PDA

View Full Version : Marius Croitoru



Dennis
22nd December 2006, 00:50
Marius Croitoru (FC Vaslui) va fi prezentat vineri ca jucatorul Stelei, intr-o conferinta de presa care va avea loc la ora 12:00.

Gigi Becali are programata vineri o conferinta de presa, de la ora 12:00, in care il va prezenta, cel mai probabil, pe jucatorul Marius Croitoru ca noua achizitie a Stelei.

Croitoru a fost pleca la Roma, alaturi de sotia sa, in vacanta. Intors in Romania, vineri vine sa semneze cu Steaua.


Ce ziceti? E buna achizitia?

http://img265.imageshack.us/img265/8740/croys6.png (http://imageshack.us)

STEAUA-MANIA
22nd December 2006, 00:52
E varza...n-are loc nici la STEAUA2...
Croitoru a bătut aseară palma cu conducerea campioanei, azi va semna un precontract, urmînd să devină oficial jucătorul roș-albaștrilor pentru următorii 5 ani

Cursa umăr la umăr dintre Steaua și Dinamo pentru achiziționarea lui Marius Croitoru a fost cîștigată de gruparea din Ghencea. Ieri dimineață, jucătorul a fost sunat de Gigi Becali. "Te vreau la Steaua. Îți propun un contract de 120.000 de euro pe an. Să nu semnezi cu altcineva, tu vei ajunge la noi!", i-a transmis patronul roș-albaștrilor, la doar cîteva ore după ce acționarii din Ștefan cel Mare s-au arătat dispuși să-i ofere lui Porumboiu o sumă mai mare decît clauza de reziliere a moldoveanului, cifrată la suma de 550.000 de euro.

Tot ieri, dar după prînz, pentru Croitoru a urmat discuția cu finanțatorul lui FC Vaslui. Adrian Porumboiu a încercat să-l determine să accepte o mărire de salariu, chiar pînă la 150.000 de euro, cu o singură condiție: să renunțe la clauză. Croitoru n-a fost de acord și i-a lăsat întreaga putere de decizie impresarului său, Adrian Ilie.

Acesta s-a înțeles oficial cu Steaua ieri după-amiază, după care l-a chemat pe Croitoru în București. Fotbalistul a ajuns aseară în Capitală și a negociat direct cu roș-albaștrii, acceptînd să devină jucătorul campioanei. Cel mai probabil astăzi, mijlocașul va semna un precontract cu Steaua, înțelegerea oficială urmînd să se parafeze imediat după ce Gigi Becali va achita clauza de reziliere de 550.000 de euro.

"Sînt destul de puțini jucători de valoare în România, și orice jucător bun, cum e Croitoru, e normal să fie solicitat"
Valeriu Argăseală, director executiv Steaua

Al 10-lea mijlocaș din lot
Cum Croitoru poate evolua pe orice post la mijlocul terenului, el va avea parte de o concurență extrem de puternică. În acest moment, în lotul campioanei sînt nu mai puțin de 9 mijlocași:
Nume - Post
Nicoliță - mijlocaș dreapta
M. Rădoi - mijlocaș central
Ov. Petre - mijlocaș central
Lovinît - mijlocaș central
Paraschiv - mijlocaș central
Cristocea - mijlocaș stînga
G. Coman - mijlocaș stînga
Boștinăît - mijlocaș stînga
Ochiroșii - mijlocaș stînga

6 ani și patru luni au trecut de la debutul lui Croitoru în Liga I, produs chiar împotriva Stelei, într-un meci Steaua - FCM Bacău 4-3, disputat în august 2000

gsp.ro


Adi, care e situația lui Croitoru?
- Practic s-a bătut palma cu Steaua. Urmează să se plătească și clauza și totul va fi definitivat. Clauza de reziliere nu poate fi plătită însă decît în perioada de mercato și aceasta nu s-a deschis deocamdată.

- De ce s-a ales echipa din Ghencea?
- Pentru că oferta lor a fost și cea mai bună, dar și cea mai concretă. Și jucătorul a discutat cu cei de la Steaua, a fost mulțumit de ce i se propune și probabil va semna un acord pentru ca Steaua să fie sigură că nu-l va piede. Cred totuși că și un acord verbal e de ajuns.

- Și cînd va deveni Croitoru oficial jucătorul Stelei?
- Pe 15 ianuarie, însă se poate face un contract încă de pe acum cu acea dată și atunci se va plăti clauza. Oricum, nu se poate plăti acea clauză fără ca jucătorul să accepte oferta respectivului club.
gsp.ro

Dennis
22nd December 2006, 00:56
sa vedem cum se integreaza. asa am crezut shi eu de Badea shi altii care au venit shi au facut figura frumoasa deocamdata.

SORENSEN
22nd December 2006, 00:58
Eu l-am vazut pe Croitoru e un fotbalist valoros pt Liga 1 ...parea mai bun ca Vali Badea dar care e mai tanar cu vreo 3 ani...
Oricum o achizitie rea nu e sigur....(dar oricum inca nu e 100%).
Decat Vranikovici la pret dublu mai bine Croitoru...
Si cine spunea ca e moldovean nu e asa ..cred ca din GIurgiu...cum ici Badea nu moldoivean tot din sud e.
Asa ca sa speram ca vom face treaba buna...

Kainsashiki
22nd December 2006, 14:35
e un mercenar dupa parerea mea !

Jerry20cm
22nd December 2006, 14:42
valoare are, dar nu stiu cum sta la capitolul vointa.
e bine ca acum are si Banel concurenta.

YoYoyOi
22nd December 2006, 15:30
O sa vedem ce croieste si asta :mda: deocamdata nu-mi convine....vreu si eu un transfer in care sa fiu de acord de la inceput, sa stiu concret ce valoare are si ce poate acel jucator....nu sa dau replici de genul "vom vedea".

myke
22nd December 2006, 15:41
adica vrei jucatori care deja au dovedit ca au valoare, care deja au jucat la cel mai inalt nivel, si pt care fotbalul sa nu mai aiba secrete. ceva gen zicu. genul de jucatori care intra plictisiti pe teren. eu prefer jucatori gen thereau: tineri, talentati, foame de faima si trofee. cum era si banel la inceput. cum e badea acum. despre croitoru am avut o parere buna cand era la bacau(erau doar doi din echipa care imi placeau: el si david, fundasul, care acum nu stiu pe unde e). la vaslui mi s-a parut ca si-a cam luat-o in cap. acum sa vedem.

YoYoyOi
22nd December 2006, 15:45
adica vrei jucatori care deja au dovedit ca au valoare, care deja au jucat la cel mai inalt nivel, si pt care fotbalul sa nu mai aiba secrete.

exact asta vreau;)


ceva gen zicu. genul de jucatori care intra plictisiti pe teren.

asta ai inteles tu, dar e un lucru total diferit. Zicu nicidecum nu se incadreaza in descrierea ta de mai sus.

pinki
22nd December 2006, 16:17
pai parca nu e asa sigur transferului lui la steaua....

myke
22nd December 2006, 16:28
ba da. zicu a jucat la cel mai inalt nivel(in italia), a dovedit ca are valoare cadn era la dinamo, si pt el fotbalu numa are secrete, e plictisit de sportu asta.

MM a declarat pt gsp ca in 15 minute(asta se intampla acu o ora) va plati clauza de reziliere. cat mai curand el va fi jucatorul stelei. sunt curios ce numar va primi. 13 sau 23. sau altele care sunt libere.

YoYoyOi
22nd December 2006, 19:47
Se pare ca transferul lui Croitoru nu mai e asa de sigur. Steaua a achitat clauza lui de reziliere, dar cei de la club au zis ca-si vor primi banii inapoi pt ca nu mai este valabil transferul:mda:

RedStar
22nd December 2006, 20:06
Unde ai citit asta ?

razwan_vs
22nd December 2006, 20:50
croitoru ramane la vaslui...are sanse sa se duca si la dinamo

RedStar
22nd December 2006, 21:11
"Cu siguranta voi ajunge la Steaua pentru ca-mi doresc acest lucru. Deocamdata nu am semnat nimic, dar eu vreau sa joc in Ghencea", a declarat Marius Croitoru.

"Am declarat initial ca vreau sa plec doar la echipe din strainatate. Imi doream foarte mult un contract in strainatate, pana sa apară aceasta oferta a Stelei. Singura oferta din tara pe care am acceptat sa o discut a fost cea venită de la Steaua", a mai precizat pentru TV Sport, Croitoru.

Foarte mari sanse sa ajunga la Dinamo :headbang:

YoYoyOi
22nd December 2006, 22:11
Cei de la Dinamo au declarat ca nu-l mai doresc.

YoYoyOi
23rd December 2006, 13:11
Marius Croitoru: "În țară joc doar la Steaua"

Mijlocașul Marius Croitoru spune că în România va evolua doar la echipa campioană

- Marius, ce se întîmplă cu transferul tău?
- Nu știu absoult nimic. Singurul care știe este impresarul meu, Adrian Ilie. Singurul lucru pe care îl știu este că sînt interesate de mine și Steaua, și Dinamo.

- Tu unde ai dori să evoluezi în retur?
- În țară voi juca doar pentru Steaua, iar dacă acest lucru nu se va materializa, voi pleca în străinătate.

GSP

Degeaba se baga Dinamo pe fir :rolleyes:

pinki
23rd December 2006, 13:24
rednic a zis ca nu-l vrea :happy :happy

l-am vazut si eu, ii dau voie sa vina la steaua :rasc:

Gontel
23rd December 2006, 13:39
Daca e mijlocas ofensiv sa vina, chiar avem nevoie de asa ceva.

YoYoyOi
24th December 2006, 19:27
“Nu vreau sa fiu pacalit!”



Finantatorul Adrian Porumboiu sustine ca a avut o întelegere initiala cu Gigi Becali, pe care acesta din urma nu a mai respectat-o

Adrian Porumboiu, finantatorul echipei din Vaslui, nu vrea sa renunte cu una, cu doua la mijlocasul Marius Croitoru.

“Am vorbit cu Gigi Becali azi-dimineata (n.r. - ieri) si i-am spus ca relatia de prietenie dintre mine si el va ramâne foarte buna. Din punctul meu de vedere, nu exista un «caz Croitoru», pentru ca întelegerea dintre jucator si FC Vaslui este foarte clara”, ne-a precizat Porumboiu. Omul de afaceri vasluian a explicat si de ce se opune plecarii fotbalistului. “Daca Gigi Becali si Steaua nu încalcau ceea ce stabiliseram initial, Croitoru era deja în Ghencea. Sunt un om de cuvânt, daca ei vor accepta ceea ce am hotarât la început, îi voi da drumul lui Croitoru”, a punctat Porumboiu.

Patronul moldovean a mai spus: “Am înstiintat banca sa returneze banii imediat daca cei din Ghencea îi vor trimite, întrucât e o suma necuvenita. Nu vreau sa-i fac niciun rau lui Croitoru, dar nici nu pot accepta sa iau pe el doar suma cheltuita cu el de când a venit la Vaslui. In contract se vorbeste nu de suma minima, ci de valoarea minima de unde sa înceapa negocierea. Il astept pe Croitoru la reunirea lotului, pe 8 ianuarie, pentru ca pe perioada acestui proces, care va dura cel putin trei luni, el apartine lui FC Vaslui. Nu vreau sa fiu pacalit si voi merge pâna în pânzele albe!”.
Prosport

Ce drac de intelegere au avut? :mda:

YoYoyOi
24th December 2006, 19:33
Doresc ca Bogdan Panait sa se întoarca

Cheia neacceptarii transferului lui Marius Croitoru la Steaua sta, se pare, într-o promisiune nerespectata a ros-albastrilor. Din câte se pare, Adrian Porumboiu ar fi solicitat chiar o suma mai mica, în jur de 350.000 de euro, dar, în plus, ar fi cerut revenirea la echipa pregatita de Viorel Hizo a fundasului Bogdan Panait, care nu a reusit sa se impuna în tricoul Stelei, jucând doar în doua partide pentru formatia lui Olaroiu. Cei din Ghencea au fost initial de acord, numai ca “s-ar fi sucit”, dorind doar sa plateasca suma precizata în contractul lui Croitoru.
Prosport

Na, ca am gasit si un posibil raspuns.

Gontel
24th December 2006, 22:57
Pare o idee nimerita: Panait inapoi la Vaslui si Croitoru sa vina la noi. E foarte bine asa.

STEAUA-MANIA
24th December 2006, 23:45
Panait nu i s-a dat nicio sansa..urat din partea lui olaroiu....:rosu: nu poti spune ca merita sa plece,ca si cum n-ar avea valoarea,atata timp cat nu l-am vazut jucand..deloc!!!

Gontel
25th December 2006, 00:07
totusi s-a spus de el ca nu s-a pregatit corespunzator si ca a fost ocupat mai mult cu viata de noapte. oli a gresit ca nu i-a dat mai multa incredere in comparatie la cat a inchis ochii la gafele lui carlos.

Jerry20cm
25th December 2006, 00:44
Panait nu i s-a dat nicio sansa..urat din partea lui olaroiu....:rosu: nu poti spune ca merita sa plece,ca si cum n-ar avea valoarea,atata timp cat nu l-am vazut jucand..deloc!!!

ar fi cea mai mare idiotenie sa renunti la un jucator ca Panait.
L-a prins odata la o bauta cu prietenii si zici ca-i sfarsitul lumii, dar pe tovarasul lui, Coman, nu-l mai vede?
Croitoru e bun, dar sa-l cumparam, nu sa-l dam pe Panait la schimb.

Gontel
25th December 2006, 00:46
Chiar am si uitat de Gigel, balonul de sapun. Omul asta poate oricat de prost sa joace ca tot nu pleaca de la noi.

STEAUA-MANIA
25th December 2006, 01:20
Ceea ce scriu e cam offtopic...:D olaroiu din cate am inteles,ar fi nasul lui coman...asta spune multe...Mie,imi place Panait,l-am vazut in meciul cu vaslui sau cel cu gloria..nu sunt sigur,in sfarsit,mai bine te bazezi pe Panait decat pe Baciu,care,la varsta sa,ai face bine sa-l lasi sa plece in afara,asa mai face ceva bani pt batranete.
Ontopic:momentan,sunt sceptic in privinta valorii lui croitoru,daca se concretizeaza transferul,astept sa fiu contrazic prin evolutiile sale de pe teren.Mihai Stoica a cam scapat porumbelul din gura...a zis ca l-a inceput,nu l-a vrut pe Croitoru,si ca gigi l-a vrut mai mult...mi se pare,ca gigi ii baga jucatori pe gat,lui olaroiu..In orice caz,daca o sa joace bine,multi vor spune pe forum "ce v-am zis eu,croitoru e de STEAUA,astazi si-a demonstrat valoarea"..daca nu o sa joace nimic ,se va scrie " ce dracu cauta asta la STEAUA?sa mearga dracu inapoi la vaslui....":D Asa-i omul...:D

Gontel
25th December 2006, 01:27
Unde sa plece Baciu in strainatate? Poate la Constructorul Chisinau.

myke
25th December 2006, 11:04
pt jucatori ca baciu exista rusia, cipru si campionatele din asia.
eu zic ca acest croitoru va face o figura frumoasa, am incredere in el. cand era la bacau il comparam cu aliuta, ca stil de joc. acu sper ca nu am spus o prostie.

CrAzY92
25th December 2006, 11:13
ioi abea astept sa vina croitoru in ghencea :P

Jerry20cm
31st December 2006, 17:54
da si eu.
abia astept sa-i faca mare concurenta lui coman pe banca de rezerve:happy:

Snake_21
9th January 2007, 18:22
Eu unu ma bucur de transferul lui Croitoru mi se pare un jucator foarte bun si sper sa confirme. Oricum sper sa nu plece Dica de la Steaua :D

starsteel
9th January 2007, 20:41
Croitoru a facut blatul ala in meciul Vaslui - Dinamo de aceea am un mare semn de intrebare in privinta caracterului sau. Sper sa dovedeasca prin joc ca a fost o alegere inspirata.

Lauryca
9th January 2007, 22:58
Eu nu cred ca facut blat la meciul ala. I s-a nazarit lui Porumboiu; el nu crede ca un jucator poate sa aiba si o zi mai proasta. Parerea mea e ca daca Croitoru apuca sa joace mai mult de 17 minute (atat a jucat Panait la Steaua) va dovedi ca este un super-jucator, cum putini sunt in România. La meciul cu Poli Timisoara a ametit 2 adversari, intr-un mod unic, cum numai la brazilieni am vazut (surprinzator faza asta nu am vazut-o la tv). Btw Croitoru este din Bacau, ca am vazut ca zicea cineva ca nu e moldovean si ca e din Giurgiu. Iar cel mai vasluian jucator de la Steaua e Baciu, care nu stiu cum a ajuns mare fotbalist, ca toata viata a fost petarda de jucator, de cand juca fotbal cu baietii la Scoala 2 si pana acum.

SORENSEN
9th January 2007, 23:46
PAi asa scrie aici...http://www.steauafc.ro/nou/index.php?cat=noutati&id=4129

O fi baut MM-u ceva inainte de a scrie asta...

starsteel
10th January 2007, 15:59
Retin meciul ala asa de bine....efectiv renunta sa alerge, blat 100%.

YoYoyOi
18th January 2007, 08:07
A jucat vîrf!
Răzvan Rotaru, Dan Udrea


Marius Croitoru l-a înlocuit pe Dică, după ce acesta s-a accidentat, și a jucat exact pe postul piteșteanului. Adus în această iarnă de la FC Vaslui, Croitoru a jucat ieri prima partidă în tricoul echipei campioane, în amicalul cu Siena Primavera. A început ca rezervă, dar în momentul în care Dică s-a accidentat a fost trimis în teren lîngă Victoraș Iacob. El a fost folosit ca al doilea vîrf, în spatele atacantului de careu, evoluînd exact pe poziția lui Dică.

Croitoru a purtat la prima sa apariție pentru Steaua tricoul cu numărul 26 și a reușit să se facă remacat în repriza a doua, cînd a avut cîteva acțiuni care au destabilizat apărarea italienilor. Jucătorul în vîrstă de 26 de ani i-a pasat decisiv lui Boștină la golul al treilea, după care a scos și penalty-ul ratat de Steaua în finalul întîlnirii. "Eu joc orice mă pune antrenorul, dar cel mă bine mă simt în spatele vîrfurilor", spunea Croitoru imediat după ce a semnat contractul cu Steaua, astfel că postul pe care a fost folosit ieri este exact cel preferat de el. Croitoru a jucat și la FC Vaslui, în tur, ca al doilea atacant în două partide în care a reușit să marcheze un gol.
GSP

A avut"noroc" ca s-a accidentat Dica....a intrat si el in joc. Sper sa se acomodeze repede:)

YoYoyOi
7th February 2007, 05:58
Croitoru nu s-a impus


Jucator polivalent, care poate evolua oriunde la mijlocul terenului, Marius Croitoru era vazut în momentul accidentarii lui Dica drept unul dintre fotbalistii capabili sa preia sarcinile golgheterului stelist.

Antrenorul ros-albastrilor, Cosmin Olaroiu, a decis însa sa schimbe sistemul de joc în 4-4-3. Astfel, Croitoru a fost folosit în Cipru în special ca mijlocas-central dreapta, dar si ca atacant de banda dreapta, cum a fost cazul în meciul cu polonezii de la Legia Varsovia. El a început cantonamentul din Insula Afroditei ca titular în meciul cu Metalurgs Liepajas, dar, ulterior, în celelalte trei partide nu s-a mai regasit în formula de start. Mai mult, în cel mai important amical al sejurului, cel împotriva campioanei Poloniei, Legia Varsovia, Oli l-a introdus pe teren în minutul 65 mai mult fortat de accidentarea lui Stelian Stancu.

Jucator tehnic, dispus la efort, mijlocasul stelist nu s-a remarcat în mod deosebit, singura realizare fiind obtinerea unui penalty în meciul cu elvetienii de la Aarau. Cum tehnicianul ros-albastrilor aprecia dupa cantonamentul din Italia ca la Steaua este greu sa convingi cu un gol, aluzie la reusita lui Croitoru din meciul cu Sion, un penalty obtinut înseamna si mai putin. Daca Steaua va reusi sa-l aduca pe mijlocasul brazilian, sansele ex-vasluianului de a evolua vor fi si mai mici.

Prefera în spatele vârfurilor

Marius Croitoru a evoluat la FC Vaslui ca mijlocas lateral dreapta sau stânga, iar odata cu venirea lui Viorel Hizo ca antrenor a fost folosit si în spatele vârfurilor. Mijlocasul stelist a marturisit ca acesta este postul pe care se simte cel mai bine, fiind un jucator caruia nu-i este frica sa ceara mingea si sa încerce apoi pase decisive sau sa traga de la distanta. Dupa doua sezoane dezamagitoare la Bacau si Vaslui, Croitoru a avut un tur de campionat remarcabil, reusind sa înscrie patru goluri, tot atâtea câte reusise în ultimii patru ani.

Dupa un transfer de la o echipa ca Vaslui la una ca Steaua, eu zic ca trebuie o perioada de acomodare mai lunga. De asemenea, trebuie sa fie folosit acolo unde ii convine sa joace. Oricum ar fi nu cred ca il poate inlocui pe Dica la capitolul valoare. Mai are multe de demonstrat in fotbal ca sa pot spune ca il poate inlocui cu succes pe Dica.

YoYoyOi
12th February 2007, 19:20
Marius Croitoru: "Sunt fericit ca am ajuns la Steaua si le multumesc domnilor Olaroiu , Stoica si Gigi Becali ca mi-au dat posibilitatea sa ajung la Steaua. Am fost primit extraordinar de bine si tin sa le multumesc colegilor mei pentru primirea facuta. Intotdeauna mi-am dorit sa ajung la Steaua".

Croitoru a vorbit si despre sansele Stelei in dubla mansa cu Sevilla din Cupa UEFA. "Sansele sunt egale, tinand cont ca nici ei nu trec printr-o perioada buna. La inceputul anului erau pe primul loc intr-unul din cele mai bune campionate din lume. Speram sa facem un meci bun joi si sa mergem la Sevilla cu sanse la calificare".
Onlinesport

apparte
12th February 2007, 19:50
Nu mai stiu unde am citit, dar Croitoru a fost junior la Steaua!!!

Claudel
13th February 2007, 02:37
eu zic ca se va descurca!!! acum totul depinde de el sa vedem ce face in sezonul acesta!!!

YoYoyOi
20th February 2007, 20:12
Ienei: "Să joace cu Croitoru că de-aia l-au luat"

Fostul tehnician stelist, cu care "militarii" cu câștigat Cupa Campionilor în 1986, Emeric Ienei, a afirmat că la partida tur așezarea în teren a fost greșită. "Trebuia doar să găsească omul care să-l înlocuiască pe Dică. Eu aveam o vorbă: «L-a călcat trenul, e clar că nu mai pot conta pe el și trebuie să-l înlocuiesc». Să meargă pe sistemul care a dat roade până acum, doar omul, Dică, să fie schimbat. Să joace cu Thereau și Badea, cu Croitoru în spatele lor, că de-aia l-au luat, nu să stea rezervă, cu Rădoi și Ovidiu Petre închizători și cu Nicoliță pe drepta", a comentat el.

MIREL6RADOI
20th February 2007, 21:34
Are dreptate nea'Imi . Mie imi place foarte mult Croitoru :ok:

YoYoyOi
20th February 2007, 21:37
Dar daca ar juca cu Thereau si Badea in fata si Cristocea in spatele lor ce-ar fi? :rolleyes:

Sevilla86
20th February 2007, 21:40
L-au adus pe Croitoru sa joace, dar daca nu convinge la antrenamente si in amicale, atunci nu joaca. Si Murinho l-a luat pe Sevcenko sa joace nu sa stea rezerva, da' uite ca in multe meciuri a fost rezerva.
In nici un caz nu trebuie sa ne asteptam de la Croitoru sa il faca uitat pe Dica la Steaua, pt ca nu cred ca se ridica la nivelul lui.

pinki
5th March 2007, 18:02
da' totusi as vrea sa-l vad si eu jucand... :D

YoYoyOi
5th March 2007, 19:40
nu l-ai vazut acum cu Vaslui?:D

pinki
5th March 2007, 20:22
nu, ca ma plimbam :D

eu inca n-am revenit din pauza competitionala :ras-plans:

YoYoyOi
5th March 2007, 20:26
pai ce tot faci? :mda:

hai la stadion repejor, lasa plimbarile:D din cauza ta merge treaba prost:P

pinki
5th March 2007, 20:36
deh, cu vremea asta frumoasa :D

o sa ma duc pe stadion :D ca tot e vreme frumoasa :D

YoYoyOi
7th April 2007, 20:23
pe asta dupa ce mama dracului l-au luat? ca numai nu-l baga in joc..
Oli asta e in stare sa joace si in 10 numai sa nu-l bage pe Croitoru. Sa intre sa-l vedem si noi.

Hard
7th April 2007, 20:24
l-a luat ca sa nu-l ia altii :happy

Snake_21
7th April 2007, 20:25
E cam aiurea, ar trebui sa i se dea si lui sansa

pinki
9th April 2007, 13:13
da, as vrea si eu sa-l vad jucand....

Lauryca
9th April 2007, 13:17
E cam aiurea, ar trebui sa i se dea si lui sansa
Ar fi trebuit mai demult, dar Olaroiu asta o tine pe lui, nu si nu...Atunci de l-au mai luat??

pinki
9th April 2007, 13:45
oli e un bou. de-aia.

Liviu
9th April 2007, 15:55
Ar fi trebuit mai demult, dar Olaroiu asta o tine pe lui, nu si nu...Atunci de l-au mai luat??
E un zvon cum ca nu Olaroiu l-ar fi vrut la Steaua ci altii din club (MM) .

Habar nu am ce poate face baiatul asta . A jucat ff putin , sper ca nu va ajunge un nou caz Panait .

Brian
9th April 2007, 17:44
L-am vazut jucand... se vede k vrea neaparat sa joace, are o tehnica foarte buna in regim de viteza... vede jocul bine, sut, pase bune...in mod normal ar fi trebuit sa joace titular la Steaua... dar se pare k Lovin este mult mai bun in ochii lu' Oli... mai bine jucam de la inceput in 10 oameni si stiam si noi o treaba...

Liviu
9th April 2007, 18:11
Croitoru e alt tip de jucator , mai ofensiv si nu poate fi la concurenta cu Lovin . Olaroiu joaca mereu cu doi mijlocasi defensivi deci nu sta in picioare nici varianta sa-i faca loc scotand un inchizator . In mod normal , Bostina ar trebui sa fie cel inlocuit de Croitoru .

YoYoyOi
9th April 2007, 20:39
Pai nu s-ar prea incadra, ca Bostina e inlocuit cu Cristocea uneori :groggy:

Dracu stie...... nimeni nu stie ce-i in echipa asta :mda:

dan
9th April 2007, 21:22
din cate stiu Croitoru a jucat si inchizator la Vaslui...dar oricum el da randament mai bun ca si conducator de joc(ar da randament:sleep: e mai corect )
daca ramane olaroiu o sa ajunga ca si panait si o sa plece fara sa arate ce poate( ce bun ar fi fost bogdan panait in meciul cu dinamo..da neahh:( )

YoYoyOi
12th April 2007, 18:09
Croitoru va pleca

OUT Fotbalistul adus de la Vaslui nu s-a integrat în planurile lui Olaroiu, iar la finalul sezonului va fi îndrumat spre o alta formatie.

Adus la Steaua dupa mai multe runde de negocieri la sânge cu Adrian Porumboiu, Marius Croitoru a esuat în Ghencea.

Ce-i drept, mijlocasului nici nu i s-au dat prea multe sanse sa arate ce poate. Motivul? Croitoru nu este în gratiile lui Cosmin Olaroiu, care nu l-a dorit niciodata pe jucator, el fiind transferat la insistentele lui Mihai Stoica. Astfel, Croitoru risca sa aiba aceeasi soarta ca si fostul sau coechipier, Bogdan Panait, cel care a fost alungat din Ghencea dupa doar o jumatate de sezon. Constientizând de-abia acum acest lucru, mijlocasul ros-albastrilor si-a exprimat nemultumirea în cadrul unui cerc de prieteni, deranjat fiind de faptul ca a avut aparitii sporadice si ca nu a evoluat niciun minut în derby-urile cu Rapid si Dinamo.

De altfel, aducerea lui Elton în Ghencea a fost un semnal clar ca zilele lui Croitoru la Steaua sunt numarate. In fine, chiar directorul executiv al bucurestenilor, Valeriu Argaseala, a lasat de înteles ca fotbalistul transferat de la FC Vaslui se va desparti de campioni la sfârsitul sezonului, spunând ca Marius Croitoru nu se încadreaza în tactica pe care Olaroiu o impune la Steaua.
Prosport

nu stiu daca e o decizie buna sau rea, dar imi place ca incep sa se miste lucrurile pe la echipa.

Snake_21
12th April 2007, 18:10
Cam retardat Oli la faza asta :groggy: adica nici macar nu i a dat si lui cateva sanse , ce aiurea :groggy:

YoYoyOi
12th April 2007, 18:12
cine stie care-i faza? nu-i place de el si gata.....

Luis Garcia10
12th April 2007, 18:15
Olaroiu a dovedit in ca o data ca nu are creier! La ce dai atatia bani pe el daca nu il bagi niciun meci!? OLI LASA-NE MAI BAIATULE CA ESTI PARALEL!

Snake_21
12th April 2007, 18:25
Da asa banii aiurea , nici macar nu l foloseste, isi bate joc asa de jucatori :(

YoYoyOi
12th April 2007, 18:26
pai in sensul asta ar fi mai bine sa plece, ca de intrat oricum nu intra, asa ca sta degeaba pe aici. Mia bine ar gasi alta echipa si ar juca.

Snake_21
12th April 2007, 18:27
Mda dar tot :groggy: ramane Oli :( :(

steauasv
12th April 2007, 20:58
Imi ziceti si mie...ca poate voi va dati seama...DE CE NU IL BAGA OLAROIU PE CROITORU ?? IN LOCUL LUI LOVIN AR FI EXCELENT... !
:no: :no: :no: :no: :no:

pinki
12th April 2007, 22:45
de bou. am mai raspuns, cred :D

Lauryca
12th April 2007, 23:26
Ia sa-l vad acum, vrea sa se întoarca la Vaslui? :ras-plans: :ras-plans:

Snake_21
13th April 2007, 01:49
Mare **** si Oli asta :( isi bate joc de jucatori buni si tine la prastii de jucatori :(

Adi Da Samraj
13th April 2007, 13:56
de ce l-am mai cumparat ? :groggy:

Liviu
13th April 2007, 16:16
Mare **** si Oli asta :( isi bate joc de jucatori buni si tine la prastii de jucatori :(
Croitoru e jucator bun ? Daca era mare valoare juca , asta e sigur .

de ce l-am mai cumparat ? :groggy:
Si-a batut joc Porumboiu de Jiji . Cred Vasluiul si-a asigurat jumatate din buget numai prin sumele platite pe Croitoru si Panait ...

Brian
13th April 2007, 20:33
Croitoru e jucator bun ? Daca era mare valoare juca , asta e sigur
Dupa logica asta tragem concluzia k Lovin este mare valoare, nu?
Nu te supara pe mine....dar cred k esti depaaaaarte de adevar.... Croitoru are talent, a demonstrat asta in cele cateva minute jucate pt Steaua... dak i s-ar da mai multe sanse cred k ar deveni titular incontestabil... sau poate doar visez eu, dar atata timp cat nu il baga in teren, nu pot fi contrazis....:ok:

P.S.:Nu ma intreba in care meciuri a demonstrat asta...dak te intereseaza cu adevarat, cauta inregistrari cu meciurile Stelei din 2007....iti spun doar k l-am urmarit cu mare atentie cat timp a jucat...

Liviu
13th April 2007, 22:16
Dupa Croitoru are talent, a demonstrat asta in cele cateva minute jucate pt Steaua...
Nu avea ce sa demonstreze in acele cateva minute...Repet , daca e mai bun decat Bostina , Cristocea sau Nicolita , Olaroiu atunci ar fi de-a dreptul nebun sa nu il bage in teren . Comparatia cu Lovin e putin fortata , Lovin stim ca este o solutie de conjunctura iar Croitoru nu a fost adus la Steaua sa joace inchizator .

Nu ma intreba in care meciuri a demonstrat asta...dak te intereseaza cu adevarat, cauta inregistrari cu meciurile Stelei din 2007...
Mi-a ajuns inregistrarea cu evolutia lui din etapa 7 a campionatului in curs .

Snake_21
13th April 2007, 23:07
Sunt de acord, Liviu gresesti cum poti sa zici ca un jucator nu e bun daca l ai vazut in prea putine meciuri si in plus la vaslui si bacau a jucat bine :P

bluesky
14th April 2007, 00:00
lovin merita sa ii dea drumu ca lu asta iau intrat figurile in cap lui croitoru nu inteleg de ce nu ii mai da o sansa oli ???

Snake_21
14th April 2007, 00:03
Sincer nici eu

YoYoyOi
14th April 2007, 21:15
M-am lamurit ci cu asta ce jucator e... am vazut azi niste preluari si niste pase de tot kktul, mai bine sa-l dea naibii la cine apuca....

Snake_21
15th April 2007, 00:02
Mama te ai intors infuriata de la meci :P

YoYoyOi
22nd April 2007, 11:38
A avut si Marius in sfarsit un meci ca titular la Steaua. Dar n-a rupt gura targului. Ba chiar a avut unele momente foarte proastre, cand a pasat gresit sau a pierdut mingea aiurea. Putea totusi marca un gol frumos cu Iasiul. Cred ca daca va fi folosit mai mult ar putea face treaba buna, tinand cont ca oricum n-avem cu cine juca.

dede
22nd April 2007, 17:38
pt inceput e bine :ok:
Oli poate sa-l bage mai des, oricum nu mai are nimic de pierdut...

YoYoyOi
22nd April 2007, 17:41
aici nu e vorba ca nu mai are nimic de pierdut, ci ca oricum nu mai are pe cine baga :rolleyes:

dede
22nd April 2007, 17:48
eh, tot aia'i :D
nu mai are alti jucatori pe care sa-i piarda :rolleyes: adica pe care sa nu mai poata conta :P
dar si daca ar avea cu cine juca, Croitoru ar mai putea fi bagat, ceilalti sunt terminati toti, numai la fotbal nu le mai sta capu' :mda:

Snake_21
24th April 2007, 11:21
Da de ce nu ?:P sa l bage poate o sa devina jucator de baza :D :P nu se stie niciodata , mie imi placea cand juca la Bacau si la Vaslui nu s a descurcat rau ;)

dede
28th April 2007, 16:20
"Și mijlocașului Marius Croitoru i-a fost imobilizată glezna dreaptă într-o fașă ghipsată. El a acuzat din prima repriză a partidei de la Cluj o accidentare, însă a continuat să joace pînă la final. Totuși, în cazul său, medicii campioanei sînt optimiști și spun că l-ar putea face bun de joc dacă nu pentru meciul cu Oțelul, de duminică, sigur pentru jocul cu Unirea Urziceni, din 5 mai." stelisti.ro

inca un accidentat, de parca nu aveam destui :sleep:

razwan_vs
28th April 2007, 16:24
sa vina inapoi la fc vaslui :d nu s-a integrat bine la steaua....

Snake_21
29th April 2007, 12:03
Lasa l aici ca nu e de lepadat zic eu :P

YoYoyOi
29th April 2007, 22:26
a jucat foarte bine azi, a participat si in aparare si in atac... pt situatia noastra e bun. Nu stiu daca e bun ca titular de obicei, dar acum cand n-avem jucatori disponibili e bun.

Snake_21
29th April 2007, 22:37
Asa ca sa ramana :P

dede
29th April 2007, 22:57
mie imi place Croitoru ;) e unul dintre jucatorii care in ultima vreme au muncit pt echipa :D vrea sa arate ca merita sa joace titular :ok:

YoYoyOi
29th April 2007, 23:02
asta pana ajunge titular de drept, ca apoi o sa vedem daca se suceste sau nu in evolutii :rolleyes:

Snake_21
29th April 2007, 23:09
O sa vedem :P

dede
29th April 2007, 23:09
si pana atunci e bine :rolleyes: ca dupa aia, daca nu se tine de treaba, va merge altul in locul lui care va trage la fel de tare ca sa ramana titular :D
asta in cazul in care vom avea mai multi jucatori pe un post :D

magic4all
9th July 2007, 19:36
mie unu' imi place de el k jucator, e genu' de jucator care da totul pe teren, un fel de radoi ;)