PDA

View Full Version : ce pedeapsa merita mm stoica



Pages : [1] 2

Liliak
14th May 2005, 22:33
Mihai Stoica a lovit un suporter al Stelei, numai pentru ca nu ii convenea ce striga acesta.

Vi se pare normal acest gest pentru un conducator de club?

Ar trebui MM sa isi dea demisia de la Steaua sau sa fie dat afara de Gigi Becali?

miril
14th May 2005, 22:38
In opinia mea, ar trebui sa plece amandoi.

jay
14th May 2005, 22:39
La asa club, asa conducatori...

Al Dracu
14th May 2005, 22:53
Macar l-au filmat pe vice-oier? :D Asa o sa se duca putin la loc cu racoare sa pregateasca drumul stapinului! :ok:

Vadim
14th May 2005, 22:54
I-as cere daune de cel putin 500.000 de dolari lui MM.

Al Dracu
14th May 2005, 22:57
Vadime, etapa viitoare mergem in Ghencea si ne pregatim un repertoriu pentru MM? :D Ne dam asa, aproape si il susuram in gura mare!

jay
14th May 2005, 22:59
:D Vin si eu.:)

DaRk_Star
14th May 2005, 23:00
mihai stoica a aratat ca nu are diplomatia specifica unui presedinte de club..poate doar de la divizia b in jos.. faptul ca anumite achizitii bune (care or fi alea,ca in afara de nicolita,steaua nu a mai luat nimik de mult timp) i se atribuie reprezinta doar coincidenta cu faptul ca el figureaza cu numele in dreptul postului de presedinte executiv al stelei...
prin faptele de azi a aratat inca o data ca este sluga lipsita de coloana vertebrala a lui gigi becali.. atat el cat si patronul ne fac de ras echipa,clubul, istoria...nu inteleg cum asa depravati au ajuns sa conduca cel mai mare club de fotbal din istoria fotbalului romanesc...


La asa club, asa conducatori...
ia vezi pe unde ai baia ,du-te pana acolo,intra si incepi sa te dai cu capul de faianta...
steaua este cel mai mare club din romania,un club cu o istorie,cu un palmares si cu rezultate impresionante,neegalate si probabil inegalabile..acest club NU MERITA asemenea pramatii de conducatori...
poate ca jocul echipei este dezolant de multe ori (mai ales in ultimul timp) iar conducatorii si,deseori,jucatorii sunt de vina in cazul asta...
dar,repet,un asemenea club nu merita astfel de conducatori...poate nu te-ai prins,dar tocmai de-aia suntem toti stelistii (si nu numai) revoltati de comportamentul primatelor astora...

Vadim
14th May 2005, 23:01
Ar trebui zburat azi MM. In seara asta. Numai ca nu va fi asa, cine se aseamana se aduna.

be@
14th May 2005, 23:02
Doar atat:
"Du-te la sapa........
Tarane,du-te la sapa....."

Liliak
14th May 2005, 23:03
Mafiotii au ce cauta in fruntea unui club. Nu si huliganii!!!

King of Hell
14th May 2005, 23:04
Ma asta-i pohta ce-am pohtit ma...Gigi si Meme la zdup, steaua sa piarda campionatu..

miril
14th May 2005, 23:07
Lasa ca nici Dinamo...

FcDinamoNet
14th May 2005, 23:08
MM? Si-a aratat din nou adevarata clasa :)
Steaua are conducatorii pe care ii merita, pe care si i-a ales :)
1-0 cu CFR? Sa nu mire pe nimeni acest rezultat...oaspetii si-au "ALES" un moment foarte potrivit pentru a menaja jumatate de echipa...frumos...aproape o telenovela :)
Asta este Steaua...posibil viitoare "campioana"...

adrianduluman
14th May 2005, 23:14
Toti suporterii Stelei ar trebui sa fie alaturi de echipa la bine si la rau. Nu trebuia MM Stoica sa coboare in tribuna (asa spun unii, eu nu stiu nimic :D ), dar nici suporterii nu ar trebui sa fie impotriva echipei orice s-ar intampla. Cei care au stricat impotriva Stelei nu cred ca sunt suporteri stelisti adevarati :rolleyes:

FcDinamoNet
14th May 2005, 23:15
Am uitat ceva...
Ala a fost penalty? O fi greist arbitrul...si ei sunt oameni, nu?
Poate si la meciul cu FC National a fost la fel...cu Serea...cu totii gresim...

Liliak
14th May 2005, 23:27
Toti suporterii Stelei ar trebui sa fie alaturi de echipa la bine si la rau. Nu trebuia MM Stoica sa coboare in tribuna (asa spun unii, eu nu stiu nimic :D ), dar nici suporterii nu ar trebui sa fie impotriva echipei orice s-ar intampla. Cei care au stricat impotriva Stelei nu cred ca sunt suporteri stelisti adevarati :rolleyes:
Nu a strigat nimeni impotriva Stelei, ci numele unor jucatori care au fost indepartati fara cap: Neaga si Hamutovski. Pentru asta meritau oamenii pumni in gura?

uti2102
14th May 2005, 23:41
Ce s-a intamplat azi a fost incredibil. Suporterii de la peluza Sud au fost singurii care au tzinut steagul sus, afishand nenumarate bannere acide la adresa jucatorilor shi conducerii. In acelashi timp, la tribuna a II-a, un grup de suporteri au afishat un banner contra lui Gigi. La pauza au intervenit chelioshii lui Gigi, care l-au luat shi l-au batut pe unul dintre suporteri in parcarea stadionului. Mai apoi, in repriza a doua, MM a coborat in tribuna shi a aplicat un pumn unui suporter :o: Toate astea le-am vazut cu ochii mei! Or mai fi fost shi alte intamplari, ashtept sa vad ce scrie presa.
Oricum, ceea ce e clar e ca MM a terminat-o cu Steaua. E kaputt. PLEACA MM! ADIO !!! :ciocan: Iar Gigi ar face bine sa se ia dupa el, cel putzin datorita "interventzilor" garzilor de corp.
STOICA, nenorocitule! ADIO!

cgrecu
14th May 2005, 23:44
nu ar trebui demis, ar trebui inchis ... :)

APercele79
14th May 2005, 23:47
cu oameni ca becali si stoica, stati bine....va meritati soarta
un cioban analfabet si un mascarici galatean...hai sa fim sinceri, ca MM e o marioneta si un mascarici....rade toate divizia A de el (deci nu pot sa zic ca incidentul de azi imi schimba parerea despre el)...ce vina avea suporterul ca si-a exprimat parerea? nu de aia a platit biletul de intrare? oricum stoica a fost, este si va fi o zdreanta masculina

be@
15th May 2005, 00:01
Adevarul e ca s-a ajuns prea departe!
Uitati-va si la Porcea,cand nu-i convin scandarile fanilor,cum trimite gorilele la ei !

Triphat
15th May 2005, 00:02
nu e bine ce a facut MM, dar nici ce a facut "fanul" ala... suporterii sa incurajeze echipa si al bine si la rau... Forza Steaua!!

Paul
15th May 2005, 00:04
Loooool cine vorbeste , care e problema in fond.
Sute (mii ) de suporteri au luat bataie pentru multtttttt mai putin de la altii , deci nu vad care e problema...inca un suporter batut

Nimic nou , pana una` alta inca 10p si suntem campioni !

ps. Decat un Borcea sau Netoi ii prefer pe JJ si MM de 10 ori.

esku
15th May 2005, 00:04
MM lasa`neee tata cu fitzele astea de mare cioban......Poate ne cautzi shi pe noi, astia de postam, sa ne iei la bataie cu zmarandescu & co!!! Esti varza mah..... nu esti pe cararea ta......tzias zice io nishte vorbe frumoase dar ma abtzin.....shi totusi ESTI MIZERIA FOTBALULUI ROMANESC!!! Iar GIGI cred k l-atzi vazut cum facea de la loja din maini....ZICEAI CA E CEAUSESCU :"Aloooooo! Aloooooooo!" cam asa ceva!

APercele79
15th May 2005, 00:05
Adevarul e ca s-a ajuns prea departe!
Uitati-va si la Porcea,cand nu-i convin scandarile fanilor,cum trimite gorilele la ei !
de acord 100%..chit ca sunt dinamovist infocat de o viata intreaga, recunosc ca si borcea e o jigodie de om...si el si stoica sa iasa dracu din fotbal
avem destule probleme cu imaginea diviziei A, astia o fac si mai murdara
oricum ce a facut azi stoica nu e de iertat

APercele79
15th May 2005, 00:09
paule esti dus cu capul...tu vezi ce scrii??
normal ca tie nu iti pasa ca tu nu ai ajuns la stadion in viata ta (si probabil nici nu o sa ajungi in urmatorii 50 de ani) , asa ca nu te afecteaza aceste probleme
bai pustiulica nu cred ca intelegi cit de grava este problema: o persoana (jigodie mai bine zis) din conducerea clubului pe care tu zici ca il sustii a coborit de la cusca lui oficiala si a dat in suporterul echipei voastre ptr. ca a huiduit stilul groaznic de fotbal pe care il joaca la ora actuala!!!! tie ti se pare normal? bine ca tu te bucuri ca ati castigat cu clujul....inseamna ca nu ai vazut ce gol ati dat
in fine, bine ca ati luat 3 puncte, asta va doare pe voi...vi se pare normal ce a facut domnul de stoica...pai nici porcea nu ar face deastea, cit de animal e el...

danmure
15th May 2005, 00:11
Fara aroganta,fara spirit de superioritate, fara ingamfare, fara aere de banateni, doar cu bun simt de oameni civilizati, va spunem inca o data de la TIMISOARA ...RUSINE buCUResti !!! o kakapitala cu ai ei oameni de care ne e rusine pana in maduva oaselor...
(inca o dovada? genul de reactii care vor urma in urma acestui mesaj:)))

Fortza VIOLA!!!

dumy84
15th May 2005, 00:11
Un gest reprobabil....Am mai spus-o, LA STEAUA E DICTATURA.Nimeni nu are voie sa spuna o opinie contra conducerii.....conducere care a subrezit lotul de jucatori, avand acelasi comportament si cu jucatorii(vezi cazurile:Aliuta, Neaga, Hamutovski).Pai de ce sa fie suporterii bucurosi, ca suntem la un pas de a pierde titlul, iar echipa nu joaca nimic.Vorba unui prieten care a scris mai sus:D,intr-o zi vor veni sa ne bata si pe noi, cei de pe forum:)

alx_ro
15th May 2005, 00:20
Rushine lui MM si conducerii Stelei pentru actele la care au recurs. Ar trebui trimishi la inchisoare. Steaua nu merita asemenea bataie de joc... :headbang:
@danmure: Nu te lua de un oras intreg pentru prostiile unor idioti. Mai ales ca acestia nici nu sunt din Bucuresti. Zici ca ti-e rushine de capitala tarii tale? Ia-ti pashaport de ungur si muta-te la BUDApesta... :rosu:

baubau
15th May 2005, 00:22
Bine ati venit intr-o noua odisee a fotbalului de mahala,a grandomaniei si a lipsei de ratiunii...aaa e chiar divizia A!

Cei care o vor intoarce acum si vor spune victima sau ceilalti din jurul lui nu erau suporterii adevarati cred ca fac o mare greseala..pur si simplu vor sustine un gest marlanesc



PS:Nu am TV,dar oare cine v-a fi invitat la OTV,victima sau marele razboinic al luminii?

PS:2 Paul esti nemapomenit!Esti get beget becalian

danmure
15th May 2005, 00:24
Fara aroganta,fara spirit de superioritate, fara ingamfare, fara aere de banateni, doar cu bun simt de oameni civilizati, va spunem inca o data de la TIMISOARA ...RUSINE buCUResti !!! o kakapitala cu ai ei oameni de care ne e rusine pana in maduva oaselor...
(inca o dovada? genul de reactii care vor urma in urma acestui mesaj))

Fortza VIOLA!!!

apparte
15th May 2005, 00:27
Toti suporterii Stelei ar trebui sa fie alaturi de echipa la bine si la rau. Nu trebuia MM Stoica sa coboare in tribuna (asa spun unii, eu nu stiu nimic :D ), dar nici suporterii nu ar trebui sa fie impotriva echipei orice s-ar intampla. Cei care au stricat impotriva Stelei nu cred ca sunt suporteri stelisti adevarati :rolleyes:
Asta s-o crezi tu!Daca Steaua ar fi jucat asa de-a lungul istoriei sale n-ar avea suporteri!N-ai prind generatia anilor 70-80!Zenga spunea ca cine vrea spectacol sa mearga la circ!Pt noi,suporterii Stelei in acei ani circul era stadionul iar jucatorii-jongleurii!Judecand dupa varsta,n-ai de unde sa stii o scandare a suporterilor Stelei din anii 80:"Circul Ghencea"!Daca Steaua din anii 70 ar fi jucat ca cea de azi,in mod sigur nu eram stelist!Suporterii n-au fost impotriva echipei ci impotriva incompetentei conducerii!

baubau
15th May 2005, 00:28
danmure Incepi sa debitezi prostii,esti total pe langa subiect,aici se discuta agresiunea unui simplu fan(om) de catre un director executiv al unui club(om) care este printre cele mai reprezentative din Romania

Nu prea vezi gravitatea situatiei

Nu vad ce ai cu orasele...inca nu ai observat un lucur,dinamovist,stelist,ardelean,molodvean intr-o mare proportie toti s-au unit impotriva acestui gest marlanesc

SORENSEN
15th May 2005, 00:30
Cand credeam se ajunge spre fundul prapastiei , iata ca vine cretinul de MM si arata ca se poate mult mai rau.
MM trebuie inchis pt vatamare corporala .
Am fost la meci si am vazut cum maimuta oierului la lovit pe suporter.
RUSINE RUSINE RUSINE

apparte
15th May 2005, 00:31
Fara aroganta,fara spirit de superioritate, fara ingamfare, fara aere de banateni, doar cu bun simt de oameni civilizati, va spunem inca o data de la TIMISOARA ...RUSINE buCUResti !!! o kakapitala cu ai ei oameni de care ne e rusine pana in maduva oaselor...
(inca o dovada? genul de reactii care vor urma in urma acestui mesaj))

Fortza VIOLA!!!
Da,cu "cetateni" care-si dau pantalonii jos aratandu-le fundul suporterilor oaspeti!Asta s-a-ntamplat in mijlocul orasului si o pot confirma cel putin 50 de fani ai lui FC Bihor(dupa Poli-Oradea)!Mai aveti si voi mult...

nick
15th May 2005, 00:32
Cred ca era inevitabil ca MeeeMeee sa ajunga aici.Daca imi amintesc bine,pe tema transformarii lui MeeeMee s-a mai discutat pe acest forum.Individul mi se pare exemplul cel mai elocvent al degradarii galopante a unei fiinte umane.Vazindu-l acum imi e imposibil sa mi-l mai amintesc pe simpaticul si spiritualul"vice" de la Galati(ca veni vorba-se autointitula "vice" chiar daca atunci Otelul nu avea presedinte;probabil are ceva genetic ,sa fie in umbra cuiva).
La felul in care a involuat in ultima perioada,cred ca urmatorul gest ar fi sa se sinucida(evident,daca ii ordona atotputernicul Jiji). :drak:

baubau
15th May 2005, 00:33
He he cine mai stie Familia Simpson?Exita acolo un numit Smithers,mana dreapta a unui numit MR.Burns..oare cu cine seamana?

APercele79
15th May 2005, 00:34
oameni buni aici nu e razboi intre bucuresti si timisoara
timisorenii sunt si ei frustrati ca sunt considerati provincie, dar asta e!!
ce sa intamplat azi a fost grav si ramane se vedem ce sanctiuni vor fi luate de divizia A
oierul a zis deja ca nu are de gand sa-l pedepseasca pe stoica...deci stau cam nasol treburile, parerea mea

baubau
15th May 2005, 00:36
Nici nu v-a fi pedepsit,aratati-mi unul care a fost pana acum,nu neaparat in sport..Hm..sergiu nicolaescu,pt ca batut un sofer sapt trecuta?S-a mai auzit ceva?

APercele79
15th May 2005, 00:36
He he cine mai stie Familia Simpson?Exita acolo un numit Smithers,mana dreapta a unui numit MR.Burns..oare cu cine seamana?
baubau, ironia este ca Mr. Smithers e partzar ca si Mr. Burns....
ceva care nu m-ar mira si la clovnii astia din conducerea stelei

SORENSEN
15th May 2005, 00:39
Lui MeeeMeeee ar trebui sa i se puna BeeeBeee :D
Oierul stie de ce... :rolleyes:

Triphat
15th May 2005, 00:44
nu numai al steaua e asa.. la dinamo s-a defiintat grupul ala din sud tot din cauza conducerii dinamoviste cu violenta lor.

Picasso
15th May 2005, 00:44
Chiar stau si ma intreb ce s-ar intampla aici in anglia daca peter kenyon de la chelsea sau mai stiu eu ce presedinte ar lua la bataie suporterii: cred ca ziarele ar avea ce manca un an de zile si respectivul nu ar mai aparea pe strada de rusine :rosu:
Dar in Romania, lucrul asta e normal la Steaua, cea mai iubita echipa. Mi se face greatza de MM, pe cuvant si cred ca si-a dat in sfarsit "educatia" cu care se tot lauda pe fatza.
Rushinica :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:
Asta spune inca o data multe despre nivelul fotbalului romanesc si despre mentalitatea din divizia A ( nu vreau acuma sa generalizez totusi, respect pt timisoara si rapid )

Quartz@nu
15th May 2005, 00:45
doar doua cuvinte am sa spun despre aceasta situatie ...nimic mai mult :" mm BADARAN !!! " :no: .........OUT :rosu:

baubau
15th May 2005, 00:46
Pana la urma e de PLANS!

Picasso
15th May 2005, 00:47
Si pun pariu ca zilele astea o sa apara GIGI la tv si o sa ne "convinga" el ca de fapt suporterul a fost de vina si ca MM e cel mai mare conducator de club din Ro. Si intre doua insulte, o sa mai repete de 2 ori : " Votati PNG".
Cum spune Mircea Badea: Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul
Unde esti tu Tepes Doamne....

SORENSEN
15th May 2005, 00:51
Chiar stau si ma intreb ce s-ar intampla aici in anglia daca peter kenyon de la chelsea sau mai stiu eu ce presedinte ar lua la bataie suporterii: cred ca ziarele ar avea ce manca un an de zile si respectivul nu ar mai aparea pe strada de rusine :rosu:
Dar in Romania, lucrul asta e normal la Steaua, cea mai iubita echipa. Mi se face greatza de MM, pe cuvant si cred ca si-a dat in sfarsit "educatia" cu care se tot lauda pe fatza.
Rushinica :rosu: :rosu:
Asta spune inca o data multe despre nivelul fotbalului romanesc si despre mentalitatea din divizia A ( nu vreau acuma sa generalizez totusi, respect pt timisoara si rapid )
Cu Timisoara cam ai dreptate , dar cu Rapid ..... :nah:
Din seara asta pt mine MM STOICA numai reprezinta STEAUA.
NU MAI EXISTA

Picasso
15th May 2005, 01:03
Eu ma refeream la conducerea echipei rapid si nu poti sa-i compari pe copos si vama cu beehcali si MM, au alta clasa. Parearea mea ca in momentul de fata rapid are cea mai buna conducere din cele 3 mari cluburi, fara suparare pt suporterii stelisti si dinamovisti. Singura noastra problema e ca d-nul Copos nu pune asa mult suflet si bani in club, desi ar avea de unde. In schimb el priveste totul ca pe o afacere. Dar la nivelul comportamentului, diferenta dintre el si Beehcali e de n-spe clase. ********, ********, da cu bun simt si educatie

SORENSEN
15th May 2005, 01:09
Copos are mai multa minte decat ceilalti , iar afacerile sale sunt cat de cat la vedere , deci nu e interlop. ( a avut el niste iesiri , da incomparabil cu ceilalti)
Despre Vama , pai asta e un hot dar tot nu se compara cu ceilalti .
Din pacte rolul de penibili absoluti erau liderii de la Dinamo , dar astia de la steaua nu s-au lasat si au devenit lideri incontestabili RUSINEEEEEEEEEEEEE

Cainele
15th May 2005, 01:45
Mah de cand lumea & pamantul ciobanul isi batea oile :D
PS: acum serios ar trebui AU sa-i faca o "primire"...

fia
15th May 2005, 01:50
Daca aceasta fapta avea loc la Rapid, echipa pe care o sustin, JUR ca nu as mai fi mers la un meci de fotbal in viata mea....

APercele79
15th May 2005, 01:53
Daca aceasta fapta avea loc la Rapid, echipa pe care o sustin, JUR ca nu as mai fi mers la un meci de fotbal in viata mea....
daca asa se intampla la dinamo....nu as penaliza echipa cu absenta mea din tribune, dar as face tot posibilu sa plece jigodiile astea din conducere
de fapt, la adresa lu porcea, sunt proteste zilnic, asa ca toata tara stie cit de mult iubim noi conducerea lu dinamo.

iulian
15th May 2005, 01:53
La Rapid nu o sa se intample niciodata asta...pentru ca este o echipa plafonata cu suporteri la fel....asa ca o sa mergi la multe meciuri de acum incolo :D

ieppy
15th May 2005, 01:56
iulica, las-o ca macane.

iulian
15th May 2005, 02:02
ieppy....dintre toti ...voi catei ar trebuie sa lasati ciocu` cel mai mic...ca sunteti peste noi cu mult la din astea.

ieppy
15th May 2005, 02:06
siguuuuuur ca da. :D Mah, pana una alta voi sunteti cu presedintele K1 deci te rog sa ma lasi sa comentez miscarile lui. :D

APercele79
15th May 2005, 02:09
ieppy....dintre toti ...voi catei ar trebuie sa lasati ciocu` cel mai mic...ca sunteti peste noi cu mult la din astea.
asta sa o crezi tu....aici sunteti singurii penibili la un nivel asa de inalt
sa ajungi sa dai pumni la suporterii echipei tale...RUSINE e putin spus
si din ce vad aici pe forum citi stelisti il apara, cu gandul ca ati luat 3 puncte azi
adevaru e ca va inteleg si pe voi cit de frustrati sunteti, nu ati mai castigat un campionat/o cupa de pe vremea lu pazvante chioru
daca venea stoica azi cu o mitraliera si impusca 50 care injurau conducerea, cred ca nici atunci nu ziceati nimic...vorba aia ati castigat azi
parnaie!!!!!
dinamo nu e compusa de ingerasi, dar mai degraba borcea si netoiu decit oieru si marioneta voastra (becali & stoica)

MirelRadoi
15th May 2005, 02:12
:rosu:
MM iubeste Steaua .. insa are probleme de comportament si nu se poate abtine .. nu e prima data cand depaseste limita !
E vinovat si sa plateasca ..insa sa nu fie dat afara..cine sa vina in locul lui? k presedinte isi face bine treaba .. k om mai are de lucrat ...

APercele79
15th May 2005, 02:14
:rosu:
MM iubeste Steaua .. insa are probleme de comportament si nu se poate abtine .. nu e prima data cand depaseste limita !
E vinovat si sa plateasca ..insa sa nu fie dat afara..cine sa vina in locul lui? k presedinte isi face bine treaba .. k om mai are de lucrat ...
mda, exact ce am zis in ultimul meu comment....

apparte
15th May 2005, 02:16
asta sa o crezi tu....aici sunteti singurii penibili la un nivel asa de inalt
sa ajungi sa dai pumni la suporterii echipei tale...RUSINE e putin spus
si din ce vad aici pe forum citi stelisti il apara, cu gandul ca ati luat 3 puncte azi
adevaru e ca va inteleg si pe voi cit de frustrati sunteti, nu ati mai castigat un campionat/o cupa de pe vremea lu pazvante chioru
daca venea stoica azi cu o mitraliera si impusca 50 care injurau conducerea, cred ca nici atunci nu ziceati nimic...vorba aia ati castigat azi
parnaie!!!!!
dinamo nu e compusa de ingerasi, dar mai degraba borcea si netoiu decit oieru si marioneta voastra (becali & stoica)
Bah,tu vezi ce-ai scris?Cati mai sunt ca si tine?Singurii vostri suporteri independenti si-au luat de la oamenii lui Borcea!Pe Netoiu il injurati acum cateva luni....acum a venit cu cadoul si-i pupati talpile...sunteti penibili!Voi vorbiti?Vrei nume de generali din MI care-au intervenit pt eliberarea unui dinamovist arestat pt furt la Oradea(suporter care mergea spre Kosice,drum in care am fost ghid pt un autocar de rapidisti :evil: )?

APercele79
15th May 2005, 02:20
Bah,tu vezi ce-ai scris?Cati mai sunt ca si tine?Singurii vostri suporteri independenti si-au luat de la oamenii lui Borcea!Pe Netoiu il injurati acum cateva luni....acum a venit cu cadoul si-i pupati talpile...sunteti penibili!Voi vorbiti?Vrei nume de generali din MI care-au intervenit pt eliberarea unui dinamovist arestat pt furt la Oradea(suporter care mergea spre Kosice,drum in care am fost ghid pt un autocar de rapidisti :evil: )?
ba stelistule, una e sa am boala pe netoiu ptr ca e mercenar...alta e sa primeasca unu din galeria PELUZA CATALIN HILDAN un pumn de la netoiu
tu iti dai seama ca daca netoiu bate un suporter dinamovist pe stadion...pleaca olteanul cu buza sparta si sprancenele smulse???
voi nu aveti treaba cu deastea...voi sunteti in extaz ca ati batut cluj-ul....
dovada ca jumate din stelisti il aparati, iar jumate il condamnati

MirelRadoi
15th May 2005, 02:27
ba stelistule, una e sa am boala pe netoiu ptr ca e mercenar...alta e sa primeasca unu din galeria PELUZA CATALIN HILDAN un pumn de la netoiu
tu iti dai seama ca daca netoiu bate un suporter dinamovist pe stadion...pleaca olteanul cu buza sparta si sprancenele smulse???
voi nu aveti treaba cu deastea...voi sunteti in extaz ca ati batut cluj-ul....
dovada ca jumate din stelisti il aparati, iar jumate il condamnati

din pacate asta se poate intampla la orice echipa din romania ... si gigi era de multe ori sa faca la fel k MM ... sunt unii care nu suporta sa fie apostrofati din pacate .. cand faci bine esti felicitat ..cand gresesti esti hulit .... asta e romania ..

apparte
15th May 2005, 02:28
ba stelistule, una e sa am boala pe netoiu ptr ca e mercenar...alta e sa primeasca unu din galeria PELUZA CATALIN HILDAN un pumn de la netoiu
tu iti dai seama ca daca netoiu bate un suporter dinamovist pe stadion...pleaca olteanul cu buza sparta si sprancenele smulse???
voi nu aveti treaba cu deastea...voi sunteti in extaz ca ati batut cluj-ul....
dovada ca jumate din stelisti il aparati, iar jumate il condamnati
Confunzi baietash...a fost la oficiala,nu la peluza..nu pot sa-mi dau cu parerea despre ceva ce n-am vazut...e la fel cu informatia publicata azi de gsp cu menajarea titularilor clujeni!Doar ei au stiut asta!Fapta exista, e condamnabila,dar sa auzim ce are de spus si cealalta parte...nu sari sa tragi concluzii pripite!

Hard
15th May 2005, 02:42
S-au gasit cainii sa comenteze problemele Stelei...cum sa bata Netoiu un suporter daca voi jucati fara spectatori toate meciurile de acasa?

MirelRadoi
15th May 2005, 02:47
S-au gasit cainii sa comenteze problemele Stelei...cum sa bata Netoiu un suporter daca voi jucati fara spectatori toate meciurile de acasa?

pai se stie .. cainii latra .. mai mereu degeaba .. :jerk: ->> ANTIborcea

Hard
15th May 2005, 02:50
pai se stie .. cainii latra .. mai mereu degeaba .. :jerk: ->> ANTIborcea
:rosu:

Nexus
15th May 2005, 02:53
E normal sa vina "suporterul" la stadion si sa injure 120 de minute pe cei din conducere si pe proprii jucatori ?
Aia nu sunt suporteri. Imi pare rau de situatie. Bataia nu e scuzabila dar nici mahalaua din tribune nu e de admirat.

Sunt stelist si vreau campionatul in orice conditii dar de data asta va fi cam cu greata.
Nu-i nimic, uite la Dinamo - cu greata provocata de Serea sau nu tot au bifat un trofeu.

Hard
15th May 2005, 02:56
Sunt stelist si vreau campionatul in orice conditii dar de data asta va fi cam cu greata.
Nu-i nimic, uite la Dinamo - cu greata provocata de Serea sau nu tot au bifat un trofeu.
Daca dinamo stie unde sa arunce cu banii... :degete:

css2
15th May 2005, 03:48
stoica asta este un timpit.inainte imi placea steaua dar acum numai inseamna nimic pentru mine.cine este stoica asta?a jucat ceva fotbal inainte?
avem numai timpiti in fotbalul nostru.uitati-va ca la dinamo sint numai fosti ********i in conducere.mafioti jegosi care nu au ce cauta in fotbal.sint plecat de 16 ani si nu am vazut nici o schimbare in fotbalul nostru.am 4 canale din romania si ma uit pe la tvr 1 si la antena dar nu pentru mult timp pentru ca ioanitoaia asta invita numai timpiti la emisiunea lui.
sper ca sustinatorii stelei sa il prinda pe stoica asta la vreun colt si sa il bata pina se cara in galati la masa

Sorinnn
15th May 2005, 04:28
Eu sunt oltean, si credeam ca doar spectatorii de la noi sunt tampiti, dar se pare ca e generalizata treaba in fotbal.
<<"Dica, lasa-ne, strigau spectatorii".>> :rosu:
Ce au cu Dica, doar au castigat in ultimul timp meciuri la un gol diferenta (in care a inscris Dica!)

<<Tot stadionul a scandat pe rand "Rica Neaga!", "Hamutovski!", "Lacatus!".>> :rosu:
Portarul cu ce e de vina? A luat Steaua goluri multe in ultimele meciuri? Rica Neaga a fost indepartat de la Steaua, asta asa e, dar cu Valencia nu Cristea a dat golurile, iar antrenor nu a fost Zenga?

Pai astia sunt suporteri?! Intelegeti si voi ca Steaua a batut pe Besiktas, S. Liege si a eliminat Valencia, iar in deplasari a pierdut onorabil(in cupele europene). E greu de priceput ca au obosit sa joace si in campionat si in Uefa si de-asta nu mai au randament? Plus ca toate echipele care joaca impotriva lor incearca sa se apere, nu sa castige.

La fel si cu Becali cand i-a zis lui Zenga sa il bage pe Cristea. Pai daca nu il baga mai bateau cu 2-0 pe Valencia. Ca Zenga ar fi jucat iar cu Ciocoiu. Ca el a fost cioban si i-a zis-o in gura mare de a aparut prin ziare in loc sa ii zica discret la o cafea, asta e alta treaba. :P

css2
15th May 2005, 06:22
normal ca spectatorii sint uneori nesimtiti,dar stoica nu trebuia sa vina cu bodyguarzii sa il bata pe omul ala.daca rea smecher venea singur dar nu a avut curaj ca nu mai pleca de acolo viu.un las stoica asta.prindeti-l si bateti-l bai bucurestenilor ca e tare nesimtit

css2
15th May 2005, 06:38
ce s-a ajuns in romania bai.la craiova eu un bou care are statuete cu nea nicu si o fata de sa-i dai numai pumni.la steaua e becali cu van damme (handi de stoica).la dinamo e buteliasul si cu strigoiul ala de netoiu.mama unde mergem cu fotbalul asta
ce va mai chinuiti oameni buni.nu vedeti ca astia controleaza meciurile?
nu va mai duceti la meciuri vreo 5 etape si sa vedeti voi ce fete fac handicapatii astia
auzi ma statuete cu comunistii.treziti-va bai oltenilor si furatiii statuetele lui nesuferitul ala cit mai sta pe acolo

Cucu
15th May 2005, 06:39
actul lui MM e fara scuza, dar din pacate suporterii stelisti nu ajuta nici ei la nimik.
Sunteti normali? Sunteti locul 1 in clasament la cel putin 2 puncte de urmatoarea clasata dupa etapa asta. Si in loc sa va incurajati echipa ii injurati?
inca imi sta in cap meciul de la timisoara 8-1 pentru steaua si publicul timisoarean inca isi incurajeaza echipa.
cred ca echipa ideala ar fi steaua + suporterii timisoreni.
(imi cer scuze suporeteriilor stelisti care nu au injurat si care au continuat sa-si incurajeze echipa... mesajul acesta nu e pentru voi)

Nexus
15th May 2005, 07:28
Voi chiar credeti ca suporterul ala doar i-a batut obrazul lui MM ?

Amindoi merita amendati.

Civilizatia se face si cu forta. 100 de politisti sub acoperire la fiecare meci dind amenzi la aia care injura in gura mare ar rezolva in timp problema. Nu cred ca e normal sa intri pe stadion si sa dai @uie la toti care te supara. Eu imi amintesc ca la stadion unii veneau numai sa injure de l;a inceput pina la sfirsit. daca le-ar impinge 3 milioane amenda de fiecare data cred ca nu i-ar mai tine...gura sa injure.

In situatia asta nici suporterul nu e victima nici MM nu e monstru. Amindoi fac parte din specii care nu isi au locul pe stadioane. Conducatorul mirlan si suporterul care isi injura din rasputeri echipa.

baubau
15th May 2005, 07:38
Nexus..bravo!!!Ai spus-o

Mm nu e monstru?Pai daca se trage de sireturi cu Cornel Dinu sa para ca e inteligent,de ce s-a coborat la nivelul suporterului?

Dupa cum am spus,ce-i care gasesc motive sa-i i-a apararea lui MM doar fac sa-l sustina



Nu uita ca e Romania,injuraturile sunt o traditie pe stadion, si nu conteaza directia lor. In ultimul timp cred ca oamenii isi varsa frustrarile mai degraba prin injuraturi,fata de traiul asigurat de marii oameni politicii ai tarii sau alte aspecte ale vietii socieale

Sau MM este un galant,e un delicat si n-a mai rezistat rusinii?!!

Baccardi
15th May 2005, 07:42
MEME a vazut probabil gorilele lu becali cand s-au dus la pauza sa-i omoare p-aia cu banneru si s-a luat si el dupa ei. asa ii place lui sa fie pupincurist, i-a aratat lu gigi ca e fidel si ca tine cu dintii de scaun.
Referitor la conducerile cluburilor din capitala, io nu cred ca rapidu are conducere, copos si vama fac/spala bani la rapid, nu conteaza ce si cum joaca echipa, castiga pierde, daca iese banu totu e bine. Steaua e terminata rau de tot, gigi e nebun cu acte. Actiunile lui din ultimii ani demonstreaza ca numai un om bolnav ar face ce a facut el cu steaua.
Despre Dinamo ce sa mai spun (cu toata dragostea pe care o port culorilor alb rosii) e o afacere mai mare decat fostu Caritas, vine banu, pleaca banu, UNDE-I banu??? asta e circuitu!!! Pacat de un singur om din clubul ala care chiar iubeshte clubul asta (chiar daca e mafiot si el) Nicu Badea (Tot ii prind io fetele alea p-aici prin NYC) :) :drak: :drak: Oricum ********u tot ******** oricat de baiat bun pare el a fi.

Oricum MM a demonstrat ca e un tzaran moldovean sarac la minte. Radacinile sale au iesit la iveala cu toata straduintza sa de a fi baiat "dashtept".
Cu Borcea nu inteleg ce aveti, el e baiat de baiat din pantelimon, smenu e de baza, chit ca se cheama, GAZU S.A. sau afaceri cu jucatori de fotbal.

Tzin sa urez pe aceast cale bun venit Romaniei in Europa, sau mai degraba bun venit Europei in Romania. :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Romanu nu-i facut sa fie conducator, ca i se urca la cap, toata educatia aia comunista ne-a imbecilizat si nu putem fi sefi fara sa fim si smecheri. Ori problema grava e ca smecheria incepe sa nu mai tzina in Romania (cum zicea o manea "exceptionala" ). Sa vezi atunci durere.

Imi cer scuze daca v-am plictisit, dar gestu asta a lu Memitza chiar m-a scos din sarite.

doar_radu
15th May 2005, 08:03
acum gata, toti cei contra Stelei, incep sa latre....
credeti ca lui stoica acum ii place ce a facut? nu cred.o sa isi ceara scuze si poate ca omul il va intelege. Prrea sunt toti pe Steaua, mai alesi catelusii de dinamovisti . iar ziaristii.aoleu , acum au ce vinde:))
sa nu-mi spuna mie cum dinamo a castigat cele ultimele campionate! /hello

Angelina Jolie
15th May 2005, 09:19
Da meme-ul asta de cand a devenit asa mare stelist? Eu tin minte ca in perioada Otelul era cel mai anti-Bucuresti conducator de echipa.
Si mi se pare genul de om care joaca dupa cum ii canta altii. Daca s-ar duce la Dinamo ar fi "caine pana la moarte" si tot asa. Totul este fals la el. Urmariti-l cu atentie cand da o declaratie si veti vedea ca de fapt joaca un teatru gretos.
HAI CFR!!!

eminem_rules
15th May 2005, 10:19
Eu cred ca MM ar trebui sa plece singur de la Steaua, fiindca a facut de rusine clubul.
Personal as vrea sa revina la Otelul.

Otelul, forza Otelul!!!!!!!!!

Anca,Oncica&CO.
15th May 2005, 10:19
Iata o nou dovada a "culturii,bunului simt"!!! O sluga procedeaza intotdeauna ca stapinul! "Luptatorul luminii "in pauza,si Sluga MeeeMeee in repriza secunda! Daca nu a fost spectacol pe teren BeeeBeee a trebuit sa ofere acest lucru in tribuna!!!! Purtare de mahala si "gandire" de primata. DA, trebuie indepartat de la club si sa raspunda in fata legii pentru savirsirea acestei "eroice fapte"!!!! Scuzele de la un astfel de om nu valoreaza absolut NIMIC! Pacat ca o echipa asa de mare are conducatori asa de minusculi!

eminem_rules
15th May 2005, 10:21
Eu cred ca MM :no: ar trebui sa plece singur de la Steaua, fiindca a facut de rusine clubul.
Personal as vrea sa revina la Otelul. :evil:

Otelul, forza Otelul!!!!!!!!!

Bancaru
15th May 2005, 11:12
Pana la urma trebuia sa vina si chestia asta. Nu este nimic nou. Ne-am trezit acum, cand a venit slabatura asta sa-l loveasca pe omul ala. Este creatia "oamenilor de fotbal" a "granzilor" a lui Mitica si, in general, a tuturor prostilor care se uita muti de uimire in gura unor nemernici ca Jiji, Stoica, Borcea, Netoiu, Rada, si altii care nu au alta preocupare decat aceea sa faca afirmatii belicoase si, chipurile, pertinente. Pline de sens. Spumoase.
Este creatia presei. Multi ziaristi nu au facut altceva decat sa-i caute in corne acestui retardat, copil intarziat cu voce de fumator inrait. Atitudinea presei care acum compara vremurile de acum cu cele in care (si) Valentin taia si spanzura este deplasata. Nu sunt ei creatiile si ale lui Valentin si ale lui ta'su', ma?
In fiecare zi fara ssa vrea, sau cu buna stiinta, presa instiga la asemenea gesturi. Steaua a ajuns sa fie prezentata ca un bun national. Patrimoniu. La fel si Craiova. Aseara la Antena 1, scris mare pe ecran, de mi-a inghetat sangele in vine, DOLIU LA CRAIOVA!!!! Pai nu m-as mira ca de maine sa se picheteze casa lui Dinel iar la prima iesire a acestuia sa ia si el bataie, si din solidaritate suportereasca. Dinel are o gramada de alte pacate pentru care ar trebui, mai intai, cautat si condamnata. Dar el in ziare apare ca "groparul" Craiovei. Pe prostul de rand nu il mai intereseaza ca o parte din banii lui Dinel sunt de la gura copiilor lui, el isi stoarce batista de dorul Craivei. Ce echipa, dom'le! Ce echipa....Soferul de RATB venise sa vada fotbal numai ca JJ si MM au distrus fericirea omului la sfarsit de saptamana. Au distrus echipe. Bunul oamenilor care trudesc pe santiere, in mina sau la alimentara.
Pana la urma totul o sa fie cum am stabilit, adica nu se stie. Meme o sa zica cum ca il durea capul, ca a avut senzatia ca i-a spus ceva de maica-sa, soferul o sa primeasca (precum Daouda) 1 mui, pardon, 1 mie de euro si o masa de ziua copilului acasa la meme si gata. Ce ne mai agitam? Pana la urmatoarea faza, impuscarea sau omor in bataie, ziaristii o sa-si cheltuiasca diurna de la "granzi" in nocturna, meme o sa mai ia un titlu, daca nu el, atunci Borcea. Soferul de RATB o sa mai inchida usa in nas la o babuta, razbunandu-se astfel pentru pumnul in gura primit, samd.
Nu stiu cand o sa apara si personajul BUN SIMT in poveste.

BlueEnergy
15th May 2005, 11:19
Gestul lui MM e urat! Nimic nu justifica gestul sau! O sa ajunga lumea sa nu mai mearga la meciurile Stelei de frica sa nu fie batuti? Ce oameni!

DIXX
15th May 2005, 11:24
Bravo MM bravo jiji!!!
De ce nu ,probati tot tacimul asupra unor asa zisi suporteri care s-au nascut sa fie sclavi.Pai cind si-a trimis jiji garda trebuia sa coboare toata peluza aia pe ei si sa-i sparga dar ei se lasa condusi de un cioban si trei smardoi,e de fapt ca pe vremea lui nea nicu o sa vina cu lista la voi sa va zica ce sa strigati.Sinteti inchisi si la propriu si la figurat si va meritati soarta de sclavi.

SORENSEN
15th May 2005, 11:55
Eu sunt oltean, si credeam ca doar spectatorii de la noi sunt tampiti, dar se pare ca e generalizata treaba in fotbal.
<<"Dica, lasa-ne, strigau spectatorii".>> :rosu:
Ce au cu Dica, doar au castigat in ultimul timp meciuri la un gol diferenta (in care a inscris Dica!)

<<Tot stadionul a scandat pe rand "Rica Neaga!", "Hamutovski!", "Lacatus!".>> :rosu:
Portarul cu ce e de vina? A luat Steaua goluri multe in ultimele meciuri? Rica Neaga a fost indepartat de la Steaua, asta asa e, dar cu Valencia nu Cristea a dat golurile, iar antrenor nu a fost Zenga?

Pai astia sunt suporteri?! Intelegeti si voi ca Steaua a batut pe Besiktas, S. Liege si a eliminat Valencia, iar in deplasari a pierdut onorabil(in cupele europene). E greu de priceput ca au obosit sa joace si in campionat si in Uefa si de-asta nu mai au randament? Plus ca toate echipele care joaca impotriva lor incearca sa se apere, nu sa castige.

La fel si cu Becali cand i-a zis lui Zenga sa il bage pe Cristea. Pai daca nu il baga mai bateau cu 2-0 pe Valencia. Ca Zenga ar fi jucat iar cu Ciocoiu. Ca el a fost cioban si i-a zis-o in gura mare de a aparut prin ziare in loc sa ii zica discret la o cafea, asta e alta treaba. :P
Poate a fost prea subtil pt tine , dar numele jucatorilor strigat in tribuna a fost cu bataie spre CONDUCERE.
Pai in loc sa intareasca lotul astia i-au indepartat pe unii dintre cei mai valorosi jucatori.
Performantele au fost f bune in UEFA , dar comportamentul CONDUCERII este INCREDIBIL , JENANT , RUSINOS , INCOMPETENT si chiar CRIMINAL

IlMILAN
15th May 2005, 12:05
La Rapid nu o sa se intample niciodata asta...pentru ca este o echipa plafonata cu suporteri la fel....asa ca o sa mergi la multe meciuri de acum incolo :D
:o: :o: :o:

Deci mie nu-mi vine sa cred. Ba Iuliane tu chiar crezi ce spui? Sau esti pro Jiji si mascota lui? Tu nu vezi ca Stiaua a ajuns un circ eftin?

Ma o avea Dobos multe lipsuri , si Rosianu si astia de la BKP or fi mari banditi (dar nu mai mari ca ai vostri :D ), dar daca ar incerca sa loveasca un suporter pai nu ar apuca nici sa deschida gura si ar fi vai de capul lor. Trebuie sa existe o limita in toate, la voi se pare ca nu exista.

P.S Se auzea misto cum incerca mustata al vostru sa salvezele aparentele de la portavoce.....tremura saracu ca nu-si mai ia zerul de la jiji. :D

P.P.S: Sa stii ca am ajuns sa-l prefer pe Coposel, sa-l aud ca ei sunt saraci, napastuiti, batuti de soarta...dar el cumpara pachetul majoritar la Hilton ... :D

Sorinnn
15th May 2005, 12:08
Poate a fost prea subtil pt tine , dar numele jucatorilor strigat in tribuna a fost cu bataie spre CONDUCERE.
Pai in loc sa intareasca lotul astia i-au indepartat pe unii dintre cei mai valorosi jucatori.
Performantele au fost f bune in UEFA , dar comportamentul CONDUCERII este INCREDIBIL , JENANT , RUSINOS , INCOMPETENT si chiar CRIMINAL

Am inteles ca era cu bataie spre conducere, am zis ca asta e acelasi lot cu care au eliminat Valencia :cool: . In conducere e intr-adevar un oier cam nebun, dar tu nu te-a enerva sa bagi bani in echipa, sa nu vinzi jucatorii mari (ex. Radoi), sa mergi atat de departe in Uefa si sa fii si pe primul loc in campionat, si tot sa te injure suporterii?!

Sorinnn
15th May 2005, 12:15
"Soferul de RATB venise sa vada fotbal numai ca JJ si MM au distrus fericirea omului la sfarsit de saptamana. Au distrus echipe."

Nu prea imi place sa insist pe aceeasi questie de 10 ori, dar cum au distrus echipa, cand echipa asta a batut Valencia?! Iar omul ala saracu' a venit sa vada fotbal si injura de la inceput pana la sfarsit. Steaua conducea cu 1-0 atunci.

pitiqtampit
15th May 2005, 12:16
UN MARE NESIMTIT...mihai stoica(nu merita sa i se scrie numele cu majuscule)..sa ITI FIE RUSINE ba nesimtitule....lovesti oameni care iti baga bani in buzunar sa vada BAMBILICIUL jucatorilor tai....mergem peste tot cu ei ..pentru ce...sa is bata joc de noi...NU NE MERITATI

cheltuim o grama de bani sa mergem la meciuri si in deplasari...pt ce..???aseara m-am uita la BARCELONA...si ma uitam sa il VAD ei pe LAPORTA..dak loveste pe cineva...dar in zadar....

Mariusmadmax
15th May 2005, 12:25
Au fost 10-15 spectatori la tribuna 1 care au injurat tot meciul conducerea Stelei , l-a injurat si pe Stoica si pe Becali , si i-au injurat -in special- pe Dica si Cristea ...
Cred ca sunt spectatori "aranjati" ...
La fel au fost si la tribuna a-II-a si la peluza de sub tabela ...
Grupuri de 10-15 suporteri care au incitat in permanenta !
Un stelist adevarat incurajeaza echipa mai ales ca suntem pe primul loc la 5 si respectiv 6 puncte distanta , cand mai sunt 4 etape , de amaratii de rivali !!!
In Europa am facut ISTORIE !
Rusine gsp si prosport - loviti in Steaua , pentru ca aveti interese :
1 Nu vreti sa fie omorat campionatul si ziarele voastre sa nu le mai cumpere nimeni ...
2 Aveti anumite interese , cum sunt si stirile despre Plesan la Dinamo desi Dinel se jura ca nu-l da !!!
3 gsp-ul ofera nici mai mult nici mai putin decat RECOMPENSA pentru imagini cu Stoica in actiunea - nesabuita de altfel - in care a lovit un spectator ! Oare de ce ?
4 Toata presa urla ca Nicolita n-a fost faultat ... numai un neavizat nu vede cum i se ia piciorul de sprijin cu genunchiul ... ca din acel impuls sa alunece !
5 Steaua a jucat destul de bine . A avut doua bari prin Dica si Radoi . Au ratat cel putin 5 ocazii uriase in care Stef ( CFR Cluj-Napoca) a avut un plasament excelent . N-am avut emotii nici macar o secunda !
...
Voi ne credeti prosti ?
Ei uite ca nu suntem !
Forza Steaua ! Campionii suntem noi !!!


Citeam mai sus cum un galatean era scandalizat de ceea ce a facut MM Stoica , dar ... isi dorea ca Stoica sa se intoarca la ... Galati !!!

Stelistilor ! Cand Steaua are nevoie de suporteri noi ce facem ?
?????????????????????????????????????????????????? ??????????

era sa uit de manevrele catzeilor :
Dinamo cumpara toata Universitatea numai ca sa-l ia pe Plesan !!!
Netoiu i-ar mai duce si pe Moti , Guso , Daouda la Dinamo ...
... dupa Barcaoan , Domocos , Preda , Grigorie , Niculescu etc inca vreo 14 jucatori !!!

miril
15th May 2005, 12:28
Sorinn, tie iti plac iesirile lui Gigi si MM, in massmedia? Pai dupa Mama Omidelor...lor, erau campioni inca de prin etapa a 12-ea. Un conducator de club competent nu iese la rampa si se impauneaza si nu da jucatori de baza fie si pe bani buni inainte de a...sari gardul. La asta s-a referit, cred eu, Bancaru. Astia nu sunt conducatori de fotbal ci de bambilici si apoi sa ne mai reprezinte si in Europa... Pe unde merge, inclusiv Valencia face circ si ne face de...circ. Si sa se inteleaga, nu este vorba numai de el, ci de majoritatea presedintilor de club din divizia A. Niste ********ocomunisti, cu totii. Afara cu ei!

SORENSEN
15th May 2005, 12:29
Tensiunea a creat-o el , suporteri sa sti ca vor cei mai bine pt STEAUA .
Acum problema e ce vrea oierul...
STELISITI VOR TITLUL , dar nu se mai poate ce se intampla la nivelul conducerii.
Maine , poimaine astai pot sa omoare pe cineva .
Omul pe care l-a lovit criminalul e in pericol ca astia sunt in stare sa se duca cu bodygurdzii peste el sa taca ... :ciocan:

ieppy
15th May 2005, 12:45
mariusica, i-ai ginit tu tata din usha pe aia 10-15? pai dupa ce spune popica care a fost la meci exact ce sa intamplat, te trezesti tu din somn si zici ca a fost altfel. Esti hilar. :D

babuinu
15th May 2005, 12:51
penibil(i) atat!

Neamtu
15th May 2005, 12:59
Oierul nu e intreg la cap. A zis ca nu stiu cine s-a infiltrat in tribuna sa-l saboteze pe el. 10.000 de oameni am strigat "gigi becali, la :degete: gigi becali" si "pleaca din Ghencea" si el zice ca e sabotat.
Ne face dracu de ras paste tot cu ineptiile lui, "razboinicu p****". Nu intelege ca ne-am saturat de el?
AFARA DIN GHENCEA!!!! :no:

metallic_rain
15th May 2005, 13:03
La pacalicii si analfabetzii care ii are Steaua la conducere nu ne mai mira nimic. Pacat de istoria lor ca e calcata in picioare de toti analfabetii. :no: Memeule locul tau este undeva la tzara acolo unde se cultiva pepeni. Daca nu ai fi fost cu garzi dupa tine te linsau aia in tribuna. :rosu:

Neamtu
15th May 2005, 13:16
M-am bucurat pentru performantele Stelei din cupa uefa, am traiat fiecare meci pe stadion, chiar la peluza I. Inteleg ca jucatorii au obosit si nu i-as injura niciodata. Da oieru asta nu mai oboseste cu tampeniile debitate? La fiecare buletin de stiri trebuie sa apara cu o aberatie si sa faca de ras culorile ros-albastre. Cand am castigat ultimul titlu, Piturca nici nu-l lasa sa se apropie de echipa, ca a vazut ca e prost de gura. Acu isi da in petec si ne face de ras. A ajuns sa ii zica lui Zenga in ce sistem sa joace.
Il umple de bani pe delicventul de mustata ca sa tina in frau o peluza intreaga sa nu-l injure. Aseara nu a mai reusit, cred ca erau prea multi "infiltrati" :headbang:
Gata, ciobane, du-te, lasa-ne, nu te mai suportam :degete:

Mariusmadmax
15th May 2005, 13:24
Gestul - Urat - a lui Stoica este unul nedemn de un presedinte Stelist care va trebuii sa munceasca mult la refacerea imaginii personale ...
Insa , stelistii trebuie sa inteleaga ca sunt multe "mani****ri si masinatii" pentru ca Steaua sa nu ia campionatul ! Stelistii sa astepte pana la terminarea campionatului si atunci sa tragem linie !
Suntem pe primul loc la 5 respectiv 6 puncte de jalnicele urmaritoare ... cand mai sunt 4 etape !
Am jucat mai mult decat onorabil in Europa !
Asa ca mai scutiti-ne cu "chipurile mila canina"...
Vedeti-va voi de jocul urat al echipelor favorite !

sun
15th May 2005, 13:51
MM Stoica e ca un copil mic ( aproape sugar ) , care isi pierde jucaria favorita , si incepe sa imparta pumni ? in toate directiile. Gestul lui ar putea fi pasibil chiar de inchisoare .
Oare ce bannere si refrenuri o sa inventeze galeria " pentru MM " :rolleyes:

pana acum ,Steaua a trecut peste urmatoarele piedici :

1.parcurs lung in Europa , extenuant pentru jucatori
2.meci cu porti inchise , acasa cu Pitesti ( o echipa caruia ii place 0-0 )
3.ostilitate din partea galeriei , care ii pune sub presiune pe jucatori
4.debilitatea conducerii , care a vandut tot ce era bun
5.debilitatea conducerii in general :rosu:
6.lipsa unui tandem ******** la conducere ( ca la Dinamo si Rapid )

miril
15th May 2005, 14:09
Sun, buna analiza, dar la punctul opt, pardon, sase ar trebui sa arati si tu vreun omulet, ceva. Ma intelegi?

Mariusmadmax
15th May 2005, 14:09
pana acum ,Steaua a trecut peste urmatoarele piedici :

1.parcurs lung in Europa , extenuant pentru jucatori
2.meci cu porti inchise , acasa cu Pitesti ( o echipa caruia ii place 0-0 )
3.ostilitate din partea galeriei , care ii pune sub presiune pe jucatori
4.debilitatea conducerii , care a vandut tot ce era bun
5.debilitatea conducerii in general :rosu:
6.lipsa unui tandem ******** la conducere ( ca la Dinamo si Rapid )

1,2,3 de acord
4 Radoi , Ghionea etc n-au fost vanduti , au fost adusi Cristea , Nicolita etc
5 dupa gafa lu' Stoica ce sa mai zic ?
6 n-avem nevoie !

PS Pentru punctul 5 completare : Hai Steaua !

danmure
15th May 2005, 14:15
ori va suparati ori ba...repet nu vb ca timisorean frustrat, banatean ingamfat etccc...
pun doar cateva intrebari...
de ce doar in buCUResti se poate intampla asta??? de ce ramai perplex (auditiv si nu numai) pe stadioanele din buCUResti? (am fost o singura data si ne inghesuiam ca oile la strunga, ne calcam in picioare la intrare pe stadion, ne scuipam seminte unul altuia in fata)...oare de ce ultrasii echipelor care au facut istorie pt Romania (steaua, dinamo, rapid...in ordinea asta) se comporta ca niste tarani primitivi din ultimul catun intunecat?
oare de ce la TIMISOARA se poate pana la 40.000 de oameni care urla 90 de min de se surpa stadionul dar nu ai sa auzi niciodata celebrele cuvinte **** ****?
oare si iar oare...?
oar se va intampla ceva cu mm asta? NUU...pt ca este unul de-al lor...ma scuzati, asta e comportament tipic de kakapitala (scuze celor care nu intra in categoria asta)

educatia, incepe cu sefii dar se termina in mijlocul galeriei
scuze de deranj...subscriu...SA PLECE PRIMITIVUL!!!

danmure
15th May 2005, 14:17
mai aveam o intrebare...cei 18 care au votat pana in momentul asta ca mm sa ramana sunt oamenii lui sau baietii astia au luat-o razna rau de tot????

Liliak
15th May 2005, 14:27
Din cate se vede, cei care au votat pro MM sunt stelisti. Nu se pune problema sa fie "oamenii lui".

Neamtu
15th May 2005, 14:28
Cica ajutoru de oier a primit 5 milioane amenda :happy
In ce tara traim :headbang:

Mariusmadmax
15th May 2005, 14:31
mai aveam o intrebare...cei 18 care au votat pana in momentul asta ca mm sa ramana sunt oamenii lui sau baietii astia au luat-o razna rau de tot????
Si Mutu s-a drogat si il asteptam cu toti !!!
Stelea a aratat suporterilor Romani :degete: si a mai aparat la nationala !
Mihalcea a lovit un suporter din Craiova si joaca !!!
Petre a lovit un copil de mingi si presa s-a facut ca nu vede !!!
Iorgulescu l-a alergat pe Zotta ( ex-vicele lui Rapid ) , si ...

Merita o sanctiune !!! Poate si un proces penal !!! Insa nu se va intampla nimic ...
Pentru LOVIRE conf art 180 Cod Penal risca doar o amenda penala ! Atat si nimic mai mult !
MM Stoica a fost amendat cu 5 milioane pentru lovirea suporterului !
Mihai Stoica, a fost sancţionat contravenţional cu cinci milioane de lei conform Legii 61/1991 pentru "provocare şi participare efectivă la scandal", după ce a lovit un suporter la partida cu CFR Cluj, 1-0, a anunţat Jandarmeria Română


INSA : Gestul este unul reprobabil !

elcid
15th May 2005, 14:36
Episodul consumat este incredibil si este in mod cert o lovitura de imagine pentru Steaua (ca sa nu zic o pata pe blazonul Stelei, care a fost construit de altii cu mult timp inainte). Pentru ca, fie ca va convine sau nu, personajul central este presedintele clubului Steaua. Eu nu am cunostinta ca asa ceva sa se fi intamplat la vreun club care a castigat CCE sau CL. Chiar daca suporterul respectiv a injurat sau a facut gesturi obscene existau alte solutii; putea sa-si trimita "gorilele" si sa-l dea afara din stadion perfect justificat. Dar gestul sau, gestull unui presedinte de club de talia Stelei de la care se pretinde sa aiba cat de cat o educatie, de a cobori si a lovi un suporter este gestul unuii disperat care vrea sa demonstreze stapanului loialitatea, si cum nu are alte mijloace (pentru ca efectiv nu a facut nimic pentru club) recurge la violenta.
Suporterii care au vazut incidentul ar fi trebuit sa-l linseze pe Stoica si gorilele lui, dar frica sau poate educatia (desi cred ca mai mult frica) au facut ca acest lucru sa nu se intample. Si tot din cauza fricii acel suporter nu va face o reclamatie, pentru ca se gandeste ca nimeni din cei care au vazut incidentul nu il va sustine intr-un tribunal, si oricand se poate trezi cu "oamenii" marelui Becalli peste el. Daca acest incident s-ar fi intamplat in
Germania, unde si locuiesc, Stoica ar fi platit cu varf si indesat. Dar in Romania, unde mass-media a reusit sa faca dintr-un ilustru necunoscut o persoana "importanta" si cu multa "trecere", acest lucru sigur nu se va intampla. Fie ca Mihaela Steff devenea campioana europeana la tenis de masa sau ca o echipa de handbal din Romania cucerea un trofeu european, primele stiri din sport erau cu ce a facut sau declarat marea sula Becalli ...
Sunt curios sa vad care vor fi sanctiunile luate de Liga, dar probabil ca va apare parvenitul de Mitica si va spune ca nu este de competenta lor si ca de fapt nu a fost un incident prea mare pentru ca bataie pe stadioane in Romania au mai luat suporterii.
Si cerneala o sa curga si emisiuni or sa fie facute, Stoica si Becalli or sa ramana tot la Steaua si uite asa o sa se mai consume un episod din fotbalul romanesc atat de mult adancit in mocirla de oamenii care il conduc.

P.S. Ghilimelele din titlu sunt pentru ca nu am vazut efectiv dar am citit cu mult interes post-urile de pe acest thread

Liliak
15th May 2005, 14:41
Ba va face reclamatie. Mai mult, se va ajunge in instanta. Are deja avocat. Sursa sigura.

Mariusmadmax
15th May 2005, 14:42
primele stiri din sport erau cu ce a facut sau declarat marea sula Becalli ...

Germanica cred ca ai cam scapat caii din haturi !
Ii fi si tu vreun violent ... :D

vlad1607
15th May 2005, 14:53
MM si jijii=scusuri !!! nici porcea&co nu sunt departe

Sorinnn
15th May 2005, 15:08
Si Mutu s-a drogat si il asteptam cu toti !!!
Stelea a aratat suporterilor Romani :degete: si a mai aparat la nationala !
Mihalcea a lovit un suporter din Craiova si joaca !!!
Petre a lovit un copil de mingi si presa s-a facut ca nu vede !!!
Iorgulescu l-a alergat pe Zotta ( ex-vicele lui Rapid ) , si ...

Merita o sanctiune !!! Poate si un proces penal !!! Insa nu se va intampla nimic ...
Pentru LOVIRE conf art 180 Cod Penal risca doar o amenda penala ! Atat si nimic mai mult !
MM Stoica a fost amendat cu 5 milioane pentru lovirea suporterului !
Mihai Stoica, a fost sancţionat contravenţional cu cinci milioane de lei conform Legii 61/1991 pentru "provocare şi participare efectivă la scandal", după ce a lovit un suporter la partida cu CFR Cluj, 1-0, a anunţat Jandarmeria Română


INSA : Gestul este unul reprobabil !


Mihalcea a lovit un suporter de la Craiova si joaca?! Pai si suporterul ala unde era, in tribuna? Daca in loc sa dea cu un fular in Niculescu dadea cu o piatra? Mihalcea a sarit in apararea colegului lui, nu avea de unde sa stie ce are de gand 'Postasul'.



Episodul consumat este incredibil si este in mod cert o lovitura de imagine pentru Steaua (ca sa nu zic o pata pe blazonul Stelei, care a fost construit de altii cu mult timp inainte). Pentru ca, fie ca va convine sau nu, personajul central este presedintele clubului Steaua. Eu nu am cunostinta ca asa ceva sa se fi intamplat la vreun club care a castigat CCE sau CL. Chiar daca suporterul respectiv a injurat sau a facut gesturi obscene existau alte solutii; putea sa-si trimita "gorilele" si sa-l dea afara din stadion perfect justificat. Dar gestul sau, gestull unui presedinte de club de talia Stelei de la care se pretinde sa aiba cat de cat o educatie, de a cobori si a lovi un suporter este gestul unuii disperat care vrea sa demonstreze stapanului loialitatea, si cum nu are alte mijloace (pentru ca efectiv nu a facut nimic pentru club) recurge la violenta.
Suporterii care au vazut incidentul ar fi trebuit sa-l linseze pe Stoica si gorilele lui, dar frica sau poate educatia (desi cred ca mai mult frica) au facut ca acest lucru sa nu se intample. Si tot din cauza fricii acel suporter nu va face o reclamatie, pentru ca se gandeste ca nimeni din cei care au vazut incidentul nu il va sustine intr-un tribunal, si oricand se poate trezi cu "oamenii" marelui Becalli peste el. Daca acest incident s-ar fi intamplat in
Germania, unde si locuiesc, Stoica ar fi platit cu varf si indesat. Dar in Romania, unde mass-media a reusit sa faca dintr-un ilustru necunoscut o persoana "importanta" si cu multa "trecere", acest lucru sigur nu se va intampla. Fie ca Mihaela Steff devenea campioana europeana la tenis de masa sau ca o echipa de handbal din Romania cucerea un trofeu european, primele stiri din sport erau cu ce a facut sau declarat marea sula Becalli ...
Sunt curios sa vad care vor fi sanctiunile luate de Liga, dar probabil ca va apare parvenitul de Mitica si va spune ca nu este de competenta lor si ca de fapt nu a fost un incident prea mare pentru ca bataie pe stadioane in Romania au mai luat suporterii.
Si cerneala o sa curga si emisiuni or sa fie facute, Stoica si Becalli or sa ramana tot la Steaua si uite asa o sa se mai consume un episod din fotbalul romanesc atat de mult adancit in mocirla de oamenii care il conduc.

P.S. Ghilimelele din titlu sunt pentru ca nu am vazut efectiv dar am citit cu mult interes post-urile de pe acest thread


La asa suporteri, asa conducatori. La tine in Germania vin suporterii la stadion sa injure echipa favorita clasata pe primul loc si venita dupa un parcurs excelent in UEFA? Steaua a ajuns mai departe in UEFA decat Shalke, si nu cred ca ati venit la stadion sa ii injurati, nu?

miril
15th May 2005, 15:13
MMM, dar niciunul dintre cei enumarati de tine n-au dat in ai lui. Asta, ca stelist, ar trebui sa te supere cel mai tare, caci s-ar putea sa fie randul stelistului... ce nici cu gandul nu gandesti. Ia mai gandeste-te!

Angelina Jolie
15th May 2005, 15:36
4 Toata presa urla ca Nicolita n-a fost faultat ... numai un neavizat nu vede cum i se ia piciorul de sprijin cu genunchiul ... ca din acel impuls sa alunece !

Eu inteleg ca esti mare stelist dar nici chiar asa. A fost furt pe fata la faza aia. Nici vorba de fault, o alunecare si nimic mai mult. La fel cum in repriza a doua am mai asistat la o simulare penibila in careu, nedemna de o echipa de talia Stelei.

vlad1607
15th May 2005, 15:40
@mariusicacomicmax :1.Mihalcea a lovit un suporter care se afla pe gazon las-o naibii de magie acolo era locul lui???Mihalcea a reactionat aparandu-si colegul! deci pt tine :rosu: :D
2.eu inteleg ca esti stelist ne-am si contrat de multe ori :D :evil: da asta chiar e prea de tot hai ma las-o ca pute !! nu a fost nici un fault nimic ! a fost o cadere/alunecare grosolana ! :rosu:

baez
15th May 2005, 15:45
Loooool cine vorbeste , care e problema in fond.
Sute (mii ) de suporteri au luat bataie pentru multtttttt mai putin de la altii , deci nu vad care e problema...inca un suporter batut

Nimic nou , pana una` alta inca 10p si suntem campioni !

ps. Decat un Borcea sau Netoi ii prefer pe JJ si MM de 10 ori.
paulica, si daca ti-as trage eu un pumn in nas pt. ca mi-ai injurat vecinul? au mai fost sute de mii de cazuri, care ar fi problema? sa fim seriosi, nu asa se pune problema. daca memelusul nu avea langa el gorilele ciobanului crezi ca ar fi indraznit sa se dea la suporterul cu pricina? face ce vede la jiji, alt mare "zmardoi" cand are 15 gorile langa el.
pana una alta este un gest de tot rahatul si rahatul ar trebui sa plateasca. sper ca omul ala sa stie sa-si fixeze pretul (cu siguranta "ex-hotzelarul" va incerca sa-l cumpere cu 2-3 sute de parai) si sa aiba "nuci" pentru a merge pana la capat.

Meme, esti un taran parvenit, un las de doi lei, rusine, ba, du-te tata la sapa, acolo ti-e locul, lasa-i pe altii sa poarte costum :jerk:

Neamtu
15th May 2005, 15:56
Nu-mi vine sa cred ca sunt stelisti care ii iau apararea lingaului de stoica. Pai daca pateam io asa ceva muream cu el de gat. Omu ala vine pe stadion de la 6 ani si il loveste un mascarici. Doamne de ce n-a scapat de geamul de la loja anu trecut cu Southampton? :headbang:

vlad1607
15th May 2005, 15:56
nu te chinui cu paulica ca nu vrea sau nu intelege prea multe...

Liliak
15th May 2005, 16:06
Iata imaginea cu pumnul lui MM.

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=2536

Mariusmadmax
15th May 2005, 18:47
Eu inteleg ca esti mare stelist dar nici chiar asa. A fost furt pe fata la faza aia. Nici vorba de fault, o alunecare si nimic mai mult. La fel cum in repriza a doua am mai asistat la o simulare penibila in careu, nedemna de o echipa de talia Stelei.
Daca Craciunescu vine la recurs veti vedea ca Robert Dumitru a avut dreptate !

vlad1607
15th May 2005, 18:52
ete na unde era argumentul tau.penibil! :rosu: si din ce vad eu aici se vorbeste de scursura de meme si de gestul lui infect.

Mariusmadmax
15th May 2005, 19:05
Gestul lui nu este unul de mandrie ...

don_denver
15th May 2005, 19:25
daca si dinamovistii au inceput sa dea lectii de conducatorii??!?!?!...stii cum e cu barna....deh..oricum..nu mi-e rusine deloc nici cu ai nostrii...ai stelei..pacat..iar faza cu meme..mi-a pus capac...rusineeeeeeeeeeeeeeeeeeee!iar gig il tine-n brate..sa-l tina cu tot cu neamul lui...jucatorii joaca...bambilici..gata..ma mai uit la meciurile romanesti cand vreuna din echipele noastre va castiga o cupa european..indiferent care..bravo ei..fotbalul romanesc..e de...sunt multe epitete..si metafore..care nu-si merita locul pe forumul asta..
O bataie de joc...si nu numai la Steaua..La toti...La revedere fotbal romanesc..inca nu adio..caci sper..ca pana la pensie..vreuna din echipe sa aiba obrazul suporterilor romani de pretutindeni..si care asteapta pre mult de la niste...gata..ca ma intind prea mult..

Vadim
15th May 2005, 19:26
Cam ce despagubiri morale credeti ca ar trebui sa plateasca Mihai Stoica? Scrieti in USD. :)

Angelina Jolie
15th May 2005, 19:34
Vreo $100.000. Macar sa-l faca pe soferul ala om.

uti2102
15th May 2005, 19:35
1000 plus 3 zile de carcera :evil:

Bancaru
15th May 2005, 19:35
Nu cred ca se va ajunge acolo. Se vor intelege. Si asa e moral...

Vadim
15th May 2005, 19:37
Nici 100.000, dar nici 1.000. Undeva pe la mijloc cred ca e suma corecta.

MM nu vrea intelegere si se va ajunge la proces, poate acolo sa se inteleaga. Nu este nimic moral intr-un pumn.

HOINAR
15th May 2005, 19:38
Stelistilor! Va amuza cand tzaranu' de mm sarea la gatul adversarilor, credeati ca o facea pentru club? O facea pt ciobanul din Pipera caruia ii facea placere sa aiba un saltimbanc in anturaj, atat il duce mintea si s-a inconjurat de oameni slugarnici. Oricum, indiferent cu ce echipa simpatizam cred ca toti cei care am vazut ce s-a intamplat in tribuna din Ghencea suntem scandalizati si nu dorim sa mai vedem asa ceva pe nici un stadion!

Mesecina
15th May 2005, 19:41
Meme merita o pedeapsa exemplara, atat din partea LPF, cat si in Justitie. Pentru ca astfel de evenimente sa nu se mai petreaca niciodata in fotbalul nostru. Meme trebuie ars rau de tot la buzuarul propriu, cat si pe plan profesional. Daca Gigi nu o face, atunci poate o fac altii!

K-Dogg
15th May 2005, 19:53
Ce tzaran imputzit! E in familie, la Steaua acolo, frate cu Jiji...... I-au dat 5 bulioane shi a scapat! Halal!

inter
15th May 2005, 20:58
cica deja a depus plangere la sectia 15 ... e din Berceni , de-al lui iulian

miril
15th May 2005, 21:00
...si mai cere si 100.000 de euro despagubiri. Cam...putin!

SORENSEN
15th May 2005, 22:11
banii nu vor ajuta la nimic, bine poate pe omul ala.
Da dupa cel aranjaza cheliosii lu' gigi ... :ciocan:

dyuletz
15th May 2005, 23:10
E trist ce s-a intamplat, desi sunt stelist de mic, mi-e sila de MM dupa ce a facut, pe el nu dau 2 bani dar a facut imaginea Stelei si nu numai, de rusine.
Dar nici cu suporterii aia nu sunt mandru... nu e posibil sa faci asa ceva, cand echipa e pe locu 1, chiar daca e intr-o pasa mai proasta trebuie sustinuta nu injurata si nu venit cu banere de genu ala.
Inca o data e trist ce se intampla... !!!

MariusTM
15th May 2005, 23:39
Inainte de a veni la Steaua,MM era un om cu o imagine impecabila:destept,diplomat,glumet si nu in ultimul rand un bun conducator.Odata cu venirea in capitala,(acolo unde s-a demonstrat de atatea ori ca nu ai ce sa inveti ceva nou,ceva bun,ceva cu care sa te mandresti;acolo e un mediu murdar,viciat de invidie, mediocritate,prostie,incultura si multa vorba goala si fara sens,dar,vorba aia,AICI E KILOMETRUL 0,AICI SE DA ORA EXACTA,AICI E CENTRU;afirmatii comuniste care nu sunt valabile intr-o democratie sanatoasa si o societate normala) s-a prostit de tot,fiind orbit mai ales de banii lu' Becali.Pacat de el,ca era baiat simpatic pe cand conducea Otelu!!Oricum,inca o data se vad ce oameni populeaza Bucurestiul;ca noi "provincialii"(cum le place miticilor sa ne spuna;o alta dovada de incultura) suntem ramasi mult in urma!!!!
RUSINE(pt. a cata oara)!!!!!!!!!!!! :rosu: :rosu: :rosu: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

miril
15th May 2005, 23:43
De fapt MM a dovedit un singur lucru, ca are vocatie de...Mitica si inca cum, un Mitica (de kilometrul) ZERO.

be@
15th May 2005, 23:50
Mai,eu propun sa-i cheme pe cei doi la "Stele verzi", intr-un fair-fight, si sa vedem care-i mai tare! :D

MariusTM
15th May 2005, 23:53
Da fara gorilele alea....... :D

desdemona
16th May 2005, 00:13
Ia uite ce spune agresatul: unul din copiii lui a spus prima data "Steaua" si dupa aia "tata" :happy
Revenind la lucruri serioase, s-au strans corbii sa-i spele imaginea lui MM la TV :rolleyes:

Angelina Jolie
16th May 2005, 09:25
Da asta am vazut si eu la Recurs. Mai aveau putin si-l scoteau vinovat pe suporter ca a dat cu gura in pumnul lui meme.

Bancaru
16th May 2005, 10:25
Am si eu o intrebare pentru toti suporterii Stelei, nemultumiti de situatia creata:
CE VRETI SA FACETI MAI DEPARTE?

axterix
16th May 2005, 10:31
pacat ca jiji nu l-a lasat pe mm acum cateva luni and acesta a vrut sa plece, dar intr-un fel il inteleg pe jiji ca amandoi sunt la fel

referitor la comentarii de genu :
"Cei care au stricat impotriva Stelei nu cred ca sunt suporteri stelisti adevarati.."
da ce, nu are omul voie sa critice echipa?
plateste bilete , abonamente si in schimb nu are voie sa ceara nimic?
peste tot unde nu mere echipa, conducerea si jucatorii sunt trasi la raspundere
dar banuiesc ca in ghencea nu e voie, ca e jiji si mm acolo

vlad1607
16th May 2005, 10:35
Da asta am vazut si eu la Recurs. Mai aveau putin si-l scoteau vinovat pe suporter ca a dat cu gura in pumnul lui meme.
pai la ce sa te astepti de la ghionoia si compania? asta e mm...o scursura infecta...face un duo bun cu oierul berbeeecali !
Cred ca a vazut mai toata lumea imaginea cu fanii stanei care cereau socoteala ciobanului pt gestul scursurii de stoica iar peste 5 min dupa ce jijiii a urcat in masina si a dat drumul la muzica..au inceput toti :"nea gigi esti cel mai tare"....."jijii esti adevarat" PENIBIL !!!! :rosu:

iulian
16th May 2005, 10:42
De parca ai avea prea multe de facut :(
Nu stiu de unde pana unde au interpretat catei (de I|milan nu ma iau ca el inca nu a realizat ce am vrut sa spun) ca i-as lua apararea MM ului dar ma rog ...daca ar fi dupa mine l-as da afara din viata sportiva si interdictie pe viata pentru ce a facut.DAR...nici suporterul nu e departe de MM ...a coborat ala de la loja ca striga ala "huo dica"...hai sa fim seriosi ...
Dar asa cum NU sunt de acord deloc cu gestul lui MM tot asa NU sunt deacord cu contestarea numai de dragul de a fi "contra" a echipei (care de bine de rau se afla pe primul loc cu sanse mari de a iesi campioana si a avut un parcurs meritoriu in Europa).
Eu personal daca mai scap cate o "injuratura" pe stadion la adresa echipei este datorita faptului ca Steaua nu mai joaca DELOC asa cum ne-a obisnuit si mi se pare jenant ca Steaua sa inscrie in 10 etape decat 7 goluri de exemplu...
Multumit ?


PS. MM pentru noi este Porcea 2 !

vlad1607
16th May 2005, 10:45
Iuliane las-o balta..porcea e un infect....are si el multe pacate....da nu se compara ....

iulian
16th May 2005, 10:46
Corect...nu se compara! MM a mai facut si lucruri bune la Steaua.

vlad1607
16th May 2005, 10:48
degeaba Iuliane...degeaba incerci sa aperi..si porcea a facut lucruri bune pt DINAMO pe langa lucruri f rele...gestul asta e gest de scursura....lasa-neeee Iuliane ca nu esti avocatul lui!

Mihai
16th May 2005, 10:50
Corect...nu se compara! MM a mai facut si lucruri bune la Steaua.

Cate cupe si campionate a luat MM? Si cate a luat Borcea? Nu conteaza prin ce metode :P:P
Si totusi la cat de tzaran e Borcea, nu-si permite sa se creada putza putzilor sa vina din oficiala sa loveasca un suporter!

vlad1607
16th May 2005, 10:51
exact.

Angelina Jolie
16th May 2005, 10:51
Vad ca pe prima pagina pe ols scrie ceva de 100.000 despagubiri. Exact ce ziceam si eu aseara. De banii aia isi cumpara omul microbusul lui si-si deschide firma de transport.

iulian
16th May 2005, 10:57
Vlade ? pe cine incerc sa apar ?
nu stii sa citesti?
Repet special pentru tine atunci..."Daca ar fi dupa mine l-as da afara din viata sportiva pe MM" ..capisci ? ...mai draga....

axterix
16th May 2005, 10:57
bine face
daca pe mm atat il duce mintea (daca are), atunci sa scoata banii

vlad1607
16th May 2005, 10:58
mai draga..incerci o comparatie cu porcea "Al nostru" care in aceste momente e total aiurea ca sa nu zic altfel.

iulian
16th May 2005, 10:59
Ai dreptate...am gresit nimeni nu sufera comparatie cu Porcea "Al vostru".

axterix
16th May 2005, 11:01
sunt curios, cei care au votat pro mm ce argumente au
totusi mm e un om cu functie la steaua, deci reprezinta clubul
prin comportamentul lui insa aduce prejudicii imaginii clubului

vlad1607
16th May 2005, 11:01
lasa discursul asta Iuliane..intelegi numa ce vrei tu ....las-o balta. sa dea Dumnezeu sa stea scursura stoica cu jiji la stana voastra pana ajungeti ca AS Roma in Italia(ma refer la clasament)

axterix
16th May 2005, 11:03
vezi ca pica roma in serie B:)

khaos1ft
16th May 2005, 11:06
MM e o persoana care a suferit mult si a avut multe dezamagiri in viata probabil.eu nu stiu nici un lucru pe care sa-l fi facut fara sa-si atraga contestatari;a lasat un club fara cei mai buni jucatori si in datorii de nici azi nu stiu aia unde sa fuga si cum sa scape,a venit la steaua ptr ca "e stelist dintotdeauna" (?????),se crede superior prin excelenta (probabil pentru ca a reusit sa se infiltreze neobservat printre oameni imediat ce a coborat din copac).
A ajuns la saturatie si mintea lui nu mai poate accepta ca un comportament normal in societate are la baza o educatie si o vointa orientata spre respectul pentru semeni.

E un NUL !!!

axterix
16th May 2005, 11:10
chiar am crezut, ca dupa regretatul incident o sa-si depuna demisia, pe care oricum jiji nu o accepta si macar arata omul ca are un pic de caracter
dar la ce sa te astepti de la asta

vlad1607
16th May 2005, 11:12
vezi ca pica roma in serie B:)
ei nici chiar asa :)

axterix
16th May 2005, 11:14
sper ca nu vrei sa pice si steaua ca atunci nu o sa mai aveti derby cu ei:D

khaos1ft
16th May 2005, 11:21
pai mm stoica a declarat destul de clar ca nici prin gand nu-i trece sa lase treaba neterminata la steaua (care o mai fi si treaba lui acolo?) si sa plece chiar si dupa incidentul asta , ptr care a luat o amenda de 5 milioane lei vechi romanesti.

axterix
16th May 2005, 11:24
iti dai seama, sa plateasca 5mil. de lei
tragedie mare pt. el
am auzit si eu ca nu are de gand sa plece, daca nu era jiji nu ajungea el niciodata la steaua
apropo, cum naiba a ajuns asta la steaua?

khaos1ft
16th May 2005, 11:34
dupa retragerea lui paunescu, becali a ramas sef acolo si cum mm stoica era bine vazut in tara dupa un sezon bun al lui otelul(cam ca farul anu asta , dar fara finala cupei) l-a adus presedinte castigand la momentul ala ceva imagine...
Probabil stoica l-o fi lingusit sau cine stie ce i-o fi facut!
acum se vede ca lui stoica i s-a urat cu binele si se crede tare(nu intelege ca e un nimic fara jiji,dar probabil nu se teme, el avand o oarecare inteligenta malefica si o influenta gadilitica asupra lui jiji)

Angelina Jolie
16th May 2005, 11:36
Din gresala. Gresala vietii lui, gresala vietii lui gigi. A plecat de la galati baiat simpatic si a devenit un mascarici.

khaos1ft
16th May 2005, 11:44
si daca stau sa ma gandesc nici la galati n-a facut mare branza ca trantea niste meciuri pe final de campionat de se auzea pana in bucuresti unde erau interesele mai mari-lumea nu prea l-a iubit la galati;predecesorul lui a dus echipa doi ani in uefa,pe cand stoica la plecare si-a batut joc de ea

CoolRain
16th May 2005, 11:47
MM-ul avea o groaza de alte posibilitati sa evite gestul. Putea sa puna 2 jandarmi si sa-l dea afara pe respectivul, daca intr-adevar acest il injura de tot "arborele genealogic". Gestul lui e specific unui idiot :rosu:. Si m-a scarbit atitudinea pe care au avut-o aseara la "Recurs" majoritatea celor care participau, in frunte cu mani****torul ala de ianitoaia!

khaos1ft
16th May 2005, 11:53
ioanitoaia ca ioanitoaia, dar nici enachescu care i-a luat apararea lui serea cu o nesimtire de negandit

Red Heat
16th May 2005, 12:15
Daca ar trebui sa plece de la Steaua???? Eu cred ca ar trebui sa plece din fotbal, din sport. Este inadmisibil un asemenea comportament de golan. Pana acum l-am judecat altfel pe MM chiar daca isi permitea in direct sa o dea pe limbaj de cartier. Am considerat chiar ca pune sufletul. Insa acum imi dau seama cat de mult am gresit in aprecieri. Iata ce oameni se promoveaza pe sticla. Jenant faptul ca Ioanitoaia l-a adus la emisiune aseara. La fel de jenant a fost si ca l-a lasat pe un alt infractor - Dl. Mustata (auzi DOMNUL MUSTATA, vorbim cu "domnul" cu niste infractori de drept comun) - sa intre in direct. Macar de stia sa lege doua vorbe..
Cred ca orice ar fi zis suporterul respectiv, MM nu avea voie sa se comporte astfel. E bleg suporterul asta daca nu il baga in parnaie. Asemenea indivizi merita. :rosu:

Bancaru
16th May 2005, 12:25
Inca o data, emisiunea Recursul Etapei, a dovedit cat servilism exista in acesti (asa zisi) ziaristi. L-au pus pe sofer acolo ca, rand pe rand, sa-l ia la intrebari si la 3 pazeste. Despre Razvan Lucescu aveam o parere mai buna, avand in vedere ca acum nici o luna a fost cam in aceeasi situatie cu RATB-istul. Adica era sa ia un oumn in mecla de la Safta. Ma intreb ce se intampla daca intr-adevar il lua. Asa, l-a luat asta cu 5 milioane salariu si gata! Cica la Stoica "se exagereaza cu certificatul medico legal". Ii trebuie asa ceva pentru un pumn? Probabil ca in opinia lui trebuia sa-l terciuiasca gorilele alea ca sa fie necesar un asemenea certificat.
Daca Steaua ar avea o conducere decenta normal ar fi sa nu conteze ce vrea imberbul de Stoica. Sa-l demita Becali. Stoica poate sa mai vrea... dar Becali ar trebui sa hotarasca. Insa nu e cazul. Mitocania este un alt sinonim pentru ceea ce se numeste fotbal in Romania. Si nu numai. O adunatura de lingai stransi in jurul lui Becali care il luau cu "Nea Gigi, pai e frumos?" "Nu trebuia", etc. Mai bine isi vedeau de treaba lor si se duceau acasa. Numai ca stateau acolo, poate scotea asta cate 500.000 lei. Si uite cum isi mai faceau un ban de buzunar.
Parerea mea este ca normal ar fi ca pana la sfarsitul campionatului suporterii adevarati ai Stelei sa nu se mai duca la meci. Si sa doneze si abonamentele, pentru ca datorita lui Stoica au platit atat pe abonamente (de parca inainte de venirea lui iti vindeai cojocul pentru un cartonas la tribuna). Veniti cu banner-e in Cotroceni. Acolo nu cred ca pot veni gorilele lui Becali. In mod normal jandarmeria trebuia sa-l ridice pe Stoica. Eu daca ma duc si ii dau un pumn in nas unuia, sub ochii jandarmilor, cam ce credeti ca se intampla? Ma escorteaza in siguranta pana la loja?

bobycox
16th May 2005, 13:09
BRAVO MM . Trebuia sa se inatample si asta pt caera decateva ori sa-i boxez si eu pe cativa chiar daca sunt un simplu spectator. Sunt unii care vin la meci numai sa se descarce de nervi pe jucatori , pe conducere ,pe oricine pot , pt ca casa se pare ca dorm " pe pres " , nu au un cuvant de spus. Lucru care deranjeaza cel mai mult este acela ca unii habar nu au de fotbal si nici nu vor sa accepte ca asa e.

PS. Ce facea spectatorul respectiv de la meciul STEAUA- CFR daca in teren era unul din copiii lui si din tribune un anumit individ ii injura din primul minut pana in ultimul?

Va spun eu: Ii rupea CAPATANA.

CoolRain
16th May 2005, 13:13
Lasa frate, aici se discuta despre MM. Avea alte alternative decat sa dea cu pumnul.

Darkslowstar
16th May 2005, 13:31
Stoica trebuie exclus din viata sportiva. N-are decat sa se duca in tigania din care a venit si sa dea cu pumnul cat vrea. Nu are ce cauta in fotbal.
Rau a ajuns Steaua, cu astfel de aratari in fruntea clubului. Cu asta si-a asigurat inca un un an alaturi de Phecali.

Nu-i mai cereti demisia de onoare unui astfel de personaj, care nu cunoaste termenul decta din dictionar. Rusine!

HOINAR
16th May 2005, 13:42
Daca nu va convine Bucurestiul de ce dati toti buzna aici? Va mana foamea? De ce va faceti ca nu stiti ca in capitala nu sunt decat 20% Bucuresteni get-beget si ca restul sunt fugiti de acasa si ajunsi aici manati de dorinta de capatuiala?

miril
16th May 2005, 13:51
Boby, stai la cox, pardon, la colt, putin. M-am prins, oi fi ruda cu Dica, cel despre care se spune ca spectatorul l-ar fi injurat din primul minut al meciului. Daca este asa, probabil ca este unul din miile de suporteri care-si manifesta "atasamentul" pentru echipa iubita, in modul cat mai balcanic cu putinta. Solutia in acest caz, greu de gasit, mai ales ca nu poti sa evacuezi o tribuna intreaga care iti este ostila, riscul fiind prea mare. Si mai este ceva care complica lucrurile, aceiasi conducere care s-a dovedit "sensibila" la injuraturi adresate ei, se manifestase public zgomotos si ostil cand i s-a interzis accesul publicului pe stadion, dar atunci injuriile erau adresate "in mod meritat" adversarului, pe un limbaj placut urechii patronului, adica rasist. Oricum, nu cu pumnul se rezolva nemultumirea spectatorului. Acum s-a intors roata si a lovit bumerangul in imaginea si asa sifonata a conducerii incompetente de la carma echipei steliste. Intr-o tara normala MM si-ar fi dat, nu neaparat fortat, demisia de onoare, imediat. Tu in rolul de conducator, trebuie sa dai exemplu de stapanire si luciditate si in momentele cele mai incendiare, nu sa-ti iei legea in pumnul propriu si sa te dai in spectacol in vazul lumii. caci, sunt sigur, ca imaginea va fi transmisa "drept exemplu" in toata lumea fotbalistica de pe mapamond.
Din nefericire, MM daca va fi dat afara va fi pentru ca FRF si alte foruri abilitate vor primi presiuni indirecte de la forurile superioare, UEFA si FIFA, daca va fi asa, si nu pentru ca asa ar fi normal. Dar ceea ce mi se pare si mai grav sunt semnele cat se poate de vadite care ne dovedesc implicarea nefasta a massmediei de la noi, care in loc sa fie in favoarea publicului isi ofera, in schimb, serviciile celor care ar trebui sa fie obiectul analizei critice si anume conducatorii fotbalului romanesc. Intr-o saptamana am avut dovada suprema ca televiziunea este mijlocul prin care se incerca reabilitarea indirecta a imaginii conducatorilor a cluburilor numite fanion in fotbalul romanesc, Dinamo si Steaua. Intr-o emisiune s-a incercat vizibil reabilitarea arbitrului Serea si indirect a conducerii dinamoviste, iar ieri seara s-a incercat incriminarea spectatorului pentru a-l justifica pe MM in gestul sau si deci pentru a reabilita imaginea conducerii echipei Steaua. Sper ca toti suporterii de bine sa inteleaga ca asa ceva nu este acceptabil si sa se treaca la proteste in masa, indiferent de culoarea echipei iubite. Sper sa fiu bine inteles de suoprterii echipelor susnumite, caci, asa cum s-a vazut si la televizor, suporterii iau pumni, iar conducatorii...raman. Inacceptabil! Jos cu ei! De la Mitica si pana la...Borcica, trecand pe la Gigi si MM, luandu-i si pe verii cu ei, ca si pe Netoiu. Si sa nu-l lasam pe Mircea singur, caci nu este de gasit la Rovine, ci la sediul institutiei falimentare, pre numele ei Federatia Romana de Fotbal. Afara cu impostorii care au adus fotbalul romanesc de rapa! Traiasaca suporterii adevarati ai fotbalului romanesc!

iulian
16th May 2005, 14:49
http://www.petitiononline.com/a1b23d4e/petition.html

Bancaru
16th May 2005, 15:13
Eu cred ca nu mai are rost sa ne mai consumam energiile pe chestia asta. Asa a si ajuns imberbul unde este, pentru ca i se da mai mult atentie decat e necesar.

dakkar
16th May 2005, 15:18
Rusine MM stoica ,
Rusine Ioanitioaia cu emisiunea ta ...
Rusine netoiu
Rusine borcea

RUSINE BUCURESTI

rusine

Pt voi TIMISOARA nu poate fi nici macar exemplu , nu ati ajunge aici nici in 100 de ani!!!!!!!

Cristi
16th May 2005, 15:22
Gestul lui MM este incalificabil. Cam ce cred eu ca ar merita mm pentru ce a facut si de ce:

1. Facand abstractie de orice altceva, folosirea violentei fizice este dezgustatoare. 'Violenta este ultimul refugiu ai incompetentilor', eu chiar cred asta. Pentru acest simplu gest, ar merita 3 ani de puscarie. Nu are nici o scuza, nu poate spune ca a reactionat necugetat, a fost o doza destul de mare de premeditare in gestul lui (a parcurs o distanta mare pana la suporter si daca va uitati cu atentie si-a dat jos haina pe drum...). Suporterul nu l-a agresat fizic nici o secunda si nici macar nu l-a atacat verbal pe MM ci pe Dica!

2. A lovit ca un las ce este, prin surprindere si cu 2 gorile in spate. Asta il descalifica total ca barbat, ca sa nu mai vorbim de lovitura in sine, care arata cat de puternic e MM la propriu si la figurat. Circumstanta agravanta.

3. Are tupeul sa spuna ca suporterul e de vina, ba chiar sa sugereze ca a meritat-o. Remuscarile lui nu sunt autentice, este vorba doar de frica: las cum este isi da seama ca gestul lui poate avea urmari. Nu merita nici un fel de mila din partea justitiei.

4. Gestul a fost vazut de toata tara, in direct si inca 2-3 zile in reluari. Pentru asta, suporterul ar trebui sa ceara daune morale de minim 500.000 de euro.

5. Gestul a fost facut de presedintele echipei de fotbal Steaua, aflat la stadion IN CALITATE OFICIALA, s-ar putea zice in exercitiul functiunii! Pentru asta ar trebui demis si consiliul de administratie al Stelei ar trebui sa ii ceara daune de 10.000.000 de euro pentru prejudicii aduse imaginii Stelei.

6. Presedintele executiv a lovit un suporter care din salariul lui amarat plateste abonament la tribuna 0... inca 500.000 de euro daune morale pentru acel suporter.

DAR UNII II IAU APARAREA LUI MM!!! INCREDIBIL!!! In ce tara traim oare????

Suporterii fanatici ai Stelei, cei care il cred pe Becali salvatorul Romaniei si modelul lor in viata, trebuie sa inteleaga ca acel suporter e unul din ei si ca puteau fi ei cei loviti de MM... si vor fi mai devreme sau mai tarziu daca acum mm nu pateste nimic.

Nu sunt stelist, dar daca as fi nu cred ca m-as mai duce la vreun meci pana nu ar pleca mm de acolo, macar pentru propria siguranta.

Unde am ajuns? Becali are nesimtirea sa declare ca cei care dezaproba ce se intampla la Steaua sunt 'infiltrati'???? Parca era Ceausescu in decembrie '89: dadea vina pe 'elemente provocatoare' sau Iliescu in '90 (cei din Piata Universitatii erau 'golani' platiti de opozitia care voia sa destabilizeze tara). TREZITI-VA, oameni buni! Si terminati cu cultul personalitatii lui becali! O sa o sfarseasca rau si o sa ingroape si Steaua in ritmul asta.

De ce am adus vorba de Becali? Pentru ca ESTE PRINCIPALUL VINOVAT. Cum e turcul asa si pistolul, dovada ca i se pare normal ce a facut MM si cred ca in sinea lui e super satisfacut. Insa oricine si-a pastrat capul pe umeri poate sa vada cat de nociv este becali.

Sper ca Parchetul si FRF sa se autosesizeze si sa ia masuri drastice pentru ca asa nu se mai poate!

miril
16th May 2005, 15:56
Cristi, ai facut un comentariu competent. Subscriu, asa cum am facut si pe apelul din site-ul pe care l-a indicat Iulian!

Sorin_S
16th May 2005, 16:09
Mai baieti, eu zic sa nu va mai agitati atat pt o cauza si un sport "nobil" precum fotbalul (romanesc). Mai bine urmariti niste sporturi de oameni mai destupati, cum ar fi tenis, hochei, F1, etc.
Eu de cate ori am fost la stadion (de vreo 3 ori) am vazut numai tiganie si taranie pe acolo. In cazul asta cu Steaua, e clar ca nea sofer e un marlan dubios care injura bine, iar de MM ce sa mai zic... eventual parnaie, dar asta e treaba justitiei, voi va agitati degeaba.

Presa si suporterii au promovat aceste non-valori la rang de VIP-uri, asa ca nu va mai agitati si nu-i mai bagati in seama.

S.O.S.
16th May 2005, 16:14
Am citit doar cateva mesaje si mi-a fost de ajuns. In toate este acuzat MM-ul. De acord. Dar nimeni nu si-a pus intrebarea de ce Stoica a reactionat asa. Voi daca erati injurati de familie, asa cum a fost injurat presedintele executiv al Stelei, iar sotia si copilul erau la nici 2 m de unde acel derbedeu isi descarca prostia din creier, ce-ati fi facut? Care dintre voi nu l-ar fi pocnit pe acel sinistru?
Toti, dar absolut toti dintre cei care au scris in acest topic judeca efectul si nu cauza. Daca considerati ca va puteti exprima o parere in legatura cu ceea ce s-a intamplat, ganditi-va de "n"-spe ori inainte de a scrie un mesaj.
S-a facut un tambalau imens dupa aceasta iesire nervoasa a lui M. Stoica. Poate pe buna dreptate. Dar intreb si eu ca un nestiutor, de ce nu s-a intamplat acelasi lucru si dupa ce Dinu Patatu a lovit un politist peste cap incit i-a sarit chipiul, la un meci Foresta-Dinamo, disputat acum vreo 3 ani la Suceava? A fost amenndat cumva derbedeul de Dinu? Mai ales ca lovise un slujitor al Ministerului care are misiunea de a asigura ordinea publica.

miril
16th May 2005, 16:29
SOS, ai dreptate, dar acum este vorba de MM. Nu cred ca vreun suporter stelist aproba acest gest. In ceea ce-l priveste pe Dinu, nu stiam de acest incident, lucrurile sunt cel putin la fel de grave. Din nefericire a trecut ceva timp de atunci. Ambele cazuri dovedesc ceea ce stiam, fotbalul romanesc traieste in mizerie...morala. Din nefericire nu exista cineva care sa aibe probitatea si ascententul moral de a face curatenie.

bobycox
16th May 2005, 16:40
Boby, stai la cox, pardon, la colt, putin. M-am prins, oi fi ruda cu Dica, cel despre care se spune ca spectatorul l-ar fi injurat din primul minut al meciului. Daca este asa, probabil ca este unul din miile de suporteri care-si manifesta "atasamentul" pentru echipa iubita, in modul cat mai balcanic cu putinta. Solutia in acest caz, greu de gasit, mai ales ca nu poti sa evacuezi o tribuna intreaga care iti este ostila, riscul fiind prea mare. Si mai este ceva care complica lucrurile, aceiasi conducere care s-a dovedit "sensibila" la injuraturi adresate ei, se manifestase public zgomotos si ostil cand i s-a interzis accesul publicului pe stadion, dar atunci injuriile erau adresate "in mod meritat" adversarului, pe un limbaj placut urechii patronului, adica rasist. Oricum, nu cu pumnul se rezolva nemultumirea spectatorului. Acum s-a intors roata si a lovit bumerangul in imaginea si asa sifonata a conducerii incompetente de la carma echipei steliste. Intr-o tara normala MM si-ar fi dat, nu neaparat fortat, demisia de onoare, imediat. Tu in rolul de conducator, trebuie sa dai exemplu de stapanire si luciditate si in momentele cele mai incendiare, nu sa-ti iei legea in pumnul propriu si sa te dai in spectacol in vazul lumii. caci, sunt sigur, ca imaginea va fi transmisa "drept exemplu" in toata lumea fotbalistica de pe mapamond.
Din nefericire, MM daca va fi dat afara va fi pentru ca FRF si alte foruri abilitate vor primi presiuni indirecte de la forurile superioare, UEFA si FIFA, daca va fi asa, si nu pentru ca asa ar fi normal. Dar ceea ce mi se pare si mai grav sunt semnele cat se poate de vadite care ne dovedesc implicarea nefasta a massmediei de la noi, care in loc sa fie in favoarea publicului isi ofera, in schimb, serviciile celor care ar trebui sa fie obiectul analizei critice si anume conducatorii fotbalului romanesc. Intr-o saptamana am avut dovada suprema ca televiziunea este mijlocul prin care se incerca reabilitarea indirecta a imaginii conducatorilor a cluburilor numite fanion in fotbalul romanesc, Dinamo si Steaua. Intr-o emisiune s-a incercat vizibil reabilitarea arbitrului Serea si indirect a conducerii dinamoviste, iar ieri seara s-a incercat incriminarea spectatorului pentru a-l justifica pe MM in gestul sau si deci pentru a reabilita imaginea conducerii echipei Steaua. Sper ca toti suporterii de bine sa inteleaga ca asa ceva nu este acceptabil si sa se treaca la proteste in masa, indiferent de culoarea echipei iubite. Sper sa fiu bine inteles de suoprterii echipelor susnumite, caci, asa cum s-a vazut si la televizor, suporterii iau pumni, iar conducatorii...raman. Inacceptabil! Jos cu ei! De la Mitica si pana la...Borcica, trecand pe la Gigi si MM, luandu-i si pe verii cu ei, ca si pe Netoiu. Si sa nu-l lasam pe Mircea singur, caci nu este de gasit la Rovine, ci la sediul institutiei falimentare, pre numele ei Federatia Romana de Fotbal. Afara cu impostorii care au adus fotbalul romanesc de rapa! Traiasaca suporterii adevarati ai fotbalului romanesc!


Despre MM mi se rupe poata sa-l trimita si la ocna ca tot ce a invatat va face; dar ce masura se poate lua impotriva acestor spectatori ( cateva zeci bune pe fiecare stadion) care vin la stadion doar sa injure si nu-i intereseaza nimic alceva din ce se intampla in teren.
In mod normal ar trebui sa-i dea amenda ca in orice loc public , dar la noi nu se aplica legea nici daca iti da in cap .
A inca ceva daca suporterii ar contribui la alcatuirea bugetului cam in proportie de 25-30% , atunci pot sa-i ia si la "bataie" pe jucatori, dar cand banii astia nu ajung nici sa platesti jandarmii darminte sa tii o echipa, nu are prea ar trebui sa scoatem nici un sunet la adresa patronilor care vin cu banii de acasa si isi arata interesul pt echipa nu pt buzunarul propriu cum fac altii (gen Netoiu, BOrcica etc.)
Inca ceva competenta conducerii se masuara in rezultatele echipei ,nu in ce face fiecare conducator( cu cine se culca, pe cine bate , pe cine a mituit) etc.)

S.O.S.
16th May 2005, 16:40
SOS, ai dreptate, dar acum este vorba de MM. Nu cred ca vreun suporter stelist aproba acest gest. In ceea ce-l priveste pe Dinu, nu stiam de acest incident, lucrurile sunt cel putin la fel de grave. Din nefericire a trecut ceva timp de atunci. Ambele cazuri dovedesc ceea ce stiam, fotbalul romanesc traieste in mizerie...morala. Din nefericire nu exista cineva care sa aibe probitatea si ascententul moral de a face curatenie.

Este vorba intr-adevar de MM, dar trebuie discutata si cauza nu numai efectul. Mai mult, in presa se minte la greu cum ca doar Stoica ar fi facut astfel de gesturi. Nici un cuvintel despre golanul de Patatu. Nici o trimitere la ce a facut acesta acum 3 ani. Este de neacceptat jigodismul la care se preteaza presa romana. Dupa parerea mea, cea mai mare parte de vina pt. acest incident o are presa, care i-a mani****t pe supterii mai blegi ai Stelei si acestia sunt impotriva echipei si in special a lui Dica, stiindu-se ca acesta deaca estye injurat de propriul public joaca din ce in ce mai slab.
Aceasta presa mizera este, dupa parerea mea, responsabila de tot cea ce se intampla in acest moment la Steaua. Se mediatizeaza excesiv nimai si numai lucurile negative, in timp ce performantele obtinute de Steaua in Europa, de departe cele mai bune din ultimi 15 ani, sunt trecute sub tacere. Asta se poate numi presa? Eu unul nu cred.

miril
16th May 2005, 16:55
Nu cred ca pe stelisti ii ajuta acum bilantul pozitiv, ci cum sa iasa dintr-o criza, bine "tratata" de presa, provocata nu de oricine, ci de insusi presedintele executiv al clubului si care umbreste meritele antrenorului si jucatorilor stelisti in cupele europene. Pai ce sa mai zicem de massmedia, s-a incercat imediat cu ajutorul ei sa reabiliteze hotiile oribile ale lui Serea si, deci, reabilitarea indirecta a clubului Dinamo, Dinu fiind partas. Daca presa incerca sa ingroape rapid un astfel de eveniment care s-a petrecut nu de mult, cum crezi ca le ar pasa de ce s-a intamplat acum cativa ani, cu Dinu? Slabe sperante. Maasmedia este partase si lacoma de scandal, dar evenimentele ii sunt oferite, in cazul de fata, de un presedinte executiv iresponsabil si de un patron fudul si agramat. Este de datoria suporterilor stelisti sa ia atitudine constructiva decat sa astepte ca presa sa faca dreptate, caci nu o va face asa cum ai spus si tu SOS, din contra, va profita de orice moment ca sa faca barfa gazetareasca pe spinarea bietului suporter, stelist in cazul de fata.

ioanastancu
16th May 2005, 17:08
Dupa incidentul de la meciul cu CFR cluj in care a fost implicat MM stoica, ce pedeapsa credeti ca ar trebui sa primeasca acesta?

ninimihca
16th May 2005, 17:12
sa plece???????????
NUUUUUUUUUUU.SA FIE DAT AFARA, SI SUSPENDAT PE VIATA DIN SPORT

LastSamaritan
16th May 2005, 17:12
Ce a facut MM e inacceptabil,in comparatie cu functia pe care o detine.Dar de la un pumn in gura aplicat unui asa-zis suporter pana la ceea ce a facut cretinul de tolontan in GSP...e cam mare distanta.Cert este ca MM ar trebui sa plece..si el si jiji.Inca ceva...ciocu` mic si joc de glezne,sunteti degeaba.Forza STEAUA!

Bancaru
16th May 2005, 17:14
Sambata seara, pe stadionul Ghencea toti suporterii stelisti au luat cate un pumn in gura si tuturor li s-a spus la pauza ca daca nu le convine si nu le place se pot cara acasa. Nu inainte de a le da Gigi banii pe abonamente, normal procentul pentru meciurile ramase. Multi nu erau atenti. Altora nu le vine sa creada. Mai sunt si cei care nu vor sa creada. Dar e adevarat!!!

LastSamaritan
16th May 2005, 17:16
fcdinamonet...cati anisori ai ma? Spui ca serea a "gresit" ptr dInamo? nu ma ,nu a gresit...i`a masacrat pe aia si a dat 3 goluri ptr voi.Asa ca...mai uita`te la TV si o sa stii mai multe.

vlad1607
16th May 2005, 17:27
RAUS scursura din fotbal !

Mihai
16th May 2005, 17:29
Eu cred ca o suspendare pe turul campionatului urmator ar fi OK!
Dar la a doua abatere as vrea sa fie exclus din viata sportiva :ok:

Profetu
16th May 2005, 17:31
Amenda penala si suspendarea definitiva din fotbal ...

S.O.S.
16th May 2005, 17:31
Normal ca nu-i ajuta in acest moment, cu toate ca, daca ma gandesc bine, jucatorii daca ar citii lucruri pozitive la adresa lor altfel ar intra pe teren. Mai putin stresati si, spun eu, plin de incredere in fortele proprii. Dar nu acest lucru doreste presa aservita fostilor comunisti si ********i care sunt acum patronii acelor publicatii si posturi de televiziune. Ei nu doresc altceva decat ca la Steaua sa existe cat mai mult scandal, iar Gigi "oierul" sa piarda din nou titlul. El nu face parte din tagma lor. A ********ilor si comunistilor. Asta este adevarata miza Mirile. Mai precis structurile ********o=comuniste, reprezentate in special de Dinamo si Rapid, prin ********ul Badea, ginerele lui Dinca Teleaga, Nitoiu, alt ******** de frunte si mare imbogatit dupa evenimentele din '89, UTCistul Copos si ********ul Dinu Vama (i-am numit pe cei mai reprezentativi) nu vor in ruptul capului ca Gigi Becali, care din fericire pt. noi stelistii n-a facut parte din nomenclatura ********o-comunista, sa castige campionatul. Asta-i miza Mirile. Din acest motiv javrele din presa creaza aceasta stare de tensiune la Steaua. Din aceasta cauza, Becali este tot timpul atacat si ii sunt interpretate declaratiile in asa fel incat sa incite publicul. Numai printr-o minume Dumnezeiasca vom castiga acest campionat. Sper ca suporterii ros'albastrii sa-si de-a seama in al 12-lea ceas ca datoria lor este sa sustina echipa, nicidecum sa-i injure jucatorii.

Cristi
16th May 2005, 17:32
Am citit doar cateva mesaje si mi-a fost de ajuns. In toate este acuzat MM-ul. De acord. Dar nimeni nu si-a pus intrebarea de ce Stoica a reactionat asa. Voi daca erati injurati de familie, asa cum a fost injurat presedintele executiv al Stelei, iar sotia si copilul erau la nici 2 m de unde acel derbedeu isi descarca prostia din creier, ce-ati fi facut? Care dintre voi nu l-ar fi pocnit pe acel sinistru?
Toti, dar absolut toti dintre cei care au scris in acest topic judeca efectul si nu cauza. Daca considerati ca va puteti exprima o parere in legatura cu ceea ce s-a intamplat, ganditi-va de "n"-spe ori inainte de a scrie un mesaj.
S-a facut un tambalau imens dupa aceasta iesire nervoasa a lui M. Stoica. Poate pe buna dreptate. Dar intreb si eu ca un nestiutor, de ce nu s-a intamplat acelasi lucru si dupa ce Dinu Patatu a lovit un politist peste cap incit i-a sarit chipiul, la un meci Foresta-Dinamo, disputat acum vreo 3 ani la Suceava? A fost amenndat cumva derbedeul de Dinu? Mai ales ca lovise un slujitor al Ministerului care are misiunea de a asigura ordinea publica.

Fanatism stupid. Nu a reiesit de nicaieri ca suporterul ar fi injurat familia lui Stoica si eu nu cred asta in ruptul capului, e doar o minciuna grosolana. Oricum nu cred ca se putea distinge pe cine injura suporterul in vacarmul ala. Sotia si copilul lui MM erau la cel putin 10 m distanta si sunt convins ca nu au auzit nimic si nici nu au inteles nimic pana nu au vazut la televizor. Pur si simplu MM era nervos din cauza jocului execrabil al Stelei si a scandarilor suporterilor si si-a varsat nervii pe amaratul ala. Sunt CONVINS ca daca ala ar fi parut vreo secunda agresiv, cacaciosul de MM nu ar fi avut curaj sa se dea la el.

Cat despre Dinu si politistul de la Piatra Neamt, exista cateva deosebiri fundamentale.

1. Dinu chiar a reactionat impulsiv (a vazut "rosu") pentru ca finul lui (de altfel un om foarte de treaba, chiar daca e cam sarac cu duhul), Talnar, se alesese cu capul spart de o piatra, iar politistul, in loc sa incerce sa identifice agresorul, incerca sa ascunda corpul delict!!! Adica fusese lovita chiar o ruda a lui Dinu! Probabil ca tinta fusese chiar Dinu, de altfel.

2. Dinu l-a lovit (mai degraba impins mai brutal) pe politist de unul singur, fara gorile in spate, gestul lui fiind mai degraba unul curajos avand in vedere ca politistul nu era singur.

3. La limita, s-ar putea zice ca Dinu a sanctionat un subaltern (el era atunci cel putin colonel MI) acesta fiind si motivul pentru care nu a patit nimic (fiind in exercitiul functiunii, politistul nu putea sa depuna o astfel de plangere - de altfel s-a si facut de ras incercand sa depuna o plangere impotriva 'cetateanului' Dinu Cornel, era cuvantul lui impotriva al celui unui superior). Nu am idee daca nu cumva in armata este permisa sanctionarea fizica a subalternilor - daca nu este legala, sigur este practicata si acceptata de cand lumea.

4. Asa ca sintagma "slujitor al Ministerului care are misiunea de a asigura ordinea publica" denota ori necunoastere, ori rea vointa ori ceva si mai des intalnit. Militianul ala a comis un abuz si a fost pedepsit de catre un superior - macar daca s-ar intampla asta mai des...

Dinu ar fi trebuit sa se abtina, insa prin gestul lui el nu a lovit decat in coruptia politiei. Pe vremea aceea era doar simplu antrenor din cate stiu eu.

Oricum faptul ca Dinu nu a fost pedepsit nu inseamna ca MM trebuie sa scape si el.

Bancaru
16th May 2005, 17:38
3. La limita, s-ar putea zice ca Dinu a sanctionat un subaltern (el era atunci cel putin colonel MI) acesta fiind si motivul pentru care nu a patit nimic (fiind in exercitiul functiunii,
In caz de forta majora si RATB-ul se supune armatei. Si daca se supara Jiji ii rechizitioneaza 311-le lu' ala de nici salariu nu mai ia.

Cristi
16th May 2005, 17:50
PS Pentru fanii neconditionati ai lui gigi, sa va spun un secret: gigi a facut averea in cardasie cu nomenclatura ********o-comunista din MApN. E drept ca era prea mic pe vremea impuscatului ca sa dea cu subsemnatul (ar fi facut-o, sunt convins) insa faptul ca nu ai fost comunist nu inseamna ca nu esti o drojdie a societatii. Nici MM nu a fost comunist, nici Borcea. Cred ca nici Ramaru (ucigasul in serie din epoca lui Ceausescu pt cei care nu cunosc amanuntul) nu a fost nici macar membru de partid.

inca o data, gigi va DISTRUGE Steaua, nu dusmanii sai. Nu intentionat, ba chiar fiind convins (de catre lingaii sai) ca el face bine si ca altii, 'infiltrati' sunt de vina.

De ce nu joaca Dica bine? Ca e huiduit de suporteri. Ei, si? Mutu si Danciulescu au avut si ei probleme insa au devenit idoli in timp..

De ce joaca Steaua execrabil? Presa e de vina. Arbitrii. Dusmanii Stelei deghizati in fani stelisti. Dusmanii lui gigi. Diavolul. Nu gigi care submineaza autoritatea antrenorului, vinde si cumpara aiurea jucatori si otraveste mintile tuturor celor din jurul lui. NU cred ca MM s-ar fi gandit sa faca ceea ce a facut daca avea alt sef. Dovada: nu ar fi avut atatea gorile care sa il sustina pentru ca numai gigi umbla cu haita dupa el. MM e doar una din victimele lui gigi, vor urma multe altele, va garantez.

PS Prostia si fanatismul unora, subliniez, unora dintre suporterii stelisti sau dinamovisti sau rapidisti sau craioveni NU este si nici nu va fi vreodata caz de forta majora

PS2@Bancaru Cazul de forta majora este decretat in principal de presedinte si nu are legatura cu camasa de forta in care va sfarsi gigi.

semmaka
16th May 2005, 18:10
Indiferent de pasiunile ce le avem toti legate de echipele de fotbal, ce s-a intamplat la acel meci e jenant, grotesc, incalificabil. Asta este Romania, mi-e rusine ca sunt in aceasta tara, mi-e rusine ca sunt roman, ca sunt de aceeasi nationalitate ca asemenea lepadaturi ca jiji becali, memeeeee scoica de PeVeCeu, Borcea, Netoiu etc.

Evident ca nu se va lua nici o masura, evident ca jegul va ramane doar cu amenda de 5 milioane, evident ca totul se va musamaliza, lumea va uita si totul va reveni la normal, daca poate fi numit normal ceea ce se intampla la noi. Pe drept cuvant ne fac tigani toata europa.

vlad1607
16th May 2005, 18:40
dc iti e rusine ca esti roman...renunta la cetatenie ! asa sunt ei niste scursuri ce sa-i faci..ai uitat sa spui de presu hibridului care a dat radaru peste cap..sau asta nu se pune.?

vlad1607
16th May 2005, 18:45
Eu cred ca o suspendare pe turul campionatului urmator ar fi OK!
Dar la a doua abatere as vrea sa fie exclus din viata sportiva :ok:
suspendare? si ce anume nu o sa mai faca? i se rupe infectului...

cip_81
16th May 2005, 19:28
Nu trebuie sa i se dea nici o pedeapsa. De fapt, nici unui stelist nu ar trebui sa i se dea vreodata vreo pedeapsa...Au primit ei cea mai mare pedeapsa de la Dumnezeu...sunt stelisti.

Neamtu
16th May 2005, 19:28
Patronul FC Steaua, Gigi Becali, a decis astăzi să-l suspende pe Mihai Stoica din funcţia de preşedinte al Stelei, numindu-l pe Valeriu Argăseală, directorul executiv al clubului, în postul de preşedinte. Se pare că Meme va lua locul lui Argăseală, devenind noul director executiv al FC Steaua.

uti2102
16th May 2005, 20:14
I-auzi la ei :happy Va compatimesc baietzi! Shi va trimit shi pe Intern, ca vad ca sunetzi mai amatori decat stelishtii :D

cip_81
16th May 2005, 20:20
Ia "ceteste" tu aici. (http://www.expres.ro/topstory/?news_id=186388&PHPSESSID=2b279ef22e211e7ae8a73b2a8fc30075) Cam asta reprezinta stiaua in ziua de azi...sunt facute referiri si la meciul "pe vaiata si pe moarte" cu CFR.

uti2102
16th May 2005, 20:25
Steaua de ieri, de azi shi de maine va insemna INTOTDEAUNA pentru tine un motiv de tristetze. Pentru ca Steaua va fi mereu DEASUPRA favoritzilor tai!
Bucuria pe care o traieshti acum e de scurta durata, la fel cum este shi situatzia dezastruoasa de la clubul nostru.

S.O.S.
16th May 2005, 20:34
Exact aceeasi pe care a primit-o Dinu Patatu cand l-a lovit pe acel plutonier la meciul de acum 3 ani de la Suceava, Foresta-Dinamo.

vlad1607
16th May 2005, 20:38
s-a calmat ciobanul!cica scursura scoica e prea iubir de familia oierului !

GoPens
16th May 2005, 20:52
dc iti e rusine ca esti roman...renunta la cetatenie ! asa sunt ei niste scursuri ce sa-i faci..ai uitat sa spui de presu hibridului care a dat radaru peste cap..sau asta nu se pune.?

poate sa renunte doar daca are asigurarea ca primeste alta (sau o are deja). :D

astia sunt, cu astia defilam. inaltator nu? astia ne reprezinta fotbalul in europa. ce-or sa se mai bucure capsunarii ca merg in deplasare la echipe la care-ti amintesti ce misto era sa maninci seminte-n troleibuz.

aferim!

calu
16th May 2005, 21:38
pardon,MM e la loc ,cica CA Steaua l-a reinstalat...basme de adormit copiii,ma dar prosti ne mai crede Jiji asta!...

fia
16th May 2005, 21:46
Na ca mi-am adus aminte, ala de la farul care a dat cu ghetele in capul arbitrului ce a patit, ca nu mai tin minte..?

apparte
16th May 2005, 22:19
Fanatism stupid. Nu a reiesit de nicaieri ca suporterul ar fi injurat familia lui Stoica si eu nu cred asta in ruptul capului, e doar o minciuna grosolana. Oricum nu cred ca se putea distinge pe cine injura suporterul in vacarmul ala. Sotia si copilul lui MM erau la cel putin 10 m distanta si sunt convins ca nu au auzit nimic si nici nu au inteles nimic pana nu au vazut la televizor. Pur si simplu MM era nervos din cauza jocului execrabil al Stelei si a scandarilor suporterilor si si-a varsat nervii pe amaratul ala. Sunt CONVINS ca daca ala ar fi parut vreo secunda agresiv, cacaciosul de MM nu ar fi avut curaj sa se dea la el.

Cat despre Dinu si politistul de la Piatra Neamt, exista cateva deosebiri fundamentale.

1. Dinu chiar a reactionat impulsiv (a vazut "rosu") pentru ca finul lui (de altfel un om foarte de treaba, chiar daca e cam sarac cu duhul), Talnar, se alesese cu capul spart de o piatra, iar politistul, in loc sa incerce sa identifice agresorul, incerca sa ascunda corpul delict!!! Adica fusese lovita chiar o ruda a lui Dinu! Probabil ca tinta fusese chiar Dinu, de altfel.

2. Dinu l-a lovit (mai degraba impins mai brutal) pe politist de unul singur, fara gorile in spate, gestul lui fiind mai degraba unul curajos avand in vedere ca politistul nu era singur.

3. La limita, s-ar putea zice ca Dinu a sanctionat un subaltern (el era atunci cel putin colonel MI) acesta fiind si motivul pentru care nu a patit nimic (fiind in exercitiul functiunii, politistul nu putea sa depuna o astfel de plangere - de altfel s-a si facut de ras incercand sa depuna o plangere impotriva 'cetateanului' Dinu Cornel, era cuvantul lui impotriva al celui unui superior). Nu am idee daca nu cumva in armata este permisa sanctionarea fizica a subalternilor - daca nu este legala, sigur este practicata si acceptata de cand lumea.

4. Asa ca sintagma "slujitor al Ministerului care are misiunea de a asigura ordinea publica" denota ori necunoastere, ori rea vointa ori ceva si mai des intalnit. Militianul ala a comis un abuz si a fost pedepsit de catre un superior - macar daca s-ar intampla asta mai des...

Dinu ar fi trebuit sa se abtina, insa prin gestul lui el nu a lovit decat in coruptia politiei. Pe vremea aceea era doar simplu antrenor din cate stiu eu.

Oricum faptul ca Dinu nu a fost pedepsit nu inseamna ca MM trebuie sa scape si el.
Baiete,incearca sa lovesti un politist si sa vezi ce parnaie-ti iei!Nici in armata nici in politie nu e permisa lovirea unui subordonat!Gestul lui MM e incalificabil desi,daca era un oarecare si-l lovea pe respectivul,nu era nimic.Dar el reprezinta imaginea Stelei,si trebuia sa-si puna stavila unor porniri firesti in fond si la urma urmei!Miril,stii mai bine decat mine care e efectul adrenalinei!Si daca din pdv uman ar fi scuzabil,faptul ca e o persoana oficiala nu ii da dreptul sa faca asa ceva!E o situatie la fel de jenanta ca cea a lui Tariceanu care a replicat acid unei femei sinistrate in Timis!

Leo_
16th May 2005, 22:26
Eu zic ca ar trebui tras in tzeapa...

juniorul22
16th May 2005, 22:32
MM e o persoana care a suferit mult si a avut multe dezamagiri in viata probabil.eu nu stiu nici un lucru pe care sa-l fi facut fara sa-si atraga contestatari;a lasat un club fara cei mai buni jucatori si in datorii de nici azi nu stiu aia unde sa fuga si cum sa scape,a venit la steaua ptr ca "e stelist dintotdeauna" (?????),se crede superior prin excelenta (probabil pentru ca a reusit sa se infiltreze neobservat printre oameni imediat ce a coborat din copac).
A ajuns la saturatie si mintea lui nu mai poate accepta ca un comportament normal in societate are la baza o educatie si o vointa orientata spre respectul pentru semeni.

E un NUL !!!
Da bah ce a facut MM PRobl e ca el afacut ce a facut de fata cu atata lume si mai ales k el rep Steaua !Dar dc auzeai k MM a batut ieri pe nu stiu ce parnaias pe strada era k si cum te-as fi prins eu pe tine prin Rahova si ti-as fi dat o mama de bataie si la fel nu zicea nimeni nimic!!!Asa k mai usurel!!!!

ecstasy
16th May 2005, 23:00
mey baieti... voi nu vedeti? tot fotbalul romanesc este de rasul lumii. cu cine facem fotbal? cu jiji toata ziua pe la televizor? fara ofense, dar dupa victoria lui poli.... toata televiziunea a plans-o pe rapid, nici una nu a felicitat-o pe poli... cu cine fotbal? cu behaiturile lui dinu? craiova biata de ea este victima! macar, in afara de creier-ars-dinel, acolo sunt oameni! in rest? in rest raman tot vesnicele sdr in frunte si iubitele lor prin fundu` clasamentului, la limita retrogradarii...
dar, referitor la MM... uitatzi-va doar la fata lui, si va dati seama de caracter... uitati-va numa` la ochii aia cum ii ies din orbite, zici ka mai putin si sare cu cutitu` la tine. ma mir ca abia acum s-a intamplat, era de mult de asteptat, om fara creier, fara coloana vertebrala, fara cuvant, fara rusine, fara caracter, fara onoare! om plin de el, de plesneste... ok... shi cu steaua? de ce sa ii acuzam pe ei? intr-adevar, clubul are istorie, shi ajunge amaratul de jiji sa comande? ajunge beshinosu` ala faca legea? :headbang: ok, sunt polista, asha voi ramane, dar nu mi se pare corect! ok, cine ne shifoneaza imaginea? jiji & linge-jiji!!!...
ok, propun pentru suporterii adevarati, pentru platitorii de bilete, sa nu treaca peste acest eveniment fara sa-l taxeze... hai sa aratam lumii ca, noi, ultrasii, suntem cei care hotaram in tribune!!!
:ok: :ok: :ok: :ok:



MM! :rosu:

Angelina Jolie
17th May 2005, 00:37
Orice pedeapsa va primi nu se va invata minte. Ca nu a invatat nimic se vede si din declaratiile penibile care le-a facut dupa.

mortu
17th May 2005, 00:42
Dar De CE Nu Merita

radcom
17th May 2005, 01:57
Hai, spunetzi-ne shi noua ce a scris mortu...

MARCELC
17th May 2005, 05:58
Frumos Ai Scris!!!!!!!!!!!!! Felicitari!!!
Citi-ti Si Bagati La Cap, Inclusiv Meme Nesimtitu SI CIOBANUL LUI
RUSINE

Hai Poli Timisoara!!!!

armin
17th May 2005, 08:30
Tzaran prost crescut, huligan, ce vreti voi. Dar totusi, nu criminal! Sau a omorat vreo musca in zbor, atunci cand a dat cu pumnul?

irriducibile_01
17th May 2005, 09:53
MM stoica ... eshti ashteptat la pro tv ... la stele verzi !!!
sper sa vina shi borcea ...
omoratzi-va fratzilor shi o sa avem un fotbal mai curat !

irriducibile_01
17th May 2005, 10:07
sa-L lasam pe Dumnezeu sa decida !

khaos1ft
17th May 2005, 10:08
Da bah ce a facut MM PRobl e ca el afacut ce a facut de fata cu atata lume si mai ales k el rep Steaua !Dar dc auzeai k MM a batut ieri pe nu stiu ce parnaias pe strada era k si cum te-as fi prins eu pe tine prin Rahova si ti-as fi dat o mama de bataie si la fel nu zicea nimeni nimic!!!Asa k mai usurel!!!!

Sunt destui care stiu ca MM a mai batut pe unu si in galati ptr ca-si parcase ala masina aiurea...
Eu dezaprob la el un lucru des intalnit de altfel la persoanele publice:aroganta si faptul ca traieste sub impresia ca are drepturi in plus fata de orice reprezentant al prostimii.
Omu nu e prost si a ajuns unde ajuns cu mijloace printre care isi face loc si inteligenta,dar tocmai de asta deamagirea venita din partea lui ca om e de NEACCEPTAT. Oamenii simpli se bat pe stadioane,pe strada(apropo,Rahova nu-mi este departe,si nu m-ar mira s-o patesc vreodata), dar MM nu mai e demult un om simplu si el in loc sa inteleaga asta, isi da in petec.
E clar ca daca s-a facut atat tam-tam MM este o persoana destul de importanta in peisaj si de la care sunt multe asteptari.

axterix
17th May 2005, 11:31
sa primeasca si el un pumn in gura
dont get mad, get even!

vlad1607
17th May 2005, 11:52
"MAIMUTOIUL Dintr-un umil maimutoi A ajuns mare zmardoi, De gorile `nconjurat S-a crezut mare barbat Plecand de langa patron, Vesnicul umil bufon A lovit un biet stelist Trimitandu-l la dentist . Ce pretentii poti ave` De la maimuta MeMe? Care din exces de draci Musca din aurolaci! Stoica , Stoica "domn cel mare" Seaman pe lume nu are , Caci privindu-l mai atent Vezi un babuin dement . -Cine insa a dat tonul ? -Domn` Fecali zis patronul, Un bandit cu patru clase Dar cu conturi foate grase, Un borfas ,star la TV Ce ne strica serile Cand apare EL gandind Bunul simt ironizand. Ale`lei slugoiul meu Sa te bata Dumnezeu Si s-ajungi ca la-nceput: Maimuta cu chip de lut ! "

Utilizator
17th May 2005, 11:52
Eu l-as pedepsi sa stea in mijlocul galeriei steliste la urmatoarele 3 meciuri.

axterix
17th May 2005, 11:55
vrei sa zici galeria lui dinamo:D

vlad1607
17th May 2005, 11:58
galeria lui Dinamo? :D e de ajuns unu singur din galerie :D

Utilizator
17th May 2005, 11:58
nu, am vrut sa zic in galeria Stelei. Sau crezi ca scapa nevatamat de acolo?

Red Heat
17th May 2005, 12:23
ha ha ha. mah vlade de unde le scoti mah? :D

be@
17th May 2005, 12:30
A fost o chestiune de timp, pentru a gusta si cireasa de pe tortul caracterului acestui individ. "Da-i omului puterea ca sa vezi ce-i poate pielea " spune o vorba romanesca care inca odata isi dovedeste intelepciunea. Incet, incet acest club se duce de rapa, aceste personaje trebuie sa dispara.Forta pumnului are loc doar in ring si nu pe stadion. Ce poti insa sa le spui unor paranoici ptr. care simtul realitatii a devenit un "non sens".?
Stelisti,voi nu v-ati saturat ca in fiecare saptamana la steaua sa fie cate un scandal,cel putin ?

S.O.S.
17th May 2005, 13:02
Stelisti,voi nu v-ati saturat ca in fiecare saptamana la steaua sa fie cate un scandal,cel putin ?

Copile, aceste scandaluri sunt orchestrate de fortele ********o-comnuniste care dirijeaza presa sportiva asa cum doresc. Nomenclaturii ********o-comuniste care conduce atat clubul Dinamo, cat si Rapid, nu le convine ca unul care nu a facut parte din vechiul sistem, asa cum este "oierul", sa castige nici macar la fotbal. Asta-i chestiunea tinere. Din acest motiv, jigodiile din presa noastra inventeaza si intretin tot timpul scandaluri la Steaua.

miril
17th May 2005, 13:17
SOS, stiu ca iti place de GB, dar si el le da moara prin declaratii iresponsabile. Voi aveti fata de un alt fel de presedinte. Din nefericire nu sunt prea multi d'astia prin Romania, ca sa nu zic ca nu cred ca exista macar unul.

axterix
17th May 2005, 13:19
la dinamo e mai sigura treaba:)
pe mm l-am vazut in galeria stelei, adica cocotat pe gard langa galerie si stiu ca nu a patit nimic de aceea inclin spre galeria lui dinamo:), sau langa vlad?!:)

Neamtu
17th May 2005, 13:23
Ce s-a intamplat in tribunele din Gheancea, cand o mare parte a spectatorilor a strigat "gigi becali, la :degete: gigi becali" nu cred ca a fost orchestrat de nimeni. Io tin cu Steaua de aproape 20 de ani si recunosc faptul ca i-am dat :degete: la oier din toata inima.
L-am auzit pe idiotu de Dica, cu care nu aveam nimic pana acum spunand ca spectatoru ala l-a injurat tot meciul si ca era infiltrat. Din 10.000 de oameni care erau pe stadion, Dica l-a auzit numai pe asta. Rusine, bai baiatule :rosu: . Cred ca dupa el se uita cand a sutat de la 16 metri peste peluza :rosu:
Penibila prestatia lui tabara si a lui chiotea de pe pro-cinema de azi-noapte, care l-au avut invitat pe prospatul campion local-kombat, mm stoika. De unde stie grasu' ala infect si plin de ciroza ce se intampla in tribunele din Ghencea? :degete: Pai vine un popa sa dea lectii de cum sa te comporti pe stadion? Au innebunit dracu toti. :headbang:

S.O.S.
17th May 2005, 13:31
SOS, stiu ca iti place de GB, dar si el le da moara prin declaratii iresponsabile. Voi aveti fata de un alt fel de presedinte. Din nefericire nu sunt prea multi d'astia prin Romania, ca sa nu zic ca nu cred ca exista macar unul.

Imi place GB doar pt. faptul ca n-a avut de-a face cu jigodiile comuniste sau ********e. Fata de UTCopos, Badea, Voiculescu, Netoiu si alte jogodii din fosta nomenclatura care s-au imbogatit dupa '89, "oieru" este un sfant. Nici mie nu-mi convine cand mai da cateodata cu bata-n balta. Dar ii iert sau ma fac ca nu vad acele tampenii, p0t. ca efectiv in tara nu exista oameni care sa bage bani in fotbal asa cum o face el.

Utilizator
17th May 2005, 13:35
Axterix cred ca MM n-ar mai iesi asa de nevatamat acum. La cat de slugarnic e sunt convins ca daca ar nimeri in galeria lui Dinamo ar adopta imediat culorile si strigarile noastre.N-ar lua-o pe carca, dar cred ca s-ar face un mishto de care nu s-ar mai spala veci.

be@
17th May 2005, 14:17
A,deci presa e de vina ca Becali ii injura, ii ameninta pe toti( E O LISTA INTREAGA) si-i da afara pe fotbalisti una-doua,ca Safta indeamna la rasism si ca Stirzu e la inchisoare............E T C..... E T C ........E T C.......E T C.............

axterix
17th May 2005, 14:22
Neamtu, fara suparare dar sa nu imi spui ca esti stelist de la varsta de 3 ani!

S.O.S.
17th May 2005, 14:25
A,deci presa e de vina ca Becali ii injura, ii ameninta pe toti( E O LISTA INTREAGA) si-i da afara pe fotbalisti una-doua,ca Safta indeamna la rasism si ca Stirzu e la inchisoare............E T C..... E T C ........E T C.......E T C.............

Esti prea mic sa intelegi. Somn usor.

be@
17th May 2005, 14:34
Bine,detinator al adevarului absolut!
De fapt, pe mine putin ma intereseaza ce se petrece la steaua,dinamo,etc...
Doar National si Poli conteaza pentru mine.. !In rest ,faca ce vor !

Big Sexy
17th May 2005, 14:46
S.O.S. imi place cum pui tu problema, enigmatic si sigur pe tine. La cate stii oi fi fost si tu vre-un ******** maruntel care le zice acum pe nume, oi fii peremist, OI fi tu ceva.

Toate povestile astea cu conspiratii la nivel micro si macro nu sunt decat niste aberatii amice. Presa scrie la comanda insa atat de multe scandaluri despre steaua nu poate insemna decat un singur lucru si anume ca becali a format o imagine clubului Steaua si presa ia lucrurile automat intr-un mod ostil si exagerat.
E adevarat ca ceea ce a facut MM este complet deplasat si mi se pare incredibil ca nu a fost imobilizat de jandarmi imediat, este o dovada a felului in care se aplica legea la noi, cele doua jumatati de care vorbesc toti. Insa mi se pare la fel de corecta reactia lui becali de a lua deciziile altfle decat sub presiunea publicului.
Cat despre sanctionarea de catre liga lu' mitica e o prostie fara seaman, ala e caz penal, liga nu are nici un fel de competente.

LastSamaritan
17th May 2005, 15:11
Ce MM criminalu` ma? e adevarat,a fost varza la faza aia.Da` gata.FORZA STEAUA! /hello

Neamtu
17th May 2005, 15:20
Neamtu, fara suparare dar sa nu imi spui ca esti stelist de la varsta de 3 ani!
Am zis aproapre 20 de ani. De fapt sunt 18. Tin minte si acum finala de la Sevilla, cred ca e primul meci al Stelei pe care mi-l aduc aminte. Stiam echipa aia pe dinafara, asa cum o stiu si acum: Duckadam, Iovan, Bumbescu, Belodedici, Barbulescu, Majearu, Balan, Boloni, Balint, Piturca, Lacatus. Si marele absent, Tudorel Stoica.

vitalie_killer
17th May 2005, 16:11
Neamtu este stelist de 20+-30 de ani, nu stiai? Iar fashist din 1941. Stiti de ce Stoica a facut asa? Pentru a demonstra ca rasa ariana e cea mai superioara. Mai multe va explica Nazistul sau Neamtul.

GoPens
17th May 2005, 16:19
de cind e stoica arian? :drak:

ultravioletcanada
17th May 2005, 16:22
de cind a intrat Galatiul in al treilea Reich :D
@ neamtu: ce zici, jiji stie echipa? (no ofense) :P

ieppy
17th May 2005, 16:22
gata, a scapat mm de inchisoare. Nu a fost nevoie decat de cativa euroi donati generos de jiji. :D

APercele79
17th May 2005, 16:24
de cind e stoica arian? :drak:
eu stiam ca e rom cu ilie dumitrescu si marius lacatus.
acum a ajuns omul arian...maine poimaine e si suedez, blond cu ochii albastri.
si banel nicolita cu petre marin cica sunt din Oslo. :drak:

vlad1607
17th May 2005, 16:29
ha ha ha. mah vlade de unde le scoti mah? :D
am pus ghilimele...am primit si eu la randul meu poezioara despre scursura scoica