PDA

View Full Version : All Star Game 2005-Oradea



Sharkie
12th May 2005, 22:05
Daca nu ati aflat,este oficial ! Pe 1 iulie se va desfasura la Oradea un All Star Game in memoria lui Toni Alexe.Ce ziceti?

Raptor
12th May 2005, 22:13
Cine-a zis?

Sharkie
12th May 2005, 22:15
Olguta de pe frbaschet.ro ;)

Raptor
12th May 2005, 22:28
Pai unde ca eu n-am gasit mesaju pe forum... da copy si paste la link aici

eddy_jozsa
12th May 2005, 23:02
Mda, nush dak mai era nevoie de inca un subiect despre allstar game, ca mai exista unul!

Hm... sunt curios ce jucatori vor fi acolo, si nu stiu cat de inspirata e alegerea orasului, avand in vedere ca si acum 2 ani acolo s-a tinut All-Staru (chiar daca era unul inoficial)

Macar e in Ardeal meciul, si Oradea e un oras cu traditie in baschet, care merita un meci de-asta, pentru ca nu are echipa de divizia A.

1/2Om1/2Belea
12th May 2005, 23:04
n-avea unde altundeva sa fie, daca tot e in memoriam Toni Alexe. respect pt idee. dar nu pot sa ma oftic pentru faptul ca ma aflu tocma in miezul sesiunii!!! chiar as veni la asta... ma rog, sper ca tv-ul imi va fi deajuns. stie cineva ceva despre cum vor fi alesi jucatorii pt asta?

eddy_jozsa
12th May 2005, 23:09
cica de jurnalisti o sa fie votati... eu n-am deloc incredere in alegerea jucatorilor, am mai zis-o in threadul celalalt, va fi un allstar stirb la care multi jucatori (mai ales straini) nu vor participa.

Sper sa fie un experiment reusit, si de sezonul viitor sa fie programat la o data serioasa (pauza de iarna), la care toti jucatorii sa fie motivati sa vina.

MadSkillz
12th May 2005, 23:11
Pauza de iarna ar fi ideala, asta e clar.Sa speram ca nu toti strainii valorosi vor absenta.Eu am auzit cum ca ar veni cativa.Problema cea mai mare mi se pare faptul ca toti abia asteapta VACANTAAAAAA

1/2Om1/2Belea
12th May 2005, 23:14
ba, trebuia sa se inceapa cumva. imi amintesc ca mai e un link... dar nu mai stiu care. stiu ca am zis ceva... si parca era de genu:o sa ma uit la el oricum si toata lumea interesata va face la fel. ideea ar fi sa inceapa sa se uite si niste oameni care momentan sunt paraleli cu baschetul... asa, ca sa se castige po****ritate si in tzara asta fotbalistica!!!

eddy_jozsa
12th May 2005, 23:20
Da... s-ar putea sa aiba un oarecare impact... dar totusi nu cred ca fanii Becali sau Mitica Dragomir isi vor schimba interesele vreodata :( i hate that shit

1/2Om1/2Belea
12th May 2005, 23:38
incetu cu incetu, prieteni! incetu cu incetu! an dupa an sunt din ce in ce mai multi pusti interesati, din ce in ce mai multi bani, din ce in ce mai multa pricepere, interes, etc. iarasi ma intorc la parazitii, parafraza: "intr-un final/ din nou un val/ necomercial/ [...]si'asta-i bine,/ copii de azi sunt doar/ B ballerii de maine..."
se evolueaza.

Raptor
13th May 2005, 00:08
Sper ca jucatorii straini sa nu plece "acasa" tocmai cand e meciu. Si de altfel, sper sa fie dat la televizaur, nu ca data trecuta in 2002.

Sharkie
13th May 2005, 09:25
Pai unde ca eu n-am gasit mesaju pe forum... da copy si paste la link aici
Uite ca o sa iti dau copy-paste la vreo 3 mesaje de acolo legate de asta.

"Am inteles oare bine ca pe data de 1 iunie va fi organizat All Star Game-ul in memoria lui Toni Alexe?Stie cineva mai multe?"-Goofy

"Mi-a spus o prietena din Oradea ca a vazut afise,dar daca vreti,ma interesez si va anunt,ca eu una ma duc,oricand ar fi...."-Goofy

"Da All Star Game-ul va fi la Oradea pe data de 1 Iunie 2005."-Olguta.

Mesajele sunt la Comentarii Cupa de la sect. Divizia A masculin.

tolstoievski
13th May 2005, 11:03
pai hotariti-va, mai copii!! ori 1 iunie, ori 1 iulie!

Sharkie
13th May 2005, 11:20
A,ma scuzati,iunie,da' am apasat io pe tasta gresita.Mea culpa.

Raptor
13th May 2005, 12:05
Cum adica ai apasat pe o tasta gresita? Parca era vorba ca dai copy si paste, deci ori au apasat "ei" pe o tasta gresita ori deloc. Bla bla bla nevermind.

Sharkie
13th May 2005, 12:08
Nu ma,cand am scris threadul aka primul mesaj."L" in loc de "N".La "ei" am dat copy-paste. ;)

Sharkie
15th May 2005, 13:28
Soryy ca postez consecutiv da' asta e alt subiect.Olguta de pe www.frbaschet.ro/forum va roaga sa ii trimiteti mailuri cu sugestii pt All Star-ul de anu' asta.

eddy_jozsa
15th May 2005, 16:37
zi adresa :P

Sharkie
15th May 2005, 22:47
olga.grigoriu@frbaschet.ro Asta-i adresa.

Sharkie
24th May 2005, 11:51
Ce ziceti,v-ar place sa joace romanii contra strainii ??? Cu niste arbitraje neutre.

Dumars
24th May 2005, 17:07
In urma propunerilor dvs si a presei sportive s-au definitivat loturile pentru Meciul Stelelor, care va avea loc la Oradea in ziua de 1 Iunie orele 20:00

ECHIPA ROMANILOR

APOSTOL Rares (CSU ASESOFT Ploiesti)
BOERIU Vlad (BC FARUL Constanta)
BURLACU Catalin (CSU ASESOFT Ploiesti)
DUMITRESCU Tudor(CSU POLICARBOCHIM MOBITELCO Cluj Napoca)
FOMETESCU Claudiu (DINAMO ERBASU Bucuresti)
HECIOIU Paul (CSU ASESOFT Ploiesti)
IHEADINDU Uchechukwu (DINAMO ERBASU Bucuresti)
LAPUSTE Flavius(CSU POLICARBOCHIM MOBITELCO Cluj Napoca)
SILVASAN Mihai (CSU POLICARBOCHIM MOBITELCO Cluj Napoca)
STANESCU Virgil (DINAMO ERBASU Bucuresti)
SZIJARTO Levente (CSU ASESOFT Ploiesti)
VERES Attila (CSM Oradea)

Antrenori

BERCEANU Dan
VULC Mircea



ECHIPA STRAINILOR

BUJIC Vanja (CSU POLICARBOCHIM MOBITELCO Cluj Napoca)
BULATOVIC Nikola(CSU ASESOFT Ploiesti)
HATCHER Eliott (BC FARUL Constanta)
KRASIC Ivan(CSU ASESOFT Ploiesti)
KRSTANOVIC Z(CSU POLICARBOCHIM MOBITELCO Cluj Napoca)
KUZMANOVIC Vladimir(CSU ASESOFT Ploiesti)
MARJANOVIC Marjan(DINAMO ERBASU Bucuresti)
MARKOVIC Stojadin(DINAMO ERBASU Bucuresti)
MEDVEDJ Miljan(CSU POLICARBOCHIM MOBITELCO Cluj Napoca)
SANTANA Angel(BC FARUL Constanta)
SIROVINA I(BC FARUL Constanta)
TOROMAN Radenko(WEST PETROM Arad)


Antrenori

JOJIC Mladen
PERISIC Miodrag

PS. Au fost cativa jucatori straini propusi de dvs, cum ar fi Clavon, Haslett, Cumic, care nu au putut fi contactati deoarece sunt plecati din tara.
Federatia Romana de Baschet




Ma intreb cum a ajuns Vanja Bujic in All Star. E clar ca toti ceilalti erau plecati.
E buna ideea unui All Star Game, dar cum se mai scria pe aici, acest meci trebuie facut intre tur si retur si nu in iunie.

Kobe24
24th May 2005, 18:45
il transmite cineva??

Danila
24th May 2005, 18:51
misto k l-au bagat si pe veres

eddy_jozsa
24th May 2005, 21:42
ofof... ce trist arata.... nici un jucator de la CSU :((

SilverZeus
24th May 2005, 22:09
....tu n-auzi ca Darnell e plecat????....pe care altu il vrei?.....pe bielorus?....sa fim seriosi

eddy_jozsa
25th May 2005, 14:22
maih da dur mai esti.... citeste exact, damn!!! e TRIST, T-R-I-S-T ca n-a fost selectionat nimeni de la CSU... n-am zis ca alegerile s-au facut gresit, n-am spus nici macar ca ar trebui sa participe un juc. de la CSU... am zis doar ca-i trist...

Stiu foarte bine (de peste o luna) ca Darnell e plecat, si restul jucatorilor intr-adevar n-au ce cauta la Allstargame, decat poate in tribuna....
Eu propuneam pe #15 Craciun la slamuri si pe #14 Spanu la "treitze"... dar la meci in sine... neeeeeeeah :no:

Raptor
25th May 2005, 20:47
http://www.frbaschet.ro/forum/viewtopic.php?id=132 - cititi aici... va fi televizat la televizaur pe TV Sport, ora 20, pe 1 iunie. Nike All Star, cica :D

SilverZeus
25th May 2005, 20:56
hai mah nu mai sari asa ca nu am spus-o cu rautate.....ideea e ca imi place Darnell de numa si de-asta am spus despre restul ca nu merita All-Star, ca echipa aia e in viata doar datorita lui Clavon....sper ca baschetul sibian sa-si pastreze locul si la anul....insa ce frumos era daca si Darnell ar fii fost prezent

Sharkie
25th May 2005, 21:12
Yeeeepeeeeeeeeee ! Avem All Star la teveu !

Sharkie
26th May 2005, 11:55
Cica o sa joace Silvasan(la romani) si Santana(la straini).Dupa scandalul creat de ei,nush daca ar mai merita sa joace intr-un All Star.

SilverZeus
26th May 2005, 12:52
....intr-adevar, cei 2 ar trebui pedepsiti....nu merita sa pupe All-Star dupa ce show au facut....

marinike
26th May 2005, 12:57
nu cred ca ar fi o pedeapsa pt ei sa nu fie lasati sa participe la all star si poate s-au invatat minte (de la amenzi) ca ce-au facut e departe de un comportament normal pe un teren de baschet.

MadSkillz
26th May 2005, 13:12
Poate nu e pedeapsa prea mare sa nu participe la All Star, dar ar fi o onoare pentru ei sa participe.Si nu merita aceasta onoare ...

marinike
26th May 2005, 13:18
ai dreptate ca e o onoare sa participi la asa ceva dar as putea paria ca unii jucatori gandesc ceva de genul: " da-l in pm de meci ce mare kkt o fi " :no:

eddy_jozsa
26th May 2005, 14:46
Nu stiu... oricum lipsesc destui jucatori din ceea ce ar trebui sa fie "cei mai buni", asa ca nu cred ca merita sa ramanem si fara astia. Chiar daca nu prea merita sa joace... dar e spre binele spectacolului.

Mircea Vulc zice ca daca erau in Romania, ar fi fost convocati >probabil< Clavon si Zyskunov.
Zyskunov a fost in sezonul 2003/2004 unul dintre cei mai buni centri din tara, dar eu nu l-as fi nominalizat pt Allstar, pentru ca in baschet nu poti trai din amintiri!!!

Mai zice ca nu se pune probleme ca strainii sa vina inapoi pentru un meci... cica federatia nu da bani pe deplasari nici la jucatorii romani, dapai la cei straini.

Mircea Vulc va antrena impreuna cu Dan Berceanu (cine mai e si ala???? In viata mea n-am auzit) echipa romanilor.

Apropo antrenori: Vasile Pasca ala de Farul cine e... parca antrenor acolo era Dragan Petricevici... aiurea

MadSkillz
26th May 2005, 14:50
Dan Berceanu e presedintele Colegiului de Antrenori si a antrenat pe Dinamo.Pe unde a mai fost si ce a mai facut, nu mai stiu.

Kobe24
26th May 2005, 18:47
@eddy petricevici a fost demis.....nush exact c s-a intamplat dar dupa meciul 2 de la dinamo nu a mai fost p banca

eddy_jozsa
26th May 2005, 21:19
La dracu iar am scris povesti degeaba.......... zujhhnzhtj7u6zju87i. calculatorul meu merita sa-i dau dracu pumni (la tastatura) zic, la naiba imediat il iau si il arunc pe geam si-mi bag pewla si in providerul meu de c*c*t (chiar daca e net prin cablu!) :no:

Na.... asta ca o mica paranteza :D (n-aveam unde sa ma descarc)

Deci... aiurea cu Farul astia... cum sa dai afara antrenorul in mijlocul playoffului, fara sa dai macar o declaratie de presa!!?!?!? :headbang:

Kobe24
26th May 2005, 21:47
adica asa banuiesc ca s-a intamplat....ori si-a dat el demisia...dar cert e ca la meciul 3....l-am vazut cum isi ia locul in tribuna si nu p banca....NIMENI n-a zis nimic.

mishu
27th May 2005, 17:40
he he he... ia cititi si va minunati:

Presedintele echipei BC Farul, Carol Dichiu, a declarat, antr-o conferinta de presa sustinuta la Constanta, ca nu va lasa nici un sportiv de la gruparea de pe Litoral sa participe la "All-Star Game", care va avea loc pe 1 iunie, la Oradea. "Nu consider ca acest meci este o intrecere importanta incat sa riscam accidentari", si-a motivat Dichiu decizia, astfel incat Elliot Hatcher, Vlad Boeriu, Iovan Sirovina si Angel Santana nu vor putea evolua la Oradea.

io nu inteleg unde vrem sa ajungem...

MadSkillz
27th May 2005, 17:43
Nu pot sa cred .. poate e un fel de protest pentru ce s-a intamplat in finala mica ...

marinike
27th May 2005, 17:49
pe mine unu nu ma mai mira nimic la romani :mad:

Kobe24
27th May 2005, 17:52
am citit si eu asta.....fara clavon haslett si hatcher in all-star game:( erau sursa de spectacol americanii astia mai trebuie sa nu-i lase ghita p cei de la asesoft....si chiar ca s-a terminat cu all-staru

marinike
27th May 2005, 17:54
ghita are alta mentalitate si stie ce inseamna un all star game

Sharkie
27th May 2005, 18:11
Bai,ce idiot Carol Dichiu !!!! x-c !!!!

eddy_jozsa
27th May 2005, 18:15
Rusine Carol Dichiu!!!!!!!!!!!!!!!

E dat dracu baschetu sezonu asta... am mai spus-o.... degeaba luam cupe europene, ca mentalitatea nu se schimba de pe o zi pe alta.

Mare rusine!!! Ma gandesc sincer sa-mi pun la signature (deja clasicul) proverb: Romania, ce tara frumoasa, pacat ca-i locuita. :headbang: :headbang: :headbang:

Dumars
27th May 2005, 23:07
Petricevici a fost demis, dar nu este el fraier sa nu stie sa faca un contract. Astfel contractul era facut ca in caz de demitere sa primeasca o suma mult mai mare, asa ca cei de la C-ta au decis sa-l numeasca director tehnic.

Pacat de ASG asta, ca nu poate fi ceea ce merita.

Sharkie
28th May 2005, 10:32
Ma,oare pentru memoria lui Toni Alexe alde Dichiu si altii nu isi puteau lasa jucatorii ??? Cred ca ati(au) uitat care e scopul acestui All Star Game.

eddy_jozsa
28th May 2005, 10:41
Apropo... si la sala din Constanta si la cea din Oradea le zice tot "Sala Toni Alexe"???

Si, sa fiu sincer, sper sa fie ultimul eveniment dedicat lui Toni Alexe (sariti-mi in cap linistit).
Eu m-am saturat! Cupa europeana dedicata lui Toni Alexe, campionat dedicat lui Toni Alexe... ca doar asa e la moda! Poate a fost cel mai bun jucator din Romania... dar inainte sa moara cine ii acorda atentie (lui si intregul baschetului romanesc)??? Acum, deodata, suntem umpluti cu replici de genul "L-am iubit intotdeuna pe Toni Alexe". Peste tot bannere, vrajeli, "Toni Alexe a iubit Ploiestiul" - da, pacat ca numai in Ungaria a jucat mai mult decat la Asesoft. Oameni care abia au vazut un meci cu el (probabil si ala la TV!), acum deodata sunt cei mai mari fani, fara sa aiba habar de ceva!!

Eu il admir pe jucatorul ala, dar cred ca acum e destul. Am tinut in iarna un moment de reculegere in Sala Transilvania, nu credeam ca 2.000 de oameni pot fi ATAT de tacuti. Deci, respect si admiratie da, dar nu "hai sa zic de toni alexe, ca tot e la moda". :no:

mishu
28th May 2005, 10:49
da pentru ca Alexe s-a nascut in Constanta, si am impresia ca si junioratul l-a facut acolo... dar a jucat divizia la Oradea, cand erau in prima liga... pe urma nu mai stiu unde a jucat... s-ar putea ca de la oradea sa fi plecat in ungaria...

eddy_jozsa
28th May 2005, 10:53
dada.... stiam ca s-a nascut la oradea si a jucat la constanta (sau invers sau whatever)... si sunt de acord ca numele salilor de acolo poarta numele lui! Asta nu-i exagerat.

mishu
28th May 2005, 11:01
acu ca mi-ai zis parca nici io nu mai sunt asa sigur... s-ar putea sa ai dreptate...

MadSkillz
28th May 2005, 15:59
Parintii in Constanta, sotia in Oradea.

costim
29th May 2005, 12:29
Yeeeepeeeeeeeeee ! Avem All Star la teveu !

pe 1. la 21.30, tv sport.

eddy_jozsa
29th May 2005, 12:37
Auau.... meciul nu e la 20.00??!??! Pierdem ceva, eventual showul dinaintea meciului?!?!

In nici un caz nu vreau sa-l vad decalat!! :no:

In rest bine ca il transmiteti

Sharkie
29th May 2005, 15:28
Parca era vorba ca la 20.00. Ia ca ma uit acuma in program.

SilverZeus
29th May 2005, 15:59
.....acu am auzit si eu de gestul celor de la Constanta.....inca sper sa nu fie adevarat.....daca da, atunci: Sa le fie rusine !....mai ales ca Alexe avea "radacini" la Oradea.....

....pt cei care s-au saturat sa tot auda de Toni Alexe: ....e pacat, ca uitam asa de repede ce a fost asa de frumos.....tot acest an (macar acest sezon) trebuie raportat la Toni....tot ce a realizat AseSoft, tot ce se va intampla la Oradea, etc.....

....sunteti culmea ca acum cand la Oradea are loc All-Starul, sa nu se mai vb atat de Toni......din contra eu sunt de parere ca incepe sa fie uitat si e pacat

costim
30th May 2005, 10:28
Auau.... meciul nu e la 20.00??!??! Pierdem ceva, eventual showul dinaintea meciului?!?!

In nici un caz nu vreau sa-l vad decalat!! :no:

In rest bine ca il transmiteti

El e la 20.00 insa noi avem program acolo. De aceea il dam inregistrat. Nu vreau sa scoatem stirile.

marinike
30th May 2005, 10:48
dar de ce nu se dau stirile la alta ora(inainte de meci sau in pauza)?

Kobe24
30th May 2005, 11:13
....pt cei care s-au saturat sa tot auda de Toni Alexe: ....e pacat, ca uitam asa de repede ce a fost asa de frumos.....tot acest an (macar acest sezon) trebuie raportat la Toni....tot ce a realizat AseSoft, tot ce se va intampla la Oradea, etc.....

....sunteti culmea ca acum cand la Oradea are loc All-Starul, sa nu se mai vb atat de Toni......din contra eu sunt de parere ca incepe sa fie uitat si e pacat
de acord ....tot ce a realizat Asesoft anul acesta trebuie dedicat lui Tony Alexe....insa eddy a zis ceva bun;) sunt unii care nu au auzit NICIODATA de Toni si acum cand au vazut si ei la Stiri ca a murit intr-un accident....au inceput sa sara....vai..."cel mai bun jucator de baschet...c om bun..."
asa se intampla de fiecare data cand moare cineva si nu cred ca e tocmai bine....cine nu a auzit sau nu l-a vazut ar trebui sa taca.....
poate ca ne dam seama prea tarziu de valoarea unui jucator...uneori chiar exagerand

costim
30th May 2005, 11:22
dar de ce nu se dau stirile la alta ora(inainte de meci sau in pauza)?

Pai ar insemna sa mutam multe prin program... chestii pe care deja le-am promovat. n-as avea ce baga de la 19.00, dupa primele stiri, pina la 20.00, am muta si stirile de al 21.00... cu exceptia unor cazuri tare speciale, bine este sa lasi stirile la ora lor. nu vad insa o problema majora in aceasta decalare a transmisiei.

marinike
30th May 2005, 11:27
marea problema e ca tuturor ne place sa vedem un meci(indiferent de sport)in direct,NU inregistrat,NU decalat.cand s-a stabilit grila de programe pt miercuri nu se stia de ASG?atunci de ce in acel interval orar s-au bagat alte emisiuni(promovate in prealabil).

eddy_jozsa
30th May 2005, 14:09
@costim: Ce sa zic, MARE DEZAMAGIRE!!!! Stirile sunt de 10 ori zilnic (adica de vro 3000 de ori pe an), in timp ce AllStaru e ODATA. Nu e de inteles ca vrem sa-l vedem in direct????

Bine ca stirile cu alde Fecali si Porcea vor avea audienta mai mare decat allstaru... poate de-asta nu se poate muta. :no:

@Mertin: eu am facut o mica socoteala, si am ajuns la concluzia ca l-am vazut pe Toni Alexe doar de 2 ori live, in Sala Transilvania (anul trecut -> sezonul regular + meciul 3 din semifinala), asa ca nici (macar) eu nu-mi permit sa ma dau in vant... am tinut insa (la vremea aia) un moment de reculegere, constientizand ca a fost printre cei mai buni jucatori din istoria Romaniei.

costim
30th May 2005, 14:48
marea problema e ca tuturor ne place sa vedem un meci(indiferent de sport)in direct,NU inregistrat,NU decalat.cand s-a stabilit grila de programe pt miercuri nu se stia de ASG?atunci de ce in acel interval orar s-au bagat alte emisiuni(promovate in prealabil).

nu, grila nu s-a stabilit pentru miercuri. ea, cu stiri la 18.30 si 21.00 s-a stabilit cu mult timp inainte. cu tot respectul, all star trece, astea ramin.

Raptor
30th May 2005, 14:52
Sunt si eu, pe undeva, de acord cu CostiM. Pana la urma, nu e nici o catastrofa daca e putin decalat, este foarte bine ca e transmis, dar conditia este sa fie transmis in totalitate, sa nu fie taiate parti din el etc (ca si cum ar fi in direct). Si sa includa si ce se intampla in pauza dintre reprize, bineinteles (cu concursurile de slamuri si de 3 puncte).

costim
30th May 2005, 15:02
Sunt si eu, pe undeva, de acord cu CostiM. Pana la urma, nu e nici o catastrofa daca e putin decalat, este foarte bine ca e transmis, dar conditia este sa fie transmis in totalitate, sa nu fie taiate parti din el etc (ca si cum ar fi in direct). Si sa includa si ce se intampla in pauza dintre reprize, bineinteles (cu concursurile de slamuri si de 3 puncte).

aia cu pauzele... nu stiu, trebuie sa bag si eu, pe undeva niste spoturi.

Raptor
30th May 2005, 15:17
Bineinteles, dar sa se inregistreze ce se intampla la pauza mare (dintre jumatati) si sa fie redat tot inregistrat, dupa spoturile publicitare. Nu e mare greutate.

Monkey
30th May 2005, 17:21
Miercuri 1 Iunie 2005 orele 20:00 va avea loc la Oradea, MECIUL STELELOR NIKE in organizarea Federatiei Romane de Baschet, CSM Oradea, SC Turism Baile Felix, ELMEC Romania, Primaria Municipiului Oradea.

Danila
30th May 2005, 17:54
pe bune??:D

Dumars
31st May 2005, 21:55
Costim vad ca a facut misto de noi si ne-a zis ca meciul ASG se va transmite decalat de la ora 21. Eu ma pregateam sa merg pana la Oradea sa-l vad in direct
(si sa mai fac si o baie la Felix).
Dar am vazut un promo pe TVSport si este in direct de la ora 19.30.

Oare vin baietii de la Farul? Sau e "pericol prea mare de accidentare"?

La anul il asteptam la ASG si pe Scola :D .

eddy_jozsa
31st May 2005, 22:02
E in direct la 19:30??!??!?! Oaaaaai ce misto!! /OLE/

Cat despre Farul, trebuie sa aibe grija la accidentari, ca in 120 de zile incepe campionatu!!! :headbang:

Dumars
31st May 2005, 22:06
Asa a fost promo-ul. Nu am baut nimic alcoolic.
Dar pe site-ul lor http://www.tvsport.ro/program/ apare ca ar fi de la 21.30.

Asa ca, vom vedea.

eddy_jozsa
31st May 2005, 22:11
Miercuri seara aceeasi razboinici intr-o noua prezentare!
Miercuri seara ne distram cu cei mai buni baschetbalisti romani.
Miercuri, supermeci: cei mai buni romani vs cei mai buni straini din Romania!
Dupa prima cupa europeana cistigata de romani, All Star Game are alta valoare!
Miercuri, cel mai frumos meci de baschet din Romania!
Galacticii de la Asesfot, Dinamo, Clujul, Sibiul si Farul.
Miercuri, la 9 si jumatate seara, TV Sport e la inaltime!
Pentru spectacol: All Star Game Romania!

ooof... acum am vazut si eu siteul.... scrie clar 21:30 "premiera" (adica kkt inregistrat) tvsport.... oare au dat-o iarasi in bara oamenii care fac promourile, sau chiar vom avea parte de meci!??! sunt taaaaare curios

cat despre "aceeasi razboinici"..... aoleu ce iz are afirmatia asta, daca ne gandim la finala mica!!
All-Star-Game are alta valoare?!?! De ce trebuie promourile tot timpul umflate cu vrajeli?? Nu avea acelasi efect daca ziceau "primul allstargame dupa x ani de pauza"?? Si cine-i Asesfot?... in rest numa bine

Sharkie
31st May 2005, 22:17
Asa se exagereaza peste tot.......gandeste-te ca unu' care nu prea are treaba cu basketu' se uita sa vada si el ce e,cand aude de chestiile astea.Cam cum se uita unu' care nu prea are treaba cu fotbalu ( daca exista ) la meciul de retragere al lui Hagi.

costim
1st June 2005, 10:38
Costim vad ca a facut misto de noi si ne-a zis ca meciul ASG se va transmite decalat de la ora 21. Eu ma pregateam sa merg pana la Oradea sa-l vad in direct
(si sa mai fac si o baie la Felix).
Dar am vazut un promo pe TVSport si este in direct de la ora 19.30.

Oare vin baietii de la Farul? Sau e "pericol prea mare de accidentare"?

La anul il asteptam la ASG si pe Scola :D .

N-am zis niciodata ca va fi in direct la 19.30. Va fi la 21.30, decalat. Ora de incepere a evenimentului este 20.00.

Raptor
1st June 2005, 15:40
In promo-ul TV Sport zice nenea ala ca "va fi transmis in DIRECT la ora 19:30". D-aia i-am si zis lu taica-miu ca in promo zice ca la 19:30, iar CostiM zice la 21.30. Eu il cred pe CostiM din toate astea. (Ps. Verifica promo-ul sa vezi ca asa zice, in DIRECT la 19:30...).

Dumars
1st June 2005, 17:34
Eu as putea sa jur ca in promo-ul ala asa zicea Vali Moraru, "in direct de la 19.30". Apoi l-am vazut si pe cel cu razboinicii si galacticii de Asesoft. Dar mi s-a parut a nu mai fi acelasi promo. Si nu as fi retinut cuvantul "direct" daca nu s-ar fi spus.

Se prea poate sa mi se fi intamplat ceva gen X-files (acolo ziceau astia ca de multe ori vezi ceea ce ti-ai dori sa vezi).

Scuze de greseala.

Mihai
1st June 2005, 17:38
Concursurile de dunk si de 3pct cand se vor desfasura? In pauza? O sa fie transmise si concursurile astea?

Danila
1st June 2005, 19:17
costim a promis(:D te tin minte si nu te iert daca nu te tii de cuvant:D) k va da un rezumat macar de la dunkuri

Mihai
1st June 2005, 19:20
mdea, deci o sa vedem la pastele cailor dunk-ul
costim daca nu se transmite tot azi la 9:30 as vrea sa stiu si eu cand pot sa le vad? (ora, zi, luna :D)

costim
1st June 2005, 19:24
mdea, deci o sa vedem la pastele cailor dunk-ul
costim daca nu se transmite tot azi la 9:30 as vrea sa stiu si eu cand pot sa le vad? (ora, zi, luna :D)

intre sferturile 2 si 3 va fi dunk-ul. chit ca e inregistrat. da' e!

Mihai
1st June 2005, 19:25
Si e si pe TV, adik nu tu publicitate, nu nimic.. avem concursurile pe TV!
Daca e asa, aveti o MARE bila alba de la mine :D:D

Raptor
1st June 2005, 19:26
intre sferturile 2 si 3 va fi dunk-ul. chit ca e inregistrat. da' e!

:ok: :yeah:

Danila
1st June 2005, 19:53
si-a respectat cuvantul...multumim costi!!!

Raptor
1st June 2005, 21:31
Hai ca incepe meciu...

Kobe24
1st June 2005, 22:12
comentariu ...patetic..
"fiba europe cup a2-a competitie ca valoare din europa" :rosu:
bulatovic....are cel mai mare salariu dintre toti sportivii din romania(a spus ceva de genu..."salariul lui ii face invidiosi KIAR si p UNII fotbalisti din div a" ...fotbalu asta :headbang: ...
krstanovic d cand joaca la asesoft?? :rolleyes:

Danila
1st June 2005, 22:18
a zis gol in loc de cos haha

Danila
1st June 2005, 22:24
ce faza a facut silvasan muahahaha

Raptor
1st June 2005, 22:32
WTF? No dunk contest?

MadSkillz
1st June 2005, 22:35
Chiar nu era nevoie de concursul de 3 ... cu totii asteptam concursul de dunk :(

Kobe24
1st June 2005, 22:37
c a bagat silvasan...8/10...il keama si vlad??burlacu 7....treb sa-l faca ca in nba 25 de aruncari..nu prea se face diferenta asa

Raptor
1st June 2005, 22:38
A castigat concursul aruncarilor libere? Imi dau seama de la trei puncte de unde tre' sa arunci... :mda:

Raptor
1st June 2005, 22:41
si-a respectat cuvantul...multumim costi!!!

Ce? :jerk:

Kobe24
1st June 2005, 22:42
a castigat marjanovic:( slab de tot organizat all-staru, fara dunk contest ...un concurs de 3....care mai bine nu mai era

Danila
1st June 2005, 22:43
cred k da dunkurile la sfarsit

Kobe24
1st June 2005, 22:47
ia auziti....a castgat apostol concursul de slam????CARE CONCURS????cred ca nu l-au dat in transmisie....(a fost si decalat...deci nu era o problema)

eddy_jozsa
1st June 2005, 22:49
un nou alei-HAP a lui lapuste... doamne varza-i comentatoru asta... era sa castige vlad silvasan concursu de aruncari libere (urmeaza cel de penaltyuri?!)

cam sters all-staru asta, dar nu ma asteptam la mai mult.

L-as numi mai degraba Alb-Star-Game.... fara negrii nu-i fain!!! Clavon, Hatcher, Haslett.... All-Star-Game inseamna spectacol... ori un negru si la incalzire e mai spectaculos decat un alb in timpul allstarului...

si unde dracu e haul pelcioiu??? allstar stirb... v-am zis eu mai demult...

Edit: acum e a nush-cata oara ca scapa Szijarto singur.... vai ce spectaculoase pot fi layupurile lui! :headbang:

Eu m-am culcat, noapte buna. Sa-mi spuneti va rog scorul final.

Raptor
1st June 2005, 22:51
TOT ASA! :ciocan:

PS. Mi-e scarba. O fi de la mancare?

Raptor
1st June 2005, 22:54
Faza e ca astia au o mentalitate de KKKKKKKKKKKKKKKKKK. Adica, in loc sa-l lase pe ala sa treaca, se baga in fatza lui la fault, ii da peste mana, sar la capac etc, de parca asta ar fi important. Mentalitate de jucator de baschet care vrea numai victorie etc, spectacol ciuciu. Deci (cenzurat). Singuru lucru marfa ar fi FOST dunk contestu, dar (cenzurat).

EDIT: "intre sferturile 2 si 3 va fi dunk-ul. chit ca e inregistrat. da' e!"

Da' e? Da, a fost. Mi-a placut 360-u cu rider si shoulder dunku lu Rares. A fost chiar dragutz /hello

CinstitCuPanoul
1st June 2005, 23:20
jenant!!!!!!!
faze "spectaculoase,extraordinare,senazationale.." bla bla...ce cuvinte mari pt un joc asa de kkt.
la faza cu 3 voleibalari imi venea sa dau cu telecomanda in tv:(
aley-hap..las-o dreaqu.
bine ca au dat concursu de 3 si nu l-au dat pe ala de slamuri..bravo...felicitari oameni buni..si de ce dracu au dat asa multe reclame intre sferturi,oricum era inregistrare..si hai 2 -3minute..dar 5-10 min ???

Danila
1st June 2005, 23:20
penibil...si meciul si faptul ca nu s-a dat concursul de dunkuri...macar atat puteati sa faceti si voi pentru noi...chiar astept o explicatie de ce nu s-au dat dunkurile...

CinstitCuPanoul
1st June 2005, 23:24
Poate a fost prea jenant,mai stii:(
Mari dunkeri in afara de apostol nu prea sunt:(
Si Marjonovici ala calca linia la 3 la greu...cred 7-10 au fost calcate

1/2Om1/2Belea
1st June 2005, 23:24
frate, ia nu mai fitzi voi carcotasi, in plm, atata! edi asta chair exagereaza! il inteleg ca e frustrat ca n-au luat pe nimeni de la sibiu, si ca n-a fost nici un negru, da ce-i de ajuns e de ajuns! poti tu sa dai MACAR lay up ca levente sjiarto? nu mai fi tu asa critic la adresa unui jucator de divizia A caruia nu-i ajungi nici pana la glezne, nici d p d v al spectacolului. nu zic, are 1.90, da de sus. l-am si vazut. da ce ai tu cu el ca nu s-a dus pe dunk? treaba lui! voiai sa vezi ca-n NBA show ? chill ! lucrurile sunt abia la inceput!
oricum domnilor, treaba a evoluat mult anu asta, la noi, fata de anii trecutzi... zic eu. ma doare sufletu doar la gandul ca, mi se pare, trebuia sa se intample tragedia cu alexe pentru ca lumea sa se trezeasca la viata, cu privire la sportu asta. o fi fals/subiectiv, da asa mi se pare mie. anu asta baschetu a fost mult mai mediatizat si nu sper decat la mai bine.
voi ce credeti despre asta?

Raptor
1st June 2005, 23:34
Domnilor, oricat as fi eu de diplomat, de moderator pe acest forum, de oficial pe forumu frbaschet, de obiectiv, de intelegator, de ce oti mai vrea voi, EU ZIC CA ACEST MECI A FOST UN MARE KK (adica tinde spre diaree).

De ce?

Sa le luam pe rand:

1) Jucatorii au jucat pentru ...? PENTRU ANTRENORI! NU PENTRU SPECTATORI! Nici macar pentru ei... In loc sa-l lase pe cel care ataca sa treaca, sa dea de sus, lumea sa sara de pe scaun, sa aplaude, sa se simta bine toata lumea, ei au jucat "baschet domne", "cinstit cu panou' domne'". Mai mult, cand scapa cineva cu mici sanse sa faca ceva spectacol, zdrang un fault, zdrang ii sarea cineva in cap (sa vada antrenoru ca el e "GOOD DEFENDER". Cel putin asa cred, altfel nu-mi explic). Uce scapa de toata apararea strainilor si cand colo, ce-mi vad? Ca il apuca Markovic (coechipier, by the way, cu Uce la Dinamo) de tricou si-l trage "sa nu scape sa dea de sus". :headbang:

2) Comentariul penibil. De obicei ma abtzin sa fac "comentarii la adresa comentatorilor", dar de data asta, comentariul a fost penibil. Nu pot fi contrazis. :ciocan:

3) Meciul de valoare slaba, jucatori lentzi, coordonatorii de joc fara nici o skema, nici UN DRIBLING ceva mai rasarit, nimic. Se apuca Stanescu sa-si dea mingea printre picioare si o scapa in OUT? :ciocan:

4) Ne-transmiterea concursului de slamuri. "Va fi intre sferturile 2 si 3, chiar daca inregistrat. Da' e". E? Poate in Oradea.

5) Jucatori lentzi si plictisitori.

6) Acest ... "meci ... nu-i face cinste lui Toni Alexe. DELOC!

PS. Initiativa a fost laudabila. Rezultatul final: JENANT!

ThePacer
1st June 2005, 23:48
A fost un meci de nimic.Eu chiar am vrut sa ma duc la meci dar acum ma bucur ca am ramas acasa.Ba asa ceva mai rar.Mie mi-a placut mult de Levi cand juca la Arad, da ba asa ceva mai rar.Cum drecu ma sa scapi singur sinurel de 2 !!! ori intr-un !!!ALL-STAR!!! si sa nu incerci macar slamul.Pai daca intr-un All Star game nu dai slam cand scapi singuri ce sa mai vorbim intr-un meci de campionat sau de mai ales de play off.Ba si cum drecu ma sa-l tragi de mani de pantaloni de ce mai apuci pe un jucator care scapa singur intr-un ALL STAR.Dar de fapt ce conteaza, ca scapa singur un jucator ca Szijarto si da un kkt de cos cum dau eu in curtea scolii la 1.73.Cat despre transmisie :headbang: , mai bine nu-l dadeau la televizor.Nu prea am obiceiul sa ma leg de comentator dar acesta este sub orice critica.Cum dreq sa zici ca da ala gol.Atunci astia de la TvSport mai scriu si ca antrenorul romanilor este Mircea (atentie) Bulc.Atunci ce sa mai vb de concursul de slam-dunk.O data la 5 ani este un all star si atunci ei nici macar nu il dau in direct si pe langa asta cand il dau in reluare nici macar concursul de dunk-uri nu-l dau.Ce mai.Comentariul a fost de kkt, organizarea a fost de kkt si meciul a fost de kkt, deci am ramas cu un gust amar dupa acest meci. :no:

ThePacer
1st June 2005, 23:55
Raptore se pare ca avem aceasi parere despre kkt-ul (ca all star game nu a fost) de la ora 20 din sala Toni Alexe, inse pt cei care nu au fost acolo de la ora 21.30 pt ca stirile sant mult mai importante decat un ALL-STAR Game. :headbang:

Raptor
1st June 2005, 23:56
Si se pare ca, dupa ce "s-a intamplat", chiar sunt mai importante.

Danila
2nd June 2005, 00:00
si sa nu uitam:I-a zis lui Atilla Veres....TONY ALEXE!!!!!!!!!!!!CAT DE PROST SA FII???Sorry costim dar...nu a iesit de loc bine

1/2Om1/2Belea
2nd June 2005, 00:17
ba, ma ucideti! ce dreq aveti frate, asa, din fundul sufletului, cu baietzashi nostri? da-i in colo, frate, ca tot AI NOSTRI sunt! all staru a fost foarte... timid, sa zic. chiar aiurea, de multe ori. dar tipii au jucat. nu s-a jucat la victorie, a fost o deschidere, sper eu, pentru multe all-staruri mult mai frumoase in anii care vor veni.
ba cinstit cu panou, ma seci! ce dreq, io zic sa-ti tii gura frate, cu fazele astea! nu zic ca all staru a fost un supershow, da plm, putin respect pt baietii care joaca la noi. ce tre sa te apuci tu sa comentezi la modu "aaaaaa, ca asa si pe dincolo, ca draci, ca laci!" ciocu mic! si joc de glezne, ca sa zic asa. poate imi inchizi gura cand o sa joci si tu in all star, si atunci nu mai zice nimeni nimic, mai ales daca o dai din 360. sau macar s-o dai tu si cinstit cu panou, si tot nu-ti mai zic nimic! pana atunci, vezi-ti de lungu nasului, si anume de lungu nasului de profan care nu e in stare nici de jumate din ce fac aia de acolo!

Raptor
2nd June 2005, 00:20
Domnilor, asistam la un moment istoric :happy :happy :happy :happy :happy :happy

CinstitCuPanoul
2nd June 2005, 00:30
Ba se vede ca esti doar juma om.ce plm(si nu pielea mea:D) respect pt aia ?Astia nu inteleg ideea de spectacol si se pare ca tu nici atat.
Io sa mor de nu as fi dat niste oferite mai spectaculoase decat toti aia care au scapat pe contraatac:D
Si las-o mai subtire cu 360, ca mai am timp sunt tanar...asa ca ciocu mic si saltu strengarului,genunchii la piept,la cur..unde vrei tu

1/2Om1/2Belea
2nd June 2005, 00:36
frate, nu ai fi dat nimic, iti zic io! si mai lasa-ma cu intelegerea TA pentru spectacol!
auzi: OFERITE CINSTIT CU PANOUL! marsh ma d-aici!

CinstitCuPanoul
2nd June 2005, 00:39
Mars tu de aici ma..ca as fi dat si la inel..nu doar la panou...

Danila
2nd June 2005, 00:43
where my dogz at??:D:P

Raptor
2nd June 2005, 00:46
Chiar ma gandeam la ceva... cum se desparte in silabe "PENIBIL"?

MadSkillz
2nd June 2005, 01:13
Deci mai bine lipsa, mai baieti? Dormiti mai bine noaptea? Mai bine fara streetball-uri jenante si All Star Game-uri timide? Da, se putea mai mult, muuult mai mult, in ambele cazuri ... dar timp este.Din greseli se invata.Daca asta era al 10-lea ASG consecutiv .. si iesea asa ... :no: :no: Dar e primul, am impresia.Si sanse sunt sa iasa mai bine pe viitor.

Raptor
2nd June 2005, 01:16
Da, acum trebuie ca cei care au organizat, dar mai ales cei care au jucat sa citeasca aceste mesaje si sa traga concluziile pentru viitor. It's all about the show in this kind of games!

SilverZeus
2nd June 2005, 08:44
....mai, pana una alta: bine ca a fost ceva....daca stau si ma gandesc putzin in penuria asta de evenimente baschetbalistice, meciul asta pana la urma a fost ok...."ok" nu in sensul de spectaculozitate (ca aici a fost o mare gluma, eu am renuntzat sa ma uit pana la capat), insa in sensul ca trebuia ca sa se intample odata si asa ceva....sa speram ca pe viitor se va inbunatati totul....numa', parca vad ca la anul nimeni nu o sa se mai "omoare" ptr a organiza un alt All-Star

....apropo: v-a placut slamul lui Lapuste pe alley-up ?

...cine a castigat pana la urma si cine a fost ales MVP ?

Raptor
2nd June 2005, 08:54
De castigat, au castigat romanii (dacii au pierdut). Anyway, se zice alley-oop, de la alley-hoop. Deci in romana vine "alei-up".

SilverZeus
2nd June 2005, 09:31
ok....si MVP?

alexalex
2nd June 2005, 09:58
nu prea conteaza cum a fost meciul. conteaza ca a fost si ca sper eu o sa mai fie. concluzia e clara: ASG trebuie sa fie in pauza dintre tur si retur. si prezenta sa fie obligatorie. si sa fie mai multa implicare si din partea cluburilor.

MadSkillz
2nd June 2005, 10:07
Sa se faca intre tur si retur, sa fie de vineri pana duminica, si eventual sa se "cupleze" cu un street-ball.

eminem_rules
2nd June 2005, 10:12
cine a iesit mvp???

dude
2nd June 2005, 10:17
ok....si MVP?

1.Habar n-am cine a fost MVP, stiu doar ca Adi Blidaru a fost numit " Cel mai de perspectiva jucator"

2. Rusine lui Costim pentru promisiunile facute (in loc de concursul de "libere" :o: mai bine dadeau concursul de DUNK-uri).

3. Puteau juca mai degajat strainii - Markovic e ceva de speriat - la fiecare faza care se arata mai "spectaculoasa" el facea fault - au fost cam crispati

:evil: cred ca stia Dichiu de ce nu-i lasa pe Faristi la meci (cica Santana si Boeriu au facut accident in drum spre All Shit Game)

vlad12
2nd June 2005, 10:19
Deci mai bine lipsa, mai baieti? Dormiti mai bine noaptea? Mai bine fara streetball-uri jenante si All Star Game-uri timide? Da, se putea mai mult, muuult mai mult, in ambele cazuri ... dar timp este.Din greseli se invata.Daca asta era al 10-lea ASG consecutiv .. si iesea asa ... :no: :no: Dar e primul, am impresia.Si sanse sunt sa iasa mai bine pe viitor.

hehehe... nu mai zic nimic.

Nightfly
2nd June 2005, 10:32
Subscriu...a fost un meci de 2 lei nici macar grei. Am asteptat concursu de dunkuri,am vazut ca nu e si m-am culcat...

SilverZeus
2nd June 2005, 10:40
Sa se faca intre tur si retur, sa fie de vineri pana duminica, si eventual sa se "cupleze" cu un street-ball.


...da ar fii ideal...numa ca ptr asta trebe muuuult mai multi lei ...grei

costim
2nd June 2005, 11:22
Subscriu...a fost un meci de 2 lei nici macar grei. Am asteptat concursu de dunkuri,am vazut ca nu e si m-am culcat...

concursul de dunk-uri... mi-e si aiurea sa scriu. s-a tras, da' s-au balmajit niste treburi la emisie, adica un nene care nu l-a gasit pe caseta! nici mie nu-mi vine sa cred. scuze, la naiba! o sa dam la stiri cite ceva. ne-am luat o tzeapa si v-am dat-o si voua... imi pare rau.

MadSkillz
2nd June 2005, 11:28
Poate va revansatzi si-l transmitetzi INTEGRAL oricand vretzi voi ... sau un upload mic pe un server si ne datzi link-ul.

costim
2nd June 2005, 11:45
Poate va revansatzi si-l transmitetzi INTEGRAL oricand vretzi voi ... sau un upload mic pe un server si ne datzi link-ul.

la 14.10 e reluarea. indraznesc sa spun ca va fi si concursul de dunk. doamne ajuta! mai bine insa revin cu un mesaj cert. ma rog, cit de cert poate fi...

costim
2nd June 2005, 13:42
la 14.10 e reluarea. indraznesc sa spun ca va fi si concursul de dunk. doamne ajuta! mai bine insa revin cu un mesaj cert. ma rog, cit de cert poate fi...

n-o sa credeti, o sa fie dunk-urile!

Mihai
2nd June 2005, 13:45
Nu credem pana nu vedem. In pauza o sa fie da???

MadSkillz
2nd June 2005, 15:23
Not bad.

Mihai
2nd June 2005, 15:28
1. Uite ca s-au tinut de cuvant si au dat Concurusul de Slam-Dunk
2. Acum incep reprosurile :D (dar nu pt cei de la TV Sport):
- au fost dunk-uri cu un grad de dificultate foare mic :(
- singurele dunk-uri care au fost mai grele si mai frumoase au fost cele al lui Apostol (ala care si-a aruncat mingea) si cele reusite de Nr 5 (in galben) nu stiu cum il cheama, dar el a ratat cam mult!
- nu se compara deloc dunk-urile date de astia cu cele date de Rogojan sau Stefan Mare... Mai au de invatat baietii :D:D

Raptor
2nd June 2005, 15:33
Domnule MONKEY... lumea va injura ca nu ne-ati delectat cu detenta dumneavoastra... fabuloasa :D

In rest, eu zic ca a fost bunicel dunk-contestu, mai ales fiind primu de acest gen (ma refer, televizat etc). Uce merita sa castige, "he brought the funk into the dunk" si moara aia ala Jason Richardson chiar a fost marfa (pacat ca n-a iesit Rideru'). A inceput slabutz dar s-a terminat destul de bine, slamu din alley-oop al lu Flavius Lapuste din capu lu Blidaru a fost kinda nice, ala AmaRE Stoudemire & Steve Radu Moraru.

So overall it was fine. :ok:

MadSkillz
2nd June 2005, 15:42
Steve Radu Moraru.

Morar, ca nu e Nashu.

Raptor
2nd June 2005, 16:10
Nu, Radu Moraru e numele lui, ultimul U nu provine din accent ;) :happy

MadSkillz
2nd June 2005, 16:40
Am fost prea subtil, my bad. :ok:

Dumars
2nd June 2005, 20:55
MVP Marjanovici (cel putin asa au zis cei de la Stirile din Sport de la Protv).

Daca Santana si Boeriu au avut accident in drum spre Oradea (dubios) atunci Hatcher ce a patit? Nu a avut avion direct?

Baietii de la Farul nu au vrut sa vina, si gata.

eddy_jozsa
2nd June 2005, 21:41
frate, ia nu mai fitzi voi carcotasi, in plm, atata! edi asta chair exagereaza! il inteleg ca e frustrat ca n-au luat pe nimeni de la sibiu, si ca n-a fost nici un negru, da ce-i de ajuns e de ajuns! poti tu sa dai MACAR lay up ca levente sjiarto?

Baih jumate om jumate jignitor! La subiectu "de ce nu slam" mai spun ca vorbeam ca... daca e un meci cu miza, mai sacrifici un dunk pt eficienta... dar aici... no way!!! Si normal ca nu sunt ca Szijarto... au aparut pe parchet cica cei mai buni 20 de jucatori din 22 de milioane de oameni.... de ce sa n-am pretentii??? Peste tot in Europa se organizeaza ASG-uri, si fiecare e spectaculos. Pai daca Levi, la un ASG fiind, inca si in oras natal, si liber-liber sub cos, nu da slam.... atunci cine?!?!?!??!? Aici chiar nu pot sa-ti accept parerea!!!!

Nu de alta, la organizare, ok, a fost prima editie (parca am si zis ca nu ma asteptam la mai mult), e loc de bine si mult mai bine.... dar dpdv al spectacolului... pai cum... am vazut in div A cre k numa sezonu asta vro 5 meciuri care au fost mult mai spectaculoase decat varza asta de ieri!!!

Dpdv al jucatorilor care n-au venit... Dumitrescu si Helcioiu au fost accidentati (f pacat!), dar vina pentru neprezentarea celorlalti o are federatia si numa federatia.... allstaru se tine iarna, sunt convins ca veneau toti daca era asa!!! De fapt nici n-a fost un ASG, a fost un meci demonstrativ intre jucatori de divizia A. (all-star = TOATE vedetele? :D )

Cat despre declaratiile lui Carol Dichiu, om de mare caracter!!! Isi gaseste si el un loc in Hall of Fame alaturi de S. Ghita, Cristescu si toata conducerea lui Dinamo - si recunosc ca nici M. Vulc nu e perfect.... doar ca nu are ocazia sa sara in ochi in mass-media, avand echipa pe locul 5.

Na deci, in concluzie, organizarea putea fi oricum, dar jucatorii tot ar fi putut sa faca spectacol!!! Daca erau neputinciosi, nu ziceam nimic... dar pofta de joc n-am prea vazut...

In concluzie, nu asa se face reclama pozitiva pentru baschetul romanesc. Sa sper ca de la anul va fi mai bine.

@costim: De comentariu... nu mai am cuvinte!! Ionel Banu si Ovidiu Blag la putere (ma repet pana cand se implineste)!!!
Nasoala faza cu slam-dunk-contestu.... spectatorilor nu le place sa ia tzepe (chiar.... baih caseta, de ce te-ai ascuns... nesimtitule :drak: - asta sa fac putin haz de necaz)

Oricum, trebuie sa dea de gandit daca si impatimitii baschetului (inclusiv eu!) s-au plictisit ieri si au renuntat sa se uite la meci pana la final!!! Pai atunci cei care nu prea au tangenta cu jocu asta dar erau curiosi, ce-au fi facut??

mishu
3rd June 2005, 00:04
am vazut si eu all-staru in reluare... astazi...
meciul in sine nu mi s-a parut chiar rau... cel putin in partea a doua cand si-au dat seama ca e bine s-o lase mai moale cu apararea... s-au incercat niste faze si chiar daca unele nu au reusit io zic ca totusi e bine ca s-a incercat... ganditi-va ca poate pentru majoritatea jucatorilor a fost primul eveniment de genul asta la care au participat... si ganditi-va, pastrand proportiile, ca de la o vreme incoace suntem dezamagiti si de all-star-urile din NBA... daca ei la nivelul ala incearca, rateaza si au momente destul de penibile... va dati seama ca noi aici nu putem emite cine stie ce pretentii... mai e o chestie... in general sarbii si croatii iau foarte in serios baschetul... asta e natura lor, pentru ei nu prea conteaza ca joaca un meci oficial, un streetball sau un all-star... plus ca echipa strainilor nici nu a avut jucatori capabili de spectacol... in afara de niste patrunderi ale conducatorului de joc (cel de la cluj, imi scapa numele si mi-e lene sa ma uit inapoi) si de un slam sau doua ale lui toraman... nu prea au avut cu cine sa faca spectacol...
io zic ca asteptarile noastre au fost prea mari... la fel cum s-a intamplat si cu all-star-ul din NBA... iar la noi nici nu a cantat beyonce... nici nu a venit stanescu cu un telefon in forma de gheata de baschet... in tribuna nu era chris rock... si nici macar horatiu malaele... iar spectacolul de pe langa conteaza si el la un all-star de succes cand pe teren nu se petrec cine stie ce faze...
si as mai adauga ceva... e sfarsitul sezonului... psihic si fizic jucatorii sunt cu acele la zero... tot ce asteapta e vacanta... e clar ca asa un eveniment trebuie organizat in pauza de iarna... ca la noi si-asa nu se joaca deloc atunci...
ref la concursul de slam-dunk daca nu era uce... chiar daca nu a castigat... era nasol... ok apostol a dat unele frumoase... gila a dat si el una cat de cat... da la el oricum nu se vede misto ca e mare... pasa cu capul a fost misto... chiar daca era copiata ideea... si cam asta a fost... la uce se vede bine de tot si are si ceva hangtime... are si ceva tehnica... pacat ca a ratat asa mult... poate nici nu s-a antrenat special pentru asta... in rest varza... citandu-i aproximativ pe comentatorii de la nba live... unele slam-uri au fost din categoria "uhmmm this was really a slam dunk???" altele "it was nice... but you know what... this you do it in the game time"... iar altele "that's good, that's good but i don't think he will get more than 8 for that... uhmmm maybe 7"...
cat despre concursul de trei reflecta perfect starea baschetului romanesc... nu am reusit sa gasim 15 de mingi... cinci suporturi pentru ele... si cinci copii care sa le adune...
despre comentariu ma abtin... da nu pot sa nu il citez pe taicamiu: "auzi, da nu se zice "alei up"??? (transcriere fonetica)...
pana una alta avand in vedere ca nu am avut asteptari mari... dovada ca la ora meciului decalat am preferat sa fac altceva si sa ma uit azi la reluare... io zic ca a fost decent... da se putea mai bine... tot timpul e loc de mai bine... dar ganditi-va la nba... ganditi-va la europa... si apoi ganditi-va la romania...

ps: nu comparati all-starul cu streetball-ul...

costim
3rd June 2005, 12:49
scuze, cine-s ionel banu si ovidiu blag?

ady_rar
3rd June 2005, 13:30
are cineva dunkurile?poate un filmulet ceva aici.

eddy_jozsa
3rd June 2005, 13:45
costim, iti voi spune cu placere:

Ionel Banu si Ovidiu Blag (ultimul e si ziarist la Ev. Zilei Transilvania) sunt comentatorii de la TVR Cluj, ale meciurilor din sala Horia Demian... comenteaza de multi ani si sunt aproape de perfectiune!!! M-au impresionat la meciul 3 din seria Cluj-Sibiu.... erau extrem de bine documentati, fluenti etc etc... nu-ti poti dori mai mult de la un comentator de baschet.

Cat despre colegul vostru care comenteaza baschet... uite... eu va dau o propunere.

Alegeti de-aici, de pe forum, cativa bucurestenii impatimiti de baschet (suntem destui!) si intrebati-i daca le-ar placea sa comenteze un meci de baschet. Sigur vor fi cativa carora le place ideea... organizati un casting cu 5-10 oameni (nu cred ca ar costa mult... doar sa le deschideti usa si sa aveti rabdare sa-i ascultati). Faceti un fel de interviu de angajare, dati-le o caseta cu baschet si puneti-i sa comenteze...
alegeti dintre astia unul (sau mai bine doi!) oameni... cei care sunt mai coerenti, mai fluenti, mai impartiali, mai bine documentati, cu vocea mai placuta etc etc..... Cred ca unii ar comenta si doar de placere, fara sa ceara bani.

Decat domnul care are cine stie ce leafa grasa si o face lata meci de meci (sper k comenteaza si la sporturi la care se pricepe)... cred ca asta e varianta cea mai buna, si pentru voi, si pentru telespectatori.

costim
3rd June 2005, 16:08
Colegul meu care a comentat baschetul... nu comenteaza baschet! Se pricepe asa, ca multi altii. Adica, recunosc, nu este un profesionist intr-ale baschetului. Nu ia nici pe departe o caruta de bani asa cum crezi. Pot chiar sa bag mina in foc ca nimeni de-aici n-ar comenta pe banii astia. Intelegeti sau nu, acestea sunt conditiile acum la TV Sport. Daca faceti o comparatie, fie ea si mica, cu NBA, cu jocul de-acolo, cu tv-ul de acolo, n-ajungem nicaieri.

In legatura cu baietii pe care voi ii apreciati, inteleg ca sunt la Tvr. Atunci?, cum sa facem? Mai ales ca, daca sunt din Cluj, nu-i vad venind la Bucuresti. Eu unul n-as veni...

1/2Om1/2Belea
3rd June 2005, 16:32
luati-l pe Mandu! Xavi...

costim
3rd June 2005, 17:16
luati-l pe Mandu! Xavi...

xavi... cite balacareli si-a luat saracul...

1/2Om1/2Belea
3rd June 2005, 23:28
heh, asa e, dar ma amuza foc! a zis la un moment dat "penny s-a aparat bine la aceasta faza" si a iesit scandal. omu era sincer, dar nu a fost atent la ce se aude la o pronuntzare rapida. hehehe. e drept, a fost acu multzi anisori.

Danila
3rd June 2005, 23:37
Loooool

CinstitCuPanoul
4th June 2005, 00:16
frate,mandu rulz..si tin minte faza aia..a fost super tare..io nu m-am prins pe moment,da nu mi se pare o greseala capitala:D

Dumars
5th June 2005, 13:20
Pe site-ul http://www.frbaschet.ro/ se spune ca in finala la aruncari de 3 a fost Levente Szijarto. Eu l-am vazut pe Silvasan ca a dat 8/10 de la 3 si s-a calificat in finala.


In pauza jocului a avut loc concursul de aruncari de 3 puncte in finalul caruia s-au calificat Burlacu Catalin, Levente Szijarto si Miljan Marjanovic care a castigat in final cu 8 aruncari reusite din 10

Iar premiul de cel mai bun recuperator a fost castigat de Zoran Krstanovici. Iar la frbaschet scrie ca Markovici.

Sharkie
5th June 2005, 14:31
Cica la frbaschet.ro sunt plecati aia care trebuiau sa transmita stiri.Da' nush de ce a aparut asta... :)

Dumars
5th June 2005, 18:09
Maine(luni) de la ora 9.30 se transmite pe TVSport inregistrarea ASG-ului.

mishu
5th June 2005, 20:06
frate,mandu rulz
adevarat... am fost cu el in studio pe telesport anul trecut la san antonio-sacramento in west semis parca... cred ca a fost ultimul lui meci de baschet pe care l-a comentat... ca oricum se reprofilase deja pe auto... unde tinde sa devina un "guru":):):)...

1/2Om1/2Belea
5th June 2005, 21:29
mandu nu incape in masina! io recomand sa ramana la baschet, unde se pricepe chiar pe bune... :D fara suparare, mandu! lumea te cere ! come back! banuiesc ca nu-i dau wankerii astia destui bani, ca ar veni.

mishu
5th June 2005, 22:30
iti zic io ca incape, se pricepe si oricum castiga mult mai multi bani din chestia asta. punct

1/2Om1/2Belea
5th June 2005, 22:44
ba, da pusesei punct deja. nu mai era nevoie sa si scrii PUNCT. n-avea rost! io zic sa dai edit si sa stergi ala!
si iti zic si io ca, daca stai sa te gandesti, aia care never win and never quit nu sunt chiar idioti... n-ai plecat niciodata dupa o zi de baschet, de pe teren, fara sa fi avut nici macar o victorie ?

MadSkillz
5th June 2005, 23:40
Hai ca nu mai aveai de cin` sa te mai iei si tu ...:(

1/2Om1/2Belea
5th June 2005, 23:48
te-ai ginit ! da nu m-am luat chiar raaaaaaau asa sau astea...

Raptor
6th June 2005, 07:32
Pai daca a plecat fara nici o victorie, inseamna ca he quit, deci nu e idiot. Silogisme...

mishu
6th June 2005, 12:55
bine adevaru e "ca cand" (sic!) castigi de fapt pierzi si cand pierzi de fapt castigi da de fapt nici tu nu stii ce ai pierdut cand ai castigat dar stii ce ai castigat cand ai pierdut. nu?
ps: tnx raptor...

1/2Om1/2Belea
6th June 2005, 15:50
looooooooooooooooooooooooooooooooolll ! supertare ! belea de belea 100 % ! m-am stricat de ras la asta!
dar, raptor, io zic ca uneori tu ai mai sta, macar sa iei o victorie, si te trezesti ca se face noapte si n-a mai ramas nimeni !

Raptor
6th June 2005, 16:37
Asa este. Asta fac mereu ;)

1/2Om1/2Belea
7th June 2005, 13:52
pai si, nu ai castigat, n-ai renuntat propriuzis... asta te face un idiot ? neaparat ?

Raptor
7th June 2005, 14:20
Asta e, am fost prins in evenimente... vezi ce inseamna sa iubesti cu adevarat basketu? :ciocan:

1/2Om1/2Belea
7th June 2005, 14:23
nu.