PDA

View Full Version : Transferul lui Vranjkovic: culise, declaratii



delaparis
24th December 2006, 03:10
"Directorul sportiv al lui Dinamo, Constantin Dănilescu, și președintele celor de la Pandurii, Marin Condescu, au finalizat transferul lui Vranjkovic dupa o discutie de 9 ore care început vineri noaptea, de la ora 3:00.

Dinamo a platit pentru Vranjkovic 350.000 de euro si a dat la schimb trei jucători: Mugurel Dedu, Ilie Iordache și Alexandru Păcurar.

Dinamo nu il poate vinde pe Vranjkovic cu mai puțin de 2 de euro. Orice reziliere a contractului in urmatorii cinci ani il readuce pe Vranjkovic la Pandurii.

"Nu cred că vor fi probleme cu Niculescu. E o provocare pentru mine și vreau să arăt că sunt un bun executant și acolo. Sper să fiu mai bun decât Niculescu la executarea loviturilor libere", a declarat Vranjkovic.

Vranjkovic a declarat sambata ca "ma bucur că s-au rezolvat toate problemele. Acum îmi doresc mult să fac performanță cu o echipă puternică cum este Dinamo. Sper să fiu mai bun decât Niculescu la executarea loviturilor libere"."

onlinesport

?!?!

afacere buna /proasta Borcea ? :rolleyes:

Celso
24th December 2006, 10:11
o afacere buna, e tehnic, puternic, suteaza bine, tanar:) ..are toate calitatile, parerea mea, mai bun decat Marius Croitoru!!! care din cate stiu nu mai are 23 de ani:P .Vranjkovic este un fotbalist de viitor!!!:ok:

Kainsashiki
24th December 2006, 10:18
o afacere proasta, pt ca daca nu o sa joace excelent dinamo nu o sa-l poata vinde cu mai mult de 2 milioane $ (in ultima vreme doar D. Niculae si Ogararu au plecat pe sume mai mari) iar el o sa devina automat jucatorul Pandurilor.

YoYoyOi
24th December 2006, 10:51
delaparis e vorba de 2 milioane de euro nu de "2 de euro" :rolleyes:

Si e clar o afacere proasta pt Dinamo.

*Coco*
24th December 2006, 11:13
Ce a obtinut Pandurii Târgu Jiu:


• 400.000 de dolari

• Dedu si Ilie Iordache si-au prelungit întelegerea cu Pandurii înca doua sezoane

• nu mai plateste restanta de 70.000 de euro catre Dinamo pentru Vatavu

• Dinamo nu îl poate vinde pe Vranjkovic cu mai putin de 2 milioane de euro

• 25% dintr-un viitor transfer al bosniacului

• daca se reziliaza contractul cu bosniacul în termen de cinci ani, mijlocasul revine în mod automat echipei din Târgu Jiu

• Pacurar trebuie sa vina la Pandurii pâna la data de 12 ianuarie. In caz contrar, Dinamo trebuie sa achite înca 225.000 de dolari. Totalul tranzactiei s-ar ridica la 625.000 de dolari

vlad1607
24th December 2006, 13:55
sa vedem ce cum cat poate...eu sunt optimist am incredre in el si in calitatile lui..sub comanda lui Rednic poate progresa mult

Celso
24th December 2006, 17:27
o dovada ca Dinamo vrea performanta, nu doar sa faca banii!!!!:D ...Dinamo este interesata sa faca perfomanta cu Vranjkovic, nu sa il vanda repede!!! :D

*Coco*
24th December 2006, 17:53
Ce dracu tot va laudati ma cu asta de parca il luarati pe Ronaldinho :happy
Asta anu trecut era cel mai prost om la fiecare meci al Pandurilor un tantalau
Dar anu asta nush ce s`a intamplat cu el poate bautura ii face bine
Sa vedeti voi ce probleme o sa aveti cu el daca il prinde Rednic prin cluburi
Bea asta pentru o echipa intreaga :ok:

Leo
24th December 2006, 18:45
O AFACERE PROASTA ! Nu este bun pt DINAMO .

Leo
24th December 2006, 18:49
Vreau sa va urez tuturor CRACIUN FERICIT ! Fie ca mosul sa va aduca tot ce va doriti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

vlad1607
24th December 2006, 21:41
coco pls vezi de mediocritatea echipei pe care o sustii lasa ca ne convingem singuri ce e de capul bosniacului asta...un lucru e sigur ar fi de departe cel mai jucator de la Craiova lu mititeluuu :happy

Aurel.D
27th December 2006, 13:05
Mie nu prea imi place de Vranjcovici, dar cine stie, poate face un sezon bun la Dinamo...

Rossi
28th December 2006, 01:14
Ce dracu tot va laudati ma cu asta de parca il luarati pe Ronaldinho :happy
Asta anu trecut era cel mai prost om la fiecare meci al Pandurilor un tantalau
Dar anu asta nush ce s`a intamplat cu el poate bautura ii face bine
Sa vedeti voi ce probleme o sa aveti cu el daca il prinde Rednic prin cluburi
Bea asta pentru o echipa intreaga :ok:

pe cine intereseaza parerea ta mah ?
Vranjkovic e un jucator valoros ... el a tinut in carca echipa aia de la Tg Jiu
Vrankovic ne-a costat 500.000 Euro ... nu e mult deloc pt o echipa ca Dinamo ...pt Olteni in schimb , e bugetul pt 5 ani :happy

caine19
28th December 2006, 12:27
Am inceput sa cred ca vranjkovic nu a fost cea mai inspirata alegere.:)

*Coco*
28th December 2006, 12:44
pe cine intereseaza parerea ta mah ?
Vranjkovic e un jucator valoros ... el a tinut in carca echipa aia de la Tg Jiu
Vrankovic ne-a costat 500.000 Euro ... nu e mult deloc pt o echipa ca Dinamo ...pt Olteni in schimb , e bugetul pt 5 ani :happy

Pai ma voi ati dat 400.000$ +4 jucator (2 dintre ei ptr inca 2 ani):ras-plans: :ras-plans:
Si sa nu mai zic de clauzele din contract pai ala daca nu confirma la voi dracu da pe el 2 mil de Euro:happy
Ii reziliati contractul si revine automat iara la noi
Si asa ati luat cea mai mare teapa
Sa il stapaniti sanatosi :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Si o sa iti dau si un motiv de ce Vranjkovici nu o sa confirme la voi
- Pentru ca la dinamo nu o sa mai aiba libertatea cum o avea la Pandurii sa joace unde vrea el si sa faca ce vrea
Pai la Pandurii toate mingile treceau pe la el la dinamo o sa mai treaca pe naiba

Darth Revan
29th December 2006, 20:45
Cati ani are Vranjkovic?

caine19
25th January 2007, 11:06
E tanar , vreo 23 sau 24 de ani parca:) .
il asteptam sa joace macar un meci in turneul din Portugalia