PDA

View Full Version : MVP 2005 (Romania)



eddy_jozsa
13th May 2005, 18:15
Ne apropiem cu pasi repezi de finalul sezonului si de Allstar-Game, deci cred ca ar fi bine sa alegem care jucator a fost cel mai valoros in acest an.

(Poate in cativa ani si dashteptzii de la federatie isi vor da seama ca e nevoie de asa o distinctie la sf. fiecarui sezon, cel putin intr-un campionat serios)

Eu il votez pe Clavon, deoarece e cel mai bun marcator (peste 25 ppg) si are cateva sute de assisturi. Chiar daca echipa sa a pierdut destule meciuri, neajungand macar in semifinale, nici o echipa din campionat n-a gasit un antidot impotriva lui... indiferent daca a fost aparat de unul, doi sau poate chiar trei jucatori, Darnell a facut ce-a vrut! :ok:

Edit: Grrrrrrrrrrrrrrr... am uitat sa pun si optiunea "altul" la poll... din pacate nu mai pot schimba :mda: Na, deci daca aveti alte propuneri scrieti-le in post :P

thekobe
13th May 2005, 18:24
eu

il

votez

pe

hatcher

ca

e

la

ct

nancy_callahan
13th May 2005, 18:47
pacat ca nu e si toni in poll, ar fi meritat mvp absolut :P

Sharkie
13th May 2005, 21:22
Votul meu merge la Burlacu.Se descurca excelent sub panou,da bine si de la 3......imi place caracterul lui.....totul!

Danila
13th May 2005, 21:37
caracterul???dayum!!!inseamna ca nu prea ai auzit despre el...sau ai vazut...

Sharkie
13th May 2005, 21:50
Ma,din ce am vazut si auzit,imi place.

Danila
13th May 2005, 22:51
cand era la arad,tipa la antrenor sa-i scoata pe negri(clark si haskins) si cand l-a schimbat pe el a stat 1 minut pe banca si pe urma s-a dus singur la schimbare...facea ca un nebun pe teren si toata sala l-a huiduit

1/2Om1/2Belea
13th May 2005, 23:29
io il votez pe kuzmanovic pt ca... pur si simplu... imi place la nebunie. omu e o masina de jucat baschet, nici nu simte, nici nimic. el joaca. desi... nu mi se pare cinstit sa-l compari cu clavon sau cu hatcher, ca aia sunt negrii frate, nu sufera comparatie... cel putin la miscare.

dintre romani... cred ca burlacu a fost cel mai in forma si imi si place. dar raman la kuzmanovic, pe care il consider inuman de rece. si asta e bine. nu pot zice decat ca mi-as dori sa fiu ca el de coolheaded, sigur si experimentat, mai degraba decat sa ma misc ca hatcher sau clavon.

MadSkillz
13th May 2005, 23:33
Eu am votat cu Virgil Carutasu.Avand in vedere ca sunt foarte subiectiv cand fac asta, nu am sa motivez votul. :)

1/2Om1/2Belea
13th May 2005, 23:34
frate, stai linistit! nu ca bietu edi ar fi ciiine stie ce nepartinitor... hehehe. totusi, ce sa zic, darnell ala nu pre se joaca ! rupe! si carutasu... dar e alb. heh

eddy_jozsa
13th May 2005, 23:51
vai vai... eu niciodata n-as vota un jucator "inuman de rece"... nu de alta dar daca csu ar fi formata din jucatori reci n-ar mai veni nimeni la sala... cre k tocmai de aceea sunt atat de po****ri... pt. ca pun suflet in joc... chiar daca toti (in afara de unul) au fost cam varza...

deci parerea mea e baschet=pasiune... nu-mi mai iasa din minte faza cand la finalul meciului CSU-Asesoft Clavon pur si simplu a sarit in sectorul rezervat galeriei, sau cum toata echipa forma o hora la mijlocul terenului!

Clavon pune si pasiunea, dar in acelasi timp se poate concentra in momentele-cheie ale meciurilor.

1/2Om1/2Belea
13th May 2005, 23:59
ba, sa fie clar: clavon e superjucator! dar... mie nu-mi iese din minte alta faza: mai finala ASESoft cu rusii de la Lokomotiv, mai sunt 8 secunde, ei au 1 in fata si Kuzmanovici al meu are 2 libere; le baga pe amandoua de nici nu clipeste, ca la antrenament. si castiga practic meciu. daca ai fi jucat baschet, ai intelege exact cat de mult inseamna asta... si poate si asa iti cam imaginezi. ca sa nu mai zic cati treiari in momente cheie a infipt... e drept, poate lumea nu vrea sa vada asta. dar io asta imi doresc, am zis, inclusiv de la mine. nu zic nu SUFLETULUI, dar nu fara CAP.

eddy_jozsa
14th May 2005, 00:08
dada... inteleg ce zici :P si eu tin bine-bine minte cat sange rece a avut kuzmanovic la faza aia!! a fost super!!

si chiar dak nu joc baschet, stiu ce zici... ca am avut un "meci" interesant de aruncat hartii la coshu de gunoi cu un coleg (care a fost junior la SB), sapt trecuta ca tocmai era o ora plictisitoare. Am fortzat prelungiri dar la ultima aruncare mi-a tremurat mana si asa a castigat el. :D (asta numa ca o mica paranteza :P)

Raptor
14th May 2005, 00:10
Romanu e roman, sarbu e sarb, neamtzu e neamtz, etc.

Danila
14th May 2005, 00:18
si darnell e darnell...un vot de la mine pentru el

1/2Om1/2Belea
14th May 2005, 00:23
negru e negru... clar! edi, amice, m-am pishat pe mine de ras la fazele alea cu coshu de gunoi! suuperbelea! i-as vota si io pe negrii... daca nu m-ar interesa altceva. dar ... nu e numa unul... care e cel mai tare negru din tzara? sa zicem ca si uce intra in discutia asta...

Kobe24
14th May 2005, 02:29
In lista nu apare Stanescu......dar eu il votez p hatcher pt ca si-a condus echipa pana in semifinale aproape de unul singur....dar nush dc nu apare in top la puncte...site-ul de la federatie e cam varza ...nici in lista cu jucatori din div A nu apare.

Profetu
14th May 2005, 13:28
Eu nu votez deloc pentru ca Fometescu nu e trecut ca optiune ? :rosu:
Foarte subiective sunt variantele astea !!! :no:

marinike
14th May 2005, 15:01
eu am pus stampila pe kuzmanovici si sunt sigur k va fi un element cheie in finala
pacat k nu-l vedem si pe carutasu la treaba,ar fi fost frumos
sunt fan asesoft dar mi-ar placea sa vad cum se joaca pana in ultima sec a prelungirilor ultimului meci

Raptor
14th May 2005, 15:22
E televizata finala? Si daca da, cand?

marinike
14th May 2005, 15:25
o da pe tv sport
nu stiu exact orele
dar ma interesez

marinike
14th May 2005, 15:27
azi la 19.00 primul meci

marinike
14th May 2005, 15:28
maine la 16.30 al doilea meci
tot live la tvsport
celelalte meciuri weekend-ul viitor in bucuresti

costim
14th May 2005, 19:32
maine la 16.30 al doilea meci
tot live la tvsport
celelalte meciuri weekend-ul viitor in bucuresti

in direct si alea. o sa va scriu orele.

MadSkillz
14th May 2005, 19:54
azi la 19.00 primul meci

Vad ca acum e handbal.

costim
14th May 2005, 20:14
Vad ca acum e handbal.

Sorry, cred ca-l confunzi pe TV Sport. Daca butonezi bine, ai sa vezi baschet. live. se intra in ultimul sfert si meciul e misto, are asesoft ceva puncte in fata... 62-53

MadSkillz
14th May 2005, 20:39
Acum da , ma uit.Asesoft ii calca in picioare.

eddy_jozsa
14th May 2005, 20:52
Intr-adevar, in lista ar fi trebuit sa apara Uche si Stanescu, care sunt printre cei mai valorosi jucatori.

Dar nu inteleg ce sa caute Fometescu ca MVP... n-am auzit multe de el sezonul asta... oricum Profetu, daca citesti bine primul post iti dai seama ca esti liber sa votezi alt jucator mentionandu-l in post.

Edit: Lupta e stransa rau, parerile sunt impartite, Burlacu, Helcioiu, Kuzmanovic, Clavon, Hatcher si Krstanovic au cate 3 voturi. :cool:

1/2Om1/2Belea
14th May 2005, 22:01
bietu fometescu... imbatraneste ! totusi, il iubesc mult !!! profete, respect pt alegerea ta! rama insa ferm pe pozitii cu Kuzmanovic. pustiu asta e de piatra. parca si stanescu ar merita sa fie macar in top.

alexalex
16th May 2005, 11:51
kuzmanovic de departe. vezi meciul cu Dinamo in tur (ASESOFT a castigat cu un cos de 3 puncte dat de el in ultimele secunde, vezi meciul 2 din finala cu Dinamo de la Ploiesti cand a dat cos de 3 in ultima secunda in primul sfert si apoi iar cos de 3 in ultima secunda sfertul 3 cand cei de la Dinamo se apropiasera foarte mult, nu mai zic FIBA CUP si alte meciuri).

ady_rar
16th May 2005, 16:10
si eu cred ca kuzmanovic este cel mai indreptatit sa castige titlul de mvp urmat de stanescu si burlacu.este un jucator in adevaratul sens al cuvantului, bun in aparare si in momentele cheie asi asuma responsabilitatea.consider ca un mvp nu trebuie neaparat sa fie si cel mai bun marcator dar cel mai util echipei in toate compartimentele.

ThePacer
16th May 2005, 22:03
Vad ca toti votati, dar multi dintre voi nici macar nu ii cunosc pe ceilalti jucatori.Probabil ca ati vazut si voi un meci a lui Asesoft la televizor si gata, Burlacu ii cel mai bun,sau Kuzmanovici,sau Helcioiu.Kuzmanovici, Clavon si Hatcher sunt jucatori buni dar sa stiti ca Haslett de la WP dupa parerea mea este mai bun Hatcher si Clavon(pe clavon l-am vazut numai la arad si a facut un meci f slab), nu stiu cum o fi jucat el la cluj cand a dat 50 de puncte dar la arad cum am mai spus a fost f slab.La Haslett singurul lucru care ii lipseste dupa parerea mea este detenta, in rest este un jucator excelent.

eddy_jozsa
16th May 2005, 22:10
da thepacer, adevaru asta-i, dar zi ne ce sa facem. Sunt intr-un sezon 6x22 de etape=132 de meciuri + minim 2x4+2x3+2x3 (20) in playoff, adica cel putin 152 de meciuri pe sezon. Nu cred ca cineva isi permite sa mearga la toate meciurile unei echipe (adica de la 22 in sus dak numaram si deplasarile), dapai sa vada mai multe meciuri la toate echipele.

E aiurea... avand in vedere ca sunt televizate vro 10 meciuri pe sezon, nu ne putem face o imagine completa asupra fiecarei echipe. Ramane ce vedem la TV, ce vedem in propria sala, si ce citim prin ziare. Asta este!

Ma mir ca Haslett n-are detenta, doar i negru :P

Edit: Eu am vazut anul acesta:

-in Sala Transilvania: sezonul regular (11) si playoff (1)... adica toate... 12 meciuri (15 daca punem si Memorialul Pongo)
-in deplasare: in sezonul regular la Medias si la Cluj (deci 2)
-la TV: Meciul 3 dintre Cluj si Sibiu, si cam de 3 ori Asesoft-Dinamo

Deci in total... 12+2+4=18 meciuri de divizia A

1/2Om1/2Belea
16th May 2005, 22:22
pacer, frate, hasslet ARE detenta! si inca cum (iertati o biata cacofonie!)!!! nu e el ca clark ala sau mai stiu io care altu, clavon, da totusi, e negru.insa omu are prea mult skill si cap ca sa-si mai bata capul cu detenta. ca sa nu mai vorbim de superabilitatea de a da de 3 din fata omului... cam ca si kuzmanovic. :) insa io stiu ca, de obicei, titlu de MVP se da unuia care, daca nu e campion, macar e finalist in sezonu respectiv.

ma bucur sa constat ca lumea voteaza cu pustiu asta, cu care tin si eu... kuzmanovic, my dawg! inafara de asta, daca ar fi sa fiu un superpatriot si sa trag cu conationalii mei, desi stanescu rupe, mai HOT mi se pare, cel putin anu asta, burlacu... in terent! nu va ganditi la prostii! nu-s pe din astea!hehehe

eddy_jozsa
16th May 2005, 22:35
de acord... haslett e un jucator foarte bun... si de la 3 da f bine...
din pacate nu l-am mai vazut de peste un an...
ce se aude thepacer, ramane haslett si sezonul viitor??

ThePacer
16th May 2005, 22:45
Tu ma intrebi daca ramane Haslett.Eu ma intreb daca mai ramane WP. :(
West Petromul este in criza financiara.Jucatorii nu si-au mai primit salariile de vreo 5,6 luni si cred ca nici nu o sa-i mai primeasca vreo data.Clubul nu avea bani nici macar sa le ofere o masa pe zi jucatorilor.Cu vreo 2 etape inainte de finalul campionatului se scia in ziare ca este posibil chiar sa nu mai termine campionatul.Apropo Haslett a (re)venit la Arad din retur mai mult pt prietena lui decat pe echipa.

Bicinigar
16th May 2005, 22:49
din nefericire au fost multe meciuri in care "cel mai bun jucator" a fost unul dintre arbitrii :headbang:
sau totzi (2, respectiv 3 din play-off) :headbang: :headbang: :headbang:
de rest l-am votat pe clavon cu toate ca l-am vazut jucand intr-un singur meci (meciu 1 de la cluj din play-off)
ye ... SENZATZIE (sper sa mai ramana in tzara, sa il vedem shi la anu)

eddy_jozsa
16th May 2005, 22:58
(inca odata imi bag picioarele in internet explorer, iarasi am scris degeaba si mi-a sters threadul....)

Foarte pacat de WP Arad... OMV-ul naibii!! Cred ca ti-am mai zis ca WP e echipa mea preferata dupa CSU, aveti un public minunat, exact ca la noi!!
Sper sa se gaseasca ceva sponsor care sa readuca Aradul acolo unde ii este locul (adica cel putin in semifinale... dar desigur in spatele sibienilor :D)

@bicinigar: dada, clavon a semnat pentru inca un sezon intreg, si probabil mai aduce 2 negrii la echipa.... abia astept :)

1/2Om1/2Belea
16th May 2005, 23:00
ha ha! cred ca da, puteau fi trecuti in lista asta a lu edi si vo 3-4 arbitri! supertare ideea! n-ai ce sa le faci arbitrilor... oricum ar fi... tot nu se poate desfasura sportu fara ei. numai daca s-ar mai schimba putin!

#15
17th May 2005, 03:04
Come on guys, lasati-i naibii pe arbitri de ce le dati atentie aici nu e de ajuns ca ii injuram dupa fieare meci(asa ca sa stiti si voi raspunsul meu e NU)?

Eu ce sa zic l-am votat pe Burlacu "Foaie verde foi ca macu cel mai bun este Burlacu" :yeah: (apoi de la asesoft in ordine imi plac Kuzmanovic si Paulica Helcioiu)
De la dinamo eu zic ca cel mai bun a fost Stanescu anu asta, practic i-a cam dus in spate asteptam mult mai mult de la Marianovic(spre ca am scri bine dc nu, scuze) si Uce
Imi mai place de la Cluj Silvasan e talentat baiatul, ah daca stiam ca nu l-a votat nimeni o faceam eu
Despre vedetele voastre, aici ma refer la jucatorii de culoare nu am sa ma pronunt nu zic nici de bine nici de rau pentru ca sincer nu prea i-am urmarit.Parerea mea e ca degeaba da jucatorul 50 60 1000 de puncte pe meci daca echipa pierde, mvp nu inseamna neaparat cel mai bun marcator.Bineinteles ca aici nu sunt ei de vina ca nu au echipa ca sa joace impreuna cu ei.
Eu cred ca cel mai bine ar fi sa propunem fiecare cea mai buna echipa a anului(cu jucatori de la toate echipele) pentru ca nu e prea corect sa nominalizam unul singur, cum ati vrea voi sa arate echipa din orasul vostru si nu incepeti acum cu aia din nba ca nu e funny e chiar trist

In final vroiam sa va intreb tot aici, ce facem ca antrenori nu prea avem deloc, ma refer aici la cei romani de ce nu avem antrenori romani de valoare

1/2Om1/2Belea
17th May 2005, 13:24
n-am nevoie de antrenori romani! nu atata timp cat exista sarbi! uite cum zic io, echipa:
1. de romani: 5-Stanescu 4-Burlacu 3-Silvasan (post dificil pe la noi) 2-Uce 1- Helcioiu; cu rezervele respectiv Carutasu (doar ca e accidentat), petru 5 sau chiar 4 si Sijarto sau cum s-o scrie pt oameni de afara, plus Fometescu la conducatori.

2. de straini: 5-Bulatovici 4-Nu stiu cum il chema pe ala de la Constanta 3- Krasic 2-Kuzmanovic 1-... e greu, dar cred ca Hatcher. ca rezerve nu stiu sigur, dar neaparat tre sa fie Haslett printre ele, pe undeva pe 2. si clavon, da nu stiu unde... si Marjanovic.

3. all best ar fi: 5- Stanescu numa O IDEE peste Bulatovici, ca e mai tanar si se misca mai bine zilele astea, 4-Burlacu 3- e greu, cred ca tot Krasic, 2-Kuzmi, musai si 1-pai... Hatcher. cu rezervele... va cam dati seama...

ideea e ca io zic ca ai naibii de multi dintr-o ipotetica ALL BEST se regasesc intre cei de la Asesoft. oare de asta sa fie ei cei mai tari anu asta? hehehee

astept alte opinii.

#15
18th May 2005, 12:49
sa inteleg ca tu il propui pe Sijarto al nostru pentru 2 sau 3 adica sa joace afara sa dea de 3, dacae asa te contrazic categoric.
Nu stiu sincer pe unde ar putea sa joace el, in aparare e clar ca isi face treaba f f bine mai ales ca Jojic pune accentul pe aparare insa in atac pot spune ca e varza, nu stiu daca ii e frica sa arunce daca i se spune de pe banca sa nu arunce insa un lucru e clar la el, nu arunca la cos
de cele mai multe ori face o fenta de aruncare si da pase daca adversarul pleaca dupa fenta atuci plaeca pe langa el in dribling pleaca pe cei doi pasi si... da pase rar cand se intampla sa arunce, o davada e si faptul ca el inscrie fffff putin, poate nu asta e treaba lui in teren o fac altii, dar macar asa for da fun of da game sa arunce si el. deci acest jucator nu imi place, nu jucatorul neaparat stilul lui mai degraba.

Raptor
18th May 2005, 12:59
Levi Szijarto arunca EXCELENT, eu am vorbit cu el personal cand a fost finala West Petrom cu Dinamo, e foarte de treaba si arunca excelent. Singura chestie e ca nu e jucat si nu i se acorda incredere, si nici el nu are experienta. La incalzire, dintre toti jucatorii care erau pe teren, el nu a ratat nici o aruncare de trei.

Si, bineinteles, se apara destul de bine. Totusi mai are de invatzat si va invatza, daca i se va acorda sansa asta.

MadSkillz
18th May 2005, 13:48
Levi Szijarto arunca EXCELENT, eu am vorbit cu el personal cand a fost finala West Petrom cu Dinamo, e foarte de treaba si arunca excelent.

/hello /hello /hello /hello /hello

alexalex
18th May 2005, 16:04
5- Bulatovic, 4-Krstanovic(Cluj), 3-Krasic, 2-Kuzma, 1- Hatcher sau Clavon (daca e in tara). Rezerve sunt destule.
5- Stanescu, 4- Burlacu (Apostol spectacol), la 3,2 stam prost poate (Silvasan, Dumitrescu, Lapuste, Sjiharto,Uce), 1 - Helcioiu (Fometescu).

eddy_jozsa
18th May 2005, 17:00
Nu va plangeti de Szijarto ca nu marcheaza mult... la noi, Cornel Alecu (campion '99) are vro 1,5 ppg si joaca (juca sez trecut) cel putin 30 mpg. :D EDIT: dak nu-l cunoasteti, jucatorul e conducator de joc, iar "specialitatea" lui sunt aruncarile de la libere cu o singura mana... asa ca Shaq degeaba se lauda la Denver la All-Star ca ce lucru original o putut face. :cool: (ah da, a doua "specialitate" a lui Alecu e alcoolul, dar asta e deja off-topic)

Interesante propunerile voastre pt. primul 5, si implicit pt allstar-game, eu n-o sa fac acum propuneri, nu de alta da ma incurc cu pozitiile in teren si rade lumea de mine :P
(poate imi explica cineva cum e aia cu 1-5... stiu cu 5 e pivotul, restu sunt small forward, power forward, point guard si shoot guard - da nush exact ce roluri are fiecare... shame on me)

Clavon e plecat din tara acum, si Federatia sigur nu va fi in stare sa-l aduca inapoi. Pacat.

marinike
18th May 2005, 17:31
propuneri pentru all star se fac si pe forumul frbaschet.ro
raptor probabil poate sa ne spuna mai multe k am vazut k e administator sau asa ceva si acolo

Sharkie
18th May 2005, 17:38
Pai da' v-am mai zis io.Ii trimiteti un mail Olgutei pe adresa olga.grigoriu@frbaschet.ro cu propunerile voastre.

nancy_callahan
18th May 2005, 18:12
thepacer, zici din casa? :P
ei bine hai sa va spun care e treaba cu West Petrom. surse (neoficiale, dar in contact direct cu echipa) afirma ca echipa intr-adevar va lipsi din grila de divizia A incepand cu sezonul viitor.
ceea ce doare insa este ca apare o persistenta inexplicabila in a pastra o conducere a echipei care nu face decat sa dauneze. este clar ca lipsa sponsorilor a dus la destramarea unui Dream-Team, insa nu cumva si lipsa aceasta a sponsorilor are o cauza un pic mascata? hai sa ne gandim putin...
@eddy: levi a avut perioada de glorie tocmai cand l-a luat dragan la purecat. inca era la west petrom si avea o medie de 20p/meci. nu e rau, zic eu :P

ThePacer
18th May 2005, 20:21
Aly tu esti din Arad?Ca poate ne intalnim.

1/2Om1/2Belea
18th May 2005, 20:58
levente e prea tanar ca sa fi AVUT o perioada de glorie... care sa nu se mai intoarca. pustiu asta s-a dus la asesoft pe bani multi, si il inteleg, dar asta dauneaza adunarii de experienta, ca nu prea are loc in primii cinci. oricum io nu am mai vazut om la peste 1.90 pe la noi in tzara sa fie asa mobil si sa se mite in halu ala de belea. cu aruncarile, e de psihic, experienta si sper sa-si faca si din astea... la asesoft va fi greu insa. oricum ,pentru 2 (poate si 3, da mai greu), chiar daca nu l-am pus drept titular, e acolo. plus ca e foarte spectaculos, din cauza miscarilor si a tehnicii.

inafara de asta, ma bucur sa constat ca cel putin inca o propunere de all best e simililara cu a mea...

eddy_jozsa
18th May 2005, 22:20
ei bine hai sa va spun care e treaba cu West Petrom. surse (neoficiale, dar in contact direct cu echipa) afirma ca echipa intr-adevar va lipsi din grila de divizia A incepand cu sezonul viitor.


:confused: :( :mad: :headbang: :no: :mda:

....si echipe fara suporteri joaca bine-mersi finala an de an. Aici chiar sunt subiectiv, dar e trist!!

De la mine pentru toti aradenii, un mare :kiss:

marinike
18th May 2005, 23:35
e mare pacat de baschet dc zvonul cu westpetromul se adevereste.
chiar nu se gaseste nimeni cu bani sa o ajute?primaria poate dc nu e prea ocupata cu sustinerea echipei de fotbal

nancy_callahan
24th May 2005, 10:47
Aly tu esti din Arad?Ca poate ne intalnim.

da, din arad.
@eddy: 10x, de ar fi toti asa de indulgenti ca tien, ar fi perfect :P poate ne-am mai face de un sponsor, doi :P
@marinike: primaria a incetat de mult sa se mai implice in sustinerea echipei de basket, din motive obiective. nu le eproseaza nimeni nimic, asa cum nici sponsorilor nu le poti reprosa nimic ca s-au retras. altcuiva ar trebui sa i se taie naibii odata craca de sub picioare, ca altfel chiar se duce la naiba aradul... :headbang:
imi amintesc de sezoanele cand abia aveam loc in sala la un meci din tur-retur, daramite in playoffs... ufff, :ciocan:

Kobe24
27th May 2005, 12:59
http://www.totalsport.ro/cuprins/news/article.php?storyid=5799

mishu
27th May 2005, 17:44
se pare ca am picat cam tarziu... tot asta cu burlacu mvp voiam sa o dau... si tot de pe totalsport... au stiri despre baschet ca lumea... pana acum dadeai cu tunul sa gasesti asa ceva in presa de la noi... frumos... sper sa ii tina...

marinike
27th May 2005, 17:45
va dau si eu un link unde gasiti toate clasametele din europa plus multe altele
www.eurobasket.com
dc il stiati imi cer scuze

Kobe24
27th May 2005, 17:47
un ziar de sport CU ADEVARAT....l-am luat si eu astazi...de Becali nu scria decat niste randuri....si alea despre SPORT....INCREDIBIL!bv lor....sa vedem acum daca prinde la noi

marinike
27th May 2005, 17:52
abia acum am aflat de aparitia lui(oh, doamne, de cand il asteptam) si cred ca la ora asta il mai gasesc doar in unirea dar ma duc sa-l cumpar.e cotidian sau saptamanal?cate pagini are si cate sunt cu fotbal? hartia? pret?( stiu k e offtopic dar chiar sunt curios)

Kobe24
27th May 2005, 17:56
are 16 pagini....e cotidian costa 7500.....are pagini destule cu fotbal...DOAR FOTBAL....acum cred ca au fost multe...pt ca a fost finala ligii campionilor...nationala 11 in total.

mishu
27th May 2005, 17:59
oho... eurobasket.com e vechi... e un site unde gasesti multe informatii despre europa...
cat despre totalsport... asta sunt si eu curios sa vad daca prinde... cred ca era momentul... numarul celor care nu mai vor sa auda de jiji si jenel si altii de genul asta e in crestere exponentiala... sper sa aiba viata lunga un astfel de ziar...

au si radio pe internet... e misto...

marinike
27th May 2005, 18:12
dc ma gandesc bine gasisem si eu mai demult site-ul dar nu prea imi placea ca cereau bani pt anumite info(lucru corect totusi) asa ca am uitat de el.my mistake:no:
eu cred ca total sport va prinde dc tusul nu se va lua pe maini si dc info prezentate nu sunt ipoteze sf(vezi fanatik romania). plus ca echipa redactionala pare ok.
cat despre site :ok:

mishu
27th May 2005, 18:19
eurobasket.com cere login pe bani numa daca vrei sa intri in baza de date cu jucatori... ceea ce mi se pare logic pentru ca e un intrument de lucru pentru agentii de jucatori... ce pot sa-ti zic e ca pentru nivelul nostru poate fi o sursa de informatie pentru managerii de cluburi... asta ca sa nu se mai increada in orice antrenor sarb care vine si isi aduce proprii jucatori... gasesti acolo jucatori de toate categoriile... poate nu niste superstaruri dar la posibilitatile noastre financiare, chiar si pentru echipele mai mici se pot gasi niste jucatori acceptabili...
asta e profesionism intri acolo... gasesti un jucator care ti se potriveste in echipa... ii contactezi agentul sau agentia care-l reprezinta, il chemi la probe si daca iti convine negociezi... dar pentru toate astea tre sa platesti... e normal

revenind la totalsport... nu cred sa decada in cazuri patologice gen fanatik... am citit informatie pura... cel putin la baschet... de asta e nevoie... concluzii putem sa tragem si singuri... e nevoie de informatie... e nevoie de scoruri... de un comentariu decent asupra unui joc... din punct de vedere tactic si tehnic... nu despre scandaluri si culise...

eddy_jozsa
27th May 2005, 18:25
Ce pot spune... la amiaza am postat un thread nou despre postul de radio al ziarului, ca tocmai era o emisiune-interviu cu Carmen Branisteanu (chiar exista o emisiune 60 de minute de baschet).... dar a fost sters, cica reclama. Multumesc pe-aceasta cale administratorului. :headbang:

Vad ca pagina romaneasca a siteului eurobasket (http://www.eurobasket.com/rom/rom.asp) s-a detaliat... si e chiar bine ca au publicat si premiile pentru cei mai buni jucatori. Sper ca s-au documentat bine cand au facut asta, si nu au bagat niste nume dupa ureche (sau dupa nr. aparitiilor jucatorilor in ziar). Marele absent al listei este Paul Helcioiu, si nu prea imi explic! Ah da, si cine dracu sunt ASOSEFT Ploiesti aia, ca n-am auzit de ei!?! Ah, si vad ca alegerile facute de ei seamana cu preferintele de pe threadul asta... sa fie doar o coincidenta? :D

Pe site au aparut si statistici... din pacate cele extrem de proaste de pe frb.ro - sunt actualizate din an in pasti (astea sunt din iarna), iar apar doar jucatorii de la 4-5 echipe care s-au sinichisit sa-si trimita foile la FRB.

A aparut si divizia B... din pacate doar 2 serii din cele 5, dar totusi e un progres. :ok:

Na, informatia a fost preluata de ziar (n-am voie sa-i pronunt numele, ay? :D), n-am apucat sa mi-l cumpar, o voi face poate in jurul All-star-gameului sa vad ce zice de basket, dar suna promitator!!

Atentie: pe siteul postului de radio (cautati voi adresa - jos cenzura :no: ) e un vot, ca cica emisiuni despre ce sport vrem sa auzim... mergeti si votati basketul!!!

mishu
27th May 2005, 18:34
mi se pare aiurea chestia cu reclama... e forum... sunt discutii libere... pana mea cand vorbim despre nike sau adidas nu facem reclama... cand vorbim de meciuri pe TVR 2 nu facem reclama... ciudata decizie...

eddy_jozsa
27th May 2005, 18:53
Nu stiu... oricum nu face cinste administratorilor.

Poate cauza adevarata este ca T****sport reprezinta o concurenta apriga pentru Onlinesport, pe domeniul site de sport si forum de sport (daaaaaaaa, si t****sport are un forum, chiar cu sectie de baschet - pe OLS e mai fain, inca).

Deci, webmasterii ar trebui sa-si vada de treaba sa imbunatateasca siteul, sa tina pasul, sa ramana lideri de piata... nu sa incurce pe oameni cu intentii bune. :no:

1/2Om1/2Belea
19th June 2005, 01:45
deci burlacu ramane ? nu am ce sa comentez aici, chiar daca personal am votat cu kuzmi, omu asta e superjucator. si, spre deosebire de kuzmanovic, mai e si roman. macar nu e la distanta mare. sunt absolut deacord!
sunt aproape convins ca si la un vot national tot burlacu ar fi iesit. si, mai cred, ca pe 2 tot kuzmi s-ar afla. :))