PDA

View Full Version : ma duc la toronto sa vad meciu cu 'sota



Andrei
23rd December 2006, 22:54
Hai noroci,
N-am mai intrat de mult pe forum. Spre norocu meu Minnesota vine la Toronto pe 27,in vacanta, si chiar daca as putea vedea meciu live la TV normal ca prefer sa ma duc la stadion. Asa ca mi-am luat belet de pe ebay in row 25, pozitie centrala, si abia astept sa-l vad pe KG live in action!
Daca-l vad pe McFail ii trag o flegma-ntre ochi. Asta pt ca e un bou si n-a vrut sa-l dea pe Foye pt AI.
I mean come on, un rookie e un rookie, o sa iti dea randament de playoffs in 2-3 ani. Daca il refuzi pe AI ca sa-l tii pe Foye inseamna ca esti long term oriented, deci e timpul sa-l dai pe KG la o alta echipa! Poate la Orlando la schimb cu Grant Hill si un draft pick ceva.
Uite ce meci bun a avut AI ieri! I mean, u gotta be stupid not to trade for him in conditiile in care echipa merge ca naiba.
Im so pissed off i wanna make a banner reading 'McFail trade KG' si sa-l afisez la meci. Ce ziceti? Alte sugestii pt afish?
pis
Andrei

Gontel
24th December 2006, 00:28
Bafta la meci! Sa ne povestesti si noua cum a fost (mai bine zis "cum va fi"). Totusi nu cred ca trebuia sa deschizi un nou thread despre asta.

Irimus
24th December 2006, 02:17
Eu iti sugerez sa scrii pe un banner "Araujo is way better than Iguodala" :happy :happy :happy ...si pe urma sa ne scrii daca ai iesit viu si nevatamat de acolo

cgrecu
24th December 2006, 03:50
mi-am luat si eu bilete la meciu cu phoenix pe 3 ianuarie, nu e pozitzie prea buna, dar e tot ce am gasit acuma, meciul e aproape sold out deja. Am oscilat intre garnett si nash, da parca nu se compara, chiar ca o sa o luam in freza, mai bine sa vad un meci in care toronto pierde 120-140 decit in care cishtiga 89-82 ... :)

Irimus
24th December 2006, 04:54
de curiozitate...cat ai dat pe bilet?

Andrei
24th December 2006, 08:20
nu stiu pe cine intrebi, pe mine sau pe cgrecu, eu am dat 238.50 canadieni pe 2 bilete care se vindeau cu 161.50 fiecare...in sectiunea in care o sa fiu nu mai erau bilete, dar se gasesc tot timpul pe ebay, pt ca sunt oameni care isi iau season tickets si nu pot merge la fiecare meci asa ca decid sa le vanda.
la felu cum joaca, nu m-ar surprinde sa piarda minnesota, dar nu m-as fi iertat sa nu il vad pe KG live! sper sa revina bosh intre timp...

BAK
24th December 2006, 10:13
la mavs pana prin februarie nu se mai prea gasesc bilete,adica e aproape mposibil sa cumperi mai mult de 2 ....cred ca trebuie sa ma apuc de pe acuma sa iau ceva pentru la primavara....

Andrei
24th December 2006, 18:03
la mavs pana prin februarie nu se mai prea gasesc bilete,adica e aproape mposibil sa cumperi mai mult de 2 ....cred ca trebuie sa ma apuc de pe acuma sa iau ceva pentru la primavara....

iti sugerez eBay - sigur gasesti bilete si la preturi mai mici, trust me. Persoane de la care am cumparat eu biletele le cumparase cu 81.50(half price pt ca probabil avea un discount de la compania la care lucra sau poate avea season tix) si baiatu le-a vandut cu 118. La box office se vindeau cu 161. Its a win win situation. Dealtfel, in ziua meciului e plin de scalperi la stadion, daca astepti 5 minute dupa tip off o sa observi cum scalperu iti vinde biletul la face value - cel putin asa e aici la Montreal la meciurile de hockey!
so ya, scalpers and ebay are ur best friends!

cgrecu
24th December 2006, 19:27
eu am dat 125 pe 2 bilete, tot de pe ebay, ca oficial nu prea mai sunt deloc. Mai erau si cu 320 unele, dar nu meritau ca erau pe rinduri din fatza dar in spatele cosului, nu am mai stat in zona aia si nu shtiu cit de bine se vede. Ashtia cu 125 sunt mai sus dar pe zona centrala.

In general e mai ieftin pe ebay, dar nu cu mult. Legal nu au voie sa le vinda mai scump decit face value, dar uneori mai mint in description asha ca cel mai bine e sa te uitzi pe harta cu bilete de la tickemaster sa vezi cam pe unde sunt. Daca iei de la oficial te mai taxeaza inca 7 dolari pe bilet taxa de convenientza, asha ca ceva salvezi. De la scalperi nu am luat si nici nu m-ash risca, nu am fost prea des la meci si nu shtiu cum arata toate tipurile de bilete (din cite shtiu pot fi si tiparite pe computer si sa fie valabile,trimise prin email).

Biletele incep la 12 dolari si trec de 2000 pentru locurile linga teren, in partea de sus a stadionului sunt maxim 60 de dolari si in partea de jos incep de 80. La oficial un bilet pentru un loc bun, central si in "lower bowl" e cam 200 de dolari minim, pentru 2 persoane asta inseamna cam 500 de dolari excursia, cu tot cu berea si floricelele luate si cu parking si cu toate alea. O bere e cam 10 dolari de ex in conditziile in care la magazin o potzi lua cu 1 dolar si ceva ...

BAK
24th December 2006, 19:31
tu acuma te referi la dolari canadieni?

Andrei
24th December 2006, 20:37
da, intardevar, cu scalperii nu e bine sa te incurci decat daca stii pe cineva de incredere...eu stiu un baiat aici de la care iau bilete pt hockey tot timpul, si nu m-a fript niciodata.
si ai dreptate, un bilet bun (adica nici departe si nici in spatele cosului) e cam 200, dar gasesti si la 161. Eu am bilete in sectiunea 118, row 25...cant wait! ma mai costa si transportul 170 dus intors, si cred ca nu o sa beau bere la stadion ca e ridicol de scump...o sa-mi inec amaru dupa meci la vreun bar ceva.

cgrecu
25th December 2006, 20:36
da, dolari canadieni, nu e mare diferentza oricum, aprox 10%.
eu o sa merg cu nevasta-mea la meci, sa ii arat spectacolul unui meci in nba, asha ca nu pot sa sar peste bere si floricele, si statul la coada in pauza face parte din farmec ... :)

Dumars
26th December 2006, 06:32
2 bilete la meciul New York Knicks @ Sacramento Kings pt 2 ian m-au costat 225$ US. Astea nici chiar courtside, dar in prima jumatate.

Oricum hotdogul luat anul trecut cand am fost la meci vs PHX nu si-a meritat cei 5$.

BAK
26th December 2006, 06:56
si de unde tiai luat biletele pentru meci? de pe e-bay?

Zabriskie
28th December 2006, 17:04
cum a fost la meci? :)
ceva poze?

Andrei
29th December 2006, 01:38
Am facut ceva poze, dar nu am timp acum sa le editez, multe dintre ele fiind prea mari ca sa intre aici. Poate le uploadez pe un site ceva, ca oricum si amicul meu George a facut si el poze si o sa le pun pe toate cand le primesc si pe alea de la el.
Meciu a fost excelent! Pacat ca a pierdut Sota, dar asta e...atata pot, atata fac. A fost spectaculos...daca ati urmarit evolutia scorului sau daca ati citit ceva reviews o sa vedeti. Mike James putea sa egaleze meciu with 8 secs to go...m-am bucurat cand a fost faultat la aruncarea de 3, stiind ca el nu prea rateaza de la free throw line, dar din pacate una nu i-a intrat.
Man, Min are jucatori buni, de locul 7-8 in conferinta, dar cred ca Dwane Casey nu e un antrenor potrivit, to say the least. Multe meciuri Min conducea confortabil si a permis adversarului sa revina in joc (i.e. Lakers, Bulls, etc)...si toata lumea stie ca atunci cand pierzi in ultimul minut e de ob vina antrenorului, cum a fost aseara la meci.
TJ Ford ripped shit the whole time! Incredibil! Imi plac Raptors si cred ca au sanse in divizia lor...
Mi-au placut iarasi de la Min Jaric si Davis, au jucat f f f bine. KG a ratat cateva aruncari in prima repriza, dar a jucat excelent in a 2-a. E pur si simplu fenomenal, iar cand esti la arena si il vezi live, i couldnt ask for more!
AC Centre a fost plin ochi, atmosfera a fost beton, pe cheerleaders le-as lua pe fiecare la rand, ce sa mai zic, i had a blast! worth every single penny!