PDA

View Full Version : Valeriu Argaseala



STEAUA-MANIA
22nd December 2006, 13:37
Comentarii,opinii despre activitatea lui Valeriu Argaseala in cadrul clubului FC STEAUA BUCURESTI.
Personal,sunt placut surprins de aportul lui Argaseala in cadrul clubului.Intre 2 "nebuni",slobozi la gura..era nevoie de un tip calculat,moderat.:ok:
http://stelisti.ro/index/VIDEO__Vezi_ce_a_declarat_Valeri.html

myke
22nd December 2006, 14:23
e singuru care nu e suspendat :)) el merge la federatie el ia toate injuraturile pt becali si mm de la federali. eu sunt multumit.

Kainsashiki
22nd December 2006, 14:26
baiat bun, cunoaste regulamentele, nota 9,5 de la mine !

STEAUA-MANIA
22nd December 2006, 14:41
Pai pe langa alti fluierasi care au ajuns in conducere,vezi zotta,craciunescu,boca e chiar priceput.Stie sa vorbeasca,unul dintre putinii din sportul romanesc...

Jerry20cm
22nd December 2006, 14:43
un tip de nota 10.
excelent in activitate pe care o face.:ok:

SORENSEN
22nd December 2006, 15:23
Exact el e echilibrul de la Steaua...e calm..nu se ia in baza cu toti..vorbeste fara sa jigneasca..si pareca isi face treaba profesionist...

YoYoyOi
22nd December 2006, 15:26
A avut anumite momente de scapare cand era plecat MM la colindat in Brazilia. Atunci a avut o perioada mai dificila ca trebuia sa duca singur toata activitate de la Steaua. Dar s-a descurcat perfect.

pinki
22nd December 2006, 16:17
e ok :rasc:

Sevilla86
22nd December 2006, 19:43
Argaseala e baiat bun! Imi place de el. Stie sa vorbeasca si sa apere Steaua fara sa incaseze suspendari :ok:
Noroc cu Argaseala ca altfel pe la Liga si la Uefa ne-ar fi reprezentat femeia de servici, restul fiind suspendati :D

Liviu
23rd December 2006, 00:30
Pai pe langa alti fluierasi care au ajuns in conducere,vezi zotta,craciunescu,boca e chiar priceput.Stie sa vorbeasca,unul dintre putinii din sportul romanesc...
Fata de Zotta de la Rapid , Argaseala nu are rolul de a "sari" pe arbitrii si sa faca presiuni asupra lor in timpul jocurilor .
Cand a fost adus la Steaua , credeam ca este adus mai mult pentru relatii cu fosti sau actuali arbitrii...timpul a dovedit insa ca Argaseala este omul din umbra , "creierul" din conducerea administrativa a clubului .

starsteel
23rd December 2006, 14:01
Argaseala e un tip de nota 10 jovial cu toata lumea, in dimineata petrecerii de dupa victoria cu Valencia dupa ce o noapte intreaga am ascultat de-alde Copilu minune cu mizeriile lui el a oferit cel mai frumos fond muzical cantand cantece de petrecere si romante.

STEAUA-MANIA
23rd December 2006, 14:26
Argaseala e un tip de nota 10 jovial cu toata lumea, in dimineata petrecerii de dupa victoria cu Valencia dupa ce o noapte intreaga am ascultat de-alde Copilu minune cu mizeriile lui el a oferit cel mai frumos fond muzical cantand cantece de petrecere si romante.
De unde stiti?Ati fost prezent?:cool: Argaseala e chiar de treaba si stie sa le raspunda la ziaristi.Mi-a placut cum a raspuns ,cand ziaristii au spus ca i-a adus ghinion STELEI ,ca a picat tocmai cu sevilla..raspunsul lui a fost super-adevarat:D "as fi adus ghinion,daca eu as fi extras bila":yeah: Chiar imi este simpatic.Pana si gigi l-a laudat pe argaseala.Ah,acu mi-am adus aminte,argaseala e un tip parolist,a pus pariu cu olaroiu sau cu jucatorii,nu mai stiu sigur..ca daca castigam "23" isi taie mustata:D s-a tinut de cuvant:ok:
http://www.labtof.ro/diviziaa/arbitru/Valeriu_Argaseala/ Hmm,Argaseala e bucurestean?Stiam ca e din Pitesti...:thinkso:

dede
23rd December 2006, 18:40
baiat cuminte...ne trebuia si unul de-asta :D

Gontel
24th December 2006, 01:07
Omul nostru e toba in materie de regulamente, hartogaraie si alte chestii d-astea.

starsteel
24th December 2006, 11:48
De unde stiti?Ati fost prezent?:cool: Argaseala e chiar de treaba si stie sa le raspunda la ziaristi....
Am avut sansa sa petrec la "Casa Alba" km.30 pe autostrada Buc. - Pitesti chiar daca Galatiul era intr-o cu totul alta directie....plecasem la meci direct de la servici iar a 2-a zi tot direct la servici am ajuns, singura diferenta era ca nu mai puteam sa vorbesc imi cazuse total vocea era un adevarat chin sa raspund la telefon. Dar a meritat a fost o seara magnifica prin dramatismul ei.
P.S. De ce nu vorbesti la pers. a I-a?

Suporter-Shop
5th January 2007, 04:01
De pus in rama.Inca vreo 2 ca el si jucam finala Cupei UEFA.

YoYoyOi
26th January 2007, 21:38
Valeriu Argaseala spera ca Dinamo sa continue rezultatele slabe, inregistrate in partidele amicale, si pe parcursul returului. "Să o țină tot așa Dinamo, pentru noi ar fi foarte bine, dar știți că în pregătire rezultatele sunt mai puțin importante, antrenorii urmăresc omogenizarea, rezultatele pot fi mincinoase, dar important este ca atunci când începe campionatul să apară punctele", a precizat directorul executiv al Stelei.

Parca suntem pe-un gand la capitolul dorinte:D

Snake_21
27th January 2007, 00:18
Super om , e bine ca avem un om ca el in conducerea Stelei :D si sper ca Dinamo sa continue si in campionat forma din amicale de pana acuma :p

YoYoyOi
27th January 2007, 11:41
Ce e interesant la Argaseala e ca mai mult tace si face. Mai are el cate o iesire in public si mai arunca o replica acida, dar in rest e un tip care-si vede de treaba lui.

YoYoyOi
29th March 2007, 23:37
Valeriu Argăseală: "Campionatul s-a rupt la partida noastră contra lui Dinamo"


Directorul executiv al Stelei a afirmat că la meciul cu Dinamo, disputat în etapa a 8-a a Ligii I, scor 1-0 pentru echipa din Ștefan cel Mare, soarta titlului s-a jucat în defavoarea echipei din Ghencea. "S-au făcut două erori majore în acea partida și acolo s-a rupt campionatul, din cauza eliminării lui Thereau și a neeliminării lui Tameș într-o situație în care se impunea acel lucru. Nu știu cum s-ar fi terminat acel meci dacă arbitra altcineva decât Corpodean. Eu, ca arbitru român, m-aș fi simțit nedreptățit dacă veneau străini să oficieze în țara mea, dar situația de acum o impune", a explicat Valeriu Argăseală.


Are dreptate :( de acolo s-a rupt parca filmul...

Sevilla86
29th March 2007, 23:43
Pana la meciul cu Dinamo castigasem doua din cele 3 deplasari avute... dupa episodul Porcodean nu am mai castigat nici un meci in deplasare :( impactul psihologic a fost mai mare decat as fi crezut. Meciul cu Dinamo venea imediat dupa meciul cu Rapid, unde am avut la fel un jucator eliminat aiurea + jucatorii indisponibili + meciurile grele din Champions League... s-au adunat multe si nu am mai rezistat.

YoYoyOi
29th March 2007, 23:48
si de acolo a inceput "declinul" sa-i zic asa. Parca nu s-au mai regasit.
Dar sper ca acum a trecut perioada intunecata si ne vor aduce iar bucurii.

Liviu
30th March 2007, 00:36
Valeriu Argăseală: "Campionatul s-a rupt la partida noastră contra lui Dinamo"
De fapt cu o partida inainte , cu Rapid . Dupa ce a intrat Thereau in prima echipa si s-a schimbat ceva acolo in fata :mda: + relaxarea dupa ajungerea in grupele CL .

Snake_21
30th March 2007, 01:09
Adica e vina lui Thereau :lol:? Eu mai de graba zic ca e vina lu Corpodean care a arbitrat aiurea rau de tot :(

Liviu
30th March 2007, 01:24
Nu am zis ca e vina francezului ci doar ca de cand a intrat in echipa nu prea am mai inscris . Poate ca a venit cu ghinionul . :D

Snake_21
30th March 2007, 01:25
Lasa ca poate vine si cu norocu :lol: sau bafta :D :D

YoYoyOi
30th March 2007, 10:03
interesanta asociere, dar nu cred ca se aplica. Thereau a marcat si el destule goluri. Nu cred ca asta ar fi fost problema. Problema era de la mijloc, de la pasa decisiva, nu de la cel care finalizeaza.

YoYoyOi
4th April 2007, 19:50
Argăseală: "Eram convinși că o să se aprobe memoriul nostru"

Valeriu Argăseală, directorul executiv al Stelei, a spus că nu înțelege de ce Comisia de Disciplină a FRF nu a acceptat memoriul privind anularea cartonașului galben primit de jucătorul Dorin Goian în partida cu Rapid, și a anunțat că gruparea stelistă va face apel.

"Eram convinși că o să se aprobe memoriul nostru, pentru că există și practică, și instrumente la îndemână pentru a se face asta. Dar, în acest moment, membrii Comisiei nu au avut voință sau altceva i-a oprit să aplice regulamentul. Noi am adus proba video, dar cred că altele au fost motivele care au dus la respingerea memoriului", a spus Argăseală, la ieșirea de la ședința Comisiei de Disciplină.

Oficialul stelist a precizat că au existat alte cinci cazuri în care un memoriu similar a fost acceptat. "Există, de asemenea, un regulament disciplinar în România care prevede obligativitatea tuturor comisiilor de a se supune regulamentelor FIFA, iar regulamentul FIFA, articolul 84, prevede că orice comisie are dreptul să rectifice erorile arbitrilor. Iar la Goian a fost clar o eroare de arbitraj și nu văd de ce nu s-a luat în considerare memoriul nostru", a mai spus Argăseală.

chiar mi-e mila de omul asta:(
In fiecare saptamana e la Comisie si nu are nici o izbanda. Se lupta cu morile de vant....

Snake_21
4th April 2007, 19:52
Pai ce sa te astepti de la ****** de la comisie , sunt asa pe fata impotriva Stelei :(

Gontel
30th April 2007, 17:47
Iata ca Argaseala e acum al doilea om in club dupa Gigi Becali. E mai bine asa, ne-am cam saturat de MM cu declaratiile lui, cu ironiile lui, cu jocul lui de scena, cu jignirile lui. Nu pot uita o emisiune de asta vara de pe OTV cand l-a insultat in toate felurile pe Grigore Cartianu: l-a facut "nespalat", i-a recomandat un dus (asta ca sa sfarseasca ce a inceput Ioan Becali), i-a imitat vocea, etc. Si mass-media e vinovata de toate aceste lucruri datorita cursei nebunesti dupa rating si vanzari.
Argaseala e un personaj mai putin mediatizat si e foarte bine asa. Nu va jigni batjocori niciodata pe nimeni si nu nici nu va cobori din tribuna oficiala ca sa pocneasca un suporter.

YoYoyOi
30th April 2007, 18:17
nu zice hop pana nu sari gardul :rolleyes:

Sandilius
30th April 2007, 18:19
Argaseala e bun, insa e prea "moale". In tara noastra, cine tipa cel mai tare se face auzit, altfel nu iesi in evidenta.

dede
30th April 2007, 18:49
e bine ca nu se baga prea mult in seama... deocamdata :rolleyes:
aveam nevoie de asa ceva...

Luis Garcia10
30th April 2007, 18:50
ooo..urca Nea Vali ..e generalu` lui JJ acu` :lol: :happy

Snake_21
30th April 2007, 20:02
E presedinte din cate am inteles eu acuma :P

YoYoyOi
30th April 2007, 20:09
mda.. presedintele Consiliului de Administratie... el e seful cel mai mare acum la echipa.

Snake_21
30th April 2007, 20:13
Da asa e :P :D

Adi Da Samraj
20th July 2007, 02:53
Organizatorul de competitii al echipei Forex Brasov, Ilie Luca, este dorit pe acelasi post în Ghencea. "Oferta este mai mult decât tentanta. Ar fi o onoare sa lucrez la Steaua, iar un raspuns clar îl voi da luni", a precizat Luca. Acesta a fost contactat de presedintele Valeriu Argaseala înca din sezonul trecut, dupa meciul de Cupa, dar atunci raspunsul acestuia a fost negativ.

YoYoyOi
20th July 2007, 07:45
mda... de asta aveam nevoie, ca jucatori si restul avem de toate :sleep:

Mynsc
20th July 2007, 08:39
Cu Luca la echipa de nimeni nu ne mai e frica :dance:

Adi Da Samraj
20th July 2007, 09:26
Cu Luca la echipa de nimeni nu ne mai e frica :dance:

Te-ai nascut poet

myke
13th August 2007, 11:28
il gasesc pe argaseala principalul vinovat pentru haosul de la casele de bilete. este inadmisibil ca si la un meci cu poli iasi, la care nu au fost decat 8 mii de oameni, sa vi cu 6 ore inainte de meci si tot sa prins coada de juma de ora. daca nu suplinesc casele de bilete mi-e teama ca o sa ajungem ca dinamo sa jucam cu 4-5 mii de oameni la meciuri. si in plus, nu exista niciun fel de respect, de ordine, nu tu gardulete care sa delimiteze pe aici se intra pe dincolo se iese. nu, care vine se aseaza in stanga in dreapta in fata... jandarmii daca ii intrebi de ce nu te bagi domne? nu putem, noi suntem pt restabilirea ordinii. La o adica noi ne batem mai intai si apoi intervin ei. nu cred ca o sa mai treaca mult si o sa se strige impotriva lui argaseala pe stadion. mai ales ca la o intalnire cu suporterii, a promis ca il intoarce pe marele jiji si o sa ne dea totusi abonamente.

Snake_21
13th August 2007, 15:19
Pacat de Argaseala eu il admiram inainte imi pare un om cu capul pe umeri acuma daca continua asa o sa fie din ce in ce mai rau :( sper sa si revina si nu se ajunga sa fie injurat pe stadion :D

Liviu
15th August 2008, 01:08
L-a uitat :mda: toata lumea de aici pe ultimul "creier" ramas in structura administrativa, care ieri a implinit 53 de ani. La multi ani ! :bere:

Ah,acu mi-am adus aminte,argaseala e un tip parolist,a pus pariu cu olaroiu sau cu jucatorii,nu mai stiu sigur..ca daca castigam "23" isi taie mustata:D s-a tinut de cuvant:ok:
Aia era dupa returul cu Betis parca si Carlos a fost "executorul", chiar la vestiare. :D

pinki
15th August 2008, 12:30
carlos :(

am vazut si eu ieri la stiri, nu pare de 53 de ani asa, eu mai mult de 40 nu i-as fi dat :)

BAF-kimi
5th April 2009, 20:29
Argaseala sclav cu plata
Pentru Gigi stai si capra :))

kubuntu
13th August 2010, 14:07
nu e bun de nimic

aLLiin
24th December 2010, 01:13
Sincer ma dezamageste ca si conducator..nu are abilitati de manager...

delaoltenia
14th August 2015, 19:16
La multi ani, Valeriu Argaseala !