PDA

View Full Version : Este www.onlinesport.ro un site stelist?



Cucu
14th May 2005, 20:23
Sincer daca am de ales intre steaua si dinamo, prefer sa castige Steaua campionatul. Dar, nu pot sa nu observ ca pe acest site stirile rele despre Dinamo sunt rapid impartite , iar cele despre Steaua ignorate. Deasemenea, orice comentariu mai puternic despre Steaua este rapid sters despre moderatori fara nici un motiv.
De exemplu astazi Clujul joaca fara jumatete de titulari la Steaua acasa... stire care am citit-o la Gsp.ro dar evitata de onlinesport.ro
sper ca macar pana observa moderatori si sterg acest thread, sa ne spunem parerea si sa cerem un site mai obiectiv.
Sper ca parerile mele sa fie de folos celor care realizeaza acest site si fac o treaba nemaipomenita in rest.

miril
14th May 2005, 20:32
Un amanunut interesant este ca stirea din GSP este facuta de Tolontan, despre care se stie ca este...Spuneti voi ce.

Cucu
14th May 2005, 20:47
intrebarea e : era o stire demn de mentionat? raspuns: da
aflam de zvonuri de blat in Iasi complet false ... dovedite de rezultat, dar nu despre Cluj care vine sa faca o formalitate in Ghencea .... mister? enigma? cine stie...

Mio
14th May 2005, 20:49
Daca ai citit bine, nu era vorba de blat la Iasi, ci despre o informatie de la Bistrita in care oamenii de acolo erau anuntati ca va fi blat la Iasi. Ei au pariat cu zecile de milioane pe acel meci, inclusiv maseurul de la Gloria. Citeste mai atent.

Referitor la site, eu sunt fan Steaua. Uite, acum citesc LIVE-ul de la Steaua-Cluj, iar acolo scrie ca NU a fost penalty pentru Steaua. Ce pot sa spune? Ca nu e obiectiv si siteul e anti-Steaua?

miril
14th May 2005, 20:51
Cucu, am raspuns voalat dar am raspuns si anume NU.

Vadim
14th May 2005, 20:52
Nu ce?

miril
14th May 2005, 20:54
Vadim?!?!

Vadim
14th May 2005, 20:56
E ambiguu. Nu am inteles ce ai votat. Ca e obiectiv sau nu?

Angelina Jolie
14th May 2005, 20:58
Nu mi se pare ca ols este un site stelist.
Cat despre echipa CFR-ului de azi, mie mi se pare ca facem cel mai bun meci in deplasare din returul asta.
MANDRU CA SUNT CFR-ist!!!

miril
14th May 2005, 21:00
Am raspuns nu la intrebare. Ce faci, ma interoghezi? "Voalat" era ca GSP este stelist, la fel si Tolontan si de aici paradoxul. Aparentele inseala, cu alte cuvinte.

Cucu
14th May 2005, 21:00
ti-am mai zis ... prefer sa castige Steaua campionatul; dar tot ceea ce vreau e sa fiu la timp cu toate stiirile ( nu cu toate barfele ) cat despre meciul cu Steaua... cu ce ma incalzeste sa-mi spuna ca nu a fost penalty? obiectia mea e aceeasi ... de ce nu spune acolo ca Clujul joaca cu jumatate de echipa? ( macar asa in paranteza)
cat priveste obiectivitate... e cam greu ca tu ( ca un fan stelist) sa observi lucrul asta
si nu te judec pentru lucrul asta.

Vadim
14th May 2005, 21:06
Am raspuns nu la intrebare. Ce faci, ma interoghezi? "Voalat" era ca GSP este stelist, la fel si Tolontan si de aici paradoxul. Aparentele inseala, cu alte cuvinte.
Nu ma intelege gresit. Pur si simplu nu am inteles ce ai votat, de aia te-am intrebat...

Angelina Jolie
14th May 2005, 21:06
Cucule eu cred ca nu habar nu ai de echipa CFR-ului pt ca din titularii cu drept de joc lipsesc 1 maxim 2. Deci nu mai arunca aiurea cu acuze.
HAI CFR!!!

miril
14th May 2005, 21:08
Da, stiu ca m-am exprimat ambiguu, dar am zis NU.

Cucu
14th May 2005, 21:11
Nu mi se pare ca ols este un site stelist.
Cat despre echipa CFR-ului de azi, mie mi se pare ca facem cel mai bun meci in deplasare din returul asta.
MANDRU CA SUNT CFR-ist!!!

scorul e 1-0 pentru Steaua .... asta e cel mai bun meci al lui Cluj? daca jucati asa bine tot campionatul retrogradati ...

Angelina Jolie
14th May 2005, 21:17
Ma tu te uiti la meci sau numai vb sa nu dormi? Ai vazut ce rahat de meci am facut in Stefan cel Mare? Plus ca golul a fost dintr-un 11 m inventat.
HAI CFR!!!

Onlinesport vrea parerea voastra
14th May 2005, 21:19
Cucu, sper ca acum iti raspunzi la intrebari, si anume de ce vezi pe gsp informatii care nu apar pe Onlinesport. E simplu: pentru ca nu sunt adevarate, asa cum spunea si Miril. Gsp nu este un site obiectiv. Fii pe pace, Onlinesport este cel mai liber si corect ziar de sport din Romania...

ps: ii rog pe moderatori sa mute acest Thread la "Sugestii, idei".

Cucu
14th May 2005, 21:25
Ma tu te uiti la meci sau numai vb sa nu dormi? Ai vazut ce rahat de meci am facut in Stefan cel Mare? Plus ca golul a fost dintr-un 11 m inventat.
HAI CFR!!!
tu compari cu meciul cu Dinamo ... dar ai spus ca e cel mai bun meci din deplasare.... chiar asa?

Angelina Jolie
14th May 2005, 21:30
Da chiar asa. In celelalte deplasari ieseam la joc la 2-0 pt adversari. Aici am facut-o de la inceput. Si iti repet ca nu lipseste decat Vasaie dintre titulari. Restul sunt in teren. Deci e o vraja asta cu menajatul titularilor.
SI sa nu uitam ca penalty-ul a fost inventat. Ma repet, dar o gresala mai grava decat asta rar vezi pe terenurile de fotbal.
HAI CFR!!!

Cucu
14th May 2005, 21:33
Cucu, sper ca acum iti raspunzi la intrebari, si anume de ce vezi pe gsp informatii care nu apar pe Onlinesport. E simplu: pentru ca nu sunt adevarate, asa cum spunea si Miril. Gsp nu este un site obiectiv. Fii pe pace, Onlinesport este cel mai liber si corect ziar de sport din Romania...

ps: ii rog pe moderatori sa mute acest Thread la "Sugestii, idei".

ca blatul a fost adevarat?
El Greco esti stelist?
as fi foarte curios cati dintre toti moderatorii sunt stelisti?
cati dintre cei care lucreaza la onlinesport sunt stelisti?
cat priveste moderatorii ... sper sa nu mute nicaieri acest thread... dar as intelege daca o fac ... la urma urmei nu vream ca nimeni sa nu aibe nici o indoiala asupra obiecitivitati acestui site ... asa ca putem ascunde thred-ul la "sugestii, Idei:"

Liliak
14th May 2005, 21:34
Poate cei de la gsp au nevoie de "material" de la Gigi si ii mai baga niste santaje. Altfel nu se explica informatiile astea rau-voitoare la adresa lui CFR!!!

Cred ca mai interesant este sa aflam nu cati sunt stelisti (probabil majoritatea), ci cati bani da Gigi Becali la Gsp!!!

Cucu
14th May 2005, 21:35
valy .... hai CFR-ul!

Angelina Jolie
14th May 2005, 21:37
Cucu sper sa demonstreze baietii pe teren ca pot scoate macar un egal si sa demonteze toate speculatiile astea ieftine.

Cucu
14th May 2005, 21:38
poate cei de la CFR aveau de gand intradevar sa nu joace jumate de echipa , dar presati de presa si de cei care au aflat lucrul acesta au fost fortati sa isi joace mai multi titulari.

Cucu
14th May 2005, 21:39
sper si eu valy ...

Liliak
14th May 2005, 21:40
poate cei de la CFR aveau de gand intradevar sa nu joace jumate de echipa , dar presati de presa si de cei care au aflat lucrul acesta au fost fortati sa isi joace mai multi titulari.
Lol. Da, sunt sigur. Mai Hagi, hai sa fim seriosi, cei de la gsp au mancat iarba verde. Au DEZINFORMAT!

Cucu
14th May 2005, 21:59
mie unul imi place mai mult onlinesport, dar la ora asta onlinesport nu ofera nici o imagine de la meciuri (inteleg, nu au voie ) dar uita-te la lista de banari... cred ca fiecare echipa ar trebui sa aibe un reprezentant ca moderator.
e ceva normal sa fi subiectiv, cu toti suntem, si ii felicit pe cei de la onlinesport pt ca incearca sa fie obiectivi, cred doar ca mai este de lucru, si o solutie ar fi sa includa si ceva dinamovisti si de la alte echipe.

miril
14th May 2005, 22:00
Cucule, deci, tu cu cine tii, de fapt?

radus
14th May 2005, 22:02
Nu mai credeti tot ce se scrie in ziare. Din echipa CFR lipseste un singur titular: Vasaie.
Eu cred ca e obiectiv site-ul Onlinesport.

Cucu
14th May 2005, 22:16
miril nu tin nici cu steaua, nici cu dinamo, nici cu alta echipa din capitala.
radus ... vasaie da ... si de ce nu joaca? e constipat? se pastreaza pentru alt meci?

Angelina Jolie
14th May 2005, 22:21
Dar care e problema ca nu joaca Vasaie? Returul asta a lipsit vreo 3 alte meciuri fara sa fie accidentat.

radus
14th May 2005, 22:56
Cucu, sa-mi spui daca ai auzit pana acum de Vasaie ...
Daca da, atunci ai dreptate sa pui intrebarea asta :)

FcDinamoNet
14th May 2005, 23:35
Fara sa ii iau apararea, mai ales ca de multe ori a spus diferite lucruri despre Dinamo, cred ca este unul dintre cei mai buni ziaristi de sport din Romania...Tolontan !

FcDinamoNet
14th May 2005, 23:38
As vrea sa cred ca acest site nu este unul stelist, ar fi pacat, este prea bun!
Ar fi normal sa fie obiectiv!

DaRk_Star
14th May 2005, 23:46
terminati-va mah cu insinuarile astea...prosport anti-steaua,apoi protv pro-steaua (sezoanele trecute) si tot asa...pe bune,este chiar penibila faza..

si,oricum,nu site-ul ar fi stelist,eventual;ci doar cei care posteaza articolele respective pe site...nu vad argumentul fundamental pentru ca onlinesport.ro sa fie declarat stelist:culorile ros-albastre...
nu iau apararea si nu incerc sa fiu subiectiv,ca n-am motive reale...pur si simplu ma mira ce insinuari se mai pot face in incercarea de a arata ca o anumita parte a presei este ba pro steaua,ba anti steaua,ba mama dracu' mai stie...

Liliak
14th May 2005, 23:55
E implacabil: insinuarile vin mereu, din partea tuturor fanilor.

DaRk_Star
15th May 2005, 00:28
E implacabil: insinuarile vin mereu, din partea tuturor fanilor.

deci recunosti ca sunt insinuari...
mai mult,venind din partea tuturor fanilor,inseamna ca este "o practica" universala,deci nu ar trebui acuzat un site (in cazul de fata) ca practica acest asa zis parteneriat din moment ce fiecare se acuza pe fiecare din acelasi motive dar in momente si imprejurari diferite...nu e cam penibil totusi...?
si,sa recunoastem:cea mai mare problema a microbistilor romani era acum faptul ca un site sportiv ar putea simpatiza cu una dintre pretendentele la titlu (sintagma ridicola,de altfel)...?
eh na...

SORENSEN
15th May 2005, 00:45
De unde ideea asta , din cate am vazut nici un suporter al vre'unei echipe nu a fost cenzurat pt simpatia sa fata de una sau alta .
Apropo cu cine tii?

apparte
15th May 2005, 01:19
Valy,te contrazic,azi a lipsit si Marginean(suspendat sau accidentat pt ca nu era nici rezerva).Cucu,stii pe ce post joaca Vasaie?Si cine l-a inlocuit cum a jucat?Mai putea fi Gosa(ex-UMT) titular,dar cred ca e sub Panin(ex-UTA) ca valoare!
Valy,nu s-a miscat rau sarmarul! :ok: Poate Vasaie era mai ofensiv decat el,dar facea bulevard pe partea lui!

iulian
15th May 2005, 01:36
este stelist pe dracu...bai voi nu aveti ce face
?

Cucu
15th May 2005, 06:06
la felul cum a jucat Steaua si cum a jucat Clujul, cred ca si un singur titualr putea face diferenta
sa numai mentionam arbitrajul .... penibil
unde e marea stire: Steaua ajutata de arbitrii sa castige ... ?
le pastram pentru dinamovisti
inca odata cred ca onlinesport e cel mai bun site de sport din Romania, dar cred ca nu e destul ... cred ca se poate si mai bine
poate imi explicati si mie cine alege ce stiri sa puna pe site si care sa le lase afara?
si daca se poate o lista cu toti administratori si ce echipe simpatizeaza, (asta apropo e o cerinta a jurnalismului corect)

Angelina Jolie
15th May 2005, 09:09
Valy,te contrazic,azi a lipsit si Marginean(suspendat sau accidentat pt ca nu era nici rezerva).Cucu,stii pe ce post joaca Vasaie?Si cine l-a inlocuit cum a jucat?Mai putea fi Gosa(ex-UMT) titular,dar cred ca e sub Panin(ex-UTA) ca valoare!
Valy,nu s-a miscat rau sarmarul! :ok: Poate Vasaie era mai ofensiv decat el,dar facea bulevard pe partea lui!
Cu Vasaie ai dreptate, de aia dupa meciul cu Rapid nici nu a mai prins echipa o vreme, pentru ca de pe partea lui s-au luat golurile. Iar Marginean a fost suspendat. Eu vorbeam de cei cu drept de joc care au lipsit.
HAI CFR!!!

SORENSEN
15th May 2005, 12:06
la felul cum a jucat Steaua si cum a jucat Clujul, cred ca si un singur titualr putea face diferenta
sa numai mentionam arbitrajul .... penibil
unde e marea stire: Steaua ajutata de arbitrii sa castige ... ?
le pastram pentru dinamovisti
inca odata cred ca onlinesport e cel mai bun site de sport din Romania, dar cred ca nu e destul ... cred ca se poate si mai bine
poate imi explicati si mie cine alege ce stiri sa puna pe site si care sa le lase afara?
si daca se poate o lista cu toti administratori si ce echipe simpatizeaza, (asta apropo e o cerinta a jurnalismului corect)

Frate ai probleme mari : pe prima pagina a site-ului lucruri negative despre steaua au fost de cel putin 6 luni decand stiu eu de site ( pe buna dreptate afisate )
Iar ziarele de sport decand a fost cazul Neaga nu a mai slabit STEAUA , cu 80% stiri negative ( din pacate in general indreptatite)
TREZESTE-TE :ok:

Kidu
15th May 2005, 13:00
Eu am votat DA, deoarece mi se pare ca are o usoara tenta stelista. Ce sa faci, influente sunt peste tot.

Mariusmadmax
15th May 2005, 14:36
cand citesti pe Onlinesport MM criminal ... greu mai poti sa-l faci si stelist !

Big Sexy
17th May 2005, 15:01
@cucu
eu sincer sper sa fie un site stelist onlinesportul, insa nu prea se vede, asadar am votat nu.
Alte intrebari dintr-astea mai ai ca flame-uri bune nu s-au mai generat de mult si poate reusesti intr-un final.

p.s. sugestie - este onlinesport site antidinamovist?

Cucu
20th May 2005, 22:19
din 31 de oameni care au votat pana acuma 11 au votat ca siteul tinde sa fie un site stelist ... 35% cred lucrul asta .... eu nu sunt dinamovist ... dimpotriva vreau ca Steaua sa castige campionatul, dar adevarul e ca majoritatea celor care lucreaza la acest site sunt stelisti, si poate inconsitent sunt influentati de simpatia lor in prezentarea si alegerea stirilor

Cucu
21st May 2005, 23:56
iarasi ols isi arata coltii stelisti .... cui ii pasa de suporterii stelisti?
nu ar trebui sa fie stirea mare: Echipele care se dau din calea lui Steaua?
5 titualri se menajeaza? la Bacau? site-ul asta este despre fotbal si despre cine castiga campionatul ... nu ma intereseaza sa aud ce au mai facut suporterii stelisti. Hai sa fim seriosi.
dar poate administratorii siteului stiu ceva ce eu nu stiu .... Steaua are deja aranjate toate meciurile pana la final .. asa ca nu mai intereseaza pe nimeni ....
oricum rusine Bacau

bob
25th May 2005, 10:04
cum nu e stelist site-ul asta? pai, nu au scris nimic de meciul prietenesc al bacauanilor. cum zicea oierul: cum sa ma bata sechelariu, doar mi-e prieten ?!

pashpa
25th May 2005, 10:06
Da mah da stii cumva ce a facut Dinamo cu Otelul sii ce va face cu Stiinta Minima??????

vlad1607
25th May 2005, 10:10
cum nu e stelist site-ul asta? pai, nu au scris nimic de meciul prietenesc al bacauanilor. cum zicea oierul: cum sa ma bata sechelariu, doar mi-e prieten ?!
a si recunoscut la TV ca a vb cu seche inainte de meci....pe tema asta.... :evil: citatul e dat in GSP :rosu:
site cu tendinte steliste
de ce nu se vb spre exemplu de atacurile criminale nenumarate desprinse din kung fu,wu shu ale Mirelei??? "e" baieti care vegheaza :rosu: pe cand dc e ceva la Dinamo ii si vezi cum sar...se agita... :rosu:

Cucu
28th May 2005, 18:37
titluri pe site: Oltenii vin cu elevi de liceu la Dinamo!
Steaua, sub presiune la Brasov

Cucu
28th May 2005, 18:42
daca cineva citeste numia siteul OLS crede ca Steaua e singura echipa cinstita , iar restul toti aranjeaza meciurile
vai vai...

Cucu
31st May 2005, 21:17
la gsp.ro scrie ca Karamarin avea drept de joc la Brasov, dar LPF s-a incurcat si nu i-a dat dreptul la joc
hmmm. nu e o stire destul de buna pt OLS? aaaaa da, ridica suspiciuni impotriva stelistilor, doar nu vrem lucru asta nu?

Hard
31st May 2005, 22:16
bea o cola rece si te odihneste

Liliak
1st June 2005, 00:52
Cucule, oare nu ai vazut asta?

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=2941

Lasa-ma cu ce scrie la gsp ca ma ia durerea de cap. Citeste si tu lucruri serioase. :D

Cucu
1st June 2005, 20:43
mergeti la administrativ ... si vedeti cata lume se plange ca orice mesaj impotriva Stelei este sters imediat
inca odata, domnilor administratori va cer prea mult? scrieti o lista cu toti cei care sunt administratori sau moderatori si cu ce cluburi simpatizeaza ... macar asa stim pe cine suparam
deasemenea e idnamisibil ca articolele de pe site sa nu fie semnate .... cine le scrie?

uti2102
1st June 2005, 22:19
Eshti tare Cucule. Shi cum suna ma rog acele "mesaje" impotriva Stelei ?! Itzi zic io : "****", "JEGURI", "STIAUA". Dak alea sunt mesaje eu ma retrag de pe forum !

Cucu
2nd June 2005, 10:49
alpopa, un limbaj de 2 bani de la un om de 2 bani...ce parere ai despre selectia de "smiley faces" printre care sunt incluse si "degetul" si "fundul" ?
oricum lucrurile nu au ajuns asa de rau ca la gsp.ro unde iti arunca in fata imagini perverse
vreau doar sa stiu cati administratori sunt stelisti si cati nu ... atata
si la fiecare articol scris pe pagina , sa se semneze cine il scrie... atata
si gata ...

uti2102
2nd June 2005, 23:24
un limbaj de 2 bani de la un om de 2 bani...
Bine ca recunoshti Cucule ! :) Ai o bila alba de la mine. Dar nu vad ce rost mai are protestul referitor la shtergerea mesajelor ! Nu e corect ce s-a facut ?!
Sunt curios dak ai tupeul sa le-o zici shi in fatza cunoscutzilor tai care au luat ban pentru astfel de mesaje. Ma inoiesc.... :rolleyes:

PS : grosul articolelor sunt scrise de cei care se ocupa de site; eventualele citate luate de la utilizatori sau articolele scrise de aceshtia sunt semnate

Cucu
11th June 2005, 20:57
am creeat un thread intreband daca a 2-a repriza Steaua-Poli a fost blat .... raspuns? administratorii ( care am aflat intre timp sunt majoritatea stelisti) mi-au luat poll-ul si l-au aruncat la gunoi
inca odata ... ols isi arata dintii stelisti
hai la multi ani si felicitari steaua

Vadim
11th June 2005, 21:14
Vezi ca postul tau se afla in discutia legata de meci. De asemenea, ai pe Intern si un thread legat de corectitudinea meciurilor Stelei si ale lui Dinamo. Ai un talent fenomenal sa deschizi threaduri reduntante si un caracter fabulos de a te mira de ce iti sunt mutate (nu sterse) elucubratiile. Inainte de a deschide un thread bea un pahar mare cu apa rece si vezi daca nu cumva printre subiectele recente se afla si tema la care vrei sa te referi. :rosu:

vlad1607
12th June 2005, 02:34
Cum sa fie ols un site stelist?Doamne Fereste....cum sa fie cand cuvantul"oitze"este sters..dar termeni precum potai si dogalai sunt permise :rosu:

uti2102
12th June 2005, 14:55
Cucule, ce rost mai avea tata poll-ul, n-a fost clar ca a fost blat ?!?!?! :o:

Cucu
12th June 2005, 20:45
alpopa iti admir sinceritatea ... esti printre putinii stelisti care recunosc lucru asta
atata era scopul poll-ului sa vad care dintre stelisti recunoste lucrul asta
de ex. vadimutz crede ca a fost un meci cinstit

Vadim
12th June 2005, 20:47
Cucule, scuza-ma ca iti spun asa in fata un adevar crud: esti cu capul. Ia baga capul aici si citeste ce spun eu, ca sa nu mai vorbesti in dodii: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=288632&postcount=348

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Daca am pune pe forum impozit pe ineptiile scrise, ai fi bagat la datorii. Te rog sa nu imi mai pui in gura lucruri neadevarate. Mai intai documenteaza-te si apoi scoate pasarici.

Cucu
12th June 2005, 21:07
suferi de memorie redusa?
uite ce ai scris aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=288715&postcount=359

"Nu Poli Timisoara a facut blat, ci unii jucatori nu si-au aparat corect sansele"

a fost blat clar a doua repriza , nu "unii jucatori" Olariu si trupa toti au fost implicati
Olariu baga un atacant in min 88? si din cate stiu eu Olariu nu e unul dintre "unii jucatori"
iar dupa prima repriza cand Steaua nu s-a vazut pe teren a venit a 2-a repriza cand echipa lui Poli a "adormit" ... cand au avut o ocazie fiecare incerca sa paseze la altii ca sa nu suteze la poarta.
Intrebarea a fost : A fost blat sau nu? ... si tu zici ca poate "unii jucatori" hai sa fim seriosi

Vadim
12th June 2005, 21:14
Hai ca te pricepi la fotbal ca cucul la pupaza... Te-ai desfiintat inca o data.

Cucu
12th June 2005, 21:17
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=288676&postcount=354
"Asta nu inseamna ca Steaua nu merita titlul, il merita cu prisosinta."

daca Steaua merita titlul mai mult decat Dinamo ... trebuie sa fiu deacord ... da
dar orice alta echipa in afara de Steaua si Dniamo merita mai mult titlul decat blatistele campionatului.
Din ultimile 6 etape cate meciuri cinstite au jucat Steaua? 2? o jumatate de repriza?
merita cu prisosinta sa fie retrogradata impreuna cu toata cooperativa.
cat despre insultele personale cu care iti place sa-ti arati "cultura" nu ma mir...
am auzit limbajul "poetic" al galeriei steliste injurand pe Dinamo .... frumos ... asa ca consider ca nu e vina ta asa de mult , cat mediul inconjurator. Poate un sfat prietenesc ar fi sa-ti schimbi mediul.
Hai sanatate si succes Stelei in cupele europene!

Gonzo
13th September 2005, 17:13
da este un site stelist... se gandira ei sa faca repede o scrisoare la UEFA sa apere Steaua... daca ar fi fost alta echipa faceau exact invers... sa nu mai zic ce se intampla daca era vorba de Craiova...

tot acel aer pro steaua l-au avut si in cazul cu suporterul batut... deci in concluzie da, este :headbang:

inter
13th September 2005, 21:15
gonzo stai relax ... ca ala (autorul) era din Caracal :D:D

Gigel Sportul
24th September 2005, 01:16
Nope, forumul asta nu a fost niciodata stelist, dinamovist, craiovean sau timisorean; a fost forumul celor care s-au logat mai mult ori au adus cat mai multa reclama, atata timp cat a fost nevoie de ei. Cand nu au mai fost necesar, li s-a dat "eject" (sau, mai finutz, un "ban" mic, nu prea mult ca dupa aia nu mai intra "banatul" = banned, nu regiunea din sud-vestul tarii) si se pierde la buzunar, ca nu mai iezista trafic pe forum. Adik a fost intotdeauna forumul care a promovat interesele unei singure persoane, mult mai abile si mai cinice decat ma asteptam in urma cu doi ani, cand am intrat aici prima oara.

bob
1st November 2005, 12:11
vadim, iti aduci si tu mica ta contributie, care pute, in sprijinul echipei tale de tot rasul, steaua. pe suporter steaua, alpopa a jignit suporterii dinamovistii numind clubul, palmaresul si suporterii "de tot rahatul". l-am injurat si eu,ca raspuns(nimeni nu luase masuri), mi-ai dat dublu avertisment si mesajele au fost sterse. de ce nu a primit avertisment si alpopa? intrebarea nu e din prisma rivalitatii dinamo-steaua, ci a corectitudinii!
oricum, am mai scris, poti tu sa ma banezi cat vrei! realitatea ramane! mi-e mila de cei care intra in contact cu tine!

MariusTR
1st November 2005, 12:45
Nu e stelist site-ul.

Vadim
1st November 2005, 12:58
Bob, o sa iti raspunda Alpopa. Unde a scris el treaba aia, ai link?

uti2102
1st November 2005, 14:18
l-am injurat si eu
Adica eu te-am injurat ?! :o: Aberezi !
Tudose a intrat pe fir shi a reglementat situatzia. Am fost atentzionat ca am pus paie pe foc.
Expresia era "echipa shi istoria de tot rahatul" - parere personala :drak:

Tudose
1st November 2005, 14:24
Nu e nici locul nici momentul pentru rafuieli personale aici. Discutati prin PM.

Nu era rolul meu sa reglementez situatia acolo. Si nu doar acel mesaj era in neregula, ci modul in care alpopa a lasat sa se desfasoare toata discutia. Aceasta trebuie tinuta on-topic si in limitele regulamentului. Responsabil este moderatorul sectiunii respective, oricare ar fi aceea.

Popica, daca ai nelamuriri stii cum sa ma contactezi pe privat. E cazul sa iti revizuiesti atitudinea si limbajul, care nu sunt potrivite pentru un moderator. Pentru explicatii suplimentare discuta cu Iulian sau desdemona, care sunt stelisti.

Gonzo
1st November 2005, 15:12
Pentru explicatii suplimentare discuta cu Iulian sau desdemona, care sunt stelisti.

:happy :happy :happy

nu stiam... :o:

bob
1st November 2005, 15:31
Bob, o sa iti raspunda Alpopa. Unde a scris el treaba aia, ai link?
mesajul meu l-ai vazut, al lui, nu ! simptomatic!
Alpopa:"Expresia era "echipa shi istoria de tot rahatul" - parere personala".
mai e ceva de zis? dati-i inainte, baieti! ma apuca rasul! cine se mai leaga de dinamo si suporterii ei pe"suporter dinamo" isi primeste injuratura de rigoare!

Vadim
1st November 2005, 15:33
Bob, nu citesc pe Steaua la Suporter. Pe al tau l-am vazut, pentr ca eram pe baricade pe threadul "Steaua nu mai exista". Ai scris acolo si ai injurat. Asta e... De aia am dat avertisment.

Ceea ce face Alpopa nu e corect, vom vorbi cu el. Ai dreptate partial. Totusi nu punem pe picior de egalitate ceea ce ai afirmat tu si ceea ce a afirmat Alpopa. Nici maniera de exprimare si nici locul in care ati scris (pe Suporter intelegem unele actiuni partizare, dar in niste limite). Pe Intern citeste toata lumea si trebuie sa fie totul obiectiv, fara atingerea fanilor echipelor adverse.

bob
1st November 2005, 16:32
si mai ia inca odata de aici, poate pe intern nu se uita toti , si atunci sa vada lumea cum unii primesc avertismente, iar altii, nu :http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9730&page=6.
deja ma pregatesc sa vars o lacrima pt. minusculul avertisment pe care il va primi alpopa! se vede ce discutii purtati! sunteti jalnici!

bogho
1st November 2005, 16:39
si eu care credeam ca onlinesport e un site oltenesc. :drak:

fia
1st November 2005, 16:50
Pai este.

Vadim
1st November 2005, 16:51
Cam e... Oltenii sunt tinuti ca ouale de Paste in cos...

bob
1st November 2005, 16:55
corectie:http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=410564&postcount=83

Vadim
1st November 2005, 16:58
E sters. Am un sfat pentru tine Bob, pentru ca vad ca esti bine-intentionat. Cand vezi posturi cu jigniri, te rog sa apesi butoul "report post" din dreptul lui. La volumul foarte mare de mesaje scrise zilnic pe forum (in jur de 1.000), gandeste-te ca nu pot fi toate vazute. Forumul se poate tine curat si cu ajutorul vostru, prin report post.

bob
1st November 2005, 17:09
opinia mea referitoare la bad post:http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=383726&postcount=185

Vadim
1st November 2005, 17:10
Nu este o opinie buna. Citeste regulamentul: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1516

fia
1st November 2005, 17:13
bob, nu toti userii noi sunt clone.... Daca apar unii care scriu aiurea, cum vrei sa-i vada moderatorii pentru a-i cenzura? Daca nu dau altii report bad post? Moderarea nu e meserie nu poti sta zi si noapte pe forum ca sa cauti mesaje. Mai ales acolo unde se scrie mult (divizia A de exemplu) un mesaj ajunge imediat cu 3 pagini in urma fata de firul discutiei.

inter
1st November 2005, 22:38
la unii useri mai nou le "dispar" mesaje ... mai ceva ca in "area 51" ... si toti o "molfaie" printre gingii ca n-ar sti nimic ... de ..... aromat!

Vadim
1st November 2005, 22:56
Mesajele care dispar sunt offtopic si uneori nu merita ca un subiect de discutie sa fie plin de mesaje sterse vizibile pentru ca se incetineste lectura. Asta e explicatia.

inter
1st November 2005, 22:59
abureli ... unii nu suporta caterinca... dar cand o fac ei ... e super ...vrei sa-ti dau un citat din cartea Domnului? ...

pe asta nu-l sterge ca te ajung blestemele! :P

bob
5th December 2005, 13:19
stirea "Etapa mincinoasa":
----Fara greselile, inerente sau nu, ale arbitrilor, fara interventia norocului in unele partide, altfel ar fi fost clasamentul Diviziei A la finalul turului. Concludenta este situatia de la varf, acolo unde Steaua, doar egal acasa cu Vasluiul, a fost intrecuta de Dinamo.
"Atunci cand aveam 5 puncte avans fata de Steaua, era un clasament mincinos. Cel de acum e adevarat, pentru ca Steaua a jucat mai bine", declara insusi Ioan Becali, presedintele dinamovist, inaintea etapei a XV-a. Cand Steaua era pe primul loc!--------

ce exemplu mai clar trebuie? autorul nu s-a mai putut abtine! si-a dat arama pe fata ! "norocul" dinamovistilor e de vina! pana acum erau arbitrii si blaturile! afirmatiile lui becali erau luate in deradere! dintr-o data, devin argumente pt. asa-zisii redactori, "neutri", ai acestui site!
sunteti jalnici! huoooooooooooooo

MariusTR
6th December 2005, 14:34
Siteul onlinesport.ro nu e un topic, pardon, forum stelist :yeah:

Cristy
4th March 2006, 17:10
clar .
normal ca este :jerk: :no:

relansat
4th March 2006, 20:03
E mai mult decat stelist ... e facut de un stelist pentru stelisti , ashe ca nu mai vad sensu` prezentei celorlalti care tin cu alte

echipe afara de Steaua (glumesc bineinteles) ... Mai scutiti`ma cu prostiile astea

Rossi
20th March 2006, 19:27
E mai mult decat stelist ... e facut de un stelist pentru stelisti

tu ai zis'o in gluma DAR asta e realitate

Da, site-ul arata favoritism pentru Steaua.

IN MOD CERT

SE VEDE CU OCHIUL LIBER

http://img138.imageshack.us/img138/2350/stoia0we.jpg

faceti reclama la site-ul oitelor

dati banuri in mod abuziv celor care sunt anti-steaua

moderati forumul intr'o singura directie

Onlinesport vrea parerea voastra
20th March 2006, 19:31
Aici este vorba de banim. Daca da si Dinamo bani pentru promovare il punem peste Steaua. :D

uti2102
20th March 2006, 19:52
N-au bani. Fac cheta ptr arbitrii deocamdata :)

Darkslowstar
20th March 2006, 20:24
E normal sa aiba Steaua mai multi bani acum c acum se tund oile :). Parca si fotbalstii aveau parul mai scurt :D
Nu e un forum stelist, cum ar putea fi? :drak:

Onlinesport vrea parerea voastra
20th March 2006, 20:34
N-au bani. Fac cheta ptr arbitrii deocamdata :)
Sa stranga si cand au sa vorbeasca.

Rossi
20th March 2006, 21:02
http://www.steaua.trei.ro Site dedicat Stelei

--------------------------------------------------------------------------------

Acum ca inceputul noului sezon bate la usa, si dupa ce am fost si putin noi in vacanta, am revenit cu un nou design la site si cu noi rubrici.. Sper sa va placa.
Asteptam pareri / critici / propuneri legate de site.
http://www.steaua.trei.ro
Regards.

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=326648#post326648

=======================

MIE MI-ATI FACUT SCANDAL CA AM LA SEMNATURA WWW.FCDINAMO.RO SI MI-ATI DAT BAN + DELL MESAJ

ASTA E STELIST ...ARE VOIE SA FACA RECLAMA LA ORICE ...

asta e sunteti stelisti si nu puteti fi obiectivi ..sa fiti sanatosi ...dar nu o mai dati dupa gard ...

Onlinesport vrea parerea voastra
20th March 2006, 21:11
Cine are semnatura asta?