugat Duru.

Desi sunt sanse reale ca alb-rosiii sa evolueze pe propriul teren în grupele Ligii Campionilor, UEFA nu va mai fi la fel de îngaduitoare în cazul partidelor din optimi. “Daca Dinamo trece de grupe, atunci apare o problema. Nu are cum sa mai joace în «Stefan cel Mare», pentru ca vor creste interesul si pretentiile din partea publicului si a presei”, a afirmat Viorel Duru. In acest caz, Borcea si compania se vor reorienta. Optiunile din tara sunt Ghencea, “Lia Manoliu” si arena din Piatra-Neamt. Cu toate acestea, se poate obtine o dispensa din partea UEFA pentru ca Dinamo sa activeze pe un stadion din afara granitelor tarii, însa acest fapt necesita foarte mult timp.

Care sunt cerintele UEFA?

• parcare de minimum 10% din numarul de locuri
• teren de 60/118 m
• gazonul trebuie sa aiba încalzire, drenaj
• vestiare de anumite dimensiuni si cu anumite facilitati
• stadion acoperit în proportie de o treime, nocturna de minimum 1.400 de lucsi
• evacuare rapida în caz de necesitate
• 5 toalete pentru barbati si 5 pentru femei la fiecare 1.000 de spectatori
• sector al presei strict delimitat (minimum 150 de locuri) si cu facilitati corespunzatoare
• conditii drastice de securitate
• sistem de supraveghere video

Variantele lui Dinamo pentru Champions League

“Stefan cel Mare” - 50%

Varianta ideala pentru Dinamo, dar în prezent nu îndeplineste conditiile UEFA. Forul european
ar putea totusi omologa arena “câinilor”, dar doar pentru faza grupelor



Piatra-Neamt - 20%

Arena Ceahlaului va fi omologata, cel mai probabil, pe 19 ianuarie, când va fi inspectata de o comisie a UEFA. Stadionul va gazdui partida România - Luxemburg din 28 martie


“Lia Manoliu“ - 15%

Arena trebuia sa fie demolata pentru modernizari, dar proiectul primariei nu a fost pornit. Ar avea avantajul capacitatii de 55.000 de locuri, ceea ce ar conduce la încasari mai mari din vânzarea de bilete



Espanyol - 5%

Desi managerul sportiv Florin Raducioiu are relatii la Barcelona si conteaza pe suporterii români din Spania, dinamovistii nici nu vor sa auda de aceasta varianta



Ghencea - 10%

Stadionul Stelei este singurul omologat, însa rivalitatea istorica dintre cele doua cluburi reprezinta o piedica imensa

coz_inter
7th January 2007, 15:11
cu sigurantza dinamo nu va juca in champions ligue in proportzie de 50%

starsteel
7th January 2007, 18:56
Au curs minciunile ********o-dinamoviste la stiri, sa scriu cateva perle....se va mari capacitatea cu 7-8.000 de locuri, tribunele vor fi acoperite parca 30%, se vor face 400 locuri de parcare (acum nu cred ca sunt 40), tribuna presei va fi la standard european, tabela va fi similara cu cea de la Atena sau Sidney. Asa se mintea si inainte de '89.....asta stiu asta fac adica DEZINFORMARE.

starsteel
7th January 2007, 20:00
Pt. dinamovistii nostalgici sa marim o poza ca la anul in Stefan cel Mare va fi un stadion impresionant....:D

http://img163.imageshack.us/img163/3953/dinamotmpc2.jpg (http://imageshack.us)

Paul
7th January 2007, 20:42
Au curs minciunile ********o-dinamoviste la stiri, sa scriu cateva perle....se va mari capacitatea cu 7-8.000 de locuri, tribunele vor fi acoperite parca 30%, se vor face 400 locuri de parcare (acum nu cred ca sunt 40), tribuna presei va fi la standard european, tabela va fi similara cu cea de la Atena sau Sidney. Asa se mintea si inainte de '89.....asta stiu asta fac adica DEZINFORMARE.
n`au decat sa`si faca , da sa faca Borcea & Co. si NU STATUL ROMAN

Asa de ce nu ar face statul roman macar 50 de stadioane la standarde europene...cate unul in fiecare resedinta de judet

Ulysses
7th January 2007, 22:08
n`au decat sa`si faca , da sa faca Borcea & Co. si NU STATUL ROMAN

Asa de ce nu ar face statul roman macar 50 de stadioane la standarde europene...cate unul in fiecare resedinta de judet

corect! paulica ia poza lui carlos de acolo ca azi si-a reziliat contractul.:ok:

crissis
7th January 2007, 23:53
Cred ca vor juca la Bucuresti pe Lia Manoliu

kgulatu
8th January 2007, 00:04
poate ai ajuta militia sa mai faca si eu un vestiar nou ca si asa is 8 si toti prosti acolo in frunte cu borcea si toti pusi la un loc nu fac nici un sfert din gigi.adunatura de buretari:headbang:

mblue
8th January 2007, 12:57
UEFA strânge Dinamo cu ușa

Echipa Dinamo București va fi obligată să joace în Liga Campionilor pe "Ghencea", dacă până în iunie arena din Ștefan cel Mare nu va fi reconstruită, transmite Jurnalul TVR.

Stadionul Stelei este singurul care respectă normele, iar UEFA nu agrează mutarea partidelor în altă țară, așa cum sugerase acționarul dinamovist Vasile Turcu.

"Administrația UEFA acordă o mare importanță faptului ca echipele să joace meciurile de acasă în țările lor de origine", se arată într-o recomandare a forului european.
http://tvr.ro/stiri-tvr/sport/index.php
Uefa nu stie ce vorbeste...:)) in plus,s-au mai jucat meciuri in afara tarii,vezi maccabi haifa care a jucat in cipru:ok: daca ne impune sa-i lasam sa joace pe ghencea...o sa iasa un scandal cum nu s-a mai vazut.. http://youtube.com/watch?v=qQpXw2dg3ts ceva de genul....

maccabi haifa a jucat in cipru pt ca nu aveau voie sa joace in israel, era o stare conflictuala acolo.

caine19
8th January 2007, 17:44
cu sigurantza dinamo nu va juca in champions ligue in proportzie de 50%

Avertisment:o: :o: !!

isi bate joc de limba romana:headbang: .

Vom juca pe Dinamo sau la Piatra-Neamt . Acolo ne vom simti ca acasa, multi dinamovisti in oras:D

Kainsashiki
8th January 2007, 17:55
multi dinamovisti si in conducerea tehnica acolo :D

starsteel
8th January 2007, 19:19
La Piatra Neamt ne vom simti ca acasa.....Dinamo dixit! /hello
Incercati o localitate unde sa fiti si voi majoritari?......nu aveti sanse incercati undeva la tara insa trebuie sa eliberati satul mai intai de stelisti. :happy

Mario Di Lazi
8th January 2007, 19:24
Unde joaca Dinamo ?
Dinamo joaca toate meciurile pe gazon ... :D

apercele
8th January 2007, 19:27
sa faca chitrosii stadionul dinamo, si sa jucam acasa

YoYoyOi
8th January 2007, 19:29
haha Mario ce amuzant esti:lol: cea mai buna gluma pe ziua de azi :ras-plans:

starsteel
8th January 2007, 19:29
Unde joaca Dinamo ?
Dinamo joaca toate meciurile pe gazon ... :D
Nu chiar toate, unele se joaca in......culise. :D

Mario Di Lazi
8th January 2007, 22:47
In culise ? Pai daca nu avem gazon, nu avem nici culise ... :D
Noi sa fim sanatosi ... :D

georg40
8th January 2007, 23:05
Pe Dinamo. Cu putin efort trebuie sa-si termine lucrarile de modernizare. Altii au ridicat intr-un an un stadion intreg.

Mario Di Lazi
8th January 2007, 23:36
Poate prin alte tari ... la noi este mai greu. Mai ales la Dinamo ...
Cred ca o sa se joace la Piatra Neamt ...

gabi94
9th January 2007, 00:32
Sa fim seriosi ...Dinamo nu va fi in stare sa joace pe propriul stadion nici in 5 ani...la zgarcenia de care dau dovada ''numerosii'' investitorii de care are parte ....daca s-ar face stadionul pe banii altora ...alta ar fi situatia....

apercele
9th January 2007, 00:38
Sa fim seriosi ...Dinamo nu va fi in stare sa joace pe propriul stadion nici in 5 ani...la zgarcenia de care dau dovada ''numerosii'' investitorii de care are parte ....daca s-ar face stadionul pe banii altora ...alta ar fi situatia....

trist, dar adevarat...

Rossi
9th January 2007, 05:35
Sa fim seriosi ...Dinamo nu va fi in stare sa joace pe propriul stadion nici in 5 ani...la zgarcenia de care dau dovada ''numerosii'' investitorii de care are parte ....daca s-ar face stadionul pe banii altora ...alta ar fi situatia....


ce stresanti sunteti voi astia care vorbiti doar ca sa va aflati in treaba ....

ce e asa de greu de inteles ?

stadionul este in proprietatea MAI ..nu este in proprietatea lu' FC Dinamo ..
actionarii de la FC Dinamo nu pot sa investeasca in stadion pana ce MAI nu le concesioneaza stadionul ...

crezi ca esti capabil sa intelegi asta ?

ps: nu ne duce noua grija .... ca o sa fie peste 1 an sau 2 ani sau 3 ani ...oricum o sa avem un stadion pe care Galatiul nu-l va avea de acum intr'o suta de ani ....

Toshiro
9th January 2007, 10:26
Ce atata tevatura pentru un singur meci?...:shocked:

aetius
9th January 2007, 13:04
@T(r)o(ll)shiro
care meci? optimea de cl din 2008?

starsteel
9th January 2007, 14:38
Priviti cum va arata stadionul Dinamo in toamna lui 2007 dupa modernizare, tribunele sunt acoperite in culorile clubului, tabela va fi cea mai mare din Europa adica din lume..... singurul lucru posibil ar fi doar scorul de pe tabela. :D

Ulysses
9th January 2007, 17:32
la piatra-neamt la pinalty , amicul masluitor de rezultate! huooooooooooooooo cine se aseamana se aduna!:shocked:

apercele
9th January 2007, 19:29
adevarul ca daca acest campionat este terminat...acum incepem sa vorbim de stadioane, de tabele de marcaj, de gazoane.....ce sa mai vb de fotbal? dupa 13 puncte diferenta (care va fi 20 dupa inca 5 etape)...hai sa discutam de problema locurilor de parcare la stadioane....tribune neacoperite..


:cya: :cya: :cya: :cya: :cya: :cya: :cya: :cya: :cya:

RedStar
9th January 2007, 20:09
ce stresanti sunteti voi astia care vorbiti doar ca sa va aflati in treaba ....

ce e asa de greu de inteles ?

stadionul este in proprietatea MAI ..nu este in proprietatea lu' FC Dinamo ..
actionarii de la FC Dinamo nu pot sa investeasca in stadion pana ce MAI nu le concesioneaza stadionul ...

crezi ca esti capabil sa intelegi asta ?

ps: nu ne duce noua grija .... ca o sa fie peste 1 an sau 2 ani sau 3 ani ...oricum o sa avem un stadion pe care Galatiul nu-l va avea de acum intr'o suta de ani ....

Nu am auzit pe nimeni de la Dinamo ca ar vrea sa concesioneze stadionul. Toti se plang ca nu face MAI-ul stadionul.

starsteel
9th January 2007, 20:28
..... dupa 13 puncte diferenta (care va fi 20 dupa inca 5 etape)...
Eu zic ca vor fi 10 dupa meciul direct.
Cum e corect? "va fi 20" sau "vor fi 10".....evident a 2-a varianta :D

Kainsashiki
9th January 2007, 20:51
adevarul ca daca acest campionat este terminat...acum incepem sa vorbim de stadioane, de tabele de marcaj, de gazoane.....ce sa mai vb de fotbal? dupa 13 puncte diferenta (care va fi 20 dupa inca 5 etape)...hai sa discutam de problema locurilor de parcare la stadioane....tribune neacoperite..




hai apercele lasa forumul..pune mana pe lopata..si treci la munca...:happy tre sa faceti stadionu ala pana la vara :happy

Ulysses
9th January 2007, 21:04
adevarul ca daca acest campionat este terminat...acum incepem sa vorbim de stadioane, de tabele de marcaj, de gazoane.....ce sa mai vb de fotbal? dupa 13 puncte diferenta (care va fi 20 dupa inca 5 etape)...hai sa discutam de problema locurilor de parcare la stadioane....tribune neacoperite..


:cya: :cya: :cya: :cya: :cya: :cya: :cya: :cya: :cya:

apercele, ai scos capul ma? ai mai citit un pic abecedarul? cat despre campionat , nu te grabi ma asa tare,,,:no:

Liviu
9th January 2007, 21:19
...stadionul este in proprietatea MAI ..nu este in proprietatea lu' FC Dinamo ..
actionarii de la FC Dinamo nu pot sa investeasca in stadion pana ce MAI nu le concesioneaza stadionul ...
Uita-te la Jiji , care nici el nu are stadionul concesionat ! Asta insa nu l-a oprit sa investeasca bani multi in stadion , decizie luata inca din toamna lui 2005 , cand Steaua nu era pe "plus" ...

starsteel
9th January 2007, 21:28
Ce comparatie faci si tu....il compari pe Gigi cu 8, 9, 10 actionari de la Dinamo.

apercele
9th January 2007, 21:32
starsteel, la cei 39 de anisori ai tai, e cam trist sa vedem cum tu ai timp sa desenezi noul stadion a lu' Dinamo, cu o tabela dinamo-steaua 0-3...nici liceenii nu fac glumea de astea, cred ca aia prin clasa a V-a, se mai ocupa de "poante" gen starsteel..iar pt paris (care pariez pe orice ca e un elev de clasa a X-a), eu zic sa te mai iei de stadionul dinamo, daca atat de mult de deranjeaza...ce sa mai vorbim de cele 13 puncte diferenta intre I si II, hai sa discutam de stadioane...maine o sa incepem discutii despre echipele de volei feminin dinamo, steaua si rapid...poimaine de polo...fotbalul devine din ce in ce mai neinteresant

sun
10th January 2007, 16:38
nu inteleg optiunea nu va juca. NU are legatura cu subiectul. S-a pornit de la premisa ca Dinamo se califica in grupe, si s-a pus intrebarea unde va juca. Optiunea ca "nu va juca deloc " e inutila

ti-am argumentat starsteel. Daca vrei, facem thread cu "va juca sau nu Dinamo in grupele CL? " Aici , deocamdata , se discuta LOCUL , nu INDEPLINIREA EVENIMENTULUI propriu-zis

starsteel
10th January 2007, 16:52
Nu inteleg de ce excluzi o posibilitate care are totusi sanse sa fie valabila....e evident ca exista 3 mari variante: acasa, oriunde sau deloc.

Ulysses
10th January 2007, 17:51
starsteel, la cei 39 de anisori ai tai, e cam trist sa vedem cum tu ai timp sa desenezi noul stadion a lu' Dinamo, cu o tabela dinamo-steaua 0-3...nici liceenii nu fac glumea de astea, cred ca aia prin clasa a V-a, se mai ocupa de "poante" gen starsteel..iar pt paris (care pariez pe orice ca e un elev de clasa a X-a), eu zic sa te mai iei de stadionul dinamo, daca atat de mult de deranjeaza...ce sa mai vorbim de cele 13 puncte diferenta intre I si II, hai sa discutam de stadioane...maine o sa incepem discutii despre echipele de volei feminin dinamo, steaua si rapid...poimaine de polo...fotbalul devine din ce in ce mai neinteresant

ai pierdut pariul apercele!sunt a 9a! cat despre fotbal hai sa vorbim! de exemplu ce a castigat dinamo in europa? cate titluri are dinamo si cate steaua?cate cupe castigate au cele doua echipe? nu-ti ramane decat asta::headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

apercele
10th January 2007, 19:20
ai pierdut pariul apercele!sunt a 9a! cat despre fotbal hai sa vorbim! de exemplu ce a castigat dinamo in europa? cate titluri are dinamo si cate steaua?cate cupe castigate au cele doua echipe? nu-ti ramane decat asta::headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

deci mai mare jaf ca ultimele 2 campionate "castigate" de voi nu am vazut in viata mea...cu asa campionate, puteti castiga inca 50 la fel...bravo, la mai mare!!!

Ulysses
10th January 2007, 20:26
deci mai mare jaf ca ultimele 2 campionate "castigate" de voi nu am vazut in viata mea...cu asa campionate, puteti castiga inca 50 la fel...bravo, la mai mare!!!

ba ai vazut la dinamo si inca dovedite! cupe si campionate de-a valma cumparate ... si apoi in europa ...:rosu: :headbang: :groggy: :happy :jerk:

Aurel.D
15th January 2007, 20:33
Priviti cum va arata stadionul Dinamo in toamna lui 2007 dupa modernizare, tribunele sunt acoperite in culorile clubului, tabela va fi cea mai mare din Europa adica din lume..... singurul lucru posibil ar fi doar scorul de pe tabela. :D

Multa minte iti mai trebuie....sa stai sa faci un asemenea desen... Cred ca erai fruntas la desene pe asfalt la gradinita....

cip_81
16th January 2007, 00:04
Bravo, starsteel, frumos desen...primesti o ciucalata de la mine, iar cand ne vom intalni, iti voi da un cico. Se vede ca te aprop de 40 de ani (Doamne, iarta-l...ca nu stie ce face).
Pentru linistea ta si a celor 65% (dracu' mai stie care mai este procentul...variaza foarte mult, in functie de rezultatele echipei) de buni romani, Dinamo nu va juca intre cimitire.

starsteel
16th January 2007, 00:41
Poate nu va juca deloc. :drak: :evil:

Bumbescu
16th January 2007, 01:33
Asa ma gandeam si eu, dar la inceput poll-ul nu avea si varianta asta f realista?:D

starsteel
16th January 2007, 02:15
La inceput nu, ulterior da, apoi iar a scos-o cineva. Sigur cel care a scos-o era dinamovist....celalalt garantez ca era stelist. :D

Bumbescu
16th January 2007, 02:19
Pai si cum, isi bat joc de voturile nostre, adica le-am dat in vant?:D

starsteel
16th January 2007, 02:28
Delaparis asta trebuie executat e baiat de treaba insa are un defect.....e dinamovist. :D
Ii acordam 10 ore sa rezolve situatia! :angry:

Bumbescu
16th January 2007, 02:32
5 ore:D, dupa aia il banam:D

delaparis
16th January 2007, 18:21
Situatia s-a rezolvat :ok:

1. Nu stiu cine a scos si mai ales nu stiu ce a scos din poll

2. Dinamo va juca in CL pe teren propriu

:cool:


:happy


PS. habar n-am care e problema aici :confused:

Bumbescu
16th January 2007, 18:23
Problema e ca mai exista si varianta: dinamo NU va juca in CL, varianta votata de f multi si care a disparut din poll, ceea ce deranjeaza f tare:D

delaparis
16th January 2007, 18:32
Pai a explicat sun deja mai sus :o:

Eu credeam ca era o propunere suplimentara nu ca ar fi fost deja optiunea in poll :ok:

Si daca stau sa ma gandesc sun are dreptate :evil: intrebarea e "Unde va juca ..." nu "Va juca in CL si unde ..." :D

Daca vreti punem un thread si despre Steaua de data asta cu optiunea pe care o doriti :D

caine19
16th January 2007, 19:58
stim cu totii ca vom juca in CL:ok: .

Dinamo va juca in Romania:D

superchumbo
16th January 2007, 21:15
poate ca unii ne-au acuzat in toamna ca ne-am fi facut de ras in CL



dar DInamo se face de ras cu 9 luni inainte sa joace .......

Liviu
16th January 2007, 21:24
stim cu totii ca vom juca in CL:ok: .
Asta nu depinde numai de voi chiar daca luati campionatul . Un tur 3 preliminar cu Real Madrid nu v-ar face sa zambiti...

Pana la urma cred ca se va juca pe National . Stadion mare , o sa bage primaria (ca doar nu actionarii de la Dinamo) 1-2 milioane mai ales pentru oficiala , o comisie UEFA "omenita" si gata !

Oricum , dar asta e deja alta discutie , va mai trebuie 2-3 jucatori f buni ca sa puteti spera la locul 3 . Sa nu uitati ca in CL veti fi in urna 4 . Daca va fi cazul .

delaparis
16th January 2007, 21:30
Liviu tu chiar crezi ca Real va juca tur prliminar ? :o:

superchumbo : mai ce prostii au zis aia :D

Liviu
16th January 2007, 21:35
Pai cu Sevilla si Barca pe primele doua locuri...da .;)

georg40
17th January 2007, 12:38
Daca nu va fi gata stadionul din Parcul sportiv Dinamo ,va juca in Ghencea, alt stadion in Bucuresti nefiind omologat.
Steaua si Dinamo au si destui oameni cu cap, care pana la urma se vor intelege.
Si mai exista si latura materiala.

Dennis
17th January 2007, 18:15
Liviu tu chiar crezi ca Real va juca tur prliminar ? :o:

superchumbo : mai ce prostii au zis aia :D

tu deja ma cam scoti din sarite....macar puneti dinamo la echipa favorita sa stim. daca tu crezi ca dinamo e cine stie ce echipa buna, da-mi orice dovada vezi tu sa arate chestia asta, in afara de blaturile din liga lu' mitica..

shi degeaba faci aici pe desteptu ca sunt inca sanse ca dinamo sa piarda locul de champions league shi ii vad atunci cum trec ei de turul preliminar...cred ca asa cum au facut-o de 17 ani incoace....deloc.

apercele
17th January 2007, 18:16
Daca nu va fi gata stadionul din Parcul sportiv Dinamo ,va juca in Ghencea, alt stadion in Bucuresti nefiind omologat.
Steaua si Dinamo au si destui oameni cu cap, care pana la urma se vor intelege.
Si mai exista si latura materiala.

te-as contrazice de 2 ori: oameni cu cap la dinamo/steaua, si latura materiala

aici e vorba si de orgoliu....stelistii nu vor sa se uite la TV cum joaca dinamo in CL pe stadionul lor, iar noi nu vrem sa fim in ghencea de la inceput

crede-ma, suporterii au si ei ceva de zis in aceasta discutie...eu zic ca se va juca ori pe dinamo ori pe fostul 23...in nici un caz in ghencea, veti vedea

georg40
17th January 2007, 18:24
te-as contrazice de 2 ori: oameni cu cap la dinamo/steaua, si latura materiala

aici e vorba si de orgoliu....stelistii nu vor sa se uite la TV cum joaca dinamo in CL pe stadionul lor, iar noi nu vrem sa fim in ghencea de la inceput

crede-ma, suporterii au si ei ceva de zis in aceasta discutie...eu zic ca se va juca ori pe dinamo ori pe fostul 23...in nici un caz in ghencea, veti vedea

Ma rog , jucati unde vreti, dar 23 nu este omologat pentru meciuri in CL. Sigur ca, Dinamo ar fi cel mai indicat, dar daca nu va fi gata ? Piatra Neamt este o alternativa dar nu si pentru suporteri.

In ce priveste "conflictul" ? Se impaca (de voie,de nevoie) turcii cu grecii, de ce nu ar face-o Steaua si Dinamo ? CL nu este campionat...

Bumbescu
17th January 2007, 19:47
te-as contrazice de 2 ori: oameni cu cap la dinamo/steaua, si latura materiala

aici e vorba si de orgoliu....stelistii nu vor sa se uite la TV cum joaca dinamo in CL pe stadionul lor, iar noi nu vrem sa fim in ghencea de la inceput

crede-ma, suporterii au si ei ceva de zis in aceasta discutie...eu zic ca se va juca ori pe dinamo ori pe fostul 23...in nici un caz in ghencea, veti vedea

Si eu tot la fostul 23 ma gandesc, mai ales daca o sa-nceapa demolarea:D

LUCKY_AMARU
17th January 2007, 21:50
GEORG unde ai vazut tu sa se impace turcii cu grecii?????/yo nu prea cred ca exista cuvinte pace in ceea ce-i priveste dimpotriva ...cand aud unu de altu numa lapace nu se gandesc........da ce e razboi intre steaua si dinamo la urma urmei?in afara de cateva declaratii date de porcea turcu si meme nu am prea auzit de ceva mai dur

Sevilla86
17th January 2007, 21:58
in afara de cateva declaratii date de porcea turcu si meme nu am prea auzit de ceva mai dur

Eu am auzit despre mobilizari de forte si planuri de lupta... sper sa nu se ajunga acolo dar avem si noi extremistii nostri. Si ei cu ce vor incerca sa potoleasca spiritele? Cu jandarmi! Si cum noi avem boala si pe jandarmi s-ar putea sa iasa urat.

Alexz
18th January 2007, 10:51
Daca reusesc sa se califice in CL ,eu zic ca nu o sa le fie greu sa scoate 1 milion de euro ca sa isi modernizese propria arena :ok:

TaciAcolo
18th January 2007, 11:05
de unde sa scoata aia bani toti actionarii de acolo sunt ca sugativele :evil: si 1 milion e foarte putin ce sa modernizezi de un milion :)

Alexz
18th January 2007, 11:45
lojele V.I.P -urilor de la fifa ,ma intelegi ? ;)

mai baga si 2-3 folcloriste ca pinalty de la cheahlau si s-a rezolvat treaba :D

georg40
18th January 2007, 17:37
GEORG unde ai vazut tu sa se impace turcii cu grecii?????/yo nu prea cred ca exista cuvinte pace in ceea ce-i priveste dimpotriva ...cand aud unu de altu numa lapace nu se gandesc........da ce e razboi intre steaua si dinamo la urma urmei?in afara de cateva declaratii date de porcea turcu si meme nu am prea auzit de ceva mai dur

Hai sa facem acum si putina politica.
Turcii vor in EU, ceea ce exclude dusmanii cu o alta tara membra.
Ei vor trebui intai sa arate in Cipru ca sunt gata sa poarte tratative si sa gaseasca solutii...europene.
In alte domenii sunt insa multe relatii intr-un evident proces de relaxare si progres. Eu nu am afirmat ca maine, dar drumul este deschis si practicabil.

Totusi unde va juca Dinamo ?

tu26dor
19th January 2007, 01:10
PS : Poate la PIATRA NEAMT :happy

... si de ce razi? e naspa nu? sa ai pretentii de campioana si sa te gandesti sa joci pe terenul unui asa zis satelit care, culmea, si -a permis sa aiba un stadion mai modern si mai mare decat al tau.
cred ca e haz de necaz.

mai bine jucati pe play station. e mai simplu.
sau ar mai fi o solutie... care era? a... sa modernizati propriul stadion... hi hi...
-------------
lasand gluma deoparte... e penibil... se vorbeste ca avem pretentia sa depasim germania si portugalia in clasamentul coeficientilor si sa jucam cu 6!!! (sase)echipe in cupele europene., ba mai mult, cu doua direct si una in preliminariile CL. pai ce faci frate daca te trezesti cu 3 echipe acolo?
cum construiesti in doi ani de zile cel putin un stadion competitiv si bun de omologat (asa macar la comun sa fie nu?)...pe care sa joace marile noastre campioane?
cand ai pretentia sa te califici pt un vis ce parea imposibil, cand ai pretentia mai corect, sa urci pe un gard prea inalt, ai grija sa nu cazi inante de a te fi urcat... oare dinamo a fost nepregatita pt. acest mic incident, adica pt. castigarea campionatului si calificarea in CL?
uneori trebuie sa urci mia sus ca sa vezi foarte departe... daca nu ramai doar cu visele...

aetius
20th January 2007, 22:40
las' ca la piatra neamt joaca dinamo !
ghita ...hai sa punem de tocanita ...pe la liga .

Liviu
24th January 2007, 00:10
"Desi sunt dinamovist, imi pare rau sa va spun ca Dinamo nu va avea unde sa joace in urmatorii doi ani. Stadionul National se afla in procedura de adjudecare a licitatiei, saptamana viitoare”, a declarat ieri primarul Adriean Videanu.Stadionul va fi demolat si reconstruit. Toata operatiunea dureaza pana la 32 de luni si va costa 500 de milioane de lei (Sursa:EvZ)

Deci mai taiam o varianta de pe lista...

Ulysses
24th January 2007, 10:19
domnule diablo ai dat in bobi si stii sigur ca dinamo va juca anul asta in ucl?:(

fanatic88
24th January 2007, 14:17
domnule diablo ai dat in bobi si stii sigur ca dinamo va juca anul asta in ucl?:(

imi permit sa raspund in locul lui:da!!!

caine19
25th January 2007, 20:34
Tu chiar mai speri ca Dinamo nu joaca in CL , nu are cine sa ne depaseasca , paote cfr-u ca vine tare din spate... in rest:happy :happy (petarde)

Ulysses
26th January 2007, 16:07
imi permit sa raspund in locul lui:da!!!

tu iti permiti ca esti... fanatic 88:happy :happy :happy

YoNuTzz
27th January 2007, 11:34
sincer, nu ma intereseaza, dar probabil k vor juca chiar pe terenul propriu

fanatic88
27th January 2007, 12:11
tu iti permiti ca esti... fanatic 88:happy :happy :happy

mare renume

fanatic88
27th January 2007, 12:13
in strainatate nu poate juca,in ghencea nu va juca nici daca e ultimul stadion din romania si mai ramane doar stefan cel mare sau piatra neamt unde se auzise ca se poate juca

Ulysses
27th January 2007, 14:26
in strainatate nu poate juca,in ghencea nu va juca nici daca e ultimul stadion din romania si mai ramane doar stefan cel mare sau piatra neamt unde se auzise ca se poate juca

poate nu ia campionatul sau poate castiga ucl o echipa care nu iese campioana in tara ei...si dinamo joaca tur preliminar...:ok:

fanatic88
27th January 2007, 22:30
poate nu ia campionatul sau poate castiga ucl o echipa care nu iese campioana in tara ei...si dinamo joaca tur preliminar...:ok:

nu te amagi degeaba!in in plus daca castiga ucl o echipa care nu iese campioana de ce trebuie sa joace dinamo tur preliminar ?

Sorin Blaj
27th January 2007, 22:59
In situatia in care, castigatoarea CL nu se claseaza in campionatul propriu pe un loc calificant direct in grupele CL, castigatoarea campionatului in Romania va juca tur preliminar.

fanatic88
27th January 2007, 23:07
este vreun comunicat de la uefa sau ce?da nu inteleg rostul ....daca de exemplu castiga chelsea si nu ia campionatul locul 2 oricum ii asigura prezenta in ucl

Dennis
27th January 2007, 23:49
cred ca e din cauza ca echipa clasata pe 1 in romania e ultima care intra direct in grupele CL, avand in vedere ca e primul an in care se intampla chestia asta.

aetius
28th January 2007, 13:53
dinamo joaca turul 3 preliminar pentru ca vor intra la toamna 3 noi echipe in CL : andorra, san marino, muntenegru.
apar modificari in plus cu cate o echipa la turl 2 si 3 preliminar deci dinamo nu mai poate beneficia de castigarea ligii campionilor de o echipa de pe loc de liga din tara proprie.
mai bine sa bata pe benfica si sa devina cap de serie ca steaua sau rapidul , ca altfel 0 sanse la grupe .

Bancheru
31st January 2007, 09:09
Dinamo va juca pe Stefan cel Mare nici gand pe Ghencea :)

lucian_iasi
31st January 2007, 10:11
Aveti stadion de Champions League? :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Bancheru
31st January 2007, 10:15
important ii ca avem echipa de Champions LEague :yeah:

Ulysses
18th February 2007, 10:10
important ii ca avem echipa de Champions LEague :yeah:

nu aveti nici echipa nici stadion nici suporteri:ok:

Sevilla86
18th February 2007, 10:19
important ii ca avem echipa de Champions LEague :yeah:

Voi ati jucat pana acum doar cu doua echipe care ar avea ce cauta prin Champions League. Exagerez putin, dar hai sa spunem ca Benfica si Tottenham sunt cat de cat la nivel de CL.
Problema e ca voi nu ati jucat nimic cu echipele astea cat de cat mai rasarite... in Champions League toate echipele or sa fie cel putin de nivelul asta in Urna 3, o echipa mult mai buna in Urna 2 si o superechipa in Urna 1. Dinamo ar fi in Urna 4.
Steaua chiar daca a pierdut multe meciuri, de bine de rau a reusit sa tina piept Realului la Madrid, lui Lyon in Franta, am batut Kiev-ul, am eliminat Valencia, dar voi nu aveti nici un rezultat cat de cat bun in fata unei echipe de nivelul asta. Nu numai ca nu aveti nici un rezultat, dar nu aveti nici macar un joc decent impotriva unei echipe puternice din Europa!!!

Patratzel89
18th February 2007, 10:23
nu aveti nici macar un joc decent impotriva unei echipe puternice din Europa!!!

Voi cu echipa asta mare pe care o avetzi atzi pus probleme multe Sevillei ... Voi aia...capii de serie..

Sevilla86
18th February 2007, 10:32
Voi cu echipa asta mare pe care o avetzi atzi pus probleme multe Sevillei ... Voi aia...capii de serie..

Cat om fi noi capi de serie, dar Sevilla e mai cap de serie decat noi. Nu stiu daca exprimarea e corecta, dar intelegi tu ce-am vrut sa spun...
Si las-o pe Steaua ca problema voastra ar trebui sa fie Dinamo. In ultimii ani nu ati reusit nimic notabil impotriva unei echipe cat de cat bune. In Champions League numai echipa de-astea sunt, peste Benfica si Tottenham.
Am spus ca ne-am luat si noi o caruta de goluri, am luat bataie, dar in unele meciuri am reusit sa tinem piept echipelor puternice. Dinamo deocamdata de cate ori a jucat cu o echipa puternica a luat bataie. In CL ce o sa faceti? 6 infrangeri din 6?

danpuric78
18th February 2007, 17:01
Cat om fi noi capi de serie, dar Sevilla e mai cap de serie decat noi. Nu stiu daca exprimarea e corecta, dar intelegi tu ce-am vrut sa spun...
Si las-o pe Steaua ca problema voastra ar trebui sa fie Dinamo. In ultimii ani nu ati reusit nimic notabil impotriva unei echipe cat de cat bune. In Champions League numai echipa de-astea sunt, peste Benfica si Tottenham.
Am spus ca ne-am luat si noi o caruta de goluri, am luat bataie, dar in unele meciuri am reusit sa tinem piept echipelor puternice. Dinamo deocamdata de cate ori a jucat cu o echipa puternica a luat bataie. In CL ce o sa faceti? 6 infrangeri din 6?

Lasa sa ajungem acolo si o sa vedem.
Nu are de ce sa ne fie frica de CL. Ce mare lucru e grupele CL. In fiecare an cel putin 10 echipe din grupele CL sunt de umplutura.
Hai sa fim seriosi. Nu e mare lucru sa fii in grupele CL. Au jucat de-a lungul anilor toti anonimii: Maribor, Levski, Partizan, Rosenborg, Helsinborg, Basel, Copenhaga, Tilburg. Si tot poti sa continui.
Grupele CL sunt un el de pomana pentru cei mai noroprcosi dintre desculti. Adevarata CL incepe din optimi.

caine19
18th February 2007, 22:03
nu aveti nici echipa nici stadion nici suporteri:ok:

Suporteri avem cu siguranta , echipa... cele 13 puncte avans vorbesc de la sine , iar stadion... stadion vom avea in toamna:ok: .

Nu ne mai purtati de grija , vedeti-va de voi!

crissis
19th February 2007, 00:39
important ii ca avem echipa de Champions LEague :yeah:

Stadion nu aveti ,echipa nu aveti , iar acolo unde sunteti vau adus arbitrii si buteliile lui borcea . In Ch L mai bine sa nu ajungeti ca faceti o tara intreaga de rusine .

St3LisT D3 MiC
16th March 2007, 12:01
In sfarsit sunt de acord cu un timisorean :)) INCREDIBIL....macar steaua cat a jucat in CL nu a facut tara asta care este de kkt si mai de kkt....a aratat ca noi avem fotbal in Romania....dar voi cred ca o sa ne scufundati rau de tot..asta e....va urez multe egaluri in CL ca de victori nu vorbim :)))

St3LisT D3 MiC
16th March 2007, 12:05
Singura echipa care poate sa faca ceva in momentul actual in CL este STEAUA fara suparare...dar asta e adevaru...asa ca ssssiiittttt CIOCU MIC SI JOC DE GLEZNE :evil: :evil: :evil: :D

dardar_3
16th March 2007, 12:14
Eu propun ca dinamo sa joace in ch. league(adica numai calificarile:drak:) pe stadionul lui Tottenham.... Eu zic ca le va purta noroc...:D...

Insa e bine pentru ei si la Ceahlaul...:D... Poate o pun iarasi de un blat mic...;)

Andreiy
16th March 2007, 12:48
Singura echipa care poate sa faca ceva in momentul actual in CL este STEAUA fara suparare...dar asta e adevaru...asa ca ssssiiittttt CIOCU MIC SI JOC DE GLEZNE :evil: :evil: :evil: :D

in momentul actual? :happy

stefy_deva
16th March 2007, 12:50
o sa joce Dinamo in CL in Stefan cel Mare??

lucian_iasi
16th March 2007, 12:58
Au sanse mici..mai degraba la Piatra Neamt

YoNuTzz
16th March 2007, 14:52
sincer, nu prea conteaza dak joak in romania, in italia sau in china...imp e k o sa se faca de ras...dinamo nu e ptr cupele europene...0 pct scrie pe ei...

Celso
16th March 2007, 16:08
sincer, nu prea conteaza dak joak in romania, in italia sau in china...imp e k o sa se faca de ras...dinamo nu e ptr cupele europene...0 pct scrie pe ei...

asa este! ai grija ca vin Gloria in fortza! locul 4 se clatina!:evil:

Luis Garcia10
16th March 2007, 17:11
E o rusine pentru o echipa de talia lui Dinamo , cu un palmares atat de bogat , sa ti se spuna ca ai un stadion de liga a 3-a portugheza si sa nu ai unde juca in C.L! Dupa cum ei au zis-o , continua sa joace in "groapa comunista" :happy

Adi Da Samraj
17th March 2007, 00:52
Si eu care stiam ca toate stadioanele sunt comuniste :thinkso:

Luis Garcia10
17th March 2007, 00:53
Si eu care stiam ca toate stadioanele sunt comuniste :thinkso:

O... scuze am zis Groapa .. :D , ei au zis de fapt " ligheanul comunist" :happy :happy :happy :happy :lol: :lol: :rolleyes:

vlad1607
17th March 2007, 08:53
o sa jucam spre deosebire de altii care gafaie :D

Sorin Blaj
17th March 2007, 11:11
Nu zii hop pana nu treci parleazul.

danpuric78
17th March 2007, 14:33
E o rusine pentru o echipa de talia lui Dinamo , cu un palmares atat de bogat , sa ti se spuna ca ai un stadion de liga a 3-a portugheza si sa nu ai unde juca in C.L! Dupa cum ei au zis-o , continua sa joace in "groapa comunista" :happy

Si a cui e vina Luis?
Din pacate, Dinamo, Rapiid si altii nu sunt atat de norocosi sa primeasca cadou stadioane de CL.

YoYoyOi
17th March 2007, 15:07
adica? :shocked:

Liviu
17th March 2007, 15:10
Cine din Romania a "primit cadou" astfel de stadion ? Sunt echipe care din forte proprii sau din bugetul de stat :no: au reusit acest lucru (Steaua , Ceahlaul) . Restul echipelor au avut patroni zgarciti , care au asteptat sa le faca statul stadionul...

Luis Garcia10
17th March 2007, 16:27
E vina patronilor , cate bube si defecte are Becali, uite ca a adus stadionul la standardul impus de rigorile Champions League , in schimb Borcea & co prefera sa bage la buzunar!

Elphax
17th March 2007, 16:29
intrebarea e unde joaca in preliminariile CL, poate nu ajung in CL p-zis ...

TheIceMan
17th March 2007, 16:43
Cred ca in Ghencea dar in tricouri rosii si albastre :groggy:

brandacadabra
17th March 2007, 19:08
la cum se misca astia de la Dinamo jucam la Piatra Neamt unde stadionul e foarte ok

Sevilla86
18th March 2007, 18:29
o sa jucam spre deosebire de altii care gafaie :D

Spetati sa jucati asa cum au jucat altii... adica noi :D
Implinirile noastre sunt deocamdata doar vise pt voi :ok:
Conducerea lui Dinamo v-a dus cu zaharelu pana acum... v-au tot spus ca ei sunt increzatori ca se joaca in Stefan cel Mare. In final au acceptat realitatea si au recunoscut ca nu se poate juca in Groapa.


Si a cui e vina Luis?
Din pacate, Dinamo, Rapiid si altii nu sunt atat de norocosi sa primeasca cadou stadioane de CL.

Pana acum un an nici Steaua nu avea stadion de Champions League, dar s-au facut eforturi si investitii fara ajutorul statului. Becali a dat bani de unul singur, in timp ce la voi nu s-au gasit bani desi aveti o gramada de actionari. Sa vad si eu ce echipa din Romania ar juca jumatate din campionat pe teren neutru ca sa-si poata moderniza stadionul... Steaua a facut sacrificiul asta si a jucat returul sezonului trecut si 8 meciuri din Uefa pe Lia Manoliu.
Avand in vedere ca Dinamo a continuat sa joace pe Stefan cel Mare, era mai mult decat evident ca nu se pot efectua lucrarile de care era nevoie. Nici macar nu a existat intentia de a moderniza stadionul.
O sa jucati la Piatra Neamt, asta daca ajungeti in Grupe. Oricum e mult mai bine decat varianta Pakistan :happy

Ioca10
18th March 2007, 18:36
Dar dinamo s-a calificat deja in UCL?Sau discutam "discutii"?

Leo
22nd March 2007, 08:52
nu inteleg de ce va faceti atatea griji pt DINAMO
ar trebui sa va faceti griji pt steaua care nu joaca nimic la ora actuala
a trebuit sa vina chichineata aia de brazilian sa va scoata din rahat
sa va fie rusine , ar trebui sa va ascundeti , nu sa fotografiati in eroi

YoYoyOi
22nd March 2007, 10:09
Lasa ca jucati voi un superfotbal :happy

Elphax
22nd March 2007, 10:21
Dar dinamo s-a calificat deja in UCL?Sau discutam "discutii"?

pai nici in preliminariile CL nu cred ca pot juca in groapa, si au sanse bune sa se califice direct in CL - depinde cine castiga competitia

dardar_3
22nd March 2007, 12:42
Si depinde cu cine vor pica in turul 3 pentru ca nu sunt cap de serie:evil:...

Ess
23rd March 2007, 01:08
pana la urma ce echipa ar trebui sa cistige CL anu asta, sa mearga dinamo direct in grupe???

lucian_iasi
23rd March 2007, 01:58
Chelsea,Manchester sau PSV Eindhoven

filipo
23rd March 2007, 21:27
sau roma

lucian_iasi
24th March 2007, 02:14
Da,si Roma...am uitat-o...dar nu cred k Roma sa aiba vreo sansa...nici PSV-ul...doar Chelsea si Manchester au sanse reale.

Sevilla86
24th March 2007, 13:21
pai nici in preliminariile CL nu cred ca pot juca in groapa, si au sanse bune sa se califice direct in CL - depinde cine castiga competitia

In Preliminarii cred ca pot sa joace in Groapa, cel putin asa cred.


Da,si Roma...am uitat-o...dar nu cred k Roma sa aiba vreo sansa...nici PSV-ul...doar Chelsea si Manchester au sanse reale.

Nu-i nimic... castiga Milan :ok:

YoYoyOi
24th March 2007, 13:42
sau Liverpool? :rolleyes:

Luis Garcia10
24th March 2007, 13:45
sau Liverpool? :rolleyes:

Asa sa fie :ok:

filipo
24th March 2007, 17:03
ati vrea voi....in loc sa va dati cu parerea despre dinamo mai bgine va dati derspre steaua care nu cred ca intra nici in europa,in niciun caz in cl.asa ca papa

dede
24th March 2007, 18:13
in niciun caz in cl
pai voi daca intrati in grupe intrati datorita altora... ca daca ajungeti in preliminarii nu prindeti gr :mda:

danpuric78
24th March 2007, 19:41
pai voi daca intrati in grupe intrati datorita altora... ca daca ajungeti in preliminarii nu prindeti gr :mda:

Datorita cui?

YoYoyOi
24th March 2007, 19:47
datorita Rapidului :rolleyes:

dede
24th March 2007, 19:53
:happy si datorita lor :rolleyes:

Sevilla86
25th March 2007, 09:19
Datorita cui?

Ce fel de intrebare e asta? :confused:
Steaua coeficient 55.255
Rapid coeficient 40.255
Dinamo coeficient 34.255
In proportie de aproximativ 73%, datorita Stelei si Rapidului.

Mario Di Lazi
25th March 2007, 09:26
Ați primit banii pentru UCL ... :D
așa că nu vă mai dați salvatorii României ... că nu sunteți ...

Sevilla86
25th March 2007, 10:03
Ați primit banii pentru UCL ... :D
așa că nu vă mai dați salvatorii României ... că nu sunteți ...

Daca nu dadeam noi startul acum vreo 3 ani de zile, am fi jucat si acuma cu maltezi, bosniaci, andorezi etc... voi stiti mai bine. Ce mai fac maltezii de la Hibernians? :D
Steaua a reusit sa deschida drumul echipelor romanesti spre Europa si datorita Stelei in proncipal, nu mai jucam preliminarii in Uefa si Champions League cu pleava Europei. Daca voi nu vreti sa recunoasteti meritul Stelei, asta e problema voastra, dar gresiti.

Ragazzy
25th March 2007, 10:46
Oriunde ar juca, Dinamo e viata mea si orce s-ar intampla pana la moarte cu Nova Guradia!!!!!!!:ok:

vlad1607
25th March 2007, 11:36
cum miscarea la stadion e sublima dar lipseste cu desavarsire devine din ce in ce mai probabil varianta cu stadionul din Piatra Neamt care e un stadion de 3* cu adevarat! cu totzii la Piatra Neamt ! FORZA CAINII ! :D :D :D

YoYoyOi
25th March 2007, 16:02
numai sa aveti noroc la Piatra Neamt sa prindeti bilete. Ca daca se face distribuirea lor cum s-a facut acum cu nationala, o sa fie probleme :rolleyes:

Mario Di Lazi
25th March 2007, 17:18
Ce mai fac maltezii de la Hibernians? :D
Mai bine ca Boro și Rosenborg ... :D

vlad1607
25th March 2007, 17:22
@YoYoYOYOYOYOYOYOYOYOYOIIIIIII : nu exista....o sa fie alta situatie....

YoYoyOi
25th March 2007, 17:25
asta ramane de vazut, ca nu sunt multe bilete disponibile, si daca si alea se mai impart pe la oficiali, primari de sate si comune, nepoti de parlamentari si alte neamuri o sa prind suporterii foarte putine.
Si o sa fie mare pacat, pentru ca n-o sa mai fie spectacol.

vlad1607
25th March 2007, 17:41
crezi ca se pune pinalti cu nebunii de la DINAMO ? :D

lucian_iasi
25th March 2007, 21:28
Nu cred,sunt sigur :D :D

Sa asteptam,poate pana la urma se joaca pe stadionul Dinamo...oricum pana in septembrie cand incep meciurile din grupe mai e mult...si in plus,Dinamo nici nu e sigura de faptul ca va juca direct in grupe.Trebuie sa astepte rezultatele din aceasta editie a UCL.

Absint
30th March 2007, 14:09
In Preliminarii cred ca pot sa joace in Groapa, cel putin asa cred.



Nu-i nimic... castiga Milan :ok:


Ce fel de intrebare e asta? :confused:
Steaua coeficient 55.255
Rapid coeficient 40.255
Dinamo coeficient 34.255
In proportie de aproximativ 73%, datorita Stelei si Rapidului.


Daca nu dadeam noi startul acum vreo 3 ani de zile, am fi jucat si acuma cu maltezi, bosniaci, andorezi etc... voi stiti mai bine. Ce mai fac maltezii de la Hibernians? :D
Steaua a reusit sa deschida drumul echipelor romanesti spre Europa si datorita Stelei in proncipal, nu mai jucam preliminarii in Uefa si Champions League cu pleava Europei. Daca voi nu vreti sa recunoasteti meritul Stelei, asta e problema voastra, dar gresiti.


Fotbalul Romanesc a inceput sa nu mai aiba performante la nivel de Champions League de cand Steaua a clacat cu PSG in acel rusinos 0-5 dupa ce li s-a dat pomana de 3-0(corecta drept vorbind). Steaua nu a facut pana acum decat sa-si spele rusinea si sa revina unde a fost. Acum e momentul echipei din Stefan cel Mare sa revina in atentia publicului si lasati suporterii lui Dinamo sa spere si sa se bucure. Nu au dreptul? Cat despre stelisti sa-si vada de problemele lor cu Rapidul cu CFR-ul eventual Gloria Bistrita deoarece sezonul asta au fost sub Dinamo. Admirati-va realizarile din '86, '03 - '06 si lasati-ne sa speram ca si ale noastre o sa se produca!!! *****


Cat despre ce am realizat pana acum ni se datoreaza noua Dinamovistilor nu stelistilor nu Rapidistilor.Iubesc Dinamo, *************

Sevilla86
30th March 2007, 14:17
Cat despre ce am realizat pana acum ni se datoreaza noua Dinamovistilor nu stelistilor nu Rapidistilor

Stai cuminte ca daca ajungeti in Grupe, ajungeti datorita Stelei. Daca nu erau punctele aduse de Steaua, ati fi jucat cu siguranta Preliminarii, iar in Turul 3 nu ati fi fost capi de serie. Singura sansa e sa intrati direct in Grupe, iar daca se intampla asta, sa stiti ca e in mare parte datorita Stelei si Rapidului.


(si sa nu spui mars...ca ma iau de mioarele din familia ta)

Nu ma cobor la nivelul tau... nu stiu prin ce coclauri de forumuri ai umblat pana acum, dar aici trebuie sa ai alta atitudine si un vocabular mai decent... altfel nu rezisti 3 zile. Ia-o ca pe un sfat prietenesc.

Absint
30th March 2007, 14:42
Stai cuminte ca daca ajungeti in Grupe, ajungeti datorita Stelei. Daca nu erau punctele aduse de Steaua, ati fi jucat cu siguranta Preliminarii, iar in Turul 3 nu ati fi fost capi de serie. Singura sansa e sa intrati direct in Grupe, iar daca se intampla asta, sa stiti ca e in mare parte datorita Stelei si Rapidului.

Cum poti spune ca o echipa ajunge intr-o cupa europeana datorita altei echipe. In primul rand prin fortele proprii isi castiga dreptul in campionatul intern sau in cupa, in al doilea rand datorita evolutiei sale in cupele europene, si apoi datorita punctajului de tara pe care tot il ridici in slavi ca l-a facut Steaua, Steaua si iar Steaua. Despre limbaj imi fac "mea culpa"...cat despre forum citesc des si prefer sa raspund rar..."coclauri" sunt si aici poate doar cu niste coame mai domoale, oriunde sunt. Iti sugerez cand mai scrii despre Steaua, sa scrii cateva cuvinte si ce face, ce realizeaza in momentele in care scrii nu acum 21 de ani sau mai stiu eu cand. Momentele de aur ale lui Dinamo toti le pastram in inima ca pe niste lucruri dragi si tainice nu le scoatem ca pe niste covoare roase ca sa ne stergem talpile cum faceti voi. Lasa-ti fatarnicia si nu va mai luati de altii, doar de dragul post-urilor, ca nu te ajuta miile de prezente pe un forum sau altul

Sevilla86
30th March 2007, 14:53
Ma bucur sa vad ca se poate discuta cu tine. Ai si tu dreptate in felul tau, dar si eu am dreptate. Da, Dinamo isi castiga dreptul de a participa in Champions League prin castigarea campionatului, dar in lipsa punctelor aduse de Steaua si Rapid ar fi castigat dreptul de a participa in Preliminarii. Datorita acelor puncte, aveti sanse sa intrati direct in Grupe. Asta e diferenta, MAREA diferenta posibila datorita punctelor aduse de Steaua + Rapid.
Asa se vede situatia din perspectiva unui stelist. Daca tu ai alta opinie eu nu cred ca pot sa ti-o schimb. Asa cum nici tu nu ai putea sa mi-o schimbi pe a mea. Ma tem ca am ajuns intr-un standoff. Orice alta discutie pe tema asta probabil ca ar fi inutila.

Luis Garcia10
30th March 2007, 16:02
Va juca la Piatra Neamt :happy , ca Groapa aia nu buna de nimic ! :happy ! Sa speram totusi ca nu vor intra in grupe :D COME ON LIVERPOOL! :D YNWA! :X