PDA

View Full Version : Sfidare la adresa bunului simt



Deciball
10th May 2005, 12:11
Cititi si voi ce mi-a fost dat sa vad pe pagina cotidianului Cuvantul Libertatii:
"Plecat toamna trecută de la Ştiinţa, în urma unor neînţelegeri avute cu preşedintele de atunci, Pavel Badea, tehnicianul Mircea Rednic a recunoscut ieri că s-ar întoarce oricând la Craiova. Contactat telefonic, totuşi, actualul antrenor al divizionarei B FC Vaslui, ca şi promovată în Divizia A, a spus că ar face acest lucru dacă patron nu va mai fi Dinel Staicu. "De ce să nu recunosc, aş reveni la Craiova cu ochii închişi, şi asta pentru că am de luat o mare revanşă în faţa minunaţilor suporteri de acolo. Singura condiţie de a mă întoarce ar fi ca Dinel Staicu să nu mai fie finanţator, pentru că niciodată nu a vrut cu adevărat performanţă. Îmi amintesc cu regrete cum nu da salariile la jucători, iar pe mine mă ruga ca nu cumva să câştigăm multe meciuri, pentru că nu avea bani de unde să plătească primele", a declarat Mircea Rednic, actualul tehnician al divizionarei B F.C. Vaslui.
- SILVIU GHIŢĂ -
Cuvantul Libertatii"


Cred ca totusi se exagereaza. Rednic s-a remarcat ca un antrenor cu calitati, cu un discurs bine elaborat si cu priza la public, dar de aici si pana la a ajunge sa spuna ca a fost rugat sa nu castige unele meciuri pentru a nu se plati prime de victorie este o cale prea mare.
Rednic nu poate sa acopere prin vorbe bine mestesugite faptul ca are si el partea sa de vina pentru situatia in care se afla acum Craiova. A spune ca rezultatele negative din tur se datoreaza lipsei resurselor financiare pentru plata primelor reprezinta o sfidare la adresa clubului, al nivelului de inteligenta al suporterilor olteni si in ultima instanta la adresa bunului simt.

EDMOND_
10th May 2005, 12:34
Rednic este unul din principalii vinovati. Acum spune niste aiureli ..daca era adevarat si era barbat spunea lucrurile astea atunci... Nu are ce cauta la Craiova..m-am saturat de minciunile lui... ca a dat avansul pentru casa , ca lotul este foarte bun si el este multumit... ca ne vom bate pentru titlul de campioni.... Rednic nu va face niciodata performanata decat la un club bucurestean , unde antrenorul este ajutat "substantial" prin diverse metode.
Porecla "Strambul" nu si-a castigat-o de corectitudinea de care a dat dovada in lumea fotbalului. Este doar o gaselnita a lui Netoiu care vrea sa vina la Craiova cu un antrenor care sa aiba cat de cat priza la gruparile de "ultrasi"...... Credeti ca de florile marului s-a dus el la Vaslui dupa ce declarase ca nu antreneaza in tara? S-a dus pentru ca aia aveau vreo zece puncte avans si era sigur de promovare..Da bine la dosar...

Pe de alta parte , poate exagereaza si ziarul respectiv. Are un tiraj foarte mic si poate cauta samanta de scandal.

Leo_
10th May 2005, 12:41
Zvonuri.........

Gonzo
10th May 2005, 12:43
ar fi culmea prostitutiei sa vina inapoi doi oameni care ne-au f**** de ne-au spart in toate pozitiile :mda:

parca faceam curatenie....

Leo_
10th May 2005, 13:02
Pai Rednic e omul potrivit pentru curatenie...poate sa rada o echipa intreaga...

EDMOND_
10th May 2005, 17:22
DE ce nu spui adevarul. Leo? Ca Rednic vrea sa vina insotit de 14 jucatori de la FC Vaslui si ca Porumboiu va fi unul din finantatori?

Shogun
10th May 2005, 18:08
De unde vii omule cu povestile astea? Daca te aude lumea te si crede. Hai mai lasa-ne.

Leo_
10th May 2005, 19:41
DE ce nu spui adevarul. Leo? Ca Rednic vrea sa vina insotit de 14 jucatori de la FC Vaslui si ca Porumboiu va fi unul din finantatori?

N-am ce adevar sa spun...sunt doar zvonuri. Hai mah, ce naiba, ne luam acum dupa ce scriu astia din Cuvantul??? :mda:

Maximus
10th May 2005, 21:17
Rednic, Rednic, ce amintiri placute avem cu tine...

ASP
10th May 2005, 21:21
rednic nu este e o solutie pentru Craiova. a demonstrat data trecuta ca nu e in stare sa faca treaba. aceleasi probleme le-a avut si la Bacau unde a facut praf echipa.
ce antrenor schimba jucatorii care au dus echipa pe locul 4 cu niste anonimi????
pana acum dadea vina pe Badea ca baga strambe la jucatori (pai nu erau adusi tot de rednic?!?!? adica badea baga strambe la copiii lui rednic...), acum ca-i zicea staicu nu stiu ce.... minte.

Deciball
11th May 2005, 09:38
N-am ce adevar sa spun...sunt doar zvonuri. Hai mah, ce naiba, ne luam acum dupa ce scriu astia din Cuvantul??? :mda:

Aceeasi declaratie este reprodusa si in Prosport.

Vietnam
11th May 2005, 18:28
Daca este si in ProSport nu inseamna ca este si adevarata!
Mama ce ati sarit pe Rednic! Sa dea confirmare ca a spus el asta si atunci comentam. Ca m-am saturat sa aud declaratii "date" de fapt de ziaristi in numele altora. Daca te uiti prin ziare la Craiova misuna investitorii ...dar practic nu se intimpla nimic: Dinel vine cu niste italieni, Camataru cu olandezii, Balaci cu Gheara, Netoiu cu juma de DInamo ( :drak: ) etc etc ... Noi ne ducem in B , problema este ca s-ar putea sa stam mult si bine acolo daca nu cumpara un tip serios clubul. Altfel ajungem precum Poli Timisoara ... aia care se zbate prin divizia C