PDA

View Full Version : Etapa 27: Poli Timisoara - Farul



ADelPiero
15th May 2005, 22:22
Miercuri, 18 mai 2005: Poli Timisoara - Farul, ora 17:00, TVR 2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ce_bine_e
15th May 2005, 22:30
sper sa castige faru:)

THE HUN
15th May 2005, 22:51
sper sa castige faru:)
De ce?

deep purple
15th May 2005, 22:56
De ce?

Ca suntem prea increzuti. :D
Oricum, nici Farul nu mai poate prinde locul 3. Singura varianta pt. participarea in UEFA ar fi sa castige Dinamo campionatul. Ceea ce e cat se poate de rusinos pt. fotbalul romanesc.

miril
15th May 2005, 23:07
NG, gresesti, si Farul si FC National au sanse, daca prind locul trei, lucru posibil, sa merga in UEFA, cu conditia ca Dinamo sa iasa pe locul doi.

deep purple
15th May 2005, 23:12
Nationalul ar mai avea sanse, in special daca bate Steaua. Dar Farul trebuie sa depaseasca Rapidul la puncte cat timp mai sunt doar 4 etape. Asta inseamna ca Farul trebuie sa bata tot in timp ce Rapid trebuie sa piarda 2 din 4 cu toate ca se lupta si ei pentru participarea intr-o cupa. Sansele sunt aprox. egale cu cela de salvare ale Craiovei.

miril
15th May 2005, 23:14
Nationalul are un program mai usor decat adversarele daca bate Steaua si cele doua fac egal intre ele.

FatFrumos
15th May 2005, 23:24
Meci egal ambele echipe sint bune...cit despre farul in uefa poate la anul dupa cum nu a avut noroc anul asta....pina la urma si-au atins telul sa joace in intertoto ceace cred ca si vor face.

be@
15th May 2005, 23:28
Din meciul asta vreau sa castige........ Fc National ! :ok:
Deci un egal m-ar multumi ! :yeah:

Rechinul Ucigas
15th May 2005, 23:34
x2 HAI FARUL !!!

deep purple
16th May 2005, 00:01
Din meciul asta vreau sa castige........ Fc National ! :ok:
Deci un egal m-ar multumi ! :yeah:


in sfarsit, te-ai potolit. :D

baltazar
16th May 2005, 04:43
Ca suntem prea increzuti. :D
Oricum, nici Farul nu mai poate prinde locul 3. Singura varianta pt. participarea in UEFA ar fi sa castige Dinamo campionatul. Ceea ce e cat se poate de rusinos pt. fotbalul romanesc.



ce zici tu baiatul ca nu mai are sanse ?,chiar are si multe, daca bate acuma si pe rapid acasa, este pe locul 3 si automat in uefa /hello

24-DON
16th May 2005, 13:20
Daca topim untura de rechin miercuri, putem spera la un loc 5, si mai mult de atat putem juca relaxat pana la final, putem incerca scheme si variante noi pentru la anul cand chiar va conta. Farul termina pe 4 si cred ca e uficient pentru ei. ATENTIE insa la anul sa nu ajungeti ca Brasovul (si ei au fot nu e mult pe locul 3, si uite unde au ajuns) dupa fiecare urcus, urmeaza o coborare. Bravo POLI pentru acet retur :yeah: si succe din august in colo. Mai vreo 3-4 jucatori transferati si e suficient. Victorie VIOLA miercuri. Hai POLI :drak:

deep purple
16th May 2005, 13:38
ce zici tu baiatul ca nu mai are sanse ?,chiar are si multe, daca bate acuma si pe rapid acasa, este pe locul 3 si automat in uefa /hello

Vai de mine june, incercam doar sa fac niste calcule. E bine totusi ca sunteti optimisti.

pirlinho
16th May 2005, 15:37
Nu cred ca vom castiga. Mai ales fara Cristocea in echipa nu prea ne descurcam de la linia de 16 metri incolo. Va fi ori egal ori o victorie la limita a Timisoarei.

fia
16th May 2005, 21:54
Bate Timisoara si asa isi asigura si Rapid locul 3 :evil:

Catalanul
16th May 2005, 22:04
sper sa bata POLI pentru a le demonstra constantenilor ca Farul nu este cea mai buna echipa din provincie :P cu siguranta va fi un meci echilibrat intre 2 echipa care joaca un fotbal frumos :) fie ca cel mai bun sa castige (adica POLI)

Rechinul Ucigas
16th May 2005, 22:27
catalane : FARUL 4-0 POLI TIMISOARA

Catalanul
16th May 2005, 22:31
rezultatul asta a fost in tur, in retur altfel se prezinta treaba :ok: POLI are un lot mult mai valoros fata de cel din tur si daca prinde o zi buna poate invinge orice echipa din divizia A (inclusiv farul)

Rechinul Ucigas
16th May 2005, 22:33
sigur invingeti miercuri, avem jucatori suspendati , accidentati , deci nu prea o sa avem echipa .

Sergio
16th May 2005, 23:00
Ma simt nevoit s-o repet: cu echipa pe care o avem, batem pe oricine si cu rezervele. (- Steaua, Dinamo, Rapid).

Quartz@nu
16th May 2005, 23:10
sper sa bata POLI pentru a le demonstra constantenilor ca Farul nu este cea mai buna echipa din provincie :P cu siguranta va fi un meci echilibrat intre 2 echipa care joaca un fotbal frumos :) fie ca cel mai bun sa castige (adica POLI)
ai si tu un of cu chestia asta ..cea mai buna din provincie ....tot returul ai dorit ca Farul sa piarda si poli sa castige ... priveste ce diferenta de puncte este intre ele , asa ca mucles cu parerile tale si mai vorbim dupa meci !!! :pace:

Quartz@nu
16th May 2005, 23:13
sper intr-o victorie a celor de la FARUL sau in cel mai rau caz ....un egal obtinut de poli pe finalul meciului :evil: ....acum ramane sa vedem ce va fi !!! :happy

be@
16th May 2005, 23:17
Ma simt nevoit s-o repet: cu echipa pe care o avem, batem pe oricine si cu rezervele. (- Steaua, Dinamo, Rapid).
Vai,ce ma poti enerva !
Pai pe dinamo cine v-a oprit sa-i bateti? Am intrebat si eu,n-am dat cu parul !

Sergio
16th May 2005, 23:20
Inseamna ca am dreptate. Adevarul doare... :rolleyes:

baltazar
17th May 2005, 01:09
cine este mai bun sa cstige!

mortu
17th May 2005, 01:12
da asa e sa bata iasul

Sergio
17th May 2005, 01:25
Vezi ca ai gresit threadul. :headbang:

deep purple
17th May 2005, 01:41
ai si tu un of cu chestia asta ..cea mai buna din provincie ....tot returul ai dorit ca Farul sa piarda si poli sa castige ... priveste ce diferenta de puncte este intre ele , asa ca mucles cu parerile tale si mai vorbim dupa meci !!! :pace:

Eu te-am vazut pe tine de multe ori in timpul meciului cand Poli era condusa cum spuneai ca vrei sa i-a bataie ca sa ne iasa fumurile din cap. In final Poli intorcea scorul si tu nu mai apareai pe forum.
Diferenta de puncte ma cam lasa rece. Poli are o alta echipa din retur, iar daca e sa comparam diferenta de puncte dintre noua Poli si Farul din retur...
Hai sa pun altfel problema. Pe ce loc a fost Farul la finalul turului si pe ce loc e acum?
Pe ce loc a fost Poli la finalul turului si pe ce loc e acum?
Ei vezi? Ti-ai dat seama? Voi jucati miercuri cu noua "Poli" nu cu cea din tur pe care ati batut-o (de fapt putini n-o bateau pe aia) cu 4-0.
Nu spun ca va batem de nu va vedeti sau alte tampenii de genul asta. Tot ce vreau e sa privesti obiectiv situatia dpdv valoric. Asa iti mai amintesc si eu de niste rezultate ca Farul - Poli 1-4 chiar pe malul marii, dar era prin '96. Sau o semifinala de cupa prin '92 cand Poli a castigat ambele manse. Dar astea-s basme, cronici si balade po****re. Aici se discuta despre miercurea de e pe vine.
Daca Farul merita victoria s-o obtina si sa se califice acolo unde vor ei. Daca nu... nu!
Multa bafta!

mortu
17th May 2005, 01:43
nu mai scrieti asa mult ca ma plictisesc citind si uit ce am citit la inceput

Sergio
17th May 2005, 01:55
Pai nu mai citi si gata. Problem solved. :rolleyes:

Quartz@nu
17th May 2005, 02:16
Eu te-am vazut pe tine de multe ori in timpul meciului cand Poli era condusa cum spuneai ca vrei sa i-a bataie ca sa ne iasa fumurile din cap. In final Poli intorcea scorul si tu nu mai apareai pe forum.
Diferenta de puncte ma cam lasa rece. Poli are o alta echipa din retur, iar daca e sa comparam diferenta de puncte dintre noua Poli si Farul din retur...
Hai sa pun altfel problema. Pe ce loc a fost Farul la finalul turului si pe ce loc e acum?
Pe ce loc a fost Poli la finalul turului si pe ce loc e acum?
Ei vezi? Ti-ai dat seama? Voi jucati miercuri cu noua "Poli" nu cu cea din tur pe care ati batut-o (de fapt putini n-o bateau pe aia) cu 4-0.
Nu spun ca va batem de nu va vedeti sau alte tampenii de genul asta. Tot ce vreau e sa privesti obiectiv situatia dpdv valoric. Asa iti mai amintesc si eu de niste rezultate ca Farul - Poli 1-4 chiar pe malul marii, dar era prin '96. Sau o semifinala de cupa prin '92 cand Poli a castigat ambele manse. Dar astea-s basme, cronici si balade po****re. Aici se discuta despre miercurea de e pe vine.
Daca Farul merita victoria s-o obtina si sa se califice acolo unde vor ei. Daca nu... nu!
Multa bafta!
da ai dreptate cu palmaresul care-l afisezi , dar acea echipa poli este "pe duca din B in C " asa ca .... despre" poli -actual" eu nu am decat un sec 4-0 de pe malul marii , alt rezultat nu mai stiu ....daca gresesc, te rog sa ma ierti si sa ma corectezi :evil:

deep purple
17th May 2005, 04:57
nu mai scrieti asa mult ca ma plictisesc citind si uit ce am citit la inceput

Ia niste lecitina sau incearca subiectele despre blaturile lui Borcea.

Dorys, tot n-ai inteles. E bine macar ca esti optimist(a).

Rechinul Ucigas
17th May 2005, 11:27
De la Farul vor lipsi : cristocea , baicu , senin , todoran (accidentati) , voiculet ( bolnav) si farmache suspendat . Farul va face deplasarea cu 16 jucatori :curca , vlas-portari ; posteuca , barbu , pascovici , schiopu , apostol , florea , lungu , usurelu , pacuraru , r iacob , doicaru , v gheorghe , liviu mihai si gurita . Toti cei care vor lipsi erau titulari , deci vom juca cu 5 -6 rezerve .
E GREU , FOARTE GREU !

HAI FARUL !!!!!!!!

Carlos Gambino
17th May 2005, 12:28
La cat suntem de "norocosi" in ultima vreme, parca vad ca ne da iarasi Pascovici gol... :headbang:

Sergio
17th May 2005, 13:17
4-0 le dam ca sa fim chit. :D

Marius DG
17th May 2005, 14:12
cine este mai bun sa cstige!
/hello felicitari Baltazare , sint sigur ca esti de acord cu mine ;
Fiecare fan vrea ca echipa lui sa cistige ( intodeauna) lucru imposibil !
Deci cel mai bine ar fi sa cistige cel care merita ...
HAI POLI /hello HAI ROMANIA /hello

Klingon
17th May 2005, 18:23
Timisoara. Un oras simpatic si o echipa la fel. Dar nu anul asta. Anul asta este doar o adunatura de mercenari, un hibrid, un Frankenstein tipic vremurilor noastre. Vremuri in care caracterul sportiv al fotbalului a cazut pe ultimul loc, dupa cel de business, cel de eveniment mediatic si cel de circ. Timisoreni, cand mergeti la stadion chiar vi se pare ca vedeti echipa voastra sau doar un nume de club familiar?

Carlos Gambino
17th May 2005, 18:58
Klingoniene, vezi ca te cam contrazici...adica, tu crezi ca avem o echipa simpatica, dupa care revii si precizezi ca nu anul asta !? :o: Nah, ca m-ai bagat in ceatza... :D
Btw, intr-adevar, "caracterul" sportiv e strans legat de bussines si de cel mediatic, in zilele noastre. Nici voi nu faceti nota discordanta in acest peisaj...de pilda, zilele trecute am vazut un "circ" in care voi erati actorii pricipali...scena a fost Cotroceniul si finalul a fost apoteotic, adica pt unii comedie si pt ceilalti tragedie...deci un fel de tragi-comedie ! :sleep:

THE HUN
18th May 2005, 00:20
Timisoara. Un oras simpatic si o echipa la fel. Dar nu anul asta. Anul asta este doar o adunatura de mercenari, un hibrid, un Frankenstein tipic vremurilor noastre. Vremuri in care caracterul sportiv al fotbalului a cazut pe ultimul loc, dupa cel de business, cel de eveniment mediatic si cel de circ. Timisoreni, cand mergeti la stadion chiar vi se pare ca vedeti echipa voastra sau doar un nume de club familiar?
Asta este tot ce poti sa scoti din tine?Daca este tot inseamna ca ai probleme privind relatia ta cu lumea din imprejur.

baltazar
18th May 2005, 00:51
Eu te-am vazut pe tine de multe ori in timpul meciului cand Poli era condusa cum spuneai ca vrei sa i-a bataie ca sa ne iasa fumurile din cap. In final Poli intorcea scorul si tu nu mai apareai pe forum.
Diferenta de puncte ma cam lasa rece. Poli are o alta echipa din retur, iar daca e sa comparam diferenta de puncte dintre noua Poli si Farul din retur...
Hai sa pun altfel problema. Pe ce loc a fost Farul la finalul turului si pe ce loc e acum?
Pe ce loc a fost Poli la finalul turului si pe ce loc e acum?
Ei vezi? Ti-ai dat seama? Voi jucati miercuri cu noua "Poli" nu cu cea din tur pe care ati batut-o (de fapt putini n-o bateau pe aia) cu 4-0.
Nu spun ca va batem de nu va vedeti sau alte tampenii de genul asta. Tot ce vreau e sa privesti obiectiv situatia dpdv valoric. Asa iti mai amintesc si eu de niste rezultate ca Farul - Poli 1-4 chiar pe malul marii, dar era prin '96. Sau o semifinala de cupa prin '92 cand Poli a castigat ambele manse. Dar astea-s basme, cronici si balade po****re. Aici se discuta despre miercurea de e pe vine.
Daca Farul merita victoria s-o obtina si sa se califice acolo unde vor ei. Daca nu... nu!
Multa bafta!
bravo , in sfarsit cineva care stie ce vorbeste, inca o data "bravo" . cine este mai bun sa castige

baltazar
18th May 2005, 00:54
/hello felicitari Baltazare , sint sigur ca esti de acord cu mine ;
Fiecare fan vrea ca echipa lui sa cistige ( intodeauna) lucru imposibil !
Deci cel mai bine ar fi sa cistige cel care merita ...
HAI POLI /hello HAI ROMANIA /hello
noramal,asa ar trebuii sa gandeasca toti, eu nu ma supar daca pierde farul, ca timisoara a jucat mult mai bine ca eim ma supar cand sunt blatuieli imuputite gen dinamo

Klingon
18th May 2005, 04:04
Timisorenilor, ce se intampla, e un obicei nou la voi de care n-am stiut, ca atunci cand primesti o intrebare sa schimbi subiectul?

Seahawk
18th May 2005, 04:41
Nationalul ar mai avea sanse, in special daca bate Steaua. Dar Farul trebuie sa depaseasca Rapidul la puncte cat timp mai sunt doar 4 etape. Asta inseamna ca Farul trebuie sa bata tot in timp ce Rapid trebuie sa piarda 2 din 4 cu toate ca se lupta si ei pentru participarea intr-o cupa. Sansele sunt aprox. egale cu cela de salvare ale Craiovei.

ai omis faptul ca Farul are meci direct cu Rapidul in Giulesti in penultima etapa.. :rolleyes: si cum deocamdata sunt 3 puncte distanta daca Farul face un meci foarte bun, inca mai avem sanse la locul 3. (sa nu uitam ca in ultimii ani, Giulesti e un loc foarte agreabil - pentru constanteni evident... nu pentru rapidisti..)
Dar ma rog, e foarte greu.. sa se intample asta.. insa atata timp cat sanse matematice mai sunt...orice este posibil.. (teoretic vorbind)

Insa logic, (desi imi doresc foarte mult) nu cred ca Farul o sa invinga la Timisoara...
Insa oricum ar fi, sunt cu Farul pana la moarte, si cred in baieti.. si zic eu ca acum..cu toate accidentarile, plus ca am pierdut si Cupa, si cu toate astea.. eu zic ca exact acum cand nu se asteapta nimeni acum o sa facem surprize...
totul e ca Grig sa'i mobilizeze pe jucatori asa cum a facut'o pana acum...
Daca e sa ne facem jocu' nostru putem castiga si' cu Poli AEK ( ca sa le aduc aminte celor care ziceau ca Timisoara castiga acum cativa ani la Constanta cu 4-1... si ciudat..chiar am asistat la acel meci, daca'mi aduc aminte bine a fost unul din ultimele meciuri ale lui Banica Oprea la Farul - adevaratii faristi stiu despre ce vb... si chiar..la vremea aceea s'a zis ca a fost blat.. dar oricum nu are importanta ca echipa Timisoarei de atunci nu are absolut nici o tangenta cu asta de acum...asa ca numai amintiti de 4-1`ul ala de atunci de prin 96`)
Priviti situatia cum este in mom. de fata.. amandoua echipele sunt intr'un fel revelatii.. amandoua echipele joaca un fotbal frumos.. Farul vine dupa un esec in finala Cupei Romaniei, iar Timisoara vine dupa un egal rusinos - de comun acord - cu argesenii...
cel mai bun sa castige...
un rezultat logic ar fi egalul..
dar eu cred in Farul.. si sper ca o sa demonstram acum pe final de ce suntem in stare si sa ne luam revansha dupa finala ratata impotriva lui Dinamo..


bate Farul :ok: :evil:

Poli Timisoara
18th May 2005, 08:50
Timisorenilor, ce se intampla, e un obicei nou la voi de care n-am stiut, ca atunci cand primesti o intrebare sa schimbi subiectul?

bay,shmechere de bucale...abtinete cu intrebari stupide ! te manca falca ca pe stelistu' ala de 2lei? :degete:

semmaka
18th May 2005, 11:56
Tembelilor care o tot dau cu adevarata Poli si Poli AEK si alte tembelisme: :degete: :degete:


Revenind la meci, sper sa vad un meci frumos intre doua echipe frumoase. Tot respectul pentru Farul, dar tin cu Timisoara. Nu ma va supara rezultatul, oricare ar fi el, atata timp cat se joaca fotbal, nu antifotbal.

Benny
18th May 2005, 14:11
“echipa Timisoarei de atunci nu are absolut nici o tangenta cu asta de acum...asa ca numai amintiti de 4-1`ul ala de atunci de prin 96`”

Ei, pai hai sa vedem cum sta treaba si cu asta:
1. aceasi denumire (in proportie suficienta)
2. acelasi stadion
3. aceiasi suporteri
4. aceleasi culori
5. palmaresul (daca inca nu-l au, il vor avea)

Cred ca e suficient pt. o identificare cu echipa din 96.

In plus cel mai important este, ca pt. noi suporterii e aceiasi echipa. Sau crezi ca o echipa Poli, care isi zice Timisoara, dar care joaca pe aiurea, mai poate fi considerate Poli Timisoara? Daca un investitor ar muta Farul la Simeria si ar juca cu titulatura Farul Constanta, tu ai lua-o de buna? Nu cred si sper sa nu ajungi in situatia asta. Zambon poate sa-si denumeasca echipa cum vrea, din partea mea si Real Madrid. Fiindca realmente nu intereseaza pe nimeni in afara celora care nu au alte argumente.

Tu crezi de pilda ca cluburile care sunt acum in divizia A sunt aceleasi persoane juridice ca in 96? Nici pe departe. Iata schema, la care au apelati multi din asa-zisii granzi ai fotbalului rom. Avem un club cu datorii. Infiintam un club nou cu denumire usor schimbata. Apoi transferam activele. Clubul vechi ramane cu datoriile (o vedea statul de unde le scoate), iar cel nou cu fotbalul. Dupa teoria ta, Steaua care a castigat cupa in 86 nu mai are nici o tangenta cu cea de azi.

Marius DG
18th May 2005, 14:51
Timisorenilor, ce se intampla, e un obicei nou la voi de care n-am stiut, ca atunci cand primesti o intrebare sa schimbi subiectul?

Pai daca vorbesti in alta limba cum sa iti raspuna paminteni ... :)

Marius DG
18th May 2005, 15:01
Timisoara. Un oras simpatic si o echipa la fel. Dar nu anul asta. Anul asta este doar o adunatura de mercenari, un hibrid, un Frankenstein tipic vremurilor noastre. Vremuri in care caracterul sportiv al fotbalului a cazut pe ultimul loc, dupa cel de business, cel de eveniment mediatic si cel de circ. Timisoreni, cand mergeti la stadion chiar vi se pare ca vedeti echipa voastra sau doar un nume de club familiar?

Ai inceput foarte diplomatic plin de complimente, apoi ai inceput sa te ratoiesti ...mi se pare mie sau la multi lea placut de POLI NUMAI cind puteau sa faca ce vor ei pe stadion ..lasa ca e Bistritza care o sa fac ce poate ea sau ce ordona nea Jean

HEHEHE...atita timp cit Borcea si Netoiu nu o mut pe Dinamo in Timisoara e OK
Lmao ...iti dai seama cum ar suna Dinamo Timisoara...!?
Klingon , eu nu stiu citi ani sau unde traiesti dar "
caracterul sportiv nu iti pune mincare pe masa ...probabil ca tu inca ai pe alticineva care face aia ptr tine ptr ca alfel ai intelege ce si cum

Iar de hibrid samd ...dute ca tiam dedicat un articol

Tie daca nu iti place ca se pune punctul prea mult pe "eveniment mediatic" pai atunci numai te uita la tv cind echipa ta ( omogena si crescuta in pepiniera proprie!) joaca in deplasare si tu nu teai deplasat ca nu ai avut bani sau mijloc de transport... :headbang:

Vi3rme_X
18th May 2005, 17:36
Poli - Farul 1-0 BRAVO POLI

Rechinul Ucigas
18th May 2005, 17:37
1-0 , mama pana si curca lipseste , vlas e varza

Rechinul Ucigas
18th May 2005, 18:45
na ca s-a accidentat si vlas si ai intrat curca .....

GoPens
18th May 2005, 19:01
e gata. 1-0 Poli /hello

Quartz@nu
18th May 2005, 19:10
meci frumos
Felicitari poli iar pentru FARUL bravo ,atata timp cat a jucat cu 3 debutati si cu mai multe rezerve s-a descurcat neasteptat de bine ...inca o data bravo Farul

o nota proasta pentru CONTRA (nu pentru joc ,acolo a fost bun) care tot timpul , la orice faza ,a avut cate ceva de comentat la adresa arbitrului (gesticulari si alte indicatii ) de parca fotbalul a fost inventat de el....se crede si el "mare figurant in Romania asta " de parca nu am mai jucat nimeni prin strainatate si el ar fi fost singurul mohican intors acasa... :jerk:

de aceea ..respect- MOLDOVAN care este un adevarat gentelman

Quartz@nu
18th May 2005, 19:44
viole(n)t....la multi ani ! :great:

Poli Timisoara
18th May 2005, 20:58
rezultat meritat,o lupta oarba pentru victorie in derby-ul provinciei...speram ca la anu' sa impartim primele doua locuri ! L final tribuna a-2-a a aplaudat parcursul bun al constantenilor (speram ca la anu sa fim si noi primiti tot asa,ceea ce nu sa mai prea intamplat in ultimile confruntari de la c-ta)

PS constanteni...cati ati plecat din constanta de a-ti ajuns numai 3 oameni si 2 steaguri? sau erau studenti de prin timisoara !

Hai POLI ....nu are rost sa fortam nota...bine ca am scapat de retrogradare !!!

El Nińo
18th May 2005, 21:51
Bravo POLI pentru victorie!!! :yeah:

A fost un meci frumos cu doua echipe care joaca fotbal.

Felicitari si Farului pentru parcursul bun pe care l-a avut in acest sezon ( ca dovada au fost aplaudati de catre spectatorii de la tribuna a II-a ) si mi-a placut ca Farul a venit la Timisoara sa joace fotbal nu sa se bage cu curul in poarta ( scuze pentru expresie dar e la moda ) si sa bubuie mingile in fata.

Arbitrajul a fost asa si asa...probabil de la caldura de afara si de la ora de disputare a partidei.

Inca odata BRAVO!!! POOOOLI!!! :yeah:

El Nińo
18th May 2005, 21:55
Sincer nu prea cred ca avem mari sanse sa prindem locul 4 pentru ca Olaroiu deja a inceput sa faca experimente si sa pregateasca echipa pentru sezonul urmator.

Marius DG
18th May 2005, 22:00
meci frumos
Felicitari poli iar pentru FARUL bravo ,atata timp cat a jucat cu 3 debutati si cu mai multe rezerve s-a descurcat neasteptat de bine ...inca o data bravo Farul

o nota proasta pentru CONTRA (nu pentru joc ,acolo a fost bun) care tot timpul , la orice faza ,a avut cate ceva de comentat la adresa arbitrului (gesticulari si alte indicatii ) de parca fotbalul a fost inventat de el....se crede si el "mare figurant in Romania asta " de parca nu am mai jucat nimeni prin strainatate si el ar fi fost singurul mohican intors acasa... :jerk:

de aceea ..respect- MOLDOVAN care este un adevarat gentelman

Asta am mai vazut si eu ,dar trebui esa iei in considerare ca el e capitan si e dreputl/obligatia lui de disputa sau cere explicati arbitrul !

tendogz
18th May 2005, 22:06
poze poli-farul
http://ns.edc.ro/poli/

baltazar
18th May 2005, 22:15
bravo poli ,bravo farul ,meci frumos si chiar nu ma deranjeaza scorul amndoua echipe au jucat minunat

ADelPiero
18th May 2005, 23:00
bara, bara, bara, bara ........ VICTORIE /OLE/
felicitari POli ! tine`o tot asa :ok:

Sergio
18th May 2005, 23:42
Victorie chinuita, cu mari emotii pe final. Oricum e bine... :)

le fada marseillais
19th May 2005, 00:13
Felicitari Poli Timisoara si bravo Farul(mai degraba pt.restul sezonului,decit pt. meciul de azi).

La anul jucam reprezentam Romania in cupele europene impreuna cu Poli Timisoara.Asta daca nu revin in forta mercantilismul si instinctele de presedinte de club balcanic la Bosinceanu si vinde tot nucleul echipei la vara la Panathinaikos si la echipele din Bucuresti.

O mare greseala a conducerii Farului dupa meciul nefast cu Dinamo cind s-a acceptat tacit idea ca locul 3 era imposibil.

deep purple
19th May 2005, 05:20
Ma bucura foarte mult sa vad ca Divizia A nu se va mai juca in viitorul apropiat intre 3 echipe doar, iar restul pe post de vanzatoare de puncte scoase la licitatie.
Astept sa vad si investitiile de la Otelul si daca se poate sa vedem pe cineva cu bani care va cumpara echipe ca UTA, "U" Cluj, Bihor etc. Daca toate astea vor coincide cu retrogradarea si/sau desfiintarea echipei lui Tata Jean si a echipelor care bat palama cu el, inseamna ca suntem pe drumul cel bun.
Probabil ca in 5-10 ani nu ne va mai fi nici rusine si nici frica sa iesim in Europa.

Cunego
19th May 2005, 08:59
Dorys ai dreptate in legatura cu contra. in loc sa-si vada de joc el trebuie sa comenteze sa gesticuleze si nici nu a rupt gura targului cu evolutiile lui. eu as fi preferat sa nu vina la POLI si sa fi jucat Olah ptr ca mi se pare la ora actuala mult peste contra. de aceea nu a ramas olah la POLI pentru ca nu a vrut sa fie rezerva lui contra.

Carlos Gambino
19th May 2005, 10:47
@Cunego Nu cred ca trebuie sa-l criticam pe Contra. Nu uita ca a venit la Poli in conditiile in care putea sa mearga si-n "alta" parte ! Deci din punctul asta de vedere, are tot respectul meu...acum ca nu a jucat la adevarata lui valoare, e alta poveste...dar omul asta a venit dupa o perioada foarte lunga de repaos fortat de imprejurari(accidentari sau neintzelegeri cu antrenorul) si probabil din cauza asta nu a dat randament maxim ! Ideea e ca aceasta revenire la Poli a fost ca un balon de oxigen pt el, iar eu ma bucur ca am putut sa facem macar atata lucru, adica sa-l ajutam la greu...si sa nu-mi spui ca tu nu te-ai bucurat cand a semnat pt Poli, ca nu te cred ! Adica atunci a fost bun, dar acum nu-ti mai place ? Asta-i "Gurita", cu bune cu rele, e al nostru...cel putin pana-n vara...

PS
Nu stiu de ce se mira toti, de Contra, ca-i agresiv si se cearta tot timpul !? Asa a fost tot timpul si cand juca la Poli, asa a fost si la Dinamo, asa a fost si la Alavez si la Atletico, ca sa nu mai zic de nationala ...numai ca unii se pare ca au uitat...

CTU-TM
19th May 2005, 13:32
Urmaresc de mult acest forum, cu partile lui bune si rele, iar azi mi-am luat ceva timp pentru a scrie cīteva rīnduri referitoare la "cazul" Contra.
Dupa parerea mea este normal ca un capitan de echipa sa arate initiativa, sa lupte (chiar pīna la limita admisibilului) si sa fie "mai agresiv verbal" decīt ceilalti coechiperi. Si daca privim mai atent la campinatele externe, vom īntīlni nenumarate asemenea "Exemple". Oare M. Sammer (fost capitan) de la Borusia Dortmund nu a fost tot asa? Cīt despre Effenberg ce sa mai vorbim (indiferent unde a jucat). Ballak, urmasul lui la Bayern este tot asa (cel putin se chinuie) este totusi considerat de conducere ca fiind "prea moale". Si astea sīnt doar cīteva exemple din campionatul German pe care īl cunosc de 13 ani si care nu se poate compara cu cel Spaniol, Porughez ori ... Italian. Asa ca hai sa nu-l mai condamnam pe Contra. E bine cum e dar ... sa nu depaseasca limita.
Despre meci: Felicitari Poli! Felicitari Constanta! Pentru meciul frumos si pentru speranta īntr-un fotbal ADEVARAT! :ok: