PDA

View Full Version : Etapa 27: FC Brasov - Sportul



ADelPiero
15th May 2005, 22:21
Miercuri, 18 mai 2005: FC Brasov - Sportul, ora 17:00, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Angelina Jolie
15th May 2005, 23:22
Oare mai spera Brasovul sau au renuntat de tot?

FatFrumos
15th May 2005, 23:28
La cum joaca Sportul eu zic ca da merg pe 2 solist.

Darkslowstar
16th May 2005, 11:51
Sportul joaca prost in ultimele etape, deja au intrat in vacanta. Probabil mai obtinem 3 puncte miercuri.

King of Hell
16th May 2005, 12:21
Atata timp cat brasovul nu e picata matematic poate sa mai spere...deoarece conforma calculelor mele de mare maistru consider ca Steagu e singura echipa in stare sa faca rocada cu cfrul...si acum argumente ca sa nu zica valy ca vorbeste Coca Cola pentru mine..

Etapa asta de miercuri:
Oţelul - CFR Cluj 1 solist ma! (aici nu discut)
FC Braşov - Sportul 1 (pentru brasov chiar ca e meciul meciurilor pana amu'-sportul sa stea pe curu' lui ca amu e nevoie de puncte pentru stegari :D)

Etapa de sambata:

Poli Iaşi - FC Braşov asta se gata egal, sau chiar bate brasov...pentru ca miercuri poli iasi bate pe bacau la bacau acasa si o sa fie relaxati..deci sa zicem egal...X
CFR-National aici Cfru o sa joace pe viata si moarte, Nationalul o sa faca jocul obisnuit..tot egal se gata si asta..nu vad alte argumente...desi poate li dor la National de acel meci din cupa...sa le aplice acelasi scor..sa zicem egal oricum..

Etapa aia lalta de dupa asta de sambata:
FCM Bacău - CFR Cluj meci de 1 solist avand in vedere ca bacau pierde cu poli iasi poimaine si are nevoie de puncte sa nu pice in buda...
FC Braşov - Steaua ...jucatorii brasoveni o sa faca aproape meciul vietii lor si o sa bata pe steaua si stelutza ia de aici campionat..ete na...spun aproape meciul vietii lor pentru ca meciul vietii lor va fi in ...

Ultima etapa:
Gruia...cer senin...atmosfera incendiara...stegarii bat cfrul..il trimit in Beeeeeeeeeee

:DDaca nici asta nu o fost o analiza obiectiva sa ma tzucatzi undeva bine?


De fapt daca ma gandesc mai bine stati ca cfr si brasov o sa aiba ambele 31 puncte...hmm..cred ca vor conta rezultatele directe...no stie cucu cat o fost..io cred ca egal..in fine...intrerup postarea ca imi vine sa ma...arivederci

Darkslowstar
16th May 2005, 13:06
In tur a fost 2-2, cu egalare a CFR-ului in ultimele minute :(
Analiza ta nu rea, dar va trebui ca Brasovul sa bata peste tot (cam greu) si CFR sa o incaseze peste tot. Ce-i drept mingea e rotunda, dar sincer e foarte complicat. Eu personal sper pana in ultimul moment.

King of Hell
16th May 2005, 13:19
Ieri cu Farul, Brasov era sa scoata un punct vital..si cfru o ia peste tot..de asta nu ma tem...avand in vedere ca sunt la ciuca de les bataglies! :D

Angelina Jolie
16th May 2005, 13:25
Atata timp cat brasovul nu e picata matematic poate sa mai spere...deoarece conforma calculelor mele de mare maistru consider ca Steagu e singura echipa in stare sa faca rocada cu cfrul...si acum argumente ca sa nu zica valy ca vorbeste Coca Cola pentru mine..
:DDaca nici asta nu o fost o analiza obiectiva sa ma tzucatzi undeva bine?

Mai bine ziceai de mare maestru ca suna mai bine.
Analiza a fost foarte obiectiva, mai ales ca tu te bazezi si pe indirectele indirectelor de genul: Bacau-Iasi. Dar eu te las sa speri, pana miercuri cand batem la Galati si lichidam conturile.
Si daca s-ar ajunge la egalitate in ultima etapa, noi vom juca acasa si ne va conveni un 0-0 sau 1-1.

Ultras
16th May 2005, 14:52
Ce spuneam acum doua luni...

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=219234&postcount=146

Raman la aceeasi parere. CFR-ul a strans suficiente puncte in tur si nu are cum sa retrogradeze. Sportul va merge la Brasov sa castige (cel putin asa declara Dan Petrescu). Meci de 1X2, dar merg pe 2... Ramane sa vedem ce are de zis Gigel... :evil:

spinU
16th May 2005, 14:54
meci fara miza... 1X

fia
16th May 2005, 21:54
Bate Brasov, dar la ce bun?

Catalanul
16th May 2005, 22:27
cred ca sportul va castiga si va trimite brasovul in B

ce_bine_e
16th May 2005, 22:48
brasovu tre sa cada in B:D

DIXX
17th May 2005, 09:06
Ce mai conteaza rezultatul.Iar s-a bagat moldotaurus in seama?Normal sa fie fericit pt ca salvarea de la retrogradare e cea mai mare performanta din istoria clubului.De unde nu e ce sa ceri?

Darkslowstar
17th May 2005, 13:15
Probabil ca au terminat de maturat prin Ardeal si Bucale, nu mai gasesc nici un frigider de furat asa ca au timp de bagat in seama pe net.

Darkslowstar
17th May 2005, 14:16
Be, nu meriti sa-ti raspund, dar pt ceilalti care citesc, chiar moldovenii s-au laudat cum sparg/fura ei frigidere cu sucuri pe unde merg ei cu poli iasi:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=5033&page=4&pp=15

Threadul este edificator pt. nivelul de cultura si educatie al majoritatii polistilor iesieni (sa ma ierte Edgar si suporterii normali din Iasi).

be@
17th May 2005, 15:20
Bine......si la ce te asteptai de la niste copii care se duc prin deplasari si striga "steaua" !
Dar nu generaliza,ca nu toti iesenii sunt asa ! E adevarat ca sunt unii la tribuna B care mai striga prostii, dar sunt si altii care le raspund acestora: "Rusine sa va fie!"

Angelina Jolie
17th May 2005, 15:25
Dark: FORZA ARDEALUL!!! Atat si nimic mai mult.

Darkslowstar
17th May 2005, 15:57
Ardealul uber alles :drak: frate clujean.

inter
17th May 2005, 15:58
dark .. esti svab? :D:D

Darkslowstar
17th May 2005, 16:01
Nu, dar am facut un liceu sasesc :)

inter
17th May 2005, 16:03
e inseamna ca daca am pamant langa Rupea , suntem pe aproape :D

tare mie ca Mazilu reuseste sa inscrie !

Darkslowstar
17th May 2005, 16:11
Chiar aproape :), dar vezi ca pe acolo dai mai curand de sasi decat de svabi :drak:

Mazilu? Mai joaca?

inter
17th May 2005, 16:33
pt.mine sunt la fel :D:D
altii din familie fac diferentele astea :D:D

cica da . si alearga non-stop in cautarea golului :P

Darkslowstar
17th May 2005, 17:15
Mai curand alearga non-stop ca sa-si potoleasca golul din stomac cauzat de zgarcenia lui Siman. :D

Eu am crescut de la 4 ani printre sasi, despre svabi stiu mai putine :)

ce_bine_e
17th May 2005, 17:39
Ce mai conteaza rezultatul.Iar s-a bagat moldotaurus in seama?Normal sa fie fericit pt ca salvarea de la retrogradare e cea mai mare performanta din istoria clubului.De unde nu e ce sa ceri?
cea mai mare performantza e locul 6! si oricum v-am zis retrogradare placuta si la multzi ani!



Probabil ca au terminat de maturat prin Ardeal si Bucale, nu mai gasesc nici un frigider de furat asa ca au timp de bagat in seama pe net.

asa cum a zis si be si am zis-o si eu mai demult oricunde exista si "buruieni". si statzi voi linistitzi majoritatea oamanilor pe care eu ii cunosc din iasi sunt de mare valoare si nu fura nimeni frigidere sau ce ai zis u pe acolo!

CoolRain
18th May 2005, 18:06
E 0-0 la pauza, dar nu se supara nimeni :sleep:

Angelina Jolie
18th May 2005, 18:34
cea mai mare performantza e locul 6! si oricum v-am zis retrogradare placuta si la multzi ani!

:happy :happy Inseamna ca v-am luat. La noi cea mai mare performanta e locul 5. :yeah: :yeah:

CoolRain
18th May 2005, 18:56
0-1, gol Mazilu in prelungiri

himi
18th May 2005, 19:02
In sfirsit am "legat" si noi dupa mult timp 2 victorii consecutive... si am trecut la + la adevar!

lucirvr
18th May 2005, 20:06
Felicitari Sportu, oare cand scapam si noi de nimicurile astea de la noi : Miclaus, Sarmasan, Bodea ca ne-au saturat pe toti. Ne-au scapat de griji obositii astia de la noi. Hai Steagu! traim din amintiri...........

inter
18th May 2005, 21:22
tare mie ca Mazilu reuseste sa inscrie !

dark , tre sa dai o "bere" :drak: :drak: ca de la gabi vine altceva :D

ultras_sportul
18th May 2005, 23:32
A patra accidentare grava sezonul asta pentru Sportul:

a inceput cu Maxim: entorsa la genuchi
a continuat cu Ciupe: dubla fractura de tibie si peroneu
a patit beleaua si Lazar: fractura de metatarsian

azi la Brasov Dedu se accidenteaza groaznic: entorsa la genuchiul stang cu rupere de ligamente si menisc ....

asa ceva nu se poate :(

dan-dan
18th May 2005, 23:37
A patra accidentare grava sezonul asta pentru Sportul:

a inceput cu Maxim: entorsa la genuchi
a continuat cu Ciupe: dubla fractura de tibie si peroneu
a patit beleaua si Lazar: fractura de metatarsian

azi la Brasov Dedu se accidenteaza groaznic: entorsa la genuchiul stang cu rupere de ligamente si menisc ....

asa ceva nu se poate :(

Mai sunt 3 etape, Sportul nu are nici un obiectiv , asa ca doar compasiune pt. cei accidentati. SI zi mersi ca nu au aparut aceste accidentari la inceputul campionatului !

In rest numai bine Sportului si sper SA NU FUZIONATI cu nimeni.

MIT GOTT UND POLI IASI
HEIL POLI IASI

be@
18th May 2005, 23:47
FELICITARI SPORTULUI PENTRU CORECTITUDINE !!!!

Darkslowstar
19th May 2005, 11:46
Mazilu? Mai joaca?

:( mare monument de clarviziune mai sunt si eu.

Nu reusesc sa inteleg de ce Bajko mai insista cu obositii astia: Balint, Bodea, B Nicolae, Sarmasan, Miclaus, etc. si nu da credit total tinerilor nostrii. Ieri Poverlovici si Popa au frecat banca tot meciul :no:. Bine ca a debutut Dedu (17 ani) marea noastra speranta. Era si timpul.

Inter, bere vrei? S-a intamplat ceva cu tine? Nu te simti bine azi? :drak:

07Ex
19th May 2005, 15:30
Ramane sa vedem ce are de zis Gigel... :evil:

Gigel n-a zis nimic insa a zis Mazilu in prelungiri. :)